TWEEDE DRUK „HET GRASLAND OP DE ZEEUWSE BOERDERIJ" WALCHEREN BEGROTING 1954 TOONT TEKORT VAN ƒ20.000.- ENORME ACTIVITEIT ROND OUWERKERK :ï5^- NIEUWS imsMlOP POLITIERECHTER MIDDELBURG NecmnAKKERTJE POPENT °ooDT i8;: y VRIJDAG 16 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Nuttige gids voor boeren en onderwijs. Zeeland is een uitgesproken alcker- bouwgewest en de Zeeuwse boer is ïn zijn hart een bouwboer, ook al ligt zijn grond voor een groot deel in grasland. Over het algemeen ban hij als bouwboer met de besten in ons land wedyveren. Op het gebied der graslandexploitatie l$an er ech ter nog heel wat verboteren, al is hier door de voorlichting, de vermeer dering van de kennis op dit terrein en enige ervaring, in sommige delen van de provincie al heel wat verbe terd, vooral op het gebied van de be weiding. Gemiddeld over de gehele provin cie ligt ongeveer 20 van ae cul tuurgrond in grasland. Op Walcheren ïs dat belangrijk meer, aldus de heer W. Sietema, oud-hoofdassistent A bij de dienst der Rijkszuivelconsulenten, in het door hem geschreven boekje „Het grasland op de Zeeuwse boer derij", waarvan dezer dagen de ver beterde tweede druk is verschenen. De eerste druk van dit uiterst nuttige werkje werd in 1936 door de Bond van Boerenboterproducenten in Zee land aan al zijn leden aangeboden. Later bleek dat ook bij het land- bouwonderwijs van het boekje een nuttig gebruik gemaakt werd. De verbeterde tweede druk is even eens tot stand gekomen door bemid deling van de Bond van Boerenboter producenten in Zeeland. De schrijver FILMS IN ZEELAND. Donderdagavond programma's Grand (Goes) vertoonde de film „Het geheim van Mayerling", die reeds eerder in ons blad besproken is, waarin de geroutineerde acteurs Jean Marais en Dominique Blanchar knap spel laten zien. Alhambra (Vlissingen) had een goede keus gedaan door „Carroussel" (O. Henry's full house) op het pro gramma te zetten. Vijf van de ver halen van de Amerikaanse „meestér- verteller van de short-story" O'Hen- ry (William Sydney Porter), legde men voor aan vijf verschillende re gisseurs. Het resultaat werd gebun deld en onder de naam „Carroussel" in omloop gebracht. Deze vijf O'Hen- ry's zijn bijzonder in de smaak geval len. De bekoring van O'Henry's ver halen ligt in de gojd gevonden in trige en vooral ïn de pakkende en onverwachte ontknoping. O'Henry is een boeiend verteller, hoewel hier en daar sterk romantisch en melodra matisch. Zijn humor overheerst ech ter en dit maakt de bekoring van zijn verhalen, die goed verfilmd wer den, uit. De regisseurs zijn: Koster, Negulesco, Hawks, Hathaway en King. De vijf filmpjes hebben een sterke rolbezetting. Men ziet o.a. Charles Laugthon, Marilyn Monroe, Ann Baxter, Jean Peters, Oscar Le vant, Richard Widmark, Jeanne Crain en Farley Granger. Electro (Middelburg) bracht een oude bekende van vóór de oorlog en wel „Mannen van jongensstad" met Spencer Tracy en Mickey Rooney, toen nog wel wat jeugdiger dan nu. De film werd destijds gemaakt naar de bekende, in Amerika door pater Flanagan gestichte, jongensstad. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen, 14 Oct.: Kwiek van Brugge. Paramé van Terneuzen. Ro bert van Antwerpen. 15 October: Triton van Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 14 October: Mado van Goole. Vrede van Rotterdam. Erkalin van Londen. 15 Octo ber: Walenburgh van Norsundet. Noord- stad van Rotterdam. Diana V van Rotter dam naar Brussel. Bernhard V van Rot terdam. Vlier van Rotterdam. Uranus van Hamburg. Soemba van Ipswich. Import van Rotterdam. Vlissingen vertrokken 14 October: Eken naar Bayonne. Santa Rita naar Savonali. Paramé naar zee. Vivo naar Tees. 15 Oc tober: Kwiek naar Amsterdam vla Hans- weert. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 14 October: Borneo naar Southampton. Trajanus naar Amsterdam. Harold naar Frederikshaven. Blommersdijk naar Lon den. Alpha naar Yarmouth. 15 October: Arnoudspolder naar Lissabon. Vitesse naar Engeland. Arak naar Duinkerken. Missouri naar Scndarne. Vesta naar Huil. Kunlabori naar zee van Gent. Holland kreeg bovendien de opdracht om het werkje tevens geschikt te maken voor het gebruik bij het onderwijs aan de landbouwscholen in Zeeland. Op overzichtelijke wijze wordt het belang van de weidegronden en all. 3 wat met de behandeling van gras land te maken heeft behandeld. Diep wordt ingegaan op het moderne wei- desysteem, dat zovele voordelen biedt boven het oude, omdat bij de moderne methode op een gemakkelijke wijze belangrijk meer voordeel getrokken kan Worden van de weidegrond, ter wijl het rendement veel groter is dan b(j het oude weidesysteem. Het ge heel, overzichtelijk uitgewerkt en in gedeeld, is niet alleen belahgrijk voor de landbouwscholen in Zeeland, maar tevens een uitstekende gids voor alle landbouwers, die grasland bezitten. Het boekje is uitgegeven door de firma G. W. den Boer te Middelburg. Viering 35-jarig bestaan M.S.F. Donderdagavond vierde de afdeling Vlissingen van het Marine Sanalo- rium-Fonds in het Concertgebouw haar 35-jarig bestaan. Voor deze feestavond waren enkele bekende ar- listen uitgenodigd, die een bont pro gramma voor het voetlicht brachten Kees Pruis trad verdienstelijk op als conferencier, waarbij hij ook enkele liedjes ten gehore bracht. Het meeste succes oogstten wel de Rio's, die met songs van allerlei aard de talrijke aanwezigen aangenaam bezig hielden. Het optreden van de imitator Jan Orado en de sneltekenaar mr. Swift oogstte veel succes. Al met al een ge zellige avond, die met een bal werd besloten. De heer C. B. Admiraal sprak voor de aanvang een kort openingswoord en aan het einde van het programma bood hy de deelnemende dames een bloemetje aan. „Hoge Brug" afgesloten. De z.g. „Hoge Brug" over het spoor wegemplacement aan de Kanaalweg te Middelburg zal wegens herstel werkzaamheden voorlopig voor het verkeer afgesloten zijn. r Aavprienue) Middelburg Vaardlgheidsproeven K.N.G.V. Voor de JeUgdvaardioheidsproeveh van het Koninklijk Nederlands Gym- nastiekverbond slaagden van de gym nastiekvereniging „Achilles" te Mid delburg, de meisjes J. Biondina, E. Bfondina, E. Cordes, R. van Does- burgh, M. Dominicus, S. den Engels man, N. Groenewoud, W. van He- mert, E. Hendrikse, W. den Herder, B. Huissoon, R. Koppejan, L. Krij ger, R. Labrujère, B. de Leeuw, H. van Liere, "R. Luijkx, S. Marijs, M. Miesu, W. Mulder, H. Net, H. Neu- feglise, J. Nieuwenburg, C. Pels, N. Ploegaert, E. Poelman, J. Poppe, K. Steijn, G. Talamini, M. Valkier, A. Vegter, D. Wigard, M. Willeboordse en de jongens W. van Helleman, G. in 't Hout, F. Konink, A. Leinse, J. Leinse, M. van Wittene en W. van Wijnen. Bazar. Op 20 en 21 October zal de Lutherse dameskrans „Tabitha" in de Bogard- zaal een bazar houden. Deze bazar, die oorspronkelijk in Februari zou plaats vinden, is ten bate van de res tauratie van de Lutherse kerk aan de Bree. „Dat zat wel goed De buurtvereniging „Nieuw Mid delburg" gaf Donderdagavond in het Schuttershof te Middelburg de pre mière van de traditionele feestavond, welke heden Vrijdag herhaald zal worden. De voorzitter, de heer Borstelaar, sprak een welkomstwoord, In het bij zonder tot wethouder A. J. Berenpas en diens echtgenote, tot de afgevaar digden van andere buurtverenigingen en tot donateurs en leden. Het programma, dat gebracht werd onder "de titel „Dat zit wel goed", bleek inderdaad van goed gehalte. De vele schetsjes, afgewisseld met zang door de dames Jongepier en De Booy en de heer Broodman, oogstten veel bijval en ook het danspaar, gevormd door mejuffrouw Ventteroth en de heer Geers, zorgde voor welkome af wisseling. Het buurtorkest, onder leiding van de heer F. Bliek, verdient voor zijn optreden zeker een pluim en de alge hele leiding Was bij de heer J. Jelle- ma in goede handen. Voorts décors en grime zorgden resp. de heren A. Carol en Iz. Lorier, terwijl de heer H. Reynders de accordeon vaardig be speelde. Zonder aan de overige medo werkenden tekort te doen, kan wel gezegd worden, dat de heren Hen drikse en Broodman een groot aan deel hadden in het slagen van deze avond, die besloten werd met een ge zellig bal, met muziek van een or kestje, onder leiding van de heer Jo den Hollander. KERKNIEUWS In de leeftijd van 52 jaar is gister middag omstreeks half drie in het Diaconessenhuis Bronovo in Den Haag prof. dr. A. de Bondt uit Kam pen overleden. Prof. De Bondt was sedert 1950 hoogleraar aan de Theo logische Hogeschool der Geref. Ker ken te Kampen. Marktberichten VISMIJN VEERE. 15 Oct.: Export garnalen 1792 kg 62—77. Handels garnalen 1075 kg 5458. Schar 7 kg 35. Bot 181 kg 21—29. Middel tong 20 kg 90—197. Rog 272 kg 2839. Ongesor teerde vis 9 kg 23—29. Alles in ets per kg. EIERVEILING MIDDELBURG. Minimumprijs voor pluimveehouders f 288 per kg. GEMEENTERAAD ZOUTELANDE De gemeentebegroting 1954 voor Zoutelando, die in'de Donderdagavond onder voorzitterschap van burgemees ter D. Kodde gehouden raadsvergade ring werd aangeboden, heeft een te kort van 20.000. Tevoren besloot de raad o.m. voor de afvoer van water in de Noord- straat in deze straat en in de Molen weg buizen te doen leggen volgens het door de directie van Bouw- en Woningtoezicht ontworpen plan en volgens de begroting van deze dienst. De kosten, wélke in totaal 11.120. bedragen, zullen in veertig jaar wor den afgeschreven. Voorts besloot de raad het wegdek in de Molenweg te doen vernieuwen en hiervoor een bedrag ter beschik king te stellen van 3840. De winkel van het slachthuis zal van November 1953 tot November i»o4 verhuurd worden aan de heer N. v. d. Heuvel. Ten behoeve van _een verharde duincr der Walcheren verharde duinovergang is aan de Pol- heren 16 M2 grond in ge bruik gegeven. Wegens bedanken van de heren J. Brasser en M. Stroo werden als leden van de adviescommissie vordering woonruimte gekozen de heren S. Wykhuis en W. Louws. De heer K. Wouters kreeg vergun ning tot het leggen van buizen door gemeentegrond. Een wijziging in de begroting 1953 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag drong de heer J. Riemens aan op het in orde maken van de zeewering by het Zuiderstrand vóór het badseizoen. De heer K. de Wolf zou gaarne de open plek aan de Noordstraat (thans opslagplaats) be bouwd zien en de heer K. Wouters vroeg naar de mogelijkheid om de nieuwe zeewering electrisch te doen verlichten. Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tijdvak van 7 October tot 14 October 1053 de navolgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: kinder- armbBndje, halsdoek, capuchon, ceintuur, diverse sleutels .armband, klnderstep, 1 paar herenhandschoenen, strandschopje, bruin kinderschoentjé, padvinderspetje, duimstok, dameshandschoen, rozenkrans, kindertasje, enige dames- en herenrij wielen; en dat inlichtingen aan zijn bu reau zijn te bekomen van de adressen alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: els, handschoenen, breiwerk, pakje shag, klndêrtasje, handpompje, drie muntbiljetten, pantoffel, armbandje, kln- derportemonnaie, linnen zakje met in houd, bril in etui en vulpen. Herdenking bevrijding Het ligt in de bedoeling van de bond van buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" op 3 November aan staande een plechtige herdenking te organiseren van de bevrijding van Vlissingen. Organisaties en vereni gingen, welke wensen deel te nemen, kunnen hiervan vóór 30 October schriftelijk mededeling doen aan de secretaris, de heer C. A. Bikker, Sin gel 2. RAAD OOSTKAPELLE Financiële positie van gemeente niet gunstig In de Donderdag te Oostkapelle on der voorzitterschap van burgemees ter F. G. Sprenger gehouden raads vergadering is de gemeentebegroting 1954 aangeboden. Aan ontvangsten en uitgaven toont de begroting een bedrag van f 163.379,03; de post on voorzien is f 3.592,39. In zijn toelich ting noemde de voorzitter de finan ciële positie van de gemeente verre van rooskleurig. B. en W. zullen trachten een gunstiger Ryksuitkcring te verkrygen. Een verzoek vah de Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwys om een bijdrage op gelyke voet als het openbaar onderwijs, werd ingewilligd. Een crediet werd toege staan ter dekking van de kosten van eenvoudig herstel van een deel van de villa „Molenvliet", ten behoeve van het landbouwonderwijs. "Uitvoerig werd gesproken over het doortrekken van het „Baantje" tot de Duinweg. In een toelichting zeide de voorzitter, dat B. en W. overwogen hebben of er niet aanzienlijk bezuinigd zou kun nen worden door versmalling van de verharding en door het voorlopig la ten vervallen van de voetpaden. De heer F. C. de Roo (C.H.) zeide de klinkerverharding op dezelfde breed te als van het reeds bestaande ge deelte te willen handhaven. Na een uiteenzetting van wethouder Z. Mal- jaars besloot men tot doortrekking van het „Baantje" met de bestaande Wegdekbreedte van vijf meter. Na goedkeuring zal de aanbesteding zo spoedig mogelijk volgen. In de rond vraag stelde de heer H. Don voor een andere naam te geven aan „Geite- kot's Wegelink", waarop de voorzit ter mededeelde, dat Wegelink bij de herverkaveling komt te vervallen. De heer J. Geldof vroeg of de bouw van kleedkamertjes op het voetbalveld wellicht gecombineerd kon worden met de bouw van een badhuis, waarop de voorzitter zeide, dat deze moge lijkheid onderzocht zal worden. Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: M. J. C. de Roos-de Seijn, d.; M. J. C. de Roos-de Seijn, d.; E. Brizee- van Duin, z.; J. J. van Helvoirt-van Don gen, z.; P. D. Weug-van der Ende, d.; E. A. Koole-Schipper, d.; C. S. van der Brugge-de Feijter, z.; L. Schroevers-Kes- teloo, d.; L. Groeneweg-Clarisse, z.\ M. H. Goossens-Sterneberg, d.; P. F. de Voogd-Gunst, z.; M. Wagenaar-Meerman, z.; L. van Lieshout-Schild, d.; M. J. Brasser-Plasse. z.; A. E. Dooms-Stroo, d. Ondertrouwd: C. M. Zweedijk, 27 jaar en B. C. Wijtenburg, 26 jaar; A. J. Pol, 24 jaar en J. W. Pol, 19 jaar; C. Janse, 27 jaar en C. van de Gruiter, 23 jaar. MIDDELBURG. Bevallen: J. A. van Hese-de Munck, d.; M. J. Vreeke-Alewijnse. z.; J. Wonder- gem-de Nooijer, d.; M. Koekkoek-de Ruijter, z.; E. A. Timmerman-de Rijk, d.; il Roeleven-Rijsdijk, z.; J. D. Helm- Waage, z.; J. Goedbloed-Willeboordse, d. Ondertrouwd: A. T. Bos, 56 Jaar en M. C, Bazel, 59 Jaar; Fr. M. Smit, 24 Jaar en D. J. van Aggelen, 21 jaar. Getrouwd: L. P. de Vlieger, 26 Jaar en C. Jonker, 24 jaar. Overleden: P. J. Bimmel, 42 Jaar, echt genote van J. Best; M. C. de Nooijer, 5 maanden; J. B. Koole, 86 jaar, echtge noot van P. Bommeljé. GRIJPSKERKE. Getrouwd: C. Reijnierse, 43 jaar en J. Sanderse, 42 jaar. Overleden: J. Midavaine, 60 jaar, echt genote van G. Davidse. Een woning inrichten i. U «l l«" dILl "1 eent *an een a Runt Uitbuiten? u, inrichting een kunst .s, verstaat bij- - Officiële publicaties. MIDDELBURG. HINDERWET. Ter inzage legging verzoek om vergunning. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat te:- seretarie dier gemeente ter Inzage ligt een Van de ver eiste bijlagen voorzien verzoek om ver gunning Ingevolge de hinderwet, van N.V. Nederlandse Spoorwegen ie Utrecht tot het oprichten van twee vuilnisstort plaatsen op het perceel Kanaalweg. ge meente Middelburg. Voor een leder bestaat, gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 24 Oc tober 1063. Voorts heeft ieder de gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Zaterdag 31 October 1953 te 10.15 uur. Zij, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen. zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk be zwaren hebben ingebracht en niet op de zitting zijn verschenen, zijn wel tot be roep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Middelburg, 13 October 1953. Eerste PhoeniX-caisson voor afsluiting van het stroomgat is aangekomen Hond het stroomgat bij Ouwerkerk heerst thans een geweldige activiteit. Hier is werkelijk van „hoogspanning" sprake, welke ook nodig is om straks men neemt aan in de eerste week van November tot sluiting van de bres in de zeedyk te komen. De drukte beperkt zich niet alleen tot Ouwerkerk; zij drukt ih de wijde omtrek een stempel op het scheep vaartverkeer. Bij Ouwerkerk immers zijn millioenen kubieke meters zand, klei, stortsteen. rijshout en andere materialen nodig, welke alle per schip worden aangevoerd. In de havens, o.a. de vluchthaven van Bruinisse. De Val en Zierikzee, is het een drukte van belang. In de vluchthaven van Bruinisse werken regelmatig zeven overslagkranen. Donderdagmorgen vroeg werd hier de perste van de drie Phoenixcaissons binnengebracht, welke gereed worden gehouden om straks voor de sluiting van het gat bij Ouwerkerk dienst te doen. Twee baggermolens hebben de haven Uitgediept, want deze caissons met een diepgang van zes en een hal ve meter, moeten steeds vlot liggen om op elk gewenst moment, onaf hankelijk van liet getij, naar het ob ject te kunnen worden gesleept. Door zes sleepboten, namelijk de Amerika, Brazilië, Chili, Pernis, Kin derdijk en Spitsbergen, werd Donder- Vijf personen zijn om net leven ge komen en zes gewond bij een brand ln een blok woningen in Oost-Berlijn. Men vermoedt, dat dè brand is veroorzaakt door een lek in een gasbuis. Een groep van 634 voormalige Oosten- rijkse Krijgsgevangenen is Woensdag met een speciale trein uit de Sowjet-Unie aan- oekomen te Wiener Neüstadt. 9 De Haagse rechtbank heeft de stuur man G. B. uit Amsterdam veroordeeld tot een hechtenisstraf vah 14 dagen omdat hij schuldig was beVortden aan het ver oorzaken van zwaar lichamelijk letsel. B had, tengevolge van onvoorzichtig ma noeuvreren, een ophaalbrug te Woubrug- ge met zijn salonboot aangevaren. De eis- was één maand. Het ligt in de bedoeling in Arnhem en Twente „een wentelwiekstation" te vestigen. Nijmegen heeft in deze con tact met Arnhem gezocht. Rijp voor een discussie is dit idee van een helicopter- diens* echter nog niet. De Belgische recherche stelt thans een onderzoek in naar daden van sa botage, die jjepleegd zijn op het vlieg veld Florennes (prov. Namen). Het personeel van dit Vliegveld, dat spe ciaal is ingericht voor straaljagers, mag sedert Maandag de basis niet verlaten. Handelaar mishandelde jongeman De politierechter te Middelburg behandelde de volgende zaken: De gebr. G. A. B. en P. A. B., resp. metselaar en timmerman, beiden te Hulst, hadden het in een café te Clin- ge op De M. gemunt. Deze werd be wusteloos geslagen en geschopt en in het ziekenhuis te St. Gillis kreeg hij te horen, dat zijn linker kuitbeen was gebroken. Het was de eerste verdachte die met vechten was be gonnen en zijn .broer had zich er in gemengd om de vechtenden te schei den, doch daarbij sloeg hij er ook op los ten voordele van zijn broeder. Beiden bekenden dat zij De M. had den mishandeld. De Officier van Justitie eiste tegen elk der verdachten 2 weken gevan genisstraf. De Politierechter veroor deelde hen tot 75,- boete of 1 m. gevangenisstraf alsmede 2 weken ge vangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. M. V. te Hulst, zonder beroep, had haar nicht, met wie zij samen woont, beledigd. Ook tegenover de politie was zij onhebbelijk opgetre den. 1 week gev. straf voorw. met 2 jaar proeftyd en 40,- of 20 dagen hechtenis. M. P. F., handelaar te Terneuzen, had een jongeman mishandeld. De Officier van Justitie eiste een geld- Op de wieken. In het afgelopen vliegseizoen is dooi de leden van de „Concourseombïnatie Walcheren" een liefdadigheïdscon- coui's gehouden, waarvan de baten ten goede komen aan de verpleegden Iri het zeehospitium „Zonneveld" te Oostkapelle. Voor dit concours waren 350 duiven ingeschreven. De duif van de heer P. Theune uit Vlissingen werd winnaar van de eerste pry's, die be stond uit een door Prins Bernhard be schikbaar gestelde plaquette en een electrisch strijkijzer, geschonken door de C.C.W.. De medaille van „Zonne veld" ging naar de heer S. van As, eveneens te Vlissingen. Men hoopt in de toekomst weer een dergelijk con cours te houden en daardoor weer wat zonneschijn te brengen aan hen, die zoveel moeten missen. Paarden met wagen in sloot. Nabij de Boerendijk te Heinkens- zand geraakte door onbekende oor zaak een wagen bespannen met twee paarden en bestuurd door de land bouwerszoon B. van den D. in de naast de weg gelegen sloot. Ongelukkiger wijze kwam de wagen bovenop de die ren terecht waardoor deze ernstig letsel opliepen. Eén der paarden moest later worden afgemaakt. De bestuurder kwam met de schrik vrij. boete van 40,-, doch de Politierech ter veroordeelde F. tot 60,- of 20 dagen hechtenis. A. S., steenkolenhandelaar te Sas van Gent. zou met de wedvluchten met zijn duiven geld verspeeld heb ben, tenminste, dat werd rond ver teld. S. meende, dat een zekere B. dit had rondverteld. Toen hij B. zag, nodigde hij deze uit eens by hem te komen en het gesprek ging al direct over het verlies. Verdachte maakte zich kwaad en gaf B. een klap. Hij geloofde echter niet, dat hij had ge slagen, doch de Politierechter was een andere mening toegedaan en ver oordeelde S. tot 25,- boete. Zonder enige verlichting reed mej. J. S. de K., zonder beroep te Zaam- slag, op 19 Augustus te Terneuzen. Toen de marechaussee haar halt toe riep, reed zij door. Behalve een be keuring voor het rijden zonder licht, kreeg zij ook een proces-verbaal voor het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar om te stoppen en hiervoor werd zy tot 25,- boete ver oordeeld. Aan de uitnodiging van 2 Axelaars om maar eens mee naar buiten te gaan had J. B. M, S., schilder te Terneuzen, gevolg gegeven met als resultaat, dat er rake klappen vielen. De Axelaars deden aangifte bij de politie. S. werd veroordeeld tot 15,- boete. Drie maanden gevangenisstraf eis te de Officier van Justitie tegen J. L W. de W., los-werkman te Axel. Hij had een mooie groene sportfiets in huurkoop. Hoewel dit „karretje" nog niet was afbetaald, probeerde hjj het toch te verkopen. Het gelukte hem echter niet om een koper te vinden, omdat de politie er tijdig werd bijgehaald. De Politierechter veroordeelde S. tot 6 weken gevange nisstraf. De aannemer A. J. R. te Philippi ne was met de muziekvereniging naar Sas van Gent geweest en had daarbij veel gedronken. R. reed op de rijbaan, omdat het fietspad te smal voor hem was... 40,- boete of 20 dagen hechtenis luidde het vonnis. Aanvankelijk voerde A. A. J. v. d. E., landbouwer te Nieuw-Namen, een vriendschappelijk gesprek met Van den H. V. d. H. zou zich op een gege ven moment kwaad gemaakt hebben en V. d. B. zou geslagen hebben. Uit zelfverdediging had hij toen zo zei hij V. d. H. een stomp tegen het hoofd gegeven. V. d. B. deed hiervan geen aangifte, zodat van de zelfver dediging niets kwam vast te staan en V. d. H. veroordeeld werd tot 15,- boete. dagmorgen reeds om zeven uur met hoog water de eerste Phoenix in de haven gebracht. De tweede wordt heden verwacht. Aan deze caisson moeten nog verschillende voorzienin gen worden getroffen. In verband hiermee zullen nog diverse werksche- oen in de haven van BrulniBse llg- olaats kiezen. Hierdoor kan thans een deel van de haven niet als lig plaats voor de normale scheepvaart worden gebruikt. Een soortgelijke drukte doet zich in andere havens van Schouwen en Duiveland voor. Overal voeren tien tallen schepen materialen aan, welke nodig zijn voor de versterking van tie dijken en andere objecten van herstel en wederopbouw. Met grote spanning wordt de grote „slag" voorbereid, die bij Ouwerkebk straks gestreden zal Worden om het laatste overstroomde gebied, namelijk van Duiveland af te sluiten van de de 2700 ha. grote Vierbannenpolder SCHAKEN Euwe dertiende in schaaktournooi De resultaten van de afgebroken partijen van de 24e en 2Se ronde in het candidatenschaaktournooi te Zü- rich luidden: 24e ronde: PetrosianSzabo 1—^1; Taimanov—Stahlberg 1—0; Reshevs- kyGeiler '25e ronde: Smyslov—Reshevsky 1 0; Kotov—Gligbric De stand luidt thans: 1. Smyslov 15% punt uit 25 party en; 2. Reshevsky 14 pun.ten (24); 3. Bronstein 13% punt (24)4. Keres 13 punten (23); 5. Kotov 12% punt (23)6. Petrosian 12 punten (23)7. Najdorf 11% punt plus een afgebr. partii (23); 8. Gligoric 11% punt (23) 9. Taimanov 11 punten plus een afge broken partij (23)10. Averbach 11 punten (23); 11. Boleslavskv 10% punt plus een afgebroken partij (23) 12. Geiler 10% punt (23); 13. Euwe 10% Dunt (241; 14. Szabo 10 punten (24)15. Stahlberg 6 punten, plus eem afgebroken party (24). KORFBAL Topploegen binden de strijd aan. Zaterdag 17 October is wel een be langrijke korfbaldag in Zeeland. Zo wel voor de le klasse als voor de 2e klasse zijn beslissingswedstrijden no dig voor de bezetting van de eerste plaats. Belde ved 'rijden worden te 's Heer Arendskerke gespeeld. Voor het kampioenschap der Z.K.B. binden Swift I en Scampolo I de strijd aan. Voor het kampioenschap in de tweede klasse komen Vitesse en de Poel te gen elkaar uit. Om de promotie der 3e klasse A en 3e klasse C binden Top en Volhar ding de strijd aan, terwijl er verder nog een klein programma is vastge steld. IH D. Togo mVopo; Tjoba nSSS II; Volharding IIODS. Adspiranten A: de Poel—Zeelandia. Waar zijn onze schepen? Borneo p. 14 Stp. Soenda n. Makassar. Caltex The Hague (t.) 14 v. Sldon Rot terdam. Eos 14 te Algiers. Joh. v. Oldenbarnevelt 14 130 m. N.W. Perïm n. Aden. Maas 14 v. Barahoma te Amsterdam. Maasdam 14 v. Rotterdam to New York. Macuba (t.) 14 te Bahrein. Meliskerk 14 v. Hongkong n. Keelung. Molenkerk 13 te Penua. Polyphemus 14 v. Boston n. New Orleans. Rijndam 14 670 m. W. Landsend naar Southampton. Veendam 14 te New York. Waal 14 v. Beyrouth n. Izmir. Zuiderkruis 14 te Amsterdam. Alkaid 14 te San Francisco do Sul. Amerskerk 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Chama 14 v. Curacao n. Maracaibo. Cory da 16 te Melbourne verwacht. Ena 14 v. Suez n. Alexandrië. Ivoorkust 16 te Dakar verwacht. Jagersfontein 14 260 N.O. St. Helena n. Teneriffe. Loenerkerk 13 rede Madras. Papendrecht p. 14 Kp. Vincent n. Porto di Augusta. Pendrecht 14 v. Napels n. Mena al Ah- madi. Saparoea 15 te Port Said. Soestdijk 14 Bermuda gepass. n. Le Ha vre, Alcyone p. 14 Maderia n. Antwerpen. Alhena p. 14 St. Vineent K.V. n. Antwei> pen. Esso Amsterdam 19 Hoek van Holland verwacht. Schle 14 te Mersin. Lutterkerk 15 te Rotterdam verw. Almkerk 15 v. Genua n Port Said. Bloemfontein 14 te Kaapstad. Meerkerk 15 v. Teneriffe n. Kaapstad. Mitra 15 te Berre. Oranjefontein 15 v. Hamburg n. Antwer pen. Oranjestad 15 v. Madeira n. Plymouth. Waterman 14 te Balboa. Ampenan 13 v. Calcutta n. Singapore. Arensdijk 12 te Bahia. Lieve Vrouwekerk 11 te Hamburg. Gamymedes 13 780 m. N.O. Barbados. Laagkerk 13 180 in. Z.W. Ras Madrah. Saroena 13 50 m. Z. Kp. Selatan. „Zenuwen" „Nare dagen"? Moe en mat?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3