O raws TANDEM ALGEMENE VERGADERING SCHOOLMUSEUM MIDDELBURG x half ware shag WALCHEREN w een JMÖTEDOP KONIJNEN VOOR DE JEUGD VAN 00STER- EN SIRJANSLAND KLAVKEV hit de AETHER LAXEER-AKKERTJES DONDERDAG 1 OCTOBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOOR HET EERST NA DE RAMP Demonstratie met vloeibare lucht In de Schouwburg te Middelburg is Woensdag de jaarlijkse algemene ver gadering van het „Schoolmuseum" Middelburg gehouden. De voorzitter, de heer A. A. Leen- houts, Inspecteur van het Lager On derwijs, opende de vergadering, waar bij, naast de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, burgemeester mr. dr. N. Bolkestein en wethouder J. W. Kögeler, tal van onderwijskrachten aanwezig waren, en heette de genodig den van harte welkom. Hij wees op de eerste vergadering, welke kort na de bevrijding werd gehouden, en de over eenkomst met déze bijeenkomst, zo kort na de ramp- Er waren vele moeilijkheden ge weest en de dank van spreker ging speciaal uit naar de heer Schout, die aan de oplossing daarvan zoveel had bijgedragen. Verder sprak hij over de aanschaf van een nieuwe kaart van Zeeland. De oude verkeert weliswaar nog in zeer goede staat, doch komt niet meer overeen met de werkelijk heid. Het zal nog wel een jaartje du ren, eer de nieuwe kaart gemaakt kan worden. Uit de jaarverslagen van de secreta ris-penningmeester, de heer C. Roe- lands, bleek, dat het aantal leden en subsidieverleenenden enigszins was te ruggelopen. Het museum werd goed bezocht en naar enkele verder gelegen Examens. In Utrecht slaagde voor het candi- daatsexamen tandheelkunde de heer A. Sorgedrager teVlissingen'. De heer Th. Raes uit Hulst slaagde te Roosendaal voor het examen pa troon-broodbakker. Collecte-opbrengsten. De collecte ten bate van „Draagt Elkanders Lasten" en I.P.S. heeft te Araemui den 176,81 opgebracht. Voor het zelfde doel werd te Bigge- kerke 181,80 gecollecteerd. RAAD DOMBURG. Sluitingsuur café's gehandhaafd. Woensdagavond vergaderde de raad van de gemeente Domburg onder voorzitterschap van burgemeester mr. W. J. E. Crommelin. Een verzoek van de plaatselijke caféhouders om buiten de seizoenmaanden het slui tingsuur in plaats van op 23 uur, op 24 uur te bepalen werd afgewezen. De instructies voor de gemeente secretaris en ontvanger werden over eenkomstig de voorstellen gewijzigd. De nieuwbenoemde gemeenteontvan ger, de heer W. Geuze, werd beëdigd. De salarisregeling voor het gemeente- personeel werd in overeenstemming gebracht met de rijksregeling. Bij het voorstel om elk jaar een lid van de commissie woonruimtewet te doen af treden vroeg de heer L. Dourleijn (P. v.d.A.) het voorstel terug te nemen, daar hij het niet juist achtte, dat hier voor willekeurig iemand aangewezen wordt. Een tevoren opgemaakt roos ter van aftreden achtte hij nodig. Met zijn verzoek kon de meerderheid van de raad zich verenigen. De heren Ja cob de Visser en Joh. Warner ver klaarden zich tegen. De verordening op de begrafenisrechten werd op nieuw voor 4 jaar vastgesteld. Een voorstel om de riolering op het eind van de Schuitvlotstraat afdoende te verbeteren werd goedgekeurd. Op een vraag van de heren Jacob en Joh. de Visser of er geen goedkopere oplos sing mogelijk was, Antwoordde de voorzitter, dat hiernaar lang gezocht was, doch dat deze niet was gevon den. De begroting 1953 werd op verzoek van G. S. gewijzigd. Als vertegen woordigster van het gemeentebestuur in de commissie voor sociale zorg werd de wethoudster mevr. M. Vaan drager-van 't Hof aangewezen. Bij de rondvraag zei de heer Joh. de Visser, dat hij graag zag, dat een on derzoek werd ingesteld naar de huren van de houten woningen in de Bea- trixstraat. Hij was van mening, dat deze in verhouding tot de normale woningen erg hoog zijn. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De heer W. Bos vroeg om inlichtingen over de wijzigingen, welke aangebracht zijn in de plannen voor de te bouwen wo ningwetwoningen. De voorzitter zal de betreffende stukken voor de raads leden ter inzage leggen. De heer W. Bos vroeg of het bekend was wan neer de Polder Walcheren met de herstelwerkzaamheden aan de glooi ing in de omgeving van de badcabines zal beginnen. De voorzitter deelde mede, dat het hem bekend is, dat hoe wel er eerst gevaarlijker plaatsen hersteld moeten worden, met de werkzaamheden toch op korte termijn begonnen zal worden. RAAD MELISKERKE. Zomerhuisje als noodsecretarie In de te Meliskerke onder voorzit terschap van burgemeester A. J. Huijsman gehouden raadsvergade ring werd o.m. besloten een zomer huisje aan te kopen, dat gedurende de komende verbouwing van het ge meentehuis als nood-secretarie kan dienst doen. Voorts stemde de raad er in toe tezamen met twee buurge meenten een plan te doen opmaken voor gezamenlijke afvoer van riool water naar Westkapelle. De riolering van de Corn. Jasper- sestx-aat werd gegund aan de firma Van Loon te Souburg; het grond werk komt voor rekening van de herverkaveling. Bij de rondvraag werd gesproken over het schilderen van de gemeen tewoningen in de Bergstraat, de lig ging van het gemeentelijk sportter rein en de eventuele plaatsing van een transfoimatiehuisje in de dorps- kom. plaatsen werden zichtzendingen ge stuurd. Het financieel verslag toonde een batig saldo van f 36 22, waarbij in aanmerking genomen diende te wor den, dat aan het Rampenfonds f 100.— werd overgemaakt. Het saldo van het Fonds Herstel 1952 was enigszins te ruggelopen. De heer Roelands stelde de aanschaffing van een stencilmachi ne in het vooruitzicht. De aftredende leden van het dage lijks bestuur, de heren B. H. Ligterin- gen, C. de Pree en T. Winter werden bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd het voorstel gedaan om de vergaderingen ook in het vervolg in het najaar te houden. Welhaast alle aanwezigen gingen hier mede accoord. Na de koffie gaf dr. G- J. van den Berg, Conservator van het Kamer- lingh Onnes Laboratorium, enkele in teressante en leerzame experimenten met vloeibare lucht te zien en hij zet te het belang er van voor de moderne wetenschap op zeer duidelijke wijze uiteen, daarmede de vraag beantwoor dend: „Waarom lage temperaturen?" De voorzitter dankte dr. Van den Berg voor de uiteenzetting en daarna gebruikte men de lunch- In de namiddag werd door de neer De Vries, employé van de Bataafse Pe troleum Maatschappij, een causerie ge houden over de opsporing en winning van aardolie, geïllustreerd door enkele films. De voorzitter dankte daarne de spre ker en sloot de vergadering. Advertentie 'n heerlijk pittige shag! NIEMBIJBRS TABAK TABAK OP Z'N BEST Belgische arbeiders bij bietencampagne. Nu de suikerbietencampagne in West Zeruwsch-Vlaanderen op volle toeren gaat draaien -lijkt, dat er ge brek aan bietenstekers is. Belgische arbeiders worden per bus aange voerd. Dat de lonen aantrekkelijk zijn moest een werkgever in de in dustrie in het grensgebied ervaren, toen 's ochtends zonder kennisgeving 16 arbeiders ontbraken! Spoedig bleek, dat ze emplooy op het land hadden gevonden tegen hogere Ionen. K.R.O.-tournée komt in Vlissingen en Middelburg De K.R.O.-tournée „Tijd voor Jolijt" komt Dinsdag 13 October in Middel burg en Woensdag 14 October in Vlis singen. Medewerking wordt onder andere verleend door de bekende radio artis- ten Berry Kievits, Gerard Walden en Harry Boda, het Hongaarse danspaar Frances en Capy en net K.R.O.-The ater-orkest. Middelburg Jeugdboekerij Z.V.U. In de maand September werd het boekenbezit van de Jeugdboekerij te Middelburg uitgebreid met de vol gende werken: De Boerv. Strien, De verovering van Cathrijnen-oord; Eygenhuysen, Met Pit op pad; v. Rhijn, Een Heli copter daalde; Visscher, Wonderlijke uitstapjes; Vissex', Het beleg van Haarlem; Frank, De man uit Cana da; Hagers, Goed zó, Marjolein; Hoogland, Een kermismeisje vindt haar weg; Schepers, Willem Teil; Sperry, Mafatu; Verne, Wonderlijke avonturen van. een Chinees; Betlem. Zeven foto's en Manon; Raadselen rond Boszicht; Kuiper, Kokkie uit het steegje; Lighthart, Jeugdherin neringen; Marec, 't Werd heel an ders; Ott, Fanny, Ravna en haar ren dieren; Verdenius, Guusje-Ei'ica. Studieboeken: Egg, Deta en haar dieren; Louwerse, Voor het jonge volkje; MacMillen, Etuk, de Eskimo jager. Vrijdagmiddags zal de Jeugdboe kerij geopend zijn van 25.30; dit met het oog op de kinderen, die Vrij dagsmiddags een uur vrij hebben, of die reeds om half vier uit school ko men. Vlissingen Wielrijder slachtoffer van autobotsing. Een leerling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen werd Woensdag middag het slachtoffer van een bot sing tussen een militaire auto en een bestelauto. Hij moest met een shock in het ziekenhuis Bethesda worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde op de hoek Singel-Brouwenaarsstraat, waar bei de auto's elkaar naderden. De bestel auto, .estuurd door K. uit Goes, kwam na een onjuiste handeling van K. (lm verleende geen voorrang), na krachtig remmen op het trottoir te recht en juist bij deze onverwachte wending van het voertuig, passeerde de wielrijder O., leerling van de „De Ruyterschool". Hij kwam met de auto in aanraking en viel. De politie stelt een onderzoek in. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 30 September. Aardappelen: Koopijx Blauwe eigenheimers 8.60. Bintjes, grote 89.90. Blauwe eigenheimers .grote 11.90 12.20. bonken 11.70. IJsselstein, bonken. 9, grote 11.90—12.20. Fruit: appels: Cox Orange Pippin A 37—55. BC 36—54, K 18—29, J 21—50, II 1628. Ellisons Orange K 19. II 22. Trans parant de de Qrue A 21, BC 21, K 8 20, I 22—26, H 12—13. Manks Codlin II 16, II 8—2. Groninger Kroon K 15, I 20. Glorie van Holland A 25—26. K 13—18, I 2223, II 10. Bramley's Seedling I 20. Laxton Superbe A 28—30, BC 25—31, I 24, IC 14—18. Appels, val en kroet 3—17. Peren: Conference A 46, BC 48. J 24 28. K 17—28. Bonne Louise I 28—31, K 20—26. Légipont K 1718, I 2530, Beur- ré Hardy I 42. Perqn val en kroet 311. Kraaiperen 15—21. Tomaten 20—24. Drui ven, Frankenthalers 8188. Black Ali cante 8296. Netmeloenen 1434. Sui kermeloen 1434. Oranjeananas 2138. Aardbeien per doos 5654. Bramen per doos 23—24. Groenten: Bloemkool A 839, B 815, C 813. Rode kool 39. Savoye kool 6 —7. Witte kool 3.50—4. Sla 2.50—7. An dijvie 612. Spinazie 937. Postelein 30. Spruiten 24—39. Prei 8—11. Uien 4—5. Bospeen 823. Komkommers A 810, B 4—9. C 9. Augurken A 100, B 83—89, C 6165. Pronkbonen 2328. Snijbonen 20 59. Princessebonen 4869. Koolraap 12. Kroten per kg. 7. Bosselderij 36. VISMIJN TE VEERE. 30 September. Export garnalen, aanvoer 1411 kg„ 6573. Handels garnalen, aan voer 2000 kg., 62—68. Bot, aanvoer 148 kg., 2443. Middel tong, aanvoer 14 kg., 84 —212. Rog, aanvoer 51 kg., 2940. Vis iever, aanvoer 2 kg., 108. Oost- en West-Souburg Openbare verkoping. Door notaris J. L- van der Harst uit Middelburg werd te Souburg een openbare verkoping gehouden van een huis en tuin aan de Vlissingse weg. Koper werd de heer S. Cracau te Vlissingen voor f 3320. Arnemuiden Critiek in de raad op optreden postcommandant In de te Arnemuiden onder voorzit terschap van burgemeester J. van den Bos gehouden raadsvergadering werd bij de rondvraag enige critiek uitge oefend op het optreden van de post commandant der Rijkspolitie te Arne muiden. De voorzitter zegde toe deze aange legenheid te zullen onderzoeken. Bestuur Rode Kruis. In de door de afdeling van het Nederlandse Rode Kruis te Arnemui den gehouden vergadering, werden tot bestuursleden gekozen de heren F. M. Geluk, P. Brasser en A. de Nooyer, In het bestuur hadden reeds zitting mevr. van de Maer-Beukema en de heer L. de Nooyer. Zoutelande Z.L.M.-cursus Donderdag begint men in het Ver enigingsgebouw te Zoutelande met een cursus „Fijne Keuken". Deze cursus gaat uit van de Z-L.M. en wordt geleid door mevr. De Kramer uit Middelburg en zal een half jaar duren. Er hebben zich een twintigtal cur sisten aangemeld- VOETBAL Clinge klopte E.M.M. (5-2) E.M.M. heeft niet veel plezier be leefd aan zijn reis naar Clinge. De Vlissingers, die technisch wel iets be ter waren dan de Zeeuwsch-Vlamin- gen, moesten tegen een enthousiast spelend Olinge met 5-2 het onderspit delven. De Clingenaren liepen hard van stapel en reeds in de 5e minuut sprong de Vlissingsj keeper te ver geefs naar een prachtig schot van midvoor Seeghers (1-0). Nog geen 5 mmuten later bracht rechtsbinnen Verschuren met een harde schuiver de stand op 2-0. Dit werd de Vlissin gers toch wel te erg en korte tijd na het tweede doelpunt van de thuisclub reduceerde V. d. Gruyter de achter stand tot 2-1. De Scheldestad-bewo- ners behielden nu het beste van het spel en Keerssemeeckers bracht met een mooi schot de partijen op gelij ke voet. I£ort voor de rust brak Seeghers door en de bordjes wezen 3-2 in het voordeel van Clinge. Na de hervatting ging de strijd aanvankelijk gelijk op, maar spoedig nam Clinge het initiatief en Seeghers en Willaert zorgden voor de eind stand 5-2. 0 Een ex-patiënt, die weigerde zijn ver- piegingskosten te voldoen, heeft een bomaanslag gepleegd in het Weense al gemene ziekenhuis, waardoor twee per sonen om het leven zijn gekomen, ter wijl verscheidene werden gewond. De bevond zich onder de do- 0 Woensdag te middernacht zijn de ha venarbeiders van twaalf havens aan de Oostkust van de Verenigde Staten in staking gegaan. De stakers eisen loons verhoging en andere verbeteringen. 0 Het nieuwste cosmetische snufje in Amerika is een lippenstift, waarvan de kleur naar gelang van de belichting wis selt. Lippen, die met een dergelijke stift aangezet zijn, krijgen bijvoorbeeld onder het licht van een rose-omkapte lamp een diepe karmijnkleur. De mogelijkheden tot kleurwisseling zijn vele en variëren van violet tot.lichtgeel. Deze laatste kleur lijkt ons niet bijster flatterendI Vaar zijn onze schepen? Borneo 3 te DJeddah. Gaasterkerk 30 v Colombo n. Fremantle Ivoorkust 30 v. Amsterdam n. Antwerpen Tawali 3C v. Genua n. Livorno. Tominl p. 30 Gibraltar n. Rotterdam. Noordam 20 te New York. Sunetta 28 te Balikpapan. Tomon p. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Zeeland KRL p. 29 Finisterre n. R'dam. Blijdendijk 29 te Boston. Boschfontein 27 te Mombasa- Caltex Nederland p. 29 Bizerta n. R'dam. Frieslani. SSM 29 v. Blyth n. Odense. Indrapoera 29 Finisterre gep. n, Marseille, Kota Agoeng 30 te Singapore. Laurenskerk 30 te Calcutta. Maasdam 30 te Southampton verw. Mariekerk 28 te Port Elizabeth. Oranje 2£ 100 m. OZO Aden n. Colombo. Rijndam 29 265 m, ZW Valentia n, New York. Van Spilbergen 9 Oct. te Antwerpen verw Willem Ruys 29 200 m. NW Port Said n. Napels. Abbekerk 3 Oct. Kobe verw. Akkrumdijk 29 v. Karachi n. Bombay. Alchiba 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Alnaü 29 90 m. NO St. Pauls Rock n. Rio Janeiro. Ena 30 v Port Said n. Suez. Luna 29 te Oran. Lutterkerk 29 v. Genua n. Antwerpen. Schie p. 29 Kp. Bon n. Heraklion. Sibajak 29 v. Halifax n. New York. Waterman 30 410 m. Z.O. Wellington n. Zuiderkruis 29 v. Rotterdam n. Halifax. Siberoet 27 v. Tandj. Pandang n. Muntok. Arendsdijk te Buenos Aires. GESCHENK VAN DE KONINGIN: „Een eigen huis, majesteit, is goud waard!" VOOR DE JEUGD VAN OOSTERLAND en van Sirjansland bracht de koningin Woensdag een leuk geschenk mee: konijntjesTijdens de ramp verdronken de dieren van de jongens en meisjes uit deze dorpen en nog altijd waren de meeste konijnenhokken hier leeg. Daarom bracht de vorstin een paar pracht-exemplaren mee! De vierjarige Piet Rotte van de bakker uit Oosterland stond maar wat beduusd te kjjken, toen hij zo plot seling zo'n springerige langoor in zijn armen kreeg. En Piet van Westen, een dreumes van vijf jaren, kon ul evenmin de juiste woorden vinden om Hare Majesteit te bedanken voor dit prachtige cadeau. Maar dat vond de koningin hélemaal niet erg, zodat de beide broekemannen tenslotte tevre den huiswaarts trokken. In Sirjansland kreeg het 4-jange meisje op 't Hof ook een konijn. Maar toen' haar moeder het spartelende beest aanpakte, begon de kleine een fikse huilpartrj, want ze schrok van de spartelende langoor. Dat deed zij overigens niet alleen, want ook een grote herder, die zich rustig aan de voeten van de koningin had neerge vlijd. sprong óp „Pas op die hond" riep de koningin uit, omdat het dier dreigend In de richting van de konijnen keek Toen de rust een beetje was weerge keerd en de herder weer aan de voe ten van de koningin was gaan liggen, konden pas de andere flaporen wor den verdeeld Het bezoek van de vorstin aan deze beide dorpen in de pas drooggevallen polder had een ongedwongen en pret tig verloop. In Oosterland werd de Landsvrouwe voorgesteld aan de le den van het gemeentebestuur en van het polderbestuui*, terwijl zij ook ken nis maakte met Leen Bolle, wiens fa milieleden in de rampnacht omkwa men. Vervolgens sprak zij enige ogen blikken met een Amerikaans meisje, dat in de hulpkolonnes van de C.C.H. voortreffelijk werk verricht. Het hoofd van de school in Sirjans land, de heer R. Heule en de onderwij- zeres mej. Amesfoort. vertelden hoe het onderwijs in hun dorp.thans reilt en zeilt, waarna de koningin in gezel schap van burgemeester Laurense en de heer Heule zich naar een woning begaf, die juist werd schoongemaakt door een ploeg van de C.C.H. Onge dwongen vertelden de jongelui van deze colonnes over hun werk. De koningin stond buiten de woning, een van de „colonnisten" binnen.en door het open raam werd er een allergenoegelykst ge sprek gevoerd over de schoon maak. Probeer ze! In alle prijsWassén (vanaf 18 as.). Het neusje van de zalmUitgezochte, edele tabakken, zeld zaam mild en geurig. In fraaie dozen van 10 stuks. Maar koop vooral zo'n gezellige cederhouten kist van 50! Cederbout en fijne sigaren hóren immers bij elkaar J Toestand in Atjeh nog ernstig Gevechten tegen benden. Blijkens het jongste communiqué van het Indonesisch leger blijft de toestand in Atjeh ernstig. Bij Sigli is een gevecht geleverd tegen een bende van circa 600 man, die onder meer bewapend waren met een Ja panse brengun en 40 karabijnen. Er vielen bij Sigli totaal 26 doden en er werden een aantal gevangenen ge maakt. In de omgeving van Meulaboh wer den bij gevechten met benden 6 per sonen gedood. De verbinding met een aantal plaatsen in het binnenland van Atjeh is nog verbroken. Het hoofd van het telefoonkantoor te Kotaradja werd door opstandelin gen gevangen genomen en opgehan gen. Eenzelfde lot onderging het hoofd van de politie te Seulimeum bij Kotaradja. Een schip van de Indonesische ma rine werd Dij een niet genoemde plaats door Atjehers beschoten. Dit vuur werd beantwoord. Maandag werd er ten Zuidoosten van Sigli nog een gevecht geleverd, waarbij vijf-bendeleden om net leven kwamen. Te Lho Soekon sneuvelde een In donesisch militair. Zaterdag werden tijdens een ge vecht te Lho Seumawe 17 rebellen gedood. De Indonesische regering heeft Woensdag 5 uur lang beraadslaagd over de toestand in Atjeh. Er werd ook benden activiteit gemeld uit het grensgebied tussen West- en Midden- Java, In de omgeving van Cheribon wer den in verband daarmede kampongs ontruimd waar circa 15000 mensen woonden. In de gemeente Delfzijl is een drieling geboren, en wel in het gezin van de heer G. Lier. De moeder, zo wel als de drie dochtertjes maken het uitstekend. Twee meisjes wogen ieder plm. 5 pond en het derde bijna 4 pond. Verzet protesteert tegen Clark Gable film. Het hoofdbestuur van de Nederland se Vereniging van Ex-politieke gevan genen uit de bezettingstijd heeft zeer ernstige bezwaren tegen het verfil men van een gedeelte van de verzets strijd uit de jaren 19401945, wanneer men deze in de handel wil brengen. Dit kan niet beantwoorden aan wat het doel van zulk een film moet zijn, het ioen aanschouwen van de diepe ernst van het gepleegde verzet Men heeft daarbij het oog op de Clark Gable-film. Chef Luchtmachtstaf. Met ingang van 1 Oct. is benoemd tot luit.-generaal waarnemer chef van de luchtmachtstaf, de generaal-majoor wn A. Baretta, thans plaatsvervangend chef luchtmachtstaf. Tot generaal-majoor vl, plv. chef luchtmachtstaf is benoemd de commo dore vl. J. H. van Giessen, thans sous chef luchtmachtstaf. Voorts is de commandant van de tactische luchtstrijdkrachten, de com modore vL wn. J- L- Zeegers, be noemd tot generaal-majoor vl. wn. Mau Mau in de stad Nairobi in actie. Toestand is verslechterd. Volgens een woordvoerder van het Britse leger is de toestand te Nairo bi de afgelopen week „sterk ver slechterd". Met het oog hierop is een bataljon Britse troepen uit de Rift- vallei naar de hoofdstad overge bracht. Kleine groepen leden van de Mau Mau maken strooptochten door de stad en Dinsdag nog werden bij dag licht in drukke straten drie overval len gepleegd. In de omgeving van Nyeri werden Dinsdag vijf personen dooi- de Mau Mau in een hinderlaag gelokt en gedood. Doch naast deze ogenblikken, waar in de herinnering aan de ramp wat scheen te vervagen, waren er ook mo menten, die het leed weer in alle he- %dgheid opriepen: dat gebeurde bij voorbeeld, toen de koningin sprak met Rina Heyboer, een meisje uit een gezin van zéven personen, v.-aarvan de vader, de moeder, een 21-jarige dochter en een zesjarig zoontje ver dronken. Rustig en beheerst vertelde Rina aan de koningin, hoe zich alles had toegedragen. De koningin was zichtbaar bewogen door het trieste verhaal van dit moedige meisje. BRUINTSSE. Na Oosterland en Sirjansland volg- d<. Bruinisse. Voor het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw stonden hier de raadsleden en de leden van het water schapsbestuur. Uitvoerig liet de vor stin zich door burgemeester Michaelis voorlichten over de maatregelen, die genomen waren ter beveiliging van het waterschap tegen de komende najaarsstormen. Toen het meer „officiële" gedeelte achter de rug was, wendde de konin gin zich onmiddellijk tot enkele vrou wen achter de politieafzetting jm te informeren naar de woningtoestan den: „U hebt zeker wel veel évacné's uit Oosterland en Sirjansland?" vroeg zij. „Da's niks erg, majesteit" was het antwoord, „we zitten in eigen huis. En dat is goud waard!" Met de R.P. 4 werd daarna buiten om door het gat van Ouwerkerk ge varen naar dit dorp, waar burgemees ter Romeijn de hoge gast verwelkom de. Ook hier werd een rondgang door de gemeente gemaakt en onderhield de koningin zich met enkele bewo ners. In café Slager bezocht zij de 81-ja- rige weduwe Slager, die reeds vanaf de 30e April in Ouwerkerk op het ziekbed ligt. Nadat de koningin ten slotte nog met de wed. Bolijn had ge sproken, scheepte het gezelschap zich weer in op de R.P. 4. waarmede naar de dijkswerken werd gevaren. Hier liet de koningin zich o.a. voor lichten door ir. v. d. Wall, ir. F. J. B. G. Geers, ir. M. Klasema, ir. C. J. v. d. Bout en de aannemer Van Zanen. Tenslotte werd afscheid .genomen van deze autoriteiten en van burge meester Romeijn, waarna men zich inscheepte aan boord van de „Ooster- schelde" van de Provinciale Stoom bootdiensten. Hier was ter begroeting aanwezig, de directeur dezer diensten, de heer G. de Jonge. Tijdens de tocht naar Katseveer werd de lunch aan boord gebruikt. VRIJDAG 2 OCTOBER. HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00 —24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Ge wijde muz. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws.- en weerber. 8.10 Gram. 8.30 Meded. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Volksmuz. 12.30 Land- en tuinb. mede. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Mandoline-ens. 13.45 Gram. 14.00 Voordr. 14.30 Gram. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Wenken voor de tuin. 16.15 Bas-bariton en piano. 16.47 Gram. 17,30 Mil. rep. 17.45 Fries progr. 18.00 Gram. 18.05 Koorzang. 18.30 Viool ën Mozart- vleugel. 19.00 Nws- en weerber. 19.10 Re- geringsuitz.: „Verklaring en toelichting". 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamer- ork„ vocaal ens. en sol. 21.30 „Terug naar Athene of voor t eerst er heen". 21.45 Mil. ork. 22.15 Gram. 22.45 Avondoverdea- king. 23.00 Nws. en S.O.S.-ber. 23.15 Salon- ork. 23.5024.00 Gram. HILVERSUM H. 298 m. 1007 kc/S. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 5.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 .Kinderen en mensen", caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de kleu ters. 10.40 Lichte muz. 11.05 Radiofeuille ton. 11.25 Orgelspel. AVRO: 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Vocaal kwart. 14.50 Voordr. 15.10 Nederlandse speelmuz. 15.30 Musette ork. VARA: 16.00 Am us. muz. 16.30 Muz. caus. 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Vara-varia. 18.20 Felicitaties. 18.45 „Wij roeren de trom", toespr. 19.0 OKoorzang. 19.15 Orgel spel. VPRO: 19.30 „Wat wij Vrijzinnige Protestanten geloven", caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Zang en piano. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Verdraagzaamheid", caus. VARA: 21.00 Cabaret. 21.30 Verslag van het Congres van de Engelse arbeiderspartij te Margate. 21.40 Gram. 22X15 BuitenL overz. 2230 Lichte muz. VPRO :22.40 ..Vandaag", caus. 22.45 Avond wij ding. VARA: 23.00 Nws. 23.1524.00 Kamerork. Wèg die afvalstoffen die Uw ingewanden verstoppen! Zacht en toch snel werken I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5