KAPPIE EN HET SCHEPENKERKHOF Zuid-Afrika wordt niet verdeeld in Blankenland en Bantoestan C J PROF. GERRETSON REBELLEERT IN DE EERSTE KAMER HET FAILLISSEMENT VAM DE OUDEWATERSE BANK" PROV IN 01 ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1953 INTERVIEW MET DR. MALAN (Slot) Apartheid is de enige rechtvaardige mogelijkheid „Onze politiek van apartheid, die wij de enige rechtvaardige mogelijk heid achten in ons land, waar drie millioen blanken, een millioen kleur lingen en negen millioen naturellen wonen, is iets geheel anders dan de valse caricatuur, die het buitenland er soms van tekent. Zuid-Afrika zal, als souvereine natie, zyn eigen binnenlandse problemen hanteren op een wijze, die in overeenstemming is met onze diepste levensovertuiging. En wy hebben daarbij niets te verbergen." Aldus de minister-president dr. D. F. Malan in het interview, dat hij uw correspondent toestond. Hoe ver sommige buitenlandse pu blicisten gaan in hun bestrijding van de apartsheidspolitiek wordt ge ïllustreerd door het geval van een Canadese journaliste, die onlangs „een interview met dr. Malan" pu bliceerde. De premier zou haar ge zegd hebben dat „negers geen hui zen nodig hebben" en hij zou haar een hoofdstuk uit de bijbel hebben voorgelezen om vervolgens het ge sprek te besluiten met een gebed... Het vreemde van dit geval is, dat deze journaliste nooit ook maar één woord met dr. Malan gewisseld heeft; het gehele „interview" berust uitsluitend op haar eigen fantasie. En dit is een vrouw, die voor een bekend Canadees dagblad schrijft en vry regelmatig voor de radio spreekt! „Ook fatsoenlijke publicisten schrij ven echter soms de vreemdste din gen neer, zodra zij zich geroepen voelen over de apartsheidpolitiek te oordelen", zei de premier. „Meestal wordt totaal vergeten, dat de over grote meerderheid van de negen mil lioen naturellen op een uiterst laag beschavingsniveau leeft, vergeleken met dat van de Westerse mens èn dat zij van de rechten en verplich tingen, die een modern staatsburger- door A. KAPTEIN. schap met zich meebrengt, niet de allerflauwste notitie hebben". „Onze verhouding tot deze bevol kingsgroepen is die van voogdij, van erkenning van hun eigen ontwilcke- ling in eigen sfeer en van recht vaardigheid en hulpvaardige behan deling. Er zyn mensen, die met plannen colporteren om ons grondgebied te verdelen in twee afzonderlijke sta ten: een voor de blanken en een voor de naturellen (dat men dan Ban toestan noemt). Die plannen zijn niet in overeenstemming met ons beleid en hun uitvoering is trouwens een absolute onmogelijkheid. De blan ken hebben de naturellen-arbeid no dig en omgekeerd hebben de natu rellen de blanken nodig. Er zul len altijd grote aantallen natu rellen in de gebieden der blanken zijn (omstreeks een millioen van hen werkt thans reeds in de mijnen en in de secundaire industrie) en wat is daar tegen? Door de ruime werk gelegenheid, die hun geboden wordt, worden hun levensomstandigheden veel beter,, dan zij ooit in eigen sfeer zouden bereiken". Alleen voor naturellen - „Van de oppervlakte van ons land (Zuid-West Afrika inbegrepen) is 700.000 vierkante myl uitsluitend ter beschikking van de naturellen ge steld. Op die enorme oppervlakte wonen omstreeks zes millioen mensen. Men dient zich te realiseren, dat 700.000 vierkante mijl een gebied is, tannië, tweemaal zo groot als Frank- tanje, tweemaal zo groot als Frank rijk of de helft van West- en Cen traal Europa tezamen. Blanken mo gen daar geen grond kopen en ze mogen er niet wonen, behalve voor de uitoefening van hun beroep (dok ters b.v.) en dan nog slechts meteen speciale vergunning van de regering. vertoeft J De blanke vertoeft daar dus altijd onder restrictie. Hetzelfde geldt, omgekeerd, van de naturel die in „blank" gebied komt, hetzij tijdelijk, hetzij pei-manent. Ook hy is daar onder restrictie. Die res tricties gelden naar beide kanten en Een standbeeld voor wijlen dr. ir, C. Lely Op 23 September van het volgende jaar, de honderdste verjaardag van wijlen minister dr. ir. C. Lely, hoopt een huldigingscomité onder voorzit terschap van vijf Nederlandse minis ters, een tweemaal levensgroot, bron zen standbeeld van de ontwerper en totstandbrenger dei- Zuiderzeewerken te kunnen onthullen. Het standbeeld krijgt een plaats er gens by Den Oever, het Oostelijke punt van Wieringen. De vervaardi ging van het beeld zal opgedragen worden aan de Haarlemse beeldhou wer Mari Andriessen. Kolen- en Staalgemeenschap vergaderde De raadgevende vergadering van de Europese Kolen- en Staalgemeen schap heeft in de Dinsdag te Straats burg gehouden bijeenkomst de wens uitgesproken, dat de Hoge Autoriteit met grote aandacht de ontwikkeling van de staalmarkt zal volgen. Een commissie uit de vergadering deelde mede, dat als gevolg van de instelling van de gemeenschappelijke markt, de onderlinge handel in steen kool en cokes tussen de zes landen der gemeenschap is toegenomen. Het gevolg was, dat de zes landen hun behoeften beter uit Europese bron nen hebben kunnen dekken. De commissie voor het schroot heeft geconstateerd, dat het verbruik van schroot sterker is afgenomen dan de ijzer- en staalproductie. ér is dus geen sprake van onrecht vaardigheid. Er is veel critiek geweest op de groepsgebiedenvvet, die bepaalt dat in stedelijke gebieden de verschillende bevolkingsgroepen in hun eigen sec toren zullen wonen. Maar het is' juist deze residentiële apartheid, die wrijvingen uitschakelt en ieder laat leven in eigen milieu en temidden van zijn eigen mensen. Deze wetge ving heft 'spanningen op en voor komt de moeilijkheden, die nu een maal geneigd zyn te ontstaan op plaatsen waar zó verschillende men sen met zó verschillende bescha vingsnormen door elkaar gaan leven. Voor de behuizing van de naturellen worden tientallen millioenen Ponden uitgegeven. Erkend dient daarbij, dat de toevloed van naturellen naar de steden zo groot is geweest, dat de huisvesting er de laatste tien ja ren onmogelijk gelijke tred mee heeft kunnen houden. Een zo. omvattend huisvestingsprobleem lost men niet in een of twee jaar op. Wij doen, wat menselijk mogelijk is en wij lei den nu jonge naturellen op tot bouw vakarbeiders, opdat zij kunnen mee helpen hun eigen mensen van huizer. te voorzien. Natuurlijk moet de over heid enorme sommen op de bouw kosten toeleggen. Onderwijs en sociale diensten „En wat onze voorzieningen v< onderwijs, gezondheid en allerhande gerieven en sociale diensten betreft: Zuid-Afrika geeft daarvoor zeven maal méér geld uit dan Engeland in al zijn Afrikaanse gebieden tezamen. En dat geld komt uitsluitend uit de zakken van de blanke belastingbe talers. „De mensen, die ons zo graag cri- tiseren, dragen veelal van deze feiten geen kennis, of willen ze niet zien. Maar dat verandert aan de feiten niets", zo besloot dr. Malan het on derhoud. Critiek op commissie voor de buitenlandse politiek. (Van onze parlementaire redacteur) Aan de afdoening van een scfiyn- baar formele kwestie, (1e benoeming van de leden van de vaste commissie voor de buitenlandse politiek zyn Dinsdagmiddag in de Eerste. Kamer enige schermutselingen voorafge gaan. In een welsprekend betoog richtte namelijk de Christ.-historische prof. Gerretson een fikse aanval op deze commissie, die hij in de vorige zitting tussentyds verlaten heeft. De commissie voor de buitenlandse politiek is in de Eerste Kamer een commissie van inlichtingen, zo stelde de grijze, zeer nadrukkelijk spreken de professor vast. De inlichtingen, die haar verstrekt worden, hetzij door de regering, hetzij door de ministers van Buitenlandse Zaken, of dooi- hun de partement, moeten up to date zijn, willen de leden zich een juist oordeel kunnen vellen over zaken van buiten lands beleid. Tijdens zijn lidmaat schap aldus prof. Gerretson is aan deze eis niet voldaan. De com missie heeft toen weinig mondelinge of schriftelijke inlichtingen van de ministers ontvangen. De pers werd door het departement soms ruimer iügelicht dan de commissie. De commissie zou zich moeten ont wikkelen, meende de heer Ge rretson tot een soort afdeling ad hoe, Waar bij de leden te allen 'tijde om inlich tingen zouden kunnen aankloppen. Hij deed echter geen voorstel tot re organisatie, omdat dit niet op de weg zou liggen van iemand, die het jong ste lid der commissie was. Hij liet dat eventueel aan ouderen over. Prof. Molenaar van de VVD pa reerde de aanval. Hij wilde niet de mening in het land laten voortbestaan dat de commissie van geringe betenis zou zyn en dat zij onbevredigend werkt. De Kamervoorzitter is altijd bereid geweest, zo deelde hij mee, een bijeenkomst van de commissie met de minister te beleggen, als dat door een of meer leden gewenst werd. Prof. Gerretson sputterde nog wat tegen; hij bleef evenwel als eenling Ginette maakt het goed Het zes-jarige Italiaanse meisje Ginette Cohen, dat verleden week bij Alexandrië door een verdwaalde ko gel in het hoofd werd getroffen, is Maandag in Oxford (Engeland) ge opereerd. Haar toestand is „bevredi gend". Het meisje werd, nadat zij was gewond, dank zij samenwerking van Egyptische, Britse en Italiaanse autoriteiten en de wereldgezondheids raad per vliegtuig overgebracht naar Zij was door de kogel getroffen, toen zij, met haar vader op weg naar Alexandrië, een gebied passeerde, waar Egyptische militairen oefenden. in de Kamer staan. De commissie werd ingesteld. De aftredende leden wez-den herkozen. In de plaats van prof. Gerretson benoemde de Kamer diens partijgenoot de heer Kolff tot lid. Daarna werden ook de leden aan gewezen van de vaste commissie voor internationale economische samen werking, voor Uniezaken en voor Overzeese Rijksdelen. De communistische heer Branden burg protesteerde tevergeefs, dat de C.P.N. stelselmatig uit deze commis sie wordt geweerd. De Eerste Kamer hechtte haar goedkeuring aan het wetsontwerp tot naasting door de P.T.T. van alle ra- diodistributienetten, die weleer in particuliere handen zijn geweest. Daarmede wordt de toestand zoals hij na de oorlog gegroeid is de netten worden in de practijk reeds door de P.T.T. geëxploiteerd gelegaliseerd. Militaire kerkhoven bij Bergen op Zoom worde^ verfraaid Sinds enige rijd is men bezig met het aanbrengen van verfraaiingen op de gea'lieerde begraafplaatsen bij Ber gen op Zoom Op korte afstond van de ingang van het Engelse kerkhof is een groot ge- denkaltaar geplaatst, waarin de spreuk „Tbeir Name liveth for evermore" is gebeiteld. Op de Canadese begraafplaats zijn twee schuilnissen gebouwd, waarin gedenkstenen zijn gemetseld. „De grond, waarop deze begraafplaats is gelegen", staat er op te lezen. ..is ge schonken door het Nederlandse volk. tot een blijvende rustplaats voor de soldaten, zeelieden en vliegeniers, wier nagedachtenis hier wordt ge- eerd". Beide begraafplaatsen worden on derhouden door de „Imperial War Graves Commission": tuinlieden ver zorgen de bloemen, welke bij ieder graf zyn geplant, met de uiterste zorg. Op de Engelse begraafplaats zijn aan beide zijden over de gehele breed te pergola's geplaatst, waarover bloe men zullen groeien. Deze pergola's zijn de eerste, die op een Engelse be graafplaats op het vaste land werden aangelegd. Aan de ingangen van het kerkhof worden balustrades geplaatst, met twee-en-een-halve meter hoge pila ren. Woest autoritje. Dinsdagnacht kwam, op 't Koemarkt plein in Schiedam, van de brug in razende vaart een auto aanry.lcn, die het opstalletje van de verkeersagent in puin reed en daarna op het Koe- marktplein een verkeerspaal verniel de! Een agent van politie gaf het stop sein, maar de auto reed door, waarop de agent zijn revolver trok en met 5 schoten 3 banden lek maakte. Hier door werd de auto tot stoppen ge dwongen, maar de chauffeur kon niet verhinderen, dat het vehikel het trot toir opreed. Het bleek een soort le gerauto te zijn. De inzittenden waren twee Hol landse matrozen, n.l. de 21-jarige S. H. en de 22-jarige J. P. van de K Zij waren geplaatst in Hoek van Holland, waar ze de auto vermoede- gestolen hebben. Ze verkeerden in beschonken toestand. De agent heeft tot tweemaal toe, door bijtjjds weg te springen, het vege lijf weten te redden. Anderhalf millioen aan liquide middelen Toen in December 1949 het faillis sement van de „Oudewaterse Bank" werd uitgesproken is overeenkomstig de faiJHssementswet een commissie uit de crediteuren benoemd, welke de curatoren zou hebben te adviseren. Leden van deze commissie waren de zelfde heren, die het bestuur van de „Stichting Gedupeerden Oiulewaterse Bank" vormden. Zoals dezer dagen is bericht, is de penningmeester van deze stichting. Van L. te Gouda, gearresteerd, omdat brj een door de overheid ingestelde cóntróle in de boeken van het Borg stellingsfonds voor Gouda en omstre- Poolss „Mig" neergeschoten bij lifwijhppw Volgens het Westberlijnse anti communistische inlichtingenbureau „West" hebben drie Russische straal jagers van het type Mig-15 op 13 September bij de monding van de Peene een Poolse straaljager van het zelfde type neergeschoten, die tracht te naar'het Westen uit te wijken. Het Poolse toestel, dat kwam uit de richting Anklam in Pommeren, was door de Russische jagers ver scheidene malen getroffen, vóór het het water-oppervlak raakte en ont plofte, aldus dit bureau, dat verkla ringen van ooggetuigen uit Oost- Duitsland aanhaalde. Een maand geëist voor belastingfraude „Moet de eigenaar van een groot bedrijf, die door het bombardement van Rotterdam veel schade heeft ge leden, maar al zijn personeel in dienst heeft gehouden, en in oorlogstyd gro te moed heeft betoond, onvoorwaarde lijk worden veroordeeld, als hij in die jaren de belastingen tot een bedrag van 18.000 heeft: benadeeld?", zo vroeg de procureur-generaal bij het Amsterdams gerechtshof zich af in z"n requisitoir tegen de Rotterdamse meubelfabrikant E. H. ter M. Hij beantwoordde die vraag beves tigend door te verklaren, dat er een voorbeeld moest worden gesteld en tegen verdachte een gevangenisstraf te eisen van één maand. Ter. M. had verscheidene verkeerde opgaven aan de belastingen gedaan en o.a. in 1944 een winst van 20.000 genoteerd, die 5000 meer had bedragen. De Rotter damse rechtbank had hem tot drie maanden veroordeeld, het Haagse Hof tot één maand en de Hoge Raad had ten slotte de zaak naar het Am sterdamse Hof verwezen, alwaar nu bevestiging van het Haagse vonnis is geëist. Het Hof zal over 14 dagen ar rest wijzen. t Advertentie) FEUILLETON DOOR PATRICIA WENTW0RTH „Prachtig," hernam Elisabeth. „Dan kunnen we nu wat praten. Ga zitten en vertel me eens wat van haar. Is ze wat je noemt een vriendinnetje?" „Neen." Carr wist niet, hoe hij ertoe kwam, maar het was er uit voor hij er aan dacht. Lieve hemel, zo was het! Waar in was hij toch verstrikt graakt en hoever Hij leek wel een slaapwande laar, die plotseling ontwaakt en ziet, dat hij met één voet boven de afgrond zweeft. „Vertel me eens wat van haar, Carr. Hoe ziet ze eruit, hoe is ze?" Zijn i'ust was verdwenen, in zijn ogen lag weer een gejaagde blik, toen hij ze op Elisabeth vestigde en ant woordde: „Ze is er één als Marjory." „Die heb ik maar éénmaal gezien; ze was erg knap." De woorden kwa men er zonder enige wrok uit, maar beiden herinnerden zich die éne ont moeting, omdat daarna Elisabeth hem gevraag had: „Ben je op haar verliefd Carr?" Destijds waren ze ook samen in deze zelfde kamer en toen hij zich afwendde en haar niet durfde aanzien, had ze haar verlovingsring afgedaan en die op de stoelleuning tussen hen beiden gelegd. Hij was blijven zwijgen, had haar niet teruggehouden toen ze het vertrek had verlaten en langs de oude trap naar haar eigen kamer was gegaan... Dat was vijf jaar geleden en het scheen alsof het gisteren was. „Waar om heb je me laten gaan?" vroeg hij. „Hoe had ik dat kunnen beletten?" „Je hebt het niet eens geprobeerd." „Neen, want ik mocht je niet tegen houden als je weg wilde." Hij zweeg, want de eenvoudige woor den „Ik wilde niet weg," konden niet over zyn lippen komen. Elisabeth had hij zyn hele leven gekend en Majory slechts een drietal weken. Als je drie en twintig bent, wekt alles wat nieuw, onverwacht, onbekend is, je gevoel voor romantiek op en je hebt er zelf schuld aan wanneer de luchtspiege ling in de woestijn je bedriegt. Mar jory was niet veranderd... dat had hij zichzelf steeds moeten voorhouden! Voorover gebogen met de handen tussen de knieën, deed hij het verhaal, eerst hakkelend, daarna vliegensvlug. ,,'t Was niet haór schuld, weet je. Met mij was het geen leven en het kindje stierf... zij bezat niets, geld was schaars. Marjory was aan een goed leventje gewoon... ze had met heel veel mensen omgegaan. Ik kon haar daarvoor niets in de plaats ge ven. Onze flat was zo bekrompen, dat ze er een hekel aan kreeg. Ik was altijd weg; we hadden geen geld en als ik soms thuis kwam, mopperde of klaagde ik. Heus, je kunt het haar niet kwalijk nemen." „Wat is er precies gebeurd, Carr? „O, ik werd naar Duitsland gc stuurd en pas tegen het einde van het jaar werd ik gedemobiliseerd. Ze schreef nooit veel en toen helemaal niet. Thuis komende, trof ik vreem den in de flat aan. Ze was weg en nie mand wist waarheen. Toen ik voor goed thuiskwam, trachtte ik haar op te sporen; ik betrok opnieuw de flat, omdat ik toch ergens moest wonen en kreeg dit baantje op een letterkundig bureau, opgericht door één van myn vrienden, Jack Smithers. Je herinnert je nog wel, dat ik hem in Oxford heb leren kennen. Hij was oorlogsinvalide en zette dit zaakje op vóór het grote offensief." „En?", vroeg Elisabeth. Hij keek haar even aan en ging toen verder. (IWordt vervolgd) ken, waarvan v. L. districts-commis- saris was, was vastgesteld, dat een bedrag van f 300.- vermist werd. Met het oog op deze arrestatie heeft de commissie in het faillissement van de „Oudewaterse Bank" een vergade ring van crediteuren belegd, welke te Oudewater is gehouden. De voorzitter van de commissie, de heer L. Vos uit Rijswijk, die tevens voorzitter is van de Stichting Gedupeerden Oudewater se Bank, heeft in deze dubbele functie medegedeeld, dat er anderhalf mil lioen aan liquide middelen in het fail lissement is. Over de afwikkeling van het faillis sement van de Oudewaterse Bank deelde de heer Vos mede, dat het Waarborgfonds Rechtsherstel schrif telijk heeft toegezegd voor 1 October bij voorrang aan de gedepossedeerde effectencrediteuren een aanbieding tot afkoop te doen. Wij hopen, aldus de heer Vos, dat het Waarborgfonds deze toezegging gestand zal doen. Dat is niet alleen in het belang van de effectencrediteu"- ren, maar ook van de boekcrediteu- ren, de kleine spaarders en rekening houders. Hij adviseerde de gedeposse- deerden de aanbieding in eigen be lang te accepteren, mede omdat daar door de verificatie van alle vorderin gen en daarmee samenhangend de eerste uitkering zal worden bevor derd. Vervolgens sprekend als bestuurs lid van de Stichting Gedupeerden Ou dewaterse Bank herinnerde de heer Vos aan de arrestatie van L., die ver tegenwoordiger van het Borgstel lingsfond voor Gouda en omstreken in het bestuur der stichting was. Vol komen buiten medeweten van de heer G. van der Lee, bestuurslid en de heer Vos, is een bedrag van f 6000.door de penningmeester van de stichting Borgstel- geleend aan de Stichting lingsfonds voor Gouda en omstreken. Verder is een bedrag van f 600.op genomen voor kasmiddelen. Het bestuursbeleid werd tenslotte goedgekeurd. V.N.-Assemb!ée verwerpt Sowjet-verzoek De Algemene Vergadering van de Ver. Naties heeft Dinsdag met 40 te gen 8 stemmen bij 10 onthoudingen een Russisch voorstel verworpen om het debat over de vraag, welke lan den aan de politieke conferentie over Korea moeten deelnemen, te herope nen. De Ver. Staten hebben Dinsdag bij monde van Cabot Lodge in de agen dacommissie van de Algemene Ver gadering medegedeeld, dat zij bereid zyn dadelyk een vertegenwoordiger naar San Francisco, Honoloeloe of Genève te zenden voor besprekingen met een vertegenwoordiger van de Chinese communisten en de Noord- Koreanen om te trachten de Koreaan se politieke conferentie te bespoedi gen. Lodge verzette- zich tegen een nieu we bespreking over de politieke con ferentie, maar hy zeide, dat de kwes tie of neutrale landen dienden te wor den uitgenodigd een zaak was, waar over beide partijen het op de confe rentie maar eens moeten worden. Wysjinsky oefende critiek uit op de voorstellen "van Lodge en zeide, dat een nieuwe bespreking de kwestie niet zou schaden. De agenda-commissie heeft met 13 tegen nu stemmen aanbevolen het Russische ontwapeningsplan op de agenda te plaatsen. Amsterdamse Beurs 17. Stomverbaasd las Kap- pie het blauwomlijnde be richtje: „COASTER VERGAAN „De coaster „Zefier" „raakte in de nacht van 4 „November tijdens een „vliegende storm in moei lijkheden. Het schip maak- „te zoveel slagzij, dat het „dreigde te kantelen. De „bemanning, die zich in al- „lerijl in de boten moest „redden, bevindt zich thans „gelukkig veilig aan boord „van de „Arendam", die de „noodsignalen had opgevan gen. Sleepboten, die de „volgende dag uitvoeren om „naar het ronddrijvende „wrak te zoeken, hebben „dit niet kunnen vinden. „Vermoedelijk is het gezon- „ken." „Vreemd", mompelde Kap- pie, „hoe komt die krant met dit bericht hier aan boord van de Zefier? Het is de krant van 5 Novem ber en op 4 November ver liet iedereen dit schip!" Tobbend over dit raadsel stak hij de krant in zijn zak en liet zich langs een verroeste kabel weer aan boord van de Kraak zak ken. 21 Sept. 22 Sept. Bank v. Ned. Gem. 4% 107% Bank v. Ned. Gem. 0-5-10 125 125% Nederland 1951 (3%) 102% 102% Nederland 1948 (3%) 98% Nederland 1947 (3%) 3 98% 98% Nederland 1937 3 97% 97% Dollarlening 1947 3 96% 96% Investeringscertificaten 3 99% 993/4 Nederland 1962-64 z.b. 3 99% 99% Nederland 1962-64 m.b. 3 Nederland N.W.S. 2% 79% 79% Ned. Indië 1937 A3 98 98% Grootboek 1946 3 973/4 Nat. Handelsbank 113% 114% Ned. Handelmij. 158 157% A.K.U. 167% 167% Bergk's en Jurgens 374% *74% Calvé-Delft 125% 125% Centrale Suiker 165 Kon. Ned. Hoogovens 174 174 Unilever 189% 190% Ned. Kabelfabriek 219 216 Philips 169% 169% Wilton-Feijenoord 174% 173% Billiton Kon .Petroleum Mij, 313% 313% Amsterdam Rubber 89% 91% Holland-Amerika Lijn 130% 130% Kon. Paketvaart 117 117% Rotterdamse Lloyd 124% 124 Ned. Scheepvaart Unie 127% 128 Stv. Mij. Nederland 137 137 H.V.A. 102% 103 Deli-Batavia My. 149 146 Deli Mij. 91 92% Baltimore-Ohio 20% 20 Missouri K.T. 4% New York Central 20% 20% Pennsylvania 19 19% Anaconda 30% 30% Bethlehem Steel 45 General Motors 54% 53% Intern. Nickel 38% 38% Kennecott 61% 61% Republic Steel 42% 42 U.S. Steel 33% North American Cy. 19 18% Midcontinental 55% 553% Shell Union 68% 68% Tide Water 19% 19% Ook de Maat en de Meester maakten zich gereed om naar de Kraak terug te keren. Zij stapten in de sloep, die zwaar geladen was met allerlei machine onderdelen, die zij uit een der wrakken hadden ge sloopt. Het viel niet mee om de zware vracht dooi het dichte wier te trekken. Halverwege, toen zij dicht bij het wrak van de driemaster waren, moest j de Maat even uitblazen. Nagekomen advertentie! Wegens sterfgeval is de Handel in Bouwmaterialen J. M. MALJERS (v/li N.V, Louis Renguet Oo.) DokstraatWerfstraat Middelburg Donderdag 24 Sept. a.s. de gehele dag GESLOTEN.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 6