WYBERT NIEUWS UIT DE KERKEN ORIENTERINGSMIDDAG B.E.F. TE MIDDELBURG WALCHFREN NIEUWS in een NOTEDOP SPORT EN WEDSTRIJDEN DINSDAG 6 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Eenheid van Europa besproken In het „Nederlands Koffiehuis" te Middelburg is Zaterdag een oriënte- ringsmiddag gehouden door de Bewe ging van Europese Federalisten. De heer C. J. Buijtendijk, lid van het hoofdbestuur, zette in zijn ope ningswoord het doel van de bijeen komst uiteen. In de eerste plaats ging het er, volgens spreker, om, de Zeeuw se bevolking in te lichten over de op zet van de organisatie en in tweede instantie wilde hij komen tot het vormen van een ontwerp-comité van aanbeveling voor een bestuur voor Zeeland. Vervolgens gaf hij het woord aan prof. dr. H. Brugmans, rector van het Europa College te Brugge. Professor Brugmans wees er op, dat de organisatie niet nieuw meer is. Zij bestaat reeds langer dan 5 jaar en heeft al meer bereikt, dan men op het eerste gezicht zou' zeggen. De Europese Kolen- en Staalgemeen schap is, als idee, door leden van de beweging gelanceerd. Het vormen van een Europese Federatie is thans concreet in studie. Men dient zich te realiseren dat de technische ontwik kelingen van de laatste tijd het na- Examens Aan de landbouwhogeschool te Wa- geningen slaagde voor het ingenieurs examen tropische landbouw de heer L. J. van Nieuwenhuyzen uit Wol- faartsdijk. Voor het candidaatsexamen tuinbouw slaagde de heer D. Meyaard uit Goes en mej. N: J. Vos uit Arne- muiden. Voor het candidaatsexamen Nederlandse landbouw slaagde de heer J. M. Koopman uit Zierikzee. Aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen slaagde voor het propaedeu- tisch examen de heer J. P. Koole te Middelburg. Geen fonds gevormd Tengevolge van een misverstand is in het verslag van de Prov. Groene Kruisvergadering, welke Zaterdag te Axel is gehouden, onder het tussen kopje „rondvraag" een fout geslopen. De zetregel waarin gemeld werd, dat te Ellewoutsdijk een fonds is ge vormd, dat 1400 bijeenbracht voor het stichten van een consultatiebu reau, dient te vervallen. Er is geen fonds gevormd. Collecten. De opbrengst van de collecte, die te Biggekerke gehouden werd voor de Christelijke kleuterschool, bedroeg 265,50. Onderwijsmutatie. In verband met zijn benoeming tot leraar aan de Industrie- en Huishoud school te Middelburg, heeft de heer J. H. Mennes ontslag gevraagd als on derwijzer aan de Prof. Dr. Kohnstam- school te Goes. Sportwedstrijden politie Maandag hield de Vlissingse Poli tie Sportvereniging V.P.S. haar jaar lijkse sportdag, bestaande uit een athletiekvijfkamp op de nummers: 100 en 800 m. hardlopen, kogelstoten, hoogspringen en vèrspringen. De wedstrijden werden gehouden op de terreinen aan de Keersluis. De uit slagen waren: A-klasse: 1. M. Jasperse 3218 pnt.; 2. J. de Putter 2675 pnt.; 3. J. Gunst 2651 pnt.; 4. J. Kuiper 2604 pnt.; 5. J. Krombeen 2476 pnt.; 6. C. M. Visser 2410 pnt.; 7. N. Pels 2345 pnt.; 8. IJ. J. Bosma 2038 pnt.; 9. D. van Dilst 1830 pnt.; 10. M. Wouda 1730 pnt. 1. ^Kastelein 2627 pnt.; 2. F. Kopmels 2160 pnt.; 3. H. Wijger- gangs 1923 pnt.; 4. B. F. Jansen 1845 pnt.; 5. M. C. Kouman 1232 pnt.; 6. A. L. Eversdijk 1231 pnt.: 7. H. J. van Heulen 1202 pnt. Een extra-prijs voor de beste pres tatie in de A-klasse werd gewonnen door J. Gunst niet 780 punten op de 100 meter hardlopen. De extra-prijs voor de beste pres tatie in de B-klasse werd gewonnen door F. Kopmels met 880 punten op de 400 meter hardlopen. Des avonds reikte de voorzitter van de V.PV. in het Bureau van Po litie te Vlissingen de prijzen uit. Waar zijn onze schepen? Aagtekerk 5 van Kobe te Hongkong. Akkrumdijk 6 te Colombo verw. Aldabi van Rotterdam n. Hamburg. Almkerk p. 4 Vlissingen n. Marseille. Alnati 3 130 m, n. Vitoria n. Rio de Jan. Appingedijk 4 te Antwerpen. Arendskerk p. 4 Str. Messina n. P. Said. Caltex Nederland p. 4 Finisterre n. R'dam Caltex the Hague 3 te Rotterdam. Ceronia te Curagao verw. Dongedijk 4 te Rotterdam. Drente 5 n.m. te Halifax verw. Ena 3 te Alexandrië. Enggano 5 te Suez. Eos 4 v. Izmir n. Piraeus. Hecuba p. 3 Azoren n. St. Kilts. Karimata 4 v. Belawan n. Colombo. Macuba 3 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Meliskerk 4 te Ilo Ilo. Oranje 3 v. Colombo n. Belawan. Rijndam 3 kp. Race gep. n. New Rork. Salatiga 5 te Zamboanga. Schie 4 v. Herkalion n. Alexandrië. Schiedjjk 5 te Singapore. Sibajak 3 250 mijl O. New York naar Rotterdam. Tawali 3 v. Napels n. Port Said. Ternate 3 van Hollandia naar Makassar. Tomini p. 3 Ouessant n. Rotterdam. Veendam 3 v. Havre n. Southampton. Waal 3 v. Algiers n. Tunis. Westerdam 3 v. Rotterdam n New Rork. Alhena 5 v. Vitoria n. Ilheos. Alphard 3 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Caltex The Hague 4 van Rotterdam naar Sidon. Marktberichten VISMIJN VEE RE. 5 Oct. Aangevoerd: 3676 kg. export garnalen 64—76: 1510 kg handels-garnalen 65—86: 126 kg. bot 29—52; 6 kg. wijting 29; ID kg. tong (middel) 1,49—2,40; 81 kg. rog 26—50; 14 kg. ongesorteerde vis 37 —38. tionalisme, op cultureel en militair gebied, tot een onmogelijkheid hebben gemaakt, 'n Land kan zich alleen niet meer bedruipen, het heeft daartoe de nauwste samenwerking met andere landen nodig. Met nadruk betoogde prof. Brugmans, dat niet alles van bovenaf van de zijde der regering dus kan geschieden. Ieder persoon lijk zal moeten medewerken. Spreker liet daarbij duidelijk naar voren ko men, dat daarvoor ook een Zeeuws gewest van de organisatie noodzake lijk is. Na een korte pauze nam mr. C. van Rij, algemeen voorzitter van de ~.E.F., het woord. De natiën moeten de handen ineen- siaan. Velen hebben elkaar reeds ge vonden. We hebben de Volkerenbond gehad, welke echter door het ontbre ken van enige macht, reeds van hét begin af tot misukking gedoemd was en thans hebben we de Verenigde Naties. Wat dit worden zal, is echter nog een soort vraagteken, aldus mr. Van Rij. De opzet van de federatie is niet het zelfstandig beschikkingsrecht van de verschillende staten over te hevelen naar een centraal regerings orgaan, doch naast die individuele staten een Europees parlement te vormen, zodat de landen één Euro pees belang krijgen. De souvereinï- Êeit zal dus niet woren aangetast. Spreker stelt reeds in 1955 de ver kiezing van de eerste Europese Ka mer in het vooruitzicht. Nadat beide sprekers aan het woord waren geweest stelde de heer Buijtendijk de gelegenheid tot vragen open. Twee genodigden maakten hier van gebruik. De heer Buijtendijk sloot daarna de bijeenkomst, nadat hij er nogmaals op had gewezen, dat men de jeugd één gemeenschappelijk ideaal moest geven, namelijk: een Verenigd Euro- Sluisbouw Vlissingen Water in de sluiskolken. Bij de sluisbouw te Vlissingen brak Zaterdagavond een belangrijk ogen blik aan. Nadat al het bouwmateri aal verwijderd was uit de grote en de kleine sluiskolk, ging men over tot 't toelaten van water in de sluizen. Aan gezien de sluisdeuren nog niet zijn aangebracht en de beide kolken zich nog bevinden in de werkput, die door dammer omringd is, werd het water via een hevel in de sluiskolken ge bracht. Het steeg langzaam tot een hoogte van drie meter, waarna de watertoe voer stopgezet werd. Het toelaten van het water betekent zeker nog niet, dat de sluisbouw thans in een eind stadium is gekomen. De deuren moe ten nog aangebracht worden, de be- wegingsapparatuur en de gehele elec- trische installatie moeten nog uitge voerd worden en er is nog allerlei werk te doen/De dammen rond de werkput blijven dus nog voorlopig in tact om het buitenwater te keren. Het zal nog tot half 1954 duren aleer de grote en de kleine zeesluis werkelijk in gebruik genomen worden. Zeeuws Drankweercomité vergaderde Zaterdagmiddag vergaderde in de „Gouden Poorte" te Middelburg het Zeeuws Drankweer-Comité o.l.v de heer J. Castel te Vlissingen, die in zijn openingswoord herinnerde aan de goede opbrengst van de Blauwe Week-collecte ten behoeve van de consultatiebureaux voor drankzuch tigen. Het hoofdbestuurslid van het A.B.C.D. de heer J. J. Hoeve uit Eind hoven sprak over de taak der Prov. Comité's en wees op het voorbeeld van Noord-Brabant waar Ged. Staten een belangrijke verhoging' van sub sidie toestonden. De voorzitter drong aan op krach- tige steun aan de actie voor Plaat selijke Keuze (P.K.) en het verzame len van adressen voor adhaesie-betui- ffing. Middelburg Buslichtingen gewijzigd Met het ingaan van de winterdienst der Nederlandse Spoorwegen, op 4 October, worden ook de buslich- tingstïjden in Middelburg gewijzigd. Op het hoofdkantoor der P.T.T. aan de Noordstraat is de laatste lich ting, die aansluiting heeft op de nachtposttrein, op 21.00 uur be paald. De laatste lichting der stads- brievenbussen is om 19.30 uur. Deze tijden gelden niet op Zaterdag en Zondag. De overige lichtingstijden blijven dezelfde. Brandweer hield oefening. De Middelburgers, die Zaterdag middag de brandweer zagen uitruk ken, behoefden zich niet ongerust te maken. Het betrof hier een oefening, in samenwerking met de brandweer van Nieuw- en St. Joosland. De brand weer moest met die van Nieuwland de boerderij van de heer Nieuwen- huijzen, gelegen aan de bocht van de Rijksweg bij Arnemuiden, die veron dersteld werd in brand te staan, blus- Contaciavond van M.H.B. De Middelburgse H.B.S.-Bond hield Zaterdagavond een contact-avond in de „Gouden Poorte". De voorzitter, de heer M. van Boven, verwelkomde in zijn openingswoord o.a. de directeur van de school, ir. J. Ph. van Dalsum. Het programma door de leden zelf gebracht, omvatte o.a. voordrachten, sketches en het optreden van de band de „Raindrops" met zang van Greetje Kloet. Tot slot werd nog een tijdje gezellig gedanst. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau in de week van 28 September tot en met 4 October 1953 de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: benzine dop van een auto, rol kastpapier, speel goed-horloge, bril, goudkleurig armband je, grijs tasje, rijwielslot-sleutel, porte- monnaie zonder inhoud, rode dames por- temonnaie, damesmuts, hangslot en pad- vindershoed. Bij particulieren worden de volgende gevonden voorwerpen in bewaring gehou den: grijze alpinomuts, standaard voor reclame, 1 paar rode kinderschoentjes, gehaakte dames handschoen, goudkleurig schakelarmbandje, duimstok, schaartje, bruine kinderportemonnaie, zegelring met steen, kinderbril, schuifmaat, gouden oor bel, boodschapnetje, zwarte vulpen, goud kleurig armbandje, ballpointpen, grijs ceintuur, rijwielpomp, 2 lege kisten, kin- derring met rood steentje, dop van ben zinetank van bromfiets, speelgoed-hondje, sjaal, bruine portemonnaie met inhoud, zwarte hond, 1 paar klompen, tekendrie hoek, bruine portemonnaie, gouden oor bel, blauwe regenjas, ballpointpen, pakje met inhoud en witte sportblouse. O Maandagmiddag heeft dr. W. H. C. Tenhaeff het ambt aanvaard van bijzon der hoogleraar in de parapsychologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Dit is de eerste leerstoel in deze zijtak van de psychologie. Zij is ingesteld op initiatief van de studievereniging voor psychical research. 0 Het 12.000ste schip van dit jaar is gis teren de Rotterdamse haven binnenge lopen. Het is het bruto 298 ton metende Duitse schip „Thule", eigenaar G. Scho ning, dat een lading graan vervoerde en van Norrkoping kwam. Het vorige jaar arriveerde het 12.000ste schip op 18 Oc tober. A De Sabena heeft Maandag de helïcop- terdienst tussen Brussel en uonii ge opend. Er worden tussenlandingen ge maakt te Luik. Maastricht en Keulen. 0 Gevangenen ,n de „Koningin des Ke- mels"-gevangenis te Rome zijn Maandag in hongerstaking gegaan teneinde een uit gebreide amnestie a£ te dwingen. Vlissingen Bijzondere vergadering van de A.N.M.B. In het Concertgebouw te Vlissingen werd Maandagavond een bijzondere vergadering belegd door de plaatse lijke afdeling van de Algemene Neder landse Metaalbedrijfsbond. De afdelingsvoorzitter, de heer D. Romijn, wees in zijn kort openings woord op het bijzondere aspect van deze avond. Tegelijk met het zilveren lidmaatschap van 39 leden, viel na melijk ook de herdenking van het feit, dat 25 jaar geleden het conflict be slecht was, waardoor het begrip „va- cantie" voor de arbeiders werd ver wezenlijkt. Het zangkoor „De Volksstem" bracht enkele socialistische strijdliederen ten gehore, waarna de heer L. Nelemans, tweede voorzitter van het hoofdbe stuur, de aanwezigen toesprak- Spre ker zei onder meer. dat het voor de jongeren moeilijk valt, te begrijpen, hoeveel strijd er is vooraf gegaan aan hetgeen tot heden toe is bereikt. De ouderen weten daar beter van mee te praten. Vervolgens droeg de declamatrice Wanda Reumers enkele stukken in proza voor, die alle betrekking had den op de sociale toestanden aan het einde van de vorige eeuw, en een tweetal gedichten. Na de pauze reikte de heer J. van Wagtendonk op het podium aan drie der jubilerenden het zilveren insigne uit. Daarop werden in de zaal ook de andere insignes uitgereikt. Wanda Reumers droeg nog twee schetsen voor, ditmaal van een vro lijker karakter, en „De Volksstem", onder leiding van de heer Ab Ldch- tendahl, zong nog enkele liederen. De heer Van Wagtendonk besloot de bijeenkomst en drong er bij de aan wezigen op aan, ook de gewone ver gaderingen trouw te bezoeken. Oost- en West-Souburg „Mika" deed goed werk. Dezer dagen verloor het 8- jarig zoontje van de fam. S. te Souburg zijn bril in de hangar van de land bouwer K. onder hel stro en kaf. De heer Jac. Castel werd gevraagd met Mika, zijn speurhond, te komen en na enkele ogenblikken zoeken had Mika de bril gevonden. Koninklijke onderscheidingen De neren C. A. Maartense en D. de Lange resp letterzetter en machine- zetter bij de Fa. Oosterbaan en Le Cointre te Goes, die dezei dagen 40 jaar aan dit bedrijf verbonden zijn. werden koninklijk onderscheiden met de bronzen ere-medaille verbonden aan de Orde var Oranje Nassau. Bij koninklijk besluit is aan J J. Dankaart, landarbeidei op het bedrijt van J Koster te Vogelwaarde, ver leend de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons. De ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in zilver werd bij Koninklijk besluit toegekend aan J. M. de Looff, kellner in het café „De Kroon" te Wissekerke De ere-medaille werd aan de heer De Looff uitgereikt door de plaatsvervan gend burgemeester, de beer J. van Halst- De heer De Looff is 50 jaar kellner in het café ..De Kroon" Schoolkinderen vonden ontplofbare stoffen Schoolkinderen hebben in de omge ving van de brug over het uitwate ringskanaal te Retranchement een flinke hoeveelheid explosieven en ge weren gevonden. Zij hebben deze ge vaarlijke stoffen, ondanks herhaalde waarschuwingen, opgenomen en naar de politie gebracht. Gelukkig is dit transport zonder ongelukken afgelo pen. De mrjnopruimingsdienst zal zich over het materiaal ontfermen. Aan gevolgen van ongeluk overleden De landbouwer J. de Jonge, wo nende in de Oudemanspolder te LJzen- dijke kwam Vrijdagavond onder een met bietenloof geladen wagen terecht. De beide wielen gingen hierbij over zijn lichaam. Maandag is de man in het ziekenhuis te Oostburg aan de be komen verwondingen overleden. Het slachtoffer was ongehuwd en 53 jaar opd. (Advertentie) Ima- Geel Uw keet het beste! Gebruik regelma tig Wybert, het beproefde middel tegen hoest, hees heid en rokers- adem. Hoe de junioren speelden I- Officiële publicaties. VLISSINGEN. HINDERWET. Verzoek om vergunning. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de N.V. Neder landse Spoorwegen te Utrecht om ver gunning tot het oprichten van een vuil nisstortplaats op het perceel kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie C, nr. 1680. Gedurende tién dagen, te rekenen van 6 October 1953 af, bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op Dinsdag 20 October a.s., des voormiddags 10 uur, ten Gemeen- tehuïze, een openbare zitting worden ge houden, waarin mondeling bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek kun nen worden ingebracht. Een ieder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen. Mede is tot beroep gerech tigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren heeft ingebracht, indien hij niet woonachtig is in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar openbare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 6 October 1953. Scheuring in een Geref. gemeente Een gedeelte van de Gereformeerde gemeente te Katwijk aan Zee heeft zich geconformeerd met de ideeën van dr. Steenblok uit Gouda en is uitge treden De oorspronkelijke gemeente telde ongeveer veertig gezinnen. Het aantal uitgetreden gezinnen is twaalf- Deze gezinnen houden hun godsdienst oefeningen nu in een vergaderzaal achter een restaurant. De kerkelijke goederen zijn het eigendom gebleven van de bestaande gemeente, evenals het kerkgebouw. De gemeente te Kat wijk aan Zee heeft reeds lange jaren geen predikant. Dr. Knoppers 70 iaar. Vandaag viert dr. B. Knoppers van de Gereformeerde Kerk van Amster dam zijn 70ste verjaardag. Dr. B. A. Knoppers werd 6 October 1883 te Amersfoort geboren en was eerst van 1902-1909 werkzaam bij het lager onderwijs te Rotterdam en stu deerde daarna aan de Theologische Hogeschool te Kampen waar hij in September 1913 zqn candidaatsexa men deed. In 1931 promoveerde de ju bilaris bij wijlen prof. dr. W. Kabitz aan de universiteit te Munster in VVestfalen op het proefschrift „Die Juge.idbewegung in die Niederlanden, ihr, Wesen und ïhre padagogische Be- handlung mit vergleichendes Berück sichtigung der Deutschen Jugendbe- vvegung" tot doctor in de Philosophie. Nadat cand. Knoppers in October De uitslagen van de Juniorencom- ;jetitie luidden: Groep A I: Robur A 1Vlissingen A I 1--10: Patrijzen A IGoes A I 40. Groep A II: Nieuv iand A IRCS A I 04- Zeeuwen A IZeelandia A I 7—0. Groep B 1: RCS E I—Oostburg B i 14; Vlissingen B IMiddelburg B I 1—2- Groep B 11: Zeeuwen B IVlissin gen B II 40; Middelburg B nZee landia B I 23. Groep B 111: Zeeuwen B HEMM B I 0—6; Middelburg B IH—Walche ren B I 02. Groep B IV: Wemeldinge B IYer- seke B I 30; Kapelle B IBeve landers B I 21: Goes B IGoes B II 14—2. Groep B V: Terneuzen B IIZaam- slag B I 1—3; AZVV B I—Axel B II 31; Axel B I—Corn Boys B I 40; Hoek B I—Terneuzen B I 24_ Groep B VI: Hontenisse B IHulst B I l-i-4; Koewacht B ISteen B 1 22; Hulst B IINieuw Namen B 1 5—0. SCHAKEN Euwe verloor hangpartij van Smyslov Te Zürich werden de afgebroken partijen uit de 18e en 19e ronde van net candidaten-schaaktournooi voor het wereldkampioenschap uitge speeld. De uitslagen luiden: 18e ronde: ReshevskyAverbach 10; KeresSzabo Smyslov —Euwe 1—0; Geiler—Stahlberg y>; KotovBoleslavsky 01. 19e ronde: BoleslavskyGeiler 0— 1; PetrosianGligoric 10; Najdorf Taimanov V2 Na de 19e ronde luidt de stand: 1 Smyslov 12 pnt. uit 18 partijen: 2. Reshevsky 11 pnt. (18); 3. Bron- stein 10y2 (18); 4. Najdorf 10 pnt (18)- 5 en 6 Keres en Petrosian pnt. (18)- 7. Boleslavsky 9 ont. (17). 8. Geiler 9 pnt (18); 9. Euwe pnt. (18); 10 en 11 Taimanov en Ko tov 8 pnt. <17); 12. Szabo 8 pnt (18); 13. Giigonc 7% pnt. (17); 14. Averbach 7 li pnt. (18); 15. Stahl berg 5 pnt. (18). Cursus voor C.J.V.F. In de Bogardzaal te Middelburg begon op 1 October een cursus voor C.J.V.F.-leidsters. De leiding berustte bij Wika M. A. de Vlieger (Goes) en mej. E. M. Hoogland (Biggekerke). Deze Federatie-Cursus bestaat uit tien lessen, waarna de cursisten het cursusbewjjs kunnen behalen. Even tuele gegadigden kunnen zich nog op 8 October melden Theorie en practijk van het C.J.V.F.-werk wor den in deze cursus duidelijk naar vo ren gebracht. 1913 door de classis Rotterdam was beroepbaar gesteld in de Gerefor meerde Kerken in Nederland, verbond hij zich 14 Februari van het daarop volgend jaar (1914), na vooraf te zijn bevestigd door wijlen prof. dr. A. G. Honig van Kampen aan zijn eerste gemeente de Gereformeerde Kerk van Kapelle-Biezelinge. Op 5 Novem ber 1916 verwisselde de jubilaris deze Kerk met die van Almelo, vanwaar hij in October 1921 naar Amsterdam vertrok en waar hij door ds. K. Fern- hout, die onlangs op 95-jarige leeftijd is overleden werd bevestigd! H6t werk yan ds. Enker in Israël In de op „Woudschoten" gehouden Generale Synode van de Ned. Herv. Kerk, werd door ds. J. H. Grolle ver slag gedaan van het werk van de Raad voor Kerk en Israël. Ds- Grolle deelde mede, dat ds. M. Enker, tevoren Ned. Herv. predikant te 't Zand (Middelburg) thans in Is raël werkzaam is. Hij wees er verder op, dat de Jood se christenen, onder welke ds. Enker werkzaam is, sterk verdeeld zijn. Ds- Enker bleek evenwel in staat tussen deze groepen een sterk ver bindende schakel te vormen. Beroepbaar verklaard De classis Winschoten der Geref. Kerken heeft de heer A. M. Frans- sen, leider van de evangelisatie-ar beid te Finsterwolde, beroepbaar ver klaard in de Geref. Kerken. De heer Franssen was van 1932 1944 pred. bij de Chr. Geref. gemeen te te Biezelinge. WANDELSPORT Geslaagde wandeltochten van „Achilles" De Zaterdagmiddag door de Gym nastiekvereniging „Achilles" georga niseerde Herfstwandeltochten, wer den' begunstigd door stralend najaars weer. Om half drie startten de 408 deelnemers bij het Nederlands Koffie huis op de Markt om hun 25,15, of 10 kilometers af te leggen. De 78 allerkleinste deelnemers kwamen op hun 10 km.-tocht door O.- en W.-Soubrg, de 148 15 km.-wonde- laars vonden hun parcours door Kou- dekerke, Vlissingen en West-Souburg en de 25 km. voor de 182 deelnemende senioren voerde door Grijpskerke, Me- liskerke, Biggekerke en Koudekerke. Van de deelnemende verenigingen ïioemen wij de Gymnastiekverenigin gen Wilhelmina (Middelburg), V.T.V. (Vlissingen) en Astrow (Souburg), de Chr. Sportvereniging „de Zuid westers" (Souburg) en de personeels verenigingen van de Vitrite Works, de „Schelde" en de P.Z.E.M. Er werd stevig en fris gelopen, zodat 's avonds geen enkele uitvaller kon worden ge noteerd. Dit wandel-evenement is dankzij de zoals steeds uitste kende organisatie van „Achilles" vol komen geslaagd. BILJARTEN Om het kampioenschap 5e klasse libre. Te Vlissingen werden Zaterdag en Zondag de 3e en 4e ronde gespeeld om het persoonlijk kampioenschap 5e klasse libre, district Walcheren Zuid-Beveland. De uitslagen zijn als volgt: Gabriëlse v. d. Mast Verkroost v. d. Mast Schonis Bos De Rooij Kloeg Verkroost Jansen Bos Gabriëlse Bos Jansen Kloeg Bos Schonis v. d. Mast De Rooij Gabriëlse Schonis Jansen De rangschikking is: 1. Schonis 11 p. alg. gem. 50 51 0,98 46 51 0,90 50 35 1.43 32 35 0,91 50 35 1,43 50 35 1,43 50 45 1.11 34 45 0,75 50 19 2,63 21 19 1,10 50 43 1.26 42 43 0.98 50 43 1.16 40 43 0,93 50 50 1 48 50 0.96 50 17 2.94 24 17 1.41 50 43 1.16 43 43 1,— 50 35 1.43 39 35 1.14 50 23 2.17 14 23 0,61 2. Verkroost 3. Bos 4. Jansen 5. De Rooij 6. v. d Mast 7. Kloeg 8. Gabriëlse alg. gem. 8 p. alg. gem. 8 p. alg. gem. 7 p. alg. gem, 6 p. alg. gem. 4 p. alg. gem. 4 p. alg. gem. De heren Schonis en Verkroost p moveerden naar de 4e klasse. BRIDGE Drive van de Vlissingse „Fles" Zondag hield de Vlissingse oridge- vereniging „Fles" zjjn jaarlijkse dri ve. Hieraan namen deel voor de 4-tal- len wedstrijd: iV ddelburg I, Vliss Br. club I en II en f les I. Andermaal veroverden de Middel burgers (mevr. Dronkers, de heren Heyboer. Peek en Vriesman) de uit geloofde wissel prijs, terwijl Fles 1 een mooi succes boekte, door als no. 2 te eindigen. V.B.C. I en H eindigden ge lijk. Voor de Howell-wedstrijd werd In 3 afdelingen gespeeld. In B I eindigde het echtpaar Pa- rent uit Middelburg als no. 1 en de dames Knoop-Jansen uit Vlissingen als no. 2. Uitslag van de B JQ groep: 1. Dames Gabriëlse— Peek uit Mid delburg; 2. de heren Ossewaarde Stoppelaar uit Yerseke. Groep C: 1. de heren BestCorve- leyn uit Vlissingen; 2. dames Bruin van de Sluis uit Veere. Ruim 80 personen, onder wie naren uit Den Haag, Rotterdam, Yerseke en Terneuzen namen aan deze drive deel. Onder de uitstekende leiding van de heer Van Iren had deze wedstrijd als gewoonlijk een vlot verloop. De le zitting voor de parencompe titie is bepaal a op Zaterdag 17 Octo ber, 's avonds 8 uur in het Strandho- tel te Vlissingen. De viertallencompetitie begint Vrij dag 23 October. KORFBAL Uitslagen van Zaterdag De korfbaluitslagen van de Zater dag gespeelde wedstrijden luidden: Eerste klasse: Olympia I—Swift I 1—12: SSS I—Zeelandia I 1—11 Tweede klasse: Swift IIVios 45; Toge II—Vitesse 32. Derde klasse A: ZuidwestersSwift IV 3—3. Derde klasse B: Animo IIStorm vogels 25. Derde klasse C: Scampolo IIDIOS 53; Zeelandia IIKats 41. Derde klasse D: Scampolo mVol harding n 72. Adspiranten: Swift AVIOS 40; ScampoloVopo 34; Zeelandia T^oba 14; Zuidwesters BSwift Kwiek 15; Zuidwesters AAnimo 1—3. Promotie-competitie: Volharding Vopo 7—4. Zeeuwse V.V.V. over het rapport-Hirschfeld. Verdwijnen van provinciale verenigingen ongewenst. De Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer, heeft in 'n algemene vergadering te Goes haar standpunt bepaald inzake het door de commissie Hierschfeld uitgebrachte Een reorganisatie in financiële zin komt de P.Z.V.V. gewenst voor, aan gezien een tekort aan middelen vaak een grote belemmering vormt voor liet uitvoeren van initiatieven. Het In het rapport soms gesuggereerd en soms als vaststaand aangenomen ver dwijnen van de provinciale V V.V.'s aclit men zeker wat Zeeland betreft zeer ongewenst. De geringe oppervlakte van de Zeeuwse eilanden en Zeeuwsch-Vlaan deren en de weinig talrijke en veelal landbouwende bevolking acht men sterke argumenten tegen een versnip pering in streek V.V.V.'s. Met ver wondering nam men kennis van het voornemen om de provinciale V V.V.'s uit te sluiten van subsidie. De verga dering was van mening, dat juist Dij deze reorganisatie 't krachtiger steun ook financieel zou moeten worden doorgevoerd. Het nieuwe centrale or gaan wenst men in de bestaande A.N. V.V. te zien opgenomen, zodat gele genheid zou worden geschapen om de voor de hand liggende taken te gaan uitvoeren met gebruikmaking van de reed door de A.N.V.V. verzamelde er varing. LEZERS SCHRIJVEN Bonkaarten te Vlissingen. Reeds zeer kort na de ramp van 1 Februari kregen de getroffenen in Vissingen een oproep ten Stadhuize te verschijnen, voor net afhalen van bonkaarten. Door de getroffenen werd toen ver ondersteld dat te zijner tijd hiervoor de giften jn natura. die door het bui tenland (b.v. sinaasappelen) beschik baar waren gesteld, door middel van aanwijzing van bonnen zouden worden gedistribueerd. Het aantal oonnen dat te getroffenen hebben gehad, doet het vermoeden wekken, dat dit om enorme voorraden en verscheidenheid gaat. Mocht deze veronderstelling onjuist zijn of mochten deze goederen reeds een andere en laten wij hopen betere bestemming hebben gekregen, kunnen dan de instanties, die indertijd tot uit gifte van deze bonkaarten besloten, niet beter publiceren dat deze vernie tigd kunen worden. Of ligt het in de bedoeling de ge troffenen Sinterklaas- en Kerstver rassingen te bereiden? Bezitter van bonkaarten. Noot van de redactie. De minister van financiën liet kort feleden een circulaire uitgaan, waar- ij de bonkaarten-regeling werd inge trokken. FILMS IN ZEELAND. „Verboden verhouding" Alhambra heeft thans „Verboden verhouding" op het programma staan. In deze Italiaanse film is Umberto Spadaro de politiecommissaris. Pie- rangeli. die tot de ontdekking komt zijn eigen'dochter te moeten arres teren als verdacht van moord in een flatgebouw. Het is een fim vol ver wikkelingen en verrassingen, tot op de laatste minuut. Het verhaal zit echter aardig in elkaar en aan het einde komt U pas te weten, wie de echte moordenaar is. Een knappe rol van Umberto Spadaro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7