KAPITEIN P. KLOOSTERMAN VERLAAT MILITAIRE DIENST WALCHEREN SLUITENDE BEGROTING 1954 IN OOST- EN WEST-SOUBURG ZEEUWSE „WAGENINGERS" VIERDEN NEGENDE LUSTRUM BICaRPKN MEIIWS i\ een NOTHDOP JIMMY BROWN en de BJoedboef-Beren MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUW SE COURANT AFSCHEID BIJ NATIONALE RESERVE Hartelijke woorden werden gesproken tot scheidende officier In het districtsbureau van de Nat. Reserve te Goes werd Zaterdagmor gen afscheid genomen van een der pioniers van de Nationale Reserve in Zeeland. Kapitein P. Kloosterman, die van de oprichting af zijn beste krachten aan de opbouw hiervan heeft gegeven, moest in verband met het bereiken van de zestigjarige leeftijd de militaire dienst verlaten. In een bijeenkomst met het personeel van het districtsbureau, reserve officieren en vertegenwoordigers van verschillende klassen, werd hem op hartelijke vvyze dank gebracht voor zijn vele werk. Als eerste richtte de districtscom mandant, majoor H, G. J. Verstappen zich tot de scheidende kapitein. Hij herinnerde hierbij aan de loopbaan van kapitein Kloosterman, die in de eerste wereldoorlog begon als vrij williger in de Landstorm, aan diens ondergrondse werk tijdens de bezet ting, waarvoor hij onderscheiden werd met het bronzen kruis, aan zijn ar beid als compagnies-commandant van de B.S. in Zeeland en van de gezags- troepen en tenslotte aan het werkza me aandeel, dat kapitein Klooster man na December 1948 had bij de op bouw van de Nat. Reserve in Zeeland. Met zijn velerlei goede eigenschap pen wijdde hij zich ten volle aan dit werk. Het wordt daarom betreurd, dat men hem zal moeten missen. Ma joor Verstappen bracht ook de dank van de Inspecteur van de N.R. over en bood tenslotte namens het gehele district een rooktafel als aandenken aan. Nadat de scheidende zich met woorden van dank had gerichttot allen waarmee hij mocht samenwer ken, spraken vervolgens nog kapitein S. P. Termohlen, en de le luitenant C. Antheunissen. Deze laatste vertolkte de dank van de vrijwilligers. Wat tot op heden werd bereikt, is voor een belangrijk deel het werk van kapitein Klooster man. Het korps in Zeeland zal echter nog veel groter dienen te worden. He. laas nemen velen nog een afwachten de houding aan. 'Voorts spraken nog serg.-maj. M. L. Krakeel namens de onderofficieren en het burgerpersoneel alsmede de oud-districts-commandant, overste W. K. de Feyter, die ook met waar dering terugdacht aan de tijd dat hij met kapitein Kloosterman samen werkte. AFSCHEID ADJUDANT HOLSTER Hierna werd nog afscheid genomen van de adjudant G. Holster die is te ruggekeerd naar de C.O.A.K. te Mid delburg. Ook tot hem richtte majoor Verstappen waarderende woorden, waarbij hij vooral de organisatorische kwaliteiten en de opgeruimdheid van de scheidende adjudant prees. Na mens het districtspersoneel en de vrijwilligers kreeg adjudant Holster een schemerlamp aangeboden. De scheidende dankte voor de pret tige samenwerking, waarop achter- Aanrijding op gevaarlijk kruispunt Zaterdagmorgen gebeurde er op het langzamerhand berucht geworden kruispunt Poelendaeleweg-Nieuwe Vlissingse weg, tegenover de melkfa briek, te Middelburg, een aanrijding. C. v. d. L., te Vlissingen, die met een personenauto uit de richting Vlissin gen kwam aanrijden, raakte de vrachtauto van P. B. uit Nieuw- en St. Joosland, die van Koudekerke kwam, ter hoogte van het achterwiel. De bestuurder van de vrachtauto ver leende geen voorrang. Er werd enige schade aangericht aan het front van de wagen van v. d. L. Persoonlijk let sel deed zich niet voor. De politie stel de een onderzoek, in. Kiosk verdwijnt De bekende kiosk met de molen, die jarenlang het beeld van de Mid delburgse Markt heeft gekenmerkt, gaat verdwijnen. Het plan van het gemeentebestuur om het gebouwtje af te laten breken, wordt binnenkort tot uitvoering gebracht. De directeur van de gemeentewerken zal 't bouw werk bij inschrijving verkopen, waarna het afgebroken zal worden. o kapitein overste de Feyter, eenvolgens Kloosterman, serg. Krakeel en luit. Antheunissen eveneens woorden van afscheid spraken. De hoop leeft, dat adj. Holster spoedig bij de Nat. Reserve zal terugkeren. LAATSTE NIEUWS Westduitse regeringscoalitie wint verkiezingen in Hamburg De Westduitse regeringspartijen hebben de verkiezingen voor het par lement van Hamburg gewonnen. Zy behaalden 62 van de 120 zetels, tegen de socialisten 58. Als gevolg van hun verkiezings overwinning te Hamburg, beschikken de regeringspartijen thans over een twee derde meerderheid in de Bonds raad. Dit is belangrijk met het oog op de bekrachtiging van het E.V.G.-Ver drag. Indien dit namelijk in strijd met de Duitse grondwet wordt geacht, is een twee derde meerderheid voor ra tificatie nodig. Deze meerderheid be zaten de regeringspartijen reeds lil de Bondsdag Tweede Kamer), doch niet in de Bondsraad. Vlissingen „Een, die niet geteld wordt" De Amateurgroep Vlissingen, die Zaterdagavond in het Concertgebouw te Vlissingen het toneelspel „Een, die niet geteld wortjt" van J. van Eeke- len en J. van Grosfeld voor het voet licht bi-acht, heeft daarmede zeker succes gehad. Het stuk stelde zware eisen aan de spelers en A.G.V. heeft mogelijk iets te hoog gegrepen, maar er is goed spel geleverd. Met name willen wy noemen de heer I. Versluys, die de titelrol vervulde, de heer B. Tas, als oud mannetje en mej. A. van Wijk, de kamerverhuurster. Zij hadden zich terdege in hun rollen ingeleefd en wisten door hun vertolking het pu bliek te boeien. Ook de overige tone listen gaven blijk, hun rollen goed be grepen te hebben. De regisseur, de heer N. J. Rolfes, heeft zwaar werk gehad, doch hij-kan tevreden zijn met het verkregen resultaat De avond werd besloten met een geanimeerd bal, onder leiding van de heer B. S. van Leeuwen en met mede werking van de dansband „De Con stellations". Ober-kellner jubileerde Vrijdagavond vierde de heer L. Kooman,- ober-kellner in hotel „Noordzeeboulevard" te Vlissingen, zijn 25-jarig dienstjubileum. De firma H. J. Smits en Zn. eigenaars van 't hotel, verbond aan dit jubileum een feestavond voor het personeel. In het „Groene Zaaltje" sprak de heer H. J. Smits de jubilaris, die met zijn vrouw en kinderen aanwezig was, toe. Hij memoreerde de prettige samenwer king in de afgelopen 25 jaar. De zoon van de heer Smits, de heer P. J. Smits speldde de jubilaris vervolgens een medaille van de „Horecaf" op de borst en bood hem tevens een diplo ma van deze bedrijfsvereniging aan. Voorts kreeg de heer Kooman en kele waardevolle cadeaux en zijn vrouw mocht vele bloemen in ont vangst nemen. Nadat de jubilaris be dankt had voor de waarderende woorden en de fraaie cadeaux, bleef men nog gezellig bijeen. Middelburg Jeugdfestival 1953 Van Dinsdag tot en met Donder dag a.s. zal in de Bogardzaal te Mid delburg door de gezamenlijke clubs van de Hervormde Jeugdbeweging, een groots opgezet jeugdfestival worden gehouden. De bedoeling is,' de ouders gelegen heid te geven dé kinderen bezig te zien in hun jeugdclub. Dinsdagavond treden de padvindsters op en Don derdagavond de C.J.V.F.-clubs. „De Jonge Kerk" voert Dinsdag avond een lekespel op, en de C.J.M.V komt Donderdagavond aan de beurt.' Daarnaast zijn er de gebruikelijke „schiet-trek-gooi-en-eetgelegenhe- den" nasi goreng o.m. en an dere attracties en stands. Woensdag is er voor de kinderen en des avonds voor de volwassenen een poppenkastvertoning, onder lei ding van de heer J. H. Popma B. EN W. DELEN MEDE Gebrek aan bouwvolume In afwachting van de aanbieding van de begroting voor 1954 hebben B. en W. van Oost- en West-Souburg aan de raad reeds het een en ander over deze begroting medegedeeld. Hiernit blijkt o.m., dat de begroting wederom sluitend is, dank zy een zo zuinig mogelijke raming van de ver schillende posten en dank zij de al gemene dckkingsmiddelen. De post belastinguitkeringen is voor 1954 ge raamd op f 31.198.24. In 1954 zal de achterstand in het onderhoud van straten en wegen voor een groot deel kunnen worden inge haald, zo veronderstellen B. en W- De post voor onderhoud sportvelden is iets hoger geraamd. Het komt het col lege het meest gewenst voor om voor het onderhoud één man aan te stellen. Met Gedep. Staten wordt hierover momenteel een briefwisseling gevoerd. Het subsidie aan de gemeentelijke instelling voor sociale zaken bedraagt bijna 6000.meer dan voor 1953, hetgeen o.m. een gevolg is van het feit, dat meer mensen in diverse in richtingen worden verpleegd en dat de verpleegprijzen zijn verhoogd. Voor onvoorziene uitgaven is slechts een bedrag van ruim 5900.ge raamd. Kapitaalsuitgaven zijn in de begroting 1954 niet geraamd, maar zodra er plannen gereed zijn. zullen B. en W. met voorstellen komen. Zij denken hierbij bijvoorbeeld aan de bouw van kleine woningen voor ouden van dagen en jong gehuwden. Nog steeds is er een Burgerzïnlening van ongeveer 85000.in kas, doch door gebrek aan bouwvolume kon voor dit bedrag tot nu toe niets wor den gedaan. Voorts wordt nog geyverd voor verwerkelijking van een plan voor de bouw van 60 woningen aan de Zeewijksingel. Aan de Centrale Dienst voor Bouw en Woningtoezicht is advies gevraagd voor verbetering van het korfbalveld. Tenslotte wijzen B. en W. er op, dat er een begin is gemaakt met de voor bereidende werkzaamheden voor het oprichten van een rioolwater-zuive ringsinstallatie voor West-Souburg- Raad Souburg In het raadsverslag van Souburg in onze editie van Zaterdag j.L, is een vergissing geslopen. De Heer C. W. de Visser is vermeld als tot de A.R.- partïj behorende, deze heeft echter zitting voor de C.H.U. Contactavond gemeente- personeel In de tot een herfsttuin omgetover de zaal van het Schuttershof te'Mid delburg hield de personeelsvereniging van de Gemeente Middelburg Donder dagavond haar eerste contact-avond in dit seizoen. Ditmaal was de verzorging van het programma in handen gelegd van de Alkmaarse Kring van Kleinkunste naars, waaraan o.a. medewerkten Tonny van Zwol, Ad Veen en Herman Caarls. Dit gezelschap dat een uitstekende indruk maakte, heeft de ambtenaren van de gemeente een vrolijke avond bezorgd. Vooral het optreden van Tonny van Zwol, die over talrijke ca paciteiten bleek te beschikken en die keurig werd bijgestaan door mevr. Van Zwol,oogstte succes. Herman Caarls (Cakie) bleek be halve een goed conférencier een vaar dig goochelaar, terwijl Ad Veen zijn muzikale talenten op de clavioline ten toon spreidde op een wijze, die alge mene bewondering afdwong. Het traditionele nummer „V§ger en Blik", door eigen krachten opgevoerd, viel als steeds ook nu weer in de smaak. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, waaraan een band onder leiding van Jo den Hollander medewerking verleende. Arnemuiden Vergadering D.E.L. Te Arnemuiden vergaderde de vis- sersvereniging„.D.E.L." in het vereni gingsgebouw onder voorzitterschap van de heer L. J. A Huibrecht. Deze vergadering werd bijgewoond door burgemeester J. v. d. Bos van Arne muiden en drs. R. Cambier, secreta ris van de Stichting Zevibel. De voor zitter bracht in zijn openingswoord dank aan de vissers, die zich bij de ramp in Februari hebben ingezet. Hoe wel het jaar slecht begon mag over het algemeen toch van een goed jaar worden gesproken. Als één van de be langrijkste verbeteringen noemde de heer Huibrecht de verbouwing van de vismijn te Veere. Hij hoopte, dat het volgend jaar beschikt zou worden over een behoorlijke bankstelling voor de schepen. Spreker zeide het te betreu ren, dat burgemeester v. d. Bos Arne muiden gaat verlaten. Hij noemde hem een stuwende kracht voor de vis serij en wenste hem in zijn nieuwe ge meente alle succes toe. Het jaarverslag van de penning meester vermeldde een batig slot van 14.069,77. Het z.g. „puf-fonds" heeft een batig slot van 694,40. Tot leden van de controlecommissie voor dit fonds werden gekozen de heren J. F. Minnehoo en W. van Belzen. De heren L. Theune en F. Bout werden tot be stuursleden van de vereniging geko zen en de voorzitter, de heer J. Sie- reveld werden bij acclamatie herko zen. Besloten werd om het lidmaat schap van de Zevibel weer met 1 jaar te verlengen. De heer Cambier wenste de vereniging geluk met dit besluit. Tenslotte was ei- een ópviering door de toneelvereniging „Arnes glorie". Serooskerke (W.) J ongelingsvereniging bestond 75 jaar Zondagavond vierde de Jongelings vereniging „Pred. 12 vs. la" te Seroos kerke (W.) haar 75-jarig bestaan. De voorzitter van afdeling B, de heer Sanderse, opende de vergadering met het laten zingen van Ps. 77 vs. 4, ging daarna voor in gebed en las Pred. 11 vers 1 tot 12. In zijn openings woord noemde de heer Sanderse deze dag een dag van grote blijdschap. Hij heette welkom de spreker van de avond, ds. B. A. Bos, veldpredikant, de verschillende ere-leden, afgevaar digden van de kerkeraad, ds. S. van Wouwe, de heer P. Boon van het af delingsbestuur en de ve'e anderen, die van hun belangstelling blijk gaven. Nadat het bondslied van de J.V. was gezongen, gaf de voorzitter het woord aan ds. Bos. Spreker had als titel voor zijn toe spraak: „In het verleden ligt het he den, in het nu, wat worden zal" ge kozen. Hij vertelde, niet bekend te zijn met de omstandigheden ter plaatse in het jaar 1877, in welk jaar de vereni ging werd opgericht; wel kon hij zeg gen, dat de oprichting geschiedde in een periode, waarin- de Geref. ge zindte grote activiteit op kerkelijk, maatschappelijk en politiek gebied aan de dag legde. Aan de hand van een Joodse legende toonde spreker aan, dat men de sluier van de ogen moest afrukken om zodoende weer tot God te komen in deze tijd van geestelijk verval. Na nog gewezen te hebben op de noodzakelijkheid om tot de Bijbel terug te keren, sloot ds. Bos de ver gadering met dankgebed. 3 November. Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.AJ?. U.—N.A.P. 12.04 1.54 0.17 1.85 0.45 2.01 1.04 1.37 1.18 1.57 12.33 12.55 13.19 13.39 1.73 1.87 1.15 5.48 6.19 6.56 6.49 7.03 NJV.JP. 1.46 18.18 1.76 18.49 1.96 19.27 2.13 19.10 1.50 19.22 1.75 Breskensi 6 minuten eerder hoog- en laag water ten opzichte van Vlissingen. S». Laurens Aangereden door bromfietser Vrijdagavond werd mej. C. V. uit St. Laurens, toen zij zich met haar zuster naar Middelburg begaf, op de Noordweg ter hoogte van „De Grens", van achteren aangereden door de bromfietser, de heer D. uit Middel- 'burg. Mej. C. V. werd met een her senschudding en verwondingen aan 't felaat naar het ziekenhuis overge- racht. Haar zuster en de bromfiets- beryder liepen geen letsel op. De po litie stelt een onderzoek in. Koudekerke Kerkeraadsverkiezing op 't Zand Op 31 December a.s. zullen de leden der wykkerkeraad 't Zand van de Ned. Herv. gemeente le Koudekerke aftreden. In verband daarmede wor den 25 November a.s. de verkiezingen voor een nieuwe kerkeraad gehouden in het kerkgebouw aan de Kerkstraat op 't Zand. Aftredend zijn de ouderlingen J. in 't Anker, J. Goedhart. J. Polderman en A. J. de Wit; de ouderlingen-kerk voogden H. Bijl en A. K. Kievit; de di akenen A. Buys en J. Poolman. Be houdens de héren de Wit en Kievit zijn allen herkiesbaar. Officiële oublicaties. MIDDELBURG. Kaarten on- en minvermogenden gene rale repititie Ver. v. Instr. Muziek. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op Woensdag 4 No vember a.s.. des namiddags van, 45 uur. in het gebouw van de Gemeentelijke Dienst voor de Maatschappelijke Zorg (kamer 1), Stadhuisstraat 5, alhier, kaar ten a 0.10 verkrijgbaar zijn voor on- en minvermogenden voor de generale repe titie van de Vereniging voor Instrumenta le Muziek op Donderdag. 5 November 1953 des avonds om 8 uur in de Concert en Gehoorzaal. Singelstraat. Middelburg. Advertentie Wat op elkaar lijkt, is daarom nog niet hetzelfde. Als U goed oplet, ziet U in de tekening hierboven punten van verschil. Bij sigarettenvloei zijn er 3 punten die sterk van in vloed zijn op de kwaliteit van Uw zelfgerolde sigaretI De 3 kwaliteitspunten van Mascotte: het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Vraag daarom nooit zomaar „vloei" - vraag Mascotte! (Dit keer in de tekening 4 punten van verschil.) roll fófel plakt fó&t brandl fófei „LUCTOR ET EMERGO" Ere-Iidmaatschap voor ir. M. A. Geuze In hotel „Zeeland" te Tholen is Za terdagavond in intieme kring, het ne gende lustrum gevierd door de studen ten van de vereniging ..Lnctor et Emergo" onderdeel van het Wagening- se Studentencorps. Deze vereniging van uitsluitend Zeeuwse studenten aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen. is in 1908 opgericht door de „Drie Keezen". te weten Kees van Dalen, die kort gele den als Inspecteur van de Landbouw is gepensionneerd; wijlen Kees Spaan, bekend door zijn werk, ook op interna tionaal gebied voor het Stikstof Bu reau en wijlen Kees Kooien, verbon den aan de Plantenziektekundige Dienst te Wageningen. Het verenigingsleven taande enige tijd. maar toen ir. M. A. Geuze uit Poortvliet, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, in Wagenin gen ging studeren, wist hij weer nieuw leven in deze Zeeuwse vereniging te blazen, waarin nu weer tal van leden verenigd zijn. Bij elk lustrum werd voor Zeeland iets gedaan en zo werden bij het acht ste lustrum enige gebrandschilderde ramen voor de Statenzaal te Middel burg aangeboden. Ook dit lustrum had men overwogen om voor Zeeland iets bijzonders te doen, maar jammer ge noeg heeft de ramp de plannen in de VOETBAL Zeelandia behaalde 13- overwinning op E.M.M. Het Vlissingse E.M.M. kreeg voor een vriendschappelijke wedstrijd Zee landia uit Middelburg op bezoek. Goed voetbal was in deze wedstrijd niet te zien. Voor de rust golfde het spel heen en weer, maar aan beide zijden bleven de doelpunten uit. In de 2e minuut na de hervatting scoorde linksbuiten Keersemaker voor E.M.M. (10). E.M.M. liad niet lang pleizier van de voorsprong, want binnen 5 minuten maakte Zeelandia 2 doelpunten. Ongeveer 7 minuten voor het einde verzuimde de achter hoede van de Vlissingers bij een aan val in te grijpen en de Middelburgse midvoor scoorde het derde doelpunt (13). In deze stand kwam geen wij ziging meer. war gestuurd, maar van uitstel komt in dit geval echter geen afstel. Het was nu voor het eerst, dat een lustrum in Zeeland werd gehouden. De voorzitter van de Z.L.M., ir. Geu ze, was als speciale gast aanwezig. Tijdens deze viering, waarbij ook te genwoordig waren namens de Senaat van het Wageningsch Studenten Corps W J- Brzesowsky, vice-president en H. E. LioDarons. vice-secretaris. wer den gelukwensen aangeboden en werd aan ir Geuze het ere-lidmaatschap van de vereniging „Luctor et Emer go", waarvan de heer E. J. Mesu voor zitter is, aangeboden. KERKNIEUWS Gezamenlijk avondmaal te Scharendijke De kerkeraden der Hervormde Ge meenten en de Geref. Kerk te Scha rendijke hebben samen avondmaal ge vierd. In de morgendienst vierde de Geref. Kerk het sacrament en waren de leden der Hervormde Gemeente van Eikerzee haar gasten en 's mid dags vierde de Hervormde Gemeente avondmaal en zaten leden der Geref. Kerk als gast aan. Het besluit is met eenparige stem men gevallen. Daarby overwoog niet het plaatsgebrek en ook niet de nood, waarin allen zijn komen te verkeren na de ramp, maar het heimwee naar de eenheid van Christus' kerk. Oecumenische studies By W. ten Havé te Amsterdam is een drietal studies verschenen in ver band met de in 1952 in Lund gehou den Oecumenische wereldconferentie over „Geloof en Kerkorde" en de in- 1954 in Evanston (U.S.A.) te houden 2de Assemblee der Wereldraad vah Kerken. De studies zijn van de hand van dr. H. van der Linden, Ned. Herv. predi kant te Middelburg, tot voor kort se cretaris van de Oecumenische raad en van prof. dr. Berkelbach van der Sprenkel en dr. A. Rinkel. Dr. H. van der Linden behandelt de nïet-theologische verschillen, welke de bij de Wereldraad aangesloten ker ken gescheiden houden als het rassen vraagstuk, politieke tegenstellingen, enz. CHR. GEREF. KERK. Beroepen te Amsterdam C., ds. M. W. Nieuwenhuijze, vroeger te Vlissin gen, te 's Gravenhage C. SjHIllin",,— IftUütfiMukiH middeïen-leveianciei de uu- t voenge beschrijvingI dl vooilieilelijke - dat alles bevat wat Uw maag in zo'n geval nodig heet in zo'n geval nodig heet MAftG-CACHETS "AKKER f 0 De oijeenkomst van de Bestuurscom missie van de internationale studiegroep voor rubber, die op 12 October te Lon den is begonnen, i? Vrijdag geëindigd. Uit goed ingelichte bron wordt vernomen, dat men geen stap verder is gekomen met het plan voor het sluiten van een internationale overeenkomst ter stabili sering van de rubbermarkt. 0 De wereldproductie van ruwe katoen overtreft het verbruik tegenwoordig met ongeveer 2 millioen balen per jaar en de voorraden nemen voortdurend toe. Men wil nu in Washington een conferen tie houden om tot een internationale ka toenovereenkomst te komen. 0 Vroedvrouwen uit ruin, zestig landen, waaronder enige communistische, zullen volgend jaar deelnemen aan een Inter nationaal congres van vroedvrouwen te Londen. Koningin Elizabeth zal be schermvrouw van het congres zijn, dat van 4 tot 11 September gehouden zal worden. 0 Stakers in Brits Guyana hebben Zater dag op een suikerplantage te Lusignan veertien hectare suikerriet verbrand. 0 Aan Koningin Juliana, Prins Bern- hard en Prinses Wilhelmina is een luxe uitgave aangeboden van het Friese ver zetsboek „Friesland annis domini '40— '45". Het boekwerk werd geschreven door drs. Y. N. Ypma en mede samengesteld door de docurnentatiecommissie van de vereniging Friesland 1940—1945. Koningin Elizabeth van Engeland zal Dinsdag bij het uitspreken van de troon rede in het parlement, een wetsontwerp aankondigen, bepalend, dat de hertog van Edinburgh, haar gemaal, regent wordt it plaats van Prinses Margaret, indien de noodzakelijkheid daartoe zich voordoet. 5. Jimmy Brown lachte hartelijk om het dwaze voor stel dat professor Pedro Propjos Piet Potlood was ko men doen. „Tien duizend gulden om aan een levens gevaarlijke expeditie naar het Himalaja-gebergte mee te mogen doen. Hoe komt zo'n man op het idee" Piet Potlood knikte. „En toch'zei hij een flinke trek aan zijn sigaar doende, „en tocï zou er in zo'n expeditie wel een mooie serie belangwekkende artikelen zitten. Want stel je nou .*ens voor dat 'n dwaze geleerde in derdaad een paar van die wonderlijke Bloedboef-Beren te pakken zou weten te krijgen Ik geef je de verze kering dat daar de hele wereld over zou spreken." Nu. dat geloofde Jimmy ook wel. Zij praatten nog even n;: over het geval en toen nam Piet Potlood afscheid. Jim my sloeg de krant nog even open, terwijl Miebet de kamer wat opruimde. Op dat ogenblik sloeg Jackie zijn detective-boek met een klap dicht. „Als ik tien duizend gulden zou bezitten, Pappie zei hij, „ging ik zo met die professor mee. Het lijkt mij enig om zo'n avontuur lijke reis te ondernemen". Jimmy luisterde wel naar zijn pleegzoon, maar hij liet zijn krant niet eens zak ken toen hij zei: „ja dat lijkt nu allemaal wel heel aar dig, maar wie zegt jou dat die meneer de professor geen fantast is of misschien nog wel erger? Een oplich ter bij voorbeeld die met een nooi klinkend verhaaltje een flinke som geld van de mensen probeert los te krij gen?" Ja. daar had Jackie niet aan gedacht. Hij knikte, nam zijn boek onder de arm, zei z'n vader goedennacht en ging naar boven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3