KAPPIS EN HET SCHEPENKERKHOF C0EBER6H IN VLISSINGEN KOMT EEN MEUBELFABRIEK WALCHEREN OPRICHTING VOORGESTELD VAN N.V. HAVEN VAN TERNEUZEN MAANDAG 26 OCTOBER 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NIEUWE INDUSTRIE Zal gevestigd worden in het voormalige militaire hospitaal. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor een crediet te verlenen van f 10.000.voor voorzieningen aan het voormalig militair hospitaal aan de Korenstraat en dit gebouw gedeeltelik met ingang van een nader te bepa len tijdstip te verhuren aan de heer H. Vrijenhoek te Rotterdam voor f 1800.— per jaar. Deze zal in het pand zijn meubelfabriek „Succes" vesti gen, thans te Rotterdam. Een gedeelte van het pand is welis waar nog in gebruik bij de brand weer, doch nu vaststaat dat deze bin nen afzienbare tijd de nieuwe kazer ne kan betrekken, zal de brandweer tijdelijk elders worden ondergebracht. Voordat het meubelbedrijf zijn intrek in het gebouw kan nemen, zijn even wel voorzieningen noodzakelijk, o.a het aanbrengen van een betonvloer in de garage, het maken van een drietal lichtkozijnen in de Westelijke gevel daarvan, en het maken van een door- Dr. Schouten sprak voor A.R. Kiesveren. Middelburg Vele vragen beantwoord In een Zaterdagmiddag door de A.R. Kiesvereniging te Middelburg in het Schuttershof gehouden vergade ring sprak het Tweede Kamerlid, dr. J. Schouten. De voorzitter, de heer J. S. Hoek, heette in zjjn openings woord dr. Schouten hartelijk welkom en wenste hem geluk met de hem verleende onderscheiding van Groot- Officier in de Orde van Oranje-Nas- sau. Vervolgens kregen de leden de gelegenheid dr. Schouten vragen te stellen. „Hoe komt het, dat de A.R.-frac- tie in de Tweede Kamer tegen de Zondagswet heeft gestemd en een deel van de Eerste Kamer voor?" luidde één der vragen. Dr. Schouten antwoordde hierop, dat de Kamerle den een zelfstandige verantwoorde lijkheid dragen. Bovendien is de staatsrechtelijke positie van de Eer ste Kamer verschillend van die van de Tweede Kamer. Een vraag over het reizen van enkele partijfunctio narissen op Zondag, beantwoordde dr. Schouten met te zeggen, dat het ver trek van de commissie van Kamer leden naar Nieuw-Guïnea, waarop de vragensteller doelde, wel op Zondag moest plaats hebben, omdat de vlieg tuigen van deze lijn altijd op Zondag avond starten. Voorts werd een vraag gesteld over het Europees federalis me. Dr. Schouten was van mening, dat samenwerking tussen de Europe se landen noodzakelijk is. De instel ling van de boven-nationale organen zal leiden tot het nader uitwerken van deze samenwerking. Ds. Schou ten zei voorts, niet te kunnen begrij pen, dat sommigen in de Bijbel be zwaren meenden te ontdekken tegen de beweging van het federalisme. Pe lauwheid in verschillende poli tieke partijen, aldus dr. Schouten's antwoord op een andere vraag, is toe te schrijven aan het feit, dat velen minder nauw naar de Schrift leven. Sprekende over de doorbraakgedach te, zei dr. Schouten, dat zijn bezwaar tegen deze gedachte is, dat degenen, die er aan geloven, de ondeelbare eis van de liefde tot God en tot de naaste toch splitsen. Voorts werden o.m. vragen gesteld over de financiële ver houding Rijk-gemeente en de inpol dering van het Noord-Sloe. Aan het slot van de bijeenkomst wekte dr. Schouten de leden op in de komende periode de politieke activi teit op te voeren en de partij te die nen naar hun beste vermogen. Begin met levering van gas uit Sluiskil Blijkens een circulaire van het pro vinciaal gasbedrijf Zeeland zullen de buitengemeenten op Walcheren, die van Vlissingen uit van gas worden voorzien, onvoorziene omstandighe den voorbehouden met ingang van 2 November a.s. het zogenaamde „lan ge afstandsgas" uit Sluiskil ontvan gen. In de stad Vlissingen zal men dit gas voorlopig nog niet ontvangen. Opruimingstermijn naar gang. Voorts zal de ruimte voor de centrale verwarmingsketel in orde moeten wor den gebracht, terwijl ver volgens die werkzaamheden nodig zijn om de gebouwen water- en wind- dicht te maken. De heer Vrijenhoek gaat met de huurprijs en de voor waarden accoord. Deze voorwaarden behelzen o.m. dat de huur wordt aan gegaan voor minstens vijf jaar, ter wijl de huur door de huurder alleen dan kan worden opgezegd, indien hg tot aankoop van de opstallen over gaat, dan wel indien hij binnen de gemeente Vhssingen een industriehal laat bouwen of een industriehal van de gemeente in huur of huurkoop ontvangt. Honderd jaar B. en S. in W. Zeeuwsch-Vlaanderen Herdenking te Waterlandkerkje. Woensdag 4 November a.s. zal d Vereniging van Burgemeesters, Se cretarissen en Ontvangers in het voormalige 4e district van Zeeland, (West Zeeuwsch-Vlaanderen) haar 100-jarig bestaan herdenken. De vereniging werd opgericht op 21 Maart 1853, doch tengevolge van de watersnood werd de herdenking in Maart j.l. uitgesteld. Uit de vereniging is een commissie gevormd, welke belast werd met de voorbereiding van de herdenking. Zij zal gehouden worden te Waterland- kerkje, de kleinste gemeente, welke fetoond heeft door haar activiteit aar plaats waard te zijn onder de groteren. Voor de herdenkingsbijeenkomst zijn uitgenodigd de Commissaris der Koningin in Zeeland, de leden van Ged. Staten, de bestuursleden van de zusterverenigingen e.a. Burgemeester Van Roosevelt uit Schoondrjke zal een rede houden over de historie van de vereniging, terwijl de heer H. Pieters, bibliothecaris van de Provinciale Bibliotheek in Middel burg een rede zal houden over de ge schiedenis van West Zeeuwsch-Vlaan deren, speciaal gedurende de laatste 100 jaar. Deze voordracht zal tot ti tel hebben „Tussen Zwin en Braak man". Kamer van Koophandel zal zich hierover beraden! In de algemene vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden, die Woens dag a.s. te Goes zal worden gehouden, zal o.m. de vraag worden behandeld of. het wenselyk is de opruimingster- mijn in het winkelbedrijf te verschui ven naar het tijdvak 16 Januari tot 16 Februari 1954. Voorts zal in deze vergadering de begroting voor 1954, die een nadelig saldo van 7600 ver toont, worden behandeld. Het verschuiven van de opruimings- termijn is voorgesteld door de Kamer van Koophandel te Zwolle, die dit voorstel, zo mogelijk ondersteund door de Kamers elders in den lande, wil doen aan de minister van econo mische zaken. Als motieven voert de Kamer van Koophandel te Zwolle o. m. aan, dat het moeilijk is een oprui ming per 1 Januari te organiseren, na de grote drukte van Kerst- en Nieuw jaar en voorts wordt gewezen op va- cantiemoeilijkheden voor het perso neel, en op de grote uitgaven, die het kopend publiek op 1 Januari achter de rug heeft .De Raad voor het Groot winkelbedrijf brengt evenwel een groot aantal tegen-argumenten naar voren. Schip aan de grond en weer vlot. Het 2.000 ton metende Britse ms. „corbrae", op weg van Londen naar Antwerpen, is Zondagochtend om streeks 6.30 uur ter hoogte van Bors- sele op de Spijkerplaat gelopen. De sleepboot „Goeree" en het bergings vaartuig „Dolfijn" uit Vlissingen voe ren uit, doch behoefden geen assis tentie te verlenen. Het schip kwam om 14.00 uur vlot. Middelburg Directrice Gasthuis nam afscheid De scheidende directrice van het Gasthuis te Middelburg, zuster G. L Spee, hield Vrijdagmiddag in de huis kamer van het Gasthuis een druk be zochte afscheidsreceptie. Voorafgaan de aar. de algemene receptie, werd een bijeenkomst gehouden met het be- stuur, de medische staf en het perso neel, voorzover de dienst dit toeliet. De voorzitter van het bestuur der Godshuizen, de heer W. Berdenis van Berlekom, sprak de scheidende direc trice in hartelijke bewoordingen toe. Spreker wierp een terugblik op de periode, die zuster Spee in het Zie kenhuis heeft doorgebracht. In Janua ri 1947 werd zij als hoofdverpleegster der interne afdeling aangesteld en reeds in Maart van het volgend jaar tot adjunct-directrice benoemd. Zij vervulde deze functie met grote toewijding, maar toen zij de afgelo pen zomer van de Inrichting voor Ooglijders te Den Haag de aanbieding kreeg om daar de functie van direc trice te vervullen, heeft zij gemeend deze aanbieding niet te moeten af wijzen. De voorzitter besloot zrjn re de met het overhandigen van een ge schenk onder couvert. Vervolgens sprak de geneesheer directeur van het ziekenhuis, de heer Li. J. H. Brongers. Deze dankte zus ter Spee namens het personeel voor alles wat zij op het gebied der ver pleging en voor de belangen van het personeel heeft gedaan. De directrice sprak daarna in be wogen bewoordingen haar dank uit voor deze hulde. Zuster Spee verzekerde, dat zij de beste herinneringen aan het Middel burgse Gasthuis zal blijven bewaren. Jubileum bij Boddaeri. Brj Boddaert Co. te Middelburg werd dezer dagen het jubileum ge vierd van de heer A. Boon, die 25 jaar geleden in dienst van de firma trad. De jubilaris werd in waarde rende woorden toegesproken door de firmant ir. L. G. H. M. van Gooi, die hem tevens een geschenk onder en veloppe overhandigde. Bovendien ont ving de heer Boon een fraai getuig- Officiële publicaties. GEMEENTE VLISSINGEN. De Burgemeester van Vlissingen is ver hinderd Woensdag a.s. spreekuur te hou den. MIDDELBURG. ONTEIGENING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt ter openbare ken nis, dat een uitgewerkt plan van ont eigening met uitvoerige kaarten en ver dere bijbehorende stukken vanaf heden gedurende drie weken voor een ieder op de gemeente-secretarie ter inzage is neer gelegd. Gedurende voornoemde termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk hun bezwa ren tegen de voorgenomen onteigening bij het gemeentebestuur indienen. Middelburg, 26 October 1953. WEDEROPBOUWPLAN. Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt ter openbare kennis, dat een ontwerp van herziening van het wederopbouwplan vanaf heden gedurende vier weken voor een ieder op de ge meente-secretarie ter inzage is neerge legd. Gedurende voornoemde termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwaren bij de gemeenteraad worden ingediend. Middelburg, 26 October 1953. schrift met zilveren medaille van de Coöperatieve Vereniging van Neder landse IJzel-gieterijen G. A. te Am sterdam. In zijn kwaliteit van secretaris van de Nederlandsehe Maatschappij voor Nijverheid en Handel bood ir. van Gooi de jubilaris het gebruikelijke diploma aan. Ook van de zjjde van het perso neel mocht de heer Boon talrijke ge lukwensen in ontvangst nemen. De verdere dag bracht de jubilaris in huiselijke kring door. Soirée van „Medioburgum" Zaterdagavond gaf de Gymnastiek vereniging „Medioburgum" voor haar leden een soirée in dë" bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging". De voorzitter, de heer W. P. Joziasse, zei in zijn openingswoord, dat de vereni ging met het organiseren van deze soirée een oude traditie weer in ere herstelt. „Voor de oorlog," aldus spre ker, „placht „Medioburgum" op ge zette tijden dergelijke avonden te hou den. Het is echter ruim 15 jaar ge leden, dat de laatste soirée plaats vond." Er werd geruime tijd gedanst op muziek van een orkestje onder lei ding van Jo den Hollander. Vlissingen Dinsdagmiddag-sluiting in de boekhandel. B, en W. van Vlissingen stellen de raad voor om de boek- en kantoor bockhandels ontheffing te verlenen van Juni tot en met 15 September van de verplichte Dinsdagmiddag sluiting. Deze ontheffing gold tot dus ver van Juni tot en met Augustus, maar een negental boek- en kantoor boekhandelaren heeft thans uitbrei ding verzocht tot 15 September, Ge bleken is namelijk dat de middag sluiting in de eerste helft van Sep tember erg storend werkt in verband met de aanvang van verscheidene scholen in de eerste Septemberweken. VOLKSONDERWIJS In Hotel Dekker te Vlissingen ver gaderde de plaatselijke afdeling van de vereniging Volksonderwijs. Bij ont stentenis van de voorzitter berustte de leiding bij de heer J. Lüteijn. Na afdoening van enkele huishou delijke zaken deelde de voorzitter me de, dat het kleuteronderwijs de volle aandacht heeft. Men heeft een school in de nieuwe en een in de oude stad op het pro gram staan. In de maand Februari a.s. zullen in het Concertgebouw twee propaganda- avonden worden gehouden, waarvoor de Onderwijzerstoneelvereniging reeds medewerking toezegde. Deze vereniging zal een blijspel opvoeren. In zijn slotwoord beval de voorzit ter nog de nationale verloting voor volksonderwijs in de belangstelling aan. Gemeenteraad. De aangekondigde raadsvergade ring te Vlissingen op Vrijdag 30 Oc tober a.s. zal niet om 14.30, doch om 14.00 worden gehouden. Wethouder B. C. Franke overleden Hij werd geboren te Kapelle-Biezelinge ln de afgelopen nacht omstreeks twee uur Is te Amsterdam op 62- jarige leeftijd overleden de heer B. C. Franke, wethouder van arbeidszaken in de hoofdstad en tevens waarne mend burgemeester. Bernard Cornells Franke, werd op 22 September 1889 geboren te Kapel le-Biezelinge. Sedert 1931 wes de heer Franke lid van de hoofdstedelijke gemeente raad. Enkele jaren voor de oorlog koos men hem tot wethouder. Tijdens de Februaristaking in 1941 nam de bezetter hem gevangen, nadat hij als wethouder was afgezet. Na de be vrijding heeft de heer Franke zijn functie weer bekleed als wethouder van arbeidszaken. Sedert die tijd trad hij ook op als waarnemend burge meester van Amsterdam. UITBREIDING HAVENBEDRIJF Met kapitaal van 2,5 millioen gulden Een zeer belangrijk agendapunt voor de op Woensdag a.s. te houden vergadering van de raad der gemeen te Terneuzén, vormt het voorstel van B. en W. tot deelneming in de N.V. „Haven Terneuzen". In de toelichting op het voorstel verklaren B. en W., dat zij van Gedeputeerde Staten van Zeeland, het rapport over de outillage van de Terneuzense haven ontvingen, dat werd uitgebracht door de haven commissie Terneuzen 1953. B. en W. zijn van mening, dat de ontwikkeling der gemeente ten nauwste verweven is met de ontwikkeling van de haven Advertentie Vele rokers hebben weer van alles geprobeerd. Maar de King's Cross rokers bleven bij het goede: zij bleven bij hun Cross. En er kwamen weer vele nieuwe Cross-vrienden bij. Daarom Film over drankbestrijding. Uitgaande van de Nationale Chris- telijke Geheelonthoudersvereniging werd in de Noorderkapel te Vlissin- fen een voorstelling gegeven van de ilm „Het grote offer", naar het boek van Gene Strotton Porter. De voorzitter van de afdeling Vlissin gen, de heer J. Castel, sprak een openingswoord. De heer D. J. van Veen, propagandist, belichtte de drankbestrijding uit Christelijk oog punt. Voorts zei hij in zijn redevoe ring o.m., dat 84 van alle veroor delingen wegens misdrijf in de vve- genwet veroorzaakt worden door al coholisten. Oost- en West-Souburg Benoeming. De heer M. C. Arendse te Oost- en West Souburg werd tot onderwijzer benoemd aan de Chr. school te Ame- muiden. Griffier neemt afscheid. Zoals bekend, is enige tijd geleden aan Mr. J. A. E. Rink wegens het be reiken van de leeftijdsgrens eervol ontslag verleend als Griffier der Ar- rondissements-Rechtbank te Middel burg, met ingang van 1 November s. De Rechtbank zal in een buitenge wone openbare zitting op Vrijdag 30 October 1953, des namiddags te drie uur, in het Gerechtsgebouw aan het Hofplein te Middelburg, van de schei dende functionaris afscheid nemen. Dreigt er een tekort aan Ulo-leerkrachten Bespreking te Goes De Chr. Ulo-leerkrachten hebben zich Zaterdagmiddag in een in hotel „Centraal" te Goes gehouden afde lingsvergadering uitvoerig beraden over hetdreigende tekort aan be voegd personeel voor de Uloscholen. Bij de onderwijzers van het l.o., waar uit de Ulo-leerkrachten gerecruteerd moeten worden, is er een verminderde studielust waar te nemen, hetgeen mede toegeschreven moet worden aan het feit, dat er momenteel bij het l.o. geen toelage voor actes wordt gege ven. De prikkel tot het behalen van actes is hierdoor bij velen weggeno men. Daarnaast doet zich het ver schijnsel voor, dat Ulo-leerkrachten met middelbare aktes naar het Mid delbaar onderwijs overgaan, waar een aanzienlek hogere salariëring wordt genoten. Verder vloeien regelmatig leerkrachten af. in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Om in het dreigende tekort aan bevoegd personeel tegen te gaan acht men het wenselijk een belóning voor de aktes bij het l.o. te geven en een betere salarisregeling voor het Ulo-personeel, in te voeren. Daar de voorzitter en secretaris, respectievelijk de heren H. M. v. d. Vegt uit Vlissingen en A. Bikker uit Yerselte Zeeland gaan verlaten, moest in twee vacatures in het afdelingsbe stuur worden voorzien. Tot voorzitter werd benoemd de heer J. Ysselstein te Middelburg en tot secretaris de heer J. C. Spaans te Zierikzee. 43. Met één hand de peri scoop vastklemmend, drukte Kappie met zijn andere hand er stevig zijn pet over heen. En omdat een peri scoop een apparaat is, waar mee een duikboot-bestuur der over het wateropper vlak uitkijkt, kon Geldjes- lijmer daar beneden niet meer zien, waar hij zich met zijn onderzeeër bevond. „Deksels gromde hij," naar het verduisterde kijkglas starend, „nu had ik juist de Kraak op de korrel I Ik denk, dat er wat wier om de periscoop is geklonterd; nu zullen we naar boven moeten 1 Vooruit, Gluypers, naar de oppervlakte, ik zie niets meerl" Langzaam begon de duik boot naar de oppervlakte te rijzen en dit was precies, wat Kappie had willen be reiken. Hij zorgde ervoor, dat het dek van de onder zeeër onder hem bleef en, terwijl hij mee uit het water oprees, viste hij snel een stevig stuk wrak hout op, dat in de nabijheid dreef. Het stuk hout en dat het dus voor alles nodig is de groei van de haven te bevorderen. B. en W. merken op, dat in bovenver meld rapport de weg staat aangege ven, waarlangs de capaciteit van de haven kan worden uitgebreid, zodat zij in bet steeds toenemend goederen vervoer het haar toekomend aandeel zal kunnen verwerven. Met de conclu sies van bet rapport kunnen B. en W. zich verenigen. Weliswaar zullen hiervoor zware financiële offers nodig zijn, doch niet tegenstaande de moeilijke financiële positie van de gemeente ziet het col- leg het deelnemen in de voorgestelde op te richten N.V. ais een noodzake lijkheid om ook voor een verre toe komst werk en welvaart in Terneu zen te verzekeren. Op grond daarvan stellen B. en VV. de raad voor, deel te nemen in 't aan delenkapitaal ad f 2.500.000.van de N.V. Haven Terneuzen, met een kapi taal groot f 300.000. Eveneens een belangrijk voorstel is dat tot het vaststellen van het ex ploitatieplan voor het Oostelijk bol werk te Terneuzen en tot verkoop van grond ter plaatse aan de N.V. wa terleidingmaatschappij „Zeeuwsch- Vlaanderen". B. en W. delen mede, dat de onderhandelingen met domei nen over de aankoop van de gronden aan het Oostelijk bolwerk thans in de eindphase komen en dat in verband met de urgentie van de watertoren- houw de realisatie van het exploita tieplan urgent is. stevig in de vuist geklemd, liep hij voorzichtig over de gladde, met wier bedekte romp naar de koepeL Drijvende mijn voor Vlissingse boulevard Marinepersoneel voerde het oorlogstuig weg. Zaterdagmiddag om kwart voor drie werd een drijvende mijn gesigna leerd in de monding van de Wester- schelde. Het loodswezen te Vlissingen werd gewaarschuwd en te vjjf minu ten voor drie begaf zich een barkas van het Nederlands Loodswezen naar de plek, waar het gevaarlijke voor werp was gesignaleerd. Daar werd geconstateerd, dat het hier inderdaad een met mosselen begroeide mijn betrof. Door het kenteren van het getij bleef de mijn geruime tjjd ronddrijven om tenslot te vlak voor de Vlissingse Noordzee- boulevard terecht te komen. De po litie waarschuwde de boulevard-be woners om hun vensters te openen om het stukspringen van ruiten bij een mogelijke explosie te voorkomen en voorts waarschuwde zij de voor bijgangers. De scheepvaart was reeds door het Loodswezen op het gevaar geattendeerd. Even voor vijf uur voeren een bar kas en een sloep met marineperso neel uit, om de mijn, die zich intus sen voor de Nolledgk bevond, op te vissen. Te ongeveer half zeven voe ren de beide scheepjes terug met op de voorgeschreven afstand het oor logstuig op sleeptouw om het te de poneren op een veilige plaats, waar nader over demontage of vernietiging beslist kan worden. Dagelijks bestuur N.V. „Middèn Zeeland" B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor de statuten van de N.V. Waterleiding Maatschappij „Midden Zeeland" te nevorderen. In artikel 15 dezer statuten wordt bepaald, dat 't dagelijks bestuur der N.V. zal be staan uit drie leden, te weten de door de Ged. Staten van Zeeland benoem de voorzitter, de burgemeester van Vlissingen en een lid aan te wijzen door de raad van commissarissen. De zetel van de Maatschappij is in Vlis singen gevestigd. Trein arriveerde 1% uur te Iaat, Op het baanvak NijmegenRoosen daal geraakte gisteravond een trein stel defect. Als gevolg hiervan arri veerde de trein, welke om 0.21 uur te Vlissingen moet binnen komen, pas om 1.40 uur in de Scheldestad. KERKNIEUWS Afscheid ds. Spijkerboer. Tijdens de ochtenddienst in de Ned. Herv. Kerk van Souburg heeft ds. L. C. Spijkerboer afscheid genomen van deze gemeente in verband met zijn benoeming tot ziekenhuis-predikant te Rotterdam. Als tekst voor zijn af- scheidspredikatie hac ds. Spijkerboer gekozen 2 Corïntkïërs 12 13: „De genade des Heren Jezus Christus en de liefde Gods, en de gemeenschap des Heiligen Geestes zij met u allen". De scheidende predikant wees er op, dat Paulus in geen van zijn andere brieven deze groet, die een zegen is, in een dergelijke volheid heeft ge bruikt Pauius trekt hier voor de Co- rinthiërs alle registers open, aldus ds. Spijkerboer. Hij heeft van deze ge meente vele en felle verwijten ont vangen, maar toch juist hen groet hij aldus, met de genade, de liefde en de gemeenschap! Paulus had de Co- rinthiërs niet minder hef dan de Ga laten of de Colossenzen, want hij had hen lief met de liefde van God. En als God zich tot ons wendt, zullen wij ons dan van elkaar afwenden? Ner gens in de Corinthen-brief gebruikt Paulus een liefdeloos woord. Hoe zou het ook kunnen, want daar is immers genade, de vergevende genade van >d. Onder deze genade hebben wij nooit gelijk, maar samèn ongelijk voor God. En samen delen wij in de verzoening. Aan het einde van deze dienst, die werd bijgewoond o.a. door ringpredï- kanten en de consulent, werd ds. Spij kerboer psalm 121, het laatste vers, toegezongen. Daarna was er gelegen heid persoonlijk afscheid van as. en mevrouw Spijkerboer te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3