z NIEUWS UIT DE KEKKEN JIMMY BROWN en de oranjehemden RAMP VERWOESTTE IN TOTAAL 339 ZEEUWSE BOERDERIJEN WALCHEREN uit dr 4ETHER MAANDAG 14 SEPTEMBER 1053 P ROV1N O I A LE ZEEUWSE COURANT „GEEN GROTER GEMAK DAN EIGEN DAK" Boerderijbouwnummer Zeeuws Landbouwblad Het „Zeeuws Landbouwblad" is Za terdag uitgekomen met een Boerderij- bouw-nummeiDoor de ramp werden in Zeeland 330 boordereen totaal ver woest, 720 zwaar en 790 licht bescha- dlgd, zodat er op het gebied van de boerderyenbouw in deze provincie de komende jaren veel te doen zal zijn. In het Z.L.M.-blad werden nu tal van behartenswaardige wenken gegeven voor bouw en inrichting van de agra rische bedrijven. Uiteraard zijn deze wenken speciaal bestemd voor de gedupeerde Z.L.M.- leden, maar zeer terecht beveelt de redactie van het blad de lezing van harte aan niet-gedupeerden aan, want elke agrariër vindt in dit nummer be langwekkend materiaal. Het hoofd artikel is van de Z.L.M.-voorzitter, ir. M. A. Geuze, die als opschrift voor zijn beschouwing koos „Geen groter gemak dan eigen dak". Gemeente-ambtenaren bijeen De afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Gemeente-ambtena ren vergaderde in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg onder voor zitterschap van de heer J. Ph. Koene. Er werden enkele huishoudelijke za ken behandeld, waarna voorts de agenda werd besproken voor de a.s. bondsvergadering op 8 October. Tot afgevaardigde naar deze vergadering werden gekozen de heer H. Sinck, Zierikzee en H. van Herwijnen te Middelburg. De voorzitter van de afdeling, de heer Koene, werd als zodanig herko zen. Voorts werd gesproken over de mogelijkheid van een Bondscursus Gemeente-administratie. Deze kwes tie zal nog nader onder ogen worden gezien. Drinkwatervoorziening op Schouwen SPOEDIGE VERBETERING? De moeilijkheden in de drinkwater voorziening op Schouwen-Duiveland zullen wellicht spoedig iets verlicht worden. Binnen veertien dagen hoopt men nu het zuivere water van Bra bant door de plastic buisleiding, wel ke door het Zijpe gelegd is, in Brui- nissc te hebben. Daarna zal men pro beren ook Oosterland en Sirjansland aan te sluiten. Ook aan een betere toevoer van drinkwater van 't pomp station te Haamstede naar Zierikzee word gewerkt. Men legt hier een buisleiding met grotere diameter om zodoende meer druk te kunnen krij gen. Nieuw Cojo-honk geooend Nuttig jeugdwerk wordi hervat Zaterdagavond precies half negen knipte de Vlissingse burgemeester, mr. B. Kolff in het nieuwe Cojo-honk aan de Palingstraat een blauw lint door, waardoor een electrische klok ging lopen. Hiermede was het nieuwe honk in gebruik genomen. Tevoren had de burgémeester zijn waardering uitgesproken voor het werk, dat de Christelijke Onthouders Jeugd Organisatie verricht. „De jeugd", aldus mr. Kolff, „is hier en daar op de verkeerde weg. Het werk van de Cojo om de kinderen van de straat te houden, heeft de volle sym pathie van het gemeentebestuur. Wij zijn verheugd dat dit jeugdhuis in de oude stad is gelegen." „Bouwt niet alleen goed, solide, economisch en rationeel", zo schryft ir. Geuze, „doch bouwt ook stylvol, mooi en passend voor een boerderij. Onze overstroomde polders zullen de eerste jaren weer kale zouteteppolders zijn. Bederf het daarom niet door een mis schien wel practlsch, maar lelijk misbaksel neer te zetten. Geen vil la op een boerderij, maar een goed boerenhuis. Wanneer we ons ge zonde boerenverstand daarvoor gebruiken, hebben we geen schoonheidscommissies nodig". Ir. G. J. A. Bouma, 1.1., Rijksland- bouwconsulent voor boerderijenbouw, geeft een uitvoerige beschouwing over de nieuwbouw van boerderijen in Zee land, waarbij enkele ontwerpen wor den besproken. Deze ontwerpen heb ben een uiterlijk, ontleend aan de streekeigen vorm, zoals deze in de Zeeuwse boerderijen tot uiting kwam. Zij zijn bestemd, zowel voor het gro- Frans bezoek aan Zierikzee Chèque van frs. 250.000 aangeboden Zaterdag bracht de maire van het Franse plaatsje St. Hilaire-Du Harco- riët, dr. Daniel Couche, met drie wet houders een bezoek aan Zierikzee. Het gezelschap werd door het ge meentebestuur ten stadhuize ontvan gen en toegesproken door burgemees ter jhr. J. Schuurbeque Boeye. Diens rede werd beantwoord door dr. Cou che, die er op wees, dat zijn gemeen te, die ongeveer van dezelfde grootte is als Zierikzee, in de oorlog zwaar werd getroffen. „De burgers van mijn stad weten wat een ramp betekent, aldus spr. Dl'. Couche bood 'n cheque aan ter grootte van frs. 250.000. Hierna begaf men zich naar hotel van Oppen, waarna tenslotte 'n tocht werd gemaakt naar de corridor en de Schelphoek. Ernstig ongeval bij Zierikzee Zeventigjarige man gedood Zondagmiddag is er op Sasdijk tus sen Zierikzee en Schuddebeurs een ernstig ongeval gebeurd, dat aan de Veug zijn dank voor de veie hulp, binnen- en buitenland. Het oude honk gevestigd in een kelder aan de Prins Hendrikstraat, was met de gehele in ventaris als gevolg van de ramp ver nield. Thans zijn wij blij, maar wij mogen hierbij niet vergeten, welk een verantwoordelijkheid ons op de schou ders is gelegd, aldus spr. Wij zullen dit nieuwe honk moeten aanwenden als zegen voor de jeugd. Wij hebben dit geschenk uit handen van God ont vangen en zullen ter gelegenertijd ver antwoording moeten afleggen v§n hetgeen wij met dit geschenk hebben gedaan. Verschillende sprekers voerden nog het woord. Sommigen lieten hun feli citatie vergezeld gaan van een enve loppe met inhoud, een geschenk dat gaarne aanvaard werd. Namens het hoofdbestuur van de Cojo sprak de heer A. Klaas, als ver tegenwoordiger van de N.C.G.O.V. fe liciteerde de heer J. Castel, die tevens erevoorzitter van de Vlissingse afde ling is, de heer Weug met het nieu we honk, ds. W. Maas bracht de ge lukwensen over van de Hervormde Jeugdraad, die bij de opbouw van het nieuwe honk bemiddelend was opge treden. De heren M. A. L. Hubrecht- sen Sr. en Jr. voerden het woord resp. namens de Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken en het Zeeuws Drankweercomité de heer Damen feliciteerde namens het Vlis- sings Drankweercomité. Ds. J. Kwast wijkpredikant sprak zijn vreugde over de opening van dit 3e jeugdhuis in zijn wjjk uit, waarna de heer J. Oos terbroek uit Den Haag sloot de rij van sprekers. Het honk bevat een flinke verga derruimte, twee ruimten voor han denarbeid en een bestuurskamer. Het geheel is eenvoudig, doelmatig maar smaakvol ingericht. J. W. Bommeljé J" Te Middelburg is op 66-jarige leef tijd plotseling overleden de heer J. W. Bommeljé. Gedurende vele jaren was de heer Bommeljé directeur van de Chr. Zangvereniging „Hosanna" en van het kinderkoor van deze ver eniging te Vlissingen, voorts van „Looft den Heer" te Souburg en „Looft den Heer", de Chr. zangvereni ging van het Zand. Dank zij zijn on vermoeide ijver en grote muzikaliteit wist de heer Bommeljé deze koren tot uitstekende prestaties te brengen. Zij zongen bij concoursen dan ook in dë afdeling uitmuntendheid. teajrvoor h™tkl?taeUTö(. enSb: »ventigj.rlge heer S uit Zal.bera. ben een indeling, die aangepast ls aan mei het leven heeft gekost, de Zeeuwse omstandigheden. Ir Bou ma concludeert, dat uit proefnemin gen met afwijkende boerderijtvnen, na de laatste wereldoorlog genomen, is gebleken, dat mede gelet op het on derhoud niet goedkoper of beter kan worden gebouwd dan met de ver- beterde traditionele typen 't geval is. Diverse artikelen zgn gewijd aan de stal, terwijl ook de aardapr Mbewa- ring, het graanvraagstuk en de be- nlantingen niet zijn vergeten. Voorts wordt de financiering van de herbouw behandeld. De redactie van het „Zeeuws Land bouwblad" heeft met dit nummer be wezen volkomen begrip te hebben voor de taak van de agrarische pers. Zij stelde een hoogst actueel nummer sa men. dat veel en waardevol materiaal bevat. De heer S. bevond zich in een auto die samen met een groep motorrij ders een trip over Schouwen-Duive land maakte. Op de terugweg van de Westhoek moest men op de Sasdijk een auto passeren van de Waterlei dingmaatschappij Schouwen Duive- lana. Daar de weg ter plaatse smal is gleed de auto van de dijk af en sloeg over de kop. De heer S.. die naast de chauffc ir zat werd zodanig verwond, dat hij naar int ziekenhuis te Noord- gouwe moest worden overgebracht, waar hij later overleed. De andere in zittenden kwamen met de schrik vrij. De grondmaatschappij P.T.T combina tie speelde een voetbalwedstrijd tegen een combinatie BrulnlsseOosterland. r wedstrijd eindigde in een 51 overwin- I ning voor eerstgenoemden. Vlissingen Oude man door auto gegrepen Vrijdagmorgen is in de Badhuis straat te Vlissingen de ongeveer 70- jarige W. aldaar aangereden door een Eersonenauto, bestuurd door de heer i., eveneens uit Vlissingen. Het onge luk ontstond, toen de man omkeerde zonder voldoende acht te slaan op het achter hem komende verkeer. Nadat dokter C. C. Sluijter eerste hulp had verleend, werd het slacht offer per politieauto naar het zieken huis „Bethesda" gebracht. Koudekerke Afloop verkoping ie Koudekerke Notaris J. L. van der Harst te Middel burg verkocht in hotel „Walcheren" te Koudekerke publiek: het huis en erf, aan de Tramstraat nummer 45 te Koudekerke, groot ongev. 240 ca. Koper werd de heer J. Janse te Kou dekerke voor de som van f 2250. Oostkapelle Agenda Raad Oostkapelle. De raad van de gemeente Oostka pelle komt Donderdag 17 September 's avonds om half acht ten gemeen tehuize in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt onder meer bespreking over uitgifte van nieu we woningen en wijziging begroting 1953. Officiële publicaties. MIDDELBURG. DRANKWET. AANVRAGE VERLOF A. B. en W. van Middelburg brengen ter algemene kennis, dat door J. Gerritsen, wonende te Middelburg, een verlof A is aangevraagd voor enkele localiteiten van perceel Wagenaarstraat 12. Binnen twee weken na heden kan een ieder tegen dit verzoek schriftelijk bezwa ren inbrengen bij hun College Middelburg, 3 September. MIDDELBURG. DRANKWET. E. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door J. M, Vogel een verlof B is gevraagd voor het terras van het clubhuis, behorende bij de tennisba nen achter het Zanddorp. Binnen twee weken na heden kunnen schriftelijk bezwaren tegen inwilliging Middelburg GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het bureau van politie te Middel burg zijn inlichtingen te bekomen over de volgende, in de periode van 3 tot 10 Sep tember als gevonden aangegeven, voor werpen: enkele huis- en andere sleutels, zonnebril met neusvering, kinderbezem, blauw lint. port nonnaie inh.: 15 cent, fietspomp, stropdas, zwarte lakceintuur, koperen gewicht van 100 gr., ring met sleutels en bruin kinderschoentje, klein sleuteltje, rode ceintuur van regenman tel. wit boerinnedoekje, groene ceintuur van regenjas, blauw rood geruit kinder jasje, rode kinderportemon.- inh. 20 cent, verm. zilveren armband met hangertjes, licht blauw gevlamde ceintuur, staten van persoonskaart, verm. zilveren ring, sleutel Lipsmodei (C.E.S.), 2 bankbiljetten en 1 muntbiljet, stuk metselgereedschap, stuk touw, sigarenaansteker, gekleurd kleedje, donkerblauw vulpenétui, bruine broek, riem. zwart beursje, sigarenaansteker, schaar, schaar, spaarpot in vorm van wekker, steentje van ring, kinderschort met lange mouwen, driewielig kinder fietsje. ring met 2 sleutels, blauw kinder mutsje. paar rode glacé handschoenen, opvouwbaar tasje met inhoud, padvin ders-stropdas, armband, poederdoos, pa- rapluie, geruite wollen das, zilverbon van f 1,blauw kindercapë met capuchon, donkerbruine jonge hond. Ritthem Aanbesteding boerderijbouw Namens de heer J. Breel te Rit them werd door het Bouwbureau voor de Landbouw in Zeeland te Middel burg aanbesteed het bouwen van een landbouwsehuur met veestalling en woning en de daarbij behorende wer ken in de gemeente Ritthem. Er werd ingeschreven als volgt: fa. C. Vaes en Zn. Sou fa. A. Poelman en Zn. Ritthem voor een bedrag van 54.470; fa. J. M Goedemondt Vlissingen 54.880; fa. A. Geense Middelburg 55.220. De gunning werd aangehouden. St. Laurens Instuifcomité opgericht in St. Laurens Onder voorzitterschap van ds. W. A. Kalkman is in de gemeente Sint Laurens een instuifcomité opgericht, waarvan mej. A. Willemse het secre tariaat waarneemt en waarin de heer L, Davidse penningmeester is gewor den. Het doel van dit comité is, om eenmaal in de veertien dagen op Za terdag voor de jeugd z.g. „instuif* ingediend. Middelburg. 4 September 1953. MIDDELBURG. SLUITING GEMEENTELIJKE ZWEMINRICHTING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de gemeentelijke zweminrichting aan de Noordelijke Ha- vendiJk na 30 September a.s. gesloten zal zijn. Middelburg, 8 September 1953. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 1 Septem ber j.\ besloten heeft aan de Vereniging „Christelijke School aan het Zand" mede werking te verlenen, als bedoeld In ar tikel 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920, voor het aanschaffen van diverse leer middelen in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen en het vervan gen van verouderde leermiddelen door nieuwe. Middelburg, 9 September 1953. MIDDELBURG. WEGENWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het raadsbesluit, d.d. 4 Augustus 1953, tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van het Arnemuid- se voetpad door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 1 September 1953, no. 143, is goedgekeurd. Dit goedgekeurde besluit ligt van 12 t.m. 28 September 1953 ter gemeente secretarie (2e Afd.) ter inzage. Middelburg, 10 September 1953. i dit verzoek bij hun College worden I avonden" te houden in he? vergader- lokaal. Men zal er voor zorgen, dat de jongeren zich hier met allerlei I spelen kunnen vermaken. Voor het 1 aanschaffen van de benodigde mate- 1 rialen word°n giften ingezameld. Advertentie/ Verleoui j«f lagen we voor anker, txgon Stuurman Steven, ter repannc van een machine schade, die we ti|dcns ccn storm hadden op gelopen In een sloep gingen wc de kust eens verkennen, die ccn paar mi|l verder lag ..Ki|k nep ik. „we worden verwacht1" Inderdaad, een menigte inboorlingen sloeg onze komst gade co verwelkomde ons luidruchtig En zoals dat giat, kwam et een levendige ruilhandel op Kng, waarbii wij souvenirs probeerden ie pen mei allerlei voorwerpen, die de inboor lingen begcicnswaard vonden Ineens onldekte ik een hécl bijiondcr ..souvenir' dit met een mg ooi Oe hal» van een roon van het iwwte cjc hing Het was ccn leeg pakje Sterling! Dat maakte me raiend benieuwd Sterling shag. dus Hollanders' Mijn beste gebarentaal schooi tekort, om du de inboorling te vragen Toen waagde ik een gok|c. Ik bood hem mi|n rakmes. m ruil voor her pakje En |a hoor! Dol van vreugde rende de inlander weg., ik er achter! Sprintend bereikte ik een kraaldorp en rag noc juisi, waat de neger naar binnen wipte Ik naderde zi|n kraal, keek er m en zag. een blanke liggen. Ik nair binnen. Het was een gewonde, uitgeputte schipbreukeling' Nu. je begri|pt dat ik direct maarregelen i arme kerel bi) ons aan boord bracht. Het was een landgenoot, de enige overlevende van een scheepje, dat vergaan was in de storm, waar ook wij in hadden gezetenLater, roen wij over rijn [gevallen keuvelden, rei hij „Wat een geluk .at ik Sterling roker ben" „Inderdaad", ant woordde ik, „trouwens een Scerlmgroker «rek» reeds aan het langste eind" Die geurige, lekkere Virginia-shag verdt'" altijd de voorkeur! Vandaar ons devies Sta op STERLING! Burgerlijke Stand. MIDDELBURG. Bevallen: C. M. Vermeule—de Koning, z.; E. J. MoensSteutel, z. Ondertrouwd: G. A. Kögeler. 29 j. en J. P. van Loo, 28 j.; A. A. Verdonk. 24 en C. K. van de Kreeke, 21 j.; P. C. Koo- le. 27 j. en M. de Priester. 25 j.: W. Rijn bende. 26 j. en A. J Mullié, 22 j. Getrouwd: C. Pols, 26 j. en A. M IJs- sel, 25 j.; John. A. M. P. M. Klijn, 23 j. en H. W. Toet. 27 j.; J. P. van Oost. 21 j. en J. A. Verweij, 20 j.: A. Bethlehem. 23 j. en K. J. Schouwenaar. 24 j.; B. Nagtegaal. 23 j. en D. C. Machielse, 21 j. Overleden: J. Faasse, 77 j„ geh. met J C. Bosschaart; F. Verstraten. 67 j.. geh. met D. J. van Dnel; J- Jobse. 50 J geh. met A. B. Desson: G. J. van den Broeke. 94 j., wede van W. Reijnhout; J. L. Hulsenboom, 83 j.. wedn. van T. Poortvliet; G. G. den Engelsman, 67 j., geh. met J. Heerding. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: W. de Kraker—Peene, d.; M. PleijteAdriaanse. z. VEERE. Getrouwd: E. Relnders. 30 j. en E. Schip pers, 31 j. DOMBURG. Bevallen: W. van de Woestljnede Wolf, d.; J. Labrujére—Maas. d. Overleden: M. Meijer. 82 j.. echtgenoot van S. Stevense; E Passenier. 64 we duwe van J. van Eijzeren. VROUWENPOLDER. Bevallen: P. M. LampertWisse, z. Getrouwd: C. Dekker. 34 j. en N. Schout, 21 j. Overleden: H. Dourleijn. 78 j., echtgeno te van A. Vermeulen. VAN "TOT WIN IJP Kwestie Ds. J. Loos De kwestie cis. J. Loos te Hilversum heeft thans in de Ned. Hervormde ge meente aldaar tot een openlijk conflict geleid. Naar men weet is ds. Loos reeds geruime tijd aan zijn ambtswerk ont trokken in verband met zijn catholise- rende tendenzen en de moeilijkheden, die dit in de Hilversumse gemeente gaf. Aanvankelijk was ds. Loos van plan toe te treden tot de R. Katholieke kerk, maar hij kwam daarop terug. Het breed moderarr.en van de provin ciale kerkvergadering van Noord-Hol- laijd heeft kort geleden ds. Loos op gedragen zijn ambtelijke werkzaamhe den ten spoedigste te hervatten. De kerkeraad meende echter niet te mogen mede werken aan het weder op treden van ds. Loos. Inmiddels ver scheen ds. Loos ter vergadering op Donderdag 10 September. Hij weiger de vooraf overleg te plegen met de le den van de kerkeraad, doch nam het praesidium zonder meer op zich, waar na de leden van deze wijkkerkeraad. op één uitzondering na, meenden hun Aan de o.l. school te Bruinisse werden bij aanvang van de nieuwe cursus 41 leer lingen toegelaten, bij de Chr. school 29. De R.K. ouden van dagen te Vlissingen maakten Donderdag een reisje naar Tho- len. Eerst werd een bezoek gebracht aan Bergen op Zoom. waarna het fraaie kerkje te Tholen werd bezichtigd Ver volgens maakte het gezelschap een rij toer over het eiland. Bij de terugkomst te Vlissingen bracht de heer J. E. van Dierendonk de commissie dank voor deze geslaagde dag. De collecte voor het Koningin Wilhel- mlnafonds heeft de Ovezande f 30.18 op gebracht. Mej. M. Buijsse te Graanw werd tot secretaresse benoemd van de plaatselijke E.H.B.O.-vereniging. Waar zijn onze schepen? Aldabl 28 Rotterdam verw. Alhena verm. 22 v. Buenos Aires n. Rot terdam. Alnati verm. 16 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Boschfontein 17 te Port Said verw. Indrapoera 14 te Rotterdam. Jagersfontein 14 Kaapstad verw. Joh. v. Oldenbarnevelt 15 te A'dam verw Maasdam 19 te New York verw. Nieuw Amsterdam 16 te Rotterdam verw Noordam 14 v. New York te R'dam verw Oranje verm. 19 v. Amsterdam n. Tj Priok. Slbajak 16 te Rotterdam verw. Veendam 15 v. Rotterdam te New York verw. Waterman 19 te Vapeete verw Westerdam 14 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys verm. 16 v. Tj. Priok n. Rot terdam. Willemstad Cristobal-Amsterdam 22 Ply mouth of Dover verw. Zuiderkruis 14 v. Rotterdam te New York verw. VOETBAL Breskens en Zeelandia deelden de punten Voor zijn eerste competitiewed strijd meest Zeelandia de reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen maken om Breskens partij te geven. Beide ploe gen gaven elkaar weinig toe en de uitslag 11 geeft de verhouding goed weer. De Bressiaanders trokken direct na het beginsignaal fel van leer en spoedig kwamen zij gevaarlijk voor het Zeelandia-doel. Schoten van Fe- nijn en Donze waren misschien be ter lot beschoren geweest, maar voorlopig klaarde de Zeelandia-ver- dediging het nog. Maar bij een van de Breskens-aunvallen ontstond er een kleine weifeling in de Zeelandia- verdediging en de bordjes wezen 1— 0. Nog voor de rust slaagde de Wal- cherse ploeg er in de balans weer in evenwicht te brengen. Na de thee werd er fel gestreden om het winnende doelpunt, maar hoewel er zich voor beide ploegen enkele fraaie kansen voordeden, wer den deze niet benut. Het einde kwam dan ook met een gelijkspel. Grote 92 zege van R.C.S. op Nieuw-Borgvliet Dat er dit jaar met R.C.S. terdege rekening gehouden moet worden, hebben de Sou burgers in de thuis wedstrijd tegen Nieuw Borgvliet al bewezen. Met niet minder dan 92 werden de Brabanders „afgemaakt" R.C.S. opende direct na net begin signaal een hevig offensief op het doel der Brabanders en in korte tijd hadden ze dan ook een 20 voor- SDrong veroverd door doelpunten van Keulemans en de midvoor. Borgvliet probeerde zich wel aan de druk van de thuisclub te ontworstelen, mar verder dan een mislukt schot op doel brachten ze het niet. Het goede werk van de Nieuw-BorgvlIeLkeeper kon echter niet verhinderen, dat Keu lemans met harde schoten de stand nog voor de rust tot 40 opvoerde. Na de hervatting bleef het een spel van kat en muis en reeds na een half uur hadden Schinkel tweemaal, Stroo en Leeman de stand op 80 gebracht. De Souburgers lieten de Brabanders nu wat meer vrijheid en deze wisten uit een corner de stand op 81 te brengen. R.C.S. lustte echter nog wel een goaltje en na een prachtige solo ren maakte de rechtshalf er 91 van.. Vlak voor het einde strafte Nieuw- Borgvliet nog een fout in de Souburg- se verdediging af. 102. Piet Potlood had Jimmy aangeboden een oogje ln het zeil te houden als deze de volgende morgen in alle vroegte ln zijn eentje naar het Burgemeester Wientjes park zou gaan om het losgeld te brengen. Maar daar had Jimmy niet van willen horen. „Doe dat nu vooral niet. Piet", had hij gezegd. „Ik wil dit varkentje hele maal ln m'n eentje wassen en bovendien... als Je 't mij vraagt... Toen had Jimmy plotseling gezwegen „Zet de hele zaak maar netjes in de krant, maar ver zwijg vooral dat er een brief is gekomen, waarin een losgeld wordt geëist. Je kunt er wel ln zetten, dat ik een dergelijke brief heel spoedig verwacht". Piet Potlood was toen naar zijn krant teruggegaan. „Een mooi. sen sationeel bericht, dacht hij. ,,Ik zet het op de eerste Jackie Brown ontvoerd I Drie onbekende man nen drongen zijn huis binnen! De mensen zullen ervan staan te kijken". Toen Plet Potlood het bericht ge- reed had en hij de kopij naar de zetterij had doorgege ven. dacht hu nog eens over de zaak na. „Die Jimmj is toch een flinke kerel. Morgenochtend trekt-le er hele maal in z'n eentje op uit Hij zag er geloof ik niet sent tegen op. Het was trouwens net alsof hij mij iets ver zweeg. alsof hij plotseling zijn eigen kijk op de zaal- had gekregen. "Nu daarin had Piet Potlood geer mgelijk. Jimmy Brown was eensklaps op een idee ge komen en toen hij die avond In bed stapte, zei hij teger Miebet. dat zij de speurder Henkle een lekker stuE vlees moest geven, omdat de hond een drukke dag te wachten stond. verantwoordelijkheid niet langer te kunnen dragen en hun ambt neerleg den. De kerkeraad besloot een uitvoerig memorandum over de kwestie ds. J. Loos te zenden aan de commissie van het opzicht en tot publicatie hiervan over te gaan. Gisteren Zondag is in alle kerken van de Nederlands Hervormde ge meente te Hilversum van de kansel een verklaring voorgelezen van de centrale kerkeraad. In zijn verklaring van de kansel heeft de centrale kerkeraad van Hil versum zich thans volledig achter de wijkgemeente geplaatst. Slechts heeft deze kerkeraad zich bereid verklaard twee leden uit zijn midden aan te wij zen, die de lopende zaken in de wijk zullen behandelen zolang er geen ker keraad is, dit echter onder de uitdruk kelijke voorwaarde, dat het modera men van de provinciale kerkvergade ring zijn besluit zal herroepen om ds. Loos te gelasten zijn ambtsbezigheden te hervatten. Kerkeraadsleden bespraken jeugdwerk In het jeugdvormingscentrum He- denesse te Cadzand werd Zaterdag en Zondag een conferentie gehouden spe ciaal voor Ned. Herv. Kerkeraadsle den. die bij het jeugdwerk in de pro vincie Zeeland zijn betrokken. Zaterdagavond sprak ds. H. M. Strating uit Goes over het boekje: „Dijken dicht en nu verder". Hij be lichtte de toekomst van het jeugd werk. Zondagochtend bezochten de conferentiegangers de dienst in de Ned. Herv. Kerk te Zuidzande. Des middags behandelde Wika D. Hiensch uit Goes practische problemen, die verband hielden met de nieuwe aan pak van het jeugdwerk. Te ongeveer zes uur des avonds werd de conferentie gesloten. Bij de organisatie van deze confe rentie werd medewerking verleend door de nieuwe Wika R. Wasterval. Nieuwe wika bevestigd In de Ned. Herv. Kerk te Breskens werd Zondag een speciale jeugddienst gehouden, waarin de liturgie werd verzorgd door ds. H. Kuijlman van Zuidzande en de predikatie werd ge houden door ds. J. v. d. Graaf van Nieuwvliet, welke laatste sprak over Ef 6 17 en 18. In deze dienst werd bevestigd tot evangelist en jeugdleider Wika R. Wasterval. Na afloop bestond er gelegenheid tot kennismaken met de nieuwe Wika en tevens kon men afscheid nemen van de vertrekkende Wika's M. van Vliet en mej. O. de Ronde. DINSDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM L 402 m 746 kc/S. 7.00 —24.00 KRO (12.30—13.40 Nationaal Pro- gramr.a). KRO: 7.00 Nws 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7 45 Morgengebeo en lit. kal. 8.00 Nws.. en weerber 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw 9.35 Gram. 9.40 Licht baken. 10.00 Voor de itieuters. 10.15 Schoolradio 10.35 Gram. 11.OP Voor de vrouw 11.30 Schoolradio. 11,50 Als de Ziele ïuisteri. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. Nationaal progr.12.30 Nws en land- en tuinb meded. 12.45 Gram. 13.00 Opening van de Staten-Generaai. 13.10 Troonrede door H. M. Koningin Juliana. KRO: 13.40 Amus ork en soliste i4.m Gevar progr. 14.50 Metropole-ork. 15 30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken 16.30 Ziekenlof 17.00 Voor de Jeugd 17.45 Regeringsuitz.: ..De Ranoiki-vlakte in Noord Nleuw-Guinea door Ir. F. C. van Loenen. 18.0C Lichte m-iz. 18.20 Sportpraatje 18 30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19 00 Nws. 19.1f Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken 19.30 Gr. 20.25 De gewo-e man. 20 30 Omr. ork. en solist. 21.45 De Radiodnkter. 22.00 Orgel- conc. 22.20 Act. 22.30 Brabants ork 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 - ram. HILVERSUM H. 1007 kc/S. 298 m. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. (12.30—13.30 Nationaal Programma). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koorzang. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram. 10.50 Voor de kinderen 11.00 Voor de zieken. 11.30 Alt er. piano 12.00 Orgelspel. 12.2" Land- en tulrbouwmeded. Nationaal programma: 12.30 Nws. en land en tulnbouwmeded. 12.45 Gram. 13.00 opening van de Staten-Generaai 13.10 Troonrede door H. M. Koningin Juliana. AVRO: 13.30 Gram. 14.00 Am. muziekkalel- doscoop. 14.30 Gram 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gr. 16.30 Voor de jeugd 17.30 firoler muz. 18.00 Nws 18.15 Pianospel. 18.30 „De Mil- lioenennota". caus. 18 40 tnstr sextet. 18.55 .Paris vous parle". 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Koorconc. 19.30 Gram. 19.40 Ronde Tafelparlement. 20.00 Nws. 20.05 Herhaling van de troonrede. 20.30 Promenade-ork. en sol. 21.40 Meded 21.45 Instr. 'rio. 22.05 Buitenl overz. 22.20 Lich te muz. 23.00 Nws. 23.15 New York calling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7