Dijk van Vierbannenpolder kreeg het zwaar te verduren MUW! Zeeuwse ASnianak OPBRENGST VISSERIJ IN JUNI OVER HET GEHEEL BEVREDIGEND STAVENISSE PARAAT BIJ EVENTUELE STORMVLOEDEN PARADE VAN GEDISTINGEERDE KLEDING EN ACCESSOIRES Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1953 STORM DEED ZICH GELDEN Bij Ouwerkerk en Schelphoek geen verontrustende situatie Tengevolge van de zware storm en het hoge water in de Vierbannenpol der op Sohouwen-Duiveland, kreeg Dinsdagmiddag de d\jk tussen deze pol der en de Jongcpolder vlalt by Drcisehor het zwaar te verduren. Het rys- beslag, waarmee de gaten na de ramp van 1 Februari werden gedicht, sloeg weg, zodat een ernstige bedreiging ontstond voor de Jongepolder en Adri- ana-Johannapolder, welke droog zijn. Het buiswater sloeg reeds over de dijk. Onmiddellijk werden alle beschikbare Averkkraehten in Dreischor opge roepen om de bedreigde plaatsen met zakken zand te vullen. Gedurende de afgelopen nacht werd doorgewerkt e houden. Overigens kon t reaee" gisteravond worden medegedeeld, dat bij de dijkdiehtings- werkzaamheden noch bij Ouwerkerk, noch bjj de Schelphoek tot dat mo ment enige verontrustende situatie was ontstaan. Wèl was er natuurlijk enige stagnatie opgetreden in de „productie", d.w.z. in de aanvoer van materialen en het maken \'an zink werken. De Rampaartsedljk, welke de pol der Oosterland en Sirjansland van het buitenwater afsluit, heeft het ge houden. Men heeft zich in de dorpen Oosterland en Sirjansland gister nacht niet op zijn gemak gevoeld, omdat deze dijk nog slechts zwak is, doch in elk geval hebben zich geen moeilijkheden voorgedaan. De bootverbindingen. Het ruwe weer drukt in vrij ern stige mate zijn stempel op de boot verbindingen met het vasteland. Reeds Maandagavond moest de dienst 2$ierikzee—Burghsluis worden ge staakt. Men maakt hiervoor gebruik van de gebrekkige wegverbinding met de Westhoek van Schouwen. De dienst ZierikzeeKatseveer van de Provinciale Stoombootdienst func- tionneerde vrij normaal. Alle diensten ook de nachtdiensten, werden uitge voerd. Ook de dienst Zierikzee—Anna Ja- cobapolder ging gewoon door, doch de boot nam aanvankelijk geen vrachtwagens mee. Als gevolg daar van concentreerde zich het gehele autovervoer op de verbinding met Katseveer, welke hierdoor enigszins „Herstel Rilland-Bath". Op initiatief van. de Landbouwver- enlging „Reigersberg" te Rilland- Bath werd overgegaan tot het in stellen van een commissie „Herstel Rilland-Bath". Deze commissie, on der voorzitterschap van de heer W. C. v. d. Werff, waarin zoveel moge lijk bevolkingsgroepen vertegenwoor digd zijn, stelt zich ten doel, hulp en bemiddeling t.e verlenen bij het bestrijden van eventuele moeilijkhe den op verschillend gebied welke het herstel in deze gemeente in de weg staan of vertragen. De commissie is samengesteld uit vier leden van de Landbouwverenigïng, één lid van het polderbestuur, één lid van de werk nemers-organisatie en één lid van de winkeliersvereniging. Bheumatische Pijnen slopen Uw krachten- Maar ze vreten oob in op Uw humeur en gestel. Baatdat toch niet zo doorgaan. Drijf die pijnen uit! Met een bloed zuiverende Kruschen-kuur. Met de jaren gingen uw lever, nieren en in gewanden trager werken. De zes mi nerale zouten van Kruschen bren gen, ze weer op gang. Als dat ge béurt, geen opeenhoping van onzui verheden meer in het bloed. En daarmee behoren dan ook vanzelf die pijnen tot het verleden. HET BOEKJE De eigenaar van de autowelke er gens in het centrum van Goes voor een zakenpand geparkeerd stondhad zijn jongste bediende opdracht ge geven een vergeten boekwerkje uit de auto te 'halen. Geruime tijd, nadat de knaap de opdracht in ontvangst had genomen eh zich verwijderd, had, keer de hij terug. Zonder boekje, en met op zijn gelaat een ietwat hulpeloze uit drukking. „Ik kan het niet vinden, meneer, sprak hjj droevig. De zakenman gaf te kennen wat hij van de intelligentie van zijn jongste bediende dacht, waardoor de toekomst van de jongeman er nogal somber uit begon te zien. Nogmaals maakte hij de knaap duidelijk waar het boek werkje moest liggen en hoewel de jeugdige kantoorbediende betoogde, dat hij „de hele auto overhoop had gehaaid en niets had kunnen vinden," zond de man hem nogmaals met de- Zelfde opdracht henen. Ditmaal verscheen de toekomstige procuratiehouder binnen vijf minuten, Mèf het boekjél „Zie je iion wel," sprak de zaken man beschermend. „Waar lag het nou?" Beschroomd antwoordde zijn onder horige, dat het precies op de plek had gelegen, die zijn baas hem had aan geduid „Maar begon de baas. „Non," vertelde do jongeman haas tig, ,,'t was geen wonder, dat ik het niet kon vinden. Ik heb de boel in een andere auto, die hier ook voor de deur staat, overhoop gehaald Het procuratiehouder schap zonk weer weg in een oneindige verte i had goede hoop de d\jk te be- overbelast werd. Als gevolg van de enigszins gunstiger weersomstandig heden heeft de Rotterdamse Tram weg-maatschappij het vervoer van vrachtauto's met de laatste avond dienst van gisteren hervat. Men hoop te dat de wind ook vandaag gunstig zou blijven, opdat ook dan het zo dringend nodige autovervoer zal kun nen doorgaan. Mocht de wind weer fel opsteken, dan moet evenwel weer rekening worden gehouden met het Uitvallen van het vervoer van vracht wagens. Proefvaart van de „Kungsholm" uitgesteld Door storm kon schip niet naar buiten De proefvaart, die het door de N.V- Kon. Mij, ,De Schelde" voor rekening van "de Zwedeen-Amerika-lijn gebouw de motorschip .Kungsholm" vandaag van Vlissingen naar Rotterdam zou maken, is uitgesteld. De slechte weers omstandigheden en de lage waterstand beletten de „Kungsholm" van de werf naar de rede te brengen. Rampendepot van Rode Kruis in Haamstede Om in noodzakelijke gevallen een snelle materiële hulp te garanderen heeft het Nederlandse Rode Kruis een rampendepót ingericht in de Tuinbouwschool te. Haamstede. Molen van Ouwerkerk ingestort De korenmolen te Ouwerkerk, die dateert uit het jaar 1566 en die bij de ramp ernstig werd beschadigd, is in de nacht van Maandag op Dinsdag in gestort. OP DE ZEEUWSE STROMEN Goede prijs voor exportgarnalen. De visvangst op de Zeeuwse Stromen was over de maand Juni 1953 be vredigend, zo meldt het Visser\j-Nieuws. De garnalenvangsten te Bres- ltens en Vlissingen waren echter aan de lage kant en verder dalend. De garnalen-vissery te Veere werd eind Juni geheel binnengaats uit geoefend. De vissers te Brouwershaven hadden goede vangsten en de resultaten voor Veere waren goed tot zeer goed lonend. i Advertentie» De oestervisserij werd in Juni door 56 vaartuigen onregelmatig uitge oefend, waarbij hoofdzakelijk op over jarige oesters en broed werd gevist, Op 28 Juni werden de eerste mossel schelpen voor de broedval uitgezaaid. Voor de mosselvisserij waren in Juni 105 vaartuigen onregelmatig in bedrijf. In het district O.' Schelde O. deel werd druk gevist op halfwas mosselen, waarbij 26.930 ton van goe de kwaliteit naar de benedendistric- ten werden vervoerd. Ook in district Grevelingen werden halfwasmosselen verzaaid, nl. 4000 ton, terwijl 1600 ton uit de O. Schelde W. deel op de percelen in de Grevelingen werden uitgezaaid. Voorts werden 1200 ton overgebracht naar de «percelen O. Schelde W. deel. Van 1 t/m 19 Juni werd de Wad denzee opengesteld voor het vissen op mosselzaad, bestemd voor de per celen in de Zeeuwse stromen. In de ze periode werden in totaal 41.545 ton zaad naar de diverse districten vervoerd. Op 24 Juni werd het seizoen 1953- 1954 voor de verzending van con- sumpitemossejen opengesteld. Op verscheidene percelen waren de mos selen flink ge-groejd. Zij bleken goed van kAvaliteit te zijn met een visge- wieht van 16—22 kg. Ook in de mleggerjjen te Yerseke en Bergen op Zoom kwamen bij ope ning van het seizoen weer in bedrijf. In de Westersohelde werden 800 ton consumptie-mosselen gevist (op brengst 7200), die niet over het Aan- en Verkoopkantoor werden verhandeld. De vangst van bijvis leverde een beter resultaat op dan in Mei jl. Al leen van schar en rog werd minder aangevoerd. Van de overige soorten werd 22.165 kg. méér gevangen. De botvisserij met het schutnet. werd in Juni door 3 vissers uit Tholen uitge oefend. De uitkomsten van de kreeftenvis- serij bleven weder aanmerkelijk bene den die van Juni 1952. Werd in 1952 vanaf de openstelling in April tot eind Juni 13.512 kg. gevangen, in Oefening „Mariner" l&lut van pagina 1) het marineterrein een tentenkamp moest worden ingericht en bovendien nog Hr. Ms. „Banckert" naar Vlissin gen werd gedirigeerd. Generaal Grünther Het door ons reeds aangekondigde bezoek van de Navo-opperbevelheb- ber, generaal Grünther, aan het hoofd kwartier van .de Admiraal-Benelux is bepaald op a.s. Vrijdagmiddag. Naar wij vernamen, zal generaal Grünther en zijn staf waarbij twee Franse admiraals en een Amerikaanse schout bij-nacht Vrijdagavond een diner worden aangeboden in het Wooldhuis te Vlissingen. Het gezelschap zal daarna de nacht van Vrijdag op Zaterdag doorbrengen in Hotel „De Korenbeurs" te Goes. Vlissingen zal in de komende dagen dus meer dan ooit „marinestad" zijn en wanneer straks in de nachtelijke uren de zoeklichten o.m. opgesteld op de Nollepunt, door het luchtruim flitsen, de marineschepen in de Schel- demond in actie komen en mogelijk zelfs vijandelijke vliegtuigen boven Zeeland opereren, zal de bevolking ervaren, dat de stad van Michiel de Ruyter in het kader van de maritieme organisatie nog altijd een rol van be tekenis kan spelen. In vredestijd bij een oefening" als de onderhavige, maar óók wanneer het onverhoopt ooit weer eens tot een werkelijke oorlog mocht komen! dezelfde periode van dit jaar zijn 10.017 kg. aangevoerd. De opbrengst was daardoor dan ook tot eind Juni 21.255 minder. De kreeftenvissers voerden een hoeveelheid van 2.458 kg. hoofdkrabben aan, welke 1,50 per kg. opbrachten. De vangsten van de Aveervisserijen waren sterk uiteenlopend. In de bo- venweren werd zeer weinig gevan gen, doch .de vangsten der. beneden- weren waren goed. Van de komvis- serii waren de vangsten bevredigend. De totale aanvoer bedroeg- in Juni 57.200 kg., maar de inmiddels terug gelopen prijs drukte de opbrengst beneden die van Mei jl. met ruim 1900. Totaal aanvoer: Zeeuwse Str. 1,268.105 kg. 305.142 (825.295 kg 222.382) waarvan schar 40.867 kg. 12.230 (40.035 kg 12.164); ansjovis 57.200 kg. 23.441 (46.680 kg. 39.574) bot 39.008 kg 8.916 (28.701 kg. 10.094) tong 7.435 kg. 8260 (4846 kg. voor oonsumptie 147.815 kg 149.731 (168.361 kg. 91.860); garnaalnest 57.222 kg. 2849 (92.464 kg. 4501) kreeft 2016 kg. 13.016 .(2954 kg. 18.298) mossel voor consumptie 627.600 kg. 63.474 (86.000 kg. 8600). Tussen haakjes de cijfers van de maand Juni 1952. Auto sloeg op Kreekrakdam over de kop Op de Kreekrakdam is Maandag middag een personenauto uit Kort- gene over de kop geslagen. De inzit- tenden, het echtpaar V., werden hierbij vrij ernstig gewond en zijn later naar het ziekenhuis Oostwal te Goes over gebracht. Op de plaats van het onge luk wordt momenteel het wegdek hersteld. De wagen botste tegen een hoop stenen, sloeg over de kop en kwam vervolgens in de berm terecht. U.V.V. houdt provinciale vergadering te Oostburg A. s. Vrijdag wordt te Oostburg een provinciale bijeenkomst van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers gehou den. De deelneemsters' zullen om 11 uur door het gemeentebestuur worden ontvangen, bijgunstig weer op het platform van de watertoren. Motorcursus wegenbouw In de Technische School te Middel burg zal, evenals in voorgaande jaren het geval was, een cursus worden ge houden in motorkennis ter bediening van draglines, tractoren en andere machines, die bij de wegenbouw wor den gebruikt. Deze cursus gaat uit van de Stichting „Wegenbouw" te Amsterdam. Plan voor interne evacuatie opgesteld Hoewel men in Stavenisse ten aan zien van de toestand der zeewering de a.s. wintermaanden met vertrouwen tegemoet ziet, heeft de burgemeester dezer gemeente, de heer L. A. Ver burg, na terzake deskundig advies' te hebben ingewonnen een plan voor eventuele interne evacuatie voor bereid. Met betrekking tot het gevaar voor stormvloeden is de gemeente in gedeeld in 3 zones, t.w. „gevaarlijk", „minder gevaarlijk" en „vrij veilig", De bevolking zal bij dreiging van een stormvloed in tw.ee phases worden gewaarschuwd, n.l. wanneer huisraad e.d. naar de Ie verdieping gebracht dient te worden en zodra de bewoners van zones 1 en 2 zich naar zone 3 die nen te begeven. Dezer dagen zullen alle bewoners van Stavenisse door de burgemeester schriftelijk worden in gelicht in welke zóne hun woning is Maatschappelijk werk en gezinsverzorging op Tholen Bespreking met vertegenwoor digers van Kerken en Gemeenten In Tholen is Dinsdag een bijeen komst gehouden, waaraan Werd deel genomen door vertegenwoordigers van alle burgerlijke en velé kerkelij ke gemeenten van het eiland en St. Philipsland, tijdens welke bijeen komst mr. J. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk een uiteenzetting' gaf over doel en werk wijze van maatschappelijk werk en gezinsverzorging. Deze vergadering was belegd door de voorlopige commissie, welke de vorming van een stichting voor maat schappelijk werk en gezinsverzorging voorbereidt. Op de inleiding van mr. Hornstra volgde een algemene be spreking, waaruit duidelijk werd, dat het onderwerp de volle belangstelling van de aanwezigen heeft, Besloten werd, dat de reeds door de commissie opgestelde ontwerp statuten zullen worden rondgezonden ter nadere bestudering. Nadat deze dan door ieder in eigen kring bespro ken zijn, zou in een volgende verga dering- wellicht tot definitieve op richting van een stichting kunnen worden overgegaan. De vergadering van gisteren stond onder voorzitterschap van burge meester L. A. Verburg van Stavenis se. Dukws deden goed werk. De dukws, welke ten behoeve van de herstelwerkzaamheden aan de Rampaartse dijk te Bru.inisse waren festaUonnéerd,, zijn thans naar hun ases vertrokken. Deze „schepen op wielen", ontworpen voor het oor logsgeweld, hebben het bewijs gele verd van hun onmisbaarheid voor vredelievende doeleinden. De Ramp- aavtse dijk is weer zonder deze voer tuigen bereikbaar; de dukws hebben hun dienst gedaan; laat ons hopen voorgoed. MIDDELBURGSE MODESHOW Getuigend van veel zorg en van goede smaak. (Van onze verslaggeefster) Evenals verleden najaar Is de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal gis termiddag en gisteravond gedurende enkele uren het terrein geweest van een mode-parade, door de organiserende firma's met veel zorg samenge steld. Met veel zorg enmet goede smaak! Creaties, vervaardigd uit de nieuwste stoffen in de modernste tinten, passeerden de revue en vormden tezamen met de bijpassende accessoires weer een waarlijke „mode-exposi tie" die ook ditmaal beantwoordde aan de voornaamste eisen, welke m Ne derland aan een mode-sliow gesteld mogen Avordennamelijk dat de kleding draagbaar èn geschikt voor ons wispelturig klimaat zij! Wel, dat waren de getoonde model- zo'n vlotte swagger van ruwharige len stuk voor stuk, en ook het derde punt van belang: dat in een mode-pa rade een plaats moet zijn ingeruimd aan kledingstukken voor de vrouw, wier maat boven (soms vèr boven) de 40 ligt, was dooi' de organisatoren van deze „Middelburgse Modeshow" gelukkig niet vergeten. Zodat de vele bezoeksters (de grote zaal was beide malen geheel uitverkocht) ongetwij feld ieder voor zich iets van haai' ga ding hebben gezien tussen de onge veer zestig modellen. Op originele wijze maakte de eerste mannequin haar entree op 't podium, al spoedig gevolgd door haar drie col lega's, en daarna werd het een onaf gebroken komen en gaan van deze vier dames, die de bij haar type en figuur passende kleding brachten met veel flair en met juist dat tikje non chalance. dat de geroutineerde man nequin kenmerkt. De winter-mantelpakken, die dit jaar in alle collecties een vooraan staande plaats innemen, zouden ons haast verzoenen met de gedachte, dat het koude jaargetijde voor de deur staat! Het is een heerlijk-warme dracht, te variëren van gekleed tot sportief, geschikt voor alle figuren en bij flinke koude nog te completeren niet een vrijde wintermantel. Zoals zo'n vlotte swagger van Stof, waarin de details dikwijls de per soonlijke noot aanbrengen; nu eens een wijde mouw die tot driekwart op te schuiven is, dan weer een prachtige fro te kraag die bij felle koude bijna et gehele hoofd kan beschermen, en bij een ander model weer de aparte, zeer moderne kleur van hét geheel, namelijk de oranjeachtig-bruine tipt „canastra". Maar ook de klassieke, getailleer de mantel van mooie zwarte stof, die door een der mannequins getoond werd, blijkt nog steeds een warm plekje in het hart van de Hollandse vrouw te hebben. Een regenmantel is in ons klimaat onmisbaar, en daarom doet het pret tig aan, dat de fabrikanten, van re genkleding de laatste jaren meer en meer aandacht aan dit nuttige kle dingstuk gaan besteden. Verrassende resultaten worden soms bereikt, zoals die regenmantel met grote kraag, waarvan de buitenkant van gespik keld tAveed, de binnenkant van zwarte popelinë vervaardigd was. Een ge slaagd voorbeeld, lioe een regenman tel kan zijn. DISTINCTIE De winterjaponnen waven alle van de zo moderne warme tricotweefsels, mohair- en angora-achtige stoffen. Vooral de bleyle-producten blijven van jaar tot jaar „up to date", en ge ven de draagster altijd een gedistin geerd cachet. De kwalificatie „distinc tie" gold trouwens voor deze gehele kledingcollectie, afkomstig uit de ma-, gazijnen van de firma's De.Duif" en H. Meyer. Vooral voor de prachtige avondjaponnen met de wijde ruisende rokken, voor de cocktail-toiletten, en niet minder voor de mooie bontjassen van persianer, bisam, yemen en in- disch lam. Bij elk toilet was een passend hoed je van de firma wed. C. Paterik; meestal klein, soms middelgroot, doch steeds nauwkeurig afgestemd op de kleding. Melusine viert nog "steeds hoogtij, maar daarnaast kunnen we kiezen tussen velours, fluweel en het nieuwe materiaal „ondulé". De schoe nen van magazijn „De Arend" waren merendeels van het geklede genre, voor zover zij bij de kleding gedragen werden, maar daarnaast was er in de zaal.sportief schoeisel te bewonderen, op een originele manier geëxposeerd op 'n klein karretje. Voor handschoe nen in fraaie kleuren en materialen zorgde wederom de firma J. de Dreu, pil het lederhuis „Byóu" bracht tassen in de nieuwste modellen, waarbij dik wijls het z;g. beursmodel (met knip) te zien was, Mevrouw J. Kint-Couperus, bekend mode-publioiste, had zeker niet de ge makkelijkste taak; zij introduceerde de modellen,, lichtte haar toehoorsters pp vakkundige wijze voor omtrënt mode-details en materialen. De pia nist L. Zietse omlijstte: de show met Jichte muziek en het bloemenhüis Bal- jeu nam de smaakvolle versiering van 2?aal en podium voor gijn reke- ping. Dat de spanning tegen hèt einde van de. show steeg, valt te begrijpen, want dè traditionele bruidsstoet stond ppk ditmaal op liet programma. Ma gazijn „De Duif" en het herenmode- magazijn ,„Peca" verzorgden tezamen deze zeer uitgebreide bruidsstoet, waaraan deze keer een „echte" brui degom niét ontbrak, eii die met her haald applaus beloond werd. 'n Suc cesvol slot van een geslaagde mode expositie, die vanavond voor de derde en laatste maal in de Concert- en Ge hoorzaal wordt gehouden. gelegen en welke voorzorgsmaatrege len getroffen dienen te worden. Be woners van zones 1 eh 2 krijgen een adres in zóne 3 toegewezen, waarheen zij zich bij gevaar kunnen begeven. Het geheel berust op basis van vrij willigheid. KUNST Afscheidsconcert Jo Vincent OOSTKERK, MIDDELBURG Met een weemoedig en tevens zéér persoonlijk programma heeft Jo Vin cent Dinsdagavond in de Middelburg se Oos'tkerk afscheid genomen van haar Zeeuwse bewonderaars. In haar liederenkeus herkende men enerzijds de grote kunstenaresse, die vóór zij scheiden gaat, in het openbaar reken schap wilde afleggen van datgene, wat zij met haar talenten heeft ge wrocht, en anderzijds voelde men, dat Jo Vincent nog eenmaal tegenover haar publiek wilde staan, niet op een voetstuk, of omgeven door een legen darische faam, maar als mens tegen over mens. Dit laatste nu gebeurde Dinsdag. En daardoor werd dit concert, tot een gedenkwaardige avond, waarop de scheidende zangeres met volledig be grip voor de betekenis van haar heen gaan, oqk voor haarzelf, werd tege- moetgetreden. „Abide with me, fast falls the even tide,Deze woorden uit het we reldberoemde kerklied van William Monk openden deze uitvoering en zij herinnerden er aan, dat ook de glorie van Jo Vincent verdwijnt. Nie mand, die dat echter beter begreep dan de zangeres zelf, want direct na .Abide with me" zong zrj de klacht van Dido uit Purcell's „Dido and Ae- nas": „Remember me......" Herinne ring...... Het klinkt niet helemaal van pathetische smetten vrij, wanneer men bij dit afscheid de verzekering geeft, dat deze prachtige sopraan- stem nog lang in de herinnering zal blijven klinken. Wellicht is het daar om ook beter dergelijke frasen ach terwege te laten: Avie Jo Vincent aan het slot van haar concert het intieme „Heer Jesu heeft een hof ken" hoorde zingen, weet dat Dido's klacht voor menigeen hier overbodig was. Aan het begin van deze beschou wing is het woord „rekenschap" ge bruikt en daarop moet nog nader worden ingegaan. Want Jo Vincent legde op deze avond verantwoording af van het beheer harer talenten. En al luisterende moest men erkennen: zij heeft er mee gewoekerd en is in de loop der jaren tot een geestelijke rijk dom gekomen, die zeldzaam is. De in getogen, dienende voordracht van „Ich liebe Jesum alle Stund", de be wogen vertolking van Schuberts „Véi'klarung", de devote zang, ,in Chausson „Ox-aison" en tenslotte het stralende „Magna res est amor", An- driessen's prachtige muziek op de grootse wool-den van Thomas aTCem- pis, getuigden er van, dat Jo Vincent haar loopbaan niet alleen heeft ge bruikt om haar stem te vervolmaken, maar dat zij tevens langs dikwijls moeilijke paden is doorgedrongen tót de geestelijke schatten, die in woord en toon verborgen zijn. Wanneer men dit alles overdenkt, wordt het begrijpelijk, dat het publiek de norm van kerkelijke uitvoeringen overtrad en aan het slot applaudis seerde. Het was een applaus ten af scheid Jan Rijn begeleidde de zangeres uit stekend op het orgel en speelde voorts soli van Sweelinck, Franck.en Reger. de K. Waterleiding-Mij. Zuid-Beveland vergaderde Dinsdagmiddag hield de Waterlei ding Mij, „Zuid Beveland" haar alge mene vergadering in „de Prins van Oranje" te Goes. De jaarstukken werden goedgekeurd, terwijl als commissarissen werden herbenoemd de heren .J. C. van Burg en A. C, Wil- lemsen, resp. burgemeester van Waarde en Yerseke. Kruiningse melkhandelaren krijgen materiaal. Donderdag 1 October om half drie 's middags zal aan de getroffen melk handelaren van Kruiningen materiaal worden uitgereikt voor hun bedrijven. Deze uitreiking, die geschiedt in het Gemeentehuis van Kruiningen, is ge organiseerd door de vier landelijke bonden van melkhandelaren, die daartoe een z.g. commissie Noodfonds instelden. Benoeming De heer C. J. Kok te Krabbendjjke thans tijdelijk te Veenendaal, is met ingang van 15 September benoemd tot onderwijzer aan de Herv. Schooi (Dr. de Visser schooi) te Breda. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Dreamboat", (18 jaar), 7 en 0 uur; Luxor: „De kloof der verschrikking", (14 jaar), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „Servus Wien", (alle leeftijden), 8 uur. IJZENDÏJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst". 10— 18 uur. MIDDELBURG, Vandaag Electro: „Road to Zanzibar", (alle leeftijden), 7 en 9.15 uur; Van Benthem en Jutting: Iconen tentoon stelling, 9—18 uur; Schouwburg: Jeugdtoneel, 9, 11 en 2 uur; Concert en Gehoorzaal: modeshow, 8 uur; Hotel „De Burg": receptie, jubileum Focus, 46 uur. VEERE. Vandaag Schotse Huizen: Expositie Jos But en L. J. Braams.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2