BEGROTING VAN KOUDEKERKE MET BATIG SLOT VAN ƒ29.000.- WALCHEREN 0FF1C1ELE PUBLICATIES LAXEER-AKKERTJES IR. LUGTMEYER SPRAK VOOR LJ.G. IN GOES NIEUWS MARKTBERICHTEN DONDERDAG 15 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 RESULTAAT HERZIENING RIJK—GEMEENTEN In 1954 in feite 20.000.meer beschikbaar dan in 1953. De gemeentebegroting voor 1954 van de gemeente Koudekerke sluit met een batig slot van ruini 29.000.hetgeen zoals B. en W. in de toe lichting opmerken te danken is aan de herziening van de financiële ver houding tussen ryk en gemeenten, welke van kracht zal worden indien het ingediende wetsontwerp „de parlementaire eindstreep haalt". Er is op advies van de minister van binnenlandse zaken echter reeds van deze rege ling uitgegaan by de raming van inkomsten, welke de gemeente in het ka der van de verhouding ryk-gemeente zal ontvangen. Daar de begroting 1953 aan aanvankelijk een tekort had van byna 9000.-, is er voor 1954 in feite 20.000.meer beschikbaar dan in het vorige jaar, zo merken B. en VV. nog op. De verhoogde inkomsten der ge meente bedragen in totaal 94.700. Behalve over de opcenten krijgt de gemeente mede de beschikking over de hoofdsommen der grondbelasting en personele belasting, hetgeen een vermeerdering betekent van 17.200; de nieuwe algemene uitkering, geba seerd op 20.per inwoner bedraagt (inclusief een verhoging van 20%) 62.000— en de nieuwe belasting- uitkering is afgerond 15.500. Hoewel in de begroting 1954 ver schillende voorzieningen van byzon- dere aard zyu geraamd, is men er in geslaagd de begroting sluitend te ma ken, zonder te beschikken over bij zondere dekkingsmiddelen. Voor het bnderhoud van straten en pleinen is een bedrag van 8500 ge raamd. De in 1953 gevormde reserve van 5000 is onder de inkomsten ver antwoord, zodat uiteindelijk 3500 ten laste vgn de dienst '54 komt. Voor een grondige verbetering komen naar de mening van B. en W. allereerst in aanmerking de Noordstraat, het Dorpsplein en de Welle. Wegschap Walcheren Wegens bijdrage in de kosten van het wegschap Walcheren komt op de begroting een raming voor van 14000. Deze raming draagt een voorlopig karakter, aangezien nog niet bekënd is, welke onderhoudsbe dragen in het kader van het weg schap zullen worden besteed. B. en W. achten een bedrag van 14000 nog niet aan de hoge kant. Een com pensatie van het rijk, waaromtrent door G. S. nog pogingen in het werk worden gesteld, zou naar de mening van B. en W. ongeveer 50% van de kosten moeten bedragen. De verbetering der wegen in her- verkavelingsverband wordt, mede in verband met het vreemdelingenver keer, van een zodanige importantie geacht, dat 50% ten laste van de al gemene dienst kan worden genomen, aldus de toelichting van B. en W. Het restant zou moeten worden ge dekt door de opbrengst van een straatbelasting, c.q. door een extra uitkering uit het gemeentefonds, ge combineerd met die opbrengst. Voor lopig is f 7000.wegens opbrengst van de straatbelasting geraamd. Een bescheiden heffing, neerkomend op maximaal f 5.per ha., van de grondeigenaren, wordt biliyk geacht. Kapitaalsuitgaven In de begroting zijn mede verwerkt de financiële consequenties van de Oost- en West-Souburg PoslzegeltentoonsteHing De Afdeling Walcheren van de In ternationale Postzegelvereniging „Philatelica" organiseert een propa- gandatentoonstelling. Deze expositie wordt gehouden te Oost-Souburg in het Rode Kruisgcbouw aan de Pas poortstraat, op Zaterdag 17 October a.s. van 14 tot 21 uur. De collectie, die men zal kunnen bezichtigen, wordt door de leden zelf bijeengebracht. volgende kapitaalsuitgaven: sportterrein f 24.000.—bouwrijp ma ken van terrein aan de Biggekerkse- straat f 13.000.en kapitaal-ver strekking „Vebena-bos" f 40.000. De totale schuldenlast der gemeen te bedraagt thans f 301.225,11. Resumerend trekken B. en W. de conclusie, dat een gematigd optimis me ten aanzien van de ontwikkeling van de fianciële positie der gemeen te gerechtvaardigd is. Voor ae toe komst hangt echter in feite alles af van de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten, zo wordt in de toe lichting nog opgemerkt. RAAD VROUWENPOLDER Straatverlichting wordt uitgebreid. Dinsdagavond kwam de raad van de gemeente Vrouwenpolder in openba re vergadering byeen onder voorzit terschap van burgemeester A. de Kam. Het voorstel van B. en W. tot verbouwing van een brandweerkazer ne en slachthuis, waarvan de teke ning aan de raadsleden werd voorge legd, werd na enige toelichting aan genomen. Een voorstel tot verkabe- ling van het eleetriciteitsnet in de Korteweg en verandering en uitbrei ding van de straatverlichting te Vrouwenpolder en Gapinge werd goedgekeurd, eveneens de aanleg van een stuk riolering in de Korteweg. Dit in verband met de bouw van een nieuwe kerk. De nieuwe veror dening op de heffing van begraaf- rechten en vaststelling van een be- heersverordening voor de begraaf plaatsen, werd na breedvoerige be spreking en toelichting aangenomen. Op het zomerwoningterrein zal aan de heer Klop te Geldermalsen, een 4-tal percelen bouwgrond in erf pacht uitgegeven worden. Bij de rondvraag vroeg de heer N. Mesu naar de legesgelden. Z.i. waren of zijn die aan de lage kant. De heer de Vos vroeg naar het onderhoud van de woningwetwonin gen. Voorts vroeg hij of de moge lijkheid bestond het bovengrondse lichtnet te vervangen door onder grondse kabels. De heer Louwerse tenslotte vroeg hoe het stond met de telefoon-aan sluiting te Gapinge en stelde voor bij jaardagen van het vorstenhuis de klok te doen luiden. Middelburg Cursus begonnen aan Technische School Aan de Technische school werd Maandagavond de cursus van de Stichting Wegenbouw geopend. De directeur der school, de heer E. Vis- scher, verwelkomde in zijn openings woord de heer P. A. Lesltes, inspec teur van de Stichting Bevordering Wegenbouw te Amsterdam en de heer P. Puype, leraar aan de opleidings cursus voor Landmachinisten te Apel doorn. „Dit is de derde cursus, die wij voor uw Stichting geven en wij betui gen U onze dank voor het in onze school gestelde vertrouwen", aldus de heer Visscher. Vervolgens richtte hij zich tot de leerlingen en wees op de mogelijk heden, die het diploma van deze cur sus biedt. Spreker deelde voorts me de, dat begin November nog een tweede cursus zal worden geopend, die een meer algemene vorming zal geven. De heer Leskes, die daarna het woord voerde, richtte zich eerst tot de leerlingen en verklaarde gaarne de cursus aan deze school te openen, daar hij veel waardering heeft voor het onderwijs dat hier wordt gegeven. De heer Puype wees nog op de voor delen, verbonden aan de cursus, die in November zal starten, omdat het di ploma daarvan toegang geeft tot de centrale school, die eerstdaags in het centrum van het land zal worden ge opend. Daarna begon de docent, de heer W. J. Braam, met zijn lessen. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat in het tijdvak van 5 tot en met 12 October 1953 aan zijn bureau als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpen welke aldaar zijn terug te bekomen: verschillende huis- en andere sleutels, verschillende wanten en handschoenen, verschillende portemon- naie's, combinatietang, dasspeld, zilver bon van f 2.50, rechter tumschoen, wit schoentje, doublé schakelarmband, rode ceintuur, armbandje van licht metaal, shawl, 6 premiezegels, dop van benzine tank. Bij particulieren worden de volgende gedurende vorenstaand tijdvak gevonden VLISSINGEN. GEMEENTEBEGROTING 1954. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven het jaar 1954 met memorie van toelich ting, alsmede die van de gemeentebedrij ven op de secretarie (le afdeling, kamer no. 2) voor leder ter lezing zijn neerge legd en tegen betaling der kosten alge meen verkrijgbaar worden gesteld. Vlissingen, 13 October 1954. MIDDELBURG. HINDERWET. TER INZAGE LEGGING VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dier gemeente ter inzage ligt een van de ver eiste bijlagen voorzien verzoek om ver gunning ingevolge de hinderwet, van N.V. Purfina Nederland te 's Gravenhage tot het oprichten van een benzinepompinstal latie met ondergronds reservoir in het perceel plaatselijk gemerkt Poelendaele- weg 22, kadastraal bekend gemeenee Mid delburg, sectie I, nr. 2443 ged. Voor een ieder bestaat gelegenheid schriftelijk bezwaren in te brengen bij het gemeentebestuur tot uiterlijk 24 Oc tober 1953. Voorts heeft ieder dc gelegenheid in persoon of bij gemachtigde mondeling be zwaren in te brengen in een openbare zitting ten gemeentehuize op Zaterdag 31 October 1953 te 10 uur. Zjj, die niet in persoon of bij gemach tigde op bovenbedoelde zitting zijn ver schenen, zijn niet gerechtigd tot beroep. Degenen echter, die tijdig schriftelijk bezwaren hebben ingebracht en niet op Trage darmwerking is schadelijk voor Uw gestel. I Neem zonder kans op gewenning de zitting zijn verschenen, zijn wel tot beroep gerechtigd, indien zij niet woon achtig zijn in deze gemeente. Middelburg, 13 October 1953. MIDDELBURG. VERPACHTING STANDPLAATS PATATES-FRITES KRAMEN. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat de verpachting van standplaatsen van patates-frltes kramen zal plaats hebben op Maandag 26 October 1953 te 10 uur. De voorwaarden voor deze verpachting welke zal gelden voor het kalenderjaar 1954 zijn verkrijgbaar ter secretarie, 2e afdeling. Middelburg. 13 October 1953. MIDDELBURG. WIJZIGING. WEDEROPBOUWPLAN. Het Hoofd van het Gemeentebestuur van Middelburg brengt ter openbare ken nis, dat een herziening van het wederop- bouwplan dier gemeente ten aanzien van de omgeving van de Seisbuitenbrug en de omgeving van de Stadhuisstraat wordt voorbereid Middelburg, 12 October 1953. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen, 12 Oct.: Lica van Rytham. Peter van Port Talbot. 13 Oct.: East Hill van Antwerpen. Vivo van Antwerpen. Vlissingen vertrokken, 13 Oct.: East Hill naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen, 12 Oct.: Vesta van Hamburg. Havik van Lon den. Timor van Zeebrugge. Maas van Duinkerken. 13 Oct.: Borneo van Rot terdam. Astra van R'dam. Robert van R'dam. Orion van Bremen. Arnouds- polder van R'dam. Vitesse van R'dam. Margaretha van Konnalis. Alja van R'dam. Trajanus van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen, 12 Oct.: Blankenburg (sib.) naar Maassluis. Nestor naar R'dam- Tara naar R'dam. Algarve naar Garston. Fiducia naar Yarmouth. Hartel naar Dublin. 13 Oct Antares naar Kopenhagen. Att S naar Ipswich. Taormina naar Zee. Lauwers naar Helsingfors. Hast 1 naar R'dam van Gent. voorwerpen in bewaring gehouden: zil veren herenhorloge, armband, bruine herenhoed, rood-bruine stropdas, kinder pistool en zakmes, zilveren dasspeld, zw. zaklantaarn, padvindersrlem, zilverbon Van f 1, zilveren ringetje, grijze tweed jas, dasklem, bruine bal, rood-bruine shawl, paar herensokken, theelepeltje, stalen duimstok, snoer bruin-rode koralen met vermoedelijk gouden slot, gekleurde hoofddoek, sigarenaansteker, sponzen kussen met overtrek, blauwe glacé hand schoen, zwarte glacé dames handschoen, geschiedenis boekje, gele alpinomuts en slabbetje, rood schoolétui met inhoud, groen gevlamde vulpen, hond (Airdaele terrier), paar beige dameshandschoenen, motorbril. zwarte glacé dameshandschoen, benzinedop, passerdoos in étui, met in houd. Woningbouw in Zusterstraat In de Zusterstraat tegenover de drukkerij van de fa. G. W. den Boer wordt momenteel het graafwerk verricht voor een blok van drie wo ningen, die een Middelburgse aanne mer daar voor eigen rekening zal zet ten. Reeds twee van de woningen zijn verkocht. De Zusterstraat zal als de woningen gereed zyn weer iets meer het aanzien van een „echte straat" verkrijgen. Jaarverslag Godshuizen In het gisteren gepubliceerde jaar verslag 1952 van de Godshuizen te Middelburg is een fout geslopen. Het bedrag van 102.494,37, dat aange duid werd als „sluitpost aan subsidie over 1952", gaf de schulden aan op de gecombineerde balans. Het verlies over 1952 bedroeg; 40.898.29. P.Z.Ë.M. Ned. Koffiehuis In de koffiekamer van het P.Z.E. M.-kantoorgebouw te Middelburg be gon Dinsdagavond de tweede ronde van de biljartcompetitie tussen het Nederlands Koffiehuis en de biljart vereniging van de P.Z.EÜ. De strijd gaat om een wisselbeker. Er werden 7 partijen gespeeld, waarvan de P.Z.E.M. er 5 won en het Ned. Koffiehuis 2, zodat de stand 10 4 in het voordeel van de P.Z.E.M. is. De hoogste serie van de wedstrijd bedroeg 19 caramboles. Vlissingen Vereniging voor Chr. U-L.O. vergadert. De Vereniging voor Chr. U.L.O. te Vlissingen zal op 20 October een ver gadering beleggen in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.m. jaarverslagen van secretaris en penningmeester, verslag van de commissie tot het na zien van boeken en een causerie door de heer J. W. Ditmar over „New York", met kleurcnprojectle. Na af loop der vergadering ia er in het schoolgebouw nog gelegenheid tot een gesprek met de leerkrachten. Jubilarissen bij Steenkolen- Handelsvereniging Woensdag vierden de heren K. Ma rys, J. A. Spaeter en J. v. d. Buuse hun 25-jarig jubileum bij de Steen kolen Handelsvereniging N.V. Bun kerstation Vlissingen. De jubilarissen werden door de directeur, de heer K. van Everdingen, toegesproken en de ze overhandigde hen een medaille, de gebruikelijke gratificatie en de tradi tionele asbak. Mevrouw van Ever- dingen bood de devrouwen van de ju- larissen 'n bouquet bloemen aan. Na mens het personeel, dat by deze vie ring aanwezig was, overhandigde de voorzitter van de kern, do heer J. Schroevers, de heren een foto. Tenslotte sprak de heer K. Marys een kort dankwoord, waarna men nog gezellig enige tyd byeen bleef. K.R.O-revue De K.R.O.-revue „Tijd voor Jolijt", die Dinsdagavond in Middelburg werd opgevoerd, trok gisteravond ook te Vlissingen, waar de opvoering werd gegeven in het Concertgebouw, grote belangstelling. Chef-loods Belgisch Loodswezen benoemd. De heer P. Pierense werd dezer dagen benoemd tot chef-loods by het "rigisch Loodswezen te Vlissingen. Zoutelande Gemeenteraadsvergadering Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad vt Zoutelande in openbare zitting byeen. De agenda vermeldt o.m. het voor stel tot uitvoering van de gedeeltelyke riolering van de Noordstraat en de Molenweg. Agent van politie wegens meineed veroordeeld Ook voor mishandeiing. De Haarlemse rechtbank heeft de agent van politie van de gemeente Bloemendaal, T„ wegens mishande ling en meineed, veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden. Het feit van de mishandeling da teert van 5 Juni 1952. De Bloemendaalse politieagent had een student met een meisje wegens een eenvoudige verkeersovertreding verbaliseerd. Daar de student zien niet kon legitimeren wilde de agent het tweetal meenemen naar het po litiebureau. De student werd vastge grepen, doch rukte zich los, waarna de agent hem met een gummistok afranselde. Daarop is het naar het politiebureau gegaan, doel de student had enkele omstanders gewaagd als getuige te willen op treden. Een agent van politie van Haarlem, die heel toevallig getuige was van de gebeurtenis, verklaarde zich daartoe bereid. De student dien de een klacht in tegen de Bloemen daalse agent. De genoemde Haar lemse agent verscheen voor de recht bank als getuige. Dit werd hem door zijn Haarlemse superieuren kwaiyk genomen. Hij werd later door de bur gemeester disciplinair gestraft. De agent ging hiertegen in beroep en toen zijn zaak voor het centraal be roep van het ambtenarengerecht kwam, moest de Bloemendaalse agent gehoord worden. Zyn toen afgelegde verklaringen waren aanleiding, dat tegen hem een vervolging wegens meineed werd Ingesteld. Thans is deze zaak afgedaan met de veroordeling van de Bloemendaal se politieagent, tegen wie het be wijs van mishandeling en meineed geleverd werd geacht. BH de bepaling der strafmaat werd overwogen, dat de straf niet hoger dan vier maanden mocht zyn, wilde men de verdachte als agent van politie kunnen handhaven. te hoger beroep aangetekend. Geen keizerlijke bruiloft voor Amerikaanse sergeant Het Japanse markiezinnetje. De Bostonse kapper De Stefano heeft misschien gedacht dat een brui loft met keizerylke praal was weg gelegd voor zyn zoon, een sergeant bij de Amerikaanse troepen in Japan, wiens verloofde zich had aangediend als „markiezin Mitsjiko Tsoekasa" en familielid van keizer Hirohito» Hy zal echter in zyn verwachtingen worden teleurgesteld. De „markiezin" is na melijk naar Japanse opvattingen zo wordt nader bericht, een gewoon bur germeisje, al zegt zy de dochter te zijn van een nicht van de keizer. De naam van haar vader wilde zy niet noemen. Hy zou tijdens de oorlog bij een luchtaanval om het leven zijn ge komen. Het keizerlijk hof heeft medege deeld, geen „markiezin Mitsjiko Tsoe kasa" te kennen. Het meisje vestigde zich drie jaar geleden in de buurt van Nagoya, waar zij onder moeiiyke omstandigheden leefde. Op een Engelse cursus ont moette zij haar huidige verloofde, de Amerikaanse sergeant. Toen haar aanspraken op de markiezinnentitel bekend werd heeft men een onderzoek ingesteld, waarby de „markiezin" in een zeer ongunstig licht kwam te staan. Van enkele zyden werd de vrouw o.a. van oplichting beschul digd. Aanbesteding bouw landbouwschuur. Namens de heer J. Wisse te Zoute lande werd door het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland aanbe steed het bouwen van een landbouw schuur met veestallen, met daarby behorende werken in de gemeente Zoutelande. Ingeschreven werd als volgt; Ver eniging Westkapelse Aannemers, Westkapelle 14.980: Fa. J. Dinge- manse en Zn., Zoutelande 15.300; Fa. L. C. Bom en Zonen, Middel burg 15.700; Fa. A. Jansen en Zoon, Zoutelande 15.859; A. Blanken burg, Nieuwdorp 15.900; Fa. de Pagter en Van Sluljs, Domburg 15.930; J. Mesu en Zn., St. Lau rens 16.887. „De boer in een veranderd Nederland" Op uitnodiging van de Landbouw Jongeren Gemeenschap, kring Zuid- Beveland West, sprak Woensdag avond in „de Prins van Oranje" te Goea ir. A. J. Lugtmejjer uit Eerbeek over „De boer in een veranderd Ne derland". Voorts behandelde spr., die die aan een Volkshogeschool is ver bonden nog enkele aspecten van de Volkshogeschoolcursusscn. Na een inleiding door de streek- voorzitter de heer J. Nijsse uit Nisse, verkreeg ir. Lugtmeyer het woord, „Het platteland", aldus spr., „wordt steeds meer betrokken in 't wereld verkeer. In sommige streken is de economische ontsluiting ver gevor derd, elders is zy nog in een beginsta dium". Spr. betoogde voorts, dat het niet by een economische ontsluiting bleef, doch dat er ook op sociaal-cul tureel gebied veranderingen kwamen. Hierdoor verdwijnt de oude levens- styl van het platteland, aldus lr. Lugtmeyer, die vervolgens uitvoerig de eisen behandelde, welke aan een modern boerenbedvyf en aan de sa menleving ten plattelande gesteld LI EE\ SHITEDftP 9 De correctionele rechtbank te Ant werpen heeft Albert Bogaerts en Chris- tlaan Kagchel. die ln België door een in ternationale bende uitgegeven valse bank biljetten in omloop brachten, veroordeeld tot 18 maanden gevangenisstraf en 1000 frank boete, Kagchel. een Nederlander, werd bij verstek veroordeeld. 9 In November zal al het puin in de stad Hamburg z(jn geruimd. In de acht-en-een hal fjaaf sinds het einde van de oorlog zal dan 22 millloen kubieke meter puin zijn weggevoerd, dat grotendeels werd ge bruikt voor het vervaardigen van nieuwe bouwmaterialen. Het oprulmingswerk heeft 163 millloen mark (ongeveer 157 millloen gulden) gekost. 9 De presidentsvrouw van Zuid-Korea zal zich uit alle vrouwenorganisaties, waar van zij ere-presidente of presidente is, terugtrekken, omdat zij meer dan genoeg heeft van de conflicten om de macht in deze groeperingen. 9 Een 19-jarige Zweedse glasblazer, die de Sowjet-ambassade te Stockholm kaar ten van de versterkingen in Noord-Zwe den ten verkoop had aangeboden, Is Dins dag wegens „poging tot spionnage" tot een gevangenisstraf van zes maanden ver oordeeld. 9 Dr. ir. F. P. Mesu. directeur van de cul tuurtechnische dienst, heeft gisteren de eerste steen gelegd van de eerste gesub sidieerde boerderij in Nederland, nl. van de landbouwer Th. Sas te Dreumel, in het gebied van de ruilverkaveling Maas-en- Waal-West. 9 Woensdag reed in Rijsbergen bij Bre da een personenauto, bestuurd door de heer Sadwiski uit Antwerpen, tegen een boom, waardoor de vrouw van de be stuurder op slag werd gedood. De heer S. werd zwaar gewond. worden. Sprekende over de economi sche ontplooiing van het platteland, hij o.m. op de ontwikkeling der Op de wieken De uitslag van de kampioenschap pen der P.V. „de Telegraaf" te Mid delburg luidt als volgt: Vitesse kam pioenen: aangewezen 1. J. Sturm; 2. E. L. Daane; 3. E. v. Vlaanderen; niet aangewezen 1. J. Sturm; 2. W. M. Walraven; 3. E. v. Vlaanderen; duifkampioenen: 1. W. M. Walraven; 2. en 3. E. v. Vlaanderen. Fondkampioenenaangewezen 1. A. de Bue; 2. J. Sturm; 3. W. M. Walraven; niet aangewezen 1. J. Sturm; 2. A. de Bue; 3. E. Pouwer: duifkampioenen: 1. G. Annot; 2. A. de Bue; 3. J. de Ridder. Jonge duiven kampioenen: aange wezen 1. W. Daane; 2. J. Kuys; 3. E. v. Vlaanderen; niet aangewezen 1. Iz. Scheybeler: 2. A. J. Koeyers; 3. W, M. Walraven; duifkampioenen: 1. S. de Bree: 2. en 3. J. Kuys. Generaalkampioenen over alle vluchten: aangewezen 1. W. M. Wal raven; 2, W. Daane; 3, E. v. Vlaan deren; niet aangewezen: 1. W. M. Walraven; 2. W. Daane; 3. E. Vlaanderen. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND GOES. 14 Oct. Bloemkool A I 37. A H 20.33. afw. 3—24. Tomaten A 33—34 Kropsla A I 8, A II 6—7, B II 5—6. Groene Sav. kool 12—15. Rode kool 4—10. Dubb Prln- cessebonen A n 6066, afw. 49—60. Uien .50. Kroten 5—6. Prcl 12—18. Andijvie 6—8. Spinazie 37. Velsla 31—37. Spruiten 47. Wortelen 925, Bosselderij 5. Knol selderij 11—13. Witlof 39. Bintjes 9—10. VEILING MIDDELBURG. 14 Oct. Aardappelen: Meerlanders gro te 10,2010.70. Koopmans blauwe, grote 1020—12.50, Blauwe eigenheimers 12. Fruit: Appelen: Goudreinetten BC 30. id. K 14, ld. I 35. Cox Orange Pippin A 54, id. I 50—65, id. K 24—37. Jonathan I 24—32, id. K 8—22. Manks Codlin K 13— 16. Glorie van Holland I 25, id. K 23. Bramley's Seedling I 11. ld. K 7. Ster- appel K 7—15, id. 1 18—24. id. H 10-26. Allington Pippin K 1516. Laxton's Su perbe K 25. Appels val 6—18. Golden Delicious K 18—26. Peren: Comtesse de Paris A 35, id. BC 35. Zwljndr. Wijnpeer I 15—17, id. K 8— 14. Kraalperen K 12—18 Legipont I 32. id. K 26—34. Conference I 3537. Bonne Louise K 1932. Beurré Clairgeau K 23— 26. Nouveau Poiteau I 16. Peren val 6— 13. Suikermeloenen 14—25. Netmeloenen 15—27. Tomaten (kas) 12—28, id. (natuur) 8—25. Druiven: Frankenthaler 89—1.01. Black Alicante 83—1.03. Groenten: Bloemkool A 17—43. id. B 13—20. id. C 8—14. Witte kool 3.50. Sav. kool 48. Rode kool 3—6. Spruiten 15— 48. Andijvie 6—10. Sla 2.50-6. Prei 8—10. Veldsla 1720. Bosrapen 1013. Dubb Pnncessen 5773. Bospeen 8—14. Snijbo nen 63—98 Spinazie 21—36. Uien 4—6. Boskroten 911. Pronkbonen 1230. Koolrapen 4—11. Witlof 68—71. Knolsel- derie 4—11. Komkommers B 14, id. C 14. VISMIJN VEERE. 19 Oct.: Export garnalen 589 kg 66—79. Handels garnalen 2927 kg 46—56. Schar 29 cg 26—41. Bot 236 kg 17—27. Wijting 12 kg 16—17. Middel tong 18 kg 82—194. Rog 333 kg 28—38. Visiever 3 kg 76. Alles in ots per kg. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 13 v. Legaspi n. Bangkok. Ampenan 13 v Calcutta n. Singapore. Blommersdijk 13 te Antwerpen. Caltex Nederland p. 13 Kp. St. Vincent n. Sidon. Caltex The Hague 13 te Sidon. Chama (t) 13 te Curasao. Joh. v. Oldenbarnevelt 13 Djeddah gep. n. Aden. Kota Gede 13 v. Antwerpen n. Londen. Larenberg p. 12 Finlsterre n. Savona. Macoma 11 v. Adelaide n. Curacao. Malvlna p. 13 Landsend n. Curacao. Marisa 13 v. Singapore n. Mirl. Molenkerk 11 te Hongkong. Molenkerk 13 te Genua. Salatiga 14 v. Victorias n. Manilla. Sunetta 14 te Kwawasakj verw. Ta wall p 12 Perim n. Tj. Prlok. Utrecht 14 te Singapore. Van Linschoten 13 te Duala. IJssel 13 Oran n. Palermo. Zaan 13 v. Amsterdam n. Gefie. Zuiderkruis p. 13 Landsend n. A'dam. bedrijfsvoering. Voorts zei ir. Lugtmeiyer o.m., dat door zelfwerkzaamheid, vooral binnen het verenigingsleven, het cultureel en maatschappelijk leven in de dorpen gediend kan worden, met als doel o. m. het zich openstellen voor het nieu we op deze gebieden. Na deze causerie ontspon zich, na dat tussen de dames en heren dis cussie-groepen waren gevormd, een levendige gedachtenwisseling. VOETBAL Samenstelling van Nederlands jeugdelftal Zaterdag 24 October wordt te Bre da een wedstryd gespeeld tussen de jeugdelftallen van Nederland en Bel gië, waarvoor uitsluitend spelers ge kozen worden, die na 1 September 1933 zijn geboren. Helaas moesten en kele spelers, die voor het A- of het B-elftal ware% opgesteld, verstek la ten gaan. Zo ontbraken in de A-ploeg, op papier sterker dan het B-elftal, de beide kanthalfs, Dahrs van Blauw Wit, die last van zyn rug heeft en van Woerktim, de Feyenoordspeler, die wegens werkzaamheden niet naar Utrecht kon komen. Ook de midvoor van de A-ploeg, Kick van de Vole- wijekers ontbrak op het appél en voor hem was de Haarlemspeler Doetz in het veld gekomen. Als kanthalf was de Spartaspeler Bosselaar opgesteld, die als voorhoedespeler waarschijn lijk beter tot zyn recht zou komen. Men verwachtte veel van de linker vleugel Meyers (NEC) Rijnvis (ADO), maar het spel van de links binnen van het Nederlands elftal, die tegen Noorwegen werd gekozen, mocht ook in het jeugdelftal geen voldoening geven. Te veel is zyn spel op het individuele ingesteld. Het was de eerste oefenwedstrijd vóór de jeugd en het bleek duideiyk, dat deze ene ontmoeting te weinig houvast bood aan de leden van de jeugdcommissie en van de technische commissie, die aanwezig waren, om tot een verantwoorde samenstelling te komen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Woensdag 21 Octo ber nog een oefenparty op het pro gramma wordt geplaatst. De A-ploeg won met 4-1 van het B-team door doelpunten van Vonhoff (a), de Zwart (b), Doetz (a) twee maal en de Koe (a). Het tempo lag bij beide ploegen te laag. In plaats van de bal onmiddellyk door te spe len werd vaak getreuzeld en boven dien werd het tempo gedrukt door combinaties in de breedte. De verras sende en gevaarlyke through pass hebben wy slechts een enkele maal gezien. SCHAKEN Euwe-Petrosian eindigde in remise De uitslagen van de 25e ronde in het candidatentournooi te Zurich lui den: EuwePetrosia-n Szabo Averbach y2SmyslovReshev- sky afgebroken in betere stelling voor Smyslov; GeilerBronstein 10; KotovGligoric afgebroken in moeilyk te beoordelen stand. Boles- lavskyTaimanov afgebroken in be tere stelling voor Boleslavsky. Stahl- bergNajdorf afgebroken in moei lyk te beoordelen stand. Keres was vry. Zonder verder spelen hebben Naj dorf en Euwe besloten tot remise in hun afgebroken partij uit de 24e ronde. De stand luidt thans: 1. Smyslov 1414 pnt plus een afgebroken party uit 23 partijen; 2. Reshevsky 13y2 pnt plus 2 afgebroken partyen (24); 3. Bronstein 13% punt (24); 4. Keres 13 pnt (23)5. Kotov 12 pnt plus een afgebr. partij (23); 6. Najdorf 11% pnt plus 1 afgebr. party (23); 7. en 8. Gligoric en Petrosiaai ieder 11 pnt plus 1 afgebr. partij (23); 9. Aver bach 11 pnt (23): 10. Boleslavsky 10% pnt plus 1 afgebr. partij (23) 11. Euwe 10% pnt (24)12. Taimanov 10 pnt plus 2 afgebr. partijen (23); 13. Geiler 10 pnt plus 1 afgebr. partij (23); 14, Szabo 10 pnt olus een af gebr. partij (24); 15. Stahlberg 6 pnt plus 2 afgebr. partijen (24). Nagekomen advertentie. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St. Antonius zie kenhuis te Oostburg, na voorzien te zyn van de H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Zoon en Broeder JOHNY JOSEPH LCCIEN MARIE VAN RIJEN Res. le luit. Reg. Stoot troepen in de ouderdom van 30 jaar. iJzendyke: Wed. L. VAN RIJEN— KARPREAU. Den Haag: G. P. H. J. VAN RIJEN en Verloofde. LJzendyke: P. W. W. K. VAN RIJEN. IJzendijke, 13 October 1953. De plechtige uit vaartdienst zal plaats hebben op Vrijdag 16 October a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van O.L. Vrouw ten He melopneming te IJ2en- dijke. Byzetting in het fa miliegraf vindt plaats op Zaterdag 17 October omstreeks 11 uur op de R.K. begraafplaats St. Barbara aan dc Binck- horstlaan te 's Graven hage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3