PREDIKBEURTEN OVER BELGISCHE DAMES EN EEN GOEDGELOVIGE BOER WALCHEREN TENTOONSTELLING IN GOES OVER EIGEN INDUSTRIE ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT RECHTBANK MIDDELBURG Zeven maanden geëist voor een geval van oplichting Men zegt wel eens, dat al te goed buurmans gek is. In de zaak, die Vrij dag door de Middelburgse rechtbank werd behandeld was de schuldige wel iswaar geen buurman maar toch wel een zeer goede bekende van de boer A. N. Aan de commissionnair J. A. D te Terneuzer werd ten laste gelegd, dat hij deze landbouwer in totaal 3600 gulden afhandig maakte zonder daarvoor een tegenprestatie te leveren. Of die prestatie moest dan bestaan in het steeds weer verzinnen van nieuwe verhalen om maar niet aan zijn verplichtingen te hoeven voldoen. Zeven maanden gevangenisstraf eiste de Officier van Justitie tegen D., die ter zitting zijn ongeloofwaardig verweer vol hield. Het begon goed. Dat verklaarde tenminste de boer en de verdachte was het er, voor wat dit deel van de historie betreft, roerend mee eens. Hij had een paard voor de boer te Rotterdam verkocht voor negenhon derd gulden. Toen hij dit geld wilde afdragen aan N., zeide deze, dat htj het maar moest houden om er een ander paard voor te kopen. Enkele dagen later een en ander speelde zich af in 1950 kwam verdachte met een aanbod om een paard te ko pen, dat evenwel 1250 gulden moest kosten. Hij kreeg zijn f 350 er bij, maar de boer later niet het paard. Het dier moest uit België komen. Nog voor er klaarheid kwam stelde D. een andere aankoop voor aan de boer. Hij zou een boerderij kunnen pachten bij St. Niklaas in België „een veelzeggende naam", aldus de president mr. van Empel waar van de eigenaresse een Belgische da me was. Hiervoor moest N. evenwel duizend gulden geven, die prompt in de zak van D. belandden. Tien a vijftien keer ging verdachte voor deze zaak naar België; boer N; ging daarna zelf maar eens kijken, doch de aangegeven boerderij was al lang verpacht aan een ander. Ten slotte werd het een politiezaak. Ofschoon de landbouwer zich bereid verklaarde met een schikking genoe gen te nemen, waardoor 1800 gulden konden worden terug betaald, heeft hij tot op vandaag het andere ge val speelde zich af in 1951 nog geen cent gezien. ,JHard gewerkt9 „Ik heb er altijd hard voor gewerkt", zeide verdachte tegen de president. Er volgde een nieuw verhaal over moeilijkheden en ziekte. „Altijd uit vluchten", antwoordde mr. Van Em pel, „schaam je je niet!" „Ik heb er altijd hard voor gewerkt", herhaalde verdachte alleen maar. „Op stap ge weest met Belgische dames" hield de president hem voor. „Als je dat hard werken noemt Toen het geld op was, had blijk baar ook de Belgische dame, die op papier een boerderij verpachten kon, er genoeg van. „Je kunt beter Joris Goedbloed he ten", meende de president, nadat de boer zijn lezing had gegeven. Of schoon iedere eontröle op niets uit liep had hij steeds weer het geld ge geven. De Belgische boerderij omvatte een 48 h.a. en de pachtprijs was f 125 per ha. De landbouwer informeerde links en rechts maar al hetgeen hij gewaar werd was een negatief resul- Aangezien de verdachte de feitelij ke gang van zaken niet ontkende en de verklaringen van het slachtoffer daarmede in overeenstemming waren, was het bewijs wel geleverd. Zou men een schikking voorstellen en een voorwaardelijke straf, dan bestaat het gevaar, aldus de Officier, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, dat verdachte een ander misdrijf pleegt om aan het geld te komen. Bovendien heeft hij zich schandalig gedragen en er is geen enkele terugbetaling gedaan. Daarom eiste hij zeven maan den gevangenisstraf. In zijn laatste woord zeide verdach te, dat zijn vrouw nog niet had kun nen betalen. „Of wilde ze niet betalen voordat je het uitgemaakt had met de Belgische madame?" vroeg de pre sident. „Op 28 October zal de recht bank uitspraak doen. Mocht er voor die tijd iets betaald zijn en van enige goede wil daartoe sprake zijn, dan kan dit nog van invloed zijn op het vonnis". „Maar als ik nu in Januari de 1200 enbegon verdachte onmiddel lijk. Doch de president vond het welle tjes en de behandeling van de zaak was daarmede afgelopen. Zeeuwse editie van B.B.-orgaan De Bescherming Burgerbevolking heeft haar eigen orgaan gekregen „De Paladijn". Het verschijnt in ver schillende edltie's: ook een voor Zee land, waaraan de hoofdredacteur van de Prov. Zeeuwse Courant, de heer G. Ballintijn meewerkt als gewestelijk redacteur. De leiding van „De Pala dijn" berust bij Jan Goderie, die hoofd is van de voorlichting bij de „Be scherming Burgerbevolking". Voor het eerste nummer van net blad schreef minister Beel een inleidend woord en in de provinciale editie's voegen de Commissarissen der ningin daaraan een woordje toe. Wat Zeeland betreft, blijkt uit de mededelingen in „De Paladijn", dat het met de werving van de hulpkrach ten vrij goed gaat. Alleen Vhssingen blijft achter, daar is men pas aan de 30% toe. Goes is volgeboekt en het spant daarmee van de Zeeuwse ste den de kroon. Met de opleiding Is men in diverse plaatsen al begonnen en men heeft goede moed, dat de zaak van de ,,B. B." voor geheel Zeeland binnen niet al te lange tijd stevig gefundeerd zal zijn! Uiteraard heeft dit eerste nummer 'n beetje „officieel" karakter. Het ligt in de bedoeling er een gezellig krantje van te maken, dat de samen werking tussen de B.B.'ers zal ver sterken. Schip liep averij op. In de haven van Veere werd Don derdagmorgen door de sleepboot c.s. M. 9 een bietenschip binnengebracht. Dit schip kwam daarbij in aanvaring met het havenhoofd en liep vrij ern stige averij op. Het werd ter plaatse voorlopig hersteld. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 16 Oct.: Aardappelen: Blauwe Eigen heimers 12.20. Bintjes grote 9. Meerlan- ders bonken- 8.1ó, id. grote 9.10, id. drie ling 4.80. Fruit: Appelen: Cox Orange Pippin AA 63, A 62, BC 55, I 60, II 31—50, K 25—36 Gravensteiner I 2628, K 21—23. Manks Codlin K 12—14. Sterappelen BC 25. I 14 18, II 6—7, K 10. Ellisons Orange K 23. Jonathan K 22—23. Jacques Lebel K 6. Glorie van Holland K 17. Laxton's Su perbe I 24, II 13, Goudreinette K 10—20. Appelen val en kroet 416. Suikermeloe nen 21—25. Netmeloenen 7—30. Oranje Ananasmeloen 1420. Peren: Beurré Olex. Lucas T 42, BC 39, K 18. Beurré Clairgeau A 32—33, I 29, K 25. Nouveau Poiteau I 17—19, II 5—6, K 6—18. Soldat Laboureur K 26. Zwijndr. Wijnpeer I 20. St. Rémy I 13, id. K 12. Comtesse de Paris I 22, id. K 14—16. Le- gipont K 31. Gieser Wildeman K 21. Doy enne du Cornice I 58, id. K 36. Rietpeer K 21. Peren val en kroet 3—12. Tomaten 20—29. Black Alicante 82—104. Franken- thalers 81—85. Groenten: Bloemkool A 837, B 824, C 8—14. Witte kool 3%—4. Rode kool 3— 10. Sav .kool 410. Boere kool 3. Spruiten 15-41. Andijvie 6—14. Spinazie 3—33. Wit lof 33—70. Prei 8—11. Sla 3—14. Koolra pen 9. Augurken B 79, D 23. Komkommers B 14—16, C 814. Princéssebonen 6176. Snijbonen 46—73. Pronkbonen 28—30. Bos- rapen 214. Boskroten 811. Bosradijs 4 Bospeen 818. Kroten per kg 9—12. Peen epr kg 3—13 Uien 4—5. VISMIJN VEERE. 16 Oct.: Export garnalen 1895 kg 60. Handels garnalen 931 kg 52—57. Middel long li kg Q4ig8, Rog 137 kg 30-41. vislever 2 kg 105. Wulken 4 kg 18. Alles in ets per kg. Middelburg Chr. Besturenbond bijeen In de Groene zaal van het Schut tershof kwam Vrijdagavond de Chris telijke Besturenbond Middelburg bn- een. In zijn openingswoord verwel komde de voorzittei-, de heer P. Me- liefste, de spreker van de avond, de heer G. Moll uit Utrecht, penning meester van het C.N.V.. De heer Moll gaf een uiteenzetting van de conclusies van het nieuwe rap port inzake de Christelijke Besturen bonden. Het is niet mogelijk de Besturen bonden een zelfstandige status in de structuur van de vakvereniging te f;even. Zij zullen de plaatselijke een- rale organen moeten blijven van de Christelijke vakbeweging, die zoveel mogelijk ingeschakeld behoren te worden bij het totstandkomen van de meningsvorm over het algemene ver- bondswerk. Om dit naar buiten dui delijk te maken verdient het aanbe veling aan de naam van de besturen bonden toe te voegen: „Plaatselijke centrale van het C.N.V.". Voorts sprak de heer Moll over de uitzending van de vakbondsbestuur ders naar Indonesië en Canada en in het bijzonder over de activiteit van de heer K. de Boer, die door het C.N.V. naar Nieuw-Guinea is gezonden om daar de Christelijke-Sociale arbeid te verbreiden. Met dit werk zijn grote bedragen gemoeid en daarom zal het C.N.V. binnenkort een beroep doen op alle leden om een financieel steen tje bij te dragen. Na zy'n uiteenzet ting beantwoordde de heer Moll nog vele vragen. Herv. Gezinsavond. In het kader van de gezinsweek 1953, zal door de Hei-vormde Gemeen te van Middelburg op Dinsdag 20 Oc tober in de Schouwburg een gezins avond worden gehouden. Vertoond zal worden de film „Mandy". Na de voorstelling zal een forum, bestaande uit: Mevr. PelMeilink, arts; mej. mr. E. Roder, wnd. secre taresse van de Voogdijraad; ds. F. Don, praeses van de kerkeraad; mr. J. L. Andreae, substituut-officier van justitie en de heer D. Botje, candi- daat-notaris en ouderling, vragen be treffende huwelijk, gezin en opvoe ding beantwoorden. FILMS IN ZEELAND. Gevarieerd programma „Viva Zapata" is tot en met Maan dag te zien in Luxor (Vlissingen). Emilio Zapata was een Mexicaanse boerenleider uit het begin van deze eeuw, die het vertrouwen van de land bevolking won en het tot president bracht. De film volgt zijn leven op de voet. Regisseur Kazan heeft het grootste deel van de film in Mexico zelf laten opnemen, waardoor het ver haal veel aan aantrekkelijkheid heeft gewonnen. Marlon Brando, ster van Holly wood en Broadway, speelt de hoofd rol met veel karakter en weinig ster- allure, Jean Peters is. een beminnelij ke Josefa en er is een prachtige bijrol van Anthony Quinn als Zapata's broer. Een groots filmwerk! Alhambra (Vlissingen) brengt tot en met Woensdag de Deense film „Bureau Zedenpolitie". De film is ver vaardigd in overleg met de Kopen- haagse zedenpolitie en heeft een spe ciale strekking: de plattelandsmeisjes die naar de grote stad trekken, te waarschuwen tegen de gevaren, die daar dreigen. In Electro (Middelburg) draait tot en met.Maandag de oorlogsfilm „De grote beslissing". Het toneel van de strijd is Korea. We zien de bittere ge vechten van de Amerikanen tegen de communistische overmacht. Noord- Koreaanse soldaten gebruiken hulpe loze vluchtelingen als schild tegen de Amerikaanse aanvallen... Er ontstaat een romance tussen een Amerikaans kolonel en een aantrekkelijk vrouwe lijk lid van de commissie der Ver enigde Naties. De regie was in handen van Tay Garnett. De hoofdrolspelers zijn Ro bert Mitchum en Ann Blyth. Schouwburg (Middelburg) presen teert tot en met Maandag de Duitse operettefilm „Huwelijkswals". Een film van het genre „een grapje en een liedje". Het verhaal draait om een huwelijk van een grote revue- en filmster met een eenvoudig meisje. Er komt maar steeds niets van trou wen. Men begrijpt, dat het tenslotte na veel humoristische en romantische scènes tóch in orde komt Johan Heesters en Fritz Rémond vervullen de hoofdrollen. Zondagmiddag in dit theater „20 iaar op wacht", een klucht van het jekende tweetal Stan Laurel en Oli ver Hardy. Vlissingen Belgische marinevoetballers op bezoek in Vlissingen. Woensdag 21 October a.s. te 13 uur 30 zullen de mannen van de Matro- zenopleiding-Marine een mars maken door Vlissingen. Zij vertrekken vooropgegaan door de marinierskapel van het marineterrein aan de Prins Hendrikweg en marcheren dan via Prins Hendrikweg, Paul Kruger- straat, Dishoeckstraat, Kasteelstraat, Hobeinstraat, Paul Krugerstraat, Badhuisstraat, Villapark, Koudekerk- seweg, Pr. Rooseveltlaan, Bonedijke- straaf, Hogeweg, Bloemenlaan en Irislaan naar het sportterrein. Op dat sportterrein zal een marine-elftal een wedstrijd spelen tegen een elftal van de Belgische marine Dit is een tegenbezoek van de Bel gen, die kort geleden een Nederlands marine-elftal ontvingen te Oostende. Na afloop van de wedstrijd mar cheren de marinemannen via Iris laan en Paul Krugerstraat terug naar het marine-terrein aan de Prins Hen drikweg. „Gezin en vrijetijdsbesteding" In het kader van de gezinsweek organiseert de Commissie voor Bij zonder Kerkewerk van de Ned. Herv. Gemeente te Vlissingen weer een aan tal gezinsappèls. Onder leiding van de wijkpredikanten zal op deze bijeen komsten het thema „Gezin en vrije tijdsbesteding" worden behandeld. In samenwerking met de Herv. Jeugd raad zullen ook jeugdappèls worden gehouden. Zoutelande Vergadering V.V.V. De vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Zoutelande hield een le denvergadering onder voorzitterschap van de heer G. Gabriëlse. Dit sei zoen zijn er 317 strandtentjes ge plaatst tegen 303 in 1952. In totaal hebben ongeveer 7000 gasten Zoute lande bezocht. Voorts werden dit seizoen 2220 gidsen verspreid. Ten slotte werd gesproken over het plaat sen van toiletten met doorspoeling op de stranden en de mogelijkheid een wisselkantoor in te richten voor vreemde valuta. Jaarvergadering van de voetbalver. „Middelburg"- Moeilijkheden Stadhuistournooi. De Middelburgse Voetbal- en At letiekvereniging „Middelburg" hield Donderdagavond in de bovenzaal van de Schouwburg haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De voorzit ter, de heer S. Simonse, verwelkomde in zijn openingswoord o.a. de ere-le- den de heren L. A. van Westen en 31. P. Simonse. De vergadering betracht te vervolgens staande enkele minuten stilte ter herdenking van de in het af gelopen seizoen aan de vereniging ontvallen leden de heren H. C. Hengstangers, J. Goedbloed en Cleemput. De lieer Simonse releveerde in liet kort de gebeurtenissen van het ver enigingsjaar 19521953. Het le elf tal begoii slecht, maar wist door een goede eindspurt bij de middenmoot te eindigen. Men had echter beter ver wacht. Het 2e elftal speelde het klaar voor de derde achtereenvolgende keer kampioen van de reserve 2e klasse C te worden. Helaas ging de hoop op promotie niet in vervulling. Het 3e elftal, dat ongeslagen kampioen werd, kon niet promoveren, doordat het tweede niet promoveerde. Het 4e elf tal bezette de tweede plaats en het 5e speelde met wisselend succes, door de vele veranderingen, die in de opstel ling aangebracht moesten worden. Het 6e elftal werd kampioen van de Zaterdagcompetitie en ook de junio ren deden het niet slecht. Het A-elf- tal bezette in de eindstand de 3e plaats, het B 1-elftal de 4e en B 2 de 6e plaats in hun afdelingen. Vervolgens richtte de heer Simon se een ernstig woord tot de werkende leden. „Een gedeelte van hen", aldus spreker, „beseft nog niet genoeg, waar het bij een voetbalvereniging om gaat. Vele spelers van de verschil lende elftallen oefenen niet serieus genoeg. De opkomst op de conditie training is te gering en wil onze ver eniging op het peil blijven spelen, waarop zij nu speelt, dan zal men zich tot het uiterste moeten inspan nen. Wanneer de werkende leden zich maar ten volle inzetten, dan moet het zelfs mogelijk zijn prestaties te leve ren, die gelijk zijn aan die van de clubs buiten Zeeland". Sprekende over het Stadhuistour nooi, zei de heer Simonse het te be treuren, dat het dit jaar niet op twee Zondagen gespeeld kon worden, om dat het sportveld één Zondag door de zustervereniging „Zeelandia" bezet was. Indien het volgende Stadhuis tournooi weer onder dergelijke om standigheden gespeeld moet worden, heeft men de keuze tussen het spelen van de ene helft buiten Middelburg, hetgeen voor de vereniging en de ge meente zeer nadelig is, of het ophef fen van het tournooi. Deze kwestie zal nader worden bestudeerd. Met waardering werd voorts gesproken over de fraaie tribune, die net sport veld door particulier initiatief rijker is geworden. De heer J. Raven- schot, die reeds lange tijd als trainer van „Middelburg" werkzaam was, is per 1 Mei van dit jaar als bezoldigd trainer aangesteld. In verband daar mee meerfdemet bestuur het bestaan de clubblad voorlopig te moeten op heffen als bezuinigingsmaatregel. De vergadering besloot nu tot uitgave van een goedkoper clubblad. De jaarrekening over het vereni- fingsjaar 19521953 sloot met een iatig saldo van 614,37. De jaarver slagen van penningmeester, secreta ris en van de verschillende commis sies werden goedgekeurd. De begro ting voor het jaar 19531954 is slui tend. De bestuursleden de heren S. Si monse en J. Julianus werden bij ac clamatie herkozen. Als secretaris zal in het vervolg de heer E. C. Linden- bergh optreden, in plaats van de heer W. Lefèvre, die deze functie tijdelijk heeft waargenomen. De heer W. Le fèvre werd gekozen als bestuurslid in de plaats van de heer J. W. Becks, die aftreedt. >e elftalcommissie werd opnieuw samengesteld. Hierin hebben nu zit ting de heren J. J. Bostelaar, H. Knol, J. v. d. Berge en A. Coppejans. „NEDERLANDS FABRIKAAT ls het niet vaak zo, dat de producten uit liet buitenland een grotere aan trekkingskracht hebben dan do voortbrengselen van onze eigen industrie? Waarom eigenlijk? Niet omdat de Nederlandse industrie voor het buiten land behoeft onder te doen. De Vereniging „Nederlands Fabrikaat" toont dit door een reizende tentoonstelling, welke thans van vandaag tot en met Donderdag in de zaal-Krijger te Goes wordt gehouden. in de eerste plaats is deze exposi tie bedoelt om de schooljeugd nader in contact te brengen met onze indu strie. Alle scholen in Zuid- en Noord Beveland, van de zesde klasse van de lagere scholen tot en met de nijver heidsscholen en Lycea, zijn hiertoe uitgenodigd. Dè belangstelling is zo groot, dat alle beschikbare uren dubbel volge- geboekt zijn. zodat doorlopend met twee instructeurs les moet worden gegeven. Een twintigtal industrieën hebben met interessante stands, welke een beeld geven van het fabricageproces van onderscheidene producten, hier aan hun medewerking verleend. Elke klas krijgt door een instructeur één uur les, waarbij het door de verschei denheid van de stands mogelijk is, dit onderricht aan te passen aan de be langstelling en de leeftijd van de be- Waar zijn onze schepen? Andljk 16 te Antwerpen. Annenkerk 16 te Genua verw. Enggano 15 v. Genua n. Antwerpen. Eos 15 v. Algiers n. Oran. Grootekerk 15 v. Mombasa n. Aden. Hoogkerk 15 v. Port Said n. Genua. Indrapoera 15 200 m. N.W Perim n. Aden Joh. v. Oldenbarnevelt 15 v. Aden naar Fremar.tle. Kedoe 16 Port Said verwacht. Kota Agoeng 15 v. Surabaja n. Semarang. Larenberg 15 Gibraltar gep. n. Savona. Marisa (t.) 15 te Miri. Mapia 15 v. Mormugao n. Calcutta. Meliskerk 16 v. Hongkong te Manilla. Mirza it.) 15 v. Pulu Bukom n. Miri. Papendrecht (t.) p. 15 Gibraltar naar Augusta. Rijndam 15 150 m. W. Landsend naar Southampton. Salantiga 15 v. Victorias te Manilla. Tomori p. 15 Finisterre n. Genua. Willemstad 16 te Le Guaira verw. IJssel 16 te Palermo. Oranje te Djakarta. Ampenan 14 300 m. 220 Calcutta. Lieve Vrouwekerk te Humburg. ramymedes 14 50 m. N.O. Barbados. Heelsum p. 11 Key West. Laagkerk 14 540 m. Z.W.t.W. Karachi. Lekhaven 13 te Rio de Janairo. Molenkerk 13 te Genua. Nw. Holland te Sydney. Pendrechi 14 v. Napels n. Mena al Ahma- di. Saroena 14 480 m. 2. .O. Singapore. .Leonard I 14 dw. v. Ber riek. Siberoet te Surabaia. Boschfontein 12 te Lindi. Loenerkerk 13 te Madras. Schie 15 v. Marsin n. Mutzuna. Lindelserk 16 v. Umm Said n. Bahrein. Stad Schiedam 15 v. Vlaardingen n, Paler mo. Tamo 16 Rotterdam verw. Veendam 15 v. New York n. Rotterdam, Alkaid 16 te Paranagua verw. Arendsdijk 15 v. Bahia n. New York. Ena (t.) 16 te Alexandrië. Lutterkerk 15 v. Perz. Golf te R'dam. Tiba 16 v. Buenos Aires te Montevideo verwacht. Waterman 15 v. Cristobal n. Willemstad. Collecte-opbrengsten. De oollecte voor het P.I.T. bracht te St. Laurens op f 22.23. Ook in Biggekerlte rammelde de bus voor het P.I.T. De opbrenst was f 50.36. Walcheren ZONDAG 18 OCTOBER. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Malestein; Biggekerke H. Avondmaal; Domburg 10 (H.A.) en 7 (H.A.) ds. v. Willenswaard; Gapinge 10 ds. de Boer (H.A.); Grgpskerke 10 en 2.30 ds. v. Win terswijk (H.A.); Kleverskerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. v. Dijk (gezinsd.), 2.30 ds. Muller; Vliss. str. 7 ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Dui'k- stra, 10.15 Jeugdk. ds. Wagener; Meliskerke 2.30 ds. Durkstra; Mid delburg Nw. Kerk 10 ds. Aalders, 7 ds. Don (Dankz. H.A.); OostkerklO ds. v. Woerden (H.A.); Electro- icoop 10 ds. v. d. Linde; Nieuw en St. Joosland 10 (voorb. H.A.) en 2.30 ds. Pijnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 11 ds. Maas; Geref. Kerk 7.30 (Interk. dienst) ds. Brederveld en ds. v. Dijl; 9.30 „Re- hoboth" Jeugdkerk; Oostkapelle 10 (H.A.) en 2.30 (Dankz.) ds. Richard; Ritthem 10 ds. Muller, 2.30 ds. V. Dijl; St. Laurens 10 (H.D.) en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlis singen St. Jacobskerk 10 ds. Kloos terman (H.A.), 5 ds. Kwast (ope ning gezinsweek)Noorderkapel 9.30 en 10.45 ds. de Groot (voorb. H.A.fc; Havendorp 10 ds. Kwast (opening gezinsweek)Engelse kerk 9.30 Kerk voor jongeren: Vrouwenpolder 2 ds. de Boer (H.A.)Westkapelle 9.30 en i ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 ds. Wagener, 2.30 ds. Kloosterman. É&lise Wallonne. Middelburg 10.30 dans PEglise mennoniteMon sieur le Pasteur Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 de heer de Jonge; Domburg 10 ds. Streefkerk, 2.30 ds. Pontier; Gapin- ge 9.30 en 2 ds. Spoelstra (H.A. en Dankz.); Grijpslcerke 10 ds. Gouma- re, 2.30 ds. v. d. Schaaf; Koudekerke 9.30 en 2.30 ds. Verschoor (voorb. H.A.); Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Meister, 2 en 5 ds. v. Til; Noor- derkerk 9.30 ds. v. Til. 5 ds. Meister; Lutherse kerk 7.15 ds. Spoelstra; Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Meijer; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 leesd.. 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder 9.30 en 4 ds. Jager; Westkapelle 9.30 as. Pontier. 2.30 leesd. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 leesd.; Vlissingen 8 en 4.45 leesd. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en 7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rrjksen; Oostkapelle 10, 2.30 en 7 cand. Rijksen; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesdienst; Arnemuiden Vrijdag 23 Oct. 7.30 ds. Steenblok. Chr. Geref. Kerk. Arnemuiden 6.15 as. Slagboom; Middelburg 10.30 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en o ds. de Vuvst. Ver. van Vrij: 10 ds. Metz. Ver. van Vrijz. Herv. en Remon- str. kring. Vlissingen Engelse kerk 10.4o ds. v. d. Wall. Evangelisch Lutherse Gem. Mid- «eiburg 9 ds. Johannes; Vlissingen 10 ds. Siccama. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis- dienst (BakkersSang) 10 en 4.30 TT*fS®,r <ïes HeUs. Middelburg 10 Heil. dienst, 7.30 verlossingssamenk. Vhssingen 10 Heil. dienst, 7.30 ver lossingssamenk. o.l.v. kapt. v. Arae- rongen. Herv. IJ vang. op g.G. Vlissingen 10 en 5 de heer Matze. Donderdao- 22 Herv. Middelburg Oct. 7.30 de heer v. d. Kraats (Dankd. v. h. gewas). Herv. Evang. Vlissingen „Concor dia" 10 en 5 de heer Smit. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Vlissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer J. Vader, arts. Badhuis straat 106, tel. 2472. Te Middelburg is te bereiken de heer J. Z. S. Pel, arts, Rou- aanse Kade 11, tel. 2585. Te Zoutelande, Westkapelle en Koudekerke is te berei ken de heer M. Huijgens, arts te West kapelle, „De Wiezei", tel. K. 1188—316. Te Veere. Serooskerke en Oostkapelle is bij spoedgevallen te bereiken de heer Reijn- ders Schilt, arts te Serooskerke, Dorps straat 46. tel. K. 1189—212. Apotheken Vlissingen: Apotheek J. M. H. v. d. Sande v.h. wed. A. J. van Ockenburg, Badhuisstraat 22, tel. 2066; Middelburg: Apotheek v. d. Harst. Korte Delft 12, tel. 2789. Examens. De heer J. J. Engelvaart, ambtenaar ter secretarie te Grijpskerke, slaagde voor het examen gemeente-financiën.' 2e deel. De heer C. Tange behaalde het di ploma B II Scheepswerktuigkunde. Het diploma .Scheepswerktuigkunde BI werd behaald door de heer KL J. WIessner (met lof). Beiden zijn leer lingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen- -.D,e„he?r p-17311 Rosevelt, afkomstig uit Wissingen, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het artsen-examen. 18 October Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge 19 October Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+N.A.P. 9.55 10.25 10.44 11.03 11.22 11.06 11.36 12.03 12.25 0.07 1.31 1.50 1.63 1.02 1.18 1.61 1.97 1.90 1.17 1.55 22.42 23.08 23.37 23.54 1.63 1.81 1.95 1.37 u.- N.A.P. U.—N.A.P. 3.35 1.26 16.22 1.56 4.U2 1.48 16.49 1.78 4.3b 1.61 17.23 1.92 4.30 1.06 17.08 1.32 4.44 1.25 17.20 1.56 23.42 1.92 4.53 1.48 1)7.28 1.80 v 5.42 1.69 18.01 2.02 6.02 1.84 18.38 2.18 5.51 1.14 18,11 1.44 12.45 1.37 6.06 1.38 18.30 1.73 Breskens: 6 minuten eerder hoog- en laag water opzichte van Vlissingen. treffende leerlingen. Voor de oudere jeugd wordt daarbij ook de gelegen heid aangegrepen om beroepsvoor lichting in de technische vakken te geven, terwijl tevens het belangrijke probleem van de industrialisatie aan gesneden wordt. De tentoonstelling is vanmiddag en voorts tot en met Donderdag iedere avond voor volwassenen toegankelijk. De verschillende plaatselijke ver enigingen zijn daarom eveneens voor 'n excursie uitgenodigd. Van diverse producten op het gebied van textiel, metaal, hout, rubber, plastic, linoleum enz. wordt "net fabnoageproces van ruwe grondstof af tot eindproduct ge toond. Ook vele fraaie foto's laren zien, waartoe onze Nederlandse indu strieën in staat zijn. HANDBAL Zeeuwse derby Hellas Marathon te Goes. Het programma van de Zuidelijke le klasse vermeldt de svedstrijd tussen het Goese Hellas en Marathon uit Vlissingen. Het kan ongetwijfeld een spannende strijd worden, waarbij zo wel bij de dames als bij de heren Hel las de beste papieren heeft lonido gaat op bezoek bij Geel-Blauw in Til burg en heeft kans om een gelijk spel uit het vuur te slepen. Het volledige programma luidt: Zuid eerste klasse: Heren: Hellas Marathon; GeelBlauw-Tonido- Dames: Hellas—Marathon. Afdeling Zeeland: Dames eerste klasse: Walcheren Hellas Volharding—Olympus; EMM Tonido; De Zeeuwen IMarathon II. Heren eerste klasse: Volharding— Olympus; EMM—Tonido II; Hellas II Hellas HL Meisjes junioren: VolhardingOlym pus; WalcherenHellas Jongens junioren: EMM—Tonido. SCHAKEN Stahlberg verloor van Najdorf De resultaten van de afgebroken partijen uit de 25ste ronde van het candidatentournooi te Zürich luiden: StahlbergNajdorf 01; Boleslavs- kyTamanov De stand luidt thans: 1-Smyslov 15% pnt uit 23 partijen; 2. Reshevsky 11 pnt. (24); 3. Bron- stein 13% pnt. (24); 4. Keres 13 pnt. (23); 5. en 6. Kotov en Najdorf, ieder 12% pnt. (23); 7. Petrosian 12 pnt. (23)8. en 9. Gligoric en Taimanov, ieder 11% pnt. (23)10. en 11. Aver- bach en Boleslavsky, ider 11 pnt. (23); 12. Gelier 10% pnt. (23); 13. Euwe 10% pnt. (24); 14. Szabo 10 pnt. (24); 15. Stahlberg 6 pnt. (24). HOCKEY Programma voor Zondag. Middelburg ontvangt de Cadetten aan de Nadorstweg. En hier is het moeilijk een voorspelling te geven, daar de Cadetten dit seizoen nog maar twee wedstrijden speelden. Vast staat evenwel, dat deze wed strijd voor de Middelburgers geen gemakkelijke opgave is. Tilburg H ontvangt Liberty en de thuisclub zal zich wel kunnen herstellen van de nederlaag, die zij Zondag leed. Wa rande krijgt DES en hier kan de ei gen bodem voor Warande enig voor deel opleveren. In de le klasse A Commissie van Bijstand Zuid-Nederland ontvangen de dames van Middelburg het pas gedegradeerde Breda H. Het is geen gemakkelijke opgave voor de thuis club maar mogelijk ligt een gelijk spel binnen het bereik. Pelikaan H ontvangt Waalwijk, Warande I krijgt Were di IH uit Tilburg, terwijl For ward IH het tegen het Bredase Push IH moet opnemen. Heren: Middelburg n krijgt Breda HE op bezoek en de Middelburg-re serves moeten in staat zijn om bei de punten thuis te houden. Tempo H bmdt de strijd aan met Rapide H, terwijl Pelikaan H-Cadetten H par ty moet geven. KERKNIEUWS Beschikbaarstelling als reserve-legerpredikant. Aan ds. A. T. Besselaar, Geref. pre dikant te Krabbendijke, is door zijn kerkeraad toestemming verleend voor het jaar 1954 om als reserve- legerpredikant te fungeren. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Rotterdam (als ziekenhuispredikant), L. C. Spijker boer te Oost- West-Souburg. Bedankt voor Arnemuiden: J. G. Abbringh te Oosterwolde (Geld.) Nagekomen advertentie. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed plot seling in het zieken huis „Bethesda" te Vlis singen in de ouderdom van ruim 63 jaar onze geliefde Broeder, Be- huwd-broeder en Oom, de Heer P. VLAG in leven portier der Son. Mij. „De Schelde". Namens de Familie, J. VLAG, Ellewoutsdijk, Lange Viele A 3. 16 October 1953.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 15