VAL DA mm RAAD VAN SLUIS BESPRAK DE PLANNEN VOOR WEDEROPBOUW WALCHEREN RQDENT°°' MARKTBERICHTEN oi een 1WTED0P VRIJDAG 30 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZE EOW8E COO RAN T 5 „FAMI LI EST EM" WAS NIET GELDIG Volgend jaar nog geen geld voor nieuw stadhuis De gemeenteraad van Sluis wyzig- de in zyn laatste raadsvergadering het basisplan voor de wederopbouw. By de discussies hierover heeft de heer P. Z. van Daalen een tussenvoor stel gedaan om het gebouw aan de kade, bewoond door de lieer A_ Ver meulen, niet af te breken. Dit voor stel werd met 43 stemmen verwor pen. De burgemeester meende even wel dat het verwerpen niet geldig was daar de stem van de heer S. A. van Hal wegens familieverwantschap niet geldig was. Deze zeide, dat het hier een wijziging van de wederopbouw- poljtïek in het algemeen betrof en hij kon met de zienswijze van de burge meester niet accoord gaan. Op verzoek van de K.A.B. werd de rioolbelasting gewijzigd waardoor aan financieel minder draagkrachtigen de mogelijkheid wordt gegeven deze be lasting in twee termijnen te voldoen. De gemeente stelt de gelegenheid open voor het tweede bevolkingson derzoek op t.b.c. en wel tegen 1.05 per persoon. Het toelage-besluit 1951 werd op verzoek van G.S. gewijzigd. Het ver zoek van de heer A. J. A. Groosman om toestemming tot exploitatie van een terras over de kade werd in prin cipe aanvaard doch B. en W. zullen zich hierover nader beraden met de heer Groosman. Zeer lang werd gediscussieerd over een groot aantal voorlopige grond- toewijzingen. De heer P. S. van Daa len kon niet accoord gaan met ver schillende gevallen, doch zijn voor stel werd met 43 stemmen verwor- Een. De heer J. v. d. Plasse mag een enzinestation aan de kade bouwen onder dezelfde voorwaarden als an deren dit in deze gemeente reeds de den. De raad besprak vervolgens het Bevolkingsonderzoek Donderdagavond werd in café-res taurant ..Kiviet" te Vlissingen onder voorzitterschap van burgemeester mr. B. Kolff een vergadèring belegd in verband met het komende bevolkings onderzoek op T.B.C. Aanwezig waren o.m. de wethouder van sociale zaken, de heer J. Post, de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, verschillende Vlissingse art sen, best,uren van verenigingen, zoals de Kruisverenigingen, de buurtver eniging „Havendorps Belang", de di verse vrouwenorganisaties en hoofden van scholen. In zijn openingswoord zette de bur gemeester het doel van het onderzoek uiteen. Voorts herinnerde hij aan het geslaagde onderzoek van 2 jaar gele den. Van de ongeveer 24.000 inwoners van Vlissingen zijn er toen 13.931 on derzocht- Dokter H. D. J. Meijer uit Middel burg, hoofd van het bevolkingsonder zoek in Zeeland, gaf vervolgens een uiteenzetting over de T.B.C.-bestrij- ding in geheel Zeeland. Van de onge veer 270.000 inwopèrs gaven 161000 personen 2 jaar geleden gehoor aan de oproep. Bij de overgebleven 109.n00 waren 40.000 kinderen, terwijl er ook 40.000 personen op bedrijven enz. on der controle stonden. Er bleven toen dus 29.000 eigenlijke weigeraars over. Van de 161.000 onderzochte personen bleken er 53 T.B.C. te hebben, terwijl naar later bleek bij de 29.000 personen, die niet onderzocht werden, 111 geval len van T.B.C. waren. Nadat nog verschillende vragen be antwoord waren, werd deze bijeen komst besloten. St. Laurens N.C.V.B. bijeen. De afdeling St. Laurens van de N.C.V.B. vergaderde onder leiding van mevrouw BaasKemp. Tijdens deze bijeenkomst werd het woord ge voerd door de heer P. Boon te Halste ren, propagandist van de stichting „Vrederust", die sprak over „het zwakzinnige kind". Op duidelijke wij ze belichtte hij de behandeling ,van zwakzinnige kinderen en het nut van Christelijke stichtingen, ter verple ging van deze kinderen. Gedurende de vergadering traden twee nieuwe leden tot de afdeling toe, zodat deze nu 39 leden telt. Nieuw- en St. Joosland Raad komt bijeen. De raad van Nieuw- en St. Joos land komt Maandag a.s. bijeen. De agenda vermeldt o.a. vaststelling van de begroting 1954. Biggekerke Onderwijzeres benoemd. Met ingang van 1 Februari 1954 werd mej. E. M. Hoogland, onder wijzeres aan de school voor C.V.O. te Biggekerke, benoemd aan de Ju- lianascnool te Zandvoort. voorstel om de voorschotten der Rijksbijdrage te aanvaarden in de exploitatie van 40 woningwetwonin gen ten bedrage van 2S.781.29 voor de grond en 517.072,90 voer de wo ningen. De rente is 4 pet. en de annu ïteit voor de grond 75 jaar en voor de woningen 50 jaar. Het voorste! werd aanvaard. De begroting voor 1953 werd gewijzigd, waardoor een voordeel kwam van 6.000,-, hetwelk B. en W. willen bestemmen voor de aankoop van klinkers voor de verbe tering van verschillende wegen. G.S. willen dit bedrag steken in het we- deropbouwfonds. Bij de rondvraag bleek uit een vraag van de heer Van Daalen dat op de meeste verzoeken om te bouwen uit het Terlingen-fonds in ongunstige zin wordt beslist. Men zou alsnog trachten bewilliging te verkrijgen. Voor 1954 wordt er nog geen geld beschikbaar gesteld voor de definitie ve herbouw van het stadhuis maar men heeft goede hoop, dat dit in 1956 wel het geval zal zyn. Aan het restauratieplan van de to ren van St. Anna wordt hard ge werkt. De heer J. P. J. Wage drong aan op een kolentoeslag 1954 voor financieel minder draagkrachtigen dit zou met de komende begroting besproken worden. Goes herdacht bevrijding Donderdag was het negen jaar ge leden, dat Goes werd bevrijd. De tra ditie getrouw beierden des middags om twee uur de tonen van de stad- huisklokken weer over de stad, herin nerend aan het blijde moment, dat de eerste geallieerde tanks op de Grote Markt verschenen. Konijnententoonstelling in Middelburg. De konijnenfokkers vereniging „Nut en Sport" te Middelburg houdt tij dens de a.s. Kerstdagen in de hal len van de veilingvereniging „Wal cheren" een provinciale konijnenten- toonstelling voor de leden van de Nederlandse Konijnenfokkersbond. De tentoonstelling zal tevens een nationaal karakter dragen. Slechts tegen myxomatose ingeente dieren mogen worden ingezonden. De ere prijzen zullen bestaan uit bekers, takken en medailles. Vooraanstaan de A-keurmeesters zullen de inge zonden dieren beoordelen. Schatters wegverbetering benoemd Gedeputeerde Staten hebben tot schatter van de voor de verbetering van de op het prov. wegenplan voor komende, in de gemeente 's-Graven- polder gelegen Langeweg (weg 's- Gravenpolder-Kapelle) aan te kopen gronden benoemd, de heer S. A. N van Oeveren, burgemeester van Wol- phaartsdijk, terwijl door de gezamen lijke eigenaren tot tweede schatter is aangewezen, de heer P. Scheele- de Putter, te Biezelinge. Scheepvaartberichten. Te Vlissingen aangekomen 28 Oct.: Oli ve van Hansweert. 29 Oct.: Justus Has- linger van Patentemi. Start van Antwer pen. Dinkel van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 28 Oct.: Lu gano naar Struer. Olive naar Oostende. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 28 Oct.: Bill S, van Amsterdam, Jo- nex 1 van Londen, Viking van Duinker ken naar Gent, Nanjo van Londen naai Brussel, Hydra van Tampa. 29 Oct.: Lut- terkerk van Rotterdam, Arnoudspolder van Rotterdam, Robert van zee, Martien van Esbjerg naar Gent. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 28 Oct.: Al ja naar Dieppe, Nato naar Goole van Gent, Blijdendgk naar Rotter dam, Jagersfontein naar Amsterdam. Net tie naar Stockholm. Albert D. naar Rot terdam, Silvretta naar Rotterdam. 29 Oct.: Hoogkerk naar Rotterdam, Altair naar Rotterdam. Amerskerk naar Rotterdam. Kieldrecht- naar Rotterdam, Pr. Johan Willem Friso naar Rotterdam, Ridder kerk naar Amsterdam, Trio naar Londen, Anna Henny naar Ipswich. Woensdagavond organiseerde damescomité voor ontspanning t ouden van dagen in het Schutte Middelburg Verkiezing kerkeraad Op grond van de bepalingen van de nieuwe Kerkorde zal op 31 Decem ber a.s. de helft van de leden van de Kerkeraad van de Hervormde ge meente van Middelburg moeten aftre den en zullen in verband hiermede binnenkort ïn de vjjf wijk-gemeenten verkiezingen moeten plaats hebben. Aftredend zyn in wijk-gemeente I (ds. P. Th. F. Aalders) de ouderlin gen: E. Dootjes, J. de Nood en P. J. Vergouwe en de diakenen: A. W. Strubbe en W. Jacobse, in wyk-ge- meente H (dr. H. van der Linde) de ouderlingen: W. J. P. Baars, N. C. van Oost en de diakenen A. Flipse en J. Schouwenaar, in wyk-gemeente Hl (ds. J. van Woerden), de ouderlingen D. Polderman en A. Breas en de dia kenen J. F. Bastiaanse en J. Kievit, in wijk-gemeente IV (ds. F. Don), de ouderlingen D. Botje, A. P. Stufkens en A. Buys en de diaken J. P. Ie Clercq en in wijk-gemeente V (ds E. Sneller), de ouderlingen P. C. Jacob se en J. Jonker en de diaken J. C. de Pagter. „Dat zit wel goed" Woensdagavond organiseerde het van .ters burg de eerste gezel lige avond van dit seizoen. Het pro gramma werd verzorgd door de to neelgroep van de buurtvereniging Nieuw-Middelburg met orkest. On der leiding van de heer J. M. Jelle- ma werd de revue „Dat zit wel goed" voor het voetlicht gebracht. Het wakkere groepje wist met zang, dans en muziek de stemming er goed in te brengen. Het luide ap- Slaus na afloop, bewees, dat het ge- odene zeer in de smaak viel. De voorzitter van de Algemene Bond voor Ouden van Dagen, de heer J. Boogaard, bracht aan het einde van de avond dank aan bestuur en spe lers van Nieuw-Middelburg, voor hun bereidheid, wederom het pro gramma van deze bijeenkomst te willen verzorgen. Hy bood de leider van net gezelschap een taart aan. Voorts richtte spreker zich tot de aanwezigen, die hy opwek,te zich by de bond aan te sluiten. Oudervereniging gymnasium De Oudervereniging van het Stede lijk Gymnasium te Middelburg, hield Woensdagavond in de bovenzaal van het Nederlands Koffiehuis haar jaar vergadering onder leiding van de voorzitter-, de heer J. L. van Veeren te Vlissingen. Nadat mevrouw A. M. Peeck-Boeke te Middelburg de notu len had gelezen bracht de voorzitter het jaarverslag uit. De rector van het gymnasium, dr. H. W. Fortgens, gaf een overzicht van het schoolleven in het afgelopen jaar, waarop een uitvoerige gedach- tenwisseling volgde. Wegens periodieke aftreding van de leaen van het bestuur: mevr. Noo- teboom te Krabbendyke en de heren J. L. Verhagen en J. L. v. Veeren, bei den te Vlissingen waren de navolgen de dubbeltallen opgemaakt: 1. mevr. Nooteboom en mevr. Markus, Vlis singen, 2. mr. J. A. Heyse en C. M. Ghysen, beiden te M'burg en 3. J. L. v. Veeren en dr. M. J. Mol, te Middel burg. De onder no. 1 gecandideerde personen de heer Verhagen had zich niet herkiesbaar gesteld wer den gekozen. Propaganda-avond „Humanitas" De afdeling Middelburg van de ver eniging voor maatschappelijk werk op humanistische grondslag „Humani tas", belegde Donderdagavond in ,,De Gouden Poorte" een propaganda-film- avond. Nadat de voorzitter, de heer F. J. Sltton, de bijeenkomst geopend had, kreeg mej. M. Dijkstra, directri- se van het Centraal Bureau van „Hu manitas" te Amsterdam, het woord. Zij vertelde in het kort iets over de voorgeschiedenis van „Humanitas", dat m 1945 door enkele pioniers als H. Ploeg Jr., Coen van der Lende en dr. J. in 't Veld is opgericht, en ging toen dieper in op de verschillende ge bieden, die het werk van de vereni ging bestrijkt. Zy vertelde voorts, dat de vereni ging momenteel een ledental van 7000 heeft, dat steeds nog groeit en het werk steeds doet uitbreiden, Vervol gens werd een film vertoond, getiteld „Monique", over de kinderbescher ming in Frankrijk. De voorzitter deelde in zjn slot woord mede, dat de afdeling Middel burg wil trachten ook hier tot gezins verzorging over te gaan. Men moet hiervoor echter eerst ongeveer 180 aangeslotenen hebben om een verant woord begin te kunnen maken, door verzorgsters aan te stellen. Tevens denkt de afdeling Middelburg er over, in de toekomst het werk voor de ouden van dagen ter hand te nemen. Arjos-club vergaderde In het Protestants Militair Tehuis te Middelburg vergaderde de Arjos- club. Wegens ziekte van de voorzit ter was de leiding in handen van de algemeen adjunct, de heer W Kos ter. Deze opende de vergadering met gebed en Schriftlezing. Het A.R.- raadslid, de heer P. Meliefste, behan delde het onderwerp „Publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie". Vlissingen Meijer de Vries sprak voor Bestuurdersbond In het gebouw van de A.N.M.B. te Vlissingen hield het hoofdbe stuurslid van de Algemene Bond van Ambtenaren, de heer Meijer de Vries, voor het kader van de Vlis singse Bestuurdersbond een causerie over het onderwerp: „Regering van stad en land." Spreker ging uitvoe rig in op samenstelling en taak van onze regering. Na de pauze stelden nog enkele aanwezigen vragen, welke de heer Meijer de Vries beantwoordde. De heer K. van Wagtendonk sprak een openingswoord en ook dankte hij het hoofdbestuurslid voor de duidelijke en uitvoerige uiteen zetting. Aanleg riolering, voetpad, rijwielpad en groenstrook B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor een crediet te verlenen van f 3350 voor de aanleg van riolering, een rijwielpad, een voetpad en een groenstrook in het gedeelte van de President Rooseveltlaan, gelegen tus sen de Burgemeester Van Woelderen- laan en de Multatulilaan. Binnen en kele weken zullen de ter plaatse in aanbouw zijnde woningen gereed zijn. Zilveren jubileum Donderdag vierde de heer E. An- driessen, regent en armmeester van het St. Joseph-ziekenhuis te Vlissin gen in intieme kring zijn 25-jarig ju bileum. De voorzitter van het ziekenhuis bestuur, de heer A. W. van Nieuwland sprak de jubilaris tóe en zeide o.m., dat de heer Andriessen als afgevaar digde van de arbeiders veel voor hen heeft gedaan. De heer Andriessen dankte voor de waarderende woorden, waarna hij van bestuursleden, die met hun dames aanwezig waren, een fraaie fruitmand in ontvangst mocht nemen. Hoofd Chr. U.L.O. benoemd Naar wij vernemen is tot hoofd van de Chr. U.L.O.-school te Vlissingen per 1 Februari 1954 benoemd de heer A. Jorritsma uit Eibergen. Zoals bekend, vertrekt de heer H. M. v. d. Vegt naar Utrecht, waar hij op 1 Januari a.s. een nieuwe functie zal aanvaarden. RAAD OOSTKAPELLE Begroting 1954 vastgesteld In de Donderdag te Oostkapelle on der voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger gehouden raadsverga dering is de begroting 1954 aangeno men. De heer J. Paardekoper wilde ge acht worden te hebben gestemd tegen alle verzekeringsposten en tegen de post subsidie voor de muziekvereni ging „Crescendo". By de behandeling van de begro ting bleek o.m., dat het niet mogelijk is gebleken zonder het evenwicht te verstoren een toereikende bijdrage in de kosten van een op te richten Weg schap Walcheren te ramen. De raad was van oordeel, dat een weg- of straatbelasting ongewenst is. Op vra gen van de heer A. Don werd geant woord, dat een onderzoek zal worden ingesteld naar de rechten voor het ge bruik van het slachthuis. De heer Don was van mening, dat deze ver hoogd zouden moeten worden en voorts zou hij gaarne het rywielpad door de bossen verbeterd zien. Uitvoerig sprak men over het on derhoud van het sportveld, waarbij B. en W. gegevens verstrekten over de mogelijkheden van onderhoud in eigen beheer of door derden. Ingevolge de L.O.-wet werd het be- drag^per leerling vastgesteld op Over verkoop van de dokterswo ning zullen nadere besprekingen wor den gevoerd. Bij de rondvraag vroeg en verkreeg de heer Don inlichtingen over de rio-1 lering aan de Broutyerijweg en ver zocht hij aandacht te schenken aan de bouw van een badhuis. Mutaties Rijkswaterstaat BijRijkswaterstaat In Zeeland kwamen I de volgende mutaties voor: Verplaatst de Kantonnier C. P. de Koeijer van Zijpe-Bruinlsse naar Bergen op Zoom. met ingang van 1 October 1953; de sluiswachter C. R. H W Franken van j Hansweert naar Oosterhout. mei ingang van 1 September 1953. Benoemd: tot technisch-ambtenaar le klasse ter stand- plaats Leeuwarden, de technisch-ambte naar S. W Blok te Zierikzee. met ingang i van 1 September 1953 tot brugwachter C. de brugkneebt J. Maas te Sas van Gent. met ingang van 1 Augustus 1953; tot brugwachter C. de brugknecht A C. de Doelder te Sluiskil, me* ingang van 1 Juli 1953; tot onderhavenmeester B. de brugwachter A, J, Lootens te Sluiskil, met Ingang van 16 Maart 1951; tot water bouwkundige ter standplaats Den Bosch, de technisch-hoofdambtenaar le klasse D. Keur te Terneuzen. met ingang van 1 December 1953; tot brugknecht in vaste dienst te Terneuzen. de sluisknecht C. H. Eekman te Terneuzen. met ingang van 1 September 1953: tot technisch-hoofd ambtenaar. H. Hoekstra te Hansweert. met ingang van 1 October 1953; tol op zichter D. de waker op a.o. C. J. D. de Waard te Vlissingen. met Ingang van 1 Juni 1953; tot opzichter D. de waker op a.o. J. Ranter te Middelburg, met ingang van 1 Juli 1953: tot brugknecht In vaste dienst, L. F. J. Meijer te Terneuzen. met ingang van 1 November i953 In vaste dienst benoemd: de opzichter D, J. L. Kriekaart te Goes, met' ingang van 1 October 1953: de technisch opzichter in tijdelijke dienst C Boon te Sas van Gent met ingang van 1 November 1953: de brugknecht In tijdelijke dienst A. A. van Driel te Sas van Gent. met ingang van 1 October 1953; de technisch ambtenaar in tijdelijke dienst J E. L. Lodewijk te Terneuzen. met ingang van 1 November 1953: de knecht van de Rijkswaterstaat Advertentie R.S. STOKVIS ZONEN N.V. de waj 140 dealer» en lubdealers, ziet overal in Nederland. DEALER VOOR Z. N. BEVELAND EN WALCHEREN GARAGE „DE KOEPOORT" E. A. SPELIER GOES, TELEFOON 2484. Advertentie VOETBAL Sterk Zuidelijk A-team tegen B-ploeg. Zaterdagmiddag wordt in het sport park De Vliert te 's-Hertogenbosch een selectiewedstrijd gespeeld tussen twee Zuidelijke elftallen met het oog op de ontmoeting Zuid Nederland- Luxemburg te Kaalheide op Zondag 15 November. De volgende elftallen komen in het veld: A.-pIoeg: Doel: Steiger (PSV); in tijdelijke dienst H. J. Nou wens te achter: Claus (Helmondia) en F. Te- Terneuzen. met Ingang van 1 October bak (Eindhoven) ;_midden: Klaassens 1953; de opzichter B in tijdelijke dienst J. de Rijke te Vlissingen. met ingang van 1 November 1953: de technisch opzichter A in tijdelijke dienst A. J. van der Welle te Vlissingen.» met ingang van 1 Novem ber 1953. Collecten De collecte ten bate van de kan kerbestrijding heeft te Aardenburg m totaal 72.02 ougebracht. Te Draaibrug werd 13,53 gecollec teerd; te Eede 26,70 en in Smt Kruis 10.66. De te Scherpenisse bij de Geref. Gemeente gehoüden collecte voor de op 1 April a.s. te openen Chr. school heeft f 418,81 opgebracht. Examens Voor het examen ziekenverpleging A slaagden de zusters C. J B. Lie- vens en L. M. a Campo, werkzaam in het St. Josephziekenhuis te Vlissin gen. Voor acte U, vrouwelijke handwer ken, slaagden in Den Bosch mej. M. v. d. Dooien en mej. S. van Sli beiden te Middelburg. (BW), Cools (REC) en Bennaars (Dosko); voor: Overbeeke (Dosko), Van Beurden (BW), Van Melis (Eindhoven), Van Overbeek (BW) erl Gruyzen (Sittardia). B.-pIoeg: Doel: Rixoort (Sittardia); achter: Michielsen (NAC) en De Vries (Roermond'); midden: Forma- noy (Willem H), Groenendijk (WH '16) en J. Tebak (Eindhoven): voor: De Jong (Wilkun II, Brooymaiis (RA C), De Kort (Longa), Ummels (MW V) ei- Schmidt (Eindhoven). Reserves: De .Rijk (MOC), Kers- sens (BW), Van Rooy (Eindhoven) en Heymans (BW). De wedstrijd begint om 3 uur. De A-ploeg bevat de acht spelers die Zondag tegen België hebben ge speeld. Cools was als reserve aange wezen, terwijl Claus is uitgekomen in de jongste jeugdwedstrijd tegen Bel ie. Tenslotte heeft Van Overbeek Havenplan Bruinisse door de raad besproken Dinsdagavond kwam de raad van worden gië. ook reeds het Oranjeshirt gedragen. BOKSEN Tegenstanders voor Vlissingers aangewezen. De Vlissingse boksers K. v. d. Gruyter (vedergewicht) en H. Lubig (halfzwaargewicht) komen in de ln- ternatïonale amateurswedstryden, j welke Maandagavond te Rotterdam SrvP u- raad v?n i worden gehouden, resp. uit tegen Kli- Bruinisse in vergadering byeen onder schel (Duitsland) en Massel (Duits voorzitterschap van burgemeester K. Michaëlis. De voorzitter sprak een woord van welkom tot ir. K Drok uit Terneuzen. die het nieuwe haven plan ontworpen heeft. Ir. Drok be sprak daarop de verschillende moge lijkheden van beveiliging en zette aan de hand van een tekening het ha venplan uiteen, De haven zal aan ongeveer 50 vissersschepen ligplaats bieden Van de Oude Haven blijft 157 meter loswal over voor vrachtvervoer De Lange Dam zal moeten verdwijnen en de dijk wordt Noord-Oostwaarts omgelegd. In het midden komt een steiger en onder deze steiger een spui- inrichting, die er uit zal zien als een grote kuip. land). TAFELTENNIS Middelburgse kampioenschappen Op Zaterdag 14 November a.s. zul len voor de tweede keer.de Middel burgse tafeltennis-kampioensehappen worden gehouden. Ook nu is de T.T.C. „Will van Zoelen" weer de organisa tor. Het Schuttershof zal het toneel worden van deze sportieve strijd. Er wordt gespeeld in de le, 2e, 3e en 4e klasse heren, zowel enkele als dubbel. De dames, die niet aan het dubbelsnel deelnemen, worden allen in één groep ingedeeld, 's Avonds om ingeveer half acht worden de finales gespeeld. VISMIJN VEERE. 29 Oct. Aangevoerd: 1183 kg. export garnalen 64—73. 2459 kg. nandels-gama- len 5870. 61 kg. schar 4045. 137 kg bot 2544. 16 kg tong (middel) 1.05— 1.90. 179 kg. rog 2943, 18 kg. wulken FILMS IN ZEELAND Donderdagavondprogramma's In de serie Donderdagavondvoor- stelingen vertoonde Electro (Middel burg) „De stem van het geweten" met Ann Todd en Ray Mi lland. Een jonge kunstschilder heeft een jonge weduwe, die verliefd op hem is 'ge worden, tot chantage aangezet. On dertussen onderhoudt hij betrekkin gen tot een andere vrouw. Het wordt tenslotte hoog spel en het draait op een dubbele moord uit, waarna de justitie recht kan doen geschieden. In Alhambra (Vlissingen) draaide „La Traviata" de verfilming van Giuseppe Verdi's beroemde opera. De hoofdrollen waren in handen van Nelly Corradi en Gino Mattera. De moeite waard om nog eens in een speciale voorstelling te zien. Grand (Goes) tenslotte bracht Bet te Davis en Gary Merrill in „Ver gif", een drama, waarin haat en hartstocht elkaar afwisselen. De na men van Bette Davis en Garv Mer rill stonden borg voor goed spel. Officiële publicaties. en W. van Middelburg maken be kend, dat het verzoek van Caltex Petro leum Maatschappij Nederland N.V. te 's-Gravenhage om op perceel Rotterdam- sekaai no. 27/29 een benzine-, gemengde smering- en autogasoliepompinstallatie te mogen uitbreiden door hen is ingewilligd. Middelburg, 23 Octob-r 1953. Auto in de sloot Naby „Schoonoord" te Oostkapelle eraakte Donderdagmiddag een met >ieten geladen vrachtauto in de sloot, tengevolge van het inzakken van een brugje. Met behulp van een kraan- wagen werd de auto weer op de be gane grond gebracht. VEILING GOES. 29 Oct. Exportveiling. Appels: Cox Orange Pippin AA 62—72, A 65.40—66.80 BC 56.10. I grof 56.90—62. I 43.40—47.20 H 13. Sterappel A 34.20. BC 23.60—27, 1 grof 31. 1 21.20, H 8.10—8.20. Goudrelnet- ten AA 30. A 26.90—27.50. BC 23,20—23.30 I grof 23.50—23.80. 1 22.40—22,70. H 16.50 Jonathan AA 41.60—41.80, A 38,20. BC 37 20. I grof 33.10-41.80 I 31.30-31.60. II 16.30. Glorie van Holland A 34.20. BC 28.80, I grof 31, 1 27.20. U 14—18. Zure Bellefleur BC -17. I grof 21. Notarisappel A 22. I 16, n 9. Present van Lunteren A 27. BC 22, I 16, H 12 Laxton Superbe A 36—39. Zoete Ermgaard l 30—31. PerenDoyenne du Cornice 1 grof 6064. 1 5664, II 3354. Beurré Alex. Lucas A 39. I grof 38, 1 37, 11 24. Zwijndrechtse Wijnpeer A 24, i 21, II 9. Pondsperen 1 grdf 13, I 12. St Remy 1 grof 15.90, 1 15.10 n 13. Comtesse de Paris AA 36. A 43.20—43.90. BC 46.30—46.50. I grof 42.30 -42.40 .1 42.80—43.40. tl 12.40-12,60. Gewone veiling. Appels: Cox Orange Pippin keuken 3440. fabr 20—21. Ster- appel Keuken 12—14. fabr. 3 Goudreinet- ten keuken 15—17.90. fabr 7.30—8. val 8.40 Jonathan keuken 1631, fabr. 7—10 Bramley's Seedling keuken 6 Campagner Zoet keuken 16. fabr. 69 Zoete Erm gaard keuken 25. fabr. 5—16 Peren: Doyenne du Cornice keuken 50 —52 fabr 3235. Beurré Alex. Lucas keuken 21. fabr. 13 Zwijndrechtse Wijn peer keuken 1012. fabr. 4. Nouveau Pol teau keuken 11, fabr 6. Comtesse de Pa ris keuken 23—24. fabr. 11—13 Ponds puren keuken 10. fabr. 8. St. Remy keu ken 12--14. fabr 10. Gieser Wildeman keuken 21—30. Klelperen keuken 11. fabr. 12. Druiven 101. GRAANBER1CHT ST. MAARTENSDIJK. 29 Oct Tarwe 25—28. Gerst 19—21, Ha ver 18—20. Kleine erwtei 40—52. Schok kers 50—70', Bruine bonen 7085. Maan zaad 1.15, Koolzaad 57. EIERVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders f 2,63 per kg. (Advertentie) BIJ VERKOUDHEID PASTI LLES Twee katoenplanters in de Amerikaan se staat Kentucky zijn veroordeeld tot elk 500 dollar boete, omdat zij een neger in onvrijwillige dienst hebben gehouden. Dit was het eerste geval van slavernij, dat sedert de Amerikaanse burgeroorlog door het federale hof te Paducah In Ken tucky is behandeld. Te Edinburgh begint op 17 November een proces tegen vier jonge Schotten, die worden beschuldigd van een ..samenzwe ring om de regering omver te werpen of haar te dwingen een afzonderlijk bestuur in Schotland in te stellen" Ook zal hun verboden wapenbezit ten laste worden gelegd. In een gezamenlijke zitting van het Hoger- en Lagerhuis werd gisteren op de traditionele wijze de zitting van het par lement gesloten, door het voorlezen van een rede van Koningin Elizabeth. Het nieuwe zittingsjaar begint op 3 Novem ber a.s. KERKNIEUWS Ds. Jeilema te Kloetinge legt ambt neer Naar wij vernemen zal ds. J. J. Jei lema, Ned. Herv. predikant te Kloe tinge, binnenkort zijn ambt neerleg- fen om zich in verband met familie- elangen, aan het zakenleven te gaan wijden. Ds. JeUema zal zich hiertoe metter woon in Leeuwarden vestigen. Het ligt in zijn bedoeling, volgens Ordi nantie 13, art. 29 sub. 5 van de Nieu we Kerkorde, aan het Moderamen van de Generale Synode te verzoeken, hem de bevoegdheden te verlenen van een emeritus-predikant. Dit houdt In, dat hij vooral zijn predikambt wil voort zetten, zonder daarbij aan een be paalde gemeente gebonden te zijn. Ds. Jeilema was van 1943-1944 hulpprediker te Utrecht, van 1945- 1947 legerpredikant, waarna hij zich op 22 Maart 1947 aan zijn eerst- ge meente Ossendrecht verbond. Hier was ds. JeUema ook belast met de geestelijke verzorging van de gede tineerdenkampen te Hoogerheiae en Standdaarbuiten. Op 3 April 1949 deed hij zyn intrede te Kloetinge. Waar zijn onze schepen? Alnati 28 te Montevideo. Cronenburgh 30 te Londen verw. Jagersfontein 29 v. Kaapstad te A'dam. Laagkerk 27 te Colombo. Laertes p. 28 Gibraltar n. Port Said. Molenberk 29 v. Aden n. Mombasa. Nieuw Amsterdam 1 Nov. Cobb verw. Tara vertr 30 v. R'dam n. B. Aires. Tomori 28 1300 v. Port Said n. Djeddah 29 v. Suez. Van Spilbergen 28 v. A'dam n. Antw. Aagtekerk 29 te Port Swettenham. Abbekerk 30 Cebu venvacht. Almkerk 28 te Cochin. Eos 28 te Hamburg. Friesland KRL 28 Key West n. Galveston. Larenberg p. 28 Kp Vincent n. R'dam. Lekkerkek 28 v. Genua n. Port Said. Maas 29 te Lissabon. Maashaven 28 te New Castle. Macuba 28 te Suez. Mataram 28 v Penang n. Belawan. Salatiga 30 Honolulu verw. Wonosart 29 te Palembang. Zuiderkruis 28 178 m. W. ten N. Sierra Leone n. Kaapstad. Alcyone 23 v. R'dam n. Hamburg. Enggano 28 v. Rotterdam te Hamburg. Garoet 29 v. Beyrouth te Port Said. Grootekerk 29 v Livorno te Genua. Hoogkerk 29 v. Antw. te R'dam. Kota Agoeng 29 v. Singap te P. Swetth. Kota inten 29 v. Colombo te Port Sudan. Lutterkerk 28 v. Rotterdam n. Antw. Maasdam 29 v Kingston te N. York venv. Malvina 28 v. Port of Spain n Engeland, Oranje 28 v. Port Said n. Napels. Oranjefontein 28 v. Southampt. te Tcner. Papendrecht p. 28 Kp St. Vine. n. Stockh. Sibajak 28 v. R'dam n. Sydney via P. Said Wa? 28 v Catania n. Oran. Waterman 29 v Wellington te Bremerh. Willem Ruys 28 v. Port Said n. Suez. Bachus 27 330 m. ZW. Azoren. Borneo 25 te Balawan. Hersilia 27 45 m OZO Cape Race. Abbekerk 29 te Cebu. Arendskerk 29 v. Cebu n. Manilla. Joh. v. Oldenb. 28 te Fremantle. Lutterkerk 29 te Antwerpen. Willem Barendsz p. 29 Dover n. Curacao. HOOG EN LAAG WATER 31 October U.-t-NJLJ» Ü.+N.AT. Vlissingen 9.03 1.11 21.51 1.38 Terneuzen 9.30 1.28 22.16 1.57 Hansweert 9.44 1.46 22.34 1.72 Zierikzee 10.05 0.90 22.52 1.21 Wemeldinge 10.26 1.05 23.07 1.36 Ü.-N.A.P. U.—N.AJ». 2.38 1.22 15.24 1.45 15.52 1.64 16.25 1.80 16-16 3.42 1.55 3.37 1.0; 3.49 1.23 16.25 1.51 Breskens» 6 minuten eerder hoog- en raag water ten opzichte van Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3