Puistjes... GEMEENTEBEGROTING 1954 WERD VASTGESTELD WALCHEREN IR. LINDENBERGH NAM AFSCHEID VAN DE P.Z.E.M. MARKTBERICHTEN DÉBRAUNE uit de AETHER DINSDAG 27 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RAAD KOUDEKERKE Aanleg van sportveld Onder voorzitterschap van burge meester J. L. Dregmans kwam Maan dagmiddag de gemeenteraad van Koudekerke in openbare vergadering bijeen. Het voorstel van B. en W. om het buffet in het gemeentelijk vereni gingsgebouw te verpachten werd aan genomen, nadat de voorzitter had dui delijk gemaakt, dat een nieuwe in schrijving geen zin had. Een voorstel van B. en W. tot aankoop van parti culiere grond werd door het college ingetrokken. Een voorstel inzake ver koop van gemeentegrond aan particu lieren werd uitgesteld tot een volgen de vergadering, omdat men eerst de uitslag van de kadastrale metingen wil afwachten. De voorstellen van B. en W. betref fende delegatie vaststelling pensioen grondslagen, goedkeuring van de be groting Burgerlijk Armbestuur, be grotingswijziging 1953 en het toeken nen van een premie voor woningver betering en -splitsing werden zonder meer aangenomen. Het aftredende lid van het Burger lijk Armbestuur, de heer J. Simonse, werd met algemene stemmen als zo danig herkozen. Tot bestuurslid van de stichting „Vebena-bos" werd benoemd de heer W. J. Mazzola, arts te Vlissingen. Als laatste punt kwam de behande ling van de gemeentebegroting 1954 aan de orde, die sluitend is zonder dat van bijzondere dekldngsmiddelen ge bruik gemaakt werd. De heer P. Flipse hield een uitvoe rige beschouwing. Hij bracht onder meer naar voren, dat het uitbrei dingsplan nog steeds niet afdoende is behandeld door Gedeputeerde Staten en dat langer wachten ongewenst is. Ook aan de aansluiting van perce len op de waterleiding werd nog niet voldoende aandacht besteed. De drei gende gevaren van de grenswijziging met Vlissingen zijn zijns inziens nog steeds niet opgelost en over de door- braakplannen is nog te weinig defini tief bekend. Hij citeerde een medede ling van G.S., waarin wordt gezegd, dat het in de bedoeling ligt, het ver keer door de kom van de gemeente te Ir. Israël verlaat Provinciale Waterstaat. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan ir. P. L. Israël, in ver band met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, met ingang van 1 Januari 1954 eervol ontslag verleend als hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat in Zeeland, onder dankbetuiging voor de vele en belangrijke diensten, die hij geduren de zijn 'veeljarige diensttijd aan de provincie Zeeland heeft bewezen. Districts-commissaresse N.P.G. nam afscheid Zaterdagmiddag is te Vlissingen afscheid genomen van mevrouw J. Ahn-Appel, die vijftien jaar districts- commissaresse van het Nederlandse Padvindsters Gilde is geweest voor het district Vlissingen en West Zeeuwsch-Vlaan deren. Uit erkentelijkheid voor het vele door haar verrichte werk werd haar door mevrouw Everwijn namens het hoofdbestuur van het N.P.G. een em bleem uitgereikt, terwijl de heer Alm het zogenaamde vriendschapsem bleem in ontvangst mocht nemen. Een woord van afscheid sprak o.a. mevrouw A, J. Timmer-Stots uit Cadzand, assistent-districts-commis- saresse, waarna leden van het N.P.G. een schets opvoerden. Mevrouw Ahn- Appel mocht van de verschillende af delingen, waaronder Vlissingen, Cad zand, Biervliet en Aardenburg. enkele blijken van waardering; in ontvangst nemen. Mutaties Provinciale diensten Gedeputeerde Staten verleenden op verzoek van de betrokkenen eervol ontslag aan: J. Westerman, als ma chinist bij de Provinciale Stoomboot diensten, met ingang van 1 Novem ber a.s.; L. J. Maljers, als matroos bij de Provinciale Stoombootdiensten, met ingang van 1 Januari 1954; E. F. v. d. Velde, als machinist bh" het Pro vinciaal Gasbedrijf Zeeland, met in gang van 1 Januari 1954. Film over Schouwen Met een wagen van het Cinetone- filmbedrijf is een gezelschap Engelse en Nederlandse filmmensen te Zierik- zee gearriveerd voor het maken van een reeks filmopnamen. Het gezel schap begaf zich Maandag aan boord van een rijkspolitievlet en voer rond in de Vierbannenpolder, waarbij in 't bijzonder het gehucht Capelle en het dorp Nieuwerkerk de aandacht had den. Er werd vrij veel filmmateriaal verzameld. De film zal uitgebracht wordèn door een Nederlands-Engels- Amerikaanse filmcombinatie. Landbouw Jongeren Gemeenschap ALGEMENE VERGADERING 14 NOVEMBER. De Landbouw Jongeren Gemeen schap Zeeland, welke de laatste jaren geen algemene vergaderingen meer hield doch bestuursleden-conferenties met een meer intiem karakter, zal Za terdag 14 November a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes weer een alge mene vergadering beleggen. In de morgenvergadering zullen de huishoudelijke zaken worden behan deld, terwijl des middags drs. Lou- vverse een rede zal houden onder de titel: „Kanttekeningen, bij het sociaal- economische werk in Zeeland" Hier op zal een discussie volgen, welke wordt ingeleid door de heren C. Bur ger en B. Meijers. Voorts zal op deze middagvergade ring de heer Al. Jongkind spreken over het hulpverleningswerk in het rampgebied. leiden. Over het niet verstrekken van de D.U.W.-premie voor Zeeland was de heer Flipse niet erg te spreken. Voorts drong hij nog aan op de aanleg van het ontworpen sportveld, daar de noodzakelijkheid daarvan toch wel duidelijk is. Vlissingen heeft nog steeds belangstelling voor gedeelten van de gemeente Koudekerke en spre ker zag deze plannen liever niet be waarheid worden. De heer K. Sparrentak sprak zijn voldoening er over uit, dat de begro ting ook dit jaar weer tijdig was in gediend. De voorzitter zeide, dat de water voorziening afhing van het Rijksinsti tuut voor Drinkwatervoorziening. ,,Nu is het opmerkelijk, dat grote aandacht wordt besteed aan die ge bieden, waar deze voorziening moei lijk is, maar dat de andere gebieden wel wat achteraan komen". Over de grenswijziging viel niet veel te zeg gen. „Tijd gewonnen is al veel ge wonnen". De burgemeester vond het jammer, dat de D.U.W.-premie eerst in uitzicht was gesteld. Vele teleur stellingen hadden voorkomen kunnen worden, indien men dit niet had ge daan. Tenslotte deelde de voorzitter nog mede, dat het oefenterrein van het sportveld er reeds geweest zou zijn, indien niet door de ramp vele ar beidskrachten weggehaald waren. De heer Flipse vroeg nog enkele toelichtingen op de begroting en, na dat deze waren gegeven, keurde de raad de begroting goed. Bromfietser dodelijk verongelukt Op weg Bergen op Zoom-Tholen Maandagavond omstreeks zes uur is de 55-jarige W. v. H. nit Bergen op Zoom op de verkeersweg Bergen op Zoom-Tholen met zijn bromfiets onder een autobus geraakt en dode lijk verongelukt. Het slachtoffer was weduwnaar en laat vijf kinderen ach ter. De heer v. H., die voor de eerste maal een bromfiets bereed, kwam uit Steenbergen, waar hy voor de laatste maal geassisteerd had op het Rijks arbeidsbureau aldaar, in verband met een vacature op dat bureau. Bij het passeren van de verkeersweg nabij Halsteren bemerkte v. H. te laat een uit de richting Bergen op Zoom nade rende autobus met werklieden, die op weg was naar Tholen. Hoewel de chauffeur van de bus krachtig rem de, kon een aanrijding met het ver melde gevolg niet meer voorkomen worden. Duits schip bij Vlissingen aan de grond Om kwart over zeven Maandag avond is het 7200 bruto registerton metende Duitse motorschip „Werra- stein" aan de grond gelopen ter hoog te van Vlissingen, by het zogenaam de Leugenaarshoofd. De sleepboot „Goeree" van L. Smit en Co. en het bergingsvaartuig „Dolfijn" van Van der Taks Bergingsmaatschappij wa ren voor eventuele assistentie aanwe zig. Verwacht werd, dat het schip te gen 3 uur in de morgen op eigen kracht vlot zou kunnen komen. Middelburg Jeugdbijeenkomst „Zaaiweek". In de Bogardzaal te Middelburg werd in het kader van de Zaaiweek een jeugdbijeenkomst gehouden, uit gaande van de Gereformeerde Evan gelisatie. De bijeenkomst begon met een bij- belvertellïng, waarna de heer D. P. Cornelisse enkele films vertoonde, o. a. „De koningin in Amerika" en „Zo de jongen piepen". Voorts werd aan deze middag medewerking verleend door een jongenskoor. 40-jarig jubileum. Zaterdag jl. was de heer A. de Rycke 40 jaar in dienst bij de graan handel van de fa. Polderman en Zn. te Middelburg. De jubilaris werd door de heer A. Polderman, een van de di recteuren der firma, hartelijk toege sproken. De heer Polderman dankte de heer de Rijcke voor het vele en goede werk, dat hij gedurende al die tijd voor het bedrijf heeft verricht en bood hem een geschenk onder couvert aan. Namens de commissarissen van de firma werd de jubilaris een sche merlamp overhandigd. Dhr. de Rijcke dankte tenslotte voor de waarderen de woorden en voor de geschenken. Laatste wedstrijd zomeravond-kampioenen De Middelburgse zomeravondkam pioenen Boele en Van Eesteren speel den Zaterdag de laatste wedstrijd in de onderlinge competitie tegen de Vlissingse kampioensploeg V.S.T. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel (11). Na afloop werd aan V.S.T. een fraaie beker overhandigd, aange boden door het aannemersbedrijf Boele en Van Eesteren. De uitvoer der, de heer M. Galjaard, sprak daar bij enkele toepasselijke woorden. Contactavond D.O.G. -vereniging In „De Gouden Poorte" te Middel burg hield de DrentsOverijssels Gelderse Vereniging Zaterdagavond een contact-ayond. Na opening door de voorzitter van het voorlopig be stuur, de heer C. van der Linde uit Vlissingen, en het zingen van de Twentse en Gelderse volksliederen, kwam de verkiezing van een defini tief bestuur aan de orde. Het bestuur werd als volgt samengesteld: W. J. van de Voorde, voorzitter, te Middel burg; mevrouw Bakker te Middel burg en de heren Engberts te Vlissin gen, H. Goldenbeld, H. J. Ikkink, J. de Liefde en A. van Voorst allen te Middelburg. Vervolgens werd de kleurenfilm „Tennessee Holidays" vertoond, die de schoonheid van het landschap in de Amerikaanse staat Tennessee in beeld brengt en laat zien hoe nuttig het bedwingen van de rivier de Tennes see is. Na 'n voordracht door het echt paar De Liefde werd een pauze met verloting gehouden. Een gezellig sa menzijn met muziek besloot de avond. Vlissingen Vergaderruimte in Willem III-kazerne. Er bestaat in Vlissingen een grote behoefte aan lokaliteiten ten behoeve van verenigingen, welke op cultureel gebied werkzaam zijn, dan wel op an dere wijze het algemeen belang die nen. In de meest dringende behoefte heeft de gemeente kunnen voorzien door beschikbaarstelling van verga derruimte jn de voormalige Willem Hl-kazerne. Thans stellen B. en W. voor om de in deze voormalige Wil lem m-kazerne aanwezige zolder ruimten in te richten voor het houden van vergaderingen e.d. Tevens achten zij het noodzakelijk, dat ook de ande re ruimten, welke reeds door diverse verenigingen enz. in gebruik zyn. ge nomen, worden vernieuwd en verbe terd. Bij deze voorzieningen zal in elk opzicht soberheid worden be tracht, maar men mag niet uit het oog verliezen, dat na de vernieu wingswerkzaamheden een gebouw wordt verkregen, dat voor enige tien tallen jaren geschikt zal zyn om ge bruikt te worden ten behoeve van verenigingen, terwijl het ook niet van belang is ontbloot, dat huisvesting kan worden verleend aan organisaties als Bescherming Burgerbevolking, Nationale Reserve. Massajeugd, enz. Het zal bovendien mogelijk zijn een sluitende exploitatie te verkrijgen. Reproducties van werken van Vincent van Gogh In de boek- en kunsthandel C. A. Bikker in de Badhuisstraat te Vlis singen kan men een tentoonstelling zien van reproducties van werken van Vincent van Gogh. Zaterdagmid dag werd deze expositie in de voor dit doel zeer geschikte bovenzaal van de boekhandel onofficieel geopend. Men kan moeilijk een schilder noeipen, wiens werken zoveel bezwaren ople veren voor reproductie als juist van Gogh. Wie in de gelegenheid was dit werk van deze zo beroemd geworden schilder van nabij te zien op de door duizenden bezochte herdenkingsten toonstellingen, kan zich maar nauwe lijks voorstellen hoe men deze kleu- rendrift en bezieling: in een reproduc tie kan weergeven. Het moet daarom een compliment genoemd worden voor de collectie reproducties van Meulenhoff en Co. uit Amsterdam, dat zij de werkelijkheid van Van Gogh zo naby komt. De collectie bevat voornamelijk werken uit zijn Franse tijd. Namen als Arles, Auvers, Saint- Rémy, voor de kenners evenzo vele begrippen, springen hier naar voren. Natuurlijk ontbreken ook de bekende zelfportretten niet. Goed gevonden is, dat men ook een vergelijking kan treffen met andere technieken van reproductie. Hier wordt de belang stellenden een gelegenheid geboden tegen een naar verhouding geringe prijs een reproductie te kopen van een werk van Van Gogh. Ongetwij feld zullen velen in de' twee weken, waarin deze expositie wordt gehou den. van deze kans gebruik maken. Programma BestuurdersboncL Het programma van het cursus werk van de Bestuurdersbond te Vlis singen ziet er voor de komende win ter als volgt uit: Op 27 October zal de heer Meijer dc Vries, hoofdbe stuurslid van de Algemene Bond van Ambtenaren spreken over „Regering van stad en land." Op 17 November en 1 December behandelt de -heer H. Kaper uit Amsterdam „De socia le en economische aspecten van de Volkshuisvesting en de Woningbouw." Op 19 Januari „De groei naar de Eu ropese Eenhetid" door de heer J. W. de Vries uit Soestdijk en op 16 Febru ari „De practijk van de W. en W~ wet." Inleider is hier de heer J. L. Pantus. Arnemuiden Morgen raadsvergadering Woensdag 2S October vergadert de raad van de gemeente Arnemui den. De agenda vermeldt onder meer de volgende punten: vaststellen ge meentebegroting 1954; vaststellen begroting Wezen- en Armenbestuur 1954 en rekening 1952; benoeming adviescommissie woonruimtewet 1947. Vele waarderende woorden Ir- A. P Lindenbergh, hoofdingenieur van de P.Z.E.M., heeft Maardagmid- dag in de koffiekamer van het P.Z.E. M.-gebouw te Midde'hurg afscheid genomen van het bedrijf en van het personeel, wegens zyn vertrek naar het Provinciaal Electriciteitsbedrjjt van Noord-Holland, waar hy tot technisch adjunct-directeur is be noemd. De voorzitter van het dagelijks be stuur van de P.Z.E.M., mr. A. J. van BOKSEN Bokswedstrijden Onder grote belangstelling hield de Vlissingse boksclub „D.O.S." Za terdagavond in het clubgebouw on derlinge wedstrijden. De uitslagen waren: H. Nieuwpoort w.o.p. van J.' Ja- cobse, C. de Gruiter w.o.p. van J. v. d. Burg, M. Riteco w.o.p. van J. Gun- ther, F. Riteco w.o.p. van C. Stompe, K. v. d. Gruiter w.o.p. van W. Stroo, H. Blinkhof w.o.p. van A Heijdens, J. Meulmeester w.o.p. van A. Pias- se, M. Riteco w.o.p van C. de Grui ter, H. Nieuwpoort' w.o.p. van P. v. d. Burg, J. v. d. Burg w.o.p. van J. Jacobse, D.' Dik w.o.p. van H. Lubig, M. Riteco w.o.p. van H Nieuwpoort. De strjlprijs ging maar' C. v. d. Grui ter. MOTORSPORT ORIËNTERINGSRIT OVER WALCHEREN. De motorclub „De Zeeuwen" uit Middelburg, hield Zaterdag een ori- enteringsrit door Walcheren over een afstand van 60 km., waarvoor 17 deel nemers startten. De uitslag was als volgt: 1. F. de Visser 5 strafpunten; 2. W. Flipse 7 strp.; 3. W. Dekker 8 strp.; 4. P. Kodde 8 strp.; 5. A. Houterman 12 strp.; 6. L. Scheele 12 strp.; 7. J. van Sluis 12 strp.; 8. P. den Hollan der 14 strp.; 9. J. Markusse 16 strp.; 10. M. de Pagter 17 strp.; 11. W. Jan- se 18 strp.; 12. A. Kodde 22 strp.; 13. J. Geldof 34 strp.; 14. B. Melse 42 strp.; 15. P. Hillebrand 82 strp.; 16. I. Melse 102 strp.; 17. H. Heiboer 104 strp. Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorber. hoger onderwijs in Zeeland In de Zaterdag te Goes gehouden vergadering van de Vereniging voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger onderwys in Zeeland werd tot curator aan het Chr. Lyceum te Goes als opvolger van mr. J. Sepers, die naar Rotterdam vertrok, benoemd de heer M. P. Bruijnzeel, arts te Goes. Als lid van de commissie van toezicht van de Chr. H.B.S. te Middelburg werd in de vacature-ir. Ph. Stekener benoemd de heer J. C. Wattel te Mid delburg. Zaterdag 21 November a.s. zal te Goes de jaarvergadering van de schoolvereniging worden gehouden. Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze Tot psychologe en beroepsadviseu se aan de nieuwe Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze in Zeeland is met ingang van 16 Januari be noemd dra, A. Bouma, assistente aan Psycho-Technisch Instituut van prof. J. Waterink te Amsterdam. Zoals bekend wordt het bureau te Goes gevestigd, terwijl in verschillen de delen van Zeeland zitdagen zullen worden gehouden. Diamanten echtpaar te Vlissingen Zondag vierde het echtpaar W. Bok- L. Bok-De Kam. Vlamingstraat 6 te Vlissingen, in alle eenvoud zyn dia manten bruiloft. De heer Bok is bijna 83 jaar oud, terwijl zijn vrouw bin nenkort haar 81e verjaardag hoopt te vieren. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. Nieuwe weg naar Biggekerke opengesteld Maandag is de nieuwe weg Koude kerke—Biggekerke voor het verkeer opengesteld. De nieuwe weg leidt van het Dorpsplein af, de Biggekerkse- straat in, in de richting van de dui nen. Bij de boerderij van de heer Kod de zwenkt de weg rechtsaf in de rich ting van Biggekerke. Tevens is aan de linkerkant van de weg een nieuw rijwielpad naar Dishoek geprojec teerd. Zoutelande Openbare verkoping. Ten overstaan van notaris Meylink werd in het openbaar verkocht huis met schuurtje (2 are 63 ca.) aan de Duinweg 15 te Zoutelande. Koper werd de heer W. Riemens voor 3520. Westkapelle Optreden J. van Elsacker. Voor de afdeling Westkapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen, le den van de Z.L.M en genodigden, trad in het jeugdgebouw der Ned. Herv. kerk te Westkapelle de voor drachtskunstenaar, de heer J. van Elsacker op, die in Westkapelle is geboren. De presidente, mevr. N. de KamLous, opende met een wel komstwoord de vergadering. Op de hem eigen wijze vertolkte de heer Van Elsacker verschillende schetsen. De presidente dankte de heer Van Elsacker voor zijn werk. Het was een avond van hoge kunst, zoals de voorzitter van de ZL.M., de heer P. K. van Rooyen, zeer terecht opmerk te, toen hH dank bracht voor de uit nodiging. Met een enkel woord nam de heer Van Elsacker hierna afscheid van zijn oud-dorpsgénoten. der Weel, sprak de heer Lindenbergh en zijn echtgenote in hartelijke be woordingen toe. Mr. Van der Weel dankte de scheidende voor het vele werk, dat hij tijdens zijn ruim 27-ja- rige diensttijd in het belang van de electriciteitsvoorzlening van Zeeland heeft verricht. De directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Michielsen, scnetste ir. Lindenbergh als een bekwaam technicus en een goed mens, die de P.Z.E.M. belang rijke diensten heeft bewezen en die door zijn eenvoudige oersoonlijkheid ieder voor zich innam. Als herinne ring bood spreker de scheidende een fraai uitgevoerd album met foto's van het bedrijf aan. De administrateur, de heer J. M. Baan, dankte ir- Lindenbergh voor de goede verstandhouding en de pretti ge samenwerking. De technische-hoofdambtenaar, de heer A. M. Koolwijk, sprak de heer Lindenbergh namens het personeel toe en bood hem een verrekijker en een fraai gecalligrafeerd album met hand tekeningen aan. Namens de personeelsvereniging sprak de voorzitter, de heer C. van Hoek, die ir. Lindenbergh hartelijk dankte voor alles wat hij in het be- iang van de personeelsvereniging heeft gedaan. De heer Van Hoek bood de scheidende eev boekwerk aan. Me vrouw Lindenbergh mocht een bloem stuk in ontvangst nemen, Ir. Lindenbergh dankte tenslotte al- 'e sprekers voor de tot hem gerichte woorden, het bestuur en de directie voor het in hem gestelde vertrouwen en het personeel voor de toewijding, waardoor hem het werken bij de P. Z.E.M. mogelijk is gemaakt. FILMS IN ZEELAND. Knappe fotografie Alhambra (Vlissingen) vertoont tot en met Woensdag „Waar de wet faalt". Een knappe film van de be kende regisseurs Stanley Kramer en Edward Dmytryk. Adolphe Menjou („still going strong") speelt een in specteur van politie. Een knappe ver tolking geeft ook Arthur Franz. Het verhaal is op bijzonder goede wijze gefotografeerd. Waar zijn onze schepen? Alhena 25 te Rotterdam. Ene (t.) 24 v: Alexandria n. Fao. Friesland KRL 24 v. Baltimore n. Charl. Joh. v. Oldenbarnevelt 25 620 m. Z. Cocos Eil. n. Fremantle. Laurenskerk 25 te Karachi. Lekkerkerk 26 te Genua verw. Leuvekerk 25 v. Cochin n Kozhikode. Loenerkerk 25 te Chittagong. Maas 24 v. Rotterdam n. Lissabon. Moleokerk 25 te Port Sudan. Muiderkerk 24 v. Rotterdam 25 te Bremen Oranje p. 25 Aden n. Suez. Oranjefontein 5v .South. n. Teneriffe. Stad Schiedam 25 te Palermo. Tamo p 25 Vlissingen a. Hamburg. Tomini 25 v. Antwerpen te Rotterdam. Zuiderkruis 25 v. Las Palmas n. Kaapst Aldabi 2 5370 m. Z. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Alphard 25 v. Rio Grande do Sul n. Bue nos Aires. Amerskerk 26 te Antwerpen. Indrapoera 25 v. Aden te Belawan. Maasdam- 25 v. Kingston n. New York. Rijndam 25 270 m. W. Landsenö n. New York. Tara 26 v. Hamburg te Antwerpen. Veendam 25 v. Le Havre n. Southampton. Waterman 25 420 m. N.O Flores n. Bre merhaven. Willem Ruys 6. 26 Kaap Bon n. Port Said. Willemstad 25 v. Cristobal n. Barranquilla IJssel 2f te Latakia. Aagtekerk 25 v. Bangkok te Singapore Jagersfontein 2 6v. Southampton n. Antw oschfonteln 24 v. Tanga te Mombasa Alkaid 24 v. Rio de Janireo n. Vitoria. Annenkerk 26 v. Port Said n. Aden. Breda 26 v. Curacao n. Cartagena. Caltex The Hague 25 v R'dam n. Sidon. Enggano p. 25 Vlissingen n. Rotterdam. Hoogkerk verw p. 26 Quessant n. Antw. Kota Gede p. 26 Quessant n. Port Said. M- -iekerk 25 te Bremen. Rijndam 24 v. Southampton n. New York. Tomorl p. 24 Straat Messina n. P. Said. Veendam 26 Hoek v. Holland verw. Westerdam 26 te Rotterdam. VEILING MIDDELBURG. 26 Oct. Aardappelen: Bintjes bonken 10 10,30. Meerlanders grote 10.4010,80. Blauwe Eigenheimers grote 10,90. Fruit: Cox Oranje Pippin I 50. keuken 48. Goudreinetten keuken 1323. Jona than keuken 729. Stearppels I 2022. II 817. Bramley's Seedling keuken 6. Zoete Ermgaard keuken 35. Appels val en kroet 312. Suikermeloenen 9—10. Net- meloenen 218. Druiven: Alicante 98 1,08. Tomaten 2042. Comtesse de Paris H 10. keuken 1318. Zwijndrechtse Wijn peer II 13. keuken 10. Nouveau Poiteau keuken 1218. Conférence keuken 24 Doyenne du Cornice I 69. keuken 57. Saint Remy I 13. II 11. keuken 11. Riet- peer keuken 18. Peren val en kroet 6—13. Groenten: Bloemkool A 823. B 816. C 810. Komkommers B 13. Rode kool 310. Savoye kool 69. Boere kool 3—5. Witte kool 3'/»4. Kroten per kg. 9—14. Bosrapen 3—12. Boskroten 4—10. Bospeen 11—22. Bosrammenas 15. Andijvie 616. Sla per stuk 3—12. Spruiten 1642. Prei 8-13. Veldsla 27—65. Witlof 56—76. Spi nazie 28—36. Dubbele Princessebonen 58 —85. Rentegevers 93. Koolrapen 5—11. Wijnpeen 3—5. Uien geen handel. VISMIJN VEERE, i Oct. Aangevoerd: 2047 kg. export garnalen 60—68. 2631 kg. handels-garnalen 47—63. 97 kg. schar 32—49. 324 kg. bot 17—26. 25 kg. tong (middel) 1,16—2,13. kg. rog 31—39. 4 kg. visiever 1,49— 1,50. 26 kg. wijting 27—58. VISMIJN BRESKENS. 26 Oct. Aangevoerd: 3653 kg. export garnalen 60—62. 283 kg. handels-garnalen 61—67. 200 kg. schar 46—62. 412 kg. bot 16-36. 14 kg. tong (middel) 1,64—2,00. VEEMARKT ROTTERDAM, 26 Oct.:. Aanvoer in totaal 1955 stuks. Vette boeien en ossen 1146. Varkens 563. Schapen of lammeren 241. Vette koelen prijs per kg. le kw. 2.56— 2.70, 2e kw. 2.42—256, 3e kw. 2.08—254. Varkens (lev. gew.) per kg le kw. 2.02, 2e kw. 1.95, 3e kw. 1.90. Lammeren per stuk le kw. 86, 2e kw. 76, 3e kw. 66. Vette koeien: Aanvoer iets meer, han del kalm, prijzen, niet geheel prijshou dend, prima: boven notering. Varkens (lev gew.) Aanvoer korter, handel: goed, prijzen: gem. onveranderd, zware iets boven notering. Lammeren: Aanvoer: ruimer, handel: vlot. prijzen: prijshoudend. Van de zijde der exporteurs bestaat goede belangstel ling. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM KI ei-aardappel en 35 mm. opw Eigen heimers f 135014.Bintjes f 11.—; Bevelanders 13/—; Meerlanders f 10.00 —10.50; IJselster f 8.75—9. Voer-aardappelen f 3.— prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor dc verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. 26 Otc.Binnenlandse granen offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam: Tarwe, prima kwaliteit tot f 27. Op vochtconditie tot f 26.80. Voedergranen, ondanks verhoogde hef fing op rogge en de ingestelde heffing op gers» bleven de prijzen bij kalme han del nagenoeg onveranderd. Gerst f 20— 21, grove daarboven, haver f 19—20, blan ke daarboven, rogge f 19—20. 77 procent vochtconditie tot f 20.50. Peulvruchten: Groene erwten, kalm f 40 f 40. Schokkers, goed prijshoudend f 60—70. Bruine bonen, vast, tot f 90. Advertentie) ontsieren Uw gelaat. Ze verdwij. nen dikwijls in 24 uur.evenals vuile poriën en vetwormpjcsfloor hel beroemdehuidgenecsmiddcl f Advertentie) Vfllitfl. Krabben en peuteren WUm maakt de kwaal steeds UïtSlclO erger. De helder vloeibare lULiatCHJ DiDiDi dringt diep in de poriSn door. zuivert ontsmnt «n geneest de huid. GENEESMIDDa TEGEN HUIDAANDOENINGEN Examens De heer P. H. Mielen te Temeuzen behaalde het diploma aannemer. De heer W. Grubben te Biervliet slaagde te Rotterdam voor het exa men vakbekwaamheid Brandstoffen- handel. Te Tilburg slaagde voor het exa men aannemer de heer J. J. de Bourgraaff te Wilhelminadorp, Te Utrecht slaagde voor het diplo ma van het Christelijk Onderwys de heer Corns. J. Hartog, onderwijzer aan de School met den By'bel te Sint- Annaland. Voor het K.N.G.B.-examen keur- turnen slaagden te Breda de heer Jac. Sinke en mevr. N. SinkePee man, beiden lid der Vlissingse turn vereniging. WOENSDAG 28 OCTOBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Meditatie. 8.00 Nws.- en weerber. 8.15 Gr. 850 lot Uw dienst. 855 Gram. fl.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Wa- terst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 „De Hoofdige Boer", hoorsp. 12X0 Gram. 12.10 Zang en plano. 12.30 Land- en tulnb. meded. 1253 Gram. 12.37 Bedrijfsdienst. 1259 Klokgelui 13.00 Nws. 13.15 Protestants Interkerkelijk Thuisfr. 13,20 Gevar. muz. 13.50 Gram. 16.00 Voor d ejeugd. 17.20 Gram. 17.30 Orgelsp 18.00 MiL caus. 18.10 Gram. 18.15 Idem. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Harprecital. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boekbespr. 1955 Gram. Buitenl. overz. 19.50 Viool en or- geL 20.00 Radiokrant. 20.20 Strijkork. en soL 21.10 „De Rijn. levensader van West Europaklankb 2155 Gram. 22X0 Ge- var. muz. 22.35 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15— 24X0 Gram. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/s. 7.00 VARA 50.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws, 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7,30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw 9.00 Gym. 9.1C Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw .11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb meded. 12.33 Voor bet platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 1358 Instr trio. 13.45 „De weg omhoog", caus. 14X0 Pianovoordr. 14.15 Voor de Jeugd. 1450 Kinderkoor 1550 Voor de jeugd. 16X0 Voor de zieken. 1650 Jeugdconc. 17.15 Orgelspel. 17.30 Gram. 17.50 Rege- ring3uitz- „Nederlandse letteren in de wereld", door Prof. Dr. G. Stuiveling. 18.00 Nws. »n comm. 18.20 Act. 18.30 Dans- muz. 1855 VARA-Varia. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 „Het web 1". documentaire. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20X0 Nws. 20.05 Politiek comm. 20.15 Mariniers- kapel «en Mannenkoor. 20.50 „De Huldi ging**, hoorspel. 2250 Sopr. en piano. 22.45 „Water voor de woestijn' caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto, 2350— 24.00 Gram. Nagekomen advertentie. Heden ontsliep in vol te vrede, na een kort ziekbed onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARIA LAVOOY Weduwe van WILLEM SMALLEGANGE in de ouderdom van bij na 84 jaar. Goes: C. SMALLEGANGE. DL P. SMALLEGANGE REMLJNSE. Dedems vaart: M. DUNNING SMALLEGANGE. Middelburg: C. SMALLEGANGE. Australië: J. SMALLEGANGE. T. SMALLEGANGE— MAARTENSE. Dedems vaart; A. DUNNING SMALLEGANGE. A. DUNNING. Voorburg: J. V. d. PLASSCHE SMALLEGANGE A. W. v. d. PLASSCHE Goes: L, SMALLEGANGE. Heinkenszand: L. MEULENDIJK— SMALLEGANGE. J. J. MEULENDIJK. Zuid-Afrika: E. SMALLEGANGE— HOFMAN. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Goes, 26 October 1953. De begrafenis zal plaats vinden op Don derdag 29 October a-8. te Goes. Vertrek des namiddags 2 uur vanaf Wilhelminastraat 16 c.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7