Vaïida&g komen 460 tan?» in actie bij de grote aanval Do verdwenen beeldjes LANDBOUW MOET MEESPREKEN IN NIEUWE VLASINDUSTRIE HUISVESTING AMSTERDAMSE UNIVERSITEIT BESCHAMEND JIMMY BROWJN en de oranjehemden Een BOEK voor 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953. IN HET HOOFDKWARTIER Goede vorderingen sinds vorig jaar (Van een eigen verslaggever) DUITST.AND-TE-VELDE, MAANDAGAVOND Op een pas gerooiil aardappelveld staat in de grauwe neve! van de Maandagmorgen de eerste Nederlander, die eeri manoeuvre-aanval leidt van een Nederlands leger korps, waaraan een Britse tankdivisie en een Canadese legerbrigade zijn toegevoegd. Een korte, godrongen figuurHij rookt niet en slaapt bijna niets. H'j is uiterst weinig in zijn hoofdkwartier en bijna altjjd bU zUn troepen. Er daalt een helieoptère en daaruit stapt generaal Cassels. Wie deze naam zegt. zegt Delmenh^rst-1945 en Korea. Generaal Cassels heeft de oefening „Grand Repulse" in elkaar gezet. Genei aal Cassels zegt: „Het gaat schitterend, het gaat zeer vlug! Kou ten? Ja. er zijn wel fouten gemaakt. Het te dicht op elkaar rijden van de colonnes kwam zowel bij Noordland als bij Westland voor. Er is in de af gelopen nacht dan ook gebombar deerd door de luchtmacht, al werkte het weer niet mee". Generaal Opsomer gebaart levendig, steekt zijn handen in de lucht en zegt „Dat was weer in mijn voordeel". Generaal Cassels vindt de Neder landse soldaten bijzonder enthousiast. Hij zag hoe ze tot hun borst door het water gingen om een rivierovei gang te forceren. Ze spelen het spel goed mee, deze Nederlandse jongens! Even later zit generaal Opsomer in zijn hoofdkwartier met zijn stafchef, generaal G. J. Lefèvre. „Wij weten nu", zegt hij, „waar de hoofdmacht van de tegenstander ligt". Op de kaart wijst hij een plek aan tussen twee ivieren. Öp de linkerflank te gen de éne rivier bevinden zich de mannen van de vierde divisie, op de rechterflank, eveneens tegen een klei ne rivier, staan de Canadezen. Gene raal Opsomer overlegt kort met zijn officieren. Hy hoort nun soms te gengestelde meningen en hy neemt snel zijn beslissingen. Vandaag nog moet do vierde divisie vier bruggen slaan over de rivier en de overgang forceren. Op de linkerflank moeten de Canadezen vooruit. „Ik wil", zo zegt generaal Opsomer, „weten waar de hoofdweerstandslijn van de tegenstander ligt om morgen nacht de grote aanval te beginnen". Uit deze beslissing van generaal Opsomer blijkt, dat de grote troepen concentraties nog niet worden inge zet. De Britse pantserdivisie, die de beslissende stoot moet geven, blijft nog in de achterhoede. Merkwaardige beslissing, vooral voor een toeschouwer, die het pl^11 van de Noordland-aanvoerder kent. Deze toeschouwer constateert dan, dat generaal Opsomer zich niet om de tuin heeft laten leiden. De gene raal richt zijn grote aanval niet tegen de rivierversterkingen, die achteraf wellicht geen hoofdweerstand zouden blyken te zjjn. Daardoor zou zjjn gro te aanval immers een slag in de lucht kunnen worden. Na dit spannende ogenblik in het hoofdkwartier, worden de orders ge geven: „Vooral op het middenfront vandaag met kracht doorstoten. De Canadese Lloyd-brigade moet in het vijandelijk front een gat maken, waarin de Britse pantserdivisisie straks zal oprukken". Goede vorderingen Generaal Lefèvre zet met glaspot lood de opmarslynen op het celofaan- papler, dat de stafkaart bedekt. Als generaal Opsomer vertrekt heeft ge neraal Lefèvre nog evn tijd om ons te verzekeren, dat bij deze manoeu vres blijkt hoezeer men sinds verleden jaar gevorderd is. Het geheel loopt uitstekend. Er zijn fouten gemaakt. Op een en kel punt is er een verkeers-ehaos ge weest. Men zal daaruit lering moeten trekken. Dan waren de radioverbin dingen nog al eens de lucht uit, voor al in de laatste 12 uur. Dat was een zwak punt. Maar. zo zeide de gene raal, er is ambitieus gewerkt! Als We even later generaal Opso mer toch weer bij zijn hoofdkwartier aantreffen, spreekt ook hy over de ?;rote vooruitgang, ondanks de hopen outen, die er gemaakt zijn, maar net grote geheel van de beweging niet geschaad hebben. De samenwerking met de Engelsen was uitstekend. Ze hebben, yoor zover ze onder zyn be velen waren gesteld, meer dan volle medewerking gegeven. Dan verlaten we het hoofdkwartier, dat pas enkele uren is gelegen op de ze modderige bosgrond. Deze nacht Gentleman -oplichter gearresteerd De Hilversumse politie heeft de 51-jarige J. B. gearresteerd, die zich in da laatste vijt jaren schuldig heeft gemaakt aan flessentrekkerij op gro te schaal, waarmede een bedrag van vele tienduizenden guldens is ge moeid. Hij deed o.m. „grote zaken met firma's in Zwitserland en Duitsland en wist ook een Hiiversums bankier belangrijke credieten te ontfutselen. B. is een uitstekend gekleed „gentle man", zeer welbespraakt, die in Zwit serland en Duitsland grote partyen horloges, wasmachines, bontmantels en andere kleding kocht, die hij in Nederland ver onder de prijs van de hand deed. hetgeen hem gemakkelyk viel daar hij zijn leveranciers nimmer betaalde. Zijn practyken eisten veel vuldige verhuizing. Hii woonde o.a. in Delft, Naarden, Loosarecht, Hili sum. Doorn. Driebergen, Boxtel laatstelijk in Soest. In Hilversum had hij een grote villa gehuurd, die hij voortreffelijk liet inrichten. Daar ontving hij zyn gasten, ook de buiten landse, op zeer gastvrije wyze en aan gezien hy bovendien in een zeer dure gehuurde en nooit betaalde wagen rondreed, bleef de achterdocht omtrent zijn financiële positie lange tijd sluimeren. werd het nl. in regen en duisternis over een afstand van 80 km. uit het achterland naar de frontlijn ver plaatst. Deze nacht ook hebben duizenden jon gens niet geslapen, want kilometers lange colonnes bewogen zich langs de wegen voor het vervoeren van mu nitie en van al het andere, dat direct achter de frontlijn voorhanden moet zijn. Nieuwe kampen moesten betrok ken worden en de vereiste dekking aangebracht. By zo'n nieuwe legerplaats zien wij een groep van de Verbindings dienst naast een radiowagen. Wij stellen de vraag of het met de verbindingen wel eens mis is ge weest. De mannen zien ons zo fa natiek aan, dat we niet verder durven vragen. Ze dulden geen smet op hun Verbindingsdienst! Ten slotte de laatste trontberich- ten: Maandagavond waren de vier bruggen over de beide rivieren gesla gen. Dinsdagnamiddag en Dinsdag nacht komt het hoogtepunt van de grote actie, waarbij 400 tanks betrok ken zullen zijn. Maandag werd aan de commandanten van Noordland en Westland gelegen heid gegeven in het gebied van nun tegenstander drie doelen aan te wij zen voor atoomaanvallen Deze aan wijzing geschiedde echt»* al'een uit studie-overwegingen. Ten slotte vermelden we nog. dat de Franse maarschalk Juin Maandag een bezosk bracht aan het N'derland- se hoofdkwartier. In KnreR ziin 3400 Sevan? w 7oe'" De Noordelijken in Korea nebben de mil'.Pre wapenstilstandscommis- sie medegedeeld, dat zij het meren deel der 3400 man. die volgens de ver bondenen niet als krijgsgevangenen waren opgegeven, hoewel zij volgens hen wel in Noordelijke handen zyn, nooit gevangen hebben genomen. Zij verwijten op hun beurt de ver bondenen 98.742 Chinezen en Noord- korcanen vast te houden zonder hen op hun lijsten te hebben vermeld. Op 10 September j.l. waarschuw den de Amerikaanse militaire autori teiten de verwanten van vermiste V. N.-militairen niet te veel hoop te koes teren, dat de vermisten nog in leven zijn. Het ministerie van defensie ver klaarde, dat het niet kon nagaan, of de vermisten in leven waren of ge storven in gevangenenkampen of op „dodenmarsen". ONVERKORTE STEU N NOODZAKELIJK Heffing van 20.per hectare vlas voor 1954 voorgesteld. Het welslagen van de laboratorium proeven om vlas snel en met weinig kosten om te zetten in vezel en ge sponnen draad, heeft zoals bekend plannen doen rijzen om een proef fabriek te bouwen. In deze fabriek zal het nieuwe procédé worden uitge werkt en voor fabricage op grote schaal geschikt kunnen worden ge maakt. Voor bouw en inrichting van deze fabriek is 1,5 millioen gulden nodig. Het Nederlandse gepatenteer de procédé zou bij ontwikkeling op industriële schaal grote voordelen voor de vlastelers kunnen gaan op leveren. De Stichting voor de Landbouw acht het deelnemen door de vlastelers en andere by de vlasteelt belangheb benden (als verpachters van vlas- land) aan de op te richten proeffa briek van zeer groot belang. Deze fa briek kan dan immers het onderzoek voortzetten en de mogelijkheid ope nen om de eigen vlasoogst geheel in eigen land te verspinnen. By welsla gen zou de fabriek, in de vorm van een naamloze vennootschap, kunnen overgaan tot het uitgeven van licen- sies op de verleende octrooien. Door het bestuur van de Stichting voor de Landbouw worden dan ook plannen overwogen om tot het vor men van een nieuwe rechtspersoon (stichting) te komen, door welke ten behoeve van alle vlassers een pakket aandelen van 400.000 gulden in de te bouwen proeffabriek zou worden be heerd. Op deze manier zou bij welsla gen van deze proeffabriek de land bouw aanzienlijke zeggenschap in een nieuwe, belangrijkeindustrie kun nen krijgen. De vier ton, die voor deelneming nodig zijn, zouden door een bijdrage van 20 gulden per hectare geplant vlas over 1954 byeen gebracht kunnen worden. Dit voor het verdere onder zoek te storten bedrag zou bij welsla gen later desgewenst terugbetaald kunnen worden. Het noodzakelijke intensieve onder zoek, zal, naar mening van het stich tingsbestuur, niet de verwachting mo gen wekken, dat reeds binnen enkele jaren een radicale ommekeer in de vlasindustrie voltrokken zal zijn. VVèl worden de perspectieven van het nieu we procédé zodanig geacht, dat on verkorte steun noodzakelijk is. Voor de militairen van het 1ste Ne derlandse Legercorps, die deelnemen aan de oefening Grand Repulse" in Duitsland, bestaat geen huisvestings probleem. Een aantal tweepersoons kamersin het Nederlandse leamp. Onderzeebootjager „Gelderland" te water gelaten. Onder grote belangstelling is bij Wil- ton-Feijenuord te Schiedam de onder zeebootjager „Gelderland" te water gelaten. Nadat mevr. HeringaPleyte, echt genote van de schout bij nacht B. D. C. W. Heringa, de doopplechtigheid had verricht, gaf de heer S. van West. me de directeur van de werf, een terug blik op de meer dan honderd-jarige historie, welke Wilton-Fijenoord met de Kon Marine verbindt. Hij betreur de het. dat de vlagofficier materieel, vice-admiraal F. Stam, niet meer is. Erepromotie H. J. v. Doortie De buitengewone vergadering, wel ke telkenjare door de senaat der Technische Hogeschool te Delft in de tweede helft van September wordt be legd om de rector-magnificus die zoals men weet hier voor een periode van vijf jaren is benoemd gelegen heid te geven de lotgevallen van de hogeschool in het afgelopen studie jaar de revue te laten passeren, was Maandag van meer betekenis dan an ders: In de vergadering in de Wester- kerk is n.l. na de rede van de rector, Erof. dr. O. Bottema, het diploma van octor in de technische wetenschap, honoris causa, uitgereikt aan de heer H. J. van Doome, directeur van Van Doome's Automobielfabriek te Eind hoven, wien het eredoctoraat, gelijk men zich zal herinneren, op 1 April van dit jaar werd aangeboden bij ge legenheid van het zilveren jubileum van de D.A.F. Als promotor trad op prof. ir. J. J. Broeze, hoogleraar in de werktuig bouwkunde. Hij hield een rede, waarin hij in de eerste plaats een korte le vensschets gaf van de promovendus. Zich vervolgens tot de heer Van Doome wendende, zei spr. o.m., dat de senaat zich omtrent zyn persoon direct het beeld had gevormd van een uitzonderlijke figuur, kundig, ener giek, inventief en ondernemend. Advertentie Knap óp die «mogelijke schuur met f*f IH 11 FLEURIGE TINTEN MAT EN GLANZEND FEUILLETON DOOR PATRICIA WENTW0RTH Plotseling liep hij de straat verder in, sloeg linksaf en bekeek de uitstal ling van Jonathan Moore. Hij zag mooie rode en witte ivoren schaak stukken van Chinese makelij, bewon derde de buitengewoon kunstige en nauwkeurige uitvoering er van, richt te zich eensklaps op, duwde de deur open en trad binnen. Op het geluid van de bel trad Elisabeth hem te gemoet en met één slag was elk spoor van boosheid of ontstemming verdwenen. „Carr!" riep ze uit, terwijl ze elk aar aanzagen. Slechts een ogenblik kon hij naar haar kijken als naar een vreemde, want ofschoon ze elkaar in bijna vijf jaar niet gezien hadden, had hij haar toch altijd gekend. Maar dit ene ogen blik zag hij haar alsof het de eerste keer was: haar lange slanke gestalte haar heldere oogopslag, de bruine van het voorhoofd weggestreken ha ren en de vlugge, een beetje weifelen de glimlach. Zy opende het gesprek, met haar stem, waarvan hij altijd had gehouden een lieve, heldere stem, ernstig en vriendelijk. „Carr... wat leuk! 't Is al zo lang geleden, nietwaar?" „Een millioen jaren!" riep hij uit, achteraf over die ontboezeming zelf verbaasd. Maar ja, 't kwam er by Elisabeth niet op aan: dat was altyd zo geweest. Ze stak een hand uit, maar niet om de zijne te vatten. Het was een gebaar, dat hij van ouds kende. „Zo lang denk je? Och, arme jon gen! Maar kom verder en laat ons wat praten. Oom Jonathan is naar een verkoping." Hij volgde haar naar de kleine huiskamer achter de winkel, een ka mer met wat schamele, maar gemak kelijke stoelen, ouderwotse pluchen gordijnen, de slordige lessenaar van Jonathan Moore. Elisabeth sloot de deur en ze hadden evengoed in de wereld van vóór de zondvloed kun nen wezen. Na wat in een muurkast te hebben gerommeld, bracht ze een doos met caramels te voorschijn. „Houd je er nog altijd van?" Ik denk van wel. Als je eens van iets houdt, blyf je het immers doen, niet waar?" „Dat weet ik zo niet." „O, ik wèl; ik ben er zeker van," lachte ze. „Wat er ook gebeurt of niet gebeurt, ik zal altijd dol op ca ramels zijn. Ik ben er steeds dank baar voor geweest, dat ik ze kan eten zonder ook maar een ons aan te ko men. Kyk, ik zet de doos tussen ons in, dan kunnen we allebei eruit ne men net als vroeger." Nu lachte hy ook en alle gevoel van spanning verdween. Weer by Eli sabeth zyn was zoiets vertrouwds, zoiets prettigs, dat je er niet eens over behoefde te denken. Een oude jas, oude schoenen, oude vrienden... o, helemaal niets van romantiek, niets gedwongens of veeleisends, maar wat konden ze je een rust geven! „Is het nog te vroeg voor de thee?" informeerde Elisabeth. „Ik zal ze gauw zetten...", maar nu fronste Carr weer het voorhoofd. „Neen, ik heb Fancy bij me... Fran ces Bell. We logeren bij Rietta, Fancy laat zich nu kappen by Hardy en zal thee willen hebben als ze daar van daan komt." Elisabeth keek Carr met haar hel dere ogen peinzend aan. „Zou je haar niet hier kunnen brengen?", vroeg ze. „Ik heb juist een nieuwe cake gebak ken." „Ja, dat is goed," antwoordde hy. (Wordt vervolgd) RECTOR BIJ OVERDRACHT Circa 40 der studenten haalt „doctoraal" niet Aan de Nederlandse universiteiten zijn Maandag de jaarlijkse rectoraats- overdracliten gehouden, waarbij de scheidende rectoren zich in toespraken richtten tot curatoren, professoren en studenten. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam droeg prof. mr- dr. G. van den Bergh zijn waardigheid als rector- magnificus over aan prof. dr. M. W Woerdeman. In zijn toespraak herin nerde prof- v. d. Bergli er aan, dat zijn opvolger tengevolge van de nieuwe bestuursvorm, neergelegd in de veror dening tot regeling van de universiteit van Amsterdam, vermoedelijk vele jaren zijn functie zal bekleden. Nadat spr. zijn tevredenheid over de nieuwe regeling had betuigd, sprak hij o.m. over de huisvesting der universiteit, welke hij voor stad en land bescha mend noemde. De hoogleraar vergeleek het gebouw met een „ietwat vertimmerd ouder wets oudehliedengesticht" en hij sprak Ontevredenheid onder Amsterdams trampersoneel Deputatie voor gesloten stadhuishekken Maandagochtend heeft een deputa tie van 6 conducteurs en bestuurders der Amsterdamse gemeentetram zich tevergeefs by het stadhuis vervoegd, de hekken waren dicht en de portier kon de deputatie slechts antwoorden, dat noch de op dat ogenblik verga derde commissie van bijstand (be staande uit gemeenteraadsleden noch de wethouders Franke of Van Wyk bereid waren hen te ontvangen. Een 100-tal in uniform gestoken trambestuurders en -conducteurs stond als zwygende bevestiging van de ontevredenheid in de gelederen van het trampersoneel aan de overzyde van de gracht bij het gemeentelyk girokantoor te wachten tot hun ka meraden zich by het stadhuis meld den. Onverrichterzake keerde de delega tie terug. Het doel was geweest de commissie van bystand een toelich ting te geven op een Zaterdag ver zonden motie, waarin het personeel protesteert tegen de moeilijkheden, waaronder het gebukt gaat. De grie ven zyn drieledig: vele leden hebben in verband met personeelstekort nog verlof te goed, sommigen zelfs van verleden jaar. Voorts acht men her ziening der lonen nodig. En tot slot wenst men verandering in het scherpe „op tyd rijden", dat de directie van het personeel vergt. Er komt thans een pauze in dit conflict van 10 dagen. Hebben de be voegde instanties dan nog niet gerea geerd, dan zal het personeel (voor zover het zich achter deze actie uit gaande van de Commissie Unievebond heeft geschaard) overwegen „model te gaan rijden". De trams zouden dan bij iedere halte stil houden, keurig door de bochten ryden en niet meer passagiers meenemen, dan in de wa gens als maximum staat aangegeven. 109. De kellner van 't café ..Op 't Hoekje wilde te gen Jimmy juist een héél verhaal afsteken over dfe Ballewipper. die vlak tegenover de zaak woonde, toen Jimmy plotseling zijn stoel achteruit schoof en op sprong. Hij wierp een paar gulden op het tafeltje voor de gemaakte vertering, greep het touw van Henkle, mompelde iets van tot ziens en rende de gelagkamer uit. nagestaard door een kellner, die een paar maal de schouders ophaalde. Zo'n rare klant had hij nog nooit ontmoet. Die zat eerst op z'n dooie gemak drie kopjes koffie te lurken en smeerde hem toen zo ijlings als een hond, die op z'n staart werd getraptJimmy's haas* was overigens meer dan verklaarbaar, want de man hij deze reis naar Utrecht had ondernomen de heer Barend Ballewipper had zo juist zijn huis ver laten en Jimmy was heel erg nieuwsgierig of de proei die hij met hem wilde nemen zou slagen Terwiil hp de uitgang van het café uitsnelde, deed Jimmy een greep In zijn achterzak en haalde een zwarte lap tt voorschijn die een der indringers in zijn huis had ver loren. Jimmy had namelijk zo'n idee, dat de bezittel van deze zwarte lap en Meneer Ballewipper één en de zelfde persoon warenHij hield toen hij de straat was overgestoken Henkie de lap onder z'n neus en zei: Zoek Henkie, zoek!" de wens uit, dat het gemeentebestuur van Amsterdam zou overgaan tot de schenking van een gebouw, universi teit en Amsterdam waardig. Voorts wijdde spr. enkele woorden aan de groentyd Prof. v- d. Bergh kwam tot de conclusie, dat hy „al met al" niet met enige geestdrift over de groentijd als geheel kon spreken. Evenmin verdiende de groentyd even wel de fiolen van toorn, welke ande ren er over hebben uitgestort, aldus spr., die de groentijd, mits goed gere geld en onder strenge leiding van be sturen. acceptabel noemde. Te Leiden droeg prof dr. J, J. L. Duyvendak het rectoraat over aan prof. ml-. J. J. M. van Bemmelen. In zijn rede wees prof. Duyvendak o-m. op de noodzaak van een spoedige her ziening van de universitaire sala riëring en hij noemde de toestand be schamend voor degenen, die op hun zeventigste jaar met pensioen gaan. Het feit, dat ongeveer 40 pet. van de Nederlandse studenten het doctoraal examen niet haalt, achtte spr. een ge volg van de onvoldoende organisatie van de universiteiten ten aanzien van de huidige maatschappij. Prof. dr. V. J. Koningsberger, rec tor-magnificus aan de Ryksuniversi- teit te Utrecht, noemde het.toegeno men contact met het buitenland ver heugend. In Utrecht w.-ren in het af gelopen jaar 138 buitenlandse studen ten. Prof. Koningsberger droeg het rectoraat over aan prof. dr. H. C. Rümke. Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam droeg prof. dr. J. H. Kernkamp het rectoraat over aan prof. dr. B. Schendstplc; prof. dr. M. J H. Smeets van de Kath Eco nomische Hogeschool te Tilburg deed zulks aan prof. mr. W. C. L. van der Grinten. De rector-magnificus van de Ryks- universiteit te Groningen, prof- mr. J. H. Beekhuis hield, na verslag over het afgelopen jaar te hebben uitgebracht, een rede over „Contract en Contracts vrijheid". waarmede hij het rectoraat overdroeg aan prof. dr. P J. van Win ter. Aan de R.K. Universiteit te Nijme gen tenslotte volgde prof. dr. J. N. H. Robbers prof. mr- Ch. J. M. Petit op als rector-magnificus. Communisten m Perzië worden verbannen De Perzische premier, generaal Za- hedi, heeft Maandagavond 150 com munisten „verbannen" "aar.„ 'iet woeste Westelijk deel van Perzië. Ook een ni et-communist werd ge deporteerd. namelijk Chalil Maleki, leider van de party van „de derde macht", een sterk nationalistisch ge tinte organisatie, die Mossadeq in de laatste dagen van diens regering steun had verleend. Officieel is in Teheran vernomen, dat Abdollah Entezam. broer van de Perzische delegatieleider bij de Ver. Naties. Maandag is aangewezen als minister van buitenlandse zaken. Se nator Amir Hoessein Baktari is be noemd tot minister zonder porte feuille. Voorts zou de voormalige Per zische ambassadeur in Londen. Solie- li, uitgenodigd zijn tot de regering toe te treden. Voorts is in Teheran vernomen, dat sedert de machtsovername door ge neraal Zahedi in Teheran en omge ving 900 personen zijn gearresteerd. In ae afgelopen vier dagen zijn 108 personen naar het Zuiden van het land gedeporteerd en 38 naar Khor- ramabad. De voormalige onderminis ter van defensie, generaal Mohanna, is Zondag op vrije voeten gesteld. H.B.S.-ERS. In de traditionele uitvoering en even verzorgd als altijd verscheen bij de kantoorboekenfabriek L. C. C. M. de Bruyn te Roosendaal de uit gave 1953-1954 van de H B.S.-agen- da. Het boekje is handig en over- zichtelyk uitgevoerd en verlucht met niet minder dan 41 kunstdrukplaten. Voorts is achterin een overzicht van alle belangryke wiskundige formules opgenomen en natuurlyk ontbreken ook de diverse staten voor het note ren van proefwerken, behaalde cijfers uitHeleende boeken e.d. niet. Uit de verdere inhoud vermelden wij korte populair-wetensehappelyke beschrij vingen van tal van onderwerpen, spreuken en gevleugelde woorden op vrijwel iedere pagina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 4