BRYLCREEM Veel dank en weinig critiek voor het dijkherstel Zeeuwse Almanak TANDEM v lekkerste halfzware shag/ VERHOGING KADEMUREN VOOR 1 DECEMBER GEREED Concentratie van dijksbeheer NATIONALE C.J.M.V.-BONDSDAG IN 1955 IN ZEELAND Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 15 SEPTEMEER 1953 ZEEUWSE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND Minister maakt ernst met oplossing polderlasten-probleem" „Hoewel het einde van liet herstel nog- verre af is, Is er alle aanleiding tot grote danUbaurheid en weinig redenen tot critiek over de wijze waar op het dijkherstel is aangevat. Wie had in de Fehmnrl-dagen kunnen en durven verwachten, dat het herstel thans reeds zover gevorderd had kunnen z\jn Wc willen ons dan ook de tolk maken van alle polders en waterschappen, om de Regering onze diepe erkentelijkheid te betuigen voor de getroffen maatregelen voor 't herstel en voor de grote financiële steun. Ook aan de Dienst Dijkherstel Zeeland, de Provinciale Waterstaat, de Polders en Waterschappen en alle anderen, die de strijd tegen het wa ter hebben gevoerd". Aldus verklaarde de voorzitter van de Zeeuwse Pol der- en Watorschapsbond, de heer P. J. J. Dekker, in zijn openingswoord op de Maandagmiddag in de beurszaal van hotel ,,de Korenbeurs" te Goes gehouden algemene vergadering- van deze bond. Bij de aanvang herdacht de voor zitter de slachtoffers van de 1 Febru- ari-rnmp, om zich vervolgens tot de verschillende autoriteiten te richten. Naast het herstel van de hoofd- en buitenwaterkeringen, heeft eveneens het herstel van net binnenbeheer in de polders en waterschappen de grote belangstelling. In verband met de a. s. herverkavelingen, pleitte de voor zitter daarom voor een behoorlijke vertegenwoordiging in de te benoe men Herverkavelingscommissie. Ten aanzien van het vraagstuk van de hoge polderlasten, gaf de heer Dek ker nog als zijn mening te kennen, dat het de huidige minister van Wa terstaat ernst is om mede te werken, dit vraagstuk tot een oplossing te brengen. Op de begroting 1953 heeft Economische delicten voor de politierechter. Voor de Economische Politierech ter te Middelburg had zich te ver antwoorden de 23-jarige commissi- onnair en vlasbewerker A. v. H. te St. Jansteen. Deze had zich in het jaar 1952 verschillende malen schul dig gemaakt aan het kopen, verko pen en afleveren van grote hoeveel heden vlas zonder in het bezit te zijn van een erkenning als vlasser en vlashandelaar. Hiervoor werd hij veroordeeld tot een maand gevange nisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Drie Zeeuwsch-Vlamingen, L. v. P., paardenslager te St. Jansteen. L. v. C., landbouwer te Terneuzen en de slager E. v. V. te Philippine, werden wegens overtreding van de Vlees- keurlngswet veroordeeld tot resp. 10 of 4 dagen, 1 of 1 dag en 10 of 4 dagen. G. v. H., landbouwer te Terneuzen en T. v. R., dierenarts te Sas van Gent, die in deze zaak even eens terecht stonden, werden van het hun telaste gelegde vrijgespro ken. De landbouwer J. C. de J. uit Bier vliet werd veroordeeld tot 200 of 1 maand onvoorwaardelijk, alsmede tot 200 of 1 maand voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd, omdat hij zon der een vergunning van de Provin ciale Voedselcommissaris 'n hoeveel heid rode peen had geteeld. Dit was in strijd met het Organisatiebesluit Voedselvoorziening. M. W., los werkman te Zierikzee, was zonder toestemming van het Arbeidsbureau bij zijn werkgever weggelopen, om elders een baantje tè nemen. Hiermede overtrad hij het Buitengewoon Besluit Arbeidsverhou dingen 1945, hetgeen hem kwam te staan op 25 of 10 dagen. De loondorser J. H. te Ovezande had in het najaar van 1951 verschil lende keren nagelaten om te zorgen, dat er dorsbriefjes aanwezig waren, als hij voor landbouwers aan het dorsen was. Dit kwam hem te staan op een geldboete van 15 of 6 da gen alsmede op 3 geldboeten van 10 te vervangen door 3x4 dagen. Veertien landbouwers uit West- Zeeuwsch Vlaanderen, die allen te recht moesten staan, omdat zij hoe veelheden groene erwten hadden ver handeld of gekocht als zaaigoed, zonder dat deze erwten door de des betreffende instanties waren ge keurd, werden allen van het hun te- ïaste gelegde vrijgesproken. PHILANTROOP Het jochie ping bijna geheel schuil achter 'n grote kak patates.frites e» de gehele Walcherse bus geurde naar de gebakken Eigenheimers. Zorgvul dig zocht' de kleine de aardappel- schijfjes uit het glibberige zakje en stopte ze met welbehagen in zijn vet tig-glimmende mondje. Eén grote echter liet hij liggen, zo dat dit imposante voorbeeld van Zeeuwse bakkunst langzamerhand eenzaam overbleef „Dat doet-ic nou steeds!" verklaar, de de aan het knaapje toegevoegde mama trots aan een toevallige buur vrouw. ,J2en appeltje voor de dorst zeg-ik-maar. En als alles op is, ge niet-ie volop van de laatste „Zo'n kind toch!" zei de buurvrouw beleefd. Inmiddels was Jantje aan zijn „ap peltje" toegekomen en alle passa giers wachten in spanning, wat hij er mee zou doen. Aandachtig bekeek de kleine een tegenover hem gezeten magere heer, die trachtte te glimlachen, stak hem de zak-met-de-éne-.friet toe en zei spontaan: „Voor jou!" Een golf van vertedering ging door de bus, terwijl mama haar kleine philantroop knuffelde voor z'n mens lievende daad. Doch terwijl de bleke heer met te genstribbelende kaken op de koud en st\jf geworden frituur kauwde, klonk plotseling het heldere stemmetje van de milde geveri ,,'t Gaf niks, mam mie. 't Was een vuile, die had tk laten vallen de minister van verkeer en water staat 1 millioen uitgetrokken voor de niet-planwegen. Voorts wordt een commissie benoemd, die het finan cieel bestel van het waterschapswe zen in studie zal moeten nemen. Alvorens prof. mr. Schilthuis daar. op het woord verkreeg voor het hou den van zijn elders in dit nummer weergegeven inleiding, werden nog een aantal huishoudelijke zaken afgehandeld. Het jaarverslag over 1952 werd goedgekeurd en de reke ning 1952 en begroting 1953 werden vastgesteld. De rekening sloot met een voordelig saldo van 949,70, ter wijl de begroting een totaalbedrag van 8149,70 aangeeft. De aftredende bestuursleden, de heren A. P. Koster, Griioskerke en H. C. van de Zande, Nieuwerkerk werden herbenoemd. Dank werd nog gebracht aan de Waterschappen van N. Holland, de Unie van Waterschapsbonden voor hun steunfonds en aan de Nat. Borg Mij. voor haar gift van 2000. Weer automatische telefoon in Eliewoutsdijk en Oudelande Sinds Maandag 1 uur kunnen de te- lefoon-abonné's van 't net Eliewouts dijk (waaronder ook Oudelande) weer automatisch telefoneren. In een korte bijeenkomst in de Centrale te Elie woutsdijk, die bij de ramp onder wa ter kwam te staan, sprak de adjunct- directeur van het telefoondistrict te Breda. ir. E. H. M. Terheggen, er zijn voldoening over uit, dat men de abon- né's thans weer automatisch kan be dienen. De burgemeester van Elie woutsdijk, de heer D. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochte- ren, die door het uittrekken van een stop de verbinding met het gemeente huis weer tot stand bracht, vertolkte de dank van de bevolking Hierna begaf men zich naar het postkantoor, waar afscheid werd ge- romen van de telefonisten, die in de afgelopen maanden met de handcen trale de abonné's hebben bediend. Kordaat reddingswerk Dezer dagen geraakte een motor sloep van de Koninklijke Marine, be mand met zes mariniers, die een lan dingsoefening uitvoerden, onklaar. De sloep dreef bij tamelijk ruw weer in de richting van de zgn. „Razende Bol", een zandbank bij Den Helder. Op Hr. Ms. „Dubois" werden licht signalen opgevangen. De kwartier meester H. C. Teulinck uit Vlissingen werd er met zijn sloepbemanning op uit gestuurd om hulp te verlenen. Na ongeveer twee uur mochten zij het genoegen smaken de motorsloep met bemanning te vinden en op sleep touw te nemen zodat de mensen die enkele hachelijke uren achter de rug hadden, veilig aan boord gebracht konden worden. Hr. M. „Dubois" vertrekt vandaag naar de Koreaanse wateren om daar fedurende veertien maanden dienst e doen. Advertentie Advertentie Uw hoofdhuid fris - Uw haar gezond heeft „voedingswaarde" voor Uw haar OMDAT Brylcreem waardevolle, versterkende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën bevat. OMDAT de oliën in Brylcreem geëmulgeerd zijn voor smetteloze haarverzorging. OMDAT massage met Brylcreem een dubbel voordeel geeft: altijd mooi haar - gezond haar voor altfld. BRYLCREEM beval geen gom geen zeep. County Perfumer/ Co. Ltd., Stam Imp. facq, Mot Jr., Afscheidsconcert Jo Vincent IX DE ÖOSTKERK TE MIDDELBURG Jo Vincent, die zoals bekend, zich uit het concertleven zal terugtrekken, zal op Dinsdag 22 September een af scheidsconcert in Middelburg geven. Dit concert wordt gegeveu in de Oostkerk met begeleiding van de or- Janist dezer kerk, de heer Jan Rijn. o Vincent zingt o.m. liederen van Schubert. Bach en Mozart. Zeeman ging passagieren maar kwam te laat aan boord terug Eindo vorige week liep het Israëli sche schip „Atsmaut" de haven van Vlissingen binnen in verband met het schuiven van een deel van de lading. Een van de opvarenden maakte van de gelegenheid gebruik om de stad in te gaan, maar toen de man niet op de door de kapitein aangegeven tijd aan boord terug was, moest het schip zon der hem vertrekken. De volgende dag is hij met de „Hadar", een ander Israë lisch schip, dat van Antwerpen kwam en dus Vlissingen passeerde, naar zijn land vertrokken. Nieuwe badinstallatie bij de „Azöte" te Sluiskil Aan de kade van de Compagnie Neerlandaise de 1'Azöte te Sluiskil is thans met een grote drijvende kraan een nieuwe laad-installatie geplaatst. Hierdoor is het aantal laadkranen op drie gebracht, zodat de vele verladin- gen sneller kunnen worden uitgevoerd. Beveiliging van Vlissingen tegen abnormale waterstand Volgende week Woensdag zal dooi de dienst van gemeentewerken te Vlissingen worden aanbesteed het ver hogen van de kademuren rond de z.g. Koopmanshaven. Zoals bekend gaat het hier om een grotere beveiliging tegen abnormaal hoge waterstanden, waardoor voorkomen moet worden, dat het water in een geval, als zich in Februari j.l. heeft voorgedaan, over de kademuren de stad kan binnenstro men. Om 't uitzicht op de haven niet al te zeer te schaden, worden in de verhoogde kademuren stukken uitge- Uitvoering Bergen op Zoom's- Mannenkoor op „Vrederust". Vrijdagavond gaf het mannenkoor uit Bergen op Zoom in de kerk van de Stichting „Vrederust" zijn jaar lijks vocaal en instrumentaal con cert, waaraan ditmaal medewerking werd verleend door het Koper Trio. Het kerkgebouw was tot de laatste plaats gevuld met een aandachtig gehoor. Het welkomstwoord werd ge sproken door ds. v. d. Berg. Onder leiding van de heer Kats werd be gonnen met „Wnoesji Bozjo" van Archangelsky, gevolgd door „Otsje Nach" van Apletscheief in de bewer king van Jos Franken. Na „Vesper" van Beethoven werd „Steel Away" in de bewerking van Jac. Kort gezon gen. Het Koper Trio speelde, onder lei ding van de heer Gieles, enige fraaie nummers. Na de pauze werden verscheidene reeds vroeger uitgevoerde nummers ten gehore gebracht. Met pianobe geleiding van de heer C. Geuze werd o.m. „Nachtgesang im Walde" van Schubert zeer goed gezongen. Be sloten werd met „Domine Salvam Fac" van Giezen met begeleiding van het Koper-Trio. Na afloop sprak de heer Geuze een dankwoord. Schroefloze tanker opgepikt door sleepboot De Noorse tanker „Beth", welke op weg van Puerto la Cruz naar Ant werpen de schroef kwijtraakte, werd op de Atlantische Oceaan opgepikt door de sleepboot „Loire" van L. Smit Co. Deze gaf het schip over aan de „Zwarte Zee" van dezelfde maatschappij, die het naar de haven van bestemming sleepte, vanaf Vlis singen geassisteerd door de sleepbo ten „Minerva" en „Pernis". spaard, die in geval van nood met schotbalken gesloten kunnen worden. Men rekent er op, dat het werk in de loop van de maand November opgele verd kan worden het bestek noemt als uiterste termijn: vóór 1 December zodat nog deze winter voldoende beveiliging ook voor abnormale situa ties zou zijn verkregen. Aanvankelijk meende men de verhoging nog enige weken vroeger gereed te kunnen krij gen, doch doordat enige whzSging in de opzet nodig is gebleken, kon de aanbesteding niet vroeger geschieden. De verhoging van de kademuren was n.l. door de dienst van Gemeentewer ken als metselwerk met een betonnen kern ontworpen; overleg met de Rijkswaterstaat leidde later tot het besluit het gehele werk in gewapend beton uit te voeren, hetgeen een om werking van de bestektekeningen noodzakelijk maakte. De heer G. Amsing overleden BEKEND INGEZETENE VAN THOLEN OVERLEDEN. Te Bergen op Zoom is op ruim 72- jarige leeftijd overleden de heer G. Amsing, eigenaar van de boekdruk kerij fa. Pot te Tholen. De heer Amsing werd op 28 Juni 1881 in Leeuwarden geboren als zoon van een eigenaar van een boekdruk kerij. Na op verschillende bedrijven in ons land werkzaam te zijn geweest, kwam hij op 27-jarige leeftijd te Tho len, waar hij in de boekdrukkerij van de heer Pot ging werken. Bij het overijlden van de lieer Pot in 1911 nam nij de zaak over. De overledene was voorzitter van het district Zeeland van de Werkge versorganisatie van het boekdruk- kersbedrijf en voorts lid van het hoofdbestuur. Ook was hij bestuurs lid van het departement Tholen van de maatschappij „Tot het Nut van het Algemeen", oud-lid van de Kamer van Koophandel voor Noord-West- Brabant en ere lid van de muziek vereniging „Concordia" en de gym nastiekvereniging „Olympia" te Tho len. Bij het 50-jarig bestaan van zijn bedrijf in 1932 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nas sau. De begrafenis is bepaald op Woens dagmiddag, 1 uur. Geref. Kerk te Aardenburg herdenkt 25-jarig bestaan De Geref. Kerk van Aardenburg herdenkt morgen het feit. dat zij 25 jaar geleden werd geïnstitueerd. Er wordt een herdenkingsdienst gehou den. waarin de plaatselijke predikant, ds. L. Ringnalda, zal voorgaan. Voor 1928 ressorteerden de Gerefor meerden van Aardenburg onder de kerk van Oostburg. In 1933 kon een eigen predikant worden beroepen (ds. J. A. Tiemens, thans te IJmuiden). De kerk aan de Sassenstraat werd 15 jaar geleden belangrijk uitgebreid, terwijl in 1952 naast de kerk een verenigings zaal gereed kwam. Thans ressorteert ook Sluis onder de Geref. Kerk van Aardenburg. De nieuwe loonregeling in de Kanaalzone Nu de nieuwe lóonregeling in de kanaalzone van kracht is geworden, nadat het College van Rijksbemidde laars er zijn goedkeuring aan had ge hecht, blijkt, dat ook c?.c arbeiders, die niet in de premie-regeling vallen, onder de z.g. „merit-rating" een gun stiger loonregeling zullen krijgen. De ingangsdatum van de nieuwe re geling is 1 Juli j.L In afwachting van de definitieve regeling wordt reeds een toeslag van 12ïi cent gegeven. Het resterende tegoed zal zo spoedig mogelijk in twee gedeelten worden uitgekeerd. Provinciale Commissie vergaderde in Breskens Te Breskens vergaderde dit week end de Provinciale Commissie voor Zeeland van de C.J.M.V., o.m. ter vaststelling van het werkprogram ma 19531954. De Voorjaarswerk- vergadering zal worden belegd te Goes op 20 Februari 1954. Te Zaam- slag zal op 8 en 9 Mei 1954 een week end worden gehouden voor de be stuurders der C.J.M.V.'s en de jon gensleiders. In de ringen zullen voor de bestuurders der C.J.M.V.'s cursus sen worden georganiseerd in verband met de nieuwe methodiek en even eens zullen er ringsgewyze trainings avonden komen voor de jongenslei ders. De Provinciale Bondsdag 1954 op Tweede Paasdag zal men ditmaal in Gent houden. Bovendien zal met de ze Bondsdag niet alléén de C.J.M.V. een toogdag beleven, daar de dag wordt georganiseerd in samenwer king met de C.J.V.F. en de Vlaamse jeugdbonden. De eerste besprekingen zijn reeds gevoerd en een regelings commissie is aan het werk getogen. De bedoelingen zijn; a. een grote morgen-bijeenkomst; b. een middag- bijeenkomst met toneel of spel; c. di verse excursies; d. een mars door de stad, eventueel met pijperkorpsen; en een sluiting in de openlucht. Voor de ze Bondsdag wordt een grote belang stelling venvacht. Voorts werd besloten het Bondsbe- stuur voor te stellen om op Hemel vaartsdag 1955, dus over twee jaar, de Nationale Bondsdag in Zeeland te Provinciale schietwed strijden te St. Annaland De aloude Zeeuwse schietsport heeft Zaterdag te Sint Annaland weer in het middelpunt der belang stelling gestaan. Op de schietbaan „Prinses Juliana" werden provincia le schietwedstrijden gehouden. De voorzitter der plaatselijke schietver eniging, de heer A. A. Goedegebuure Abr. zn., sprak een kort openings woord. Vooral in de middaguren heerste er een gezellige drukte op de schiet baan, daar er diverse verenigingen uit de provincie naar Sint Annaland waren gekomen, om de schietsport te beoefenen. Daar deze wedstrijden Zaterdag 19 September a.s. nog wor den voortgezet, is het thans nog niet mogelyk, om de uitslagen te geven. De tweede dag van de wedstrijd zullen ook de Nationale Reserve en het Politiekorps van het eiland Tho len hun medewerking verlenen. (Slot van pagina 1.) worden onderhouden door grotere waterschappen. In het verleden is concentratie vaak op tegenstand van de belanghebbenden gestuit. De Prov. Staten hebben echter toch de be voegdheid hiertoe over te gaan. In Zuid-Holland is onlangs besloten tot concentratie op Voorne en Putten met Rozenburg, terwijl eerlang ook voorstellen worden ingediend voor IJsselmonde en het Eiland van Dord recht. De dijkringen worden hier ook belast met de binnendijken. In Noord- Brabant worden thans twee grote waterschappen voor de zeewering gevormd. DE SITUATIE IN ZEELAND. Na gewezen te hebben op de bil lijkheid, dat ook de eigenaren van febouwde eigendommen bijdragen in e lasten, met daarbij een vertegen woordiging in het bestuur, gaf prof. Schilthuis zijn visie op de situatie in Zeeland. Het dijksbeheer in deze provincie is zeer sterk versnipperd. Er zijn polders die minder dan 1 km zee wering moeten onderhouden. Con centratie is zeer nodig, hetgeen ook wel wordt ingezien. De aandrang welke op dit punt door waterschaps besturen wordt uitgeoefend, geeft hiervan wel blijk. Ook het college van Gcd. Staten houdt zich reeds lang met dit vraagstuk bezig. Er bestaat echter soms de vrees, dat de steun van rijkswege voor de calamlteuze Solders daarbij in gevaar zou komen, ileider meende, dat er hiervoor toch wel een regeling te vinden zal zijn, om zo de concentratie niet achter wege te laten. De vraag is echter hoe deze con centratie tot stand te brengen. Moet dit uitsluitend zijn. voor het dijksbe heer of samenvoeging van gehele polders? Dit dient in elk geval afzon derlijk beoordeeld te worden, volgens prof. Schilthuis. Gezamenlijke belan gen moeten de grondslag zijn voor samenvoeging. In Zuid-Holland geeft men de voor keur aan centralisatie van dijksbe heer met handhaving van de polders voor bemaling. Concentratie van be maling en lozing kan nodig zijn, maar het gebied behoeft niet hetzelfde te zijn als voor het dijksbeheer. Voor het wegenondei'houd is een financiële regeling van rijkswege nabij, zodat men de vraag kan stellen, of het wenselijk is daarop vooruit te lopen door organisatie van de waterschap pen. Voor hervorming zal de instem ming van de belanghebbenden ge wenst zijn, omdat men hen nodig heeft voor de uitvoering. NIET WIJKEN VOOR TEGENSTAND. Toch zullen de Prov. Staten, naar de mening van prof. Schilthuis, niet opzij dienen te gaan voor tegenstand van de streek. Het gaat om grote belangen en hiervoor moeten locale bezwaren van traditie, zelfstandig heid van kleine polders en gevoels overwegingen wijken. Ook mag „kie zersvrees voor verhoging van belas ting van de gebouwde eigendommen" de Staten niet beletten tot concen tratie over te gaan. Op den duur valt het met de bezwaren mee. In Flak- .ee, waar de tegenstand in 1908 groot was, vierde men in 1933 feestelijk het jubileum van de dijkring. Zo is het ook in de Hoekse Waard gegaan. Concentratie geeft natuurlijk geen absolute waarborgen tegen overstro mingen, doch de waarborgen worden wel sterk vergroot, zo besloot prof. Schilthuis zijn inleiding. Naast voorstanders van concen tratie, kwam by de bespreking o.m. nog een stem uit Bruinisse, volgens welke men in Flakkee thans minder enthousiast zou zjjn geworden na de ramp. Prof. Schilthuis verklaarde echter dat hem hiervan niets is ge bleken. De voorzitter van de Zeeuwse Pol der- en Waterschapsbond, de heer P. J. J. Dekker, merkte in zyn dank woord tot d espreker op, dat het z. i. op den duur in Zeeland wel tot con centratie in dijkringen zou komen. De ideale toestand zal echter zyn, wan neer dit zich ook tot de waterafvoer en de wegen zal uitstrekken. De Commissaris der Koningin, Jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die de polderbesturen hulde bracht voor hun optreden tijdens en na de ramp en de goede verstandhouding tussen ge meente- en polderbesturen prees, sprak zich uit voor een gezonde con centratie, waarbij de belangstelling van de polderbestuurders behouden dient te blijven. Ook zal het van de plaatselijke omstandigheden moeten afhangen of concentratie van dijk ringen of van de gehele polders zal moeten plaats vinden. Aan de ver deling van de rijksbijdrage voor de quartaire wegen wordt nog gewerkt, zo decide de Commissiaris nog mede. houden. Vermoedelijk zal dit dan in Middelburg zijn. In verband met de provinciale sub sidieregeling is ook aandacht ge schonken aan de bibibliotheken. Een commissie met vertegenwoordigers uit alle delen der provincie is samen- §esteld en zal zich binnenkort over eze zaak gaan beraden. Grote aandacht heeft ook het werk op Schouwen en Duiveland opgeëist. Er blijken daar tal van grote proble men te liggen, waarover langdurig van gedachten werd gewisseld. De or ganisatie van het jeugdwerk op Noord-Beveland vormde ook een punt van bespreking. Er zyn brieven naar het Bondsbestuur gezonden met het verzoek op korte termijn het dage lijks bestuur van het verbond met de algemene secretaris, de heer Faber, een bezoek te doen brengen aan Zee land spéciaal aan het rampgebied waarby de verschillende grote pro blemen. waarvoor het jeugdwerk zich hier geplaatst ziet, kunnen worden besproken. Advertentie WELVERZORGDE HANDEN in elk jaargetij Hamea-Gelei Successen voor Zeeuwse honden Tijdens een te Breda gehouden honden tentoonstelling werd een eer ste prijs (met kwalificatie uitmun tend) behaald door een ruw Hol landse herder „Kniertje", eigenaar C. L. Kostense te Kruiningen. Een eerste prijs (met de kwalificatie zeer goed) werd behaald door de Hon gaarse herder „Mirza van de Pa- trijzenhond", eigenaressen dames Ganseman en Lokerse te Kapelle. De eerste prijs (met kwalificatie zeer goed) was voor de dwergkeeshond „Lowize van Hittepetit", eigenaresse mevrouw van der Plasse—Schouwe- naar te Yerseke. Aanbesteding landbouwschuur Het bouwbureau voor de landbouw in Zeeland besteedde Maandag aan het bouwen van een landbouwschuur met veestalling met daarbij behoren de werken in de gemeente Bigge- kerke, voor de heer P. de Buck. Er werd als volgt ingeschreven: gebr. Boogaard Grypskerke voor 15.390,fa. J. Dingemanse en Zn. Zoutelande 15.636,J. Walrave St. Laurens 16.300,fa. C. van Oppen en zn. Koudekerke 17.000, c.v. J. Mesu en zoon St. Laurens 17.300,fa. de Munck en De Kam te Vlissingen 18.469,De gunning werd aangehouden. Tentoonstellingen in Groede trokken veel belangstelling De tentoonstelling van de Maat schappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw te Groede, welke Maan dag werd gesloten, heeft in totaal ruim 30.000 bezoekers getrokken. Ook de pottenbakkersexpositie in het Raadhuis is thans geëindigd. De ze werd door 3100 belangstellenden bezocht. Aan de ketting en weer vrij Dezer dagen is in de haven van Vlissingen beslag gelegd op de Duitse coaster „Tinka", welke op de Nieuwe Waterweg bij Rotterdam in aanvaring was geweest met een Rijnschip. Nadat een cautie was gestort, kon de coaster Zondag Vlissingen weer verlaten. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Storm over Haïti", (14 jaar), 7 en 9.15 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Verboden Huwe lijk", (18 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „Parasieten der wereldstad", (18 jaar), 8 uur; Scheldekwartier: openbare vergadering Algemene Bond van Ou den van Dagen, 2.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „Kontiki", (alle leef tijden), 8 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst" 1018

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2