W <4 OSRAM LAMPEN Drentse boeren brachten vee voor getroffen Zeeuwse collega's Zeeuwse Almanak [Ook Spierpijn CHAUFFEUR GING TWEE WEKEN VOOR EEN ANDER DE CEL IN HAVENMEESTER IN TERNEUZEN VIERDE 25-JARIG JUBILEUM PUR0L NIEUW VERPLEEGSTERSHUIS VOOR ST. JOANNA IN GOES Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 17 OCTOEER 1953 „WE KOMEN WEL EENS WOORDEN TEKORT...." Overdracht te Kruiningen Het Marktplein te Kruiningen had Vrijdagmorgen veel weg van een vee markt. Zes en veertig melkkoeien, vaarzen, pinken en kalveren stonden er aan de Iyn, om naar hun nieuwe stal in Oostelylc Zuid Beveland te worden vervoerd. De „handel" verliep vlot, want alle beesten kregen een nieuwe eigenaar. De overdracht ging echter weer, zoals reeds zovele malen in de afgelopen maanden, met gesloten beurzen. Slechts de tevreden blik op de gezichten van de nieuwe bezitters was voldoende voor de Drentse boeren, die hier hun dieren aan hun getroffen Zeeuwse collega's kwamen aanbie den. Vijf en zestig prachtige beesten hadden de Drentenaren meegebracht, waarvan er nog negentien naai- West- Zuid-Beveland, Walcheren en Ooste lijk Zeeuwsch Vlaanderen gingen. Wederom een fraaie geste van mede leven, hetgeen de heer M. A. Kosten- se, voorzitter van de Herstelcommis sie van de Stichting van de Land bouw in Zeeland, deed opmerken, dat men bij zoveel hulp soms wel eens woorden tekort komt om uiting te geven aan de dankbaarheid. Vele Drentse boeren waren meege komen om van deze overdracht getui ge te zijn. Terwijl de beesten werden verdeeld, maakten de gasten nog een rondgang door de polder Kruiningen, waarna de officiële overdracht ge schiedde. De secretaris van de Stichting van de Landbouw in Drente, de heer G. M. Lambers, herinnerde eraan, hoe bij een vorig bezoek aan het Zeeuwse rampgebied, de grote verwoestingen diepe indruk op de Drentenaren had Advertentiei g en rheumatische pijnen wrijft U weg met Burgemeester benoemd in St Jansteen Mr. J. I. M. Reuser uit Den Bosch Met ingang van 1 November a.s. is bij Koninklijk Besluit benoemd tot burgemeester van St. Jansteen mr. J. I. M. Reuser, thans hoofdcommies ter secretarie van 's Hertogenbosch. De heer Reuser werd 23 Juli 1917 te Nijmegen geboren. Na een gymna siale opleiding studeerde hij klassieke letteren en rechtswetenschappen aan de R.K.-universiteit te Nijmegen. Mr. Reuser was achtereenvolgens werk zaam als ambtenaar op het geweste lijk arbeidsbureau te Nijmegen, op het departement van financiën, als adjunct-commies le klasse ter secre tarie van Heerlen en sinds 1946 als commies op de secretarie van Den Bosch. Hij was voorts o.m. voorzitter van de „Ai-ka", afd. Den Bosch en om streken, lid van de commissie van toezicht van het R.K. bureau voor beroepskeuzevoorlichting en presi dent-commissaris van de N.V. Cen trale Drukkerij te Nijmegen. gemaakt. Hoewel reeds veel was in gezameld, besloten de Drentse boeren toch nog iets voor hun getroffen Zeeuwse collega's te doen. In een week tyd werden alle Drentse boeren bezocht met als resultaat, dat o.a. 300 stuks vee werden afgestaan. „Bij zoveel verwoestingen als hier, is dit geschenk eigenlijk als een drup pel op een gloeiende plaat", zo vond de heer Lamberg, „doch wil het zien als een morele steun, om de bedrijven weer op te bouwen". De heer Lambers droeg daarop met de aanbieding van een koe de gehele geschenkzending aan de heer M. A. Kostense, voorzitter van de herstel- comissie van de Stichting van de Landbouw, over. De heer Kostense vertolkte de dank van de gedupeerde veehouders. Deze geschenken geven weer moed om opnieuw te beginnen. Vooral omdat het een gift is van col lega tot collega. Spreker hoopte dat het contact tussen de Zeeuwse en Drentse veehouders bestendigd zal blijven. De voorzitter van de werk- commissie, dr. G. Wagenaar, nam vervolgens de geschenkzending over en sprak daarbij zijn grote dankbaar heid uit, over de uit alle delen van het land geboden hulp. „Dit buitengewoon medeleven treft ons te rneer, aldus spreker, omda t het voor de schenkers niet alleen een fi nancieel offer is. Zij geven iets van hun eigen bedrijf, dat hen na aan het hart lag. Met deze mooie zending vee I wordt de basis gelegd voor de her- i bouw van de Zeeuwse veestapel". Middelburgse sportlieden in 1954 naar Folkestone Deputatie uit Engeland was op bezoek Een deputatie van het „Sporteo- mittee" uit Folkestone> waarbij de Chairman mr. A. J. S. Clark, bezocht Middelburg om o.a. de Middelburgse sportlieden officieel uit te nodigen om in 195-4 wederom een „sportinterchan- ge" in Folkestone te houden. Deze uitnodiging werd gedaan ten gemeentehuize, ten overstaan van mr. dr. N. Bolkastein, als ere-voorzitter en de heer D. A. Huysse, als voorzitter van de Adviescommissie voor Sportaangelegenheden, welke commissie de stede-ontmoetingen al tijd verzorgd. Als voorlopige datum werd vastge steld, de derde week van Augustus, dus na do Middelburgse feestelijkhe den. Het Folkestone-comité, dat weder- n met de grote moeilijkheid zit, dat de maand Augustus in het volle sei zoen valt, zal trachten de vele sport vrienden zoveel mogelijk bij Engelse families onder te brengen. Aan beide kanten van het „Kanaal" zullen beide comité's hun werkzaamheden aanvan gen om het geheel wederom zo suc cesvol mogelijk te doen slagen. A (Ine I t entte ïi ïi -li aS r* 1 - 1 11 11 iiii ïi II li fi k; - 11i II II II II II II H ||ip - u u beter licht - langere levensduur Vraag UwT leverancier Matroos gedood door val in ruim Vrijdag is een 19-jarige Franse ma troos yan een in de haven van Vlis singen liggend schip, in het ruim ge vallen en daarbij aan de bekomen verwondingen overleden. Posthume onderscheiding voor oud-Vlissinger. In de ridderzaal te Den Haag heeft de staatssecretaris van Oorlog Vrij dagmorgen namens de koningin 82 posthume onderscheidingen uitge reikt aan nabestaanden van gevalle nen tijdens de tweede wereldoorlog. De heer C. J. Bukkens uit Vlissingen mocht het bronzen kruis in ontvangst nemen voor zijn tijdens de oorlog om gekomen zoon, wijlen J. Bukkens. De heer J. Bukkens was op 18 Juli 1916 geboren. Tijdens de oorlog werd hij als agent van de Geheime Inlich tingen Dienst uitgezonden naar door de vijand bezet gebied. Door vijande lijke tegenactie werd hij echter ge vat en dit leidde tot zijn dood. Heide-iij, bezocht liet rampgebied De voorzitter van de Ned. Heide Mij., baron Van Heemstra, de directie en de hoofden van de ambtsgebieden van deze Mij., maakten Vrijdag een excursie naar de Zeeuwse rampgebie den. Van Bergen op Zoom ging de tocht naar Zijpe en vervolgens per boot naar Ouwerkerk, Nieuwërkerk en Zierikzee. Des avonds hield het ruim 50 leden tellende gezelschap een bespreking in hotel „de Korenbeurs" te Goes. Van morgen zou nog een bezoek aan de polder Waarde worden gebracht, dm de daar in uitvoering zijnde herstel werkzaamheden te bezichtigen. RECHTBANK MIDDELBURG Thans zes weken geëist „Misdrjjf tegen de openbare orde", noemde de Officier van Justitie bij de Middelburgse rechtbank het feit, waarvoor Vrijdag de expediteur J. F. S. uit Ovezande en de chauffeur H. F. v. d. B. uit 's-Heerenhoek terecht stonden. Zó dachten de- beide mannen er niet over en zeker niet toen zy samen onderhandelden of v. d. B. niet de twee weken gevangenisstraf kon uitzit ten, die de expediteur kreeg omdat hy in benevelde toestand achter het stuur van zijn wagen zat. Voor tweehonderd gulden wilde v. d. B. zich dan wel opofferen. Over de gevolgen van deze onwettige vervanging dachten zij evenmin, zodat de eis van zes weken gevangenisstraf wel een onaange name verrassing was. „Het ging nogal eenvoudig, hé", vroeg de president van de Middel burgse rechtbank, mr. P. van Empel, aan de chauffeur, die zich het eerst te verantwoorden had. „Een soort van onderlinge hulpverlening, in de tijd van Napoleon had men nog een remplagant, die zelfs meeging tot in Rusland. Maar dat gaat tegenwoor dig niet meer". Het bleek, dat de ex- VAN Hl tot <r2ljz>e Monteurs komen en gaan Uit Kruiningen vertrokken Vrydag de electro-monteurs van de N.V. Us- selcentrale uit Zwolle, die geduren de verscheidene weken de P.Z.E.M. hebben bijgestaan in het weer op gang brengen van de electriciteits- voorziening in deze gemeente. De di recteur van de P.Z.E.M., ir. T. Mi- chielsen, bracht de dank voor deze hulp over en bood hen als herinne ring een lepeltje met het Zeeuwse wapen aan. OVERGANG Wel, daar stonden wij dan toch even van te kijken, zo na het mid dernachtelijk uur. Nimmer nog wandelden wij, na de arbeid huiswaarts kerend, door zulk een zee van lichtals daar op dat uur golfde" in de Vlissingse Paul Kru- gerstraat! Boven uit twaalf houten masten straalde een hélle schijn neer op de totaal verlaten straat, waarin de oude lantarens als schuchtere nachtpitjes te flonkeren stonden. De gevels van de huizen aan weerszijden schenen verbaasd te knipogen tegen deze bru te, plotselinge inbreuk op het oude vertrouwde. Uit het gezapige sche merdonker, waarin zy zich jaren en jaren hadden gekoesterd, waren zij weggerukt en in plaats daarvan zette de niets-ontziende techniek de wonin gen in een verblindendalles-onthul- lend schijnsel De nieuwe, moderne verlichting brandde proef. Een voorproefje dus van hetgeen dan binnen afzienbare tijd, zoals dat heette gebeuren staat: de ganse Paid Krugerstraat in een zee van licht. Van het donker naar het licht, ge moet daar even aan wennen, aan zulk een overgang In Oosterland is men met het her stel helaas nog niet zo ver gevor derd. Daar arriveerde namelijk een groep Amsterdamse electriciens. Zy zullen de plaatselijke installateur be hulpzaam zyn by het herstellen van de electrische installaties in de diver se percelen. In Clinge wordt het zaak zijn eigen woning duchtig in het oog te houden. In verband met de bouw van nieuwe woningen werd het namelijk noodza kelijk alle huisnummers in het dorp te veranderen, zodat vergissingen in den beginne niet zijn uitgesloten Zeventien October wijst de kalend-er vandaag, maar nog steeds „zomert" het in Zeeland. Dat merkt ge aan het overbodig blijven van de winterjas, maar nog duidelijker blijkt het uit de binnenkomende berichten over aard- beienpluk! Nu was het de heer J. Bruggeling uit Souburg, die nog on geveer een kilo van deze vruchten mocht oogsten. Nog even en we kun nen de kerstboom met aardbeien ver- sieren RECORD De heer C. de Looff van de biljart vereniging „Dampoort" uit Middel burg heeft zijn eigen record gebro ken. Maakte hij onlangs in een wed strijd een beurt van 800 caramboles, thans waren het er niet minder dan 1390 „Onderweg" heeft het Middel burgse biljartwonder enkele rustpau zen in acht genomen De schipper M. P. had op de Ooster- schelde hef ongeluk over boord te vallen, maar gelukkig kon hij worden opgepikt door een passerend vaar tuig, zodat P. met de schrik en een nat pak vrij kwam. De vaandeldrager van de muziekvereni ging „Con Amore" te Hoedekenskerke bereikte dezer dagen de 50-jarige leeftijd en het spreekt welhaast vanzelf, dat hij een serenade in ontvangst mocht nemen. Bij K.B. is per 1 November a.s. benoemd tot lid van het bestuur der waterkering van de calamiteuze polders Serlippens c.a. de heer D. Scheele te Zaamslag. pediteur uiteindelijk door het Hof te Den Bosch twee weken gevangenis straf kreeg opgelegd omdat hij „on der de invloed' zijn auto bestuurde. Het kwam S. helemaal niet gelegen. Deze jonge expediteur had net een mooie opdracht voor de tijd van drie maanden gekregen en wat zouden zyn vader en moeder wel zeggen? Zijn metgezel wees een en ander, naar hij verklaarde, aanvankelijk van de hand. Het was onmogelijk. Maar een ver kreukeld briefje van honderd en de belofte van nog zo'n waardevol pa- pierHe deed hen. van zienswijze ver anderen. Wel trachtte hij voor de rechtbank te doen voorkomen alsof juist dat van geen enkel belang was maar dit klonk niet erg geloofwaar dig. President: „Als jullie nu de enige kwade rekels van Zuid-Beveland wa ren, dan zou het nog wel goed ge gaan zijn. Maar er zat er nog één". Overigens geschiedde die herken ning pas op de.... dertiende dag door een mede-gevangene. Hij kreeg pro ces-verbaal en hun spel was uit. De honderd gulden gingen terug naar de oorspronkelijke eigenaar, die inmiddels zijn straf wèl heeft uitge zeten. De president vroeg aan S. waarom hij zo'n vrees had voor die twee weken. Uitstel was door de pro cureur-generaal niet gegeven, zo ver klaarde deze. Overigens gaf ook deze beklaagde de feiten toe, al probeer den beiden 'de schuld op elkaar af te wentelen. Maar S. nad aan zijn vervanger ook nog enkele papieren meegegeven waaruit zijn identiteit zou moeten blijken behalve de justitiële beschei den, waarin het vonnis van twee we ken stonden opgetekend. Oplichting van de Staat. De Officier, mr. Ph. M. Schenken- berg van Mierop, bracht in zijn dag vaarding twee punten naar voren. Niet alleen heeft v. d. B. zich valse lijk voor S. uitgegeven maar boven dien heeft hij „met het oogmerk zich wederrechtelijk te bevoordelen", de Staat der Nederlanden bewogen tot afgifte van voedsel. Aan S. werd ten laste gelegd, dat hy dit misdrijf uit lokte door beloften en giften. Ten aanzien van de chauffeur noem de de Officier het ten laste gelegde bewezen en wat S. betreft staat het uitlokken tot oplichting, dus niet me deplichtigheid vast. „Als we hier nu S. horen", aldus de Officier, „is het net alsof v. d. B. zich bij hem gemeld heeft om toch vooral maar die twee weken voor hem te mogen zitten. Maar vast staat, dat S. de eerste is, die over een en ander be gon". De Officier verdiepte zich ver volgens in de jurisprudentie van dit soort zaken. De Hoge Raad heeft in '40 uitgesproken dat in dergelijke ge vallen wel degelijk sprake is van op lichting. In de aanmelding is de opzet opgesloten om van de Staat eten zonder betaling te verkrijgen. Mr. Schenkenberg van Mierop noemde het feit niet zo onbelangrijk. Er zit steeds een gevaar in dat dit wel gelukt al bestaat de kans, zoals ook hier, dat er in kleinere plaatsen gauwer ontdekt wordt dat een ander zich komt aanmelden. Wegens dit' ■misdrijf tegen de openbare orde eiste spreker vervolgens tegen ieder van dé beklaagden zes weken gevangenis straf. Mr. J. Kuypers uit Bergen op Zoom, optredend namens S., wilde de feiten, die strafwaardig zijn, niet be strijden. Maar zyn ze ook strafbaar, vroeg pleiter, die op juridische gron den bestreed, dat S. veroordeeld kan worden. Het zich onttrekken aan een vonnis behoort tot de mogelijkheden van een veroordeelde. Er kan hier geen veroordeling volgen wegens po ging tot uitlokking en evenmin we gens een poging tot oplichting. Spre ker betwijfelde of beide beklaagden wel het oogmerk hadden om de Staat op te lichten. Hij eiste ontslag van rechtsvervolging en vrijspraak. Ook deed hy een beroep op de menselijke motieven. Het gold hier een „slimmig heidje", waarmede S. zich uit een moeilijke situatie trachtte te redden. Op Woensdag 28 October zal de rechtbank uitspraak doen. ONDER GROTE BELANGSTELLING Veel waardering voor zijn werk In aanwezigheid van verscheidene autoriteiten van de Rijkswaterstaat in Zeeland, onder wie de hoofdinge nieur-directeur ir. J. H. van den Bürgt, de vroegere hoofdingenieur- directeur in Zeeland, ir. Th. Heijblom, de plaatsvervangend arrondissements ingenieur te Terneuzen, ir. J. P. Nee- teson, de rykshavenmeester te Hans- weert, de lieer Visser, alle hoofden van Dienst in het arrondissement en vele personeelsleden, werd Vrijdag middag in het kantoorgebouw van de Rijkswaterstaat te Terneuzen het feit gevierd, dat de rykshavenmeester al daar, de heer N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem, gedurende 25 jaar deze belangrijke functie heeft bekleed. De jubilaris, die zich in brede kring een grote sympathie heeft verworven en die in het openbare leven te Terneu zen een vooraanstaande plaats in neemt, werd door vele sprekers in zeer erkentelijke bewoordingen toe gesproken. Hierbij bleek, dat de heer Lambrechtsen van Ritthem niet al leen bij de hoogste Nederlandse en Belgische waterstaatsautoriteiten om zijn voortdurend betoonde activiteit ten zeerste wordt gewaardeerd, doch ook, dat hij bij het personeel om zijn goede menselijke eigenschappen de hoogste achting geniet. De bijeenkomst werd geopend door ir. Neeteson, die de jubilaris, diens echtgenote en dochter verwelkomde, waarna.ir. van den Burgt.een kort overzicht gaf van de levensloop van de héér Lambrechtsen van Ritthem 'ën wees op het vele werk, dat deze na de bevrijding voor het kanaal Ter neuzenGent verrichtte, waarvoor hij door de Belgische regering werd benoemd tot Ridder in de Leopolds orde. Ook ir. Neeteson, die namens hoofdingenieur Van de Velde sprak, legde de nadruk op de goede verhou ding, welke steeds tussen de Water staat en de lieer Lambrechtsen van Ritthem heeft bestaan. Hij prees de grote bereidheid van de jubilaris, zich C. LAMBRECHTSEN VAN RITTHEM .Rijkshavenmeester Advertentie IHuidgenezing Huidzuiverheid Huidgezondheid GEZELLIG „HOME" Blijdschap en dankbaarheid Fraai gelegen tussen het groen is in de tuin van het R.K. ziekenhuis „St. Joanna" te Goes een modern verpleegstershuis verrezen, dat Vrij dagmiddag in tegenwoordigheid van talrijke genodigden, door deken R. M. A. Nieveen van Dykum plechtig werd ingewijd en officieel geopend. De. bui tengewoon smaakvolle en gezellige inrichting van dit gebouw, maakt het tot een aantrekkelijk „home" voor de lekenverpleegsters, waarin zij na hun arbeid, volkomen uit de ziekenhuis- sfeer kunnen vertoeven. Naast de vijf en twintig gezellige slaapkamers voor de verpleegsters, bevat het gebouw een ruime en fris- sj eetzaal met aangrenzende keuken, terwijl de zitkamer door uitvoering en aankleding de juiste, intieme sfeer schept om zich werkelijk „thuis" te voelen. Het monumentale trappenhuis is ryk versierd met een gebrandschil derd glas-in-lood-raam, als geschenk van de aannemer en onderaanne mers. Op de bovenverdieping zijn naast een aantal slaapkamers en een leska mer, keurig uitgevoerde badcellen en toiletten ingericht. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat bij de openingsplechtigheid ver schillende spreeksters uiting gaven aan hun blijdschap en dankbaarheid over het tot standkomen van dit ge bouw, dat in een lang gevoelde be hoefte voorziet. Deken R. M. A. Nieveen van Dij- kum hield een toespraak, waarin hij het R.K. ziekenhuiswezen cn het werk van St. Joanna in het bijzonder be lichtte. Hrj memoreerde daarbij met dankbaarheid het werk van de kloos terlingen, die de eerste stoot voor het R.K. ziekenhuiswezen hebben gege ven. Verder liet de Deken in het kort de geschiedenis van „St. Joanna" -de revue passeren, waarbij hij ook met waardering getuigde van de me werking, welke van de doktoren werd ondervonden. Vervolgens wees hij nog uitvoerig op de betekenis'van het sa mengaan van verzorging van ziel en lichaam. Tenslotte richtte hij zich nog tot de lekenverpleegsters om hen te wijzen op hun taak. De voorzitter van het bestuur, de heer J. Bos, sprak een dankwoord tot de architect, aannemer en onder aannemers voor de keurige uitvoe ring, waarna de heer J. de Kok met enkele woorden het gebrandschilderd raam namens aannemers, ondernaan- nemers en leveranciers aanbood. Gelukwensen Nadat verpleegster Tinie Booke- laar de dank van de bewoonsters van dit gebouw had vertolkt, bracht de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, die met wethouder J. H. Roose en de gemeentesecretaris de heer B. Burger deze plechtigheid bijwoonde, de gelukwensen van het gemeentebe stuur over. Hij wees daarbij op het belang van een goede huisvesting voor liet personeel. Dit moet zyn weerslag hebben op de activiteit, de arbeidslust en liet uithoudingsvermo gen van- de verpleegsters. De burge meester sprak de wens uit, dat dit gebouw ook moge bijdragen tot de van alle kanten geroemde verzorging van de lijdende mensheid. De hoofdinspecteur van de Centrale Bohwinspectie in het bisdom Haar lem, de heer M. van Ooyen, sprak nog een dankwoord tot bestuur en zus ters voor de prettige samenwerking, waarna besloten werd aan de archi tect. de heer Blank, die om gezond heidsredenen niet aanwezig kon zijn, in een telegram dank te betuigen e een spoedig herstel toe te wensen. Tot slot maakten de genodigden een rondgang door het gebouw. voor het algemeen belang in te zet ten. Sluismeester D. Mollevanger bood vervolgens namens het personeel de rykshavenmeester een vijftal fraaie boekwerken en diens echtgenote een bloemenmand aan. De hoofdwerktuigkundige, de heer P. A. de Doelder, sprak namens het technisch personeel zijn grote waar dering uit jegens de rykshavenmees ter, waarna ir. Heijblom de grote stiptheid roemde, waarvan de heer Lambrechtsen van Ritthem steeds blijlc heeft gegeven. De oud-bureauchef, de heer L. Wis- kerke, herinnerde aan de buitertge- woon prettige omgang, welke hij ge durende 25 jaar met de jubilaris heeft gehad. De heer Lambrechtsen van Ritthem sprak tenslotte een dankwoord, waarbij hij verklaarde zich bij zijn werk te voelen als de „di rigent van een orkest". Allen moeten echter medewerken om een goed ge heel te krijgen en een eerste vereiste is, dat men zich mens toont, aldus de heer van Ritthem. Tenslotte deelde hij nog mede over 19 maanden, wanneer hij de pensioen gerechtigde leeftijd ïeeft bereikt, tot ;ijn groot leedwezen om gezond- xëidsredenen Terneuzen te moeten verlaten. Ter gelegenheid van het jubileum wordt hedenmiddag in Grand Hotel Rotterdam een receptie gehouden. Liefhebbers genoeg Voor de betrekking van direc teur van de Pi-ov. Zeeuwse Ver- eniging voor vreemdelingen verkeer, hebben zich niet rain ier dan 149 sollicitanten aange meld! Bronzen heldenmedaille voor Vlisskger Op verzoek van het Carnegie Hel denfonds te 's-Gravonhage heeft de burgemeester van Vlissingen de bron zen medaille van dit fonds uitgereikt aan de heer A. J. S. C. C. van der Velden, leerling aan de Zeevaart school aldaar, die op 26 November 1951 een man uit een in de Konin ginnegracht te 's-Gravenhage ge raakte auto wist te redden. MIDDELBURG. Vanaaag Ulectro: „De grote beslissing", (18 j.), 7 en 9.15 uur: Schouwburg: „Huwelijlcswals", (18 j8 uur; Kunst museum: Tentoonstelling „Kunstenaars helpen", 16.00—17.30 en 19.30—21.30 u. Morgen Electro: als vandaag 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als vandaag, 8 uur; „2C Jaar op wacht", (a.l.), 2.30 uur; Kunstmuseum: „Kunstenaars helpen", 12,30—17.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Bureau Zedenpo litie", (18 jr.), 7 en 9 uur; Luxor: „Vi va Zapata". (14 jr.), 7 en 9 uur. Mor gen Alhambra als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: als vandaag, 3. 7 en 9 uur. GOES. Vandaag Grand: „Robin Hood", (a.l.), 7 en 9 uur. Morgen Grand: „Onzichtbare boeien", (14 jr.), 3 uur, 7 en 9 uur als vandaag. SOUBURG. Vandaag Rode KruisgebouwPostzegel» tentoonstelling 14.00—21.00 uur'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2