TWINTIG MILLIOEN K.G. BIETEN IN MIDDELBURG AANGEVOERD WALCHEREN ejtNATOGEb BOUW VAN CENTRALE ZEELAND VORDERT NAAR WENS MARKTBERICHTEN WOENSDAG 21 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 CAMPAGNE OP HOOGTEPUNT Premieregeling is stimulans Op de Loskade in Middelburg heerst nu reeds enkele weken een enorme drukte. Vrachtauto's en wagens van allerlei soort, hoog opgeladen met suikerbieten, rijden af en aan, of staan in rijen op hun beurt voor één van de weegbruggen te wachten. Kranen grijpen de netten met bieten van de wagens en zwaaien hun last in de aan de kade liggende schepen. De bieten campagne is op een hoogtepunt! De campagne gaat de vierde week in en reeds is 20 millioen kg. aange voerd op de Loskade. De aanvoer is zo bijzonder groot, omdat de boeren in de eerste weken van de campagne kunnen profiteren van een gunstige premieregeling, die door de fabrieken is vastgesteld. der toe bijdragen, dat de bietenaan- voer vlot verloopt, is hier wel op zijn plaats. Nog ongeveer acht weken, dus tot half December zal de campagne du ren. Men verwacht, dat in die tijd op de Middelburgse Loskade een totaal van ruim 60 millioen kg. bieten ver werkt zal moeten worden. En deze verwachting is nog aan de bescheiden kant Deze regeling houdt in, dat wie bijv. in de eerste week van de cam pagne bieten aanvoert per ton, bepaald premiebedrag ontvangt. Dit premiestelsel werkt dermate stimu lerend, dat men de aanvoer zelfs iets heeft moeten afremmen, omdat >le fa brieken het anders niet aankunnen. De contractering van de bieten is dit jaar anders geregeld dan vorige jaren. Toen was het immers zo, dat de fabrieken de bieten ieder voor zichzelf bij de boeren contracteerden en dan ook diezelfde gecontracteerde bieten in hun schepen laadden en naar de fabriek vervoerden. Nu heb ben de drie fabrieken een contingen- teringsovereenkomst gesloten. Dit houdt in, dat zodra een wagen met bieten over de weegbrug is, de bieten bij het ene, grote contingent gevoegd worden. Zy worden dan gestort in het schip, dat aan de beurt is om ge laden te worden, onverschillig voor welke fabriek dit schip vaart. Deze drie samenwerkende fabrieken zijn die te Juttershoelc, te Dinteloord te Steenbergen. Deze regeling doet het werk sneller verlopen en schippers zowel als boe ren zijn er bijzonder tevreden over. Hoe snel het gaat, blijkt wel uit het feit, dat een schip van 900 ton, dat men Maandagmiddag begon te laden, op de middag van de volgende dag reeds de sluizen van Veere weer ge passeerd was, op weg naar een van de fabrieken. worden van half acht tot twaalf en van één tot vijf uur. Soms staan er dubbele rijen van 50 tot 60 wagens, tot aan de stationsbrug en het is zelfs gebeurd, dat er een file stond tot Voor het P.Z.E.M.-ltantoorgebouw aan de Poelendaelesingel! Wachttijden van meer dan één uur zijn echter tot nog toe niet voorgekomen. Vijf kranen. Dit dankzn het feit, dat het wegen en het overladen in de schepen zeer vlot loopt. Er zijn twee weegf een van 30 ton, die een behoorlijke portie voor zijn rekening neemt, en een van 15 ton. Op de kade werkt men op het ogenblik met 5 kranen. Het vervoer van de bieten naar Middelburg geschiedt met vracht auto's en paard en wagen. Ongeveer 70 van het vervoer komt voor re kening van de auto's, hetgeen meer is dan vorige jaren. Dit kan men toe schrijven aan het gunstige weer, waardoor de vrachtwagens de bieten rechtstreeks op het land kunnen gaan laden. De auto s worden geleverd door Wegtransport en door vele particulie ren, onder wie de boden van verschil lende, dorpen op Walcheren. De bie ten komen van plaatsen over het hele eiland verspreid. Niet alle bieten van Walcheren komen echter naar Mid delburg, want er zijn nog enkele klei- Over de Loskade hoort men niel_ een pluimpje op de hoed van de Mid delburgse politie en allen, die er ver verkeersregeling op de its dan lof en RAAD VEERE. Alarmsysteem voor hoge waterstanden. De raad van de gemeente Veere kwam Dinsdagavond bijeen onder voorzitterschap van burgemeester jhr. I. P. den Beer Poortugael, Besloten werd over te gaan tot de aanschaf van een sirene op de trekker van de brandweer voor het alarmeren van de bevolking bij een eventueel te verwachten hoge waterstand. De heer L. Huibrecht voelde meer voor een optisch sein, bijv. het plaatsen van een rode lamp op een hoog ge bouw bij avond, en overdag een vlag. De heer J. Mol pleitte voor beide systemen. Besloten werd, dat B. en W. de mogelijkheid zouden onderzoeken van het plaatsen van een rode lamp in geval van nood op de stadhuistoren. Besloten werd een strook bouwgrond in de Oudestraat voor de prijs van 2.90 per m2 te verkopen aan de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg voor het bou wen van een transformatorstation. Voor de Koninklijke Nederlandse Marine wordt een mnnenveger ge bouwd, die de naam Veere zal dra gen. Met het oog hierop deed B. en W- een voorstel een beding van 160 beschikbaar te stellen voor het doen aanbrengen van een embleem, voor stellende het wapen van Veere.. Na enige discussie werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen aan vaard. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de Bond „Pro Rege" om subsidie. Besloten werd tot inwilli ging van het verzoek van het school bestuur van de vereniging voor Bij zonder Lager Onderwijs op Gerefor meerde grondslag om gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf van schoolmeubilair. Een verzoek van het dagelijks be stuur van de vereniging „Het Groene Kruis", afdeling VeereGapinge, om de extra subsidie voor het jaar 1953 met 150 te verhogen en te brengen op 500 werd ingewilligd. In prin cipe werd besloten tot de aanleg van een sportveld op de door het bureau Herverkaveling toegewezen gronden aan de Veerse weg. Tenslotte besloot de raad de sala ris- en loonsverhoging 1948 in ver band met de wijziging toelage besluit 1953 te wijzigen overeenkomstig het voorstel van G.S. Een P.T.T.-jubileum. De heer H, Mabelis, enmloyé eer ste klasse bij de P.T.T. te Vlissingen, vierde Dinsdag zijn 40-jarig jubileum. In verband daarmede was er Dins dagochtend een kleine plechtigheid in het postkantoor. De directeur van het postkantoor, de heer M. G. A. H. v. d. Boom sprak de jubilaris toe en overhandigde hem namens de direc teur-generaal de gebruikelijke oor konde met gratificatie. Het P.T.T.-personeel van Vlissin gen bood als aandenken een vulpen houder aan. De plechtigheid werd bijgewoond door mspecteur P.T.T. uit Middel burg, de heer W. A. L. G. M. Jurgens. Gymnasiasten naar Volkshogeschool. De leerlingen van de hoogste klas sen van het Stedelijk Gymnasium te Middelburg zullen in de week van 31 October tot 7 November a.s., in com binatie met de leerlingen van het Zaanlands Lyceum, te Zaandam, een cursus volgen aan de Volkshogeschool te Bergen (N.H.). Deze vroege data bieden het voor deel, dat de studie van hen, die in 1954 aan het eind-examen zullen deel nemen, geen noemenswaardige ver traging zal ondervinden. Geslaagde gezinsayond in Middelburg. Invloed van de jeugdbeweging. In het kader van de gezinsweek 1953 werd door de Ned. Herv. kerk Dinsdagavond in de Schouwburg te Middelburg een zogenaamde „gezins avond" georganiseerd. Ds. E. Sneller opende de goedbezochte bijeenkomst en gaf een overzicht van de gang van zaken op deze avond. Vervolgens werd de film „Mandy" vertoond, waarin op aangrijpende wijze een ge zinsleven wordt getekend, dat speelt rondom de opvoeding van een doof stom meisje. Op deze voorstelling volgde een gespreksforum over gezins- en op- voedingsvragen. Dit forum stond on der leiding van mevrouw L. Pel Meilink, arts. De verdere leden waren mej. mr. E. Roder, plaatsvervangend secretaresse van de voogdijraad, ds. P. Don, praeses van de kerkeraad, mr. J. L. Andrea, substituut officier van justitie en D. Botje, candidaat- notaris. De schriftelijk en mondeling gestelde vragen hadden betrekking op de invloed van de jeugdbeweging op het gezinsleven. Het vormend element hierin, en de invloed van de jeugdbeweging op het gezinsleven op Zondag. Voorts over de verhouding van ou ders en kinderen en over de gezins vorming, meer in verband met de hieraan verbonden financiële conse quenties. Ds. Don stelde voor, soort gelijke avonden te organiseren, ook over andere onderwerpen, waarna ds. Sneller de uitstekend geslaagde avond sloot. N.V.V.-secretaris over de loonactie. De heer A. Vermeulen, secretaris van het N.V.V., sprak Dinsdagavond in de Schuttershofzaal te Middelburg voor de leden van het N.V.V. over de loonactie, die de vakbonden dit jaar gevoerd hebben. In het begin van dit jaar deed de regering voorstellen over belastingverlaging. Gelijktijdig vroeg zij de S.E.R. advies over een eventuele huurverhoging. Daarop besloten de vakbonden een actie voor loonsverho ging in te zetten. Spreker herinnerde vervolgens aan het overleg, dat werknemers en werk gevers in de Stichting van de Arbeid gevoerd hebben over de loonsverho ging. De werknemers vroegen 6 en te werkgevers waren bereid tot 4 te gaan. De regering heeft tenslotte tot 5 besloten. De heer Vermeulen sprak voorts enkele woorden over de op komst zijnde veranderingen in de richtlijnen van de gemeenteclassificatie. Tevens besteedde hij aandacht aan het pro bleem van het ontwikkelen der vak bekwaamheid en juichte het toe, dat de richtlijnen voor de geschoolde ar- zullen worden verhoogd. Het beiderso_ is dus zo, aldus spreker, dat wij op 1 Januari kunnen venvachten een alge mene loonsverhoging van 5 een gedeeltelijke nivellering van de richt lijnen voor de gemeenteclassificatie, extra maatregelen voor de geschool de arbeiders en de afschaffing van het schoolgeld voor de lagere scholen, benevens een huurverhoging. Toch is het N.V.V. niet geheel en al tevreden, aldus spreker. Op het j.l. Zaterdag in Utrecht gehouden con gres heeft het N.V.V. dan ook de eis gesteld, dat klaarheid gebracht zal worden in de kwestie van de indexcij fers. Men wacht op een deskundige uiteenzetting hierover. In de tussen tijd blijft het N.V.V. de eis van 6 handhaven en keurt het beleid van de regering te dezer zake af. Walcherse suikerzieken bijeen De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Vereniging van Suikerzie ken kwam dezer dagen in één der zalen van het Schuttershof te Middel burg bijeen. Dr. S. Drukker hield een causerie over „Hygiënische vraag stukken van de suikerziekte." Nadat spreker in het kort had uiteengezet hoe suikerziekte ontstaat, gaf hij zyn toehoorders vele nuttige wenken en adviezen over de te volgen leefwijze van de suikerzieke. Het is vooral be langrijk, dat men geregeld eet en dat de maaltijd uit deugdelijk voedsel is samengesteld. Extraatjes kunnen de suikerzieke worden toegestaan, mits zij door de N.V.S. zijn goedgekeurd. Men moet daarmee dan echter reke ning houden met het volgen van het ~ewone dieet. Daarna kreeg dr. Druk- ;er vele vragen te beantwoorden. Als tweede spreker trad op de heer N. Bioemendaal, directeur van de N.V.S. De heer Bioemendaal wees op de voordelen, die de bij de N.V.S. aan gesloten suikerzieken van hun orga nisatie hebben. Er zijn, aldus spreker, 50 tot 60.000 suikerzieken in Neder land. De N.V.S. telt momenteel nog i slechts 13.500 leden. Er zit groei in de 'vereniging, maar de meeste suiker zieken beseffen nog lang niet genoeg dat zij er belang bij hebben zich te organiseren. De heer Bioemendaal vertelde, dat de medici thans van mening zijn. dat een suikerpatiënt, wanneer hij nor maal leeft en zorgt geen last te krij gen van vetzucht, tegenwoordig even oud kan worden als een normaal ge zond mens. Vandaar, dat ook hoe langer hoe meer beroepen voor de sui kerzieken toegankelijk zijn. Voorts deelde hij nog mede, dat er een nieuw artikel aan de Warenwet toegevoegd zal worden, dat de fabrikanten zal verbieden een artikel „suikervrij" te noemen, zonder toestemming van de Kroon. De bijeenkomst, die druk be zocht was, stond onder leiding van de voorzitter der afdeling, de heer L. Jan- se de Jonge. Schoenmakerspatroons bijeen Maandagavond was de Schoenma kers-patroons Vereniging voor Mid delburg en omstreken in de zaal Montaan in vergadering bijeen. Als spreker trad op de heer H. Snieder, uit Bussum, voorzitter van de Neder landse Bond van Schoenmakerspa troons, Maatschoenmakers en Schoenwinkeliers. Na een openingswoord van de voorzitter der plaatselijke vereniging, de heer F. Schout, kreeg de neer Snieder het woord. Spreker memo reerde de toestand in de schoenmake rij vroeger en schetste aan de hand van voorbeelden uit de practijk de on gunstige omstandigheden, waaronder de beoefenaars van het vak toen verkeerden. Met nadruk wees hij er op, hoe thans door organisatie een grote vooruitgang is bereikt. Door samenwerking is men gekomen tot de vakopleiding; cursussen worden door het hele land gegeven. Een Le der Contrölestation werd opgericht. Dit station verricht nuttig werk in het belang van schoenmakers en pu bliek. Voorts herinnerde de heer Snieder aan de Vestigingswet Klein bedrijf, die de beunhazerij zeer heeft beperkt. Met waardering werd ge- gesproken over de Publierechtelijke Bedrijfsorganisatie. De heer Snieder zei tenslotte, het zeer te betreuren, dat bij de jeugd van thans zo weinig interesse bestaat voor het mooie vak van schoenmaker. De spreker beantwoordde aan het eind van z\jn betoog een groot aan tal wagen. Met dank aan de heer Snieder voor zijn duidelijke uiteen zettingen, sloot de voorzitter de goed bezochte vergadering. Vlissingen Filmavond in ziekenhuis Maandagavond werden in de kerk- zaal van het Chr. Ziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingen een tweetal film voorstellingen gegeven resp. voor pa tiënten en daarna voor het verplegend personeel en genodigden. Vertoond werd als hoofdfilm de kroningsfeesten in Engeland, vooraf gegaan door een natuurfilmpje en een film van een militaire parade. De prachtig gekleurde films genoten al gemeen de bewondering. De heer C. Kamermans bracht na mens het bestuur hartelijk dank aan de heer Ch. L. Dert door wiens be middeling de patiënten en het ver plegend personeel in de gelegenheid waren gesteld van deze films te ge nieten. Eerste steenlegging brandweerkazerne. Donderdag a.s. zal de echtgenote van de burgemeester van Vlissingen, mevrouw M. K. Kolff-Kruisinga, de eerste steen leggen van de nieuwe brandweerkazerne aldaar. Na afloop van de eenvoudige plechtigheid, die om 16 uur zal worden gehouden, ko men de genodigden bijeen in de boven zaal van het Scheldekwartier. Ledenvergadering en ouderavond Chr. U.L.O. De Vereniging voor Chr. U.L.O. te Vlissingen hield Dinsdagavond een al gemene ledenvergadering, tevens ou deravond. Na opening door de voor zitter, ds. J. S. Hartjes, brachten se cretaris en penningmeester hun jaar verslagen uit. In deze vergadering werd tevens afscheid genomen van de penningmeester, de heer Adriaanse en werd de nieuwe penningmeester, de heer C. C. Kamermans, verwel komd. Nadat de commissie tot het nazien van de boeken verslag had uitge bracht en er een nieuwe commissie benoemd was, sprak de heer H. M. van der Vegt over de wijzigingen in het MULO-examen. De heer J. W. Ditmar hield vervolgens een causerie met kleurenprojectie over New Yprk, waarna rondwaag en sluiting volgde. Na afloop van de vergadering was er voor de ouders gelegenheid tot het houden van een gesprek met de leer krachten. Advertentie Da weg raar jeugdige gezond heid ligt voor U open. Neem Sanatogen puur krachtvoed- tel uitent licht verteerbaar. Begin er nö mee. Nieuwe ener gie voegt U toe aan Uw gestel met iedere lepel Hel Zenuwtonicum „De bouw van de stof" De lezing, die prof. M. J. Sirks uit Groningen voor het „Natuurkundig Gezelschap" over erfelijkheid zou houden, kon door ziekte van de spreker niet door gaan. In plaats daarvan hield drs. J. Scheltens een inleiding over „de bouw van de stof". Spreker ging na, hoe het beeld, dat de mens zich in de loop der tijden van de bouw der materie heeft ge vormd, langzamerhand veranderd is. In de oudheid dacht men, dat de stoffen opgebouwd waren uit een beperkt aantal elementen nl. aarde, water, vuur en lucht. Deze theorie komt later terug in het periodiek systeem van de elementen, al telt men er dan 92. Een atoom, dat men vroeger als een klein hard bolletje voorstelde, blijkt te bestaan uit een atoomkern en meer of minder elec- tronen, die met een ontstellende snel heid om de kern heen cirkelen. Ver reweg het grootste deel van het atoom is leeg. Uitvoerig werden de theorieën avn Newton en van Huygens over het licht behandeld. Experimenten toon den aan, dat het licht een trilling zou zijn. Men voerde de hypotheti sche aether in, die men echter niet kon aantonen. Uit mislukte proeven concludeerde men, dat de aether niet bestond. Spreker wees er op, dat al lerlei dingen, waaruit de physlcus zich zijn wereld opgebouwd denkt, gedachte dingen zijn, waaraan men heel vaak niet iets waarneembaars kan toevoegen. Een electron bijv. is niet als ding waarneembaar, maar is een natuurkundig begrip, een In terpretatie van bepaalde waarne mingen. Wat blijft er volgens de hui dige opvattingen nog van de stof over? Het totale volume van de ato men, de electronen, enz. waaruit de gehele mensenwereld is samenge steld, is ongeveer 1/3 cm3, aldus de heer Scheltens. Bazar. De Lutherse gemeente hield Dins dagavond in de Bogardzaal een ba zar ten bate van de restauratie van de Lutherse kerk aan de Bree. Men vond er o.a. het gebruikelijke Rad van Avontuur, een theeschenkerij, waar ook soep gegeten kon worden, een toko en vele andere attracties. Een strijkje zorgde voor gezellige muziek. Ook vanmiddag en vanavond is de bazar nog geopend, GEVONDEN VOORWERPEN Op het politiebureau te Middelburg zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: gymnastiekschoenen, liniaal, goudkleu rig schakelarmbandje, schaal van rijwiel- bel. huissleutel no. 482. zakmes, postiden- titeitskaart, grijs binderwagentje, friseer- tang, ceintuur, motorstofbril, washandje, iengtedriehoek van auto, zwarte glacé handschoen, zilveren broche, binderpor- temonnaie, zilverbon van f 2.50, gevlam de vulpotlood en ballpoint pen, grijskleu- rige hoofddoek, pop. rode portemonnaie, witte turnschoen. muntbiljet van f 1.00. geboorteextract, zilveren boerinnebroche, kinderzakdoek, rode portemonnaie, snoer zwarte kralen, leesboek, rode autoped (luchtbanden), ijzeren wieltje, blauw-grij- ze hoed, bril in stalen koker, boerinne- speld. Nieuwe mijlpaal werd bereikt In de bouwgeschiedenis van de nieuwe „Centrale Zeeland" tc Vlissingen is opnieuw sprake van een mijlpaal. Bepaalden de werkzaamheden zich tot dusver tot het oprichten van de verschillende gebouwen en het mon teren en afstellen van de ketels co de vele machines en leidingen, het enige vuur dat daarbij te pas kwam was dat van de lasbranders, afge zien natuurlijk van het vuur dat dc vele medewerkers bezieldo om deze voor Zeeland zo belangrijke centrale zo snel mogelijk gereed tc krijgen! Thans is hierin echter verandering gekomen. Een van de 4 door de Kon. Mij. „De Schelde" geleverde vvatcrpypketels van 55 ton stoom per uur l>Ü een bedrijfsdruk van 41 atmosfeer is nu in een verder stadium geko men, nadat" lassers, monteurs, metselaars en isoleerders er de laatste hand aan hebben gelegd. de ketel tevoren gevuld met leiding water, waarin verschillende soorten chemicaliën zijn opgelost. Daarna wordt het vuur weer gedoofd en het inwendige geïnspecteerd, waarna de ketel verder wordt behandeld en van de nog ontbrekende delen wordt voor- Op 7 October nJ. is men met een klein vuurtje begonnen het inwendi- fe van de ketel droog te stoken, en kleine rookpluim bovenaan een van de 4 grote stalen schoorstenen, 44 m. boven de grond, legt hiervan getuigenis af. Op Dinsdag 20 October echter brak om half 8 aes ochtends het ogen blik aan dat een echt kolenvuur van de normale omvang tot ontsteking zou worden gebracht. Het doel hier van is gedurende ca. 18 uur de ketel „uit te stomen", teneinde verontrei nigingen in de pijpen los te maken en te kunnen verwijderen. Hiertoe is Collecten De collecte voor de kankerbestrij ding bracht te Westkapelle 272,54 op. De collecte, welke van 12 tot 17 October te Vlissingen werd gehouden voor het Verbond van Algemene In stellingen voor Kinderbescherming heeft 648,88 opgebracht. Mutaties P.Z.E.M. In de maanden Augustus en Sep tember kwamen bij de N.V.P.E.Z.E.M. de volgende personeelsmutaties voor: Aangesteld in vaste dienst als: klerk 3e klas: Mej. T. A. Reekers, Middelburg; tekenaar 3e klas: D. C. Houg, Zaamslag; electricien: C. A. Puype, Vlissingen, P. Melis, Seroos- kerke; grondwerker: N. de Jonge, Heerenhoek; C, Poortvliet, Kloetinge; H. Kerkhove, 's Heer Arendskerke. Bevorderd tot: techn. ambtenaar le klas: F. Kuyper, Vlissingen; tekenaar 2e klas: W. den Hollander, Middel burg; districtsmonteur 2e klas: J. P. de Feijter, Aardenburg; machinist 2e klas: N. J. Verschuure, Sluiskil; mon teur- chauffeur: J. W. de Looff, Sou burg; Th. E. van Laere, Axel; W. van Aalst, Vlissingen. Aangesteld in tijdelijke dienst als: chauffeur: A. de Nooijer, Souburg. Eervol ontslag op eigen verzoek: Mej. C. M. Donze. Vlissingen; K. Ba- reman, Terneuzen. „Het Groene Kruis" vergaderde Dc Chr. Ver. voor ziekenverpleging „Het Groene Kruis", omvattende de dorpen Koudekerke, Biggekerke, Me- liskerke en Zoutelande, hield een be- stuurs- en ledenvergadering in „Mid dendorp" te Zoutelande. Beide verga deringen werden geleid door burge meester J. L. Dregmans. Als leden van de kascommissie werden herbenoemd de heren A. Jan- se en Joh. Jobse te Zoutelande. In de vacature ds. Witteveen werd gekozen mevr. Wïsmeyer te Biggekerke en in de vacature J. Stroo mevr. Wagener te Zoutelande. De heren H. A. Mossel man te Koudekerke, J. Kodde te Big gekerke en burgemeester A. J. Huijs- man van Meliskerke werden bij accla matie herkozen. De begroting over 1953 sloot terwijl een bedrag van 2100 kon worden overgebracht naar het Bouwfonds. Het bestuur werd door de leden gemachtigd over te gaan tot het stichten van een wijkge- bouw in Koudekerke. Aan enkele op merkingen van de leden zal door het bestuur nog nader aandacht worden geschonken. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 4726 (6718); Vette koeien en ossen 650; Gebruiksvee 1668 (408); Vette kalveren 120; Graskal veren 410 (182); Nuchtere kalveren 772; Varkens 129; Biggen 209; Paar den 137; Veulens 24; Schapen of lam meren 562; Bokken of geiten 45. Prijs in centen per kg: Vette koelen le kw. 258—272 2e kw 244—258, 3e kw. 210228; vette kalveren le kw. 240—250, 2e kw. 225—240, 3e kw. 210 225; Biggen le kw. 46, 2e kw. 40, 3e kw. 34; Slachtpaarden le kw. 170, 2e kw. 165, 3e kw. 160. Prijs in guldens per stuk: Graskal- Spoedvergadering. De raad van Vlissingen komt Don derdag a.s. in spoedeisende vergade ring bijeen, 's avonds om 7.45 uur. De agenda vermeldt de beëdiging en in stallatie van de raad van mevrouw C. H. L. Spithout-Naerebout en de heer J. van Wagtendonk. Toneel voor bejaarden. Het toneelgezelschap van Herman Bouber zal Donderdagmiddag te half drie een gratis voorstelling voor de ouden van dagen geven in het Schel dekwartier te Vlissingen. Opgevoerd wordt het toneelspel in drie bedrijven: „Een inspecteur vraagt belet". Bokswedstrijden De Vlissingse boksclub D.O.S. or ganiseert Zaterdag 24 October on derlinge wedstrijden in het clublo kaal. Er zullen acht partijen gebokst worden, elk over drie ronden van drie minuten. Kanarievereniging Voor Vlissingen en omgeving is de zer dagen dc kanarievereniging „De Hazer" opgericht. Er zijn thans reeds 22 leden. Tot be stuursleden werden gekozen de he ren P. Nrjhuis, voorzitter; F. Kazan- der, secretaris; N. P. Kruit, penning meester; J. Malgo, 2e secretaris en J. Reinders, commissaris. veren le kw. 330, 2e kw. 280, 3e kw. 200; Nuchtere kalveren le kw. 56, 2e kw. 50, 3e kw. 43; Schapen le kw. 95, 2e kw. 85, 3e kw. 75; Lammeren le kw. 85, 2e kw. 76, 3e kw. 66; Kalf- koeien le kw. 1050, 2e kw. 900, 3e kw. 725; Melkkoeien le kw. 1050, 2e kw. 900, 3e kw. 725; Vare koeien le kw. 700, 2e kw. 600, 3e kw. 550; Vaarzen le kw. 800, 2e kw. 700, 3e kw. 575; Pinken le kw. 525, 2e kw. 475, 3e kw. VISMIJN VEERE. 20 October. Export garnalen, aan voer 1303 kg., 6064. Handels garna len, aanvoer 3363 kg., -1560. Schar, aanvoer 42 kg., 2710. Bot, aanvoer 193 kg., 2240. Wijting, aanvoer 20 kg„ 2o39. Middel tong, aanvoer 14 kg.,.92171. Rog, aanvoer 351 kg., 36 VISMIJN BRESKENS. 20 October. Export garnalen, aan voer 3076 kg. 6061. Handels garna len, aanvoer 177 kg., 6064. Schar, aanvoer 151 kg., 40—61. Bot, aanvoer 285 kg., 1625. Middel tong 14 kg., 250—262. Oost- en West-Souburg INTERKERKELIJKE SAMENKOMST. Zondagavond werd in de Gcref. kerk te Souburg, een interkerkelijke sa menkomst gehouden, die in het teken van de Gezinsweek stond. Als eerste spreker trad op ds. L. D. van Dyi, Ned. Herv. predikant te Kou dekerke. Zijn toespraak luidde „Jezus Christus en het huwelijk". Tweede spreker was ds. G. D. L. Brederveld, Geref. predikant te Sou burg met als onderwerp: „Jezus Christus in het gezin". Medewerking werd verleend door het Hervormde kerkkoor en het Ge ref. Evangelisatie koor. Hedenavond zal er een openbare samenkomst in de Ned. Herv. kerk zijn, waar dr. Pfaeltzer, psychiater, zal spreken over: „De sexuele opvoe ding van de jeugd". gen en toebenoren wordt dan spe ciaal verzorgd. Het vuur-dat door middel van hou ten planken, overgoten met olie, werd aangemaakt, breidde zich al spoedig over het kolenbed heen en verspreid de een grote hitte tengevolge waar van het water snel tot stoom werd; deze stoom liet men door uitblazen naar buiten ontsnappen, terwijl de verontreinigingen daarbij eveneens werden afgevoerd. Nadat de hierboven genoemde werkzaamheden zijn verricht, wordt voor de andere 3 ketels achtereen volgens hetzelfde programma voor bereid en afgewerkt. De bouw van de centrale vordert overigens naar wens, al is dan, hoofd zakelijk als indirect gevolg van de waterramp, enige vertraging in het bouwprogramma niet te voorkomen geweest. Derde reuzen-caisson naar Zijpe gesleept. Door zes sleepboten is Dindsag, in de middaguren, het derde phoenix- caisson, bestemd voor de dichting van het stroomgat bij Ouwerkerk, van de Robbenplaat bij Zierikzee, naar de vluchthaven bjj Zijpe vervoerd. Zoals bekend, werd deze vluchtha ven speciaal voor het stationneren van deze caissons aldaar, op diepte gebracht. De betonnen gevaarten lig gen op deze plaats aanmerkelijk gun stiger voor transport naar Ouwer kerk, dan op de Robbenplaat. „Hora"-correspondenten Tot bestuurslid van de Vereniging van en voor Gemeentelijke Ambte naren „Hora", afdeling Zeeland, is ge kozen de heer J. L. van Leeuwen, bur gemeester van Brouwershaven. De heer Van Leeuwen zal tevens als cor respondent voor Schouwen en Duive- land optreden. De heer mr. L. W. van Os, hoofd inspecteur titulair Invoerrechten en Accijnzen te Terneuzen, heeft zich be reid verklaard, als correspondent voor de „Hora" in die gemeente op te tre den. FAILLISSEMENTEN Het failissement van de heer A. J. de Zeeuw, garagehouder te Terneu zen is wegens gebrek aan actief op gegeven. Examens. Het diploma Scheepswerktuigkun- de B II werd behaald door de heer J. D. Filius. leerling aan de „De Ruy- terschool" te Vlissingen. Voor het Vakdiploma Aannemer Burgelijke- en Ulititeitsbouw slaagde de heer P. C. Bijl, uit Vlissingen, leer ling van de aannemerscursus te Ber gen op Zoom. FILMS IN ZEELAND. Vlucht en misdaad In Electro (Middelburg) draalt tot en met vanavond de Duitse film „Twee in een auto", met Hans Moser, Wolf Albach en Hannerl Matz. Een vrolij ke comedie, met de nodige verwikke lingen en misverstanden, die de Erijswinnaars van een voetbalpool eleven, als zij van het gewonnen geld op stap gaan. Voor liefhebbers van dit genre een aardige film. Luxor (Vlissingen) brengt „de Gif beker". Een boeiend verhaal van de strijd om een erfenis in Amerika aan het eind van de tweede wereldoorlog. Een Pools meisje geeft zich voor een gestorven vriendin uit en weet naar Amerika te komen, waar een gewe tenloos personage er in slaagt met haar te trouwen, om de erfenis in handen te krijgen. Voortreffelijk spel van Valentina Cortese. William Lun- digan en Richard Basehart. Nagekomen advertentie. Heden overleed zacht en kalm, na een lang durig en smartelijk lrj- 3en, onze geliefde, zorgzame Vrouw, Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, HELENA VAN DE GUCHTE gcb. DE BUE, in de ouderdom van 73 jaar en 7 maanden. Uit aller naam: tZ. VAN DE GUCHTE. Driewegen, 20 October 1953. De begrafenis zal plaats vinden op Vrij dag 23 October om 12 aur. L C. KROONENBERG— HOLTHUIS Zenuwarts, Donderdag 22 October AFWEZIG. Stationsweg 31, Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3