PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Woningcontingenten voor de provincies bekend gemaakt Oefening „Mariner" nu ook naar Zeeuwse wateren BILT Kantlijn OPSTANDELINGEN IN ATJEH TROKKEN TEN AANVAL BRITSE REGERING „VIERKANT" ACHTER VOLTOOIING E.V.G. STORM OVER WEST-EUROPA 196e Jaargang-No. 224 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adjunct W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.-verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cent per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE. GOESSE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 23 Sept. '53 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 3.-. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels t 1.—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Giro nr 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 58—60, telef. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160);Middelburg, Markt 51. telef. 3841; Goes, Lange Vorststraat 63. telef. 2475 (b.g.g. 2228); Oostburg, Finlandstraat 3. telef. 16; Terneuzen. Brouwerijstr. 2; Zierlkzee. N. Bogerdstr. C 160. telef. 26. OPRUIMING VAN 1200 KROTTEN. Zeeland mag in de komende drie jaren 1500 huizen bouwen (Van onze Haagse redacteur) De provinciale woningbomv-contingenten voor de driejarige periode van 1 Januari 1954 tot 1 Januari 1957 zijn thans vastgesteld. Daarbij zijn in to taal 174.000 woningen over de provincies verdeeld tegenover 150.000 wonin gen in de periode van 1 Januari 1951 tot 1 Januari 1954. Het oorspronkelijk woningbouwprogramma vermeldde 165.000 woningen; het thans bekend gemaakte totaal gaat hier met 9000 bovenuit. Zeeland kreeg bij deze verdeling voor de drie komende jaren in totaal 1500 woningen toegewezen, da. gemiddeld 500 per jaar. Voor de nu ten ein de lopende periode van drie jaar kreeg Zeeland destijds 960 woningen toe gewezen, waaraan nog 600 woningen uit de „pot voor bijzondere ontwikke ling" werden toegevoegd. De rampgebieden en dus ook Zeeland krijgen hun „watersnoodwo ningen" boven het hiervoor vermelde contingent. Voor de overige provincies en de N. O.-Polder bedragen de toewijzingen (in afgeronde getallen): Groningen 4200 woningen (vorige periode 4600) Friesland 3450 (3500)Drente 4500 (3800); Overijssel 11.400 (10.300); Gelderland 18.300 (14.200); Utrecht 9900 (9200); Noord-Holland 25.200 (24.000); Z.-Holland 36.900 (33.000); Noord-Brabant 22.500 (20.000); Lim burg 15.000 (12.700)Noord-Oostpol der 2300. De reserve voor migratie en vervanging bedraagt 19.500 (13.500). In de bovengenoemde richtcontin- genten zijn begrepen de woningen, die met herbouwfinanciering zullen wor den gebouwd. Voor het jaar 1954 kan worden gerekend op herbouw van de onderstaande aantallen woningen: Groningen: 45; FrieslandDren the Overijssel: 300; Gelderland: 1750; Utrecht Noord-Holland: 1200; Zuid-Holland: 4000; Zeeland: 300; Noord-Brabant: 800; Limburg: 800; totaal 9195. Regelmatig ziet men in de kran ten grote advertenties verschij nen, waarin gevraagd wordt om politiepersoneel. Zij doen de vraag rijzen, óf een politieloopbaan tegen woordig zó onaantrekkelijk is voor de jeugd, dat er geen gegadigden ge noeg zijn. Men zou immers verwach ten, dat het tegendeel het geval zou zijn, omdat het leven van de politie man een „romantisch", een avontuur lijk leven is. Het moet aantrekkings kracht hebben voor jongens met ver beeldingskracht, die zich zonder moeite (in hun dromen) tot moder ne Sherlocks zien groeien. Niettemin: de advertenties zijn een veeg teken... Een bekend Zeeuws politieman vroegen wij om een verklaring. Het antwoord luidde, dat er inderdaad ge brek is aan jong politiepersoneel en dat het zeer moeilijk is om geschikte candidaten aan te trekken. Er melden zich jongelui in over vloed. Maarer wordt van de tegenwoordige politieman zeer veel geëist. De moderne opspo ringsmethoden, de ingewikkelde wetsbepalingen en verordeningen al leen al vereisen een bevattingsvermo gen, dat niet gering is. Verder moe ten de candidaten voor een politie loopbaan lichamelijk in prima condi tie zijn, zij moeten uit een beschaafd milieu komen of de drang in zich hebben om zich op te werken naar een hoger milieu. En ten slotte moeten zijaanleg hebben. Zonder al die eigenschappen heeft men weinig toe komstkansen als bestrijder van de misdaad en helaasmen vindt al die eigenschappen niet zo heel vaak verenigd in de jongelui, die „bij de politiewillen. In de grote steden komen gemiddeld slechts vier van de honderd candidaten in aanmerking voor opname in een politiecorps...... D' e oorzaak hiervan moet gezocht worden in de slechte salarispo sitie van het politiepersoneel. Deze weerhoudt tal van jongelui er van, zich te melden en natuurlijk zijn dat in vele gevallen juist degenen, die geschikt zouden zijn. Dit verschijnsel doet zich niet al leen bij de politie voor. Men kan het ook elders waarnemen. Overal, waar de salarissen slecht zijn, mindert de animo voor het vak. Het is volkomen begrijpelijk, dat wie zich een levens- positie moet scheppen, of een beroep moet kiezen, ernstig rekening houdt met de financiële perspectieven. Soms zullen dan de ideële motieven het toch wel winnen van de materiële, maar dat geldt alleen voor degenen, die inderdaad zeer positief weten, wat zij willen. Wie dat niet weten, kiezen een dere richting. Men ziet het overal. Zelfs is het zo, dat in slecht betaal de beroepen figuren met topfuncties alsnog een ander beroep kiezen. In vele gevallen is dan de mogelijkheid aanwezig om andere geschikte krachten aan te trekken. Bij de po litie blijkt dat moeilijk. En juist bij de politie schuilt daarin een gevaar. Een tekort aan goede politieman nen geeft betere kansen aan de individuen met een misdadige inslag, die onze samenleving nu een maal rijk is en moet op den duur lei den tot een stijging der criminaliteit. Wil men deze voorkomen, dan zal men er goed aan doen, de politiesala- rissen eens met aandacht te bestude ren. Een politieloopbaan moet weer aantrekkelijk worden. Wordt zij dat niet, dan zullen de gevolgen niet uitblijven. Per jaar 65.000 Het totale jaargemiddelde is 58.000. Voor de komende periode is een ver meerdering van de woningvoorraad geprojecteerd de Troonrede ge waagt ervan van 65.000 woningen. Buiten de provinciale woningcontin- ~enten blijft dus nog te voorzien in le bouw van 7000 woningen per jaar. Hierbij is gedacht o.a. aan militaire woningbouw, aan woningen voor re- patriërenden, aan woningen in indus trialiserende gebieden en aan d.e vrije sector. In 1953 worden in de vrije Zij kuste een advocaat. Evenals de rechtbank te Utrecht heeft het gerechtshof te Amsterdam de 30-jarige vertegenwoordigster mej. J. J. de V. uit Den Dolder vrij gesproken van chantage. Op beschul diging* daarvan heeft zij drie maan den in voorarrest doorgebracht. De beschuldiging was ingesteld door 'n Utrechtse advocaat, mr. L. M. S. De verdachte zou hem hebben bedr*eigd met publiekmaking van het feit, dat hij haar na afloop van een bespre king zou hebben gekust. Mr. S. had getracht het verstrekken van een af koopsom in tegenwoordigheid van ge tuigen te lètèn geschieden, maar was daarin naar het oordeel van de pro cureur-generaal niet overtuigend ge- sector ongeveer 1500 woningen ge bouwd. Verdeling van het aantal te bouwen woningen over de verschillende pro vincies acht de minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting met het oog op de beperktheid van de mate riële en financiële middelen en ter voorkoming van spanningen op de ar beidsmarkt en ontoelaatbare prijsver hogingen nog altijd nodig. De commissie, die de minister over de verdeling der woningen heeft ge adviseerd dat was een zeer moeilij ke en verantwoordelijke taak heeft het resultaat van haar arbeid vastge legd in een „Raming van de toene ming van de provinciale woningbe hoeften gedurende 19541956". Met de conclusies daarvan heeft de minister zich verenigd. Hij acht het niet juist, ook de verdeling van de woningen over de gemeenten centraal te regelen. Vandaar dat hij de colle- (Vervolg op pag. 5.) Premier van Georgië van zijn post ontheven Radio Tiflis meldt, dat de premier van de Sowjet-republiek Georgië, Bakradze, van zijn functie ontheven is. De nieuwe premier is Galatis.jviÜ. Merkulava is als eerste secretaris van de communistische partij van Georgië vervangen door Mzavaladze. De radio voegt er aan toe, dat op een voltallige zitting van het centra le comité van de communistische par tij van Georgië werd verklaard, dat het werk van het bureau van het co mité en dat van de raad van minis ters onbevredigend was. Er werd een nieuw bureau benoemd. In Juli j.l. werd de minister van binnenlandse zaken, Dekanozof, ontJ slagen als „handlanger van Beria". Destijds beschuldigde Bakradze Beria er van zijn vrienden op hoge posten in de republiek Georgië t( hebben benoemd. Tankschip overgedragen. Op de werf van Wilton Feyenoord is het 2700 ton grote tankschip „Chunje" (het voormalige Noors^ tankschip „Bilk") overgedragen aan de koopvaardijvloot van Zuid-Kcrea. De „Chunje" zal Donderdag met een bemanning van drie en dertig Zuidkoreanen vertrekken. „GEWONE VOLK" IN VERZET Indonesisch kabinet besprak toestand In verschillende plaatsen in Atjeh heeft de bevolking, gewapend met slag- en steekwapens (rentjongs, kle wangs en messen) aanvallen gedaan op politie-kazernes, teneinde wapens te veroveren. Het aantal slachtoffers ïs nog niet bekend. De opstandelingen voerden een soort Islamitische vlag gen (een maansikkel op een groen veld) mee. Volgens het dagblad ,Mer- deka" zijn de ongeregeldheden ver oorzaakt door tegenstellingen tussen het feodaal georiënteerde gedeelte der bevolking en het „gewone volle". Het Indonesisch kabinet heeft Dins dagavond de toestand in Atjeh be sproken en leger en politie opgedra gen maatregelen te nemen. Maandagmorgen patrouilleerden eenheden van de mobiele brigade en van de politie door de hoofdstad van Atjeh, Kota Radja. Verscheidene te lefoon- en telegraafverbindingen tus sen Kota Radja en andere plaatsen in Atjeh zijn verbroken. Met Medan be stond evenmin verbinding meer en autobussen van en naar Medan ver trokken niet. In een goederenwagen van de sneltrein tussen Lhok Seuma- we en Kota Radja is Zondagavond ingebroken, waarbij uit een geldkist van dé spoorwegdienst 13.000 roepiah werd gestolen. Maandagochtend kon de sneltrein naar het Zuiden niet ver trekken doordat 11 km. buiten Kota Radja de rails op drie plaatsen waren opgebroken. De autoriteiten hebben tot de be volking een aansporing gericht om rustig te blijven en tot de ambtenaren om hun werkzaamheden normaal te blijven verrichten. De regenten van Langsa, Sigli en Takengon zyn met hun roerende ei gendommen naar Medan gevlucht. In deze plaatsen deden zich onlusten voor. Gevechten. Uit Koto Radja telegrafeerde de cor respondent van P. I.-Aneta, dat Dins dag in Lhok Seumawe een gevecht is geleverd tussen een afdeling van het leger en een bende, waarbij aan mili taire zijde een dode viel; het aantal doden bij de bende kon niet worden vastgesteld. Zestig bendeleden werden gevangen genomen. De commandant van het regiment „Boekit Barisan" te Kota Radja, de majoor Prijatna, deelde aan Aneta mede, dat ook te Sigli en te Peureula, in het Noordoostelijke deel van Atjeh. pogingen zijn gedaan om afdelingen van het leger aan te vallen. De ma joor zeide, dat de hoofdplaatsen van de regentschappen en de omgeving daarvan nog in handen van het leger zijn. Enkele leiders van illegale be wegingen zijn in hechtenis genomen; de arrestaties vinden voortgang. Majoor Prijatna noemde de toestand „ernstig". Hij deelde nog mede, dat bij onderdelen van het leger vlug schriften zijn verspreid, waarin worat medegedeeld, dat Atjeh is geprocla meerd tot deel van de „Negara Is lam Indonesia", zulks met ingang van 21 September. Dit zou betekenen, dat de Darul Islam-beweging van Karto- suwirjo zich thans ook over Atjeh heeft verbreid. Kort geleden werd uit Makassar gemeld, dat Kahar Muzak- kar zich niet zijn bende had aange sloten bij deze door Kartosuwirjo in West-Java geleide illegale beweging. Dinsdag is te Kota Radja bekend Gevluchte piloot: .Sowjet- vliegers vochten mee" Volgens de Noord-Koreaanse piloot, die Maandag in een Mig-straaljager naar Zuid-Korea is gevlucht, hebben Sowjet-Russische piloten in de Ko reaanse oorlog meegevochten. Op een persconferentie te Seoel zeide hy, dat de Noordelijken „nog steeds Migs en bommenwerpers in Noord-Korea binnenbrengen". De bestuurder, die zeide 22 jaar te zijn, maar „om veiligheidsredenen" weigerde zijn naam te noemen, voegde er aan toe, dat hij sinds 1950 het plan had gehad haar Zuid-Korea uit te wijken. Dit was thans op een oefen- vlucht van de basis Pjongjang uit gelukt. Hij had niets geweten om trent de 100.000 dollar, die waren uitgeloofd voor het overbrengen van de eerste onbeschadigde Mig. „Ik stel geen belang in geld. Ik wilde slechts ontsnappen zeide hij. Indonesië vraagt offerte van Zweedse scheepswerven Volgens de „Financial Times" heeft Indonesië Zweedse scheepswerven of ferte gevraagd voor het bouwen van 34 schepen van verschillende grootte. Enkele werven hebben reeds prijsop- tave gedaan, doch de moeilijkheid is, at Indonesië aanzienlijke credieten voor de opdrachten nodig zal hebben. De Zweedse werven hopen, dat deze credieten door de regering zullen wor den toegestaan. VERKLARING IN STRAATSBURG. Raadgevende vergadering dringt aan op spoedige bekrachtiging De Britse regering heeft Dinsdagmiddag te Straatsburg bij monde van de parlementaire onderstaatssecretaris Anthony Nutting verklaard, dat zij „vierkant" achter de voltooiing van de Europese Verdedigingsgemeenschap staat. Zij is bereid met de E.V.G. betrekkingen aan te gaan, welke nauwer zijn dan enige, die zij tot dusverre gekend lieeft. Na een kort debat over de stand der Europese verdediging, ingeleid door de Nederlander Fens („de tyd is kort", zo zei hij), heeft de raadgevende vergadering met 47 tegen 10 stemmen, bij 18 onthoudingen, een aanbeve ling aanvaard, waarin op spoedige bekrachtiging der E.V.G. wordt aange drongen. Het aangenomen besluit legt na druk op de dringende noodzaak van de voortzetting der bewapening. Het betuigt instemming met de toezeg ging van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie het gehele gebied der aangesloten landen te verdedigen. In de resolutie wordt voorts de wens uitgesproken, dat zal worden voort gegaan met de ontwikkeling van mi litaire productie-programma's op lan ge termijn. Bovendien wil men nau were samenwerking scheppen tussen de Navo en de Raad van Europa. De Nederlandse afgevaardigde mr. Schmal laakte de veelvuldige afwe zigheid van ministers in de vergade ringen, in aansluiting op klachten van i n< teer Fens over gebrek aan mede werking van de zyde der ministerraad Procés tegen N.E.S.B. leiders op 30 September Paul van Tienen, de algemeen lei der van de N.E.S.B. voor Nederland en Vlaanderen, en mr. J. Wolthuis, landelijk leider dezer partij, zullen op Woensdag 30 September a.s. des morgens half tien voor de Amster damse rechtbank terecht staan. Hun wordt ten laste gelegd, dat zij hebben deelgenomen aan een verbo den vereniging. De rechtbank zal dus dienen uit te maken of de N.E.S. B. inderdaad als zodanig moet wor den beschouwd. van de Navo. Anthony Nutting verklaarde nog, dat de Britse regering meent geen en kele wijziging in de „haatpropaganda der Sow jets tegen het Westen" te hebben kunnen ontdekken. Voorts zeide hij, dat zijn regering de gevaren van een ontwapend en neutraal Duits land in het hart van Europa „al te duidelijk" acht. Nutting sloot zich volkomen aan by dr. Adenauers voorstellen voor een wederzijds veiligheidspact tussen de Sowjet-Unie en een Europese ge meenschap. Dit mocht volgens hem echter niet leiden tot een kristallise ring van de toestand in Oost-Europa en „tot permanente slavernij van de satellietstaten". Vrije verkiezingen en vrijheid voor een regering voor ge heel Duitsland om zelf bondgenoten te kiezen moesten volgens Nutting de basis voor een eventueel accoora tussen de grote mogendheden zijn. De sterrenwacht te Utrecht, het as tronomisch observatorium van de Rijksuniversiteit, dat gebouwd is op het eeuwenoude bolwerk Zonnen- burg, bestaat op 28 September hon- derd jaar. Op die dag zal een kleine herdenkingsplechtigheid plaats vin. den. Prof. M. G. Minnaert, de di recteur van het observatorium, geze- ten bij het ondereinde van de zonne kijker met grote spektograaf. Zeven zwaargewonden bij auto-ongeluk te Amsterdam Op de Amstelveense weg te Amster dam is Dinsdagochtend een personen auto tegen een taxi gebotst. Zeven personen werden zwaar gewond naar het Wiihelmina-gasthuis overgebracht. De bestuurder van de personenauto wilde ter hoogte van de Ringspoor- baan een voorligger inhalen, geraakte daarbij in een slip en kwam daardoor dwars op de linkerweghelft terecht. Op dat ogenblik werd de auto in de flank gegrepen door een taxi uit Am stelveen. In de personenauto bevonden zich de familie Camphens uit Amsterdam, hun beide kinderen van vier en zes jaar, de kapelaan P. Fettero en de 20- jarige medische studente mej. Ria van Rijn. Zij waren op weg naar een brui loft in Nieuwveen. De taxi-chauffeur kreeg een shock en is, evenals de passagier in de taxi, die een kaakfractuur opliep, naar het Gasthuis vervoerd. Maandag is een tweejarig jongetje verdronken in één der vijvers van het Dr. Poelsoord bij Maastricht. Het was het zoontje van de heer Nievelsteln, ad ministrateur bij dit rustoord. De kusten van West-Europa heb ben Dinsdag te lijden gehad van de hevigste stormen sinds die van Fe bruari j!., toen zich in Zuid-West-Ne derland, België en Oost-Engeland ernstige overstromingen voordeden. Dé uit zeven leden bestaande be- KIKVORSMANNEN IN ACTIE Convooien zullen aangevallen en verdedigd worden Nu de activiteiten van de grote Noord-Atlantische marineoefening „Ma riner" in de komende dagen zich ook zullen uitstrekken tot het Zuidelijk deel van de Noordzee en dus ook tot de Zeeuwse kustwateren en de Scheldemonding. zal men in Zeeland en meer in het bijzonder wellicht in de marinestad Vlissingen hiervan het een en ander gaan ervaren. Vlootconcentraties, convooien, mijnen-acties, ja mogelijk zelfs kleinere of grotere operaties te land als gevolg van het optreden van kikvors mannen", kano-mensen en saboteurs, zullen zich kunnen voordoen, juist zoals dit in geval van een werkelijke oorlogstoestand mogelijk zou zijn. De oefening Mariner", die juist een week geleden op de Atlantische Oceaan is begonnen, zal zich voor een belangrijk deel in de periode van 24 September tot 4 October ook in onze omgeving afspelen. Het doel van deze oefening ligt in de eerste plaats in de beproeving van de samenwerking van de drie grote N.AV.O.-commando's (het Atlan tische, het Europese en het Kanaal commando) in alle taken, welke deze commando's in oorlogstijd ten deel zouden kunnen vallen. Schout bij nacht F. T. Burghard fungeert weder om als Admiraal-Benelux en heeft daartoe tijdelijk zijn hoofdkwartier naar Walcheren verplaatst. Zijn post vormt één van de vijf onder-comman do's, welke geplaatst zijn onder het Kanaalcommando van admiraal Sir John Edelsten. Een zeer belangrijk onderdeel van de oefening, waarschijnlijk het be langrijkste, zal gelegen zijn in de be proeving van het convooi-systeem en juist dit onderdeel zal zich ook in de Zeeuwse kustwateren afspelen. Er zul len „echte" convooien varen voor gesteld door allerlei marine-hulpsche pen die geëscorteerd worden en verdedigd, wanneer de „vijand" ze mocht aanvallen- Deze convooien zul len zich o.m. naar Vlissingen (en ver der naar Rotterdam en Oostende) be geven en het „gevaar" is dus zeker niet denkbeeldig, dat zich in deze om geving b.v. luchtaanvallen of aanval len van onderzeeboten, motortorpedo boten of afzonderlijk opererende vij andelijke eenheden (z.g. raiders) zul len voordoen. Daarnaast kan men vanzelfsprekend ook allerlei mijnenacties verwachten. Tegen al deze aanvallen zal moeten worden opgetreden, defensief en mo gelijk ook in de vorm van een tegen offensief. Aan de kust zijn radar-appara ten opgesteld, welke de nadering van vijandelijke eenheden snel en zeker moeten signaleren. Ook de Mijnen-Uitkijkdienst wordt ingeschakeld, welks posten niet door vrijwilligers worden bezet, zoals aan vankelijk in het voornemen heeft ge legen, maar door miliciens. Bij wijze van herhalingsoefening komt hiervoor een aantal manschappen op en het is juist voor dit onderdeel, dat een deel van de Vlissingse burgerij in kwartiering krijgt. Een deel van de ze „Mijnenwachters" komt Donderdag al naar Vlissingen dienstplichti gen, die reeds onder de wapenen zijn en ongeveer 150 man verzamelt zich Maandag en Dinsdag in het Ma rine-Opkomstcentrum te Voorschoten en zal vandaar naar Zeeland worden overgebracht Overigens brengt de oefening „Ma riner" zoveel marinemannen naar Vlissingen, dat, zoals reeds gemeld, op (vervolg op pag. 2) manning van het lichtschip Saint Go- ven in het Kanaal van Bristol (Zuid- West-Engeland) moest met een red dingboot van boord worden gehaald, toen het lichtschip in een storm met een windsnelheid van 110 kilometer per uur water begon te maken. Een vliegtuig van de British Euro pean Airways werd door een ruk wind gegrepen, toen het op Quernsey een van de Kanaal-eilanden, landde. Het landingsgestel sloeg door de vleugels en de machine ploegde zich een weg over een vliegveld, voordat het tot stilstand kwam. De inzitten den kwamen met de schrik vrij. Langs de Britse kust werden in al lerijl versterkingen naar de dijken gevoerd, toen het water sterk steeg. Van een ernstige doorbraak werd echter geen melding gemaakt. Evenals in Engeland werden ook in Noord-Frankrijk talrijke bomen ont worteld en telefoonverbindingen ver broken. De scheepvaart ondervond vertraging. Kleine vaartuigen bleven binnengaats. Tweede Kamer vergadert vanmiddag niet. De vergadering der Tweede Ka mer, welke was uitgeschreven tegen hedenmiddag en waarin o.a. aan de orde zou komen voortzetting der behandeling van de coördinatiewet- ten sociale verzekering, is op ver zoek der regeling tot nader order uitgesteld. DE VERWACHT: NU EN DAN REGEN. Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid- en Zuidwest On- f eveer dezelfde temperaturen als gis- eren. ZON EN MAAN. 24 September Zon: op 6.29 onder 18.35 Maan: op 18.33 onder 8.23

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 1