Koningin komt waarschijnlijk naar dichting bij Ouwerkerk u yj—rnrai ariër Uvin Zeeuwse Almanak NATIONALE SLAGERSVAKWED- STRIJD EN EXPOSITIE TE GOES Chefarine „4' VOOR BEGROTINGSWIJZIGINGEN WAS BESLOTEN ZITTING NODIG Vrouwen UURWERK IN LANGE JAN ZAL VOLGENDE WEEK PROEFDRAAIEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 4 NOVEMBER 1953 VRIJDAGNACHT LAATSTE FASE Ook minister Algera zal aanwezig zijn Naar wij vernemen zal de laatste fase van de. dykdichting by Ouwerkerk waarschijnlijk worden bijgewoond door H. M. de Koningin, terwyi voorts de minister van verkeer en waterstaat, mr. J. Algera, eveneens aanwezig zal zijn. Met vrij grote zekerheid wordt thans aangenomen, dat de definitie ve sluiting Vrijdagavond laat zal geschieden tegen het middernachtelijk uur. Gisteravond meldde het hoofdkwartier van de Dienst Dykherstel„Al les gaat naar wens en wyzigingen in het schema zyn nog niet nodig geble- ken". Zoals bekend zal het gat, dat nu nog is overgebleven, worden geslo ten met drie caissons: de eerste zal indien alles goed gaat Donder- Jworden geplaatst, de ^tweede dan in de loop van Vrijdag en de laatste de bekroning van het werk in de loop van Vrijdagavond. De belangstelling voor dit grootse waterstaats-evenement is enorm en de Dienst Dykherstel te Zierikzee wordt belegerd met verzoeken van allerlei instanties en instellingen, journalisten, fotografen en filmope rateurs uit vele landen om een goede plaats bij dit gebeuren. Vrijdag zullen de genodigden op diverse plaatsen van het eiland de werkzaamheden in ogenschouw nemen, waarna zij 's avonds naar Ouwerkerk worden gebracht voor het bijwonen van de laatste dichting. Het landhoofdcaisson, dat eind vo rige week werd geplaatst, is thans voldoende verzekerd met kleinere caissons, zodat men hierover zich geen zorgen meer maakt. Te Zierikzee werd door de Stichting Vice-admiraal C. W. Slot Schout bij nacht C. W. Slot. vlagof ficier personeel der Koninklijke Mari ne, die na de bevrijding als Kapitein- Luitenant ter zee, Militair Commis saris voor Zeeland was en in Middel- EXAMENS. De heer R. van Grembergen-de Doel- der te Terneuzen behaalde dezer da gen te Parijs het diploma van de „Sextor d arts de Coiffure". Advert entte Nieuw-Schouwen-Duiveland een bij eenkomst belegd ter bespreking van de boomplaritactie, die men zo spoe dig mogelijk wil starten. Er werd een commissie gevormd, die de actie zal leiden. Waterschap Stopoeidijk c.a. wil bespreking met G S. Over verbetering afwatering. Het bestuur van het afwaterings kanaal van het waterschap Stoppel dijk c.a. in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen Rtfks- ciale Waterstaat aanwezig zullen znn. Men wil de afwatering doen verbete ren. Dit werd besloten op de onlangs ge houden inspectietocht langs de zee wering in Oost Zeeuwse!-)-Vlaanderen waarvan wij reeds melding maakten Deze tocht werd gemaakt op uitnodi ging van de heer H. A. A. Baron Col- lot d'Escury. Aanwezig waren o.a. de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. A. F. C. de Casembroot, en de heer A. L. S. Locltefeer, lid van G. S. en voorzitter van de intussen ontbon den coördinatie-commissie in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. Slachtoffer van onoplettendheid Mr. Luns in Zweden TOCHT MET DE „KUNGSHOLM" Mr. J. M. A. H. Lurts, de Neder landse minister van buitenlandse za ken, is Dinsdag met zijn echtgenote in Stockholm aangekomen. Hij werd vergezeld door de Zweedse gezant in Den Haag, Sven Dahlman en diens echtgenote. Het gezelschap zal zich naar Göteborg begeven voor een reis met 't nieuwe Zweedse schip „Kungs- holm". dat te Vlissingen is gebouwd. Zaterdag zal mr. Luns worden ont vangen door de Zweedse premier, Ta- ge Erlander. Hoofdingenieurs benoemd. Gereputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 Januari 1954 benoemd tot hoofdingenieurs van de Provinciale Waterstaat in Zeeland de heren ir. J. A. Hofwegen en ir. C. Ko ning en tot districts-ingenieur dé heer ir- A. B. J. de Koning. (Advertentie) WIE KOFFIE ZET denkt aan BUISMAN, omdat lekkerder èn goedkoper koffiedrinken samengaan met iBHBSSSiSSSS Vleugels „Der Boede' krijgen naam van nr'"-"sen. Bij de stichting .Rusthuizen Walche ren" is bericht hh ;ekomen. dat H. M. Koningin Juli. *oed heeft gevon den. dat de beide nieuwe vleugels van het ziekenhuis voor chronische pa tiënten ..Der Boede", te Koudekerke, worden genoemd naar de prinsessen Beatrix en Irene De vleugels zullen in het vervolg de namen ..Beatris-pavil joen" en „Irene-paviljoen" dragen. Zeeuwse weg wordt verbeterd. De Zeeuwse weg te Bergen op Zoom. die aansluiting geeft, op de weg naar Antwerpen, zal verbeterd worden. En kele gevaarlijke bochten zullen wor den „uitgelegd", met welke werk zaamheden men in December hoopt gereed te komen. De aansluiting van de Antwerpse- straatweg op de Rijksweg naar Zee land zal dan minder gevaarlijk zijn ge worden. Dr. Matz bezocht „Schelde" Dinsdag heeft dr. Adolph Matz, een Amerikaans deskundige op het ge bied van de kostprijsberekening, die momenteel een bezoek aan ons land brengt, het bedryf van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen be zichtigd. Dr. Matz is Dinsdagavond weer uit Zeeland vertrokken. In de Lievevrouwestraat te Bergen op Zoom stond Dinsdagmorgen een auto geparkeerd, waarvan de be stuurder plotseling het linker portier opende, terwijl de wielrijder A. van D. uit Bergen op Zoom juist passeer de. De man kwam met het portier van de wagen in aanraking en werd tegen de grond geslingerd. Van D. bekwam een snijwond in het gelaat en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. De politie maak- handen Altijd gaal. zacht en welverzorgd te tegen de bestuurder van de auto, L. R. uit St. Annaland, proces-verbaul op- Verhoogt het aanzien van Het is de Hamamelis die het'm doet VAN TOT Een genoeglijke koopdag, zoals men dat alleen maar in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen kan beleven. Een afslager, die weldra grote populariteit genoot en dat allesomdat er een inventa ris van een hotel-café in het openbaar verkocht werd. Des morgens stond de jeugd er al met de neus boven op. om het zo eens te zeggen, toen de inventaris naar bui ten werd gedragen. Of het nu aan de naam van het hotel lag „De Vriend schap" of aan de populariteit van de afslager, maar verschillende huisvrou wen deden beste koopjes. Wat zegt men van een goed potkacheltje voor één gulden, een prima bed met ledi kant voor vijftien gulden en een haard voor zes-en-twintig? Zonder geluk varat tenslotte niemand wel. GOED VOORBEELD. De tijd van de prettige feestdagen in December nadert snel- Een pluim «oor de Hervormde Vrouwenvereniging in Biervliet, die op het voortreffelijke idee kwam om de ouden van dagen uit deze plaats, die thans verpleegd worden in „Rozenoord" te Sluis met St. Nicolaas eens te verrassen. De dames in IJzendijke bleven niet achter. Trou wens, de Hervormde Vrouwenvereni ging in Biervliet heeft méér pijlen op de boog Volgend jaar wordt er een bazar te Driewegen georganiseerd. De dames zijn reeds druk aan de slag om ook deze bazar tot een succes te ma ken. DADERS GEVLODEN De daders wisten in het nachtelijk INCIDENTJE Eén der wethouders van Oostka- pelle was in de onlangs gehouden raadsvergadering juist midden in een volzin, toen aan zijn hand de sigaar ontglipte, die h\j zo zorgvuldig om klemd had gehouden. Dat zijn voor elke redenaar naar geestige momenten, want juist wan neer ge er als spreker in geslaagd zijt de aandacht te vangen, passeert u veelal zulk een ongeluk enweg is dan de aandacht voor uw betoog Dat zijn fnuikende momenten in een mensenleven en indien ze veelvuldig zouden voorkomen, zouden ze zelfs zeer grote figuren kunnen knakken... In dit geval richtte aller aandacht zich plotseling op de verdwenen, nog brandende sigaar en menig hoofd, dat even te voren nog luisterend was op geheven, dook plotseling onder tafel. Ook dat van de wethouder. Maar de sigaar bleef weg, totdat de secretaris haast zouden wij schrijven, dat het altijd en overal se cretarissen zijn, die uitkomst bren- qen totdat de secretaris het rook 'gerei ontdekte onder de stoel van de voorzitter. Waarna de wethouder zijn betoog voortzette, maar de gloevt er uit. Die zat in de Sigaar duister te ontkomen maar de buit moesten zij op het slagveld achterla ten. Dit succes wisten de ambtenaren van invoerrechten en accynzen te St. Jansteen te boeken toen zij tijdens een nachtelijke patrouttletocht JfO Jc.g. roomboter (waarde f 160) in beslag namen. REGEN BLEEF UIT. In de stad mocht men zich dan heer lijk in het nog warmt October-zon- netje koesteren, de gevolgen van de te geringe regenval waren voor de land bouwers niet zo onverdeeld plezierig. In October viel in de polder Brui- nisse volgens de regenmeter op het proefbedrijf Scheldemonden 5.4 m.m. regen tegen een normale hoeveelheid van 77 m.m. Wel een verschil ook met 1952 toen er in dezelfde maand een regenval geconstateerd werd van 106 m.m., dus twintig maal za- veel! Bij de tarwe uitzaai had men gunstig weer zodat beschikt kon worden over een groot" areaal van dit product, maar gerekend werd op de normale hoeveel heid najaarsregen. Met de regen bleef ■ook de tarwe weg Dit moest helaas op de meeste plaat sen geconstateerd worden. Het zoutge halte van de grond wa: blijkbaar nog zo hoog, dat de ontkieming van de tar wekorrel belemmerd werd De winter tarwe vertoont ook --en ongelijke op- kemst. Alleen op de „natte" plaatsen is er een behoorlijke opkomst- Afge wacht moet worden of de regenval van de laatste dagen doorwerkt. Nodig is een doorspoelen van het zout, waar door het C-cljfer omlaag gaat. VERNIEUWING. Men denkt bij de gevolgen van de waterschade vaak ook maar al te veel aan de huisraadschade cn. vergeet dan dat er een schade is, die niet minder g- oot genoemd moet worden.-Daarme de hebben dan bijv. Kerkgenootschap pen te maken. Te Waarde kwamen in de Ned. Herv. Kerk 120 nieuwe stoelen. De v .de stoelen waren niet meer te her stellen, zodat de Kerkvoogdij moest overgaan tot de aankoop van nieuwe stoelen. Het werd een gemakkelijke stoel met biezen mat en een hoge rugleuning. EERSTE STEEN. De bouw van de nieuwe landbouw school te Scherpenxsse vordert goed. Het werk in de grond is klaar, de balken voor de vloeren zijn gelegd en de kozijnen kunnen worden geplaatst. Waarschijnlijk kan volgende week de eerste steen worden oélegd. IN EEN REGEL De heer J. van Roeselaar te Sluiskil- Dourlljn is met ingang van 1 Novem ber aangesteld als hulpbesteller bij de P.T.T. en bode voor Van Gend en Loos. De heer Th. v d. Slu's te Anna Ja- cobapolder vertrekt Zaterdag a.s. ter opleiding als stuurman-leerling met het s.s. „Helder' van de K.N.S.M. naar West-Indië „SLATOGO 1953" Tevens Vetveemarkt en Zuid-Bevelandse Rundveefokdag Goes zal, als centrumgemeente van Zeeland, op 28 en 30 November en 1 December a.s. weer in de byzondere belangstelling komen te staan. In de zalen Krijger zal op deze dagen de Nationale Slagersvakwedstryd en -ten toonstelling worden gehouden, die aanvankelijk in Maart j.l. zou worden georganiseerd, doch in verband met de watersnood moeüt worden uitge steld. Doordat op 1 December tevens de bekende najaars-veetentoonstelling (vetveemarkt) en de Zuid Bevelandse rundveefokdag op de Beestenmarkt en Vlasmarkt worden .gehouden, zal een en ander nog meer kleur en fleur krijgen. De belangstelling voor de slagers- vakwedstrijd en -tentoonstelling _is groot. Er hebben zich meer dan 150 deelnemers uit geheel Nederland aan gemeld en hoewel de termijn van in schrijving reeds is verstreken, komen nog geregeld aanmeldingen binnen. Er zullen meer dan 750 inzendingen zjjn, waarmee de slagers hun vakman schap aan het publiek zullen tonen. Vooral de afdeling Fijne Vleeswa ren wordt zeer groot, terwijl in de ru brieken Sierstukken en Etalagescho tels, evenals vorig jaar, ware kunst stukken te bewonderen zullen zyn, waaraan de ontwerpers stersvele dagen serieuze arbeid moeten beste den. Ook van de zijde van de handel be staat veel belangstelling voor de „Sla- togo". Alle beschikbare stands zyn verhuurd. Hier zullen vooraanstaande fabrikanten en handelaren de nieuw ste artikelen exposeren, die ook voor het publiek aantrekkelijk zullen zijn. De slagers, die op de „Slatogo" met hun producten een pry's krijgen toe gekend, ontvangen een speciaal voor deze tentoonstelling ontworpen diplo ma. Dit wordt alleen toegekend, wan neer de producten voldoen aan de daarvoor nationaal vastgestelde ei sen. Er is een speciale jury samenge steld, bestaande uit leraren van de Vereniging tot bevordering van het Slagersvakonderwijs te Utrecht, on der leiding van de heer Z. v. d. Zwaag, hoofdcontroleur van deze vereniging. Voorts is nog een aantal extra prij zen beschikbaar gesteld, o.m. door het gemeentebestuur van Goes, de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, de slagers bonden en vele anderen. Voor de Rundveefokdag en Vetvee markt worden bekers, medailles enz. ter beschikking gesteld. In de jury heeft hier o.m. zitting de inspecteur van het Ned. Rundvee Stamboek, ter wijl de rrjksveeteeltconsulent in Zee land, ir. W. L. Harmsen, als arbiter zal optreden. De organisatoren hopen op een gro te belangstelling, hetgeen een waar dering zou zijn voor wat na de zeer moeilijke omstandigheden tengevolge (Advertentie) doet wonderen TEGEN PIJNEN en GRIEP. 20 TablelteniF 0.75 van de watersnood, in Zeeland en in Goes als agrarisch centrum in het bij zonder, wordt gepresteerd. Door het plaatsen van toepasselyke reclameborden zal rond en in de stad de aandacht op deze gebeurtenissen worden gevestigd. Aan de Midden- standsverenigingeri is verzocht en in overweging gegeven om hun leden te adviseren, extra aandacht aan de eta lages te besteden, waardoor de aan trekkelijkheid van een bezoek aan Goes nog wordt verhoogd. Daar toch reeds een druk bezoek aan de St. Nicolaas-étalages. wordt verwacht, worden pogingen gedaan om voor de bewoners var de buiten- wyken gei egeld „treintjes" naai' de binnenstad te laten rijden. Hierdoor zal men zich op gemakkelijke en pret tige wyze van en naar de tentoonstel ling kunnen begeven, terwijl dan te vens 'n „rondrir' langs de uit te stip pelen route kan worden gemaakt. Iedere dag zal een plaatselijk mu ziekgezelschap medewerking verle nen om het bezoek aan de tentoonstel ling en het verblijf in Goes zo aan trekkelijk mogelijk te maken. In verband met de vele inzendingen op de „Slatogo" is het noodzakelijk geworden de openingsuren voor het publiek enigszins te wijzigen, daar gezorgd moet worden, dat steeds een tafel met verse vleeswaren e.d. te bezichtigen zal zyn. Zaterdag 28 November a.s. zal de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, de officiële opening van de „Sla togo" verrichten. RAAD MIDDELBURG Vermakelijkheidsbelasting bracht tot en met October reeds ruim 47.000 op Zonder veel discussie heeft de raad van Middelburg Dinsdagmiddag een agenda van twaalf punten afgewerkt en was daarmee precies in één uur ge- ,eed: gemiddeld vijf minuten per agendapuntBovendien ging de raad in dat uur ook nog over in besloten zitting ter nadere bespreking van de 23e en de 24e wijziging van de gemeentebegroting 1953, welke wijzigingen nodig wa ren in verband met opmerkingen van Ged. Staten. Bij de behandeling van dit voorstel bleek, dat de commissie van financiën geen advies had ingediend, ornaat twee leden van de commissie afwezig waren. De neer M. Hubrechtse wees er in eerste instantie op, dat de tijd van vooi'bereiding voor de commissie van financiën wel erg kort was, vooral wanneei men in aanmerking neemt, dat de betrokken brief van Ged. Staten reeds in Mei was ontvangen. B. en W hebben maanden gelegenheid gehad deze kwestie voor te bereiden en geven nu de commissie van financiën slechts één week om deze belangrijke begro tingswijzigingen te bestuderen. Spre ker stelde daarom voor de zaak uit te steBen tot een volgende vergadering Wethouder J. W. Kögeler betoogde dat de zaak niet eerder aanhangig kon worden gemaakt en zette voorts uiteen dat het niet gewenst was om de zaak aan te houden. De heer M Wattel was het met de he'ei Hubrechtse eens. waaron de burgemeester, mr. dr. N Bolkestein. cr met grote nadruk op wees. dat uitstel niet in overeenstem ming was met het gemeentebelang. Nadat de heer L. A. Schenk had verklaard, de opmerkingen van de heer Hubrechtse volkomen te begrij pen, zou het voorstel om de behande ling uit te stellen in stemming wor den gebracht. Vóór de stemming ver klaarde de burgemeester nogmaals, dat uitstel niet In het belang der ge meente was, tegen welke opmerking de heer M. Wattel protesteerde. „Waar om heeft uw college zolang gewacht om deze kwestie in handen van de raad te stellen?", aldus de heer Wat tel- De burgemeester zeide daarop een uiteenzetting te kunnen geven in be sloten zitting. Hiertoe werd besloten. Na de hervatting van de openbare zitting trok de heer Hubrechtse zijn voorstel in en werd tot behandeling van de wijzigingen overgegaan. Nadat de heer L. J. Bveel enige opmerkingen had gemaakt over enkele posten van de begroting Bescherming Burgerbe volking welke bij de 23e wijziging aan de orde kwam, werden de beide wij zigingsvoorstellen z.h.s. aanvaard. Bij de benoeming van de leden der adviescommissie Volkscredietbank zei- de de heer Hubrechtse, dat het hem was opgevallen, dat wel twee verte gen .vooi digsters van huisvrouwenor ganisaties waren voorgedragen, maar geen vertegenwoordiger van de coöpe ratie. Wethouder A. J. Berenpas er kende de waarde van de coöperatie, maar zag toch geen aanleiding om de voordracht te wijzigen of uit te brei- Advertentie) Vrouwen hebben vaak moeilyke en pynlijke tijden. Zij kunnen deze aan merkelijk verlichten, ja die pijnen doen verdwijnen door het gebruik van Togal, de grote pijnverdrijver. Toga! is onschadelijk voor hart, nieren en maag. By apotheek en drogist 0.95, 2.40 en ƒ8"" ONSAMENHANGENDE KLANKEN Gemeentebestuur bezocht de toren van Middelburg De Middelburgers, die Dinsdagmiddag enige onsamenhangende klokken- klanken uit de Lange Jan hoorden, dachten wellicht, dat men het carillon probeerde. En dat was ook min of meer zo. De leden van de gemeenteraad van Middelburg en het college van B. en VV. bestegen na de raadsvergade ring de Lange Jan en by het passeren van het beiaardierskamertje, konden sommige raadsleden de verleiding niet weerstaan, eens op de plaats van de beiaardier te gaan zitten om de houten „toetsen" van het carillon aan te slaan Gemeentelijke indeling Quarlespolder De minister van binnenlandse zaken heeft aan de Tweede Kamer medege deeld, dat een aantal ontwerpen grenswijzigingen e.d. zich in een zo- lanig stadium van voorbereiding be vinden, dat zh in dit zittingsjaar aan Kamer zullen worden voorgelegd. Onder deze voorstellen bevindt zich het ontwerp van wet tot gemeentelij- ke indeling van de Quarlespolder (Sloepolder), die, volgens dit wets voorstel, in zyn geheel aan de ge meente 's-Heer Arendskerke zal wor den toegewezen. De raadsleden hebben zich bij dit bezoek aan de toren kunnen overtui- fen van de vorderingen aan het touwwerk. Nadat men met de lift tot het platform was gestegen bij de wtj- jndige lei- zerborden werd onder deskundige 1. ding van opzichter J. in 't Hout, spits beklommen. Men bleek al zo ver gevorderd te zyn met de aansluiting van het uur werk en het carillon op de zg. „moe- derklok" in het stadhuis, dat ver wacht wordt in de loop van de vol gende week proef te kunnen draaien. Wanneer dit werk voltooid is, zal het uurwerk op gang gebracht worden en zaL Middelburg weer op de toren kunnen zien, hoe laat het is. Ook zal de Lange Jan weer „spelen en slaan" op de halve en hele uren. Welke „deuntjes" ten gehore zullen worden gebracht is nog niet bekend. Voorts hoopt men nog vóór het in vallen van de koude, de onder de wij- unnen plaatsen. Aan de buitenzy. de van de toren rest dan alleen nog het. aanbrengen van een balustrade ter hoogte van de plaats, waar nu de onderkant van de stellingen is. Deze winter zal men trachten in de zg. „to renkamer" het gewelf aan te bren- fen en de laatste hand te leggen aan et verdere interieur van het stenen gedeelte van de toren. De verwach ting is, dat de Lange Jan volgend jaar zomer voltooid zal zyn. Of het publiek dan de toren geheel zal kunnen bezichtigen, zal nog zéér de vraag zijn. Het bleek namelijk op de ze tocht door de toren, dat het be klimmen van de ladders bij de klok kenstoel en hoger vooral bij grote drukte gevaar zal opleveren. Het is dan ook niet te verwachten, dat het publiek hoger zal mogen ko men dan bijv. de voet van de klok kenstoel of de torenkamer, vanwaar uit men ook van een schitterend pa norama van Walcheren kan genieten. den. Hierna werden in de commissie benoemd de heren J. Goossen, P. I. Hamming, L. A. Schenk, mevrouw D. Louisse—de Witte en mevrouw J. Helm—Waage. Bij de behandeling van een voorstel inzake medewerking op grond van de L.O. wet deelde wethouder Kögeler mede. dat de vermakelijkheidsbelas ting; waarvan de totale opbrengst over 1953 was geraamd op f 48.000. tot en met October reeds ruim f 47.000 had opgebracht. De raming zal dus waarschijnlijk belangrijk overschreden worden. De algemene politieverordening werd aangevuld met een bepaling, waarhij verboden wordt vreemdelin gen te bewegen bepaalde inrichtingen te bezoeken. Het pand Dam 59 werd verkocht aan de heer T. Zandstra voor. f 6500.—. RONDVRAAG. Bij de rondvraag vestigde mevrouw De Vlieger—de Vlieger de aandacht er op. dat in verschillende plaatsen aan de scholen het vak bijbelkennis en cultuurgescniedenis van het Chris tendom wordt gedoceerd. Zij vroeg of het college niet wilde overwegen deze vakken ook in te voeren op scholen met leerlingen boven de 12 jaar, zo als Ulo-scholen, gymnasium en£ Dé heer Kalland bepleitte daarbij uit breiding tot de lagere scholen. B. eil W. zullen deze kwestie bekijken. De heer I. van Loo bracht de afbraak van een poortje in de Simpelhuisstraat ter sprake, waarbij waardevolle steen ka potgeslagen werd. Wethouder L. J. van 't Westerde zegde een onderzoek toe. Tenslotte bracht de heer Wattel de naamsverandering van een gedeelte Oude Veerseweg in Industrieweg ter sprake. Aan de hand van een kaart zette de burgemeester uiteen, waarom hiertoe was besloten. wordt verbeterd Belangrijk voor verkeer Yan en naar Zeeland Een van de gevaarlijkste punten van do Antwerpsestraatweg by Ber gen op Zoom ligt daar, waar de ryks- weg naar Zeeland uitmondt in de buurt van het Shell-tankstation. In h6t verleden hebben hier al verschei dene verkeersongelukkon plaats ge had en het is dan ook geen overbodi ge luxe, dat hier een ingrijpende wy-, ziglng in het wegenplan wordt aanger bracht, die een grote verkeersverbete- rïng ten gevolge zal hebben. In de eerste plaats wordt de bocht uitgelegd, waarmee de Zeeuwse weg op de Antwerpsestraatweg uitkomt en wel zodanig, dat de aansluiting daar veel geleidelijker tot stand komt. De wegbreedte in de bocht wordt 7 meter. De aslijn van de weg komt te lopen, waar nu nog het fiets pad ligt, dat uit de richting Bergen op Zoom Zeeland inschiet. De fietsers behoeven zich geen zorgen te maken, want er komt een splinternieuw stuk rijwielpad een eindje rechts van het. oude. De bestrating van 't nieuwe ge deelte gebeurt met hardgebakken klinkers. De Antwerpsestraatweg zal vanuit de richting Hoogerheide loodrecht op de nieuwe"bocht komen. Dit betekent dat er ter plaatse een flauwe krom ming in de weg komt. Ter voorkoming van mogelijke on gevallen in deze „kronkel" komt er een kleine verkeersindicator midden op het wegdek, dat ter plaatse in to- taal 11% m. breed wordt. In de „zak" die nu ontstaat, wordt de oude weg opgebroken en komt een beplanting, die tevens dienst doet als lichtscherm. Het fietspad aan de kant van 't tankstation blijft gehand haafd. Aan de andere kant wordt de over steekplaats voor fietsers een eindje verder de Zeeuwse weg opgelegd, ter wijl er ook op de Antwerpsestraatweg een oversteekplaats komt voor wiel rijders uit de richting Hoogerheide die Zeeland in moeten. Als het weer mee blijft werken, zal het hele project ongeveer in Decem ber klaar zij'n. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De halfbloed", (14 j.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Mid delburgs Dilettanten Toneel „Kléine kinderen worden groot". 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Opmars der Vrouwen". (18 jr.), 7 en P uur; Lu xor: „De Blauwe Engel", (18 jr.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Bureau Zedenpoli tie", (18 jr.). 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2