DEZE WINTER EEN IJSBAAN IN MIDDELBURG? WALCHEREN NIEUWS in m NÖTEDOP GEEN ONKOSTENVERGOEDING DRINKWATERVOORZIENING RODENT°oodt SPORT EN WEDSTRIJDEN JIMMY BROWJN en de oranjehemden VRIJDAG 23 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 M.IJ.C. heeft beslag weten te leggen op een terrein aan de rand van de stad. Als de plannen van de „Middelburgse LJsclub" doorgang vinden, zal Middelburg waarschijnlijk nog de komende winter een uitstekend geoutil leerde ijsbaan rijker zijn. De ijsclub heeft beslag weten te leggen op een zeer gunstig gelegen terrein aan de rand van de stad, ter grootte van 3,74 ha. Dit stuit grond ligt achter het Zanddorp en is van de Breeweg af gemak kelijk te bereiken. De koopacte werd op 17 October jl. gepasseerd en het terrein is nu dus ter beschikking van de ijsclub. In overleg met de Polder Walche ren is een systeem uitgedacht om de grondwaterstand van het terrein ge durende de wintermaanden zodanig te verhogen, dat het door hemel- en polderwater onder kan lopen. Omdat dit water zoet is zal een korte vorst periode reeds voldoende zijn, om de banen te kunnen berijden. Men zal dus niet meer behoeven te wachten, totdat de vesten berijdbaar zijn. Ter verhoging van de grondwaterstand en om het terrein na de winter weer zo spoedig mogelijk te kunnen exploi teren, zal een intensief drainage-sy steem moeten worden aangelegd. Men stelt zich voor gedurende de vorstpe riode de volgende banen uit te zetten: een dubbele schoonrijdersbaan van 100 meter, een officiële hardryders- baan van 400 meter in het rond, een kunstrijdersbaan van 100 x 50 meter en een kinderbaan. Rondom de hard- rijdersbaan komt een baan voor het publiek van 20 meter breed. Voorts denkt men nog aan een ijshockeybaan van 60 x 60 meter. Buiten de dijkjes rondom het terrein is een strook van 4 meter vrijgehouden voor een wind- kerende beplanting. Het ligt in de bedoeling om in de toekomst op deze banen officiële wed strijden te houden, iets wat tot nog toe op Walcheren niet mogelijk was. Dat de „Middelburgse IJsclub" dit terrein heeft kunnen kopen is te dan ken aan het z.g. „Vast Baan Fonds", waarin de club sedert jaren de voor delige saldi van de exploitatie-reke ningen stort. Het terrein heeft echter meer geld gekost dan in dit fonds Kathleen Ferrier- herdenking De Z.V.U. zal vanavond in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg een korte Kathleen Ferrier-herdenking houden. Tijdens deze bijeenkomst zullen o.a. een aan tal gramofoonplaten van deze korte lings overleden grote Engelse zange res ten gehore worden gebracht. Katholiek overheidspersoneel bijeen Woensdagavond hield de afdeling Vlissingen van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel haar leden vergadering ln het Ariënsgebouw in de Beursstraat. De voorzitter, de heer J. Heijnse, kon in zijn openingswoord enkele nieuwe leden welkom heten. Met en kele woorden herdacht hij de onlangs overleden hoofdbestuurder, de heer Patijn. Hierna richtte spr. zich tot de secretaris, de heer F. Schets, die we gens drukke werkzaamheden in deze vergadering voor het laatst in deze functie achter de tafel zat. De voor zitter dankte hem van harte voor de wijze waarop hij altijd zijn werk voor de afdeling had gedaan. De heer Schets dankte voor de vriendelijke woorden en zette uiteen, waarom hij deze functie niet langer kon waar nemen. Als secretaris zal nu de heer J. Baert fungeren. Het zilveren insigne van de bond werd uitgereikt aan de heer G. W. v. d. Welle, die één der oprichters van de afdeling Vlissingen is geweest. Het was de voorzitter dan ook een genoe gen, dat hij dit insigne kon uitreiken, waarbij hij dank bracht voor de grote verdienste en de werkkracht, die de heer v. d. Welle de eerste jaren voor de afdeling had opgebracht. Naast het insigne schonk de afdeling een doos sigaretten. De heer v. d. Welle dankte Mededeling werd gedaan, dat het bestuur bezig is met de voorbereiding van het zilveren jubileum, dat volgend jaar zal worden gevierd. FILMS IN ZEELAND. Donderdagavond voorstellingen Grand (Goes) vertoonde gister avond in de reeks Donderdagavond voorstellingen „Telefoon van een on bekende". In de hoofdrollen Bette Da- vis, Shelley Winters en Keenan Wynn. Het bleek een heel knappe film te zijn, die door regisseur Jean Negulesco werd gemaakt naar een bijzonder goed scenario. Een man, Dave Trask, verlaat na een conflict met zijn vrouw het huis en rijdt naar een vliegveld. Hij betreedt het eer ste het beste toestel a.ls passagier en onmiddellijk wordt hij het middelpunt van een ki-ing uiteenlopende figuren. Het vliegtuig verongelukt en Dave is de enige overlevende. Later zoekt hij de nabestaanden op van vier mede passagiers. Wat hij dan ontdekt, is voldoende om hem terug te doen ke ren naar zijn eigen vrouw, rijper en wijzer Alhambra (Vlissingen) bracht ook al huwelijksproblemen in „Zo zijn we niet getrouwd". Inderdaad, zij wéren niet getrouwd! Vijf echtparen komen tot de ontdekking, dat zij niet gehuwd zijn. We zien dan achtereenvolgens, hoe elk paar op dit nieuws reageert en zich afvraagt wat hun verder te doen staat. Een bijzonder vermake lijke film met een origineel gegeven. Van de spelers en speelsters noemen wij o.a. Marilyn Monroe, Ginger Ro gers, David Wayne en Fred Allen. Tenslotte draaide in Electro (Mid delburg) oen goede oude bekende, n.l. „Citizen Kane", de knappe film, waarmee Orson Welles enkele jaren geleden veel succes heeft geoogst als regisseur en hoofdrolspeler. Dit voor treffelijke filmverhaal, dat de levens strijd van een krantenkoning in beeld brengt, was wel een nieuw bezoek Waard. aanwezig was. Het hangt thans ge heel af van de leden van de M.IJ.C. en van belangstellenden of men inder daad kan overgaan tot het voltooien van dit werk, door het terrein volgens het genoemde ontwerp in te richten. Op 12 November a.s. zal de IJsclub een algemene ledenvergadering hou den. waarin ten aanzien van deze kwestie belangrijke besluiten zullen moeten worden genomen. Truck reed café in. Donderdagmorgen deed zich in Terhole, gemeente .Hontenisse, een ongeval voor, dat nog betrekkelijk goed afliep. Ter hoogte van het café van de heer v. d. Thejje, stond aan de ene zijde van de weg een Belgi sche personenauto en aan de ande re een bestelwagen geparkeerd. Uit de richting Hulst naderde een zware truck met oplegger van de fa. B. uit Nieuw Namen. Toen deze auto de bocht uit kwam zag de chauf feur de beide wagens en besefte, dat hij er niet tussendoor kon. Ter voor koming van persoonlijke ongelukken bij de twee auto's stonden vier mensen gooide hjj zijn stuur om naar links en reed recht op het café in. Zowel de truck als het café wer den 'zwaar beschadigd. De politie stelt 'n onderzoek in naar de schuld vraag. „Europa-cocktail". De Nederlandse Reisvereniging organiseert op 28 October a.s. in de Concert- en Gehoorzaal te Middel burg een filmavond. Vertoond zal worden de film „Europa-cocktail", die in kleuren een beeld geeft van enige van de mooiste streken van Europa. Middelburg Chr. Bouwbedrijfsbond vergaderde. De afdeling Middelburg van de Ne derlandse Christelijke Bouwbedrijfs bond hield Woensdagavond in het Ne derlands Koffiehuis een ledenverga dering. De heer H. Koetsveld, lid van het hoofdbestuur van de bond, die speciaal belast is met de behartiging van de belangen van het District Zeeland voerde op deze vergadering het woord. De heer Koetsveld sprak over de achtergrond van de tussentijdse loonsverhoging en de a.s. 5% loons verhoging, ter compensatie van de huurverhoging. Uit zijn causerie bleek duidelijk, dat een loonsverho ging pas kan ontstaan na uitwisse ling van gedachten tussen de twee partijen, werkgevers en werknemers, waarbij de wil om elkaar te vinden voorop moet staan. „Victoria en haar huzaar" Yoor militairen van de C.O.A.K. Donderdagavond werd in de grote zaal van het „Schuttershof" te Mid delburg een ontspanningsavond voor de militairen van de COAK gegeven. Opgevoerd werd de operette /Victoria en naar Huzaar". De commandant van de COAK, de majoor J. Potte- boom, riep in zijn openingswoord een bijzonder woord van welkom toe aan de garnizoenscommandant, de majoor A. Kornet. Daarna traden de Haagse operette-zangers onder leiding van Cor Wygers voor het voetlicht. „Victoria en haar Huzaar" bleek een zeer bekoorlijke operette te zjjn met veel Hongaarse muziek en Oos tenrijkse driekwartsmaten. De Hon gaarse gravin, die in de waan ver keerde, dat haar geliefde in de oorlog tegen Rusland om het leven is geko men, trouwt met een Amerikaan. Haar geliefde, een ritmeester van de huzaren, is echter aan de dood ont snapt en ontmoet haar toevalliger wyze. Zij heeft dan een zware strijd te voeren wie van de twee zij zal kie zen. Door haar wettige man wordt zij in deze keus geheel vrij gelaten. Ten slotte, na vele verwikkelingen, gaat Victoria's hart toch naar haar hu zaar uit. Het Haagse gezelschap kan op een voortreffelijke vertolking te rugzien. Van de medespelenden noemen wij Danny Zonewa, als gravin Victoria, die haar rol uitstekend beheerste, Si mon van Trirum, als ritmeester der huzaren, Koltay, die over een prima geluid bleek te beschikken, Nel Brink, als het kamermeisje, bijzonder goed in haar niet gemakkelijke rol en Lex Goudsmit, als Jancsy de oppasser, die op meesterlijke wijze de vrolijke Hongaar speelde. Het orkest onder leiding van Jan de Regt zorgde voor uitstekende begeleiding. De majoor Potteboom tenslotte dankte het gezel schap en bood bloemen aan. Vlissingen Toneelvoorstelling voor Ouden van Dagen. Voor de Vlissingse Ouden van Da gen gaf Donderdagmiddag in het Scheldelcwartier de toneelgroep van Herman Bouber, een toneelvoorstel ling. Opgevoerd werd het detective- spel „Een Inspecteur vraagt Belet" van de Engelsche schrijver J. B. Priestley. In een „notabel" fabrikanten-gezin komt een (pseudo) Inspecteur van Politie de orde verstoren met een merkwaardig verhaal over een meis je, dat zelfmoord heeft gepleegd. Van deze zelfmoord zou de familie de schuld dragen. Wanneer dan allen vol berouw zijn over het leed, dat zij het meisje hebben aangedaan, blijkt dat de dood van het meisje gefin- geerd is en ieder slaakt een zucht van verlichting. Maar dat gebeurt iets te vroeg, want als altijd, toont Priestly zich ook hier weer onbere kenbaar. De telefoon rinkelt en dan doet de (echte) politie hetzelfde ver haal, dat ditmaal waar is, zodat dit stuk alles behalve een happy end heeft. Van het begin tot aan het eind leefden de oudjes intens mee met dit aardige spel, dat door de toneelgroep van Herman Bouber vlot werd ge bracht. Het is niet nodig hier namen van spelers of speelsters te noemen, want het gehele ensemble was goed. Vermelden we nog, dat de voor zitter van de Bond Ouden van Da gen, een welkomstwoord tot de to nelisten sprak en hen hartelijk dank te voor hun belangeloos optreden. Met pensioen. De heer H. de Koning, machine drijver bij het Loodswezen te Vlis singen, verlaat deze dienst op 1 No vember a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer de Koning begon zijn loopbaan bij het Nederlandse Loodswezen ruim 41 jaar geleden als hulpstoker te Hellevoetsluis. Twee nieuwe raadsleden. De gemeenteraad van Vlissingen heeft Donderdagavond tijdens een in formele zitting de gemeentebegroting besproken. Tevoren werd een korte openbare vergadering gehouden tij dens welke mevrouw C. H. L. Spit houtNaerebout en de heer J van Wagtendonk als leden van de raad werden geïnstalleerd. Nadat zij de vereiste beloften en verklaringen had den afgelegd, hield de burgemeester, mr. B. Kolff, een korte begroetings rede, waarin hij de beide nieuwe le den geluk wenste met hun benoe ming en voorts wees op het voor recht lid van de raad te zijn, een in stelling, welke in het democratisch Nederland immer zuiver wordt be waard. Openbare Leeszaal Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: Van Ammers-Küller, De kolibrie op het gouden nest; Christie, De werken van Hercules: Coolen Onder de cana- dassen; Garnett, De familie uit de Doodloopsteeg: Hambraeus, Marït; Hobart, Dokters en mensen; Morgan, Via Lissabon; Sperling, Ik ben Foe, de tügerin; Giono Le chant du mon de; Marsh, Overture tot death; Wright, Native son; Beek, Aan Ba- bylons stromen; Bouman, Revolutie op drift; Schönhage, Groot-Brittan- nië; Howard, Vogels als huisgenoten; Read, Moeder worden zonder vrees; Kaayk, Verstandige voeding; de Sa- blonière, Vincent van Gogh; Panora ma 1951 II; Focus 1950. ZWART KONIJN EN RIJWIELEN. Op het politiebureau te Vlissingen zijn inlichtingen te bekomen over de volgen de gevonden voorwerpen: schoolétui, zak doekje, snoer kralen, gebreide wanten, enkele portemonnales, sleutel en enkele rijwielen, padvindersriem, herenporte- monnaie, zwart konijn, grijs hondje, ted dybeertje. broche, shawl, kinderportemon- naie, vulpotlood, zwarte hond, groene da mesblouse, alpino, dairies handschoen en een bruin handtasje. Ambtswoning voor burgemeester van Sas van Gent. De raad van Sas van Gent besloot tot aankoop van het pand Stations straat 29a aldaar, teneinde dit te be stemmen als ambtswoning voor de burgemeester. Dit besluit werd geno men, nadat de vergadering geruime tijd in besloten zitting bijeen was. Een voorstel tot het aangaan van een geldlening van 450.000 voor de fi nanciering van de woningbouw, werd aanvaard. Na langdurige discussie werd besloten tot vaststelling van een verordening begrafenisrechten. Uitvoerig werd gediscussieerd over een voorstel van B. en W. om aan dit college alle handelingen over te laten, verband houdende met de premierege ling woningbouwverbetering en -splitsing. Tenslotte werd het voorstel met 6 tegen 5 stemmen aanvaard. Zeeuwsch-Vlaanderen een half uur in het donker. Donderdagavond te ruim 9 uur ge raakte zowel Oost- als W.-Zeeuwsch- Vlaanderen tengevolge van een ma chinestoring in de Centrale van de Provinciale Zeeuwse Electriciteits Maatschappij te Driekwart (gemeente Westdorpe) zonder electrische stroom. Door verhoging van de stroomafname van een Noord-Bra bantse Centrale kon na ongeveer een half uur het euvel worden verholpen. Verwacht wordt, dat de Centrale te Driekwart vandaag weer volledig in bedrijf zal zijn. Een Israëlische goederentrein met dertien rijtuigen is Woensdagnacht nabf de grens met Jordanië door een mijn ontspoord, aldus heeft 'n woord voerder van het Israëlische leger Don derdag medegedeeld. Er waren ver scheidene mijnen gelegd door Jorda- niërs. Nie.nand werd gedood. 0 Geü St. van Noord-Brabant stellen voor een bedrag van t lOu.OOO te voteren als bijdrage in de koster voor de aanleg van een verkeersbrug over de Maas tus sen Oeffeit en Gennep. 9 Te Githoengoer. zijn dertien Kikoejoes opgehangen wegens hun deel in de mas samoord te Lari in Maart ld. 0 De voorzitter van de financiële com missie van het Huis van Afgevaardigden Taber. heeft na een onderhoud met Ei senhower verklaard, dat in 1955/56 de be groting in evenwicht zal worden gebracht, zonder dat de defensie wordt verwaar loosd. 0 In de Ver. Staten zal een atoomkracht centrale worden gebouwd met een capa citeit van 60.000 kilowatt, voldoende voor een stad van 50500 inwoners. Men hoopt dat de centrale over vier of vijf jaar voltooid zal zijn. 0 Lord Cherwell, minister zonder porte feuille (Paymaster General) in het Brit se kabinet en raadgever van Churchill in zaken betreffende de atoomkracht, heeft besloten af te treden. RAAD GRIJPSKERKE Raad ontevreden over de intrekking D.U.W.-premie. Dinsdag vergaderde de gemeente raad van Grypskerke onder voorzit terschap van burgemeester H. U. Bouwman. Er werd een wijziging aangebracht in de begraafrechten en voor het gebruik van de rijdende baar zal men in het vervolg 5,moeten betalen. Bewoners van de Nieuwstraat hadden een verzoek ingediend voor vergoeding van kosten, welke ge maakt zijn voor de drinlnvatervoor- ziening in Februari. Deze vergoe ding heeft de raad afgewezen. De salarisregeling voor het ge- meentepersoneel werd in overeen stemming gebracht met die voor het rijkspersoneel. De gemeente zal aan de P.Z.E.M. een bijdrage verlenen in de electri- ficatie van de Steengrachtweg en de Christiaansweg. Voor het schoonhouden van het ge meentehuis wordt een stofzuiger aangeschaft. Algemeen betreurde men het, dat voor Zeeland de D.U.W.-premie was ingetrokken. Hierdoor worat Zeeland nog eens extra in de hoek geduwd. De raad uitte zijn ontevredenheid over de verdeling van het bouwvo lume. Wanneer men een toewijzing voor één woning krijgt, wordt deze project bouw kan dus geen sprake zijn. Bij de aangewezen instantie zal worden geprotesteerd. De heer J. Francke stelde de vraag, waarom zy\ die langs de nieuwe rio lering wonen, nog niet zijn aange schreven over aansluiting. Tenslotte kwam de vaststelling begroting 1954 aan de orde. De hui zen aan de Nieuwstraat zullen in 1954 worden geschilderd. Op een des betreffende vraag deelde de voorzit ter mede, dat ook de reparaties aan de toren, voor zover dit jaar nog niet verricht, het volgend jaar zul len worden uitgevoerd. Ten aanzien van het uitbreidings plan zit men thans nog met de vraag, hoe de grond onder Sint Lau rens voor Grijpskerke te onteigenen zou zijn. Advertentie yséj SCHAKEN Smyslov winnaar van candidatentournooi te Zürich. De uitslagen van de afgebroken partijen van de 28e ronde luiden: Najdorf—Gelier 0—1. Gligoric— Keres 0—1. Bronstein—Reshevsky 1 0. De stand na de voorlaatste ronde is als volgt: 1. Smyslov 17% punt uit 27 partyen. 2—4 Bronstein, Keres en Reshevsky 15% punt uit 27 partijen. 5. Petrosian 14% punt uit 27 parüjen. 68 Gelier, Kotov en Najdorf 14 pun ten uit 27 partijen. 9. Taimanov 13% punt uit 27 partijen 10. Averbach 13 punten uit 27 partyen. 11. Boleslavs- kv 12% punt uit 27 partijen. 12—13 Gligoric en Szabo 12 punten uit 27 partijen. 14. Euwe 11% punt uit 27 partijen. 15. Stahlberg 8 punten uit 28 partyen. Smyslov Is hierdoor winnaar van het candidatentournooi geworden, aangezien het door hem behaalde to taal van 17% punt door geen der an dere deelnemers kan worden bereikt. BOKSEN Olsen won titelgevecht van Randolph Turpin In een partij om de vacante wereld titel in het middengewicht heeft Carl Olson, Honolulu, te New York in een partij over 15 ronden op punten ge wonnen van Randolph Turpin (Gr. Br.) De beslissing ten gunste van Olson werd met algemene stemmen geno men door de scheidsrechter en de bei de juryleden. Hij was van de vierde ronde af met korte onderbrekingen de beste man in de ring geweest en had Turpin twee keer naar het canvas ge zonden. Als hij over iets meer stoot kracht had beschikt zou hij door k.o. hebben gewonnen. De scheidsrechter Al Berl Kende negen ronden aan Ol son toe en vier aan Turpin bij twee gelijk, het jurylid Shortell gaf elf Opbrengst collecte De in de kerk der Gereformeerde Gemeente te Bruinisse gehouden oogstcollecte bracht ruim 2200 op. De collecte, die te Koudekerke is gehouden voor de kankerbestrijding heeft een bedrag van f 483,10 opge bracht. De opbrengst van de collecte voor het misdeelde kind bedroeg te Sou burg 54. De Unie-collecte te Grijpskerke heeft f 160,47 opgebracht. De collecte ten bate van het mis deelde kind heeft te Wemeldinge 101,78 opgebracht. Waar zijn onze schepen? Abbekerk 21 v. Hongkong n. Manilla. Almkerk 22 nm. Aden verw. Ampenan 22 te Soerabal a Drente 23 te Galveston verw. Helder 21 te Amsterdam. Indrapoera 21 Mlnlkoi gep n. Belawan. Java p. 21 Gibraltar n. Bona. Kota Baroe 21 v. Kidjang n. Balikpapan. Lieve Vrouwakerk 21 v. Hamburg n. Antwerpen Maasdam 20 nm. v. Port au Prince n. Cartagena. Nieuw Amsterdam 21 v. Havannah n. New York. Ootmarsum 20 v. Brownsville n. New Orleans. Oranje 21 v. Colombo n. Suez. Saroena (t) 21 v. Miri n. Pladju. Sunetta (t) 23 te Hongkong. Utrecht 21 v. Belawan n. Colombo. Westerdam 21, 530 m. O. Kp. Race n. Rotterdam. Zuiderkruis 21 ten Z. v. Wight n. L. Palm. Aldabi 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro Slamat 22 te Suez. Straat Makassar 19 v. Yokohama n. Nagoya. Veendam 25 te Southamptonverw. Boschfontein 22 v. Zanzibar n. Tanga. Caltex Nederland 22 te Sidon. Enggano p. 22 Ouessant n. Antwerpen. Heemskerk 22 te East Londen. Ivoorkust 21 v. Conakry n. Freetown. Jagersfontein 21 v. Teneriffe n. Southampton. Maasdam 22 v. Port au Prince te Cartagena. Sumatra p. 21 Ouessant n. Amsterdam. Tosari 21 v. Bahrein n. Bombay. Willem Ruys 22 te Southampton. Waterman 21, 860 m. N.O. Sombrero n. Bremerhaf en. Zaan 21 v Gefle n. HudiksvalL 135. Het Engelse publiek Is wat het maken van beeld schone doelpunten betreft, tamelijk verwend. Het wordt week ln week uit door honderden uitblinkende coetbal- lers op de schitterendste doelpunten getracteerd, maar het doelpunt waarmee Jackie Brown de achterstand van het Nederlandse Elftal tot 41 verkleinde, deed een pandemonium in het Wimbley-stadion losbarsten. Zo iets had men in jéren niet meer aanschouwdDe voorzet kwam van rechts. Hij was niet al te zuiver. Jackie moest althans als een razende lopen om de bal nog te kunnen bereiken. Nu dat dééd hij dan ook. Zijn rechtervoet schoot naar voren, de bal vloog daar door verticaal naar boven en werd daarna door Jackie met zijn hoofd opgevangen. Hij kopte het leer over het hoofd van de Engelse stopperspil heen, sprintte deze voorbij en loste toen zulk een formidabel schot, dat de Engelse doelman later verklaarde helemaal geen bal gezien te hebben, althans niet voordat hij de bal uil zijn doel had gevist. Het publiek juichte Jackie zeer langdurig toe. Het wist eigenlijk niet waar het zich méér over moest verbazen, over dit verrukkelijke doel punt of over 't wonderbaarlijke snelle herstel van een speler die vijf minuten geleden veel gelijkenis vertoon de met een slaapwandelaar.... Jimmy, die weer op zjjn bankje langs het lijntje zat, slaakte een zucht van ver lichting. Gelukkig. Jackie was zijn inzinking te boven en nu zouden er wel meer goaltjes volgen. ronden aan Olsen en vier aan Turpin, en volgens het jurylid Susskind was de verhouding acht ronden tegen ze ven geweest ln het voordeel van Ol son. KORFBAL „Restjes" worden gespeeld. Voor Zaterdag worden er nog enige „restjes" ln diverse klassen van de korfbalcompetitie gespeeld en wel: Ie klasse: TjobaSeolto. 3e klasse C: Scampolo HISSS H; Volharding H—ODS; WKV—Tjo ba II. Adsp. A: ZeelandiaDe Poel; B. Zuidwesters ASwift Vlug. Verder de promotiewedstrijd Zuidwes tersVolharding. Volharding heeft aan een gelijk spel genoeg om zich van een plaats in de tweede klasse te verzekeren. Korte Sprintjes HET AMSTERDAMS VOETBAL ELFTALdat Zaterdag a.s. in het Ajax-stadion tegen Brussel uitkomt, is als volgt samengesteld: doel: Ha genaars (Volewijckers); achter: Van der Oordt (Volewijckers) en Moesman (Blauw-Wit); midden: Bouwens (Ajax), Krist (Ajax) en Knijpers (Volewijckers)voor: Oldenhof (Wa ter graaf meer), Vonhoff (D.W.S.), Michels (Ajax), Feitman (A.F.C.) en Van der Wel (Ajax). Marktberichten VEILING GOES. Exportveiling appels. Cox Orange A 67.30—68.10. BC 58.80, I gr. 65.20. I 50, H 12. Sterappei A 33. BC 24.40—24.30, 1 gr. 22—23. 1 21.40, 8.20. Goudreinetten AA 27.60—28.40, A 25.80—26.20, BC 23. I gr. 23.90—24.20, 1 22—22.40, II 14.70, keuken 18 20, fabriek 9.20—9.80. Jonathan AA 41, A 37.10, BC 35.40e I gr. 29.70. I 27.40, H 14. Laxton Superbe A 40. BC 42, I gr. 39, I 36, II 7. Glorie van Holland AA 35. A 31.10, BC 25 -26.50. I gr. 29.10, I 23. Zoete Camoagne 1 21—24. Zoete Ermgaerd I 27—29. H 17—18. PerenDoyenne du Comm. A 6065, BC 63, I gr 59, I 58—61, il 50. Br. Alex Lu cas A 39. BC 42, I gr. 42, I 38, H 18. Zwfln- dreebtse wijnpeer A 25. BC 19.90, I gr. 24, B 23 80, C 14, 1 14—18, H 6. Comtesse A 37.30, BC 41.40. I gr. 3150—32.30. I 31.10, II 8. Nouveau Poiteau I gr. 20.70—21.50, I 14, II 7 St. Remy I gr. 13.80, I 14.30, II 12. Pondspeer I gr. 11, I 11. Verpakt fruit: Goudreinetten A 37—38. Glorie van Holland A 34—36. B 31, C 26. Br. Alex Lucas A 4344, B 39. Gewone veiling appels: Cox Orange K 3148, F 9—22. Laxton Superbe K 16 17, F 6. Sterappnl K 14—17, F 4—6. Goud- reineten K 14—16, F 8—9, val 8.10—9.80. Bramley Seedling K 12. Jonathan K 17— 24, F 811. Zoete Campagne K 19, F 12. Peren: Doyenne du Comm. K 4543, F 24—38. Legipont K 28, F 16—18. Br. Alex Lucas K 15—20, F 68. Zwijndr. wijnpeer K 13—20, F 5—11. Nouv. Poiteau K 12— 14, F 8—9. Comtesse F 13—20, F 6—8. Pondspeer K 7--9. Gieser Wildeman K 16 18, F 8. Conference K 34. Druiven 99. Noten 5.60—7. E IER VEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders 2.63 per kg VEILING ST. MAARTENSDIJK. 22 October. Tarwe 2526. Gerst 19— 21. Haver 1820. Kleine erwten 4052. Schokkers 5069. Bruine bonen 7085. Koolzaad 57. Maanzaad 120. VEILING BREUKEN. Export garnalen, aanvoer 2243 kg., 60 61. Handels garnalen .aanvoer 92 kg., 3061. Schar, aanvoer 95 kg-, 4359. Bot, aanvoer 302 kg., 17—30. Middel tong, aan voer 14 kg., 180—210. VISMIJN TE VEERE. 22 October. Export garnalen, aanvoer 457 kg„ 60. Handels garnalen, aanvoer 3939 kg., 45—57. Schar, aanvoer 111 kg., 31—39. Bot. aanvoer 263 kg, 22—35. Wij ting, aanvoer 12 kg., 2130. Middel tong, aanvoer 24 kg., 110205. Rog, aanvoer 506 kg„ 28—33. Visiever, aanvoer 3 kg,, J96, Amsterdamse Beurs 21 Oct. 22 Oct. Bank van Ned. Gem. 108 108 Bank van Ned. Gem. 127 Nederland 1951 (3%) 102 1. Nederland 1948 (3%) 99% 99% Nederland 1937 3 99 li 99% Dollarlening 1947 3 pet. 98 97% Investeringscertificaten 3 96% 96% Nederland 1962-64 z.b. 3 100% 100% Nederland N.W.S. 2% 79 79% Ned. Indië 1937 A 3 99 99 Grootboek 1946 3 98% Nat. Handelsbank 113% 113% Ned. Handelmij. 160% 160 A.K.U. 173 172% Bergh's en Jurgens 278 278 Calvé-Delft 127 126 Centrale Suiker 174% Kon. Ned. Roogovens 166 167 Unilever 207% 208 Ned. Kabelfabrlek 223 222% Philips 175% 174% Wilton-Feijenoord 180 180% Kon. Petroleum Mij. 319% 321% Amsterdam Rubber 89% 88% Holland Amerika Lijn 133% 131% Kon. Paketvaart 120% 120% Rotterdamse Lloyd 128 124% Ned. Scheepvaart Unie 128% 127% Stv. Mij. Nederland 137 136% H.V.A. 104% 103% Deli Mij. 94% 92% Baltimore-Ohio 21 21% Missuuri K.T. 5 5% New York Central 20% 20% Pennsylvania 20% 20% Anaconda 32% 32 Bethlehem Steel 48% 49% Genera) Motors 57'/s 58 Intern. Nickel 38% 39 Kennecott 65% 65% Republic Steel 47% e.d. 46% U.S. Steel 58% 58% North American Cy. 21% Mldcontinental 36% Shell Union 72% 70 Tide Water 20% 20%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3