MAGGI' KIPPENBOUILLONSOEP Gillette Zeeuwse Almanak MODERNE STRAATVERLICHTING AAN VLISSINGSE VERKEERSADER 48 ct WEER EIGEN PREDIKANT VOOR GEREF. GEMEENTE TE GOES ZIERIKZEESE SCHOOLKINDEREN OP WEG NAAR FRANKRIJK Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 OCTOBER 1953 P.Z.E.M. EN PHILIPS EXPERIMENTEREN Advertentie Twaalf proefmasten aan Paul Krugerstraat. De gemeenteraad van Vlissingen nam onlangs het voor vele Inwoners van deze gemeente verheugende be sluit om de straatverlichting aan de Paul Krugerstraat de hoofdver- keersadcr in deze gemeente dras tisch te doen verbeteren. De voorbereidingen daartoe worden thans getroffen en het blijkt, dat de Dienst Gemeentewerken niet over één nacht Us gaat! In samenwerking met de P.Z.E.M. en de N.V. Philips te Eindhoven worden proeven genomen om straks tot zo goed mogelUke re sultaten te komen. Aan de Paul Krugerstraat zijn twaalf houten masten opgericht en binnen kort wellicht nog deze week zal met twee soorten lampen worden proefgebrand. De N.V. Philips stelde voor dit er- periment de armenturen ter beschik king. Er zijn zes masten opgesteld in het gedeelte van de Paul Krugerstraat, gelegen tussen Scheldestraat en Sin gel, en zes masten nabij de H.B.S. Teneinde deskundigen in staat te stellen te bepalen, welke soort ver lichting het doeltreffendst zal zijn, zal aan de ene groep masten een T.L.- verlichting proefbranden en aan de andere groep een H.P.L.-verlichting. De H.P.L.-verlichting is een van de nieuwste vormen van straatverlich ting. GEEN NATRIUM. Het staat nu reeds vrijwel vast, dat de Vlissingse hoofdverkeersweg niet met natrium verlicht zal worden. Hoewel deze vorm van verlichting voor ver keerswegen welhaast ideaal genoemd mag worden, is men van mening, dat het onaangename effect alle kleu ren worden door dit soort lampen als het ware uitgewist in de 5 ongewenst is. Aanzienlijke schade bij brand in Zierikzee Loodsen met machines en benzine verwoest Bij de brand, welke Dinsdagavond zoals gemeld in Zierikzee heeft ge woed, is een loods van zes bij 14 me ter met machines en ander materiaal in vlammen opgegaan, evenals een kleinere loods (drie b\j vier meter), waarin benzine was opgeslagen. De aanzienlijke schade voor de firma Van O. wordt door verzekering gedekt. De bewoners van de eveneens to taal verbrande woonwagen, welke na bij de grote loods stond, werden ge waarschuwd door arbeiders uit een nabijgelegen barak. Slechts met ach terlating van kleding en andere goe deren konden zij zich in veiligheid stellen. Eén van de woonwagenbewo ners liep nog enkele lichte brandwon den op. Naar de oorzaak van de brand stelt de Rijkspolitie een onderzoek in. Flatgebouw te Goes aanbesteed Namens het gemeentebestuur van Goes werd Woensdagmorgen aanbe steed de bouw van een tweede flat gebouw met 12 woningen aan de van Dusseldorpstraat. Ingeschreven werd als volgt: C. Priem, Lewedorp 167.000; P. F. Voet, Kloosterzande 166.000; A. de Bruijne en Van Riet, Goes 165.960; A. J. v. d. Poel, Lams- waarde 162.000; Heykamp II, Vlis- singen 159.000; De Muynck en Pe tri, Vlissingen 145.709; Aann. bedr. T.L.- of H.P.L.-verlichting des kundigen zullen dus beoordelen, welke vorm voor de Paul Krugerstraat het geschiktst is wordt evenwel ook ruimschoots voldoende geacht en het zal straks bijvoorbeeld voor automo bilisten mogelijk worden deze straat in donker te berijden met als voer tuigverlichting uitsluitend stadslam- pen. Voor de Vlisslngers betekent de ver betering in de straatverlichting aan deze weg een grote vooruitgang; te lang reeds was de Paul Krugerstraat bU avond en nacht voor velen een doolhof, tengevolge van de verouderde en reeds lang niet meer aan de eisen des tijds beantwoordende straatver lichting. Haantje de Voorste! 4 flinke borden pure kippenbouillon met goudgele vermicelliGetrokken van jonge kippen volgens een speciaal Zwitsers recept. Héél even ge kruid èn in 3 minuten klaar! Hel nieuwe zilverzakje met de grote kip en de naam MAGGI erop, dat moet bet zijn.' Treinen naar Zeeland Slachtoffer auto-ongeluk teraardebesteld Onder grote belangstelling werd Woensdag te Oostkapelle het stoffe lijk overschot van soldaat A. Corne- lisse, die Zaterdag bij een auto-onge luk te Lewedorp is omgekomen, ter aardebesteld. De leerlingen van de Kaderschool te Breda droegen de baar grafwaarts. Bij de groeve werd o.m. het woord gevoerd door de over ste der Kaderschool, de voorzitter van de Ned. Chr. Onderofficieren- bond te Breda en de voorzitter van het schoolbestuur van de Christelijke schooi te Oostkapelle, de heer J. de Kam. De vader van de overledene dankte allen voor de belangstelling. Aanbesteding bestrating en riolering te Vlissingen. Namens B. en W. van Vlissingen werd Woensdag aanbesteed de aanleg van straten en riolering op het Eiland. Ingeschreven werd als volgt: J. H. v. d. Ven, Vlissingen, f 222.119; L. v. d. Klippe en Lagasse, Vlissingen, f 210.817; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 207-400; J. Moerland, Sint Annaland, f 198.400; P. de Geus, Leidsendam, f 197.300; A. Otte en Zn.. Nieuwdorp, N.V. Bolsenbroek, Bloemen- daal. f 187.200. De gunning werd aangehouden. „De Drie Zuilen der Reformatie". Het onlangs van de hand van de vroegere Middelburgse predikant ----- g. Wisse verschenen werk „De zuilen der Reformatie" (Rome gewogen en te licht bevonden** is thans in het Spaans vertaald en zal in Spanje worden verspreid. Faillissement uitgesproken Het. faillissement is uitgesproken over het nalatenschap van 'J. P. van de Plasse, gewoond hebbende'aan oe Dam te Yerseke. Curator m dit fail lissement is mr. M. Vlaming te Mid delburg. Ook myxomatose te Aagtekerke. Bij de konijnen van de heren F. Kodde en J. Maranus te Aagtekerke is myxomatose geconstateerd. De zie ke dieren werden vernietigd, terwijl de gezonde konijnen werden afge maakt. Totaal waren acht konijnen door de ziekte besmet. Collecten De collecte voor het P.I.T. heeft te Sluiskil f 60.— opgebracht. De collecte voor het P.I.T. bracht te Zoutelande 36.62 op. Te-Grjjpskerke werd ten bate van „D.E.L." 210,85 bijeengebracht. De collecte voor „De Fakkels bijeen" bedroeg in Grijps- kerke 44,37. Voor het „Koningin Ontspoorde goederenwagon blokkeerde de lijn Tengevolge van het uit de rails lo pen van een goederenwagen, even voorbij de overweg van Wachtpost 13 te Bergen op Zoom, is het treinver keer van en naar Zeeland Woensdag avond na ongeveer zeven uur gerui me tijd vertraagd geweest. Met busdiensten, van en naar Ril- land-Bath werd gedurende enkele uren het reizigersverkeer onderhou den. Een ploeg arbeiders van de Dienst Weg en Werken der N.S. werd on middellijk ingezet óm de bij het ran geren ontspoorde goederenwagen weer in het rechte spoor te krijgen. Ambtenaren bezoeken Schouwen-Duiveland Vandaag Donderdag, zullen admini stratieve en technische ambtenaren van waterschappen enz., die tijdens en na de ramp een werkzaam aandeel hebben gehad in het herstel, op uitno diging van de Rijkswaterstaat een tocht naar Schouwen-Duiveland ma ken. Men vertrok vanmorgen per boot uit Terneuzen, waarna via Zierikzee het eiland en de werken worden bezocht. NA 35 JAAR Belangrijke dag Het was Woensdag voor de Geref. gemeente van Goes een zeer bjjzonde- de dag. Na 35 jaar vacant te zijn ge weest, kreeg de/.e gemeente door de bevestiging en intrede van cand. A. F. Honkoop uit 's Gravenhage weer een eigen predikant. Zowel des middags bij de bevestiging als des avonds bij de intrede was de Geref. kerk aan dé Westwal, waarin deze bijzondere diensten werden gehouden, tot de laatste plaats bezet. Behalve vele le den van Zeeuwse zustergemeenten, was ook een grote afvaardiging Den Haag gekomen. In de middagdienst werd candidaat Honkoop door zijn vader, ds. P. Hon koop uit 's Gravenhage, in het ambt bevestigd met een predikatie haar aanleiding van 2 Timotheus 2:8. Aan de handoplegging namen deel ds. F. Dieleman, Yerseke, ds. J. Bel, Krabbendijke, ds. L. Riksen, Middel burg, ds. G. Zwerus, Middelbands, ds. M. Heerschap, Wageningen en ds. K. de Gier, 's Gravenhage. A dvertentip NU! 10 Blauwe Gillette mesjes in een Snelheids- Dispenser met ingebouwd vakje Van Loon, Vlissingen 140.200; C. I Wilhelmitiafonds" werd aldaar f% 47,88 van Gorp en Zn., Goes 138.000. ;ecollecteerd. VAN TOT Woensdagmorgen is te Rotterdam het eerste „prefabricated" huis van het Zweedse Rode Kruis aangekomen voor de noodgebieden. Het Zweedse Rode Kruis heeft 237 huizen toege- zegd, waarvan er 61 gereserveerd wer- i Op die manier is het mogelijk de een vermeldenswaardige bijzonderheid is wel, dat vele vrijwilligers de han den uit de mouwen steken bij het maken van de funderingen en bij de aanvoer van zand, stenen, cement, enz. den voor Schouwen-Duiveland. tussen heeft het Noorse Rode Kruis aan het Nederlandse Rode Kruis nog 25 montagewoningen aangeboden voor de watersnoodslachtoffers. Tezamen met de Zweedse, Finse en Deense hui zen is het totaal van de Rode Kruis- woningen thans gestegen tot ruim vijf honderd! In Sluiskil ziet men een lang ge koesterde wens in vervulling gaan. Er is namelijk begonnen met de bouw van een Christelijk Jeugdgebouw en IN OOSTBURG Vijf jaar geleden kreeg de grafdel ver Jan Versprille te Oostburg één chrysant ten geschenke van iemand uit Amsterdam. Eén plant. Wie nu, op een stille herfstdag, de moeite neemt een bezoek te brengen aan de kleine, verscholen liggende be graafplaats van Oostburg, vindt daar opbloeiend achter een heg, een bloe menweelde, welke verrast en verrukt. Als grote, prachtige bouquetten staan vele roze chrysanten over de do denakker verspreid en voor degenen, die er hun geliefde doden hebben, moet het goed zijn te wetendat er zorg wordt besteed aan de plek, waar zij rusten. En mocht ge u in de jachtende we reld een ogenblik willen bezinnen op de waarden én op het vergankelijke van dit leven: in Oostburg bloeien chrysanten, in de herfst, op een do denakker bouwkosten zo laag mogelijk te hou den en een eresaluut aan de vrijwil ligers is hier wel op zijn plaats. EEN PALING. Een prettige ontdekking deed de heer A. P. de Ridder te Cadzand bij het lichten van zijn fuik in het af wateringskanaal. Er zat een paling in van 85 cm. lengte, met een gewicht van bijna 14 ons. Het kostte enige strijd om deze reus onder de palingen te verschalken, maar de voldoening was dan ook groot- EN EEN PAARD. Vreugde heerste ook in het hart van de heer L. Vis te Noordgouwe. Niet om een paling, maar om een prachtig paard, dat hij ten geschenke kreeg van de Apeldoornse Ruiterclub. Het geld voor de aankoop van „Jan van Apel doorn", zoals het ros gedoopt werd, bracht de ruiterclub op twee feest avonden bijeen. De door de ramp ge dupeerde landbouwer Vis werd let terlijk „te paard geholpen"; een goed begin om ook in figuurlijke zin weer in het zadel te komen, lijkt ons. In Scharendijke heerst sinds Zon dag duisternis. De motor voor opioek- king van electrische energie geraak te defect en men hoopt nu maar, dat het euvel spoedig verholpen zal zijn. IN EEN REGEL. De bietenaanvoer in Zeeuwsch-Vlaan- deren verloopt vlot; veelal wachten veer tig tot vijf-en-veertig auto's op een los- beurt bij de fabrieken te Sas van Gent. Met ingang van 15 October is tot leer ling-ambtenaar tér secretarie te Water landkerkje de heer H. Westdorp uit Bier vliet benoemd. De toren van de in aanbouw zijnde Ge reformeerde Kerk te Axel heeft thans een smeedijzeren spit* voor de gebruikte mesjes f. 1.60 Al deze voordelen zonder extra kosten! geen tijdrovend uitpakken elk mesje onmiddellijk voor gebruik gereed mesjes geheel door olielaagje beschermd 'n exclusief Gillette procédé) beschadiging der snijkanten uitgesloten a een vakje voor de gebruikte mesjes- Dispenser o' pakje. t 10 Blauwe Gillette n Een „goeie morgen" begint met GILLETTE! In de avonddienst, waarin velen nog met een staanplaats genoegen moesten nemen, verbond ds. A. F. Honkoop zich aan zijn gemeente met een predikatie naar aanleiding van het tekstwoord uit de brief van Pau- lus aan de Galatiërs, hoofdstuk 6 „Maar het zij verre van mg, dat ik zoude roemen, anders dan in het kruis onzes Heeren Jezus Christus' Na de predikatie richtte de nieuwe predikant zich tot de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, zijn familie, de predikanten van de classis Goes, de docenten van de Theologi sche school, de studenten, zijn ge meente, dr. C. Stam en afgevaardig den van de kerkeraad der Geref. Kerk, alsmede de vele vrienden uit Den Haag. Namens de Geref. gemeente van Goes werd ds. Honkoop daarop toe gesproken door de ouderling, de heer J. Koppejan. Vervolgens voerden nog het woord ds. J. Bel namens de Par ticuliere Synode van het Zuiden, ds. L. Rijksen als docent en namens het Curatorium, de heer Elshout namens de studenten, dr. Stam namens Geref. Kerk van Goes, burgemeester Ten Kate namens het gemeentebe stuur van Goes en tenslotte ds. F. Dieleman namens de classis Goes en als consulent van deze gemeente. Tenslotte werd ds. Honkoop staande Ps. 43 3: „Laat U klaarheid, O God waarachtig" toegezongen. T eraardebestelling J. de Ruijter Woensdagmiddag werd op de Alge mene Begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer J. de Ruijter ter aarde besteld. De overledene was in leven o.m. voorzitter van het be stuur van het Volksgebouw „De Gou den Poorte", penningmeester van de Arbeiderszangvereniging „De Volks stem" en van de Algemene Woning bouwvereniging. Lange tijd was hij bestuurslid van de coöperatie „de Vooruit". Aan het graf werd o.a. gesproken door de heer L. J. Geers, namens de .Volksstem", de heer J. Gillissen uit naam van de Algemene Woningbouw vereniging en de heer A. J. Berenpas voor de P.v.d.A. Voorts voerden net woord de heer S. A. Verslujjs, de werkgever van de ontslapene en de heer L. A. Bouman uit naam van het bestuur van „De Gouden Poorte". Als vrienden van de overledene spra ken de heren Chr. Bank en A. Jobse. Namens de familie dankte de heer L. J. Breel voor het gesprokene. LEZERS SCHRIJVEN Toch staan Reeds jaren tracht men een oplos sing te vinden voor het probleem van de dronkenschap. Het resultaat daar van is echter pover. Thans lees ik in uw blad Van 9 October j.l. dat er zich in het Politiebureau te Bergen op Zoom een lokaal bevindt, waarin geen stoel of brits aanwezig is en waarin voornamelijk dronken mensen worden ondergebracht, die dan als gevolg van het niet aanwezig zijn van stoel of brits, gedwongen zijn, edurende de tijd dat zij in dit lo- :aal verblijven, te staan. Hoewel ik zelf geen geheelonthouder ben, vind ik dit een pracht methode, en het zou mij werkelijk spijten, indien daarte gen van hoger nand maatregelen ge nomen zouden worden. Integendeel, ik zou de Overheid willen adviseren der gelijke lokalen over het gehele land in te stellen, overtuigd zijnde, dat vele dronkaards, wetende wat hun eventueel boven het hoofd hangt, in de toekomst wat voorzichtiger met drinken zullen zijn. In ieder geval geloof ik wel dat een dergelijke maatregel preventief zal werken. Amsterdam, M. P. W. Een Zierikzeese schoolklas van 26 kinderen zal vandaag, met twee on derwijzers en alle leerboekjes, naar Frankrijk vertrekken. Op uitnodiging van het „Oeuvre de l'ecole publique" van liet departement Noord zullen ze zoals gemeld, tot 28 December ver blijven in het kasteel Bonnemain ln Bretagne. Een aantal ouders is uitge nodigd in dit kasteel het Sinterklaas feest te komen meevieren. Op de heenreis zal er in Rijssel een receptie zijn, waar de prefect van het departement Noord, Rijsselse onder- wijsautoriteiten en de Nederlandse consul aldaar aanwezig zullen zijn. De reis is door het Franse ministe rie van onderwijs georganiseerd, in samenwerking met het Nederlandse ministerie van O., K. en W. De cultu- Contactmiddag van C.C K.P. in Middelburg In „De Gouden Poorte" te Middel burg wordt Maandag aanstaande door de Stichting Zeeland voor Maatschap pelijk en Cultureel Werk een contact middag gehouden. De heer J. Moora, voorzitter van de landelijke C.C.P.K., zal vertellen over de conferentie, wel ke enkele weken geleden op de Ernst Sillemhoeve is gehouden. rele dienst van de Franse ambassade in Den Haag heeft gezorgd voor het contact tussen de beide ministeries en voor de practische regeling van de reis. Orr. zeven üur vertrokken de kin deren met de veerboot naar Zuid-Be veland. Daarna ging de reis per au tobus. Aanleg nieuwe weg gaat door Nadat men enkele maanden na de ramp een begin maakte met de ver nieuwing van de weg Sint-Anna- land-Stavenisse, leek het enkele we ken geleden, of er opnieuw stagna tie zou komen door de herverkave ling. Er zou toen sprake van zijn, deze weg niet door te trekken over de Oudelandse dijk, maar te doen uitko men op de Postweg tussen Stavenis- se en Sint Maartensdijk. Thans is van Gedeputeerde Staten bericht ontvan gen, dat het oude plan gehandhaafd blg'ft, d.w.z. dat de aansluiting op de Oudelandse dijk tot aan de Stoofdijk wel doorgaat. Er zjjn slechts enkele wijzigingen in gekomen, maar dit meer met het oog op het wegnemen van bochten, zoals bij het zgn. „Die pe Gat". KERKNIEUWS Christenen op Celebes vragen wapenen De synode der Toradjakerk in Ce lebes heeft ter gelegenheid van het bezoek, dat president Soekarno aan Paloppo bracht, een verzoek inge diend om de Christenen te bewapenen tegen de benden van de Daroel Islam en de „Tentara Islam Indonesia". Een aantal Christenen werden vermoord, bruggen werden vernield, gebouwen in brand gestoken. De president maakte een tocht door het gebied, waarbij hij vaststelde, dat alleen rond de militaire posten de bevolking haar gronden kon bebouwen. Soekarno kondigde de instelling van een provinciale volksvertegen woordiging voor Celebes aan. In een toespraak zei hitf: „Indien wij thans aan de Nederlanders om terugkeer van het gebied Irian vragen, zullen ze zeggen: „Hoe wilt gij nog een gebied toevoegen aan hetgeen gij reeds bezit, terwijl gij niet eens orde op de zaken kunt stellen in gebieden als West Java en Zuid-Celebes?" Ned. Herv. Kerk Vicaris H. D. Homan, voorheen te 's-Heerenhoek en Nieuwdorp, heeft de toezegging van beroep naar de Ned, Herv. Kerk te Altforst, Appeltern, Maasbommel en Alphen aangenomen. Herstel Rilland-Bath (slot van pagina 1) woningen aanbesteed, waarmee de herbouwplichten en het nog beschik bare bouwvolume van 1 woning ge honoreerd worden. Wellicht zal over drie weken de spade in de grond ge stoken worden voor deze nieuwbouw, welke aan een nieuwe straat komt te staan. Ook hebben zich reeds vijf ge gadigden aangemeld om een huis in huurkoop te kunnen verkrijgen van de Bouwkas van Ned. Gemeenten. Er staat nog meer op het program ma. Burgemeester Jobse, die veel van groen en bloemen houdt, wil zijn ge meente een rianter entree geven. Bij de eerste huizenrij aan de hoofdweg wordt thans een gedempte sloot tot plantsoen omgetoverd. De gemeente zorgt voor het plantmateriaal, terwijl het hoofd van de plantsoendienst van Zaandam zich met de aanleg heeft willen belasten. Herstel van straten en wegen De straten en wegen, welke tijdens de watersnood ook sterk hebben ge leden van het zware verkeer naar de nooddijk, worden flink onder handen genomen. Voor wat de gemeentewegen betreft., draagt Zaandam nu financieel haar steentje bij. Tegelijk worden hierbij verschillende trottoirs aange legd. Het polderbestuur heeft toege zegd, de toegangswegen tot het dorp, de Tweede en Derde weg, bü het her stel prioriteit te geven, terwijl de Rijkswaterstaat de weg naar Bath voor zijn rekening neemt. De nooddük over de Vierde weg zal voorlopig deze win ter blijven Kggen en zelfs nog verste vigd worden met een kleibekleding. Hoewel de nieuwe dijk over de schorren bij Bath zo goed als gjreed is, wil de waterstaat begrijpelijk geen enkel risico nemen. Daarom zal de zandzakkendijk over de Vierde weg tot April moeten blijven liggen. Deze week wordt ook begonnen met de bouw van een betonnen brug over de nieuwe afvoerleiding in Bath. In het aanstaande voorjaar zal het nieuwe sportveld worden ingezaaid, waarvan de aanleg door de waters nood werd uitgesteld. Er zullen ook kleedhokjes moeten komen en daar het toch in de directe omgeving van de kom van Rilland ligt, hoopt men deze bouw te kunnen combineren met een badhuis voor algemeen gebruik. Verder staat een nieuwe beplanting van de begraafplaats op het program ma. Het hoofd van de Zaandamse plantsoendienst zal hiervoor ook een ontwerp maken. En dan blijft nog de wens om een verenigingsgebouw te bezitten. „Maar daar moeten we eerst voor gaan sparen", merkt burgemees ter Jobse lachend op. Met de voort varendheid waarmee het gemeente bestuur thans het herstel heeft aan gepakt, zal ook deze wens zeker eer lang in vervulling gaan. Loof trekken uit de tijd? In Zeeland is momenteel een interes- rante proef gaande, om na te gaan in hoeverre njen 't looftrekken van poot- goed kan vervangen door loofklappers en doodspuiten, waardoor belangrijke arbeidsbesparing verkregen zou kun nen worden. Er is nu een aantal proef- percelen aangelegd, waarop volgens verschillende methodes is gewerkt. Aan het loofklappen werd deelgeno men door een 3-tal machines, waarvan de loofklapper van een firma te Goes het best voldeed. Na het loofklappen wordt het gewas bespoten om verder afsterven te be spoedigen. Ook hiervoor bleek ge noemde firma een goede oplossing ge vonden te hebben door achter op de trekker een spuitinrichting te monte ren. die aangedreven wordt door de aftakas, terwijl naar elkaar toegerich- te sproeidoppen zorgen, dat de overge bleven stengeldelen van alle kanten geraakt worden. Per ha. wordt 600 L vloeistof verspoten. Hoewel de voorlopige resultaten dus zeker gunstig genoemd kunnen wor den, zal de nateelt van het huidige proefgewas op het Landbouwproefbe- drijf „Zeeland" moeten bewijzen, in hoeverre het looftrekken inderdaad door deze nieuwe methode vervangen kan worden. Runderen stierven aan eten van vergiftigd aardappelloof Bij de landbouwer J. v. N. in de ge meente Tholen zijn twee runderen ge storven door het eten van aardappel loof. De dieren waren van het wei land op het aardappelland gekomen. Op het advies van de behandelende dierenarts is oen tiental van het ge- bruiksvee van deze landbouwer naar het abattoir te Bergen op Zoom ge bracht, waar het werd gedood. Voor N. betekent dit een schadepost van enige duizenden guldens. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Mannen van Jon gensstad". (14 jaar), 7 en 9.15 uur; Schuttershof: Feestavond Buurtver eniging „Nieuw-Middelburg", 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Carroussel", (14 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „Califor- nië", (18 jaar), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Het geheim van Mayerling", (18 jaar), 8 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2