LEZERS SCHRIJVEN Onrust onder boeren over de landbouwpolitiek van deregerinf Een BOEK van Faillissement gevraagd van N.V. Waldorp SNEL BUITEN ADEM SPORT EN WEDSTRIJDEN WOENSDAG 21 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ONDANKS RATIONALISATIE Redelijk bestaan van de landbouwer in gevaar Ir, C. Knottnerus, voorzitter van het Kon. Ned. Landbouwcomité, zeid in zijn jaarrede in een vergadering' te Den Haag, dat in de Nederlands boerenstand zeer ernstige ongerustheid bestaat over de lundbouwpolltiel van de regering. Men vreest, dat deze linar toezegging van een redelijk be staan op een goed geleid sociaal-economisch verafatwoord bedrijf niet za nakomen. En dit terwijl de wereldmarktprijzen dalen en de afzetmoeilijk heden voor tuinbouw- en zuivelproducten groter worden. Knottnerus, Het verkleinen van hel verschil van gemeenteklassen van 12 op 10 cent bij uurlonen, betekent naast de 5 percents verhoging een verhoging van 2 cent per uur voor de landbouwlonen. Het streven om de achterstelling van het platteland te doen verdwijnen, zal waarschijnlijk M- gemene medewerking ook Vóór dezé verhoging tén gevolge hebben. Bezwaren bestaan ten aanzien van plannen Vóór vrijere loonvorming, die Met de grootst mogelijke rationali satie zal het volgend ïaar de kostprijs van voergranen toch beneden de we reldmarktprijs liggen, wanneer de V. S. hun overschotten op de markt gaan gooien. Dit inziende, heeft de minister van Landbouw monopoliehefflngen op gerst, haver en rogge in het vooruit zicht gesteld. Voor gerst en haver zijn die aan de krappe kant, voor rogge beslist onvoldoende, aldus spreker. Door de bestaande regeling krijgt de boer het gevoel, dat hem geen recht wordt gedaan in een maat schappij, d»e de arbeider een weckin- komen garandeert, docli hem een in komen onthoudt voor arbeid, die voor ons land noodzakelijk is. Loonpolitiek. De loonpolitiek kent voor de land bouw vier problëmén, zo zeide ir. Rijksbegroting in Tweetje Kamer. (Slot van pag. 3.) de vereveningsheffing tegemoet te komen. Wat de huren betreft was het vooral prof. Oud, die er aanmerking op maakte, dat de regering tot dus verre de lasten steeds heeft afgewen teld op de huiseigenaren ten bate van de huurders. Volgens berekeningen van het Centraal Planbureau zou het tegenwoordige huurpeil 240 250 moeten bedragèfi van dat Van 1940. Hij zou het daarom niet zo gek vin den, de huren jaarlijks met 10 te verhogen, totdat ze weer Wat bijge spijkerd zijn. Europese integratie. Vrij uitvoerig hebben de sprekers aandacht gewijd aan de eenwording van Europa. Ook hier kwamen ver schillen tot uiting. De P.v.d.A. wil het verst gaan, maar ook prof. Oud is be reid zijn -volle medewerking aan een verantwoorde bevordering van de Eu ropese integratie te verlenen. De K.V.P. is wat dit vraagstuk be treft, wat terughoudender, maar toch ook een voorstander van Europa's één wording. Politieke beschouwingen werden op deze eei'Ste dag bijna niet geleverd. Avond v.er gad ering. De heer Schouten (A.R.) zeide in de avondvergadering niet enthousiast te zijn over de nieuwe werkwijze, al gemene beschouwingen zonder schriftelijke voorbereiding. Hij vroeg nadere inlichtingen over de verdere opbouw van de defensie, waarover de regering zich volgens de miilioenennota beraadt. Betekent dit beraad over de opbouw tijdens de pe riode van vier jaar, waarvoor telken jare f 1500 millioen nodig zou zijn of beraad over wat er na het verstrijken van de vier jaar moet geschieden. Er is eigenlijk een tekort van onge veer f 650 millioen, zo becijfert hij. De regering meent, dat men met deze be groting in zee kan gaan, maar spre ker is van oordeel, dat zy zich daar bij grondt op optimistische verwach tingen in een verre toekomst. Ten aanzien van het complex be lastingvoorstellen merkte spreker op, -dat de zwakke zyde ervan is, dat de compensatie voor de middenstand in het algemeen, voor de kleine onderne mer te gering is. Het zou hem wat waard zijn als de gehele compensatie verbeterd werd. Met betrekking tot de vraag of het 5 óf 6 pet. ihoet zijn, verklaart spr. geen conclusie te kunnen tt-ekken. De heer Schouten is van oordeel, dat het huidige loonstelsel moet wor den geliquideerd. Centralisatie op het gebied van de loonbepaling is Uit den boze. JOHAN FABRICIUS Bij H. P. Leopold's UitgeVersmij., Den Haag, verscheen een goedkope herdruk van oen van de bokende wer ken van Johan Fabricius: „De Grote Geus". Velen zullen met voldoening verne men, dat et' een herdruk is uitge komen van dit boeiende boek over het voorspel van de tachtigjarige oorlog, waarin de hoofdfiguur, de grote Geus, graaf Henderik van Bre- derode is. Het moet een uitermate hachelijke taak genoemd worden een historische roman zo te schrijven, dat niet alleen de geschiedenis geen ge weld wordt aangedaan maar ook het verhaal een sfeer van actualiteit be zit en de lezer geheel wordt opgeno men in de realiteit van die dagen. Fabricius men weet het ver staat die kunst bij uitnemendheid. Niet alleen toont hij zich een goed historicus, ook de kunstenaar is in deze roman niet verloren gegaan. De jongste oorlog spaarde ons land niet en wij weten nu te meer wat onder een nationaal verzet moet V/orden verstaan. Ons eerste grote verzet dat tegen de Spaanse overheersers wordt hier door Fabricius gete kend en wel zo, dat men „De Grote Geus" geboeid volgt in zijn bewogen en rijke leven. "9? uitgever zorgde voor een aan trekkelijk kleed en het geheel msakt een voortreffelijke indruk, zoals we dat van Leopold gewoon zjjn, zich tussen te stellen maxima en mi nima zou gaan bewegen. De Zuiging op de landarbeiders door andere be drijfstakken zou bg een dergelijk systeem de laildbouWlonen tot aan de maxima jagen. De werkclassificatie is het vierde probleem, dat naar inzicht van spre ker nog niet is opgelost. Een löon- Wenselijk werkclassificatie te proberen tot beter verantwoorde beloning van de vaste landarbeiders te geraken. Een Nederlands smaldeelbestaande uit de torpedobootjtigers ,Evertsén" en jJZortenaer"de fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" en de onder zeeërs „Walrus" en Zeeleeuwheb ben een bezoek gebracht aan Kris- tiunsun in Zuid-Noor wegen. Een Noors-Nederlandse kennismaking op de kade, waaraan dé Nederlandse schepen liggen gemeerd. LOONSVERHOGING. Naar aanlêiding van het ingezon den stukje van de heer Hesselink in de krant van 8 October, waarin hy reageerde op de kantlijn van 30 Sep tember wilde ik graag hèt volgende opmerken. Ieder is het er over eens dat de loonsverhoging die door de regering aan de arbeiders toegestaan is, te laag is, ook de heer HeSselink. Dat is dan oók het enige in zijn ingezon den stukje waanrieé ik het eens kan zijh. Wanneer hij schrijft óver de prijs- beheersing, kan ik niet inzien dat die iets te maken heeft met het prijspeil van de caps in het buiten- Verder kan opgemerkt worden, dat alle loonsverhogingen, die de ar beiders tot nog toe gehad hebben van nul en gener waarde zijn ge weest, zij zijn altijd in de prijzen doorberekend zodat wij altijd onze loonsverhogingen zelf betaalden. Misschien moeten We het daarom nu toejuichen dat volgens de heer H. de ondernemers thans niet in staat zijn de loonsverhoging door te berekenen en wij dus nu, onze eerste „werkelijke" loonsverhoging siflds de oorlog krijgen. Verder doet het er weinig toe of de loonsverhoging nu 5, 6 of .8 zal bedragen. Ondanks de (volgens de heer Hesselink) steeds moeilijker positie van de ondernemers op de markten zagen zij toch kans om sinds de oorlog hun winsten steeds maar te vergroten, ook de Fittiiig- fabriek te Middelburg. Wat is er nu gemakkelijker voor heer Hesselink dan dat hij van e gestegen Winsten de ménsen die op de fitting werken een wat hoger loon betaalt Rekent U maar uit wat het uiteindelijk zou kosten en vergelijk eens met 'het winstcijfer. De export hoéft er helemaal niet onder te lijden, die kan bij deze oplossing E. G. Pel. op peil blijven. Vlissingên. Waar zijn onze schepen? Meliskerk 20 te Kobe. Oranjefontein 20 te Amsterdam. Trompenberg 20 van Hamburg naar Antwerpen. Van Spilbergen 20 te Hamburg. Ampenan 19 te Tjerlboh. Heelsum 16 van Savannah naar Am sterdam. Lekkerkerk 18 m. n. Kp. La Hague. Lieve Vróuwekerlt 11 te Hamburg. Lindekerk 17 te Bahrein. Lissekerk 18 te Bahrein. Loenerkerk 17 te Madras. Molenkerk 18.40 m. Z.Ö. Elba. Nieuw Holland 17 van Sidney te Melbourne. Pendrecht 17 te Port Said. Saroena 18 van Singapore naar Miri. Sibepoet 18 te Semarang. Aldabi p 20 Kp. St. Vincent n, Las Palmas. Alk aid 19 v. Paranague n. Santos. Boschfontein 20 v. Dar es Salaam te Zanzibar. Eos 20 v. Lissabon te Leixoes. Ganymedes 19 v. Trinidad te La Guaira. Grootekerk 19 v. Aden naar Suez. Hecuba 20 v. Puerto Cabello naar Curasao. Oranjestad 20 v. Dover te Antwerpen Schie 19 v. Mersin naar Mutzuna. Waterman 19 140 m. N.N.O. Sombre ro naar Bremerhaven. IJssel 20 v. Piraeus n. Alexandrië. Averdjjk p. 20 Vlissingên naar New York. bloemfontein 19 v. Port Elizabeth n. East London en Durban. Radiostoringen te Vlissingên. Ir> uw blad las ik de klacht van de heer Brinkhaus over storing te Vlis singên van de ontvangst der radio uitzendingen. Wij bewoners van de Kasteelstraat van de Hobeinstraat tot de Scheldé- straat hebben reeds een paar maanden met dat zelfde euvel te kampen. Ra dio-uitzendingen zijn ongenietbaar door de dagelijkse storing. De radio- storingdienst Den Haag is daar al lang mede in kennis gesteld. Daarop is er van deze dienst een heer per auto op bezoek geweest, een uur lang, doch toen was er geen storing. Hij was echter nog geen kwartier bij mij ver trokken of daar trad de storing weer volop aan de gang. Bij het afscheid vertelde deze heer nog weieens terug te zullen komen, doch tot op heden heb ik hem niet meer gezien. Uiteraard is het mogelijk, dat er toch wel door de storingsdienst naar de schuldige wordt gezocht. P. ROTH. Vlissingên, Kasteelstraat 19. Twee nieuwe schepen voor Holland—Amerika-lijn Opdracht aan Wilton-Feljenoord De directie van de HollandArae- rika-lyn deelt mede, dat opdracht is gegeven aan de Dok- en Werf-maat- schappij „Wilton-Feijenoord" N.V. te Schiedam tot de bouw van een pas sagiersschip, dat zal dienen ter ver vanging van de „Veendam", welke, zoals bekend, volgende maand uit de vaart wordt genomen. Het zal een schip zijn van circa 21.000 (bruto re gister ton, met een lengte van 176 meter en een vaarsnelheid van circa 20 mijl. Accommodatie zal worden geboden aan circa 900 passagiers, te verdelen over 2 klassen. Een volledige .air-conditioning" zal worden aangebracht. Alhoewel in hoofdzaak bestemd voor de trans-atlantische dienst, zai dit schip ook gebruikt worden voor het maken van toeristenreizen in de Amerikaanse wateren. Onvoorziene omstandigheden voor behouden zal dé oplevering eind 1956 geschieden. TeVens werd, eveneens bij „Wilton- Feijenoord", een vrachtschip van cir ca 11.000 bruto register ton met ac commodatie voor circa 60 passagiers, besteld. Dit schip, dat een zusterschip van de „Diemerdijk" wordt, is bestemd voor de dienst op de Westkust van Noórd-Amerïka. Het zal vermoedelijk in Augustus 1956 gereed komen. Mexicaans vliegtuig neergestort. Gisteren is een Mexicaans vlieg tuig in de Amerikaanse staat Texas omlaag gestort. Er zijn 21 doden te betreuren, onder wie ook zeven Me xicaanse journalisten en de dirigent van het natioriale orkest van Mexico, Bias Gallndo. Het vliegtuig, een Dakota van een Mexicaanse oliemaatschappij was op Weg naar Falcon Heights, aan de grens tussen Texas en Mexico, waar door président Eisenhower een stuw dam, de Falcondam, in gebruik werd gesteid. Oiider de inzittenden bevon den zich leden van een Mexicaans bal let, die op verzoek van president Adolfo Ruiz Cortines van Mexico de plechtigheid zouden opluisteren. Nederlandse fruitexport naar België stilgelegd. Do verontwaardiging bij de bestu ren vaii Nederlandse fruitveilingen over de Belgische belemmeringen van de fruitimport blijft groot. De Belgen hebben zulke hoge minimum-prijzen gesteld, dat op dé toch al niet iage prijzen van appélen en peren in Ne- derianu tot 15 gulden per 100 kg. aan heffingen gelegd moet worden. Bij de prijsontwikkeling is het al léén maar mogéiijk kléine partijtjes van het allerduurste fruit naar België uit te voeren. De Bêlg'ischè minimumprijzen staan in geen enkele verhouding tot de kostprijs in België of in Nederland. De opzet is duidelijk het tegehgaan van alle Nederlandse importen om on danks de Benelux-samenwei'king de Belgische markt voor appelen en pe ren geheel te reserveren voor de Bel gische producenten. Óp de achtergrond staat dan het stimuleren van de Belgische fruitteelt. Reeds hebben de veilingbesturen en het Centraal Bureau hun ontevreden heid geuit over de houding der rege ring, die tot nog toe geen stappen bij de Belgische regering heeft onder nomen. Temidden van de ruines van Oostdijk is een fraaai en ruim verenigings gebouw verrezen, als geschenk van de gemeente Apeldoorn. Voorlopig zal hierin de school worden gehuisvest, daar het schoolgebouw geheel is ver nield. /f teyfep vtiji f. 'Lx 1 Herstelbank zegt erediet op. Namens de directie van de N.V. Nederlandse Instrumentenfabriek Waldorp te Den Haag heeft de heer J. de Blij medegedeeld, dat de Her stelbank haar erediet, dat op heden Caltex Pernis 19 te Roterdam. Esso Amsterdam 20 Rotterdam. Jagersfontein 19 125 m. N.N.W. Da kar naar Tenerlffe, Maasdam 20 te Port au Prince. Noordam 20 690 m. N.O. Flores naar New York. Westerdam 19 180 m. Z.Ö. Sable Eil. naar Rotterdam. Veendam 19 270 m. O., ten Z. Kp. Ra- c- naar Southampton. Almkerk p 19 Suez naar Aden. Arendskerk p 19 Sabang n. Singapore Enggano p 19 Kp. Vincent n. Ant werpen. Ivoorkust 19 te Conakry. Johan van Oldenbarneveldt 19 410 m. W. 1% graadskanaal n. Fremantle. Kedoe 19 v. Port Saïd naar Suez en Colombo. Laagkerk 19 te Bombay. 463,572 gulden bedraagt, heeft opge zegd en het faillissement der maat schappij heeft aangevraagd. De N.V. Waldorp heeft na de faillisementsaanvrage surseance van betaling aangevraagd. Wanneer de Herstelbank bereid zou zijn geweest verdere credieten te verstrekken en in het algemeen een soepeler houding had aangeno men, zou het volgens de heer De Blij mogelijk zijn geweest het bedriif op een gezonde basis voort te zet ten. Een nieuw erediet van ongeveer 200.000 gulden en een regeling van de bestaande schulden, die tezamen ongeveer 1.800.000 gulden belopen, zouden liet bedrijf hebben kunnen redden. Men zou evenwel bezwaren hebben tegen de persoon van de di recteur, de heer H. Albronda. De Herstelbank deelt mede, dat de_ vennootschap op 1 September 19ö3 'n saldoverlies had van 2.900.000 gulden. Daar het aandelenkapitaal slechts 1.050.000 gulden bedraagt, betekent dit, dat de vennootschap haar bedrijf financiert met middelen van derden. De bewering inzake de heer Albronda werd als een onwaar- i heid gekenschetst. Advertentie Nederland vooraan in de wereldscheepsbouw. Met 439.957 bruto reg. ton. In het derde kwartaal van het Ja pende jaar bedroeg de totale scheeps- ruimte der in Nederland op stapel staande schepen 439.957 bruto regis- terton. De in Nederland in aanbouw zjjnde seheepsruimte werd alleen overtroffen door die Van de Verenigde Staten (564.822 ton), Duitsland (651.527 ton) en Groot-Brlttannlë (2.190.329 ton). Na Nederland volgde Frankrijk met 383.029 ton. De in Engeland in aanbouw zijnde schepen vormden tezamen 36.6 van de in de gehele wereld, behalve China, Polen en de Sowjet-Unle, op stapel staande scheepsriiimte. Öm- trent de scheepsbouw in genoemde communistische landen zijn geen ge gevens beschikbaar. Maak Uzelf niet wijs, dat kortademigheid „nu eenmaal bij Uw gestel hoort". Neem hef snelwerkende, middel, dat het taaie slijm oplost; KERKNIEUWS Beroepen Ds. H. Willink té Doetinchem heeft bedankt vooi* liet beroep naar de Oud-Gereformeerde Gemeente te St. Philipsland. VOETBAL Nederlands elftal tegen België samengesteld. Enkele nieuwe gezichten in vóorlinie. Voor de wedstrijd NederlandBel gië, welke Zondag 25 October in het Feyenoordstadion te Rotterdam zal wordexl gespeeld, is het Neder lands elftal als volgt samengesteld: Doel: Steiger fPSV). Achter: Odenthal (Haarlem) en Tebak Eindhoven Midden: Klaassens (VW), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (RCH). Voor: Overbeeke (Dosko), Van Beurden (BW), Van Melis (Eindho ven), Bennaars (Dosko) en Gruyzen (Sittardia). Reserves: Van de Wint (VSV), Van der Hoek (Feyenoord), Bleyenberg (Rigtersbleek), Schouten (Excelsior) en Schmidt (Eindhoven.) SCHAKEN Smyslov stevig aan de leiding De uitslagen van de 28e rónde van het Candidatentournöoi te Zurich luidden: SzaboStahiberg y2; Petrosi- anKotov y2TaimanovSmys lov y2AverbachBoieslavaky NajdorfGelier afgebroken in betere stelling voor Geiler; 'Gligo- ricKeres afgebroken in bétere stel ling voor Keres; BronsteinReshevs- ky afgebroken in betere stelling voor Bronstein. De stand luidt thans: 1. Smyslov 17 pnt. uit 26 partyen; 2. Reshévsky 14 Va pnt plus 1 afgebr. partij (26); 3. Bronstein 14% pnt- plus 1 afgebr. party (27)13. en 14. Szabo en Euv^ 11 pnt. (26). HOCKEY Middelburg derde in algemene rangschikking. Zoals verwacht werd, bleek Liber ty inderdaad een zware tegenstan der voor Tilburg H. De ploegen deelden dan ook broederlijk (11). D.E.S. kwam juist met dé Hakken over de sloot in Oosterhout tegen Warande 1). Het zal daar- ge spannen hebben. De plaatselijke der by tussen Breda H en Push II, was voor Breda II en de uitslag 2—0 is nogal overtuigend. Middelburg, won door een onpro- dlistieve voorhoede, met het kleinst mogelijke verschil van de Cadetten (2—1). De stand ziet er thahs als volgt uit: Tilburg II 5 3 1 1 13- 7 t D.E.S. I 5 3 1 1 10- 7 7 Middelburg I 5221 7- 76 Warande 1 5 2 1 2 11- 8 5 Breda II 4 12 17-84 Liberty I 4 112 9-11 3 Push II 5 113 5-83 Cadetten I 3012 3- 91 TAFELTENNIS Ledenvergadering Zeeuwse N.T.T.B. In de zaal Van Ham aan de Markt te Middelburg, kwam de afd. Zeeland van de Nederlandse Tafeltennis Bond Zaterdagmiddag in algemene leden vergadering bijeen. De voorzitter van de afdeling, de heer P. C. van der Eylc, verwelkomde in zijn inleiding speciaal de vertegenwoordigers van de pas bij de bond aangesloten Mid delburgse Tafeltennis Olub. Vervol gens werden bestuursverkiezingen ge- houdén. Dé héren P. C. van der Eijk, voorzitter en Th. Kamermans, pen ningmeester, werden herkozen. Men besloot het bestuur met enige leden uit te breiden. De samenstelling van het afdelingsbestuur is nu als volgt: P. C. van der Eijk, voorzitter; H. de Vries, secretaris; Th. Kamermans, penningmeester; C. Rotmans, compe titie-leider; R. Groch, J. A. Tilroe en F. Haarsma, leden. Voorts deelde de voorzitter mede, dat nog dit jaar een tournooi om de competitie der afde ling begint op 2 November. Er is nu een le klasse samengesteld, waarin gespeeld zal worden door de volgende drietallen: Will van Zoelen Wilno I en II, Sorry I, Be Fair I en Spirit L De 2e klasse bestaat nit: Goes I, Schelde I, Sorry II, 't Zandt I, Pezem I en Will van Zoelen IL In de 3e klas se spelen: Pezem n, Will van Zoelen Hl, Wilno m, 't Zandt II, Amor I, Sorry HI, Goes H, Schelde n, V.S.V. I en H, Spirit II en Be Fair H. De competitie van de 4e klasse begint la ter. aangezien men nog niet gereed is met de samenstelling hiervan. WIELRENNEN Toestand van Bartali De wielrenner Beu-tali heeft nadat de behandelende geneesheren hier over langdurig hadden beraadslaagd, een operatie van de buikholte onder gaan. Hiertoe werd besloten, omdat de dokters zich ervan wilden verge wissen of Bartali al dan niet inwen dige verwondingen had opgelopen. Bij de operatie, die uitstekend is geslaagd werd een kleine inwendige bloeding ontdekt. Na afloop van de operatie waren de artsen tevreden over de toe stand van de renner. De Italiaan heeft, desgevraagd, te kennen gegeven, dat hij niet van plan was de wedstrijdsport vaarwel te zeg gen. BRIDGE „Open" paren wedstrijden De Ned. Bridgebond is voor dit seizoen overgegaan tot het instellen van „open" parenwedstrijden volgens het Howell-systeem in groepen van 8 paren. 3 spellen per ronde. Talrijk zijn de bridge-drives, die door clubs, dagbladen, Avro en andere instellingen ieder seizoen worden ge houden. Drives, die eveneens „open" zijn, d.w.z., toegankelijk ook voor niet in de Ned. Bridgebond georgani seerde bridgers. De meeste dezer wedstrijden moeten uiteraard een plaatselijk karakter hebben. De „open" parenwedstrijden, die de de N.B.B. thans gaat organiseren, zijn echter landelijk met een daaraan verbonden landelijk kampioenschap. Dé N.B.B. kan deze wedstrijden al dus organiseren, omdat zij in alle de len van het land beschikt over dis- trictsbesturen, die per district de or ganisatie verzorgen. Vele niet-ledon van de N.B.B. ko men door deze wedstrijden in con tact met het georganiseerde bridge- leven en verwacht mag worden, dat velen hierdoor de weg naar de lan delijke organisatie zullen vinden, die nu reeds 16.000 leden telt. Amsterdamse Beurs 19 Oct. Eank v. Ned. Gem. 4*4 108% B. v. Ned. Gem. 0-5-10 126 Nederland 1948 (3%) 99% Nederland 1947 (3%) 3 99% Nederland 1937 3 98 Dollarlening 1947 3 96% Investeringscertific. 3 100% Nederland 1962-64 3 100% Nederland N.W.S. 2'/» 79% Ned. Indië 1937 A 3" 99 Grootboek 1946 3 98% Nat. Handelsbank 114% Ned. Handelmij. 161% A.K.U. 175% Bergh's en Jurgens 278 Calvé-Delft 130 Centrale Suiker 171% Kon. Ned. Hoogovens 166 Unilever 210 Ned. Kabelfabriek 222 Philips 175 Wilton-Feijenoord 176% Kon. Petroleum Mij. 323% Amsterdam Rubber 91% Holland Amerika Lijn 134% Kon. Paketvaart 121% Rotterdamse Lloyd 126 Ned. Scheepvaart Unie 129 Stv. Mij. Nederland 20 Oct. 108 99% 99% 97% 96% 100% 100% 79% 114% 160% 175% 278% 128% 174% 167% 209% 222% 176% 177% 322% 90 134 121 126% 129% 137 105% 95% 21% 5 21% ÏV' 49 58% 39 65% 47% 37% 20% 72% 138% H.V.A. 107 Deli Mij. 96% Baltimore-Ohio Missouri K.T. 4% New York Central 21% Pennsylvania 20 Anaconda 31% Bethlehem Steel 48% General Motors 58% Intern. Nickel 38% Kennecott 65 Republic Steel 47% U.S. Steel 37 North American Cy. 20% Midcontinental 59% Shell Union 72% Tide Water 20 Ook gisteren hebben de oliewaar den zich in rustige banen bewogen, waardoor het gehele marktbeeld een zeer kalm aspect vertoonde. Het hoofdfonds varieerde slechts 1 punt n.l. tussen 322% en 323%, slotnote- rlng 322%, dus een fractie beneden Maandag. Ook de overige internatio nale industrieën hadden een oninte ressant verloop. Unilever en Philips op peil, A.K.U. een fractie beter. De scheepvaartafdeling bleef van middag apathisch. De order van de Holland-Amerika Lijn voor een pas sagiers- en een vrachtschip waa nog niet tot de beurs doorgedrongen. Staatsfondsen licht verdeeld met een kleine achteruitgang voor de Inves teringscertificaten. De conversiele ning daarentegen was opnieuw een fractie hoger.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 9