WEEKEND VAN ZEEUWSE VOLKSHOGESCHOOL GEOPEND WALCHEREN DANK VOOR DE HELPERS VAN KRUININGEN POLITIERECHTER MIDDELBURG Kortgene krijgt een gemeentelijke bibliotheek VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 SAMENWERKING MET WEST-BRABANT „Wat bindt ons in Nederland Donderdagmiddag kwam de Stich ting Volkshogeschool Zeeland op He- denesse bij Cadzand bijeen voor een speciaal weekeinde. Mr. J. F. G. Schlingemann opende als voorzitter van het voorlopig bestuur de eerste samenkomst. Hij heette de 25 aanwe zigen hartelijk welkom en in het bij zonder mevrouw en dr. v. d. Wielen, ir. H. J. Lugtmeyer, die het kamp zal leiden, de heer A. Korteweg, se cretaris van de Noord-Brabantse Maatschappij van Landbouw en de heer A. Munters, voorzitter van de jongerenorganisatie dezer Maat schappij. Spreker wees er op, dat door de ramp van 1 Februari het weekeinde in Domburg geen voort gang kon vinden en dat het pas be gonnen werk door de ramp ook ern stig was bedreigd. Toch meende de Volkshogeschool Zeeland het werk weer te moeten voortzetten. Spreker was verheugd over de opkomst van de West-Brabanders en meende, dat samenwerking met West-Brabant grotere kans van slagen zal bieden. In de avondbijeenkomst sprak ir. Lugtmeyer over het onderwerp „Wat bindt ons in Nederland?" Spr. ging uit van de historische eenwording en noemde het samen-beleven van ge schiedenis een sterk bindend element in een volk. De drang naar en de wil tot vrijheid noemde spreker een ken merkende geestelijke binding. Ook in de bezettingstijd bleek, dat het ver- Perron van station Goes wordt verlengd Naar wij vernemen, bestaan er plan nen om binnenkort het perron van 't station te Goes te verlengen in Wes telijke richting. De toegang tot het perron zou dan ter hoogte van het bagagedepot komen. Door de uit de richting Roosen daal komende treinen wat verder te laten doorrijden, wordt het dan moge lijk de reizigers het perron te doen betreden of te verlaten zonder te moe ten wachten voor de afsluitbomen, zoals thans het geval is. Het bezoek van minister Witte aan Schouwen De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, ir. H. B. J. Witte, zal bij zijn bezoek aan Schouwen-Duive- land vergezeld worden door de di recteur-generaal van de Wederop bouw. dr. ir- Z. IJ. van der Meer, en enige andere ambtenaren. Het gezel schap komt in Zierilczee aan om 10 uur. Daarna volgen de besprekingen in het stadhuis met het gemeentebestuur en net het bestuur van de Stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland". Onge veer 12 uur vertrekt men weer uit Zierikzeq naar Noordgouwe waar een barakkenkamp wordt bezocht. Dan gaat de tocht via Brouwershaven en de Langedijk naar Scharendijke. Aan komst aldaar 13.15 uur. Vervolgens naar Renesse, waar de lunch wordt gebruikt. Hierna volgt ook in Renesse een bespreking met het gemeentebe stuur. Om 14.15 uur vertrekt de mi nister uit Renesse naar Haamstede, waar een barakkenkamp wordt be zocht en vandaar naar Burgh en Burghsluis. Het vertrek van Burgh- sluis per boot is bepaald op 15 uur. Arnemuiden dankte voor hulp uit Tasmanië Woensdag is in de raadszaal te Ar nemuiden een bijeenkomst gehouden van watersnood getroffenen uit Arne muiden en geëvacueerden' welke bij eenkomst werd bijgewoond door de heer en mevr. Rhee uit Amsterdam en de heer Carpentier uit Goes. De heer Rhee kwam als vertgeenwoordi- ger van het „Dutch Flood Relief Fund" te Hobart (Tasmanië), door welke instelling Arnemuiden is gead opteerd. Burgemeester J. v. d. Bos heette allen welkom en zette uiteen waar voor de gelden zijn besteed. Namens het gemeentebestuur en de gedupeer den sprak hg woorden van dank tot de heer Rhee voor de spontane hulp verlening. De heer Rhee dankte het gemeentebestuur voor de ontvangst en schetste uitvoerig de hulp, die van uit Tasmanië wera verleend. Tot slot van deze adoptie wilde hfl een bedrag beschikbaar stellen voor het oprichten van een kinderbibliotheek. Voorts sprak hij woorden van waar dering voor de wijze, waarop de be- schikoaar gestelde gelden werden ge bruikt. Onder het genot van een kop koffie onderhield de heer Rhee zich nog ge ruime tijd met de getroffenen. Als herinnering werd mevr. Rhee een pop in Arnemuidse klederdracht aangeboden. Tot slot van deze bijeen komst draaide het hoofd der o.l. school, de heer P. C. van Maelsaeke, een door hem zelf opgenomen film over de watersnood in Arnemuiden. Tijdens deze bijeenkomst werd aan het „Dutch Flood Relief Fund" te Hobart een telegram gezonden, waar in de oprechte aank van de getroffe nen en het gemeentebestuur tot ui ting werd gebracht. Collecte-opbrengsten De huis-aan-huïs collecte voor de ge zamenlijke Christelijke sanatoria heeft in Sluis f 37.94 opgebracht Te Wemeldinge werd voor de Rode Kruis t.b.c. fondsen I.P.S en D-E.L f 420 bijeengebracht. Voor de t.b.c. werd te Kattendyke, f 25 gecollecteerd en te Wilhelmina- dorp f 42.71. Kolenhandelaar verloor ruim 300.- De kolenhandelaar D. de B. te Ter- neuzen verloor dezer dagen zijn por tefeuille met f 318.—. De eerlijke vin der laat nog steeds op zich wachten. lies van de gewetensvrijheid vaak sterker werd gevoeld dan het verlies der onafhankelijkheid. Als bindende elementen noemde spreker verder onze strijd tegen het water, de zeevaart, de taal en het volkskarakter. De Nederlander is ge matigd, is wars van extremisme, maar daardoor ook vaak wat vlak en kalm. Door zijn gematigdheid is de Nederlander geneigd tot braafheid, soms zelfs tot zelfvoldaanheid en ge neigd tot het huiselijk leven. Aan het slot van zijn interessant betoog wees spreker ook op de schei dende elementen in ons volk. welke op economisch- en politiek terrein lig gen en op het gebied van de verschil lende geloofsovertuigingen en levens beschouwingen. Toch zijn deze span ningen in ons land kleiner dan in an dere landen en vormen zij anderzijds weer de binding, omdat Nederland een typisch geestelijk klimaat heeft. Voor de toekomst heeft Nederland een taak, nl. om als klein volk te bemiddelen tussen de volkeren. Deze taak zal ook het bindend element vormen in de verdere ontwikkeling van ons volk. Bij de zeer geanimeerde discussie werd o.m. nog gewezen op de grote binding, die ons volk heeft met het Huis van Oranje. Koninklijke onderscheiding voor Middelburger Tijdens een bijeenkomst Ln de ver gaderzaal van de N.V. Vitrite te Mid delburg beeft de burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, aan de heer VV. Th. van Luijk, portier by de N.V. Vitrite, de bronzen ere-medaille behorende by de orde van Oranje Nassau uitge reikt. De heer van Luijk was vyftig jaar aan het bedryf verbonden. De uitreiking werd bijgewoond door de directie, chefs en naaste medewer kers van de jubilaris, alsmede door mevrouw van Luijk. De directeur, de heer B. A. Hesse- link, hield een toespraak, waarin hij wees op de grote plichtsbetrachting van de jubilaris. Hierbij releveerde spreker het werk, dat de heer Van Luijk gedurende vele jaren verrichtte in de Vitriteer-afdeling. In de jaren van depressie, toen de directie tot haar leedwezen gedwongen was ver scheidene werknemers te ontslaan, kon de heer Van Luijk steeds gehand haafd blijven. Dit was een gevolg van zijn uitstekende werkkracht. Namens de directie bood spreker een geschenk onder couvert aan. Nadat de burgemeester met een korte toespraak de onderscheiding bij de heer Van Luijk op de borst haa ge speld, sprak de heer P. Meliefste na mens de personeels-raad. I?e heer L. van Schelven sprak namens de oud collega's van de Vitriteer-afdeling en bood een geschenk aan, evenals de heer Van Gemert, die het woord vuer- de namens de portiers. Tenslotte dankte de heer Van Luijk voor de ve le goede woorden tot hem gericht. Middelburg Gereformeerde vrouwen bijeen De Kiing Walcheren van de Gere formeerde Vrouwenverenigingen ver gaderde te Middelburg in de Bogard- zaal onder leiding van mej. E. Boon. Ds. J. Spoelstra, Gereformeerd predi kant te Gapinge, sprak over het on derwerp „Gezinsvorming". Spreker wees er op, hoe God aan de mens by het begin van de schepping opdracht tot gezinsvorming had gegeven, op dat de aarde verwld zou worden. Toch beschouwt de mens de kinderen soms meer als een last dan als een zegen. De grote gezinnen zijn dik wijls het beste, aldus spreker. De mens wil de beslissing over de ge zinsvorming vaak in eigen hand ne men, doch dat is de Christen niet ge oorloofd. Er kunnen zich op dit ter rein verschillende problemen voor doen. doch altijd zal het huwelijksle ven tegenover God verantwoord die nen te zyn. Er volgde op deze cause rie een drukke gedachtenwisseling. Na het zingen van het bondslied en na voordracht van twee gedichten door mevrouw de Smit uit Souburg werd de drukbezochte bijeenkomst met dankgebed besloten. Voordracht lerares Engels gymnasium Voor vervulling van de vacature lerares Engels aan het Gymnasium te Middelburg hebben zich acht sollici tanten aangemeld. Het college van curatoren heeft uit deze sollicitanten een voordracht opgemaakt, waarmede zowel de inspecteur der gymnasia als het college van B. en W. zich kunnen verenigen. De voordracht luidt aldus: 1. mej. A. L. Hijmans, Leeuwarden, 2. mej. Th. Tünissen, Hilversum. Commissie van toezicht op het M.O. Door het vertrek van de heer H. W. Colmjon uit Middelburg is er een vacature ontstaan in de commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs. B. en W. hebben ter vervulling van deze vacature de volgende voor dracht aan de raad doen"toekomen: 1. mr. A. Veenhoven, griffier van het kantongerecht, en 2. A. P. Stufkens, hoofdcommies ter provinciale griffie. Leger des Heils zangkoor op bezoek Zaterdag a.s. brengt het zangkoor van het Leger des Heils uit Rotter dam een bezoek aan Middelburg. Om 5 uur wordt op de Markt een open- luchtsamenkomst gehouden en 's avonds om 7.30 uur wordt er in de Nieuwe Kerk een uitvoering gegeven. Het koor bestaat uit 65 leden, onder wie zich enkele goede solisten bevin den, o.a. mevrouw kapitein C. J. Ie Roy. Behalve zang zullen ook enkele instrumentale muzieknummers wor den uitgevoerd voor solo-instrumen ten, o.a. voor trombone en cornet. J eugdwerkl eider benoemd Als opvolgster van Wika Schreuy- er, die met ingang van 1 September naai- „de Horst" te Driebergen ver trok, is door de Centrale Kerkeraad van de Hervormde gemeente te Mid delburg, met ingang van 1 November a.s. tot Jeugdwerkleidster benoemd, mej. A. M. Teunissen, te Wilp (Gld.). Vlissingen Jaarvergadering van „De Zeeuwen" Dezer dagen hield de voetbal- en athletiekvereniging „De Zeeuwen", onder voorzitterschap van de heer J. C. de Ruyter, haar jaarvergadering. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Ditmaal kon de penningmeester een rekening voorleggen, welke een batig saldo aanwees. De vergadering ver leende hem décharge over het afge lopen jaar. Ook werd goedkeuring verleend aan de verslagen van de technische commissies. Het bestuur onderging enkele wij zigingen en ziet er thans als volgt uit: voorzitter J. C. de Ruyter; se cretaris J. de Bruyne; penningmees ter IC. F. v. d. Bulck, Leden: J. de Voogd, A. W. Smits, G. de Pagter en M. v. d. Kerkhof. De technische commissies werden ook opnieuw samengesteld: voetbal: L. Sanderse, J. Vet, A. Geelhoed, L. de Koning; athletiek: D. Zeilstra, Bennis, J. Laporte; juniorenvoetbal: J. Oosterling, A. Geelhoed, A. In den Bosch, J. van Dis, J. Florusse. De redactie van het clubórgaan „Sport" wordt bezet door: mej. H. v. Zweeden, D. van Wolferen, I. Mulder, A. H. v. d. Bulck, J. van Dis en J. Florusse. Aan het einde van de vergadering dankte de voorzitter de scheidende be,stuurs- en commissieleden voor het vele werk, dat zij in het belang van „De Zeeuwen" hebben J Feestavond supportersvereniging van „De Zeeuwen" De supportersvereniging „De Zeeu wen" belegt voor haar leden een feest avond op Zaterdag 10 October. Beken de radio-artisten zullen op het toneel verschijnen. Het feest wordt met een bal besloten. GEVONDEN VOORWERPEN. .De Commissaris van Politie te Vlissingen maakt bekend, dat in het tijdvak van 16 September 1953 tot 23 September 1953, de navolgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: 1 staalborstel, 1 steeksleutel, 1 shawl, 1 lipssleutel, 2 .dameshandschoenen, 1 portemonnaie en een herenrijwiel, en dat inlichtingen aan zyn bureau zyn te bekomen van de adressen, alwaar de navolgende voorwerpen zijn te bevragen: 1 ballpoint, 2 portemonnaie's, 1 huis. sleutel. 1 schakelarmband, 1 doos houtschroeven, 1 manchesterjas, 1 speelgoedhondje, 1 dop van benzine tank, 1 bruin jongensjasje, 1 shawl, 1 paar dameshandschoenen, 1 wol len herenpullover. 1 parelsnoer, 1 meetlint, 2 alpino's, 1 dameshand schoen en een reismand. Oost- en West-Souburg Voorzitter Algemeen Ziekenfonds „Walcheren" herkozen Als voorzitter van het Algemeen Zie kenfonds „Walcheren" werd herkozen de heer J. S. Bloos, arts te Souburg. Oostkapelle Ds. Richard sprak voor Vrouwenbond. Voor de afdeling Oostkapelle van de Nederlandse Christen Vrouwen bond. sprak ds. Richard over het on derwerp „Minderwaardigheidgsgevoel" Meliskerke De schietvereniging Meliskerke te Meliskerke hield een schietwedstrijd met de schietvereniging „Oefening na Ontspanning" uit Middelburg. Voor dit doel was een beker beschikbaar gesteld. Het is een wisselbeker die twee keer achter elkaar moet wor den gewonnen wil zij het eigendom worden. Middelburg is eerst in Me liskerke geweest en daar was Melis kerke 65 punten voor en Maandag 21 Sept. is Meliskerke naar Middel burg geweest en de uitslag was als volgt van Meliskerke: A. Adriaanse 9293, samen 185; W. Dekker 4787, samen 134; G. Vlieger 8772, samen 159; I. Huijs- man 8682, samen 168; F. Houter man 9087, samen 177; R. Krijger 9193, samen 184; Chr. Zoemer 36 64, samen 100; W. Boone 9092, samen 182; G. Wijkhuis 9478, sa men 172; I. v. Slurjs 6480, samen 144; P. Davidse 9190, samen 181; Jac. Geschiere 8166, samen 147; W. Davidse 8070, samen 150; J. Wisse 8893, samen 181; Js. Stroo 7990, samen 169. Van Middelburg was de uitslag als volgt: Sierhagen 9196, samen 187 pun ten; J. de Jonge 9296, samen 188 p.; M. de Wijze 8289, samen 171 C. de Jonge 9496, samen 190 p.; A. de Wijze 9090, samen 180 p.; Pouwelse 8771, samen 158; J. de Wijze 6482, samen 196 p.; Don ker 81—91, samen 172 p.; Alewijnsen 8389, samen 172 p.; Olyslager 68 50, samen 118 p.; Van Keulen 97 81, samen 188 p.; Passenier 9188, samen 179 p.; Vreeke 4586, samen J.31 p.; Couman 8093. samen 173 de Bree 9487, samen 181 p. Middelburg won dus met 38 punten. KERKNIEUWS Classis Walcheren Ned. Herv. Kerk In de op Dinsdag 29 September a.s. te Middelburg te houden Classical© vergadering van de Hervormde Kerk, zal dokter A. W. Boerwinkel, arts te St. Laurens, spreken over de Bood schap van de Synode van de Her vormde Kerk over het Huwelijk. De vergadering zal in afwijking van de gewoonte aanvangen met een in de Nieuwe Kerk te houden Morgen gebed, des morgens om 9 uur, welke korte dienst onder leiding staat van ds. L. van Dijl, van Koudekerke en welke voor de leden der gemeente(n) toegankelijk is. FILMS IN ZEELAND. „Sister Carrie" Naar de roman van Theodore Dreiser „Sister Carrie" maakte Wil liam Wyler een film met enkele top figuren in de rolbezetting. Zo ver tolkten Laurence Olivier en Jeniffer Jones de hoofdrollen in deze tragi sche geschiedenis. Het thema is bij na even oud als de wereld: een ge trouwd man, die verliefd wordt op een knap meisje, maar de uitwerking maakt deze film toch wel de moeite waard. Electro, Middelburg vertoon de „Carrie" Donderdagavond. Alhambra, Vlissingen vertoonde-, in de Donderdagavond voorstel ling een reprise van de beroemde film „Hoe groen was mijn dal" met Wal ter Pidgeon en Maureen O'Hara. Extra verlofdag voor raodderruimers Het gemeentebestuur van Apel doorn heeft op ondubbelzinnige wyze blijk gegeven van zijn waardering voor de mannen van de Gemeentelijke Sociale Werkvoorzieningsregeling en de gemeente-arbeiders, welke mod der hebben geruimd in Kruiningen. Door de loco-burgemeester werd nen namens de gemeente dank overge bracht. In een in alle haast daarvoor ln Gereedheid gebrachte loods kwamen e mannen bijeen. De heer J. H. de Groot sprak hen in warme bewoor dingen toe en wees op het zware werk, dat zij met enthousiasme had den verricht. Bij de adoptie van Kruiningen had de gemeente zich volkomen gerealiseerd, dat haar taak beperkt was, want het volledig her stel van de zo zwaar getroffen ge meente gjng ver uit boven de draag kracht van Apeldoorn. Men heeft echter gedaan, wat in het vermogen lag. Dat de Kruiningers zeer dankbaar zyn voor de ondervonden medewer king, is gebleken uit de vele spon tane dankbetuigingen. Waar zijn onze schepen? Almkerk 23 te Hamburg. Andjjk 23 te Corp^schristi. Borneo p. 24 Kp Bon n. Port Said. Laagkerk p. 23 'Kp. De Gata n Genua. Laurenskerk 24 v. Colombo n. Madras. Lindekerk 23 v. Marseille o. Genua. Maashaven 25 te Librevi' verw. ■^mala 24 Stanlow. Stad Alkmaar '-A te Vlaardingen. Waal 2A te Amsterdam. Ampenan 23 v. Cochin n. Colombo. n enkerk 23 te Bremen Drenthe 23 v Alexandrië n. Halifax. Eos 23 v. Malta n. Piraeus. Friesland KRL p. 23 Daedalus Rif n. Port Said. Haulerwijk p. 23 Ouessant n. Recife. Larenberg p. 23 Kp. De Gata n. R'dam. Lutterkerk 23 v Pt. Said n. Genua. Nieuw Amsterdam 23 640 m. O. ten N. Kp. Race n. New York. Noordwijk p. 23 Dungeness n. Bremen. Omala p. 23 Scillys n. Stanlow. Ootmarsum p. 23 Ouessant n. Lapalllce. Oranje p. 23 Malta n. Port Said. Salatiga 23 v. Singapore n. Tj. Prlok. Sibajak 23 410 m. W. ten Z. Landsend n. Halifax. Tabian 23 v. Beyrout n. Port Said. Zuiderkruis 23 240 m. W. ten N. Landsend n. Rotterdam. Aldabi p. 23 Finisterre n. Antwerpen. Amerskerk 23 v Port Said n. Alexandrië. Ena 23 v Alexandrië n. Suez Maasdam 23 150 m. Z. Kp. Sable naar Southampton. Noordam 23 560 m. W. ten Z. Valentia n. New York. Tara 23 te Ilheos. Taria 23 te Huil. Tawali p. 23 Ouessant n. Genua. Veendam 23 540 m. O. Kp. Race naar Southampton. Waterman 23 660 m. Z.W. Cook EU. n. Wellington. IJssel 24 vm. te Rotterdam. Naast het stoffelijke blijk van waardering, welke het comité „Apel doorn helpt Kruiningen" beschikbaar stelde, hebben B en W. gemeend ook iets te moeten doen en daarom boden zij de mannen een extra dag ver lof aan. Namens de toegesprokenenen dank te de heer Van Damme voor de hun toegezwaaide lof. Belasting-overtreders stonden terecht De politierechter te Middelburg behan delde in een speciale belastingzitting de volgende zaken: C. M S., schilder te Yerseke, had de loonbelastingkaarten van zijn personeel rdet Ingeleverd bij de Inspecteur van 's Rijks Belastingen te Goes, evenmin had hij de verzamel lo.wstaat ingeleverd Voor elk dezer overtredingen werd hij gestraft met f 15 boete of 3 dagen hech tenis. H. A. R„ koopman te Bergen op Zoom, had enkele goederen, welke aan invoer rechten onderhevig waren, vervoerd zon der deze rechten te betalen. Hij had ook geen geldig document om deze goederen zonder rechten over de grens te bren gen. f 30 of 6 dagen hechtenis. Reeds 1400 boeken werden geschonken Met de ramp ging ln Kortgene ook het boekenbezit van twee particuliere bibliotheken verloren. Bovendien maakte de lectuurverspreiding ten plattelande reeds eerder een punt van overweging uit, zodat burgemeester A. A. Schuit thans de tijd gekomen acht te, om hierin te voorzien. Bij zijn be zoeken aan Arnhem heeft hij aandacht voor dit probleem gevraagd, hij klop te ook bij het Rode Kruis aan, terwijl tevens een contact met dames uit Heemse de verwezenlijking van het plan heeft helpen bevorderen. Er kwam een stroom van romans en kinderboeken naar Kortgene, zodat thans reeds een 1400-tal boekwerken, netjes gekaft, in het gemeentehuis op gestapeld liggen. De boeken zullen eigendom blijven van de gemeente, doch het ligt in de bedoeling hiervoor een beheercommis sie te vormen. Alle drie dorpen, dus Kortgene. Kats en Colijnsplaat zullen van deze bibliotheek kunnen profite ren. Kats en Colijnsplaat zullen daar- by bediend worden met boekenkisten. Ieder die lid wordt, zal wekelijks twee Succes op wereldtentoonstelling van scheepsmodellen Op een Wereld-tentoonstelling van scheepsmodellen te San Sebastian in Spanje heeft de heer J. Marijs uit Vlissingen met een model van een Zeeuwse hoogaars een bronzen me daille gewonnen. romans en een kinderboek ter leen kunnen ontvangen. Uit de contributie- gelden zal dan de aanschaf van nieu we boeken bekostigd worden. Alle boeken zijn reeds gerubriceerd, terwijl gewerkt wordt aan de catalogi. Getracht zal worden voor deze bibli otheek de provinciale subsidie te krij gen. In October zal een begin gemaakt worden met de uitlening. Nieuwe dienstregeling Stoombootdiensten Met ingang van 4 October a.s. zal de nieuwe dienstregeling van de provin ciale stoombootdiensten in werking treden. Over het algemeen zyn er weinig ingrijpende wijzigingen. De vertrek- en aankomsttijden op som mige diensten zijn in verband met aansluitings-mogelijkheden op andere verkeersdiensten vervroegd of ver laat, terwijl het aantal Zondagsvaar ten op enkele lijnen, o.a. op Vlissin- gen-Breskens, is verminderd. De Zon dagsdienstregeling op de lijn Zierik- zee-Katseveer v.v. is afwijkend van de regeling op de werkdagen. Vijfentwintig jaar directeur van C.H.V. in Zeeuwsch-Vlaanderen Op Dinsdag 29 September a.s. her denkt de heer Eug. van Campen, direc. teur van de Coöperatieve Handelsver eniging in Zeeuwsch-Vlaanderen. zijn zilveren directeursjubileum. De jubi laris zal op waardige wijze gehuldigd worden. E. L. J. W„ handelaar te Kloosterzan- de, bood ter visitatie een wasmachine voor handbeweging, uit België afkom stig. aan een en ander volgens de voor schriften en onder overlegging van gel dige papleren By contröle bleek echter, dat het een wasmachine was niet voor handbeweging, doch om electriscb ge dreven te worden, en dit was niet volgens de >0 die wasmachine behorende papie ren. f 44 of 6 dagen hechtenis. F. v. D., schipper te Rotterdam, had, als schipper gekomen zijnde, aan de uiterste wacht niet doen uitklaren. Deze overtreding komt hem op f 150 boete of 1 maand hechtenis, A. R., schippersknecht te Willemstad, B. S„ binnenschipper te Groningen en F. V„ stuurman te Drogeham. waren niet in staat om een geldig bewijs van aanmelding voor de belastingen naai in komen en vermogen te tonen en o< traden zodoende het Schippersbesluit. Elk werd veroordeeld tot een «entje boete Een auntal perse nen bleek bij aanhou ding niet in het bezit te zijn van een voor hun voertuig bestemde geldige be- lastingkaart. De een had zijn kaart ver geten, een ander had een verkeerde kaart meegenomen, een derde had helemaal geen kaart. Het waren zowel bestuurders van automobielen, als van motorfietsen en bromfietsen. He> waren: J. M. v. expediteur te Wijk bij Duurstede, f 40 of 8 dagen; R. B., artist, zonder bekende woon- of verblijfplaats, f 10 of 2 dagen; C. G. B. monteur te Wemeldinge, f 2.50 of 1 dag; J. F., koopman te Goes, f 15 of 3 dagen; A. G.. kermisreiziger zonder bekende woonplaats, f 10 of 2 dat B. J. G„ grondwerker zonder bekende woonplaats, f 10 of 2 dagen; M G. koop man te Goes, f 25 of 5 dagen; M. A. G„ handelaar te Goes, f 2,50 of 1 dag; J. H„ koopman te Utrecht, f 25 of 5 dagen; L. H„ autohandelaar te Nieuw- en Sint Joos- land f 10 of 2 dagen; J. de J„ chauf feur te Scharendijke, f 5 of 1 dag en f 10 of 2 dagen; K. J„ rijwielhersteUer te '-Gravenhage, f 20 of 4 dagen en f 20 of 4 dagen; J. P. J.. taxibestuurder te Terneuzen, f 5 of 1 dag: W. K„ taxi- ondernemer te Terneuzen, f 20 of 4 da gen; J. P. K.. hoofdonderwijzer te Breda, f 20 of 4 dagen; F. v. L„ garagehouder te Bergen op Zoom. f 20 of 4 dagen; P. K. M., smid te Heinkenszand, f 15 of 3 dagen; D. D. N., landarbeider te Yerseke. f 15 of 3 dagen; J. O., koopman zonder bekende woonplaats, f 20 of 4 dagen; W. F. J S., bankwerker te Hulst, 2 maai f 15 of 2 maal 3 dagen en 2 maal f 10 of 2 maal 2 dagen; J. F. S.. expediteur te Ovezande. f 2.50 of 1 dag; A. C. S„ vrachtrijder te Hoek, f 40 of 10 dagen; J. M .1.. chauffeur te Nijmegen, f 5 of 1 dag; T. V„ winkelier te Rotterdam, f 20 of 4 dagen; A. S. de V„ koopman zonder bekende woonplaats, f 20 of 4 dagen; A. D„ ijsbereldei te Terneuzen, f 15 of 3 dagen; M J. v. E., koopman zonder bekende woonplaats, f 25 of 5 da gen; 3 de N„ zonder beroep te GHJps- kerke, 20 of 4 dagen; M. K.. chauffeur te Middelburg, f 10 of 2 dagen; L. G. handelaar te Middelburg, f 10 of 2 dagen en H .V„ expediteur te Soest, 10 of 2 dagen. Marktberichten 'VEILING MIDDELBURG. 23 Sept. Aardappelen: Bintjes bonken 10,30: Idem grote 7.60T.80; Koopmans Blauwe grote 1011,70; Blauwe Eigen heimers grote 10.90; Idem bonken 9.30; Meerlanders bonken 8,70; Drielingen 3,80. Fruit: Appelen: Cox Orange Pippin A 56; Idem I 31—54; Idem H 29—30; Idem keuken 20—34; James Grieve A 39; Idem BC 32—38; Idem I 3335; Idem keuken 28—33; Ellisons Orange I 40; Idem II 19; Laxton Superbe A 27; Idem I 16; Idem II 913; Idem keuken 22; Rode Kibbeling keuken 2328; Gravensteijner I 2829; Manks Codiin BC 8—16; Idem I 10—17; Idem H 912; Idem keuken 812; Al- lington Pippin BC 24; Idem I 21—24; Idem II 5; Transparant de Croncel A 22; Idem BC 20; Idem I 20—29; Idem n 13; Idem keuken 14—20: Bramley"s Seedling keu ken 10II; Zoete Bloemé n 27; Jacq Le- bel II 810; Appels val en kroet 318. Peren: Bonnt Louise d'Avranches A 32 —44; Idem BC 26-^1; Idem I 24—40; Idem keuken 18—34; Idem n 15—25; Beurré Hardy BC 55; Idem I 46—17; Idem keuken 3240; Beurré Durondeau I 45; Triomphe de Vienne keuken 43; Confé rence I 30—35; Idem 20—22; Idem keu ken 21—30; Légipont keuken 24—28; Maagdeperen I 15—17; Idem II 11—13; Beurré de Mérode I 17; William Duchesse I 19; Idem keuken l!>r-16; Kraaiperen fabr. 19—20; Peren kroet 3—15. Druiven: Frankcn'halers 56—1.03; Black Alicante 83'.0" tmeloenen 1431; Oranje Anan- -n 16—44; Suiker meloenen 24 -laten 20—23; Bra men per dor dbeien per doos 54; Perziken pei 3—27; Paprika per stuk 7. Groenten: Bloemkool A 11—32; Idem B 9—15; Idem C 8—9; Savoye kool 6—7; Ro de kool 4—6; Witte kool 4; Boere kool 3; Spinazie 3—44; Andijvie 6—15; Sla per stuk 3—8; Postelein 22—33; Prei 8—11; Kroten per kg. 4—14; Veldsla 28—21; Uien per kg. 2—7; Komkommers A 14; Idem B 8—10; Augurken A 1,23—1,35; Idem B 75 —99; Idem C 48—72; Idem D 32; Wage naars 41; Dubbele Princessebonen 41 60; Snijbonen 22—64; Rentegevers 37—54; Pronkbonen 1517; Boskroten 8—11; Bos- peen 8—19: Zilveruien 31. Heden werd de eerste veldsla aange voerd door Gebr. Koole, Van Citterstraat 13 te Sint Laurens. VISMIJN VEERE. 24 Sept.: Export garnalen 3160 kg 75— 111. Handels garnalen 155 kg 67—74. Bot 161 kg 25-44. Middel tong 49 kg 100— 221. Rog 91 kg 3138. Alles in ets per kg. VISMIJN BRESKENS 24 Sept.: Export garnalen 3007 kg 106— 147. Handels garnalen 90 kg 97—116. Schar 47 kg 68-69. Schol 347 kg 37-64. Middel tong 53 kg 135—243. Alles in ets per kg. Afzonderlijk woningcon tingent voor herbouw- gevallen (slot van pagina 1) zo met „mondjesmaat" kunnen blij ven gaan als thans het geval is. En het probleem móet opgelost worden, want daarmede staat of valt in Vlis singen de kwestie van het behoud van de oude stad! Middelburgs burgemeester, mr. dr. N. Bolkestein, wilde zich op dit mo ment liever nog niet over de bekend making van minister Witte uitlaten. In de eerste plaats niet omdat hii nog geen kennis had kunnen nemen van de officiële stukken, maar óók omdat hij als spreker op de hiervoor reeds aangekondigde vergadering van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten het onderwerp zal hebben in te leiden. De andere spre kers in deze ongetwijfeld zeer be langrijke vergadering zullen zyn bur gemeester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg en ir.*H. M. de Vink, directeur van de Provinciale Planolo gische Dienst. Krotopruiming. Er is in de bekendmaking van mi nister Witte door middel van de pers toch nog een aspect dat voldoening heeft gewekt, ook al vormde de mede deling op dit punt eigenlijk slechts een bevestiging van hetgeen in de Troonrede reeds was aangekondigd. Met name in Noord-Zeeland, waar de ramp de diepste wonden heeft gesla gen, toonde men zich zeer verheugd, dat bij de raming van de woningbe hoefte, welke toch grondslag moest zijn voor de verdeling van het be schikbare contingent, werd uitgegaan van de behoefte voor vervanging van oude en vervallen woningen. Het was ook uit Noord-Zeeland, dat wij de wens vernamen, dat Ged. Staten, wanneer zij straks het beschikbare contingent over de gemeenten moe ten verdelen, terdege rekening zullen houden met de noodzakelijkheid van de opruiming van krotten in de nood- gebieden, opdat geen goed geld wordt verbruikt voor het herstel van onvol waardige woningen. Vijftienhonderd woningen voor drie jaar. Het is inderdaad nog niet veel. Maar gelukkig beschikt de minister nog over een reserve, waaruit hii on der verschillende „titel" Industrie, militaire woningen, woningen voor gerepatrieerden enz. toewijzingen kan doen. Nog deze week komt ir. Witte naar Zeeland en het lijkt ons dus geenszins uitgesloten, dat pro vinciale en gemeentelijke gezagsdra gers terstond de belangen van de aan hun zorgen toevertrouwde gebieden by de minister naar voren zullen brengen. De gelegenheid is er in elk geval i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 13