De rampslachtoffers zullen op 1 Februari worden herdacht BRYLCREEM Rapport over inpoldering van het land van Saeftinghe Zeeuwse Almanak m GEITENFOKKERIJ IN ZEELAND ÓP NIEUWE LEEST RAMP VERANDERDE IN ZEELAND MENSELIJKE VERHOUDINGEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 21 .-Li OBER l>o'l OPNIEUW SAAMHORIGHEID Uitvoering door Zeeuwse koren van Requiem van Von Brucken Fock Er bestaan plannen om op de eerste Februari in de Grote Kerk van Goes liet Requiem van G- H. von Brucken Fock uit te voeren ter herden king van de rampslachtoffers. Reeds drie Zeeuwse zangverenigingen zyn bezig met de repetities voor dit werk, terwijl verwacht wordt dat nog meer individuele zangers aan het koor zullen medewerken. Er wordt op gerekend, dat dit koor in totaal 200 zangeressen en zangers zal tellen. De medewerkende verenigingen zijn tot dusver de Goesse Oratoriumvereniging, de Christelijk Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Gloria" te Middelburg en de zangvereniging ..Crescendo" te Hoek, allen onder leiding van Jan Kousemaker, die ook de uitvoering op 1 Februari zal leiden. De initiatiefnemers willen met deze uitvoering de nationale saamhorig heid, zoals die tijdens de rampdagen tot uitdrukking kwam, opnieuw doen herleven. Zangers en zangeressen van alle gezindten hebben zich aangemeld voor medewerking, terwijl in het voorbereidingscomité eveneens diverse levensbeschouwingen zijn vertegen woordigd. Men is nog niet gereed met het vormen van een ere-comité, doch bij de opstelling daarvan wordt even eens gestreefd naar een zo breed mo gelijke spreiding. Mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, mr. P. van Empel, ds. P. van Til, Ge reformeerd "predikant te Middelburg, mr. A. J. van der Hoeven, burgemees ter van Tholen, ds. A. W. M. Odé, praeses van de provinciale kerkver gadering van de Ned. Herv. Kerk, drs. J. J. P. Boezeman te Hulst, rector van het Jansenius-lyceum, deken R. M. A. Nieveen van Dijkum te Goes, burge meester mr. W. C. ten Kate van Goes en jhr. R. J. H. Q. Roëll van Haam stede hebben reeds toegezegd in het ere-comité zitting te nemen. Voorts zullen nog verscheidene functionaris- ren worden uitgenodigd, o.a. burge meesters van de rampgemeenten. Er is contact gezocht met de Ne derlandse Radio Unie, van welke instelling bericht werd ontvangen, dat men in beginsel belangstelling heeft voor de uitzending van het werk in omroepverband. De mo gelijkheden daartoe worden mo menteel nader onderzocht. VON BRUCKEN FOCK. Het requiem van Von Brucken Fock is gekozen, omdat dit werk een com- positie is van een Zeeuwse componist Von Brucken Fock werd in 1859 gebo ren te Koudekerke, waar hij zijn jeugd en een deel van zijn leven door bracht. In 1935 overleed hij te Heem stede op 76-jarige leeftijd. Hij was niet alleen componist, maar beoefende te vens de schilderkunst. Het is niet on mogelijk, dat er om en bij 1 Februari tevens een tentoonstelling van zijn schilderwerk zal worden georgani seerd. Zijn requiem beschouwde Von Brucken Fock als zijn levenswerk: het hield hem vrijwel zijn gehele leven bezig, namelijk van 1880 tot 1933. In 1934 werd het uitgevoerd te Haarlem en in 1941 werd het uitgegeven door „Toonkunst"- De partituur werd ge heel nagezien door dr. Paul Cronheim, Sem Dresden, dr. Rudolf Mengelberg en Karei Mengelberg. De bezetting is: vijf solostemmen, n.l. twee sopranen, alt, tenor en bas, voorts dubbel ge mengd koor,- alsmede een orkest, waar bij vooral de blazers sterk bezet zijn. Het werk duurt ongeveer vijf kwar tier. Dit requiem is een religieus werk op Latijnse tekst, ontleend aan de do denmis en uitermate geschikt om de slachtoffers van de watersnoodramp te herdenken- Het gaat de initiatief nemers dan ook niet om een „concert", maar om een avond van bezinning en herdenking. Deze mededelingen werden Maan dagavond gedaan tijdens een bijeen komst van de initiatiefnemers met de Zeeuwse pers. Namens de verenigin gen waren o.m. aanwezig de heren K. van Faassen, L. Overgaauw, P. J Bi- lius, alsook de dirigent, de heer Jan Kousemaker. Volksgezondheid baart op Schouwen weinig zorgen Onder voorzitterschap van mr. dr. A- J. J. M. Mes kwam de soeiaal-maat- schappelijke subcommissie van de Re constructie Commissie Schouwen- Duiveland te Zierikzee bijeen om een aantal problemen betreffende'het ei land te bespreken. De heer J. R. v. d. Borgh, inspec teur voor Volksgezondheid, gaf een overzicht van de volksgezondheid tij dens en na de ramp. Hij zei in zyn re de o.m., dat er geen bijzondere dingen gebeurd zyn, zodat men dan ook wel tevreden kon zijn over de volksge zondheid op Schouwen-Duiveland. Het schoolprobleem werd eveneens besproken. Men heeft de gemeentebe sturen geadviseerd grond te kopen voor het aanleggen van sportterrei nen. Wanneer ae gronden hier niet erg geschikt voor zijn, zal men door ruiling betere percelen moeten krij gen. De huisvesting van ouden van da gen in tehuizen werd uitvoerig be sproken. Het is echter wel mogelijk, dat het aantal van 80 bedden terugge bracht zal moeten worden op 50. Bij de Protestanten is nog gebrek aan een rusthuis voor 50 personen. Be sprekingen om te komen tot een te huis hebben de verschillende kerken ïeeds gehad. Ook besprak men nog het bibliotheekwezen op Schouwen- Duiveland. VAN Ter gelegenheid van het éénjarig be staan hield de R.K. Hobbyclub te Vlissingen Zondag een feestdag, waar op tevens een tentoonstelling werd ge opend, welke is ingericht in het club- ;ebouw in de voormalige Willem ni- gebouw u Bij de opening van de expositie waren o.a. aanwezig burgemeester en wet houders van Vlissingen en de direc teur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, mr. J. F. Hornstra. De burgemeester .van Vlissingen, mr. B. Kolff, zeide o-m. veel waardering voor het werk van de club te hebben en hij verklaar de, dat het gemeentebestuur hier aan dacht voor heeft. De geestelijk adviseur en oprichter van de club. kapelaan C. J. van Haas- tert, leidde de bezoekers rond. In de avonduren was er een feeste lijke bijeenkomst, die werd geopend door kapelaan Van Haastert. Spr. zei- de o.m., dat er nu 106 leden zijn; in NADEEL.. Onder de verlofgangers, die de trein •naar Vlissingen bevolkten, was een landsverdedigerdie Js Konings Rok mét flair wist te dragen en wiens gan se verschijning ongetwijfeld menig argeloos meisjeshart snéller kon doen kloppen. Hetgeen hij wist. Maar waarvan liij ook reeds de na delen had ondervonden, zoals bleek uit de geschiedenisivelke hij zijn me de-reizigers verhaalde. Want kort geleden, toen hij eerst enkele minuten voor het ochtendap pèl was ontwaakt, had hij het risico genomen om zich ivéliswaar gescho ren, maar vooralsnog ongewassen te mélden. Dat werd funest voor hem. Nauivélijks stond hij (modél!) aan getreden, of de sergeant priemde een spitse wijsvinger in zijn richting en snauwde: „Man, hoe durf je hier te verschijnen; je hebt je niet gewassen!" Het was een onbegrijpelijk snelle ontmaskering, onbegrijpelijk, totdat de ongewassen man een zakspiegeltje te hulp nam. Op zijn gelaat prijkten nog de zeer duidelijke, kleurrijke sporen van een ontmoeting, welke hij de vorige avond gehad moest hebben. ,D<it is het nadeel, zie jé", besloot hij zijn leerzaam verhaal VERENIGING VERGADERDE Fokstation in Serooskerke zal 9 verkocht worden In de jaarvergadering van de Vereniging ter Verbetering van het geiten- ras in Zeeland, die onder leiding van de voorzitter, de heer M. J. Rottier, te Middelburg is gehouden, is het besluit genomen het geitenfokstation te Se rooskerke te verkopen. De reden hiervan is, dat bij de huidige stand van zaken in de geïtenfokkerij, het behouden van dit station een zware last be tekent voor de vereniging. In deze vergadering, waar o.a. ook het lid van Gedeputeerde Staten, de heer C. Philipse aanwezig was, deelde bet bestuur tevens mede van plan te zijn de geitenfokkerij in Zeeland op geheel nieuwe leest te schoeien. Het voorstel van het bestuur be- gingen en het voeren van propaganda oogt de geïtenfokkerij en de geiten- onder aspirant-geitenhouders, houderij in Zeeland zodanig te leiden, De geitenhouderij in Zeeland is in dat verdere achteruitgang wordt de laatste jaren snel afgenomen. Aan voorkomen. Men wil de geitenfokkerij het einde van het jaar 1951 had de zo mogelijk tot nieuwe bloei brengen vereniging nog 935 leden, aangesloten door het aanmoedigen van de activi- by 41 verenigingen. Deze getallen teit in de plaatselijke geitenfokverenï- waren aan het eind van 1952 geslon ken tot 703 leden, aangesloten bij 32 verenigingen. De cijfers vindt men in het jaarverslag van de vereniging over 1952. Men verwacht in de ko mende jaren enige opleving. De ach teruitgang worat toegeschreven aan de verbeterde welstand van de bevol king, die o.a. verkregen werd door de hogere arbeidslonen op het platteland in verhouding tot vroeger en de bete re sociale voorzieningen. Het verslag zegt, dat de mate waarin de geitenhoudery bedreven wordt een negatieve welvaartsmeter is. Immers, gaat het de bevolking slecht, dan is er veel belangstelling voor het houden van geiten, omdat de dagelijkse voordelen, die dit mee brengt, er toe bijdragen, dat de huis vrouw gemakkelijker uitkomt met haar huishoudgeld. Gaat het de bevol- ïting goed, dan dringt de noodzaak TOT i le- October 1952 werd gestart met den. Wel een bewijs, dat de liefhebberijen een grote plaats innemen bij vele Vlïs- singers en dat is ongetwijfeld een ge zond en verheugend teken In Borssele luidde Zaterdagavond de alarmklok en onmiddellijk rukte de brandweer uit. Het bleek gelukkig geen uitslaande brand te zijn. Door onbekende oorzaak was een hoeveel heid stro, die een hoop uien op het land van de landbouwer P. dekte, in brand te zijn geraakt. De brand weer wist de vlammen spoedig te do ven. Van een anonieme gever werd in Sluiskil een bankbiljet van honderd gulden ontvangen, met de medede ling: „Vit dankbaarheid, voor het jeugdgébouw". Een moedgevend ge baar voor de exploitanten van het jeugdhuis! De oudste inwoonster van Waarde, mejuffrouw P. van Houte, hoopt Don derdag a.s. haar negentigste verjaar dag te vieren. Waarde kent weliswaar vele krasse oudjes „in de tachtig" maar juffrouw Van Houte spant de kroon. TE DOORTASTEND! Tja, die verholgen vader in St- Anna- land is wel iets tè doortastend opge treden. Toen zyn zoontje op 't school plein aan het bakkeleien was, sprak de stem des bloeds te sterk in hem en hij verstoutte ziet de tegenstander van z|jn zoontje boven een nog niet ge doofd smidsvuur te houden! Het knaapje liep lichte brandwonden op en de boze vader kreeg een proces verbaal. Een ander bericht uit St. Annaland meldt, dat aldaar de postduivenhou- dersvereniging „De Gevleugelde Vrienden" heeft opgehouden te be staan. De wedvluchten worden nu ge houden in combinatie met de zuster vereniging uit Oud-Vosseineer, zodat er dan toch nog gevlogen kan worden. IN EEN REGEL: In Westdorpe zijn plannen ontworpen om binnen afzienbare tijd te komen tot de bouw van een kleuterschool, een vereni gingsgebouw, een badlokaal en een gym nastieklokaal. Vogelwaarde heeft op het gemeentehuis een ultra moderne alarmsirene gekregen. Woensdag 4 November zal in Scherpe- nisse de dankdag voor het gewas worden gehouden. de haarcrème die betere haarverzorging mogelijk maakt! OMDAT Brylcreem waarde volle haarvoedende stoffen en zuivere natuurlijke oliën bevat. OMDAT Brylcreem het haar natuurlijk-zacht en glanzend maakt. OMDAT Brylcreem niet plakkerig, niet vettig is en daardoor smetteloze haarverzorging waarborgt. Massage met BRYLCREEM bestrijdt roosvorming - maakt droog haar weer vitaal County Perfumery Co. Ltd., Staurnore, „Zeeland-avonden" in enkele grote steden Mevrouw Van den Broecke de Man draagt voor Op 30 October a.s. wordt in Pu'lchri Studio te Den Haag voor de 3e maal 'n z.g. „Zeeland-avond" gehouden, ten bate van het jeugdwerk in het ramp gebied. De burgemeester van Den Haag, mr. F. M. A. Schokking, heeft voor deze avond het ere-voorzitter- schap van het comité van aanbeve ling aanvaard. De Soroptimistenclub nam het initiatief tot het houden van deze avond en de Zeeuwse vereniging in Den Haag verleende haar medewer king. Mevrouw E. J. van den Broecke- de Man te Aardenburg zal onder 'het motto „Zie Zeeland" voordragen uit ..Sentimentele Aardrijkskunde" van dr. P. H. Ritter Jr-; uit de bundel „Zeeuwse reflexen" van mr. J. C. van Schagen en uit het werk van Zeeuw se schrijvers en dichters zoals Jacob Cats. Boutens, Annie Schmidt en Ina van den BeugeL Een koor van „Zee- landia" uit Den Haag zal enkele lie deren zingen. Op 10 November a.s. wordt in Rotterdam een soortgelijke avond gehouden. In Utrecht, Arnhem en andere plaatsen wordt aan de voor bereidingen gewerkt. In deze steden heeft de Nationale Vrouwenraad het initiatief tot het organiseren van de „Zeeland-avonden" genomen. Koningin 25 Juni 1954 naar Walcheren II.M. Koningin Juliana heeft in be ginsel besloten .25 Juni 1954 Walche ren te bezoeken ter gelegenheid van de herdenking, te organiseren door de Stichting Nieuw Walcheren. Dit heeft de particulier secretaris van de Koningin, Baron van Heeckeren van Molencaten, medegedeeld aan de Stichting Nieuw Walcheren, nadat de Stichting het programma voor de herdenkingdagen aan H.M. Koningin Juliana ter goedkeuring had voorge legd, met de uitnodiging de belang rijkste dag by te wonen. tot het houden van geiten minder en de z.g. „gelegenheidsgeitenhouders" doen hun dieren weg, ook al omdat bij deze categorie niet de ware liefheb berij aanwezig is. Een factor, die het houden van gei ten ook in grote mate heeft tegenge werkt, is de regeringspolïtiek van de laatste jaren, die er op gericht was kosten van het levensonderhoud r te houden. De overheidssubsidie op de eonsumptiemèlk, was oorzaak van het feit, dat de melk jarenlang 6 a 7 cent goedkoper kon worden be trokken, dan de feitelijke kostprijs bedroeg. Thans echter wordt de sub sidie op de consumptiemelk geleide lijk ingetrokken, waardoor de melk in prijs is verhoogd. Deze prijs zal ver moedelijk nog meer stijgen. Dit en andere factoren maken, dat een zekere vergrote belangstelling voor het houden van geiten in de toe komst verwacht mag worden. Voorts wordt er op gewezen, dat men ten aanzien van het fokstation de keus had, of dit station te handha ven en de vereniging de hoge kosten hiervoor te laten dragen, waarmee byna het gehel budget gemoeid is, of het station van de hand te doen en de dekbokken bij de verenigingen zelf onder te brengen, zodat dan de mid delen aanwezig zijn om de verenigin gen daadwerkelijk te steunen en een actieve propaganda voor het houden en fokken van geiten te gaan voeren. Tot het laatste is nu dus besloten, ..aarmee het belang van de geiten houderij in Zeeland ten zeerste is ge diend. Aan alle door de ramp gedu peerde geitenhouders wordt een geit verstrekt. Met deze vervanging is men al een goed eind op weg. In de- toekomst zullen nog meer geiten uit Groningen en Gelderland naar Zee land gebracht worden. Men geeft hiermee deze categorie van leden een stimulans om door te gaan met het houden van geiten. (slot van pagina 1) rampdagen. Een vry duidelijk ver band vertonen de waargenomen reac ties met de levenbeschouwing. On- kerkelijken en vrijzinnigen zien de catastrophe als een natuurverschyn- sel, waartegen de normale voorzie ningen niet opgewassen waren. Al hun energie stellen zij ter beschik king van de wederopbouw. Het pas sief moeten wachten was voor hen een bron van grote psychische span ningen; de ontlading naar buiten was overwegend agressief. Vaker dan an dere geëvacueerden waren zij bij con flicten betrokken. De meer orthodoxe groeperingen zien de watersnood als een daad van God. Het geloof is voor hen een machtige steun, doch in de ellende mag niet berust worden: de wil tot reconstructie wordt levensbeschou welijk gefundeerd. Tenslotte zijn er de streng-orthodoxe richtingen, die de ramp als eén straf van God zien. De aanpassing van deze evacué's was moeilijk. Over de aanpassing in het evacua tiemilieu schrijft drs. Haverda uit voerig, omdat, zoals hij zegt, hier door waardevolle aanwijzingen gele verd kunnen worden voor de toekom stige „community-planning" in de rampgebieden. De druk van de evacuatie uitte zich in de algemene wens op zo spoedig mogelijk terug te keren of althans dicht bij de woonplaats te zijn. Er was veel contact onder de evacué's. l"n zekere zin was dit een voortzettinj van de tendens van de rampnacht, toen de mensen onder bedreiging door het geweld der natuur soms het le ven riskeerden om zich bij groepen aan te sluiten. Bijzonder opvallend was het zoe ken naar „zondebokken", in welke positie zowel mede-evacué's als ver schillende instanties terëchtkwamen. Van de Zeeuwse geëvacueerden had den die uit Zierikzee het minst con tact. In de provincie Utrecht heeft slechts een derde Van de geëvacueer de beroepsbevolking werk gevonden Fabriek in Koewacht Door B. en W van de gemeente Koewacht worden momenteel stap pen ondernomen om in die gemeente te komen tot de oprichting van een leem-bonwplatenfabriek. Er zal con tact opgenomen worden met de fir ma Linex uit Lauwe (België). K. v. K. VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Accoord met verschuiving van opruimingstermijn De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-VIaanderen, die Maandag in hotel „Rotterdam" te Terncuzen vergaderde, nam, na enige discussie, in principe het belangrijke besluit, over de eventuele inpoldering van het Land van Saeftinghe een rapport te doen uitbrengen en daarvoor voorlopig een tot f 2000 gelimiteerd bedrag uit te trekken, dat kan worden genomen uit de reserve, die de kamer destijds vormde voor een mogelijke Zeeuwse tentoonstelling te Middelburg. De voorzitter, ir. C. A. L. Horstmann, gaf een toelichting, waarbij hij onder meer verklaarde, dat ondanks de geringe medewerking, welke men van de zijde der overheid bij deze kwestie ondervindt, Ged. Staten zich bereid hebben verklaard, over een mogelijke inpoldering van het Land van Saeftinghe, voor zover mogelijk de nodige inlichtingen te verschaffen. Het doel van het rapport, uit te brengen onder supervisie van een econo misch deskundige, moet onder meer zijn, een inzicht te krijgen omtrent de kosten en de opbrengsten van de nieuwe polder, de kosten van een boot- of tunnelverbinding en de besparingen, welke deze verbinding betekent voor het vervoer naar en van overig Nederland. Hieruit zal kunnen blij ken, of inpoldering economisch verantwoord is. Bij de behandeling der ingekomen stukken verklaarde de Kamer zich ac coord met het voornemen van het be stuur, om het rapport Havencommissie Terneuzen, dat publiek geheim is, in de eerste vergadering van 1954 te be handelen, daar geen gelegenheid be stond dit grondig te bestuderen. Besloten werd verder onder meer, tot het verlenen van medewerking aan de uitvoering van een regeling betref fende uitkeringen aan door de waters nood getroffen middenstanders en kleine zelfstandigen. Verder kon de kamer zich vereni gen met een voorstel van de Kamer van Koophandel te Zwolle om de win teropruimingstermijn, die normaal valt in de periode 1 Januari1 Febru ari te verschuiven naar de periode 16 Januari—16 Februari. Naar aanleiding van het ontslag ne men als lid van de kamer door de heer Jacobs, wegens diens vertrek naar Breda, werd besloten deze dank te zeggen voor zijn werkzaamheden en aan de K.A.B. te verzoeken een tweetal candidaten te stellen, tenein de in de ontstane vacature te kunnen voorzien. De heer Horstmann deelde verder mede, dat, na bespreking met Belgi sche douane-autoriteiten de toezeg ging werd verkregen, dat de zoge naamde inschikkelijkheden bij het grensverkeer, behoudens onvoorziene omstandigheden, zullen worden ge handhaafd tot de ponten op het veer Kruiningen—Perkpolder weer zullen zijn ingelegd. De kamer keurde verder het beleid van het bestuur goed inza ke de eventuele overplaatsing van 't bevrachtingscommissariaat naar Mid delburg, waarbij o.m. aan de minister van verkeer en waterstaat een uitvoe rige brief werd gericht, waarin de be zwaren zijn uiteen gezet. Subsidie voor E.T.I. Bij de daarop volgende behandeling van de begroting voor 1954 besloot de kamer na enige discussie bij wijze van proef voor dit jaar aan het È.T.I. een subsidie van i 250 te verlenen. Het bestuur nam daarbij aan. dat het gro te bezwaar der kamer, dat er te wei- of althans bij de Arbeidsbureaux om bemiddeling verzocht. DE JEUGD. Reëvacuatie was voor de jeugd niet altijd even welkom. Voor vele jongens en meisjes-was de evacuatie de eerste gelegenheid om even los te breken uit het traditioneel gebonden dorps-, milieu. Het streven van jeugdorgani saties, kerken en instellingen om dü geëvacueerde jeugd te bereiken, had niet veel resultaat, waarbij de op gro te schaal georganiseerde vacantie- bestedïng één van de weinige uitzon deringen maakt. In sommige drooggevallen dorpen werd evenwel jeugdwerk opgezet, waaraan de jeugd met enthousiasme deelnam. Het veroorzaakt bij dezf jeugd een bittere teleurstelling wan« neer dit werk met het vertrek van de tijdelijke leiders ophield of stopge zet werd. Drs. Haverda bespreekt het voor komen van tegenstellingen tussen ouderen en jongeren en meent, dat het niet is uitgesloten, dat door dit „uitstapje in de vrijheid", dat de ge- evacueerde jeugd slechts zelden gees telijk kon verwerken, deze generatie tegenstellingen zullen toenemen. Dit maakt de noodzaak van intensief vormingswerk nog urgenter. De Februari-ramp eiste niet alleen levens en goederen, maar veranderde ook menselijke verhoudingen, die his torisch waren gegroeid, hetgeen voor het toekomstig opbouwwerk in de rampgebieden van groot belang is. Het gevaar is immers niet denkbeel dig, dat vooral de jongere generatie die in liet evacuatie-milieu aan het oude als het ware ontgroeide, zich niet meer in de oude stijl zal schik ken en allerlei compensaties zal zoe ken voor hetgeen zij in haar dorp mist., In de noodsituatie zal echter het hulpbïedend personeel, zoals artsen, geestelijken, maatschappelijke werk sters. gezinsverzorgsters en jeugd leiders meer kunnen bereiken dan vroeger onder normale omstandighe den. Dat het sociale opbouwwerk met alle andere facetten van de recon-, structie nauw verweven is, mag niet uit het oog worden verloren. nig controle zou zyn op het werk van de directeur grotendeels is weggeno men. De begroting werd hierna ongewij zigd vastgesteld. Bij de rondvraag werd door de heer Ph. de Vuyst gewezen op het grote belang van openstelling der winkels in West Zeeuwsch-VIaanderen op Zondag. Besloten werd aan de advies commissie te verzoeken de eerder ge geven adviezen nog eens nader te be zien, in verband met de laatste be schikking van de Kroon dienaangaan de, waarbij aan bepaalde Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten grote faciliteiten werden verleend. Wat de helicopter- cliensten betreft, deelde de voorzitter mede, dat binnenkort een bespreking met de voorzitter van de Kamer van Koophandel te Rotterdam, de heer Van der Mandele, daarover zal wor den gehouden. De Sabena zal echter thans zeker niet een binnenlandse lijn in Nederland exploiteren en ook de raad van beheer der K.L.M. is hier om principiële redenen nog tegen. Wel mag verwacht worden, dat over on geveer 5 jaar, wanneer grotere toe stellen gebruikt kunnen worden, de diensten winstgevend kunnen zijn- Nadat nog was aangedrongen op een spoedig uitbrengen van het rapport over het bezoek dat Prins Bernhard vorig jaar aan Zeeuwsch-VIaanderen heeft gebracht, volgde sluiting, waar na de leden van de kamer op uitno diging van de heer J. F. de Klerk op het erf van de Terneuzense Scheeps- bouw-maatschappij het daar in aan bouw zijnde zeeschip „Pieter S" be zichtigden. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Waar de wet faalt.' *(18 j7 en 9 uur; Luxor: De grot der vogelvrijen" (14 j.), 8 u. GOES Vandaag Grand: „Wrekers te paard" (14 j.). 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Zonen der Sioux" (14 j.). 7 en 9.15 uur. Kunstmuseum: Tentoonstelling „Kunste naars helpen" 13.30—17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2