kippensoep Duitsland en Korea zijn een bedreiging voor de vrede LEZERS SCHRIJVEN Onderwijsvernieuwing op de Terneuzense Ambachtsschool Oêaflkro Miniatuur Jeugd Omroep bij Avro in oprichting SPORT EN WEDSTRIJDEN POPENT°QOPT 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1953. MINISTER LUNS IN V.N. Aandicht gevraagd voor Europa's ontwikkeling In zyn rede voor de Alg. Vergade ring van de Verenigde Naties heeft Donderdag de Nederlandse minister van buitenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, na mevr. Pandit geluk ge wenst te hebben met haar verkiezing tot voorzitster der vergadering, er op gewezen, dat de huidige zitting van de Algemene Vergadering niet de enige Internationale bijeenkomst is, waarop de belangstelling van de we reld is gevestigd. De huidige zitting zou ongetwijfeld de invloed voelen van andere interna tionale vergaderingen, die, indien al les goed verloopt, zullen worden ge houden. Mr. Luns doelde hierbij op de politieke conferentie over de toe komst van Korea, de mogelijke vier- mogendhedenbesprekingen over Duits land en Oostenrijk en de onlangs te Rome begonnen conferentie over een g)litiek statuut voor een Verenigd ropa. Hij wees op deze conferenties om de aandacht te vestigen op het wijdere politieke kader, waarbinnen sommige van de 73 punten op de agenda van de Algemene Vergadering moeten worden beschouwd. In de ko mende weken zou men zich niet kun nen veroorloven te veronachtzamen, wat elders rijpend was, zo zei hij. De kwesties Duitsland en Korea, behorende tot de erfenis van de twee de wereldoorlog, blijven ernstige be dreigingen voor een werkelijke vrede. Zjj waren oorzaak van de onmacht der Verenigde Naties om vele andere internationale kwesties op te lossen en bemoeilijkten besprekingen over ontwapening, de toekomst van het V.N.-handvest, hulp aan op econo misch gebied ten achtergebleven ge bieden en hulp aan vluchtelingen. Zij Twee doden bij verkeers ongevallen Mevr. K. uit Soest, die haar 6-jarig zoontje achterop de fiets had, is Don derdag bij het oversteken van een weg in Soest door een auto aangere den. Mevrouw K. werd ernstig ge wond, het jongetje werd gedood. Onder de gemeente Naarden kwa men Donderdag twee auto's met elk aar in botsing. De bestuurder van één der auto's, de 44-jarige J. van Emb- den uit Blaricum, werd uit de wagen geslingerd en kwam met het hoofd op een sliprand naast de weg terecht. Hfl was op slag dood. Verhoging ziekenhuizen en sanatoriatarieven In verband met kostenstijgingen, tengevolge van de verkorting van de arbeidsduur in de ziekeninrichtingen van 51 tot 48 uur per week, wordt de ziekenhuizen en sanatoria toegestaan him tarieven met ingang van 1 Octo ber 1953 met 0.30 per verpleegdag te verhogen. Zes Duitse stamboekmerries voor rampslachtoffers Inwoners van het Westdultse plat telandsdistrict Friesland hadden in dertijd gelden bijeengebracht voor slachtoffers der door watersnood ge teisterde Nederlandse gebieden. Het aldus verkregen bedrag is gebruikt voor de aankoop van zes staraboek- merrie's uit Oldenburg, die thans aan een Nederlandse delegatie zijn over- fedragen. De schenkers van het geld ebben verzocht de merrie's ten ge schenke te geven aan Nederlandse kleine boeren, die bij de watersnood hun bezittingen hebben verloren. Amsterdamse Beurs 23 Sept. 24 Sept. Bank van Ned. Gem. 4% 107% 107% Nederland 1951 (3%) 102 Nederland 1948 (31/4) 98% 98% Nederland 1947 <33 98 97% Nederland 1937 3 97% 97% Dollarlening 1947 3 pet. 96 96 Investeringscertificaten 3 99 99% Nederland 1962-84 z.b.3 99% 99% Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 98% 98% Nat. Handelsbank 113% 113% Ned. Handelmij. 156% 156 AJC.U. 169% 169% Bergh's en Jurgens 274% 274 Calvé-Delft 126 128 Centrale Suiker 166% Kon. Ned. Hoogovens 173 175 Unilever 191% 191 Ned. KabeHabrlek 217% 219% Philips 169% 169% Wilton-Feijenoord 175 177% Billiton 279% 278 Kon. Petroleum My. 314% 315% Amsterdam Rubber 92% 93 Holland Amerika Lijn 131% 131% Kon. Paketvaart "7% 116% Rotterdamse Lloyd 124% 125 Ned. Scheepvaart Unie 128 127% Stv. Mij. Nederland 138% 136% EVA. 103% 104% Dell-Batavia Mij. 147 Dell MIJ. 93% 93% Baltimore-Ohio 20% New Vork Central 21% 21 Pennsylvania 19% 19% Anaconda 30% 31 Bethlehem Steel 46% 45% General Motors 55% 54% Intern. Nickel 38% 38% Kennecott 63% 63% Republic Steel 43% 43% U.S. Steel 34% 34% North American Cy. 19 19 Mldcontinental 56% 57% Shell Union 69% 70% De beurs had gisteren e en kleurloos verloop gehad Stimulerend nieuws ont- brak volkomen. Het publiek laat de laat ste dagen verstek gaan. Ook de beroeps- handel is zeer terughoudend. verbitterden debatten over veilig heid en rechten van de mens, aldus minister Luns. Hij zei, dat de Ver. Naties zeer wel wisten, wie verantwoordelijk was voor deze vraagstukken, die de vrede bedreigen, evenals men wist, dat deze kwesties gemakkelijk zouden kunnen worden geregeld, mits men de bevol king van Oost- en West-Duitsland en die van Noord- en Zuid-Korea het recht gaf over eigen toekomst te be slissen. Vrije verkiezingen in geheel Duitsland en geheel Korea zouden de hangende kwesties rechtvaardig tot een oplossing kunnen brengen. Minis ter Luns deed een beroep op de lan den om zich eensgezind te tonen. Minister Luns zeide: ,,Het is nog te vroeg om te voorspellen of de langzamerhand rijpende plannen voor een Europese federale opbouw succes zullen hebben. Het is echter niet te vroeg om uw nauwlettende aandacht te vragen voor 'n ontwikkeling, waar in Europa, dat tot nu toe in zichzelf was verdeeld en tweemaal het cen trum van een wereldoorlog is ge weest, thans tracht zijn opbouwende krachten samen te voegen". Koningin en Prinses op bezoek bij K.N.C.V. Tot veler verrassing hebben Konin gin Juliana en Prinses Wilhelmina en eveneens minister-president dr. W. Drees, Donderdagmorgen een bezoek gebracht aan de sluitingsvergadering van het Congres der Koninklijke Ne derlandse Centrale Vereniging tot be strijding der Tuberculose, dat ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan dezer organisatie werd belegd Haagse Dierentuin. Koningin Juliana volgde in de zit tingszaal van het congres een voor dracht van zuster W. E. M. Jeukens over de ontwikkeling van het huisbe zoek. Prinses Wilhelmina beperkte haar bezoek tot de tentoonstelling, welke ter gelegenheid van het jubi leum der vereniging in een der zalen van het Dierentuingebouw is inge richt. Aan het einde van de lezing van zuster Jeukens bezocht ook de koningin de tentoonstelling. Prinses Wilhelmina schonk voor de rebus-prijsvraag, welke de centrale vereniging heeft uitgeschreven,, een ereprijs bestaande uit een zilveren si garettendoos met inscriptie. Konin gin Juliana schonk als ereprijs een mooie meisjespop. Vlug, veilig, voordelig Geachte redactie, De Ned. Spoorwegen te Goes heb ben zich Zaterdagmiddag j.l. om plm. kwart voor twee nu niet bepaald van de beste zijde laten kennen. Een flin ke rij mensen stond aan het enige geopende loket te wachten om aan de beurt te komen voor een kaartje richting Roosendaal of richting Mid delburg. De rij werd eerder langer dan korter en toen de trein richting Roosendaal reeds was binnengelopen, werd pas het tweede loket geopend en stortten de gehaasten zich daar op. Degenen, die nog niet zo'n haast hadden en richting Middelburg wens ten te gaan, werden toen voorlopig maar overgeslagen met het kopen van een kaartje. De snelle lopers holden zo hard ze konden naar het middenperron en een oud dametje werd over de rails van het eerste perron rechtstreeks naar de trein gehesen. De chef had al bij na de „pannekoek" omhoog, toen ik hem er op attent maakte, dat er nog iemand aan kwam hollen, zodat deze nog net op het nippertje mee kon. Veilig, vlug, voordelig is de leuze van de Ned. Snoorwegen. Vlug ging het deze dag echter niet, terwyi over de rails naar de trein lopen niet vei lig is en de mijnheer die aan het loket eeen gepast geld kon terugkrrjeen omdat dit juist op was en de beambte achter het loket toeschreeuwde „geef maar een gulden terug" (de man moest waarschijnlijk veel meer terug hebben) kon zeer zeker niet zeggen, dat hij een voordelig reisie had. Een reiziger richting Middelburg. Goes, 20 September 1953. Naschrift van de redactie: Een visie op deze zaak van achter de andere zijde van het loket, doet de lezer toch wel een andere kijk op de ze kwestie geven. De spoorwegmensen stellen alles in het werk om de rei zigers zo snel mogelijk te „verwer ken", Wanneer echter op het laatste nippertje busdiensten uit verschillen de richtingen hun passagiers aan het station afleveren, kan er een file aan het loket ontstaan. Zou dan voor die enkele gevallen een extra loket-amb tenaar aangesteld moeten worden? De spoorwegen lossen daarom in derge lijke gevallen het probleem zo op, dat de buspassagiers rechtstreeks naar de trein worden gedirigeerd zonder plaatsbewijs. De hoofdconducteur wordt dan hiervan in kennis gesteld, zodat de betrokkenen in de trein een kaartje kunnen kopen, zonder het be ruchte kwartje extra te moeten beta len. Van deze „service" profiteren ook vaak reizigers die op het laatste mo ment uit de stad komen snellen. Bij h t missen van hun verbinding, zijn deze nog geneigd de schuld aan de spoorwegen te geven. Op de bewuste Zaterdagmiddag werd inderdaad nog een tweede loket geopend, doch dit was toevallig mogelijk, doordat de ambtenaar, die zijn collega moest af lossen, iets vroeger was gearriveerd. Was dit niet mogelijk geweest, dan waren de reizigers zonder plaatsbe wijs naar de trein gedirigeerd- De trein naar Roosendaal, welke om 13.40 uur te Goes moet arriveren, was reeds een minuut te laat, terwijl inplaats var. twee thans drie minuten werd ge wacht om de passagiers gelegenheid te geven in te stappen. Er wordt dus zeker alles gedaan om het reizende publiek te helpen, zo verzekerde men van de zijde der spoorwegen. Het pu bliek zou ook nog meer kunnen mee werken om de plaatskaartenverkoop snel te kunnen doen verlopen. Waar om wordt b.v. nog niet meer gebruik gemaakt van de gelegenheid om zich bij de agei.ten van de bootdiensten reeds van spoorkaartjes te voorzien? Inderdaad ontstaat er wel eens ge brek aan wisselgeld. Hoewel het pu bliek verplicht is met gepast geld te De mode voor mannen Aan de zevende herenmodebeurs, die van 28 September tot en met 5 October a.s. wordt gehouden in het R.A.I.-gebouw te Amsterdajn, is ook ditmaal weer een modeshow van Ne derlandse herenmode- en confectie- artikelen verbonden, waarvoor als motto is gekozen „van top tot teen". In het komende winterseizoen treedt bij de herenmode de tendens naar meer kleuren nog sterker naar voren,'als ook het fantasievest. Ten aanzien van het costuum werd me degedeeld, dat in het algemeen het twee rij-model nog zeer in zwang is, speciaal bij de donkere stoffen. Voor meer sportieve dessins komt evenwel het één-rij model steeds meer in trek. Alle jassen hebben aan lengte ingeboet en het ziet er naar uit, dat de mode steeds meer in de richting van kortere jassen zal gaan. Ook bij de demi's en winterjassen zyn de sportieve modellen meer in zwang, één-rij doorgeknoopt met lange revers. Senator J. McCarthy (rechts) vertelt op een persconferentie in het Capï- tool te Washington, dat zijn Com missie van Onderzoek zich bezig houdt met het onderzoeken van de rapporten betreffende de in ongenade gevallen oud-minister van Binnen landse Zaken van de Sow jet-Unie, L. Beria, die zich in een neutraal land zou bevinden. Teneinde de jeugd rechtstreeks voor het omroepwerk te interesseren en haar er zelfs in te betrekken, daar mede een nieuwe interessesfeer voor dj jeugd scheppend, heeft de leiding van de AVRO besloten over te gaan tot de oprichting van de Miniatuur Jeugd Omroep Nederland, de „Mir- jon'Van deze omroep kunnen zowel jongens als meisjes van twaalf jaar en ouder lid worden. Het doel is te vens de zelfwerkzaamheid van de jeugd bevorderen en eventueel talent volle jongelui een kans geven zich een goede toekomst bij de radio op te bouwen. Onder leiding van het hoofd van de afdeling jeugduitzendingen, de heer Herman Broekhuizen, zullen binnen kort een centrale omroepstaf en plaatselijke omroepstaven van de „Mirjon" worden geformeerd. Deze worden geheel op dezelfde leest ge schoeid als het omroepbedrijf van de AVRO, dus met een algemene pro sproken zovoorts. De plaatselijke omroepen zullen bestaan uit groepen van om streeks 50 jongens en meisjes, zo mo gelijk gegroepeerd om een jeugdige bezitter van een „tape-recorder'In dien dit opnemingstoestel ontbreekt, VOETBAL Deen leidt Noorwegen Nederland De voetbalwedstrijd tussen Noorwe gen en Nederland, welke Zondag 27 September a.s. te Oslo wordt gespeeld, zal worden geleid door de Deense scheidsrechter Leo Helge. betalen, worden door velen de spoor wegen als „wisselkantoor" gebruikt. Bij de aanvang van de dienst beschikt de ambtenaar dan over ruim voldoen de wisselgeld, doch wanneer de men sen steeds met „groot geld" komen, is hiervoor geen wisselgeld aan te halen. Dat men de passagiers soms over de rails naar de trein laat lopen, is slechts een extra-service en volkomen veilig, daar dit uitsluitend onder toezicht van spoorwegpersoneel mag geschieden. GESPREK MET DE HEER A. DE NIE De leerling moet meer meekrijgen dan uitsluitend vakkennis Wanneer straks verbouwing en nieuwbouw aan de Ambachtsschool te Terneuzen, waaraan thans niet man en macht wordt gewerkt en die noodzakelijk werden door het steeds groeiende aantal leerlingen, gereed zullen zijn, zal daar tevens waarschijnlijk bjj de aanvang van de cursus 1953-1954 een begin worden gemaakt met het geven van „ex perimenteel" onderwijs voor enkele vakrichtingen. Naar aanleiding hier van hadden wij met de directeur, de heer A de Nie, een onderhoud, waarbij deze ons een en ander mededeelde over dit experimenteel onder wijs, dat een gedeeltelijke verwezenlijking betekent van de onderwijs vernieuwing, zoals deze is neergelegd in het z.g. plan-Goote. auto-monteur, schilder, enz, onderwe zen. Oorspronkelijk duurde de oplei ding 3 jaar. In 1935 werd plotseling de cursusduur teruggebracht tot 2 jaar, doch achteraf is gebleken, dat men daarbij heeft misgetast en dat het niet voldoende is, om een jongen, die een plaats moet veroveren in de maatschappij, alleen wat technische kennis en handvaardigheid bij te brengen. Er worden aan de mens andere eisen gesteld, Vrije tijd Vooral nu de arbeidstijd korter is geworden, zo verklaarde de heer De Nie, beschikt de vakman over veel vrije tijd, Hoe moet hij nu deze be steden Het ligt voor de hand, dat wan neer hij door zijn opleiding in een bepaalde richting niet of zeer wei nig bekend is ïhet de culturele waar den van het leven, niet verwacht kan worden, dat hij zich hiervoor in teresseert. Deze interesse moet wor den bijgebracht. Van daar, dat men heeft ingezien, dat het nodig is, de •ambachtsschoolleerling meer mede te geven, dan datgene, wat uitslui tend tot zijn vak behoort. En zo ont stond de onderwijsvernieuwing. Ook is van een leerling, die van Het vakonderwijs, zoals dat thans aan de ambachtsscholen wordt gege ven, aldus de heer De Nie, is ont staan en gegroeid uit particulier ini tiatief. Ongeveer in 't midden van de vorige eeuw gevoelde men behoefte de opleiding tot vakman in andere banen te leiden en zo ontstonden de burgeravondtekenscholen, waar aan vullend vakonderwijs werd gegeven. Voorts werd getracht te komen tot dagopleidingen met praktijkonder wijs. Vele patroons namen hiertegen stelling, doch de initiatiefnemers zetten door en zo ontstonden de am bachtsscholen, uit welker groei wel is gebleken, dat men goed had ge zien. De kosten moesten toen wor den bestreden uit particuliere bij dragen, soms met steun van de ge meente, daar eerst in 1919 het vak onderwijs Wettelijk werd geregeld, waarna van Rijkswege subsidie werd verstrekt. In het algemeen staan de scholen onder het beheer van een vereniging, die echter als gevolg van de subsidiëring aan wettelijke bepa lingen gebonden is. Alle scholen hebben een opleiding voor timmeren en bankwerken en verder worden naar gelang de groot te en plaatselijke behoefte meer of minder vakrichtingen, als electricien, de lagere school komt, niet te verlan gen, dat hij precies weet, welk vak hij wil leren en het behoort tot de uitzonderingen, dat een jongen in deze gedecideerd is. Meestal wordt een leerling bij voorbeeld bankwer ker omdat zijn vader, oom, of wie dan ook, het is. Wat dus niet wil zeg gen, dat hiermede de juiste keuze is gedaan. De onderwijsvernieuwing be oogt om te komen tot een voorop leiding, waarbij de leerling allerlei werk te doen krijgt, dus zowel tim meren, als bankwerken, boetseren enz., voorts muziek, zang, enz. Na een jaar observeren door de leer krachten zal dan mogen worden ver wacht, dat er duidelijker inzicht wordt verkregen, waarvoor de leer ling werkelijk geschikt is en waar naar zijn ambitie uitgaat. Tenslotte is het leerplan, gebruikt bij de onderwijsvernieuwing, horizon taal, d.w.z. er is een binding tussen alle vakken welke worden onderwe zen, verkregen. Het is dus zo, dat de leerling net verband gaat zien, dat er bestaat tussen de technische- en de abstracte vakken en de prak tijk. De grondslag wordt bij de on derwijsvernieuwing gelegd voor le vendige belangstelling voor het vak van opleiding, maar daarnaast ook voor ae culturele waarden. Wanneer een leerling de school verlaat, zal hfj zich in de maatschappij gemakkelij ker kunnen aanpassen. Het minder waardigheidsgevoel, dat de vroege re leerlingen van ambachtsscholen zo dikwijls kenmerkte, zal mogelijk door de vernieuwde wijze van onder wijs verminderen en misschien ver dwijnen. De heer De Nie merkte tenslotte nog op, dat hiervoor steeds werd ge sproken over ambachtsscholen, wel ke naam In verband o.a. met de ver nieuwing niet geheel juist meei is. Vandaar dat tegenwoordig meer en meer de naam „technische school" wordt gebruikt. Noorwegen-Nederland per televisie De Nederlandse Televisie Stichting zal Maandagavond 28 September van 21.00 tot circa 21.20 uur in een geza menlijk programma van A.V R.O., K.R.O.. V.AlR.A., en V.P.R.O. een filmreportage verzorgen van de voet balwedstrijd Noorwegen- Nederland, onder voorbehoud dat het filmmate riaal op tijd arriveert. Verslaggever is Siebe van der Zee. WIELRENNEN De „Scheldemond" vijftiende bij clubkampioenschap Zonder pech zeker in de eerste tien. De Vlissingse Wielersportvereniging „De Scheldemond" nam Woensdag met de renners v. d. Lijcken, Verhelst, Oosthoek, v. Sluys, Westdorp en van Wijchen deel aan het clubkampioen schap van Nederland, een wegwed strijd over 108 km. Van de 39 gestarte ploegen wisten de Zeeuwen beslag te leggen op de 15e plaats, hetgeen een verdienstelijk resultaat is, temeer, wanneer men be denkt, dat ze zonder tegenslag zeker bij de eerste 10 behoord zouden heb ben. Na amper 10 km. in de benen te heb ben, werd Oosthoek plotseling onwel en moest hij de strijd staken. De helft van de wedstrijd was nog niet afge legd, toen van Sluijs viel en met van Wijchen, die bij hem bleef, achterop raakte. Van der Lijcke, Verhelst en Westdorp zetten echter door. want de tijd van de derde werd als algemeen genomen. Er moest nu niets meer gebeu ren of het zou de Zeeuwen noodlottig worden. En juist, toen het er op leek, dat alles verder vlot zou verlopen, kreeg Verhelst 40 km voor de finish een geweldige inzinking, die hij niet meer volledig te boven kwam. V. d. Lijcken en Westdorp waren dus ge noodzaakt tempo te minderen en de Axelaar zoveel mogelijk bij te staan. Dat ze op deze manier veel tijd ver loren, spreekt vanzelf, maar het resul taat, 12 minuten na nummer l'en vijf na de tweede, mag er wezen. Tot slot zij nog gemeld, dat de Zeeuwen als 10e startten en als 2e binnen kwamen. dan zal de AVRO voor materiaal zor gen. De plaatselijke afdelingen dienen eens per maand of zes weken zelf standig een programma van 10 tot 15 minuten voor te bereiden, uit te voe ren en op de band vast te leggen. De ze „bandjes" worden opgezonden naar de centrale jeugdstaf, die de pro gramma's per onderdeel op punten zal waarderen. De groep, die het bes te totale programma heeft geleverd, mag in de studio in Hilversum zelf dat programma komen uitvoeren, dat tevens zal worden uitgezonden. België speelde 22 gelijk tegen Finland ZUIDERBUREN HADDEN KUNNEN WINNEN. In het Heyselstadion te Brussel heeft het Belgisch elftal 22 gelijk gespeeld tegen Finland. Het was een matige wedstrijd, welke voor het we reldkampioenschap gold de uitwed strijd werd geruime tijd geleden door België gewonnen en die de Belgen hadden kunnen winnen, indien men. na de 20 voorsprong de teugels in handen had gehouden. Maar de Bel gische ploeg, door een zege zeker van een plaats in de finalegroep van het tournooi om de wereldtitel, namen het in de tweede helft te gemakkelijk en zo kon de Finse ploeg m deze periode tweemaal het doel van de Roae Dui vels vinden. SCHAKEN Euwe won afgebroken partij van Zweed Stahlberg In het candidatentournooi te Zürich werden enkele afgebroken partijen uit de dertiende en veertiende ronde uit gespeeld. De uitslagen waren: 13e ronde: Najdorf—Geiler 0—1; BoleslavskyAverbach 14é ronde: Averbach—Kotov 0—1; EuweStahlberg 1—0. De afgebroken party uit de 13e ron de tussen Reshevsky en Bronstein werd uitgesteld. De stand luidt thans: 1. Smyslov 9 pnt.; 2. Reshevsky 8 pnt. en 1 afgebr. partij; 3- Najdorf 7% pnt.; 4., 5. en 6. Petrosian, Euwe en Boleslavsky, allen 7 pnt. Korte Sprintjes HET NEDERLANDS HANDBAL ELFTAL heeft de officiële ontmoe ting tegen Oostenrijk met 1912 ver loren. De ruststand was 96 in het voordeel van de Oostenrijkers. Het Nederlandse dames handbalteam heeft te Linz op fraaie wijze revanche genomen voor de Zondag te Salzburg geleden jS nederlaag. De officieuze wedstrijd tegen Oostenrijk wonnen de Nederlandse dames met 7fy. HET BESTUUR VAN DE Engel se eerste divisieclub. West Bromwich Albion, heeft besloten de uitnodiging van de K.N.V.B. om op 7 October in een oefenwedstrijd tegen het voorlo pig Nederlands elftal voor de wed strijd NederlandBelgië uit te Teo men, niet te accepteren. TE HAARLEM IS EEN lichtwed- strjjd tussen de voetbalverenigingen Haarlem en Feyenoord gespeeldDe eindstand was 02 voor Feyenoord, Advertentie Probeer dan morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT] Die sigaret is anders, die is beter! nÉF V/at is ze krachtig 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4