Gouden feest van Besturenbond te Christelijke Vlissingen Zeeuwse Almanak VAN IWU1 NERVA NOVA N.R.U. PLAATST INSTALLATIE BIJ OUWERKERK TOT VERGADERING IN GOES VAN KAMER VAN KOOPHANDEL VRIJDAG EERSTE „PH0ENIX BIJ OUWERKERK Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 29 OCTOBER 1953 VIJFTIG JAAR SOCIAAL WERK. Vele, goede resultaten bereikt Naar gemeld, wordt in November liet. 50-jarig bestaan herdacht van de Christelijke Besturenbond te Vlisaingen, met o.a. op 12 November een herdenkingsdienst in de Gereformeerde Kerk, waar do heer M. Ruppert, voorzitter van liet C.N.V., do feestrede zal uitspreken. In hetgeen die vakbeweging ih de loop der jaren wist te bereiken valt de uitbouw en de groei van de Christelijk sociale beweging op. Het C.N.V. spreekt in onze dagen zyn woord mee en dat dankt het niet in hot minst :uin liet. onvermoeldbaar ijveren en wérken van de plaatselijke Christelijke Besturenbonden. Vlissingen kan hier als voorbeeld gelden, hetgeen bljjkt uit het vijftigjarig bestaan. De Besturenbond ontstond uit de afdelingen van de Chi'. MetaalbeWêr- kefsbond en de Chr. Bouwvakarbei dersbond. De oprichting is te danken aan de afdeling Vlissittgén van „Pa trimonium", die een vijftig jaar terug gróte activiteit bezat en toendéi'tijd niemand minder dan ds Talma onder zijn leden telde, de latere minister. Men üat in die dagen Waarlijk niét stil en veel strijdlust werd ontplooid in de debatten met extreme linkse elementen. Het was begrijpelijk, dat men nóg niét de juiste vórm van de Christelijk sociale beweging gevon den had, zoals we die thans kennen. Samenwerking, ontstond er tussen dé verschillende Vakbonden in het plaat selijke Chr. Arbeidssecretariaat, een interconfessionele samenwerking tus sen dé R.K.-arbeidersbeweging, de afdelingen van de vakbonden, de al gemene chr. sociale organisaties als Patrimonium, de Chr. Nat. Werk mansbond en de R. K. Volksbond. Tenslotte werd dan in 1917 in feite de Chr. Besturenbond opgericht en tra den de Rooms-Katholieken uit. Vruchtbare arbeid Thans telt men negen aangesloten afdelingen met bijna 1200 leden, De arbeid Was vruchtbaar én in brede zin kon meegewerkt worden aan de uitbouw van de Chr. sociale organisa ties. In de omgeving kwamen de Chr. Besturenbonden; meegewerkt werd aan de oprichting van plaatselijke af delingen van de verschillende aange sloten organisaties. Acties werden ondernomen voor verbetering van ar beidsvoorwaarden. In de eerste we reldoorlog ging men in tegen het hamsteren, de prijsopdrijving o.a. door deel te nemen aan de gemeente lijke commissies voor dit doel. In de crisisjaren omstreeks 1930 liet men zich evenmin onbetuigd; daar waren de commissie voor goedkoper levens middelen en textiel, het steunfonds, dat zijn vrijwillige bijdrage kreeg van de leden, waardoor met de Kerstda gen en Pinksteren een tien gulden extra kon worden uitgekeerd. Krachtig werd actie gevoerd voor de stichting van een ambachtsschool te Vlissingen, hetgeen dan wel niet gelukte maar waardoor toch ook me de de stoot werd gegeven tot de bloei van het nijverheidsonderwijs, zoals Vlissingen dit thans heeft. Efen rechtskundig bureau kwam tot stand, dat duizenden aan zich verplichtte en ook thans nog nuttige arbeid verricht. Bekend is ook de arbeid van het co mité „Draagt elkanders Lasten". In het bijzonder dient vermeld de mede werking aan de oprichting van de wo- ningbouwveerniging „Gemeenschap pelijk Belang", waardoor Vlissingen het woningprobleem kon aanpakken. Natuurlijk lag het werk in de jongste Opbrengst zomerzegels De zomerzegelverkoop 1953 heeft in totaal netto f 132.938,58 opge bracht. Van dit bedrag wordt 25% of 33.234,64 verdeeld onder de pro vincies op basis van de in elke pro vincie bereikte resultaten en het zie lental. Een som van f968,81 komt ten goede Van dé provincie Zeeland. Zaterdagmiddag zal een aantal amb tenaren uit Middelburg en Heinkens- zand zich op het gemeentelijk sport terrein aan de Nadorstweg wederom Van een sportieve kant laten zien. Er zal een „returnmatch" gehouden wór den tussen het ambtenaren-voetbal elftal uit Heinkenszand én een elftal, oorlog naar buiten toe stil, maar daarom werd er „ondergronds" niet minder contact gehouden. Geregeld waren er geheime vergaderingen en het verzetswerk werd krachtig gesteund. Eon grootse taak Wachtte na de bevrijding in de Wederopbouw van de Chr. vakbewe ging in het gebiod beneden de rivie ren. Hetgeen het C.N.V. en de Chr. Besturenbond als plaatselijke afde ling thans doet, mag al evenzeer aanspraak maken op onze belangstel ling. Er ls thans een streven in het C.N. V. tot decentralisatie, waarbjj de Be sturenbonden wederom aan beteke nis zullen winnen. De dankbaarheid Van dB leden gaat "it naar oen figuur als de voorzitter, de heer 3. Marijs, die niet minder dan 35 jaar als voor zitter werkte voor de Chr. Besturen bond. Hij wordt terzijde gestaan door een actief bestuur, dat de eisen en no den van onze tjjd uitstekend verstaat. Voldoende arbeiders voor het rooien van bieten Ook in West Z.-Vlaandsren De arbeidsvoorziening, welke in Zee land voor het bieten róolcn, aanvan kelijk moeilijk scheen te zijn, blijkt thans over het algemeen toch mee te vallen. Méde dank zij het gunstige weer hebben de werkzaamheden een zo vlot verloop, dat bijvoorbeeld in West Zeemvsch-Vlaanderen op ver schillende bedrijven de suikerbieten- percelen reeds geheel of voor het grootste deel gerooid zijn. Naar het zich laat aanzien zullen in dit gebied, waar men een chronisch tekort aan arbeidskrachten pleegt te hebben; over ongeveer veertien dagen practisch alle bieten van het land zijn, hetgeen buitengewoon vroeg is. Op velé plaatsen zijn lonen betaald, welke aanmerkelijk hoger waren dan volgens de C.A O. is voorgeschreven. Enerzijds vloeide dit voort uit het verlangen van de boeren om zoveel mogelijk van het gunstige weer te pro fiteren, terwijl anderzijds het feit dat de arbeiders momenteel veel werk el ders, bij dijkherstel e.d, kunnen krij gen, hieraan ook niet vreemd is. Bij de werkgevers was hierdoor een ze kere vrees ontstaan, dat men niet vol doende arbeidskrachten zou kunnen krijgen om de bieten'te rooien. I AQverientte) BRENGT UW ZENUWEN TOT RUST Bijeenkomst district Zeeland E.H.B.O. In de „Prins van Oranje" te Goes hield het district Zeeland van de E. H.B.O. een bijeenkomst onder voor zitterschap van de heer C. Vader uit Vlissingen. Bij de ingekomen stukken was een mededeling van de afdeling Krabbendijke dat men was overge gaan naar het Rode Kruis. Het wed strijdreglement van het district Zee land werd goed gekeurd met de be paling, dat de opgaven gedaan moe ten worden door het hoofdbestuur. De kadercursus wordt dit jaar in Middelburg gehouden onder leiding van dr. Bom. De data van de te hou den wedstrijden zijn als volgt: 13 No vember, 11 December, 12 Februari en 12 Maart. De beslissingswedstrijd om het landelijk kampioenschap wordt op 9 April te Middelburg gehouden. In plaats van de heer Schrijver Werd als bestuurslid gekozen de heer L. T. Wassenaar uit Goes. Goes en Zierikzee zeehavens De voorzitter der Kamer van Koop handel voor de Zeeuwse Eilanden deelde in de gisteren te Goes gehou den vergadering mede, dat van de Staatssecretaris van Financiën be richt in kwam, dat aan het verzoek der Kamer, om de gemeente Goes aan te merken als zeehavenplaats in de zin der Omzetbelastingwet met in gang van 15 Augustus 1953, is vol daan en dat ook de haven van Zierik zee als zodanig met ingang van die zelfde datum is aangemerkt. VIA KLOETINGE NAAR HILVERSUM Nederlandse en buitenlandse uitzendingen over de laatste fase van de strijd tegen het water Technici van de Nederlandse Radio Unie nemen thans by Ouwerkerk proeven met enkele zendinstallaties, teneinde bij de sluiting van het laatste gat, die binnenkort wordt verwacht, een directe uitzending tot stand te kunnen brengen. Het ligt in de bedoeling om bi; Ouwerkerk in de nabijheid van d< dichting een kleine zender op te stel len, die de reportages van de diverse omroep-reporters uitzendt op een be- jfii - paalde golflengte, die opgevangen kan worden met behulp van een mobiel station, dat in Kloetinge zal worden opgesteld. In Kloetinge wordt dan een Extra treinstel vnnr de „Maandagmorgentrein" Sinds Maandag j.l. is op de lyn Vlissitigen-Roosendaal door de Spoor wegen een extra Diesel-oleetriseh drie-rijtuig treinstel ingelast, dat voortaan op elke Maandag de trein, die om 8.30 uit Vlissingen vertrekt, zal „versterken". Normaal bestaat deze trein uit 'n vyt'-rijtulg-treinstel, zodat er voortaan aanmerkelijk meer zitplaatsen zullen zijn. (Op 10 Oct. j.l. werd in onze ru briek „Lezers Schrijven" dóór „een wekelijkse reiziger uit W. Zeeuwsch- Vlaanderen" geklaagd over het ge ringe aantal zitplaatsen in déze Maandagochtendtrein. Red.). Telegram van Koningin Tijdens een op 19 October j.l. te Middelburg gehouden bijeenkomst van het C.C.K.P., (Centraal Comité voor Kerkelijk en Particulier Initia tief) met gerepatrieerden, werd een telegram gezonden aan H.M. Konin gin Juliana. Thans ontving men een telegram terug, waarin de koningin zegt „zeer gevoelig te zijn voor het telegram, haar namens 21 gerepatri eerden té Middelburg toegezonden". Vlotte kaartjesverkoop in Kruiningen Van het Prov. Bestuur van Zee land werd bericht ontvangen dat vóór de heropening van het veer Kruinin- genPerkpolder de outillage voor de verkoop van kaartjes zo mogelijk zal wórden verbeterd en dat in over weging is over té gaan tot het ver krijgbaar stellen van 10-vaartenboek- jes. Aldus deelde de voorzitter der Ka mer van Koophandel vóór de Zeemvsé Eilanden Woensdag in dê te Goes gé- houden vergadering der Kamer mêdë. STRIJD Hy had het beter onmiddellijk kun nen toegeven Voor ieder buitenstaamder was het immers duidelijkdat het pleit al be slecht was en het nutteloze van 's mans strijd wekte slechts een gevoel van medelijden. Een strijd die gevoerd werd in de deuropening van een zaak herenmode-artikelen in Terneuzen. „Ga nou es effe buiten staan. Dan zie je hem by daglicht", had moeder de vrouw gesproken en de man tr&d naar buiten. Daar stond Ivy, op het trottoir, bij daglicht, gehuld in een gloednieuwe regenjas, welk kledingstuk hem nog wat onwennig om de söhowiers hing, Hij had wat weg van een zojuist ont huld standbeeld, dat nog nieuw en knipogend tegen het daglicht plotse ling in het straatbeeld is geplaatst ,jNou," riep de vrouw, „hoe vind je hem nou?" ,jHm, gaat wél," antwoordde de man onwillig. ,fje neemt hem maar, hoor. Hij staat keurig", sprak ze overredend, maar de man antwoordde niet meer. Hij had genoeg van de buitenlucht, van het daglicht en van de jas en wan delde de winkel binnen. Enkele minuten later verschenen ze beiden weer. De man droeg een groot pak onder zijn arm. zijn linkerarm samengesteld uit ambtenaren van de Provinciale Griffie. De sporluitwisse- ling zal zelfs nog intensiever beoefend worden, want na afloop van de voet balwedstrijd zullen dam-, schaak-, bridge- en tafeltcnniswedstrijden wór den gehouden! In Veere mocht mej. M. Verhage, onderwijzeres, onlangs de gelukwen sen en bovendien bloemen! in ontvangst hemen van de burgemees ter en de gemeente-secretaris. Zij staat namelijk reeds dertig jaar voor de klassen van Zeeuwse scholen! Zo gaf mej. Verhage les in Krabbendijke. Sint Maartensdijk. Middelburg, Kapél- Ie, Baarland en sinds 1936 in Vèere» Er moeten wel vele Zeeuwen zijn, die door mej. Verhage zijn ingewijd in de eerste beginselen van het lezen, schrij ven en rekenen. Om nog even op school te blijven: de jeugd van Sint Annaland en om geving kan met ingang van Maan dag 2 November a.s. een half uurtje langer blijven slapenMet het oog op de leerlingen, die „van buiten" ko men, is namelijk besloten de scholen om half tien te doen beginnen. UIT ISTAMBOEL. Helemaal uit Istamboel klonk Maan dagavond de stem van mej. Ph. v. d. Berg, vroeger te Axel, via de zender Hilversum I. De reizende journalist Wim Dussel had een interview met mej. v. d. Berg, waarin zij vertelde over haar werk, het leVen der Neder landers en over de Nederlandse kerk in de tuin van het Nederlandse consulaat in istamboel. IN EEN REGEL. Voor de afdeling Öostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond sprak mevr. F. Poleij-Scheele over reisindrukken uit Homo. Tot vertegenwoordiger der Zeeuwscli- Vlaamse vlasindustrie voor het bedrijf schap vlas en hennep is benoemd de heer H. C. L. de Waele te Koewacht. (slot van pagina 1) den stand dwingt tegen lagere prijzen te verkopen, dan wenselijk is. Daar tegenover meende de heer Steutel uit Zierikzee, dat de kleine middenstan der wel voor de tegenwoordige uit verkoop-tijd voelt. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten het initiatief van Zwolle te steunen. De begroting voor het jaar 1954 le verde nauwelijks stof tot bespreking op. Bij de behandeling der toe te ken nen subsidies merkte de heer C. J. Rijnten (Middelburg) echter op, dat de functie van directeur der Provin ciale V.V.V. vacant is en dat de Ka mer de benoeming van een bekwaam Opvolger mogelijk zou kunnen maken als inplaats van 200 een bedrag van 1000 als subsidie gegeven werd. De voorzitter merkte evenwel op, dat de middenstand hier een taait heeft en niet de Kamer van Koophan del. De middenstand onderschat de betekenis van het V.V.V.-werk schro melijk. Gééft de Kamer nu meer sub sidié, dan zullen velé middenstanders wellicht gaan denken: De Kamer knapt hét wel voor ons op! Daarom zeide spreker voorlopig tegen subsi- dioverhogihg te zijn, Deltaplan en visserij By de rondvraag maakte de heer C. F. van der Peiji bezwaar tegen de onbillijke verschillen tussen de veer- tarieven op Oosterschelde en Wester- schelde. voorts stelde hy de vraag, of het Deltaplan niet fnuikend zal biyken voor de Zeeuwse visserij, wel ke een belangryke deviezenbron is. Ten slotte informeerde spreker hoe het thans staat met de samenwer king tussen de Kamer en het Provin ciaal Bestuur, waarover in de vorige vergadering geklaagd was. De voorzitter 'antwoordde, dat de ze tarieven door de minister zyn vastgesteld en dat men die eenvoudig heeft te slikken. De tarieven komen echter, naar verluidt, opnieuw op de helling, onder meer omdat in Krui- ningen zeer kostbare voorzieningen nodig zijn. Met het Provinciaal Be stuur zal op 11 November een bespre king worden gehouden. De samenwei - king is echter intussen reeds aanmer kelijk verbeterd. Wat de Deltakwes tie betreft heeft de Kamer zich nor geen standpunt gevormd. E.T.I., E.V. O. en Zevibel stellen een gemeen schappelijk rapport op en dat wordt door het bestuur der Kamer afge wacht. De. heer A. M. Zuidweg Burger (Krabbendyke) bracht onder de aan dacht, dat het onbiliyk is, dat vee vervoerders in Zeeuwsch-Vlaanderen niet in aanmerking kunnen komen voor veevervoer naar België. Voorts achtte hy het onjuist, dat by de ver goeding van verloren gegaan Vee Landbouwherstel het vej levert, waardoor de veehandel schade ïydt. De voorzitter beloofde de kwestie van het veevervoer te zullen bekijken. De vergoeding van bij de ramp ver loren gegaan veeligt buiten de com petentie van de Kamer, maar wel moet men bedenken, dat de agrarische schade in natura wordt vergoed. De heer de Ryke (Zierikzee) merk te op, dat als het structuurplan voor Schouwen werkelykheid wordt, de provinciale boten niet meer in Zie rikzee zullen komen, maar in de Val zullen meren. Hy vroeg voorts of de R.T.M. terugkomt en of er billyker tai'ieven voor het veer te zype ko men. Ten slotte vroeg hij of de uitke ring der overbruggingsbedvagen voor gedupeerde middenstanders vlot werkt De secretaris, de heer A. S. de Jon- §e, antwoordde, dat de vaartyd naar ierïkzee dan ook met 20 minuten wordt verkort, zodat men voor en na delen wél tegen elkaar moet afwegen. Wat de overbrugging betreft, de Ka mer had op honderdén aanvragen ge rekend, maar tot dusver zijn er slechts 15 binnen gekomen. Daar de termy'n Voor aanvrage dreigt te ver lopen, zal iri de Evacuatiepost nog eens met nadruk gewezen worden op de noodzaak spoedig de aanvragen in te dienen. De heer Zuidweg Burger meende, dat het geringe aantal aanvragen voortspruit uit onwetendheid der be langhebbenden, onder meer omdat al leen geëvacueerden de Ëvaciiatiepost krijgen én teruggekeerden niet. De secretaris beloofde een behoorlijk aantal ter beschikking te zullen stel len van de gemeentebesturen. Over de R.T.M. kon de secretaris geen me dedeling doen, waarna de heer Zuid weg Burger opmerkte, dat vermoede lijk op 12 November de boten met koplading in dienst zullen V/orden ge steld op het veer te Zype. Duur afstandsgas De heer L. I. Verwer te Goes wees er op, dat het lange afstandsgas aan merkelijk duurder zal blyken, dan het gewone gas. Wordt de industrie niet gedupeerd door deze hogere tarieven De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie de aandacht heeft en nadat de heer L. J. vaji 't Westende (Mid delburg) had opgemerkt, dat het af standsgas van betere kwaliteit was, merkte de heer J. H. Roose (Goes) op, dat dé hogere pryZen onmisken baar zijn en dat bovendien de gas- voorziening minder zeker wordt. De leidingen schynen kwetsbaar der, dan men verwacht had. De voor zitter beloofde dè kwestie met het Provinciaal Bestuur te zullen bespre ken. Ten slotte bracht ook de heer Roo se het Deltaplan ter sprake. Hij vreesde, dat men dit plan zal ge bruiken om hot Drie Eilanden Plan onder de tafel te schuiven. Het is evenwel voor Zeeland het belangrijkst want in het Deltaplan komt Zeeland het laatst aan de beurt. Laat men zich toch niet In slaap laten sussen door toekomstmuziek. De voorzitter beloofde ook dit met het prov. bestuur te zullen bespreken. 99 Voorspel van dichting By het stroomgat van Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland woedt de strijd tegen het water met onvermin derde hevigheid voort. Nadat weken achtereen vrijwel uitsluitend onder water aan de bezlnking werd gewerkt, is thans ook hier weer het meer spec taculaire werk aan de beurt gekomen. Zo wórdt thans gewerkt aan een uit stulping aan de Oostelijke oever van het stroomgat- Deze uitstulping is te vergelijken met een soort landhoofd, waarop straks één van de Phoenix- caissons door middel van een z.g. guil lotine zal aansluiten. Om het landhoofd zo snel mogelijk klaar te krijgen, wordt dit niet alleen uit klei opgebouwd, doch heeft men tevens gebruik gemaakt van een aan tal eenheidscaissons. Wanneer de weersomstandigheden Amerikaans deskundige bezoekt „De Schelde" Dr. Adolph Matz, een Amerikaanse deskundige op hot gebied van de ac counting, de kostprijsberekening en de kostenbewaking, vertoeft momen tcel in ons land en zal op 3 November a.s. een bezoek brengen aan de N.V. Kon. Mij. „Dè Schelde" te Vlissingen. De heer Matz vertoeft in ons land op uitnodiging van dè Contactgroep Opvoering Productiviteit en hy zal o.m. twee voordrachten houden voor Studenten in Tilburg en Amsterdam. Voorts bezoekt hij industrieën en or- ganisaties in Rotterdam, Drunen <N.- in Twente, Dordrecht, Zwijn- drecht en Leeuwarden. geen spaak in het wiel steken, is Vry- dag omstreeks 4 uür in de middag de plaatsing van de eerste Phoenix aan de Westelijke zijde van het stroomgat te verwachten. Deze zal haaks op de oude djjk worden geplaatst en een landhoofd vormen, dat dient als aan sluiting voor de drie andere reuzen- caissons, waarmee de Vierbannenpol- der zal Worden afgedamd. Plattelandsvrouwen te Utrecht bijeen ZESDE TENTOONSTELLING IN HET VOORJAAR TE ZIERIKZEE. In het gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht werd Woens dag de najaarsvergadering gehouden van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. De voorzitster, mevr. D. Elema- Bakker, memoreerde in haar ope ningswoord onder meer het tentoon- stellingswerk in het Zuid-Westen van het land en het voorlichtingswerk on der emigranten en getroffenen door de watersnood. De secretaresse, mej. Brink, bracht verslag uit over het werk met be trekking tot de ramp en wees op de vele hulp, die tot stand was gebracht. Getroffen werden 32 afdelingen met 1055 leden. Voor de doelmatige beste ding van de uitgekeerde schadever goedingen werden vijf tentoonstellin gen gehouden met in totaal 12.000 bezoekers. De zesde tentoonstelling zal in het voorjaar te Zierikzee worden georga niseerd. Tot slot sprak mr. dr. J. Linthorst Homan over „Waarom is samenwer king in Europees verband nodig?" schijnlijk opgesteld in een wagen van de Nederlandse Radio Unie met Hilversum. Men heeft Kloetinge ge- gekozen omdat hier aangesloten kan worden op een internationale lijn. Naar wij vernemen bestaat er voor deze laatste sluiting op Duiveland grote belangstelling van de zijde van buitenlandse omroepmaatschappijen. Aartgenomen wordt, dat behalve de Nederlandse omroep en de Wereldom roep, ook de B.B.C. en de Zweedse radio de laatste fase van de strijd by Ouwerkerk Zullen verslaan. Groene Kruis in Rilland kreeg nieuwe inventaris Geschenk van Echteld „Het Groene Kruis" te Rilland-Bath, dat bij de overstroming de inventaris van 't wijkgebouw verloren zag gaan, is op voorbeeldige wyze geholpen door de bevolking van de Betuwse ge meente Echteld. Dezer dagen werd In de raadszaal van deze gemeente (in het dorp Ochten, dat zelf ook in 1944 zo zwaar werd geteisterd), aan de voorzitter van ,H®t Groene Kruis" in Rilland-Bath dokter K. J. Nanninga, een nieuwe inventaris voor het wyk- gebouw aangeboden. Echteld, dat met verschillende ande re gemeenten het getroffen Rilland- Bath had geadopteerd, schonk reeds een barak en zorgde dat het bevol kingsregister en het archief weer op orde kwamen. Toch wilde men nog iets doen voor de bevolking van- Ril land-Bath. Een comité, onder leiding van burgemeester J. A. Houtkoper, hield een geldinzameling, welke enige duizenden guldens opleverde. Hiervan werd een nieuwe inventaris, o.a. een hoogtezon-apparaat, voor het wijkge bouw aangeschaft. Met het aanbieden van een enveloppe, waarin de reste rende gelden, droeg burgemeester Houtkoper deze geschenken aan dok ter Nanninga over. Burgemeester J. C. W. Jobse, die de ze plechtigheid mede bijwoonde^ sprak woorden van dank namens 2ijn ge meente. Hij memoreerde hierby de vele hulp van de adoptie-gemeenten, die er toe hebben bijgedragen dat in Rilland-Bath reeds zo veel verricht kon worden om de sporen van de ramp uit te wissen. Afscheid in Westdorpe van ir. Lindenbergh Dinsdagmiddag heeft de hoofdin genieur van de P.Z.E.M., ir. A. P. Lindenbergh, die zoals wy reeds meldden liet bedryf gaat verlaten in verband met zijn benoeming tot technisch adjuet-öirecteur van liet Provinciaal Eleetriciteitsbedrijf van Noord-Holland, afscheid genomen van het personeel in Zeeuwsch-Vlaande ren, waar hy zovele jaren als be- dryfsingenieur heeft gewerkt. In het 50 kV-station nabij de elec- trisehe centrale te Westdorpe werd de scheidende nogmaals namens het bestuur der vennootschap zeer har- telyk toegesproken door de direc teur, ir. T. Michielsên, die de grote verdiensten van de heer Lindenbergh voor de electriciteitsvoorzienihg van Zêenwsch-Vlaanderen in het licht stelde. De opvolger van de heer Linden bergh, ir. R. Froyen, sprak eveneens zeer vriendelijke woorden en uitte Zeeuwsch-\ samenwerken. De hoofdopzichter der Centrales, de heer A. F. Linse, dankte namens de werktuigkundige afdeling voor de uitstekende wijze, waarop de heer Lindenbergh met deze af deling heëft samengewerkt. De technisch ambtenaar, de heer S. I. Brevet, sprak namens het elec- trotechnisch personeel woorden van afscheid. Namens het Zeeuwsch-Vlaamse personeel bood spi'eker een blijvend aandenken aan, terwijl mevrouw Lindenbergh bloemen ontving. De technisch ambtenaar, de heer Ver- sluys, vertolkte de dank van de af deling bouwkundige voor de wyze, waarop ook deze afdeling met de lieer Lindenbergh mocht samenwer ken. „President Wierdsma" trok vissersvaartuig vlot Dinsdagmorgen omstreeks half twaalf is de reddingsboot te Bres- kens „President Wierdsnta" onder bevel van schipper Slis uitgevaren naar het vissersvaartuig „Vlissin- fen 17", dat onder Zoutelande om oog was gevaren. Omstreeks half drie werd net schip vlotgetrokken, waarna het naar de haven te Vlis singen terugkeerde. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „De stem van het geweten" (14 j.), 7 en 9.15 uur. Kunstmuseum: Tentoonstelling „Kun stenaars helpen" 13.3017.30 en 19.00 —21.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „La Traviata" (14 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „De grot der Vogelvrijen" (14 jr.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Vergil" (18 jr.), 8 u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2