Monument voor slachtoffers te Kortgene onthuld KIEL VOOR TANKER WERD GELEGD IN IJL-TEMPO WETHOUDERSVERKIEZING EN WINKELSLUITING TE OOSTBURG PHILIPS SHAG - ZO! Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 2 NOVEMBER 1953 SOBERE PLECHTIGHEID Gedenkteken op de begraafplaats Als In de rampnacht van 1 Februari klonk Zaterdagmiddag om drie uur de torenklok van Kortgene over het dorp. Toen alarmerend om de bevolking te waarschuwen, dat aan de Torendijk de woedende golven kwamen aanrol lennü op deze vredige, zonnige Octobermiddag, om de lange stoet van nabestaanden, leden van het gemeentebestuur en vele andere dorpelingen die aan de stormvloed waren ontkomen,, te begeleiden van het gemeente huis naar de dodenakker. Vyf en dertig witte betonnen kruizen staan op de graven van lien, die in de worsteling tegen het water ten onder gingen. Achter deze graven is een monument verrezen, dat voor het nageslacht de herinnering aan deze vre selijke ramp levendig zal houden. De gedenksteen, een schepping van Frans Maas uit Vlissingen, beeldt uit, hoe een deel van Zeeland door de hoge golven werd verzwolgen. Naast het monument is een witte zuil geplaatst, waarop de letters H. W. de water stand in het dorp aangeven. Ruim twee meter vijf en zeventig hoog, stond de zee in straten en huizen Een diepe stilte heerste op de doden akker. De gehele ramp trok weer in gedachten voorbij. Hier pasten niet veel woorden. Terecht werd daarom aan deze plechtigheid een zeer sober karakter gegeven. Alleen woorden van troost waren hier op hun plaats. De plaatselijke Hervormde predikant, ds. G, van Schuppen, las de twee en veertigste Psalm „Gelijk een hert schreeuwt naar de waterstromen, al zo schreeuwt mijn ziel tot U, o God!" en de verzen 38 en 39 uit Romeinen 8: „Want ik ben verzekerd, dat noch dood noch leven, noch Engelen noch overlieden, noch machten, noch tegen woordige, noch toekomende dingen, noch hoogte noch diepte, noch enig Lekenspel-weekeinde te Axel Voor de tweede maal dit jaar was de Hervormde Jeugd uit Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen, Walche ren en Zuid Beveland in de jeugdher berg „Die Blije Haghe" te Axel bijeen voor een lekenspel-weekend. De alge mene leiding berustte bij de wika mej. de Vlieger. Met het instructieve ge deelte belastte zich mej. Bresters van de C.J.V. uit Utrecht. Mej. J. Schieman uit Axel begroet te de gasten, waarna wika de Vlieger de dagorde behandelde en wees op de betekenis van het lekenspel door de eeuwen heen. Mejuffrouw Bresters hield een causerie, waarin zij onder meer zei, dat men thans beoogt met het lekenspel een bijzondere prestatie te leveren. Het zijn niet alleen reli gieuze spelen, doch ook vrolijke, al dan niet met een satirieke inhoud. Nè de gezamenlijke maaltijd wer den twee groepen, onder leiding van de heer W. Damman en mej. Bresters geinstrueerd voor het lekenspel van de schrijfster Hella S. Haasse, geti teld „Een Amsterdamse jongen redt de beurs". Ds. K. Verbeek uit Kloosterzande sprak daarna een ernstig woord tot besluit van de eerste dag. Zondagmorgen woonden deelnemers en jeugdleiders in de Ned. Herv. Kerk de dienst bij, waarna een gezamenlij ke wandeling werd gemaakt. In de namiddag werd de stof be handeld, die de Zaterdagavond nog- had gevuld terwijl ook aandacht aan de regie werd besteed. Ds. Verbeek sloot met een kort woord dit weekend. ander schepsel ons zal kunnen schei den van de liefde Gods, welke is in Christus Jezus onzen Heere". Hierna ging de predikant voor in gebed. Met het leggen van een aantal kransen aan de voet van het momument werd daarop deze korte plechtigheid beslo ten. Kleuterschoolinventaris voor het rampgebied Met het Zweedse schip „Blenda" zal vandaag in Rotterdam de inventaris vgor tien kleuterscholen, bestemd voor het rampgebied van Zuid-Holland, Zeeland en Noord-Brabant, aanko men. Deze zending is een geschenk van de Zweedse hulporganisaties „Radda Barnen", aan het Nederlandse Jeugd Rode Kruis. Men hoopt voor Kerstmis de inventars voor 40 scholen te hebben verscheept. „Radda Barnen" had voor de slacht offers van de watersnoodramp van Februari een groot bedrag ingezameld Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis heeft als bestemmng hiervoor het her stel van de inventaris der kleuter scholen in het rampgebied voorge steld. Ongeveer 75 scholen krijgen nieuw meubilair en ontwikkelings- en spelmateriaal. Ruim 5000 m2 linoleum en 5000 kg verf bleken nodig om de scholen op te knappen. Het gehele project vergt een bedrag van ongeveer 250.000, Het nieuwe raadhuis voor Oostburg Architect J. A. Wentinck uit Baarn heeft nan de raadsleden van Oostburg een maquette getoond van het nieuwe raadhuis voor deze gemeente. Het re presentatieve deel van dit gemeente huis ligt aan de voorzijde en is ge bouwd op rechthoekige pilaren, waar onder auto's kunnen rijden. In dit hoofdgebouw ligt op de eerste verdie ping de burgerzaal met aan de zijde van de Burchtstraat een groot balcon. Een foto van de maquette Vrachtauto's botsten op elkaar Op de weg van Breskens naar Schoondyke ontstond Vrijdagochtend een botsing tussen twee vrachtau to's, doordat de motorrijder I. W. vB. uit IJzendijke kwam te vallen. Om de 'motorrijder te ontwijken moest de chauffeur J. v. L. uit Goes der mate snel remmen, dat een achter hem rijdende vrachtauto van de geb. v. d. B. uit Vlissingen niet meer tij dig tot stilstand kon komen en de auto van v. L. ramde. De vrachtauto uit Vlissingen werd zwaar beschadigd. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. VAN Acht maanden is het geleden, dat de wereld werd opgeschrikt door de wa tersnoodramp, maar nog steeds houden de blijken van medeleven met de ge dupeerden aan- Telkens opnieuw nog is er sprake van hulp op velerlei ge bied en zo kunnen de getroffen vee houders van het eiland Tholen weer een geschenzending tegemoetzien, ditmaal bestaande uit veevoeder. Een aantal boeren in de Haarlemmer meer bracht een hoeveelheid veevoe der bijeen, die over enkele weken ver zonden zal worden. Het behoeft geen betoog, dat ook dit gebaar op Tholen wederom op hoge prijs wordt gesteld. EEN MAN Het kan natuurlijk zijnda t de ma n er ambtshalve zatmaar gezien zijn kleding droeg hij de status ambteloos burger" en in dat geval had hij er, oppervlakkig beschouwdniets te ma ken. Het was echter duidelijk, dat deze burger zich op Zondagmiddag in de hall van het Vlissingse postkan toor volkomen op zijn gemak, voelde! Hij had het zich op één der banken ge makkelijk gemaakt met een boek en een pijp en toen wij er beroepshalve binnentradenkeek hy op noch om. Het was er behaag'lijk warm; bui ten blies een gure Novemberwind (de éérste Novemberwind) door de stra ten, maar hier, in de veilige besloten heid van het op deze dag rustige post kantoor, was het aangenaam toeven. Wat zijn beweegredenen geweest mogen zijn om met een boek de hall van het postkantoor op te zoeken, zo als een ander in het voorjaar met een roman in het park gaat zitten, zal voor ons (en voor u) wel altyd een diep ge heim blijven. Een klein mysterie, waarnaar het prettig raden is en waar ge een roman omheen kunt fanta seren! Of minstens een kort verhaal. Ge ziet het, de weg naar schrijvers eer wordt usoms op een presen teerblaadje aangeboden De komende maanden zullen w\j de etalages der boekhandel». g< ul dig in het oog houden Het echtpaar Baas-De Visser te 's- Heer Arendskerke, dat zijn gouden lmwelijlcsfeest vierde, icerd aange naam verrast met een serenade, ge bracht door de muziekvereniging ExcelsiorDe heer Baas, die een- van de weinige nog in leven zijnde oprichters van de vereniging is, zal destijds weinig hebben kunnen ver moeden, dat „zijn" vereniging hem nog eens een serenade zou komen brengen De vorige door de Hervormde Jeugd- raad in Axel gehouden „instuifavon- den" zijn zó succesvol geweest, dat men besloten heeft de jeugd ook dit jaar weer ontspanning in deze geest te schenken. Zeven November a.s. zal er weer „ingestoven" kunnen worden in de jeugdherberg „Bleije Haghe". En reken maar, dat het stuiven zal KLOKKEN. Hier volgt dan het volledige pro gramma van de N.C.R.V.-uitzendingen „Klokken van Nederland", waarin Thoolse kerkklokken zullen luiden: Tholen 8 Januari, Poortvliet 11 Janu ari, St. Maartensdijk 13 Januari en Stavenisse 18 Januari 1954. Luistert u mee? EN MOSSELEN. Enige werklieden uit Halsteren heb ben zich Zaterdag verstout een zak met mosselen mee te nemen, die een Thoolse handelaar voor een klant aan de kant van de weg had afgezet- Lang hebben zij van het Zeeuwse zeeban ket echter geen plezier gehad, want de natte, zilte sporen deden de poli tie het aloude systeem-Klein Duimpje volgen en het systeem werkte! De daders kregen een proces-verbaal en mosselen hebben zij niet geproefd... IN EEN REGEL: De Prot. Stichting voor Maatschappe lijk Werk West Zuid-Beveland, heeft met ingang van 1 November 1953 tot maatschappelijk werkster benoemd me juffrouw E. Foppema te Goes, met als standplaats 's Heer Arendskerke. Een visser uit 's Gravenpolder trof bij het lichten van zijn netten in de „Weel" een otter aan. De heer P. A. Vermeulen is benoemd tot blokhoofd bij de B.B. te Cadzand. Tot gezworene van de Van Alsteinpol- der is benoemd de heer P. J. Boenne te Graauw en Langendam. „Europa-weekeinde te" Hedenesse Twee sprekers behandelden de Europese éénwording In het jeugd vormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand werd Zater dag en Zondag een Europa-weekend gehouden over de Europese éénwor ding. Zaterdagavond sprak mr. W. Ver- kade uit Arnhem, afgevaardigde voor Nederland bij het centraal bestuur van de Unie van Europese Federalis ten, over de politiek-economische as pecten van de Europese integratie. Hij schetste de ontwikkeling, die Eu ropa heeft doorgemaakt sedert het Romeinse ryk en wees er op, dat de eenheid van Europa kenmerkend was voor de Middeleeuwen. Langzamer hand is het echter uiteengevallen in een grote groep van volkeren met sterk nationale gevoelens. Hij consta teerde, dat Europa is vervallen van een leidinggevend werelddeel tot een gemeenschap, welke zich slechts met behulp van een natie buiten Europa moeizaam kan handhaven. Aan de hand van sprekende voorbeelden toonde hij aan, dat slechts door inten sieve samenwerking Europa als cen trum van beschaving een rol kan blij ven spelen. Zondagmiddag voerde dr. H. van der Linde uit Middelburg 't woord. Spre ker bepaalde zich voornamelijk tot de plaats van de Kerk in de Europe se éénwording. Duidelijk liet hij uit komen, dat de Kerk hier slechts een secundaire functie bekleedt. Wil zij kunnen deelnemen aan de geestelijke vorming van het nieuwe Europa, dan zal er een solidariteit tot stand moe ten komen tussen de Christen en zijn medemens. Na beide inleidingen volgden leven dige discussies. Vooral Zondag was de belangstelling groot. Een groep studenten van het Europa College te Brugge en een aantal Belgische pro testanten woonden de lezingen bij. Dr. C. Blommaart, die ae leiding had, dankte in zijn slotwoord beide sprekers voor de wijze, waarop zij de onderwerpen hadden behandeld. Predikante uit Groede voor N.C.R.V. Da. M. P. Stoel, Evangelisch Lu thers predikante te Groede spreekt Donderdag, 5 November a.s. des mid dags om 4 uur voor de N.C.R.V. in de rubriek „Uit de Bijbel." Haar toe spraak luidt: „Doorzicht, Inzicht, Uit zicht". OP DE SCHELDE-WERF Dank zij nieuwe werkwijze In 42 minuten tijd werd Zaterdagochtend 68 '/2 meter kiellengtc met een gewicht van 160 ton gelegd voor een 20.350 tons turbinetanker, die by de Kon. My De Schelde te Vlissingen in aanbouw is voor de N.V. Phs. van Ommeren te Rotterdam. Dit zeer snelle leggen van de kiel was mo gelijk doordat bij deze tankerbouw is afgeweken van de klasieke werkwij ze. Er werden Zaterdag namelijk geen kielplaten, maar geheel klaarge maakte secties op de helling gelegd, waarbij} gelaste stukken waren, die niet minder dan 29 ton wogen en die met twee kranen gehanteerd moesten worden. In verband met deze nieuwe werk wijze was vóór de dag van de kiel legging reeds 800 ton aan secties in de lasloodsen vervaardigd, welke secties in gewicht varieerden van 15 tot 30 ton. In korte tijd zal nu een groot deel van de scheepsromp op de helling gezet kunnen worden en eind Juli 1954 hoopt men deze bijzonder grote tanker reeds te water te laten. Er is een hellingbouwtijd van 8 9 maanden voor uitgetrokken. De be werking van het materiaal in de las loodsen begon reeds in Juli 1953, zo dat men Zaterdag al ongeveer 3% maand aan de „voorbouw" bezig was, toen dan eindelijk het schip op de helling ging. Plechtigheid. DEBAT IN DE RAAD Circulaire van de burgemeester over Zondags sluiting in het geding In de raad van Oostburg is vorige week uitvoerig gediscussieerd over de openstelling van winkels op Zondag van 1418 uur, waarbij evenwel tevens de wethoudersverkiezing ter sprake kwam. De burgemeester van Oostburg, mr. K. Hoekzema had namclyk na deze verkiezing een circulaire rond gezonden, waarin hy schreef, dat hy door de wijziging in het college van B. en W. zich niet langer gerechtigd voelde om in afwachting van de nieuwe verordening de winkels des Zondag open te laten. De eerste spreker over deze aan gelegenheid was de heer L. Schippers van de P.v.d.A. Hij betoogde, dat zyn party principieel vóór Zondagsslui ting is, teneinde winkeliers Zondags rust te gunnen. Toch begreep hij, dat er hjer belangen van de middenstand in het geding waren. Nu echter de K.V.P.-fractie met de Christelijke groep m de raad bij de wethouders verkiezing een coalitie aanging op voorwaarde, dat de laatste vóór open stelling op Zondag zou stemmen, wil de de P.v.d.A.-fractie zich van een uitspraak onthouden door blanco te stemmen. De heer E. Dekker (pr. chr.) zeide, dat de bespreking met de K.V.P. over de wethoudersverkiezing geheim was en dat hy'daarop niet wilde ingaan. Principieel was hij vóór sluiting. Ook de winkeliers willen wel sluiten, in dien ook de zaken in de andere ge meenten dit doen. Spreker verzocht te trachten dit gedaan te krijgen. De burgemeester betoogde daarop, dat Oostburg zich niét ongevraagd kan bemoeien met andere gemeenten. In Voor deze kiellegging was een klei ne plechtigheid georganiseerd, waar bij van dé zijde der N.V. Phs. van Ommeren aanwezig waren de voorzit ter van de raad van beheer, de heer Phs. van Ommeren, de secretaris van die raad mr. R, Michielsen, de heer J. Hudig directeur van het zeerede- rijbedrijf der N.V. en ir. H. Vreeden- burgh, scheepsbouwkundig ingenieur. Van de Kon. Mij de Schelde waren aanwezig de directeuren de heren J. W. Hupkes en ir. C. Kapsenberg en enkele hoofd-ingenieurs. Na het leggen van de kielsectoren namen op uitnodiging van de Schel- dedireetie de heren van Ommeren en Michielsen de lasapparatuur ter hand om met deskundige assistentie twee- van deze kielsectoren aan-een te las sen en daarmee op symbolische wijze het startsein te geven voor de con structie van de tanker. Alles verliep vlot en volkomen naar wens. Technische details. Voor de bouw van het schip is op de Scheldewerf de Noordhellmg in gebruik genomen, vanwaar kort ge leden het Russische m.s. Ob te water werd gelaten. Een naam heeft de tanker nog niet, maar wel een bouwnummer namelijk 278. Het schip krjjgt een grootste lengte van 176.48 meter over alles, een breedte van 22,5 m., holte 12.25 m. en diepgang 9 m. 30. Een deel van 't schip zal reeds be- Besmettelijke ziekten. De Staatscourant be vat de opgave van het aantal aan gegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 18 tot en met 24 October jl. Daaruit blijkt o.a. dat in de ge noemde periode zijn aangegeven vijf gevallen van kinderverlamming, o.a. een in Slui3. Voorts zijn aangegeven 94 geval len van diphtherie, waarvan een in Zeeland (Terneuzen). Verder zijn gemeld in totaal 255 gevallen van roodvonk. werkt worden met het?nieuwe (foto grafische) afschryfsysteem, dat kort feleden ook bij de Maatschappij De chelde werd ingevoerd. Verwacht wordt, dat het schip in December 1954 aan de opdrachtge vers kan worden afgeleverd. Het is bestemd voor het vervoer van aard olieproducten. Een zusterschip zal worden ge bouwd by de Rotterdamse Droogdok Maatschappij, die evenwel nog niet aan de pouw is begonnen. Vermeldenswaard is nog, dat bij de bouw van deze turbinetanker nieuwe Franse patenten van de heer Al- biach, directeur van Veritas Parijs bij de staalconstructie toegepast zul len worden. Boter in beslag genomen Ambtenaren van de Invoerrechten en Accijnzen te Sint Jansteen hebben 40 kg boter ter waarde van 180.in beslag genomen. De boter werd door smokkelaars vervoerd, die in de nacht telijk duister wisten te ontkomen met achterlatng van hun smokkelwaar. Burgemeester Van den Bos bezocht St. Annaland Donderdag bezocht de nieuwbe noemde burgemeester van St. Anna land, de heer J. v d. Bos met zijn echtgenote deze plaats, waar zij op het nieuwe gemeentehuis kennis maakten met diverse personen. Met de beide wethouders werd een rond gang door de gemeente gemaakt. Monsieur en madame Turinie bezoeken hun logeetjes In de maand Mei logeerden een aantal kinderen uit het rampgebied drie weken in Zwitserland, op initia tief van de Internationale Rotary clubs. Zij waren in Crans sur Sierre de gasten van madame en monsieur Turinie. de eigenaars van het beken de golf- en sporthotel, waar inder tijd ook Prinses Wilhelmina haar in trek nam. De heer en mevrouw Turinie maken thans een rondreis door Zeeland om hun logeetjes van dit voorjaar te be zoeken. Woensdag waren zij te Brui- nisse, Donderdag te Zierikzee en Vrij dag op Zuid-Beveland. Panamees schip aan de grond gelopen Het 7235 brt metende Panamese s.s. „Lilibet", van de rederij Monteverde Cia.. Armadora S.A. te Panama, sein de Zondagavond om kwart over acht, dat het aan de grond was gelopen na bij boei H.K. 3 op de Noordzee aan de ingang van de Schelde .De sleepboot Goeree uit Vlissingen is ter assistentie uitgevaren. Collecten De te Scherpenisse gehouden col lecte voor de stichting „Het Hooge- land" bracht 20.86 op. Voor de stichting „Het Hooge- land" werd te Axel 115,65 gecol lecteerd. Twee rokers één besluit: Ik voortaan Philips Plaatsen gekozen voor de kom-visserij Zaterdagmiddag werd in hotel „De Schelde" te Bergen op Zoom een ver gadering gehouden door de Vissers vereniging „Steunt elkander" uit Ber gen op Zoom. Deze vergadering werd gehouden om de plaatsen voor de kom-visserij te Vorige week was ten overstaan van het Bestuur der Visserijen op de Zeeuwse stromen te Middelburg de volgorde van kiezen geloot. Toen de uitslag hiervan bekend was, waren sommige leden het er niet mee eens en werd onderling een tweede verloting gehouden. In de Zaterdag te Bergen op Zoom gehouden vergadering onder voorzit terschap van de heer L. W. Landa, werd de eerste loting als officieel aan gehouden en volgens deze volgorde werd een plaats gekozen, waar straks een kom-vissery gezet zal worden. Er waren 15 plaatsen te verdelen, die komen tussen het zgn. Lodyke en dwars van het Goese Sas van de Oos- terlrjke Plaat. Deze kom-visseryen staan veel dichter naar de Noordzee toe en zullen plm. 5 a 600 meter uit elkaar gezet worden. Toch hebben de vissers nog niet alle vertrouwen in de ze methode, want voor alle zekerheid zullen ze het komende seizoen toch nog hun weer-visseryen op de oude plaatsen gaan zetten. dat geval zou er overlegd moeten worden door de winkeliers uit de di verse gemeenten, hetgeen ook de heer J. H. van Kampen (Gem. bel.) opmerkte. GEEN AFSPRAAK Wethouder D. Geuze (pr. chr.) ontkende, dat er een afspraak met de K.V.P. was geweest ten aanzien van de wethoudersverkiezing met de win kelsluiting als inzet. Hij zeide het be sluit van de burgemeester om de winkels te sluiten als een soort wraakneming te beschouwen op zijn mede-wethouders A. P. Modde (KV P) en op hemzelf, omdat de burge meester het niet met de wethouders- verkiezing eeys was. De winkelstand is hiervan de dupe geworden, aldus spreker. De burgemeester betwistte, dat zyn handelwijze niet democratisch zou zyn geweest en zeide, dat deze stap in overleg met de minister van economische zaken was genomen. De heer Schippers zeide, dat een en ander hem door een K.V.P. raadslid was verteld. Iemand moet dus on waarheid hebben gesproken. De heer W. C. F. de Coene (KVP) zeide, dat bij de voorbespreking de winkelslui ting wel ter sprake was gekomen, maar dat er toen "een beslissing was genomen. De heer Schippers betoogde daarop dit destijds anders van dit raadslid te hebben gehoord, vandaar zijn reactie. De heer J. H. van Kampen (Ge meentebelang) meende, dat de win kelsluitingskwestie thans door een politieke actie was vertroebeld. Al leen door de gunstige valuta komen zoveel Belgen hier en daarom zou spreker speciaal voor de vreemdelin gen de winkels op Zondagen openge steld willen zien van 26. Bij stemming bleken de vier KVP- leden en de twee leden van Gemeente belang vóór openstelling te zijn en de twee proteslants-christelyke leden te gen. drie PvdA-leden stemden blanco De burgemeester zeide tenslotte, dat over het voorstel in het colege van B. en W. eenstemmigheid had be staan. Wethouder Geuze stemde dus voor, aldus spreker, en het raadslid Geuze stemde tegen. De heer Geuze antwoordde, dat hij als wethouder de andere groepen niet in het ge drang wilde brengen, maar dat hij als raadslid zijn eigen mening ver tolkte. Opzichter Prov. Waterstaat naar Cult. Techn. Dienst Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben met ingang van 1 November 1953 op zyn verzoek eervol ontslag verleend aan de heer J. H. H. Wiert- sema, opzichter A. bij de Provinciale Waterstaat, in verband met zijn be noeming tot technisch ambtenara le klasse bij de Cultuur Technische Dienst. Examens De heer L. Kindt te Stoppeldijk behaalde dezer dagen te Wageningen het vakdiploma tractoren. De heer F. van Rattingen te Koe wacht slaagde voor het schriftelijk examen Warenkennis te Goes. Expositie „Kunstenaars helpen" Zondag was de laatste dag van de tentoonstelling „Kunstenaars helpen", die vanaf 17 October in het Kunstmu seum te Middelburg werd gehouden. In totaal hebben gedurende de zestien dagen, dat de expositie geopend was. 526 personen de tentoonstelling be zocht. Oestercultuur toch gesaneerd Van de zijde van het Bedrijfschap voor Visserijproducten werd medege deeld, dat ondanks het feit, dat vele oesterkwekers zich tegen de sanerings maatregelen hebben uitgesproken, deze niettemin toch per 1 November in werking zijn getreden. Afscheid ir. P. Ph. Steneker Vorige week werd door Geref. ker kelijke instanties te Vlissingen af scheid genomen van de heer ir. P. Ph. Steneker, die wegens vertrek naar Voorburg zijn werk als evange list voor de classis Middelburg der Geref. Kerken neerlegt. De heer Ste neker werkte voornamelijk als evan gelist in Vlissingen en in het bijzon der in het Havendorp. Geruime tijd was de heer Steneker ook werkzaam als geestelijk verzor ger in de vele arbeidskampen, die na de oorlog op Walcheren verrezen. Onder zijn leiding werd ook opge richt het comité „Levensvragen", waardoor een begin gemaakt werd met evangelisatie onder meer ontwik kelden. MIDDELBURG. Electro: „Robin Hood", (aJ.) 7 en 9.15 uur. Schouwburg: „Ivoorjagers" (14 j.). 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „Opmars der vrouwen" (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „De blauwe engel" (18 jr.), 7 en 9 uur. GOES. Var.daag. Grand: „Bureau Zedenpoli tie" (18 jr.) 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2