Zuidelijk A-team, met zeven internationals, klopte B-ploeg DE ZEEUWEN DIENDE R.C.S. TWEEDE NEDERLAAG TOE HEINKENSZAND WON VAN GRIFFIE TE MIDDELBURG EMIL ZAT0PEK DEED TWEE WERELDRECORDS SNEUVELEN MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 GEFLATTEERDE 4—2 ZEGE Voorhoede van B-ploeg was bijzonder goed op dreef De in het Sportpark „De Vliert" te 's Hertogenbosch gespeelde selectie wedstrijd tussen een Zuidelijk A-team en een B-team is door het A-team, dat in witte broek en zwarte shirt speelde, met 4'2 gewonnen. In het Zui delijk team stonden zeven spelers, die Zondag 25 October j.l. tegen België uitkwamen. Van Melis was vervangen door de Longaspeler L. de Kort. Hoewel liet wit-zwarte elftal ge wonnen heeft van de rood-wïtte ploeg, zal de Zuidelijke K.C. het niet gemak kelijk krijgen om een definitief Zuide lijk elftal voor de wedstrijd tegen Lu xemburg op 15 November a.s. te Spekholzerheide samen te stellen. De voorhoede van de B-ploeg speelde n.l. een goede partij en was over het ge heel genomen beter dan de zwart-wit- te voorhoede. Individueel demonstreerden de wit- zwarten echter een goede techniek, die reeds in de eerste minuut tot een doelpunt leidde. Beheerst maar ra zend snel opbrengen van Van Beur den stelde Overbeek in staat de score te openen. In de 10e minuut volgde het tweede doelpunt, na een algemene aanval van Van Beurden, Klaassens en Van Overbeek, welke De Kort na een sliding langs de uitgelopen Ri- xoord afwerkte. Na deze voorsprong van 20 zakte het tempo van de wit- zwarten zienderogen. De rood-witten, die natuurlijk een grotere prikkel hadden om te laten zien wat zij waard waren, zochten him heil in een hoog tempo. De vleugel Schmidt-Um- mels draaide vlot om Klaassens heen en bood kansen aan de fel schietende rechtervleugel Brooymans en Vergou wen. Een inzet van Van Rooy tegen de paal vormde de inleiding 'tot een overrompelend offensief, dat binnen een minuut twee doelpunten oplever de. Ummels schoot uit een scherpe hoek zeer hard in, vlak daarop ver raste Vergouwen de ver uitgelopen Steiger met een vlotte schijnbeweging Rocky Marciano kreeg Duits aanbod De voornaamste organisator van bokswedstrijden in West-Duitsland, Goettert, heeft een aanbieding ge daan aan Al Weill, de manager van de wereldkampioen zwaargewicht Rocky Marciano, voor een wedstrijd tegen de Europese kampioen Heinz Neuhaus, met de titel als inzet. De wedstrijd zou in Duitsland gehouden worden, en aan Marciano wordt een beurs van 150.000 dollar gegaran deerd. In Duitse sportkringen verwacht men dat Weill pas zal antwoorden na 15 November, de dag waarop Neu haus te Dordmund tegen de Cubaan Nino Valdez uitkomt. Indien de aan bieding aanvaard wordt zal het de eerste maal zijn dat een wedstrijd om het wereldkampioenschap zwaarge wicht in Europa wordt gehouden. Voetbalveldslag te Arnhem Tijdens de voetbalwedstrijd B. V.H. (Arnhem)Zuid-Arnhem (Oost, vierde klasse G.), welke bij de stand 21 in het voor deel van Zuid Arnhem werd ge staakt, is het tot een incident gekomen. Volgens de secretaris van Zuid Arnhem heeft de zaak zich als volgt toegedragen: Op een gegeven moment, dat een der B.V.H.-voorhoedespe- lers de bal over het doel van Zuid Arnhem had getrapt, werd doelman Huyser onreglemen tair aangevallen. Terwijl scheidsrechter J. H. van de Hoff de speler, die de keeper had aangevallen, onder handen nam, werd aan de andere kant van het veld de rechtsbuiten van Zuid Arnhem, H. Meuser, aangevallen door drie B.V.H.- ers, waarbij harde klappen vie len. Meuser deed niets terug en liep weg. Er ontstond een vecht partij tussen de spelers, waarbij de supporters van B.V.H. een handje hielpen. De scheidsrechter zag zich toen genoodzaakt om de wed strijd te staken. De politie ont ruimde het veld. SCHAKEN Breskensverloor van „Oostburg" (4/2-Sy2) De uitslag van de schaakwedstrijd voor de competitie van de 2e klasse C dei- Zeeuwse schaakbond tussen „Breskens" en „Oostburg'' was 4% 5%. De gedetailleerde uitslag luid" de: „Breskens"„Oostburg"- J. Punt—W. de Wolf A. ScheeleJ. Enkelaar 01; J. Hove- stadtP. Janse y2y>; L. de Vlie gerJ. Jansen 10; J. v. d. Sande P. Jansen 01; I. VerduynP. Ris- seeuw 10; J. ErasmusJ. Schakel 01; GoethalsH. de Ridder 10; P. J. PriesterJ. R. Bot 01; H. van MelleP. Catsman V.S.V. I verloor van Terneuzen II (6 V^-3Vz) Voor de schaakcompetitie werd in zaal Krijger te Sluiskil een wedstrijd gespeeld tussen VSV I en Terneuzen II. De gasten gingen met een 6% 3Vs huiswaarts. Ged. uitslag luidde: Terneuzen II —VSV I: A. Hamelink—G. Wullems 1—0: N. Bruysert—E. Tacq 1—0; H. BarentsenG. Schooff 01; J. v. d. ReeA. Wullems 10; C. B. Boerman—A. G. Dourleijn 10; J. FrancovsF. v. d. Hooft YsYz', J- de Waal—A. G. Arnold Yz—Yz, L. J. SimpelaarW. L. Hardeman 0—1; J. RiemensJ. Philipsen YzYz's J- v. 'Boomgaard M, Schooff 1—0. 22. Steiger werd daarna wegens 'n knieblessure door de Rijk van M.O.C. klein technisch overwicht aan de wit- zwarte kant, doch het elftal werd nimmer een dragelijk geheel. Midvoor De Kort faalde volkomen als spelver deler. De B.V.V.-er van Overbeek nam die taak over. Deze oud-interna tional was wel de beste in deze linie. Het samenspel bleef echter te laag van tempo en werd meer en meer een gepingel, waarmede men bij de door tastende Luxemburgers niet kan aan komen. Ook niet bij de rood-witte ver dediging, waarin spil Groenendijk van V.V.H. 16 uitblonk. Vlotte aanvallen van de rood-witte aanval brachten de wit-zwarte verde diging herhaaldelijk in paniekstem ming. Claus en Cools waren daarbij de zwakke punten, waarlangs de klei ne Ummels glipte. Het is meer geluk dan wijsheid dat de wit-zwarte ploeg won. Een zuiver doelpunt van de Rooy werd afgekeurd en dat bracht een in zinking bij de rood-witten, waarvan de wit-zwarte-aanval onmiddellijk profiteerde. Gruijzen kreeg tweemaal in ongehinderde positie de bal voor de voeten en scoorde beide malen, 42, met welke uitslag de wit-zwarte ploeg onverdiend won. Rotterdams R.F.C. was te sterk voor Middelburg, 24 Middelburg speelde Zondag een vriendschappelijke wedstrijd tegen R. F.C. uit Rotterdam. Het schaarse pu bliek is op de Nadorst getuige ge weest van een matige, niet op hoog peil staande wedstrijd. Versluijs stond weer in het Middelburg-doel en Carol en Outermans waren uit de aclyar- hoede naar de voorhoede gehaald ter_ wijl v. Maanen spil stond. Ook dê Wit was weer van de partij. Door deze omzetting heeft de voor hoede aan stootkracht gewonnen, doch mist nu eenmaal doorzetters. De Rotterdammers vertoonden qua techniek iets beter spel en werk ten hun aanvallen ook beter. af. Na ongeveer 20 minuten scoorde de mid voor van RFC (0-1). Vijf minuten voor rust wist Outermans met een schot de stand op gelijke voet te brengen (1-1). Kort na rust scoorde de Rotter damse midvoor tegen de verhouding in voor de tweede maal. (1-2). Dezelf de speler verrichtte enige tijd later de hattrick (1-3). Een doelpunt van Carol voor Middelburg werd op ad- vies van de grensrechter om onbe kende redenen afgekeurd. RFC wist door zijn rechtsbinnen de stand op 4-1 te brengen. Toen vonden de hoofdstedelingen het genoeg. Het ge hele elftal drong op en Carol slaagde er in, uit een mooie pass van Vogel, te scoren (4-2). Wat Middelburg nog probeerde, in deze stand kwam geen verandering meer, zodat RFC met een ietwat geflatteerde overwinning naar huis kon gaan. Bij de groen-wit- ten speelde Vogel een goede partij. HOCKEY Schotloos Middelburg verloor van Warande Middelburg heeft het in de hockey wedstrijd tegen Warande niet tot een overwinning kunnen brengen. Met een 2-1 nederlaag moesten de hoofd stedelingen genoegen nemen. Middel burg begon goed en had reeds spoe dig een 1-0 voorsprong verworven. Warande maakte zich langzamerhand van de Middelburg druk los en wist de partij od gelijke voet te brengen (1-1). Na de thee zette Middelburg een offensief in. De gehele tweede helft speelde voornamelijk voor het Waran de-doel af, maar de thuisclub kon het net niet vinden. De bezoekers profiteerde van 'n te ver opdringen van de Middelburg-backs en namen de leiding (2-1). Middelburg zette nog alles op alles, maar resultaat bleef uit. Warande kon dus met de volle winst huiswaarts keren. Middelburg had meer verdiend dan deze onver diende nederlaag De ploeg was dc beste in het veld. Jammer is wel. dat de hoofdstedelingen geen schutters hebben. De stand luidt nu: 2e klasse A- Tilburg n 5 3 11 13—7 7 Warande 6 3 12 107 7 DES 5 3 11 10—7 7 Middelburg 6 2 2 2 7—7 6 Breda II 5 1 2 2 7—9 4 Libert. 4 112 9—11 3 Push II 5 113 5—8 3 Cadetten 4 112 4—9 3 KLEIN PROGRAMMA Excelsior en E.B.O.H. wonnen ook nu De Zeeuwen heeft door de 13 overwinning op K.C.S. dc kop in de derde klasse D overgenomen van Corn Boys uit Sas van Gent. Dc Vlissingers spe len momenteel een goede partij voetbal. De overwinning op K.C.S. is de ver rassing van de dag, want de Souburgers mogen toch nog steeds tot een der sterkste ploegen van deze afdeling gerekend worden. In vergelijking met vorig jaar schijnt R.C.S. aan kracht ingeboet te hebben. in de kopgroep, De stand luidt: De Zeeuwen Corn Boys Axel Hulst R.C.S. Breskens Odio R.K.F.C. Biervliet Meto Zeelandia iuw Borgvliet 6 4 0 2 8 16 -8 6 3 2 18 13-10 5 3 1 1 7 16- 7 5 3 117 18-13 5 2 12 5 17-12 5 1 3 1 5 11- 8 5 2 12 5 13-12 5 13 15 12-14 5 2 1 2 5 8-11 5 1 2 2 4 7-11 6 0 2 4 2 3-16 4 0 13 1 4-16 RESERVE TWEEDE KLASSE C. Breskens II aanvaardde de reis naar Goes om het tweede elftal van de Ganze stedelingen partij te geven. De Goessenaren wonnen met 31 en nes- AMBTENAREN ONTMOETTEN ELKAAR Burgemeester maakte doelpunt. Zaterdag werd te Middelburg een sportontmoeting gehouden tussen de leden van de personeelsvereniging van de Provinciale Griffie te Middelburg en de Heinkenszandse gemeente- en andere ambtenaren. De Zuid-Beve- landse gasten werden op Modderoord door de griffier, mr. J. M. Pilaar, welkom geheten. Als eerste onderdeel van het programma werd een voetbal wedstrijd van 2 X 30 minuten ge speeld. De aftrap werd verricht, door mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van het college van Gedeputeerde Staten en oud-burgemeester van Heïnkenszand. De in sportieve geest gespeelde wed strijd eindigde met een 31 overwin ning voor de Heinkenszandse ambte naren. Bij de rust was de stand 10 in het voordeel van Heinkenszand. Voor de gasten werden de doelpunten gemaakt door burgemeester en hoc- key-internationaal mr. H. Derx en Vermeulen (2X). M. F. de Jonge scoorde uit een strafschop het doel punt van de Griffie. Na afloop van de wedstrijd vertrok ZWEMMtN Middelburgse zwemmers bijeen De Middelburgse zwemciub „Luc- tor et Emergo" hield Zaterdagavond een contactavond. In zijn openings woord sprak de voorzitter zijn vreug de uit over de in het afgelopen sei zoen behaalde successen. Spreker hoopte, dat Middelburg bij de aan vang van het nieuwe seizoen nu ein delijk over een nieuw zwembad zou beschikken. Hierna volgde een prijsuitreiking. Kees de Rijk, die kampioen van Zee land werd op de 200 meter school slag, kreeg een Oudhollandse zilveren sigarettendoos. Annie Cornelisse, die zowel bij de dames als bij de meisjes kampioene van Zeeland werd op de 200 meter schoolslag, mocht hiervoor een fraaie doos bonbons in ontvangst nemen. Voorts waren er nog prijzen voor Ans Geldof, Corrie Voogd en Koos Kamermans. Bg de jongens werd de medaille voor de beste prestatie niet uitgereikt omdat er geen uitblinker was. De clubwisselbekers gingen naar: Wim Wondergèm, die de snelste tijd voor zich liet noteren op de 100 me ter vrije slag heren; Kees de Rijk voor de 100 meter schoolslag heren; Ans Geldof voor de 100 meter vrije slag dames en Annie Cornelisse voor de 100 meter schoolslag dames. Voor het vele werk mocht de heer P. Bouwense een cadeau in ontvangst nemen en mevrouw Simonse-Poer- stamper in de bloemetjes werd gezet. De avond werd besloten met de ver toning van een tweetal filmpjes van de stedenontmoeting Middelburg-Fol- kestone, de nationale zwemkampioen- schappen en de Tropheo Italia. Middelburg III verloor van Koudekerke (3^26V2) In de 2de klasse A van de Zeeuwse Schaakcompetitie kreeg Middelburg III een 3%—6x/2 nederlaag te slikken van Koudekerke. De uitslagen waren: L. J. Woudstra—P. J. Wismeyer Ys— Yz\ D. FaaseA. v. d. Heyden 01; J. M. de Koning—Clir. Schipper 0—1; K. v. d. LoosJ. Steutel 10; J. WondergemJac. de Witte 01; K. HolsterM. v. d. Heyden 01: C. A. v. d. KoordeS. v. d. Heyden Y>\z I H. VermeulenA. Marinissen '.h J. GoedbloedD. Joziasse 01; A. LichtendahlG. Klap 10. men voor de andere sporten naar de eantine van het P.Z.E.M.-gebouw aan de Poelendaeleweg. De tafeltennis sers kwamen vervolgens aan de beurt. Ook dit onderdeel werd door Heinkens zand gewonnen en wel met 124. Hierna verenigde men zich aan de koffietafel. Tenslotte was het woord aan de bridgers, de schakers en de dammers. Hier was het de Griffie, die de boven toon voerde. De Middelburgers won nen het bridgen met 20, de schakers van de Griffie haalden alle puntjes binnen (40) en de dammers zege-, vierden met 82 over Heinkenszand. De totaaluitslag is dus 18—14 in het voordeel van de Zuid-Bevelanders. De lichamelijke sporten werden met 14-4 door Heinkenszand gewonnen, terwijl de denksporten een 104 zege voor de Middelburgers opleverde. De to taaluitslag is echter slechts een voor lopige, daar de onderdelen biljart en volley-bal binnenkort nog te Middel burg zullen worden gespeeld. Men denkt ook over een tweede ontmoe ting- binnen afzienbare tijd te Hein kenszand. Mr. dr. Mes heeft voor de winnende ploeg een prijs uitgeloofd. De heer J. Parent, voorzitter van de personeelsvereniging van de Griffie, sprak als organisator van de ontmoe ting een slotwoord, waarin hij dc di rectie van de P.Z.E.M. dankte voor het beschikbaar stellen van haar ean tine en van haar kantoorgebouw. Voorts getuigde hij van de sportieve geest en de goede stemming, die de ontmoeting hebben gekenmerkt. Het tweede elftal van de voetbalver enujing Domburgdat uitkomt in de derde klasse A van de Zondagafde lingsvoetbal. Komt Dynamo wederom naar Londen? De Moskouse voetbalclub Dynamo heeft in beginsel een uitnodiging van Chelsea aanvaard om in het voorjaar van 1954 een wedstrijd in Londen te spelen. Het zou in de bedoeling liggen dat Chelsea later naar Moskóu zou reizen voor de returnmatch tegen Dynamo. Intussen heeft Dynamo ook een uitnodiging uit Denemarken geaccep teerd. De Moskouse club zal in de pe riode 18-26 November drie wedstrij den spelen en wel één in Kopenhagen, Aarhus en Odense. VOLLEYBAL Schooltournooi te Goes De schoolclub „Astra" van het Chr. Lyceum voor Zeeland te Goes orga niseert vandaag een volleybal-tour- nooi, waaraan de meeste Zeeuwse middelbare scholen en enkele Ulo scholen deelnemen. De wedstrijd voor de meisjes zul len worden gespeeld in het gymna stieklokaal, Kreukelmarkt en voor de jongens in de gymnastieklokaal van het Chr. Lyceum. TSJECHISCHE LOCOMOTIEF IN TOPVORM De 10.000 meter en de 6 mijl. Emil Zatopek is er aan het einde vaat het seizoen in geslaagd twee wereld records te verbeteren. Hij liep tijdens de wedstrijd te Houstka n Bohemen cïe 10.000 meter in de tijd van 29 minuten 1,6 sec., hetgeen precies een se conde sneller was dan het bestaande wereldrecord, dat sedert 4 Augustus 1950 op zijn naam stond. De tijd van 29 minuten 2,6 sec., heeft Zatopek drie jaar geleden gemaakt tijdens wedstrijden te Turku in Finland. En passant verbeterde de Tsjech!- se „locomotief" ook 't wereldrecord 1 over 6 mijl, dat de Engelse loper Gor don Pirie op 10 Juli v. d. jaar op zijn naam had gebracht met een tijd van 28 min. 19,4 sec. Zatopek noteerde over deze afstand een tijd van 28 min. 8,4 sec., waarmede het record van Pi rie dus met de volle 11 seconden om laag werd gebracht. Emil Zatopek heeft de tweede 5000 meter aanzienlijk sneller gelopen dan de eerste helft van de 10 km. Na 5000 meter liet hij 14 min 26.8 sec. noteren, een verschil dus van volle 8 sec. Zato pek heeft thans de volgende wereld records op zijn naam staan 6 mijlen i9656 meter) 28 min. 8,4 sec. 1953; 10.000 meter 29 min. 1,6 sec.. 1953; 10 mijlen (16093 meter) 48 min. 12 sec. 1951; 20.000 meter 59 min 51,8 sëc 1951; 1 uur 20.052 meter 1951; 15 mijlen (24140 meter) 1 uur 16 min. 26,4 sec. 1952; 25.000 meter 1 uur 19 min. 11,8 sec. 1952; 30.000 meter 1 uur 23,8 sec. 1952. Zatopek, die nog enkele weken ge leden had verklaard dit seizoen geen pogingen meer te doen om één of meer wereldrecords te verbeteren, heeft dus nog kans gezien twee wereldrecords te verbeteren. De 31-jarige Zatopek is Olympisch kampioen 1948 op de 10.000 nieter en drievoudig Olympisch kampioen 1952 Helsinki op de 5000 meter, 10.000 meter en het Marathonnummer. R.C.S. sneuvelde tegen agressief De Zeeuwen De enige wedstrijd van de K.N.V.B. in Zeeland, R.C.S.De Zeeuwen is 'n aangename verrassing geworden voor de Vlissingers. Deze zware uitwed strijd werd overtuigend met 13 ge wonnen. De overwinning hebben de Schelde-stedelingen in een niet gerin ge mate te danken aan het goede be zetten van het midden veld. Rustig en gemakkelijk kon De Zeeuwen zijn aanvallen opbouwen. R.C.S., dat in de eerste helft de vrij telden zich hierdoor getuige de stand. Middelburg II Vlissingen II Terneuzen H Goes II De Zeeuwen II Corn Boys n Breskens H R.C.S. II Axel II Zeelandia II 4 3 1 0 7 8-1 5 2 3 0 7 27- 7 5 3 117 16- 9 6 3 1 2 7 24-17 4 2 0 2 4 12-13 4 2 0 2 4 8-19 6 1 2 3 4 7-13 3 1 0 2 2 7-12 3 0 12 1 2-12 4 0 13 1 0-8 EERSTE KLASSE D. In de eerste klasse D gaven de lei ders Excelsior en E.B.O.H. geen krimp. De Rotterdammers wonnen de uitwedstrijd tegen Feyenoord met 2 0. E.B.O.H. ging op de ingeslagen weg voort en bleef evenals Excelsior nog ongeslagen. De Dordtenaren ga ven nu N.O.A.D. geen kans (03). De stand luidt: Excelsior 6 5 1 0 11 20- 8 E.B.O.H. 6 5 1 0 11 15- 8 Eindhoven 6 4 11 9 19- 7 Hermes D.V.S. 6 4 11 9 13- 8 Willem II 6 4 0 2 8 25- 8 M.V.V. 6 3 12 7 14- 8 A.D.O. 6 3 1 2 7 12-10 Feyenoord 6 2 13 5 8-7 R.B.C. 6 2 1 3 5 11-16 D.H.C. 6 0 3 3 3 10-17 Limburgia 6 1 1 4 3 7-18 N.O.A.D. 6 1 1 4 3 7-20 Maurits 6 0 2 4 2 4-17 Juliana 6 0 15 1 4-17 sterke wind in de rug had, oefende de eerste 20 minuten een druk uit op het De Zeeuwen-doel, maar de verdedi ging, waarin spil Hendrick een goede partij speelde, wist alle aanvallen re soluut al' te slaan. De Zeeuwen, dat technisch beter speelde, had na ruim 20 minuten succes, toen W. Leijnse een fraaie soloren met een goed doel punt besloot (01). De vreugde was echter van korte duur, want enkele minuten later strafte rechtsbinnen Sanderse van R.C.S. een fout van De Zeeuwen-defensie af (11). In de 33e minuut gaf De Bart, die op links ope reerde, op het juiste moment voor. Legnse had maar met het hoofd te knikken (12). Na de hervatting was R.C.S aan vankelijk sterker, maar langzamer hand begon De Zeeuwen op volle toe ren te draaien. De R.C.S.- verdediging kreeg het niet gemakkelijk en in de 30e minuut ging deze defensie door de knieën. Bij een aanval van De Zeeu wen werd rechtshalf De Kraker zo in moeilijkheden gebracht, dat hij niet beter wist te doen, dan de bal in ei gen doel te plaatsen (13). De Sou burgers gaven zich nog niet gewonnen maar gescoord werd er niet meer. Hellas en Marathon wonnen weer Door een busongeluk bij Nieuw- en St. Joosland, konden de heren van Geel-Blauw uit Tilburg niet op de aangewezen tijd op het speelveld ver- schrjhen, voor de wedstrijd tegen het Vlïssingse Marathon. Marathon heeft op het nippertje een 76 overwin ning behaald, nadat het een tijd lang met 73 leidde. Nadat de Tilburgers een 10 voorsprong hadden verwor ven, namen de Vlissingers door doel punten van Smeerdijk en Zwichtman een 21 voorsprong. Voor de rust scoorde Marathon nog tweemaal, ter wijl Geel-Blauw voor een doelpunt zorgde. Ook na de rust was Marathon de sterkste ploeg. De Vlissingers voerden de stand geleidelijk op tot 7 2. De Geel-Blauw voorhoede wist, door gebruik te maken van de inval lende duisternis, de achterstand te verkleinen tot 76. De Marathon-dames kregen Eind hoven op bezoek. De bezoeksters na men reeds kort na de aanvang een 20 voorsprong. Marathon wist door enkele goede combinaties-voor rust de stand gelijk te maken. Na de rust benutte de Eindhoven-dames een pe nalty (32). Even later werd het 42 voor de gasten. De Vlissingse dames wisten de partijen op gelgke voet te brengen, maar Eindhoven scoorde nog tweemaal. Het Goesse Hellas ontmoette in de Ganzestad de E.B.H.V.-heren. De Goessenaren hadden het beste van het spel en wisten dit voor de rust in 5 doelpunten uit te drukken. Na de rust voegde Hellas nog 2 doelpunten aan deze score toe (70). Toén wist E.B.H.V. een tegenpunt te scoren (7 —1). Hellas bleef in de meerderheid, naar E.B.H.V. had ook nog enkele :eren succes, zodat de eindstand 15 3 in het voordeel van Hellas was. De dames van Hellas ontvingen in EMIL ZATOPEK steeds sneller Op de Parijse wielerbaan heeft het Nederlandse paar V. Est-Wagtmans een koppelwedstrijd over 100 kilometer ge wonnen, meetellend voor het Europees criterium. ATHLETIEK. Van Zeeland klopte Slijkhuis te Breda Na een vinnige strijd heeft de AAC-er Wim van Zeeland# op beslis sende wijze Wim Slijkhuis van de Haagse Trekvogels verslagen in de nationale cross country van de athle- tiekvereniging „Sprint" te Breda. Ruim 200 athleten namen aan de ze wedstrijd deel. Het parcours had een lengte van 2300 meter. Er waren onder meer 16 greppels en enige hek ken in opgenomen. Kort na de start rukten Van Zee land en Slijkhuis zich los. Slijkhuis werd na een spannende finish op overtuigende wijze door Van Zeeland geslagen. De Hagenaar was blijkbaar zo onder de indruk van zijn nederlaag, dat hij de prijsuitreiking, die binnen een half uur na afloop ge schiedde, niet bgwoonde. Goes de dames van W.H.V. Al spoedig profiteerde W.H.V. van foutief weg spelen van Hellas (01). Hellas kwam opzetten en wist een 21 voor sprong te nemen. Na de rust bleef Hellas in de meerderheid. In deze speelhelft werd er niet meer ge scoord, zodat Hellas een verdiende 21 overwinning behaalde. De heren van Tonido hebben het in Eindhoven tegen Woensel niet tot een overwinning kunnen brengen. Met een 79 nederlaag moesten de Goessena ren huiswaarts keren. De uitslagen luiden: District Zuid: Dames le klasse: MarathonEindhoven 46; Hellas W.H.V. 2—1; P.S.W. H—Swift 4—3. Heren le klasse: MarathonGeel Blauw 7—6; Hellas—E.B.H.V. 15—5; AgressiveD.E.S. H 77; Woensel Tonido 97. Uitslagen Zaterdag- en Zondagcompetitie De uitslagen van de Zaterdag-com petitie luidden: le klasse: Colijnspl. Boys 1Kapel- Ie I 33Krabbendijke IKloetïnge I 144; Nieuwdorp IWemeldinge I 41: Wolfaartsdijk IRillandia I 02. 2e klasse A: Kloetïnge HKrab- bendijke H 32; Wemeldinge H Nieuwdorp H 12; Rillandia H Wolfaartsdijk H 12—0. 2e klasse B: Kats IYerseke IH 7 2; Serooskerke IS.V.D. 111; Wis- sekerke IBevelanders I 16; Goes VCortgene I 21; 's Heer Hen drikskinderen I's Heer Arendsker- ke H 6—2. 2e klasse C: Oostkapelle IE.M.M. IV 1—5; R.C.S. V—Meeuwen I 2—1; V.C.K. IH—Nieuwlancl I 4—1. 2e klasse D: A.Z.V.V. I—Tern. Boys I 13; Spui IHoek I 12; 2e klasse E: S.V.D. IIZaamslag EC 3—1; Driewegen HBeren I 31; Tern. Boys IL—A.Z.V.V. II 9—1. De uitslagen van de Zondag ge speelde wedstrijden in de afdeling Zeeland luidden: le klasse C: Zierikzee HIMevo I (31 Oct.) 0—9. Res. Je klasse A: Sluiskil IIHon- tenisse H, afg. Res. le klasse B: Zeeuwen Hl Kruiningen II 01; Middelburg IH Vlissingen IH 40. 2e klasse A: Yerseke IIGoes IV 22; Noormannen nMiddelburg IV 11; Vlissingen IVZeelandia III 2—1. 3e klasse A: Domburg IIMiddel burg V 5—0; R.C.S. IV—Zeeuwen IV 0—6. 3e klasse C: Breskens IVE.M.M. Hl 2 1Vlissingen VZeeuwen V

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5