Polder Walcheren ondanks steun nog niet „uit de mist" Zijpe Zwin Zeeuwse Almanak MIDDELBURGSE MET ZEVEN KINDEREN NAAR AUSTRALIË PROVINCIALE PLOEGWEDSTRIJD TE VHEER ARENDSKERKE ZEEUWSE VOLKSHOGESCHOOL KOOS DEFINITIEF BESTUUR NERVA NOVA ST. WILLIBRORD" BOUWT IN VLISSINGEN ACHT FLATS Agenda k PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953. TE HOOG DIJKGESCHOT? Wel betere perspectieven dan een jaar geleden Op de Zaterdag te Middelburg gehouden algemene vergadering van de Polder Walcheren is onder meer de begroting voor het jaar 1954 behan deld. Bij de aanbieding ervan verklaarde de voorzitter, mr. dr. R. W. graaf van Lynden, uiterst dankbaar te zijn voor de medewerking en de steun, welke thans van het Rijk wordt ondervonden. Niettemin achtte spr. de situatie ook thans nog zeer moeilijk en naar aanleiding van een op merking van mr. J. H. C. Heijse liet spr. dat duidelijk uitkomen. gedragen zolang de gronden niet de finitief zijn toegewezen. De voorzitter antwoordde, dat de Hei-verkaveling dit niet kan en dat bij verminderde inkomsten het dijk- geschot omhoog zou moeten. Hjj ver klaarde zich echter bereid deze kwes tie nogmaals met de dienst herver kaveling te bespreken. De begroting, die zoals bekend sluit met een tekort van 623.166,44, werd vervolgens z.h.st. goedgekeurd. Nog machtigde de vergadering het dagelijks bestuur tot het opnemen van kasgeld voor 1954 tot een bedrag van 5 millioen, terwijl tevens de mach tiging voor 1953 tot dit bedrag ver hoogd werd. De gratificaties bij ambtsjubilea werden vastgesteld op een halve maand salaris by een 25-jarig jubi leum, op een maand salaris bij een 40- jarig jubileum en op anderhalve maand salaris bij een 50 jarig jubi leum. De heer Heijse stelde namelijk de vraag, of het niet nuttig zou zijn, dat het Rijk nu eindelijk zijn houding te genover de Polder eens duidelijk om schrift. Men hangt nu in de lucht en niemand weet bijvoorbeeld, waarvoor het millioen dient, dat nu op de Rijks begroting voor de Polder is uitgetrok ken. Het „grote plan" van de Polder gaat 11 millioen kosten en het be zwaar is, dat wij niet weten, wat de Polder daarvan betalen moet. Reeds jaren is overleg met het Rijk gaande. Kan er nog steeds niet meegedeeld worden, welke richtlijnen het Rijk bijv. zal volgen voor buitengewone wer ken? De voorzitter moest deze vraag ont kennend beantwoorden, maar con stateerde. dat de Polder de buiten gewone werken wel moet uitvoeren omdat anders de zee de baas wordt. De dijken in de Zuidwatering verkeer den in een slechte toestand. Wij heb ben met vuur gespeeld, zonder dat we het wisten, waar ingegrepen moest worden. Mr. Heijse constateerde, dat de schuldenlast van de Polder in 1946 1 millioen bedroeg en thans 3,5 millioen. Dit is een onrustbarende styging De voorzitter gaf dit toe, maar con stateerde tevens, dat men weliswaar nog in de mist tast, maar minder dan een jaar geleden. YVe gaan vooruit en de toekomst ljjkt lichter. Te veel dijkgeschot? Nog maakte de heer J. Bosselaar bezwaar tegen het overigens onver anderde djjkgeschot. Hij meende, dat vele boeren, die door de herverkave ling minder grond hebben, thans te veel betalen en dat dit teveel door de dienst herverkaveling moet worden De heer H. M. v. d. Vegt in Utrecht benoemd. Met ingang van 1 Januari a.s. is benoemd tot hoofd van een ehirste- lijkeUlo-school te Utrecht (Poort straat), de heer H. M. v. d, Vegt, thans hoofd van de Chr. Uloschool te Vlissingen. De heer Van der Vegt is sedert 1948 hoofd van deze school, Hij is voorzitter van de afd. Zeeland van de ver. voor Chr. Mulo en in Vlissingen bestuurslid van de vere niging tot bestrijding der tuberculo se, lid van de werkgroep van de Z. V. U. Ouderdag op vliegbasis Woensdrecht. Vrijdag werd op de vliegbasis te Woensdrecht een ouderdag gehouden, waarbij tevens gelegenheid bestond een kijkje te nemen by de vliegtuig tentoonstelling. Van af „De Spin" tot de nieuwste straaljager waren er te bewonderen. De ruim 1200 aanwezi gen kwamen in de hangar tezamen, waar een maaltijd werd genuttigd. Tijdens deze maaltijd voerde de com mandant va.n de luchtvaart-opleiding, commodore C. Vroon, het woord. Des middags waren er verschillende vliegdemonstraties vap de luchtmacht en de marine. Zender 's-Beer Hendrikskin- deren nil aether verdwenen. Naar het Oosten van het land verplaatst. Sinds enige tijd is de F.M.-zender te 's-Heer Hendrikskinderen uit de aether verdwenen. De zendmast staat er nog, doch de apparatuur is naar het Oosten des lands overgebracht, waar hieraan op dit moment meer behoefte bestaat. P.T.T. heeft enkele jaren geleden deze F.M.-zender geplaatst, ten gerie ve van enige radiodistributiecentra- les in Zeeland, welke toen nog niet over een kabelverbinding met Hilver sum beschikten. Later heeft de zen radiotoestellen met een F.M.-unit hadden een uitstekende ontvangst. Naar verluidt werd deze zender zelfs in Engeland uitstekend ontvangen. De proefnemingen zijn dus zeer ge- „Kungsholm" naar Rotterdam Zondagavond heeft het voor reke ning van de ZwedenAnierikalyn bjj de N.V. Kon. My. „De Schelde" te Vlissingen gebouwde passagiersschip Vlissingen verlaten. De oorspronkelijk voor verleden week Woensdag aangekondigde proefvaart is niet doorgegaan. Het schip zal te Rotterdam in dok gaan, waarna een tocht zonder genodig den naar de Schotse kust ge maakt zal worden. Zeedijk Zuidvlietpolder hersteld. De zeedijk van de Zuidvlietpolder te Wolfaartsdijk is thans weer geheel hersteld. Dit verklaarde, namens de Dienst Dijkherstel Zeeland van de Rijkswaterstaat, de heer H. Schouten, hoofdambtenaar bij deze dienst, op een bijeenkomst te Goes. De heer Schouten had veel waar dering voor het werk van de aannemer F. Duynhouwer en zijn mannen, die sedert de dichting van de dijk op 7 en 8 Februari een pracht stuk werk hebben geleverd. De heer Duynhouwer dankte voor de opdracht en voor de ondervonden medewerking. Afscheid burgemeester ging niet door. Dezer dagen zou burgemeester P. F. Geïmaerdt te Sint-Jansteen af scheid genomen hebben van de ge meente, in verband met zijn ontslag wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. De daartoe vast gestelde raadsvergadering ging ech ter niet door, daar de heer Geirnaerdt plaatsvervangend burgemeester blijft tot zijn opvolger is benoemd. Aanstellingen. Tot tijdelijk hulpcommies te Hans- weert zijn met ingang van 1 October aangesteld de neren H. de Beer, Luyltgestel, B. van Elburg, Philippi ne, D. C. Selen, IJzendyke en Th. Twickier te Wernhout. Aanvaring. Het Duitse m.s „Bieberstein", op weg van Antwerpen naar Cristobal, had een schadeaanvaring boven de waterlijn met de Belgische sleepboot Bryette Gerling bij het uitvaren van de sluis te Antwerpen. Het sohip ging op de reede van Vlissingen ten anker voor onderzoek. Minister Staf sprak in Goes met generaal Griinther. De minister van oorlog en marine, ir. C. Staf, heeft Vrijdagavond een onofficieel bezoek gebracht aan Goes. In hotel „De Korenbeurs" had de mi nister een onderhoud met de opperbe velhebber der Navo-strydkrachten, generaal Gruenther. Nog dezelfde avond vertrok mi nister Staf weer uit Zeeland. Vliegende burgemeester. Zaterdagmiddag cirkelden boven Heinkenszand twee hef- schroefvliegtuigen. Eén land de er op het sportterrein en tot grote verbazing van de dorpelingen stapte daaruit burgemeester H. J. J. Dercltx, die een uitstapje gemaakt had Achtduizend gulden voor school in Bruinisse. Door de burgemeester van Bruinis se is bericht ontvangen, dat het „Save the Children Found" in Engeland een bedrag van 8000,heeft gecollec teerd, als bjjdrage voor een te Bruinis se te stichten nieuwe kleuterrchool. Benoemingen bij waterschappen. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 9 October 1953 tot dijkgraaf van de Mariapolder, L. E. van der Moere Pzn te Wissekerke: tot gezworene van de adiiaanpolder J. Kallewaard te Kortgene en met ingang van 1 No vember 1953 tot lid van het bestuur van de waterkering van de calami teu- ze Leendert-Abrahampolder, M. S. Priester te Kats (gem. Kortgene). MET DE „OVERLOON" Vader Van Sluys vond een tvoning (Van een speciale verslaggever)- Aan boord van de K.L.M. D.C. 4 „Overloon". Ergens boven de Pro vence, in een dicht wolkendek, op een hoogte van een paar duizend meter zit op een comfortabele stoel in het spe ciale emigranten-vliegtuig „Overloon" de 40-jarige mevrouw I. L. E. van SluysHöfer uit Middelburg. Ze is niet alleenOnder haar moederlijke vleugels reizen zes dochters en haar enige zoon, de 3-jarige Jan Louis, met haar mee. Ze zijn op weg naar vader Van Sluys, die met de oudste, 16-ja- rige dochter reeds sinds December 1952 in Australië vertoeft en die er' nu in geslaagd is voor zijn omvangTyke ge zin een woning te vinden in de omge ving van Melbourne! „Ik heb het doorgezet", vertelt me vrouw Van Sluys. .Mijn man was meu belmaker, behanger en schilder en hij had niet altijd werk. Financieel kregen we het moeilijk en veel uitzicht op be tere tijden was er niet. Daarom ging hij naar Australië, waar hij nu al tien maanden is". Nu komt zijn gezin dus over en de zeven kleine Zeeuwen ravotten in de D.C.-4. Zij realiseren zich allerminst, dat zij over werelddelen vliegen, waarvar ze anders alleen in de aardrijkskunde les op de Middelburg se school gehoord zouden hebben- In het land van generaal Naguib, in Sin gapore, zullen zij eten, zoals ze in Mid- Initiatief van L.J.G. De Landbouw Jongeren Gemeen schap Zeeland heeft met het organi seren van provinciale ploegwcdstrij- den een verheugend initiatief geno men. Op het terrein van de heer P. J. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke waar Zaterdagmiddag de ei ml wed strijd werd gehouden, leverde een ne gental landbouwjongeren uit ver schillende delen van de provincie een interessante strijd in de vaardigheid van het ploegen. Onder het critisch oog van een ju ry, bestaande uit de heren Nijsse uit 's-Heer Arendskerke, J. G. van Liere uit Goes en L. v. d Linde uit Kortge ne, moest elk der deelnemers, hetzij met een tractorploeg dan wel een paardenploeg, een strook gerstestop- pel ploegen. Hierbij werd zowel op net ploegwerk, de vorm van de voor, het afstellen van de ploeg, als de be handeling en conditie van trekkers en paarden e.d. gelet. Over het algemeen werd goed werk geleverd, zowel door de ploegen met trekker als met paarden. Er werd gewerkt in twee catego rieën, n.l. wentel -en kantelploegen en rondgaande ploegen. In de categorie rondgaande ploe gen werd de eerste prijs behaald door. A. v. Dijke van 's-Heer Arendskerke. Hij behaalde 88 pt. van de 100 te be halen punten en kwam daarmee te vens in het bezit van de wisselbeker van de Z.L.M, als algemeen kampi oen. Tweede werd F. Israel, Kortge ne met 85 p.; derde L. C. Groenewe- St. Maartensdijk met 84 p.; vier- M. C. Risseeuw, IJzendyke met 82 punten. "n de categorie keer- en wentel- Perspectiefschets van de te bouwen winkelgalerij op de hoek van de Lange Delft en de Segeerstr. te Middelburg. Links de zijde van de Lange Delft, rechts de zijde van de Segeerstraat. Geheel rechts is de overdekte poort te zien die toegang geeft tot de St. Barbaragang. VAN TOT Helemaal in Spanje en wel in San Sebastian, heeft de Vlissingse monteur J. Marijs een onderscheiding verdiend! Hij was een van de Nederlandse deelne mers, die inzendingen hadden gestuurd naar een aldaar gehouden tentoonstelling van internationale scheepsmodellen. De expositie was uitgeschreven door de V.V. V. te San Sebastian. De heer Marijs mocht een prijs behalen met het door hem in gezonden model van een Zeeuwse hoog aars. De Zeeuwse prijswinnaar is be- ADOPTIE „Goed' voorgaan doet goed volgen.,, Nu in Zeeland zelfs ganse genieenten in de rampgebieden zijn geadopteerd door gemeenten elders in Nederland, hebben de leerlingen van de kleuter school te Oostkapelle niet geaarzeld een gezin te adopteren! Het gezin namelijk van mevrouw Poes. Mevrouw Poes had in de nachtelijke uren beslag gelegd op een speelgoed pakhuis in de thuin van de kleuter school, waarmede de kinderen zich dagelijks uitstekend amuseren. Tot niet geringe verrassing van een aantal kleuters bleek hun pakhuis op 'n morgen bewoond door 't gezin Poes. bestaande uit moeder Poes en drie jeugdige poesjes, die zich in hei speel goedpakhuis van de kleuterschool best op haar geniale voelden De menselijke kleuters bedachten zich niet lang, adopteerden de „poe- selijke" kleuters en gaven de diertjes een nog betere huisvesting. Tot grote tevredenheid van beide partyen! loond met een. bronzen (Spaanse) me daille. Hoewel, in Krabbendijke niemand een Spaanse prijs had gewonnen, heerste toch ook in- deze gemeente vreugde en wel bij dè plaatselijke verenigingen. Za terdagmiddag kon in Krabbendijke name lijk het nieuwe verenigingsgebouw, be horende bij het hotel ..De Koophandel", geopend worden. Na een welkomstwoord van de eigenaar, de heer J. Vader,en van de eigenaar, de heer J. Sinke, ver tolkte de burgemeester, de heer J. Va der, de voldoening van zijn gemeentena ren over de totstandkoming van dit ver enigingsgebouw. Het eerste concert in de nieuwe zaal nam de mandolinevereni ging uit Kruiningen voor haar rekening. Tweemaal feest is het Woensdag in St. Annaland. Het echtpaar P. Gunter Quaak hoopt dan zijn gouden huwelijks feest te vieren en het belletje in hun kruidenierswinkel zal op die dag onge twijfeld veelvuldiger rinkelen dan op ge wonen dagen en wellicht zelfs met een bijzonder feestelijke klark. Op dezelfde dag zal het een blijde dag zijn op de hofstede „Blijendaal" In St. Annaland Het op deze boerderij wo nende echtpaar J. F. Brooijmans—Van de Weijgert zal dan veertig jaar getrouwd zijn. Uit Sluis meldde men ons, dat het oudste (Franstalige) dagblad in Vlaande ren. „Le Journal de Bruges" met,, ingang van 26 September is opgeheven. Het werd opgericht in 1837 en was oorspron kelijk een liberaal dagblad. Nog maar weinigen in den lande zul len het genoegen kunnen smaken om verse aardbeien te consumeren. De heer Jac. Nijsse te Heinkenszand smaakt dat genoegen echter wel, want hij kon voor dc tweede maal in dit seizoen aard beien plukken. De opbrengst was boven dien lang niet mis: niet minder dan ruim 26 kg. NA AFLOOP WEEK-END Binnenkort cursussen op Schouwen en Tholen? Tot besluit van het Donderdag en Vrydag door de „Zeeuwse Volkshoge school" op „Hedenesse" gehouden week-end, bracht men Zaterdagmor gen een bezoek aan de werf van de N.V. Kon. My. „De Schelde" te Vlis singen, waar het Zweedse m.s. „Kungsholm" werd bezichtigd, waar na men des middags in het P.ZJE.M.- gebouw te Middelburg in vergadering byeen kwam. Gedurende deze vergadering kwam de suggestie naar voren om op korte termijn op Tholen en Schouwen een cursus te organiseren, teneinde de sociale, sociaal-culturele en morele zijden van de komende herverkave ling te belichten. De voorzitter van het bestuur der Zeeuwse Volkshogeschool, mr. J. F. G. Schlingemann, opende de vergade ring en gaf een overzicht van de tot nu toe verrichte werkzaamheden. Na het door de penningmeester de heer J. J. Tevel gegeven financieel over zicht ging men over tot de definitie ve verkiezing van het dagelijks be stuur het algemeen bestuur en van de raad van toezicht. In het dagelijks bestuur werden, geheel volgens de voordracht, geko zen de heren mr. J. F. G. Schlinge mann, voorzitter; Js. Cevaal, secre taris; J. J. de Rei?}, 2e secretaris en J. J. Tevel, penningmeester. Als leden van het dagelijks bestuur werden ge kozen mevrouw L N. Husyman Griep en de heren ir. T. Michielsen, ds. H. M. Strating, drs. M. C. Ver burg en als adviserend lid mr. J. Hornstra. In het algemeen bestuur kregen zitting de heren C. Almekinders-Ver- cauteren, G. M. F. Bom, G. Ballintijn, mr. H. B. Bouwman, C. Burger, J. A. C. van Dongen, Abr. Geluk, mr. A. C. van Epenhuysen, L. Kapitz, E. L. de Koeijer, L. A, Verburg en A. v. d, Woude, terwijl nog benoemd zal wor den de heer D. M. Vermet en nog uit genodigd een benoeming te aanvaar den de heer C. O. J. Hendrikse. In de raad van toezicht werden ge kozen de heren jhr. A. F. C. de Casembroot, ere-voorzitter, ir. M. A. Geuze, voorzitter en voorts mevrouw E. J. v. d. Broecke-de Man en de he ren ir. C. A. L. Horstman, A. Schout, mr. C. W. Wabeke, J. L. Verhage en mr. dr. N. Bolkestein, terwijl de heer A. A. van Eeten nog verzocht zal worden in de raad zitting te nemen. Over de toekomstplannen deelde mr. Schlingemann mede, dat het in de bedoeling ligt in Januari 1954 in de jeugdherberg te Axel een cursus te organiseren en om later in het jaar een samenkomst te beleggen met de leden van de Vlaamse Volkshoge school. Tot besluit sprak dr. H. G. W. v. d. Wielen over „Het Volkshogeschool- werk in het algemeen". ploegen gingen de eerste twee pryzen naar de deelnemers met paardenploe- gen. No. 1 werd J Nijsse, Nisse met 83 p.; 2. M. A. Geuze, Oud-Vossemeer met 79 p.; 3. I. C. Hage, Oud-Vos meer, 78 p. en 4. F. Klaassen, Kats, 66 punten. Aan het slot van de wedstrijd gaf de heer J. G. van Liere een beschou wing over hét verrichte werk, waar na de voorzitter van de L.J.G., de heer Ad. Doeleman uit Dreischor zijn blijdschap over het welslagen van deze wedstrijd uitsprak. Vervolgens reikte de heer L. v. d. Linde de prij zen uit Er was een goede publieke belangstelling. delburg in hun woning aan de Singel straat 33 aten, mede door de goede zorgen van de K.L.M. En in Melbourne wacht vader, de 42- jarige Jan Louis van Sluys, die te Nieuw- en St. Joosland geboren werd en die zich na een nieuwe toekomst verwerft ir Australië. We zitten met acht journalisten in het toestel, temidden van 52 Neder landse emigranten. De oudste emigrant is 67, de jongste maakt reeds vóór zijn eerste levensjaar kennis met de emi gratie! Zoals bekend, maken de Ne derlandse journalisten de reis, tenein de zich in Australië gedurende zes weken op de hoogte te stellen van de mogelijkheden voor onze emigranten. De eerste indruk, welke men op de eerste dag met de emigranten opdeed, was het enorme verschil tussen de landverhuizer van vroeger en de land verhuizer, de emigrant, van nu. Thans is er een doelbewuste, verantwoorde en goed georganiseerde emigratie, waarvoor de uitzendende en ontvan gende regering haar emigratie-appa raten hebben gevormd en in de afge lopen jaren hebben uitgebreid. t Advertentie) Coöp. Boerenleenbank Kloosterzande 60 jaar. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Coöperatieve Boeren leenbank werd een bijeenkomst be legd bij Kindt-Weemaes. De jubileum vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer A. de Nijs. Onder andere werd het woord gevoerd door burgemeester C. J. van Hootegem en de hoofdinspecteur van de centrale Boerenleenbank te Utrecht, de heer J. Visser, die de Bank een radiotoe stel aanbood. Namens de leden sprak de heer P. Voet. Aan de heer A. van Campen, die 50 jaar in dienst van de bank was, werd een rooktafel aange boden. Een algemeen overzicht werd gegeven door de heer P. E. M. Kurj- per, kassier. Het diner was verzorgd door meis jes van de huishoudschoot, onder lei ding van mejuffrouw A. van Haelst. 99 EERSTE STEEN GELEGD In totaal 48 woningen. Zaterdag was het voor de R.K. woningbouwvereniging „St. Willi- brord" te Vlissingen een grote dag. Voor acht flatgebouwen, welke in totaal 48 woningen omvatten, werd de eerste steen gelegd aan de Schuit- vaartgraclit in tegenwoordigheid van o.a. de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff. Om vier uur verrichtte pastoor C. A. Ouwendijk de wijding van de steen. De voorzitter van de vereni ging, de heer F. Schets, prees „St. Willibrord" gelukkig met deze nieu we aanwinst, die het aantal huisves- tingsmogelijkheden tot ver boven de 300 brengt. Naar het ontwerp van de architect Jaques van Velten uit Haarlem, zal het Nationaal Bouwbe drijf uit Den Haag een complex wo ningen doen verryzen, die elke vorm van critiek kunnen doorstaan, aldus spr. Hij richtte zich in het bijzonder tot de ere-voorzitter van de vereni ging, de heer C. Andriessen, die hij lof toezwaaide voor het vele dat deze voor „St. Willibrord" heeft gedaan en spr. verzocht hem de steenlegging te verrichten. Boerenleenbank Koewacht vierde jubileum. De Boerenleenbank te Koewacht bestond dezer dagen 50 jaar en dit feit is in het Patronaatsgebouw fees telijk herdacht. Tijdens de bijeen komst werd het woord gevoerd door pastoor J. Ligthart, door de heer J. Oudkerk namens de Centrale Boeren leenbank te Utrecht, namens de af deling Zeeuwsch-Vlaanderen door de heer J. Dalmijn uit Graauw en door de Algemeen directeur, de heer J. Visser uit Utrecht. Het jaarverslag werd uitgebracht door de kassier, de heer J. Geradts. De meer dana 400 aanwezigen wer den met autobussen naar Hulst bracht, waar in de „Koning van En geland" de kofietafel werd gebruikt.. Daarna volgde een cabaret-voorstel- ontplofte granaat gevonden, welke ling door het gezelschap Daan Hooy- inmiddels dooy de mynopruimings- kaas uit Den Haag. dienst is weggehaald. Oriëntatieril. Door de Gewestelijke Autömobiel- sportclub „De Krabbenrijders" uit Bergen op Zoom werd Zaterdagmid dag een oriëntatierit over een af stand van 80 km. gereden. De route was uitgestippeld in West-Brabant, en moest gereden worden op de A.N. W.B. borden en paddenstoelen. Het duo NieuwenhuijzenStols uit St. Philipsland behaalde de eerste prijs met 15 strafpunten; 2. de heer en mevr. Brugmans, Bergen op Zoom, 24 strafpunten; 3. de heer Pol. dermans, St. Annaland, 62 strafpun ten. Verstekeling. De Noorse tanker „Bramora" op weg van Antwerpen naar Constanza, is met een verstekeling aan boord naar de reede van Vlissingen terug gekeerd. Nadat d man van ooord was gehaald heeft het schip de reis voort gezet. Met motor tegen brug gereden. Te Tholen reed Zaterdagmiddag de heer Vercouteren uit Tholen met zijn motor tegen de brug, waardoor hij vrij ernstig werd gewond en per zie kenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom moest worden vervoerd, waar hij ter ver pleging werd opgenomen. Onontplofte granaat gevonden. By het aanleggen van de riolering voor het in aanbouw zijnde woon huis voor de heer W. Praat aan de Haven te Aardenburg werd een niet De heer Andriessen richtte zich tot de aanwezigen en sprak zijn dank uit, dat hij met deze kleine ceremo nie zijn naam voor altijd had mogen verbinden aan de woningbouwvere niging. Burgemeester mr. B. Kolff gaf ver volgens een korte uiteenzetting over het begrip „Migratiewoningen'V daar het in aanbouw zijnde complex voor dat doel de migratie dus is be stemd. Nadat de heer A. Rorije, hoofd van de dienst huisvesting, de prettige sa menwerking had gememoreerd, welke bestaat tussen de vereniging, het bouwbedrijf en de gemeente, begaf het gezelschap zich naar hotel „Noordzeeboulevard." Daar werd door verscheidene be stuursleden en genodigden het woord gevoerd. De heer E. Andriessen kon daarbij om gezondheidsredenen niet aanwezig zijn. De heer Th. Andries sen, burgemeester van Ovezande sprak namens zijn vader en greep hierbij tevens de gelegenheid aan om te zeggen, dat voor Zeeland zeer ze ker reden bestaat om over de ver deling van het bouwvolume voor de komende jaren niet. helemaal tevre den te zijn. Er werd een lans gebro ken voor de bouw van kleine wonin gen voor bejaarden. Wethouder M. A. van Popering illustreerde de aangename verhou ding tussen gemeente en vereniging en hoopte, dat de woningbouwvere niging haar activiteit zou blijven voortzetten. Nog enkele sprekers bezagen de woningbouw, of uit technisch, of uit sociaal oogpunt en onderstreepten hetgeen reeds naar voren was ge bracht. Tot slot bood het bestuur van „St. Willibrord" de genodigden een diner aan. MIDDELBURG. Vandaag. Electro: „Intriges in het Oos ten, 7, 9.15 (14 j.). Schouwburg: „De twee torreani's, 8 (14 j.). Van Bent- hem Jutting, Iconententoonstelling, 9—18. Concert- en Gehoorzaal, Rotterdams Kamerorkest, 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag. Alhambra: „De avonturen van kapitein Clark" (18 j.), 7 en 9 u. Luxor: „O.K. Nero", (18 j.), 8 uur. GOES. Vandaag: „De vloot op stelten" (a.l.) 8 u. Schotse Hulzen. Expositie Jos i L. J. J IJZENDIJKE. Vandaag. Gemeentehuis: Tentoonstelling Het jagen in de kunst", 10—18 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2