„Laat ons met rust", aldus verzoek van de inwoners Raad in het Belgische stadje Damme speelt raar spel LICHTE DALING IN LEDENTAL TIJDENS HET SEIZOEN 1952-1953 Nationale Spaarraad kan worden opgeheven JIMMY BROWJN en de oranjehemden 30 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 15 OCTOBER 1953 VRIJ TERRITORIUM VAN TRIEST Economische bloei dank zij de huidige voorrechten (Van onze bijzondere correspondent). TRIËST, October. In Monfalcone, een half uur met de D-trein van Triest, komen een paar leden van het Triester politiecorps met hun blauwe hemden en met een witte lelie op hun linkerarm, de paspoorten van de reizigers controleren, voorzover de laatsten niet tot degenen be horen, die beroepshalve dagelyks op dit traject reizen. Deze paspoort controle bij het binnenkomen van de A-zöne van liet ,,vrye territorium van Triëst" blijft echter het enige opvallende teken van een bijzondere toestand. Want dit overigens ernstige intermezzo wordt direct na Mon falcone uitgewist door de bekoorlijkheid van het Middellandse Zee-land schap, dat zich voor onze ogen ontrolt. Nadat de laatste fabrieksschoorste nen en kranen van Monfalcone uit het gezicht verdwenen zyn, opent zich het ongehinderde uitzicht op de kust van deze veelomstreden zee, die hier, aan haar uiterste Adriatische bolwerk, niet minder betoverend is dan langs de kusten van Syracuse, Salamïs of Alexandrië. Het naar de kust toeglooiende landschap heeft een bergachtig karakter. De trein rijdt telkens weer een korte tunnel binnen en iedere keer wordt de blik op het naderende Triëst bekoorlijker. Slot Miramare, eertijds het sprook jespaleis van de ongelukkige keizer van Mexico, Maximiliaan, en tegen woordig de residentie van de gealli eerde commissaris van Triëst, is in werkelijkheid nog mooier, dan men van de foto's zou denken. By Mira mare wordt de hoogte van de eigen lijke baai van Triëst bereikt. Kort daarna rijdt de trein het Stazione Centrale binnen, dat, evenals het verdere oude gedeelte van Triëst nog helemaal het stempel draagt van de voormalige koninklijk-keizerlijke mo narchie. Dit geldt ook voor het hotel, waar wij een kamer besproken heb ben en waar wij met bijna Weens aandoende beminnelijkheid in het Duits begroet worden. Het is oud- Oostenrijk, ook dit hotel, zowel in het positieve als in het negatieve. Het pulserende, bijna bruisende leven, dat wij daarna op de moderne, van elegantie en moderne opmaak bijna overvloeiende straten van het Corso, de Via Carducci en de Con- trade del Corso op al onze zinnen la ten inwerken, vertoont echter geen koninklijk-keizerlijk stempel meer. Het heeft onmiskenbaar Italiaanse trekken en de adem van de Balkan, die slechts een klein stukje verder op, in de b-zóne van Triëst, het Zuid-Oosten van de eigenlijke etad merkbaar is, heeft hier slechts ge ringe kracht. De honderden, ja duizenden grote en kleine bars zitten vol opgewekte, levendig gesticulerende en pratende mensen, die zich ook op werkdagen weten te amuseren en met het leven blijkbaar hoogst tevreden zyn. De vrouwen zyn slank en elegant, en buitengewoon goed verzorgd; de mannen streven op hun wijze even eens naar elegantie en zijn bezield met de nonchalance, die op deze breedtegraden het ideaal van man nelijkheid is. Tintelend leven. De stad, die ruim 300.000 inwoners telt, tintelt van leven. Een onafge- Amsterdamse Beurs 13 Oct. 14 Oct. Bank v. Ned. Gem. 4'A 107% 107% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 126 Nederland 1951 (3%) 102% Nederland 1948 (3%) 99% 99% Nederland 1947 (33%) 3 98% 99% Nederland 1937 3 97% 98 96% Dollarlening 1947 3 96% Investeringscertificaten 3 100% 100% Nederland 1962-64 z.b. 3 100% 100% Nederland 1962-54 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% 80 793/4 Ned. Indlë 1937 A3 99 99 Grootboek 1946 3 98% 983/g Nat. Handelsbank 113% 113% Ned. Handelmij. 160 160 A.K.U. 174% 175% Bergh's en Jurgens 275 275% Calvé-Delft 126 126% Centrale Suiker 170% 168 Kon. Ned. Hoogovens 162 162% Unilever 203% 205 Ned. Kabelfabriek 216% 217 Philips 171% "2% Wilton-Feijenoord 174 173 Billiton 284% Kon. Petroleum Mij. 310% 316% Amsterdam Rubber 89% 90% Holland-Amerika Lijn 133% 133% Kon. Paketvaart 121 121% Rotterdamse Lloyd 126 126 Ned. Scheepvaart Unie 128% 128% Stv. Mij. Nederland 137% 136% H.VA. 105% 104% Deli-Batavia Mij. Dell Mij. 95% 96% Baltimore-Ohio 21% Missouri K.T. 4% 4% New York Central 20% 20 Pennsylvania 19% 19% Anaconda 30% 30 Bethlehem- Steel 46% 45V2 General Motors 56% 56% Intern. Nickel 38 38% 62% Kennecott 62 Republic Steel 43% 43% U.S. Steel 34% 34% North American Cy. 20 20 Midcontinental 57% 57% Shell Union 69% Tide Water 193% Dat het aanvankelijk gevreesde aan bod van aandelen Koninklijke uit de con verteerbare en per 1 December aflosbaar gestelde obligatiën bijzonder meevalt, bleek Woensdag opnieuw, toen het hoofd fonds een scherp stijgende richting in sloeg. De goede stemming voor Koninklijke deed de andere afdelingen geen kwaad, maar bracht daar toch geen grote le vendigheid teweeg. Voor de internatio nale fondsen was de markt goed prijs- houden, waarbij Unilever de kroon span de op 205. In scheepvaartpapieren trad na de vaste houding van eergisteren eer der een lichte rgactie in. broken stroom van auto's rijdt door de straten, waar de uitstekend voor hun taak berekende agenten het ver keer ondanks Zuidelijke ongedwon genheid in goede banen weten te lei den. Men ziet zeer vele grote en luxu euze wagens, die beslist niet alleen aan de leden van de geallieerde mili taire commissie en nun talrijke fa milieleden toebehoren. Natuurlijk dankt de stad haar werkelijke bloei aan de belangstelling en de bevoorrechting van de zyde der militaire commissie, beter ge zegd: van de landen, die hierin zit ting hebben. Men heeft in deze stad, die als haven om begrijpelijke rede nen niet meer zo bijster goed func- tionneert sinds de Donau-monafchie niet meer bestaat, enorme bedragen geïnvesteerd. Men heeft als vervan ging voor de haven, die zyn capaci teit tenminste voorlopig slechts voor een klein gedeelte benut, belangrijke industrieën opgebouwd. In de voor stad Zaule staan petroleumraffinade- rijen, eementbedrijven enz. Het ge volg is, dat Triëst onder de tegen woordige, zozeer omstreden status er economisch niet slecht voorstaat. Men kan dan ook, zonder de Triës- tynen een verwijt te maken, gevoeg- lyk beweren, dat de meesten van hen aan het tegenwoordige, zekere interregnum de voorkeur geven bo ven een onzekere nieuwe regeling, vooral als deze met ongeregeldheden betaald zou moeten worden. Welis waar voelt de meerderheid der be volking zich in de eerste plaats Ita liaan, maar in de grond wenst men niets anders dan rust en welvaart, 't kan niet schelen onder welke vlag. De witte lelie van Triëst bevalt ae meesten tot nog toe dan ook 't best. Dit zinnebeeld van het oude Huis van Bourbon belichaamt alles, wat de inwoners van Triëst zich maar kunnen wensen. Niets sensationeels. De „poppenkast", zoals de kwestie Triëst en de stad zelf wordt genoemd, is voor de Triëstijnen meer een „coup de théatre" dan een werkeiyke inner- lyke belevenis. In Triëst zal er waarschynlijk dan ook niets gebeuren. Daarvoor zyn de geallieerde instanties te waak zaam, te bezonnen en ook te mach tig. Maar meer nog dan dergelyke hoog-politieke overwegingen dra gen Triëst zelf en zijn werkzame, ab soluut niet zenuwachtige bevolking tot de overtuiging by, dat de soep niet zo heet gegeten wordt, als ze wordt opgediend. Het hotelpersoneel, de kellner, het winkelmeisje, de chauffeur, de politieagent, de zaken man, de boekhandelaar, en ook de hogere politieke instanties, vragen de gast steeds weer wat er toch voor sensationeels by hen te vinden is. Hun leven verloopt immers volkomen normaal. Interesseren de zaak, het gezin, de liefde, het prettige leven hen niet meer dan geruchten en sen saties Natuuriyk moet de kwestie Triëst in een gezond-wordend Europa eens geregeld worden. Maar voorlopig voelen de Triëstijnen die hierby toch het meest betrokken zyn, zich het beste en het veiligste, als ze met rust gelaten worden. Zowel 'van de zijde der politici als van de zyde der -verspreiders. SPANNING OM TRIEST Studenten als stakers en..uitgevers De jonge studenten van de Theo logische Hogeschool der Gereformeer de Kerken te Kampen zijn dezer da gen tydens het ontgroenen in „sta king" gegaan. Zy zouden zich slechts onder bepaalde voorwaarden aan de ontgroening willen onderwerpen doch toen de senaat van geen voorwaarden wilde weten, was deze „staking", die overigens niet lang zou hebben ge duurd, een feit. Een der in Kampen verschijnende bladen heeft echter een artikel over deze „staking" gepubliceerd en dit schijnt al evenmin naar de zin van de jonge studenten te zyn. Zy hebben al thans een blaadje uitgegeven, waarin zy in verscheidene artikelen en klei nere berichten stelling nemen tegen dat artikel. Dinsdagavond hebben de „groen tjes" met hun blaadje in Kampen gecolporteerd. Voor tien cent konden de Kampenaren uitvoerig kennis ne men van de bezwaren, die de jonge Kamper studenten tegen de publicatie van hun „staking" hadden. ZEEUWSE SCHAAKBOND VERGADERDE Toch bloeit in Zeeland het schaakleven „Ofschoon de meeste schaakclubs te kampen hebben gehad met een daling van hun ledental, welke daling inmiddels tot stilstand is gekomen, kan schakend Zeeland met voldoe ning terugzien op de diverse activitei ten in het achter ons liggende ramp seizoen" 1953", aldus drs. J. Schel- tens, voorzitter van de Zeeuwse Schaakbond, tijdens de Zaterdag te Goes gehouden buitengewone alge mene vergadering ter bespreking van de a,s. clnbcompetitie. SPAARZIN TERUGGEKEERD. Cijfers geven grote verbetering te zien. By de Tweede Kamer is ingediend een 'ontwerp van wet tot intrekking van de spaarwet 1947. De neiging tot ontsparing, die aan vankelijk na de oorlog bestond, blijkt te zijn verdwenen. Geconstateerd kan dus worden, dat de doelstellingen, waarvoor de Nationale Spaarraad in ONGEWENSTE BURGEMEESTER Vergunningen alleen bij besluit van de meerderheid (Van een byzondere medewerker). Verscholen tussen het groen der duizenden bomen langs de vaart van Sluis naar Brugge ligt het middeleeuwse Damme met fraaie Gothische gebouwen. Dit toeristenoord, dat naam kreeg door een Jacob van Maer- lant, Pastoor Poncke en Tyl Uilenspiegel is plotseling van een rustig dood stadje veranderd in een haard van onrust, haat en nijd, nu de be noeming van een nieuwe burgemeester is afgenomen en in de praktijk blijkt, dat van een samenwerking met de meerderheid van de raad geen sprake kan zyn. Het begon in Mei met de Belgische gemeenteraadsverkiezingen. Burge meester Van de Ryze verzocht een bediende uit Damme, de heer Louis Houtave, een plaats op zijn lyst te willen aanvaarden. In de gemeente zyn n.1. twee partijen van gemeente belangen. De officiële landelijke par tyen komen hier niet aan bod. Als laatste van de meerderheidspartij kwam de heer Houtave voor op de lyst van de burgemeester. Van de 600 stemmen kreeg hy 89 voorkeur stemmen. Dat leverde één van de ne gen zetels op. Toen begon de pret. De burgemeester verzocht hem zyn zetel af te staan aan no. 6 van de lyst, want de party kreeg 6 zetels en de andere party slechts 3. Houtave ging echter van het standpunt uit, dat de voorkeurstemmen voor hem persoonlyk waren bedoeld en niet voor no. 6. Nog dwazer werd het toen de Gou verneur van West-Vlaanderen, gezien de vele klachten over het dictatori aal optreden van de zittende burge meester, de heer Houtave candidaat stelde voor deze functie en deze ook werd benoemd. Zyn party, 5 man sterk, distantieerde zich van hem, zodat hy met de oorspronkelyke te genstanders niet verder dan 4 man er tegenover kan stellen. In een onderhoud, dat wy met deze meest geplaagde burgemeester van België hadden, vertelde hy zyn er varingen. Op het gemeentehuis beschikte men over een geluidsversterker, waarmede by druk toeristenbezoek carillonklanken ten beste werden ge geven. Als voorzorgsmaatregel borg hij het apparaat op achter slot en grendel. De meerderheid van de raad haalde er een smid bij en plaatste de versterker aan de overzyde van het gemeentehuis in een particulier huis. Het speelt nu alleen wanneer de meerderheid dit wil en dat is alleen, zodra in de raadszitting een voorstel van de burgemeester is afgestemd. Dan klinken jubelend de carillon klanken over Damme. Een smerige kabel ontsiert nu het byzonder fraaie marktplein. De vrouw van de caféhouder liet bloemen bezorgen bij de nieuw be noemde burgemeester. Het antwoord van de meerderheid was. een verbod om terrassen voor de café's te hebben. Nachtvergunningen voor de café's worden geweigerd. In het gemeentehuis worden thans auto's gestald bij besluit van de meer derheid. De draad van de geluidsver sterker heet nu in de volksmond de Siegfriedlinie. De verlichting van Damme, welke des avonds vele toe risten trok, is verboden. De verbin ding met Brugge, onderhouden door een autobus met gemeente-subsidie is uitgevallen, daar de subsidie werd in gehouden. Wie naar Brugge wil moet maar te voet gaan, zegt de meerderheid. De toestand van de Dorpsstraat is erbar melijk voor het verkeer. Gelden er voor aangevraagd werden geweigerd. Op onze vraag of de gouverneur niet kon ingrijpen wees de geplaagde bur gemeester er op, dat het begrip auto nomie in België onaantastbaar is. Zo lang de meerderheid niet handelt in strijd met de wet kan deze ondrage lijke situatie blijven bestaan. Op het programma staat thans een verbod voor het parkeren van auto's. Dit zal de deur dicht doen, want hon derden auto's staan geparkeerd langs de vaart, een druk bezocht visoord voor de Vlaamse vissers- Vijf jaar kan deze situatie nog du ren, tenzij de meerderheid gaat be seffen, dat men zich laat spannen voor het karretje van 'n stijfkoppige land bouwer, die er op uit is Damme te ruïneren, nu hij zelf door zijn wan beleid geen kans meer krijgt de zetel opnieuw te veroveren. 16 October Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER U.+N.A.P. U.+NJLP. U.N.A.P. 19.48 1.42 7.00 1.32 7.25 1.52 7.47 1.65 8.07 1.09 8.29 1.26 U.—N.A.P. 0.42 1.32 13.14 1.31 20.15 20.34 20.52 21.0 1.61 1.76 1.27 1.43 1.08 1.45 1.48 1.52 1.53 1.67 1.16 1.32 13, 14.15 14.21 14.17 1.57 1.71 1.24 1.41 Breskens: 6 minuten eerder hoog- en laag water ten opzichte van Vlissingen. het leven werd geroepen, thans op bevredigende wijze zijn gerealiseerd. By de Rykspostspaarbank, de by zondere spaarbanken en de boeren leenbanken bedroeg het saldo-tegoed op het einde van het boekjaar in mil- lioen guldens: 1946 4112; '47 4119; '48 3988; '49 4108; '50 4062; '51 3990; '52 4246. Bij genoemde spaarinstellingen be droeg dus het verschil tussen het sal do-tegoed der spaarders aan begin en eind van het boekjaar in milhoenen guldens: 1947 -j- 7; '48 131; '49 120; '50 —46; '51 72; '52 256. By de sociale fondsen, de pensioen fondsen en de levensverzekering- maatschappyen, bedroeg het premie inkomen, verminderd met kosten en regelmatige uitkeringen, in millioe- nen guldens: '47 400; '48 500; '49 550; '50 620; '51 670; '52 800. Ook in de boezem van de Nationale Spaarraad zelf is de vraag onder ogen gezien, of de hierboven bedoel de verbetering der spaarcyfers niet aanleiding zou kunnen zyn, de bevor dering van het sparen door de spaar raad te beëindigen. De minister deelt in dit oordeel. De spaarzin van het Nederlandse volk is thans weer in voldoende mate te ruggekeerd, zodat geen behoefte be staat aan een speciaal orgaan om de ze spaarzin te bevorderen. Zulks te minder, omdat de internationale waardering van de munteenheid en de deviezenpositie van het land het vertrouwen in de waardevastheid der bespaarde gelden hebben doen terug keren. Spr. releveerde het behalen van het clubkampioenschap door de S.V. „Terneuzen", het jeugdkampioen schap behaald door de 15-jarige Ga* be Woudstra, het voor het eerst ver speelde schoolschaakkampioenschap, dat werd behaald door het Lyceum te Terneuzen en tenslotte het fraaie resultaat van de Zeeuwse kampioen M. J. Quakkelaar die in de nationale Bondswedstrijden te Amersfoort met 5% punt uit 7 partijen de eerste plaats bereikte in de 2e hoofdgroep. Dat het Zeeuwse schaakleven aller minst kwynt, moge blyken uit de toetreding tot de Z.S.B. van de nieu we verenigingen S.E.O.L.T.O. (We meldinge) en De Zuidzandse Toren (Zuidzande). Nog deze maand zal de clubcompetitie 1953/1954, waarin thans 26 teams zyn ingedeeld, een aanvang nemen. In de le klasse zullen in een enkel- rondige vyfkamp Goes I, Middelburg H, Terneuzen I, Vlissingen I en V.U. K. I (Kapelle) spelen om het club kampioenschap. Voor de overige groepen werd besloten tot de volgen de regionale indeling: 2e klasse A (Walcheren)Koudekerke, Middel burg Hl, Souburg I en Vlissingen IL 2e klasse B (Zuid-Beveland): Goes n, 's-Gravenpolder, De Pion (Yer- seke), S.E.O.L.T.O. (Wemeldinge) en V.U.K. H (Kapelle). 2e klasse C (Zeeuwsch-Vlaande- ren)Breskens, Landau I, Landau II (Axel), Oostburg I, Terneuzen n, V. S.V. (Sluiskil) en Zuidzandse Toren. Ten behoeve van de staartspelers werd nog gevormd een 3e klasse A (achttallen): Oostburg n, Souburg n, Vlissingen m en Middelburg IV. In de plaats van de aftredende com petitieleider, de heer A. J. C. Nord- lohne werd benoemd de heer W. J. de Wolf uit Oostburg. Tydens de rondvraag ontwikkelde zich een geanimeerde bespreking over de middelen ter opvoering van het spelpeil. Gedacht werd daarbij o.a. aan vriendschappelyke wedstrij den buiten competitieverband en mas sa-ontmoetingen tussen stedelyke clubs op avonden, wanneer hun eerste tientallen tegen elkaar spelen in competitieverband. Voorts werden de clubbesturen op gewekt de deelname te stimuleren aan de Z.S.B.- jeugd- en school- schaakwedstryden. Alle scholieren al of geen clublid zynde kunnen aan deze tournooien meedoen. Tenslotte werd vastgesteld, dat op Zaterdag 21 November a.s. te Goes de titelwedstrijd om het snelschaak kampioenschap 1953 zal worden ge houden. ZONDAG A.S. zal de Fransman Gilbert Lavoive, Europees kampioen wélter gewricht, uitkomen tegen de Ne derlander Harry Bos. De wedstrijd gaat over tien ronden. Er staan geen titels op het spél. LEZERS SCHRIJVEN. STAATSBURGERSCHAP. In uw blad van d.d. 9-10-1953 op pa gina 2 in het stuk „Zeeuwse Hervorm de Vrouwengroepen" komt de zin voor „Uitvoerig schetste deze spreker de moeilijke positie van deze mensen, welk geen Indonesiër zijn, omdat zij bewust het Indonesisch staatsburger schap hebben afgewezen, doch ook geen Nederlander zijn". Deze bewering is bezyden de waar heid. De Indische Nederlander, die uit twee groepen bestaat n.l- 1. de Neder lander van gemengde bloede en 2. de aldaar geboren Nederlander van zui ver Hollands bloed, is volgens de uit leg van de Nederlandse regering al tijd Nederlander, indien hij kan be wijzen, dat zijn vader in ik meen 1892 Nederlander was- Kan hy dat niet, dan wordt hij niet als zodanig beschouwd. Derhalve zyn alle Indische Neder landers, die gerepatrieerd zijn ook Ne derlander volgens de Nederlandse wet; immers zij die niet kunnen aantonen, dat zij Nederlanders zijn, kunnen zich slechts als vreemdelingen vestigen. De Hervormde groep moet dan ook de gerepatrieerde Indische Nederlan der niet tegemoet treden, omdat hij geen Indonesiër, noch Nederlander is. doch als gelykwaardige Christen-me demens. Hoogachtend, Een Ned. Ind. gerepatrieerde, W. W. VAN MANEN. 's Heer Arendskerke. Noot van de redactie. De inzender heeft gelijk. Staatsrechtelijk zijn allé gerepatrieerde Indische Nederlanders inderdaad Nederlander. Het is goed, dat daarop nadrukkelijk de aandacht gevestigd wordt 128. De volgende middag trok Jackie Brown in gezel schap van de andere spelers van het Nederlandse elftal naar Londen. Het gezelschap, dat onder leiding stond van meneer Lauw Soep van de KN.VJ3., kwam eerst bijeen in een restaurant in Rotterdam, en vandaar ging het per autobus naar Hoek van Holland, teneinde daar de boot naar Harwich te nemen. De voltallige Keuze Commissie, bestaande uit de heren Huilbom, Muis Ver- lach en Jimmy Brown, was natuurlijk ook van de par tij en het waren vooral de grappen en grollen van me neer Huilbom, die er de goede stemming in brachten. Jackie, die al lang over de schrik van de ontvoering heen was, genoot van de heerlijke zeereis en hij was de eerste,, die de witte krijtrotsen van de Engelse kust ont dekte. De zee was heel kalm, zodat niemand last had van zeeziekte met uitzondering van rechtsback Toontje Teutebol. die een paar maal over de railing moest kij ken en die geen trek had in de vette carbonaadjes die zij 's middags in de eetzaal kregen voorgezet. Met de trein ging het van Harwich naar Londen en daar aan het Liverpoolstreet-station wachtte weer een autobus, die het hele gezelschap naar een rustig hotel ergens buiten Londen, bracht. Meneer Lauw Soep stopte zijn jongens allemaal om 9 uur onder de wol, ..want", zo zei hij, „morgen wacht jullie een heel zware taak. De Engelsen brengen een zéér sterke ploeg op de been en als we ons niet tot in de puntjes voorbereiden, eten ze ons morgen met huid en haar op". Storende radio-amateur Sinds enige tijd is het voor de be woners van Goed Wonen en omge ving in Vlissingen onmogelyk de ra dio-uitzendingen behoorlyk te beluis teren, voornamelijk over Hilversum H. De storingen zyn ergeriyk. De tekens die in de storingen voorkomen wekken het vermoeden dat deze ver oorzaakt worden door een amateur zender. De amateur heeft er wel licht behagen in aan anderen het ra diogenot te vergallen. Als werkelyk zo'n amateur de schuldige mocht zyn, is de P.T.T. of een andere in stantie wel in staat hem te ontmas keren, waardoor wy dan van een plaaggeest bevrijd worden. H. J. BRINKHAUS, Bonedykestraat 27, Vlissingen. 1TBE VRIJDAG 16 OCTOBER. HILVERSUM L 402 m. 746 kc/s 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gewijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. en weer- ber. 8.10 Gram. 8.30 Tot Uw dienst 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 1259 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 15.15 Voordr. 1555 Pianoreci tal. 16.00 Tuinb. praatje. 16.15 Gram. 17.00 Omr. ork. 17.45 Friese uitz. 18.00 Gram. 18.10 Ork. conc. 18.30 Mozartvleugel en viooL 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Rege- ringsuitz.: Verklaring en toelichting, waarin opgenomen „De Schoolmelkvoor- ziening" door H. Chr. Meyer en het emi gratiepraatje door H. A. van Luyk. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 2020 Getuigenis samenkomst van het Leger des Heila. 21.30 Gram. 21.50 Psalmen. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. 298 ra. 1007 kc/8. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 1020 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 „Kinderen en mensen", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de kleuters. 10.40 Sopr„ alt, tenor en bas. 11.00 Radiofeuilleton. 1120 Gram. 11.30 Orgel en zang. AVROl 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. me ded. 1223 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade ork. 14.00 Gram. 14.30 Voordr. 14.30 Orgelconc. 15.10 Kookpraatje. 15.30 Musette ork. VARA: 16.00 Gevar. muz. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „De Haverkist", hoorsp. 19.00 Voor de kinderen 19.10 Gevar. muz. VPRO: 19.30 „Hoe ik tot mijn geloof kwam", caus. 1950 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Clavecimbelconc. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Naar de eenwording van Europa", caus. VARA: 21.00 Voor de jeugd. 21.35 Gevar. mU7. 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Rhytm. muz. VPROi 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwij ding. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Concertge bouw ork. en soliste. 2350—24.00 Gram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12