Vlissingse Boulevardloop trok duizenden toeschouwers Zeeuwse tweede klassers slecht van wal gestoken Tweede Dolphijnrit was moeilijk maar prima GOES WON IN SPANNENDE WEDSTRIJD VAN VLISSINGEN MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 P li O V IN CI A LE ZE EU IV' S b. ■JU U RA N Rootsaert won zilveren P.Z.C.-beker voor tweede maal Gentenaar Clayes winnaar bij junioren Het prachtige Septemberweer had vele duizenden toeschouwers naa. de Vlissingse boulevards gelokt, die natuurlyk allen hoopten op een span nende en zo mogelyk sensationele achttiende boulevardloop van de V.S.V Marathon. Zy zullen ietwat teleurgesteld naar huis getogen zijn na at loop, want wel demonstreerde Walter Rootsaert van V. en L. Den Haa^ een imponerende meerderheid boven zijn concurrenten voor de eerste plaats, maar een wedstryd, waarin slechts één man aan het woord is, is m. eenmaal niet spannend. De stryd had goed kunnen zijn, als Staf Dobbelaere van Marathon niet verkeerd gelopen was bij de Oprit, wat hem veertig meter extra kostte. Met ongeveer die achterstand ging Staf thans als zevende door de finish en zonder blunder had hij het dus Roo tsaert aardig lastig kunnen maken. Bij de juniores ontbrak de span- makkelijk. Spr. hoopte op meer sa- ning ook al. Hier was de Belg Clayes menwerking tussen de verschillende uit Gent onbetwist de sterkste. sportverenigingen en meende, dat de Loco-burgemeester M. A. van Po- pering lostte het startschot aller eerst voor de jeugd. By liet eerste keerpunt leidde de Riemenaar Tem mermans, op de voet gevolgd door Clayes met in derde positie Huyg van Marathon. By het laatste keerpunt had Clayes echter een voorsprong van verscheidene meters, Lodewijkse lag hier in tweede positie en Lara- brechts uit Stabroek had zich mooi opgewerkt. J. Cuje van EMM en Krijger van Hellas opereerden als enige Zeeuwen in hun kielzog, maar zij Konden Clayes niet baas. De Belg won onbedreigd. DE SENIORES. Bij de seniores nam Rootsaert di rect de leiding om die niet meer af te staan. De enige, die hem had kun nen bedreigen, maakte een fout, wel ke veel afbreuk deed aan de span ning. Nu waren het de Belg Stevens en de Middelburger H. Cujé van E MM, die hem het meest van nabij volgden, maar aan de finish behoef de de lachende Rootsaert zich niet extra in te spannen. Er verstreken zestien seconden, voor nummer twee in zicht kwam. De uitslagen luidden: Juniores: 1. F. Clayes, D.A.C. Gent 4.9.8; 2. Lambrechts, Stabroek 4.12.2; 3. J. Cujé, EMM 4.13.2; 4. O. Lode wijkse, RAC Capelle 4.14.4; 5. J. Krij ger, Hellas Goes 4.14.o; 6. A. Tem merman AC Rieme 4.19.7; 7. F. Fau- connier DAC Gent 4.20.2; S. J. S. Huygh Mar. 4.27.2; 9. Gast. Eelsens AC Rieme 4.28; 10. Dingemanse Sta broek; 11. H. Mondeel EMM; 12. C. M. Potter, Mar.; 13. R. Mondeel E MM; 14. R. de Muynck, DAC Gent; 15. W. Reynhoud, AC Rieme; 16. Gus. Eelsens; 17. R. Lippens, DAC Gent; 18. A. Ridel, AC Rieme; 19. A. van Haorebeke Rieme; 20. D. van Reems Mar. 21. M. J. Velman, Spirit Ut recht; 22. Mees, Stabroek en 23. Ro- zemeyer, Mar. Seniores: 1. W. Rootsaert V en L Den Haag 10.29.6; 2. L. Stevens, Ca pelle 10.45; 3. H. Cujé, EMM 10.53; 4. A. Eeckman DAC Gent 10.59.2; 5. I. Thyssens Capelle 11.4.3; 6. C. van Renteghem DAC Gent 11.7.1; 7. G. W. Dobbelaere, Mar 11.17.5; 8. R. v. d. Broecke, DAC Gent 11.18.1; 9. A. de Martelaere Rieme 11.18.9; 10. R. v. d. Heyden DAC Gent 11.21; 11. H. Witte Mar.; 12. R. Seghers Rieme; 13. B. Walker De Zeeuwen; 14 B. Krabbedam, SVV Schiedam; 15 M. van Cleef DAC Gent; 16 D. Luteyn, Mar.; 17. L. Temmerman Rieme; *18. J. Manders Mar. DE PRIJSUITREIKING. Na afloop heeft loco-burgemeester Van Popering bij uitstedigheid van burgemeester Kolff in restaurant Maldeghem de prijzen uitgereikt. De voorzitter van Marathon, de heer F. Naerebout, riep hier de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Hij dankte de heer van Popering voor het los sen van het startschot en het ge meentebestuur, de politie en de P.Z.C. voor hun bijdragen tot 't welslagen van de wedstrijd. Ook de E.H:B.O. kreeg woorden van dank. De heer Van Popering bracht in herinnering, dat het gemeentebe stuur van vlissingen een warme be langstelling voor het sportleven heeft en ervan doordrongen is.ydat de sport onmisbaar is in onze samenle ving. Ilelaas laat de accomodatie in Vlissingen nog altijd te wensen, maar na de oorlog was de opbouw niet ge- •5* Tijdens de voor de tweede klasse van de Gelderse Voetbalbond gespeelde wed strijd Steenderen en Concordia (Wehl) is de midvoor va-.i Sleenderen. ter Wee met de doelverdediger van Concordia zodanig in tfotsing gekomen, dat hij zijn scheen been brak. DE TWEEDE DOLPHIJN-RIT: De equipe Rietema-V eening aan de finish. Mevr. Okker neemt de contrölekaar- ten in ontvangst. (Foto P.Z.C. eerste stappen op de weg daarheen goede verwachtingen wettigen. Hierna reikte de heer Van Pope ring de prijzen uit. Het slotwoord werd gesproken door de heer F. Kolijn, voorzitter van het district Zeeland van de K.N.A.U. Evenals de heer Naerebout dankte ook deze spreker de directie van ons blad voor de beschikbaarstelling van de kostbare wisselbeker. Voorts hul digde hij Marathon, dat met zijn achttiende Boulevardloop wederom getoond heeft voortreffelijk te kun nen organiseren. Het maakt met de ze Boulevard-lopen, die er waarlijk niet vanzelf komen, uitstekende pro paganda voor de athletiek. Tot vol gend jaar! zo besloot deze spreker. De loco-burgemceslcr van Vlissingen, de heer M. A. van Poperingoverhan digde gisteren in de namiddag d' P.Z.C.-beker aan dc winnaar van d lSe Boulevardloop, de heer W. Rootsaert. (Foto P.Z.C.) Rootsaert van ..Vlug en Lenig", ,,'isseerde gisteren tijdens de 18e Bou levardloop te Vlissingen als eerste de eindstreep in de klasse der senioren. (Foto P.Z.C.) Noorwegen verloor van Denemarken Het Noorse elftal, dat Zondag 27 September als tegenstander van de Nederlandse Oranjeploeg zal funge ren, verloor in het Ullevalstadion te Oslo met 10 van Denemarken, wel ke stand reeds voor de rust was be reikt. In de 32e minuut van de ont moeting scoorde de Deense debutant in internationaal voetbal Bent Soe- rensen met een perfecte kopbal het enige doelpunt van de wedstryd. De ruim 35.000 toeschouwers werden sterk teleurgesteld in het spel van hun favorieten, want in het veld com bineerden de Noren aardig en lieten zij in sommige perioden aantrekkelyk spel zien, maar voor doel misten de voorhoedespelers enkele zeer gemak kelijke scoringskansen. In de tweede helft wisten de Noren de gelijkmaker te scoren, maar scheidsrechter Goesta Lindberg annuleerde de goal wegens buitenspel, overigens op aanwijzing van één der grensrechters. MONSTERZEGE VOOR R.C.S. Alleen Goes proefde de overwinning Het is geen moedgevend begin voor de Zeeuwse elftallen in de tweede klasse geworden. De schamele start van Terneuzen overtreft nog het slech te resultaat der Middelburgers. Goes boekte weliswaar twee punten, doch de vreugde om dit resultaat kan de bittere pi! voor Vlissingen niet ver gulden. De derde klasse laat een iets gunstiger beeld zien, doch ook hier is nog allerminst reden tot juichen, vooral nu Axel zo zwaar tegenvalt en R. C.S. een monsterovcrwimüng kennelijk op een zeer zwakke ploeg behaalde. Corn Boys geeft enige hoop na een goede start tegen Meto. De mannen uit Hulst hebben tegen De Zeeuwen getoond in derde klasse verband mee te kunnen. Het uit de afdeling gepromoveerde Luctor werd met een overwin ning in de eerste wedstrijd tegen Sluiskil ook een hart onder de riem ge stoken. De rivalen in de reserve klasse Vlissingen H en Middelburg U lie ten ons in het ongewisse, wat terwille van de spanning zo gek nog niet is. Omtrent de kracht van T.S.C. zijn we niet veel wijzer geworden, nu te gen De Baronie de punten gedeeld werden. Het regionale karakter van deze wedstryd kan 2en rol gespeeld hebben bij het bereiken van een ge lijk spel (11), maar dat T.S.C. met kop en schouders boven de rest gaat uitsteken is niet te verwachten. In ternos en MOC kwamen ook niet ver der dan een puntendeling (11), wat gezien het resultaat van Goes tegen MOC van vorige week en dat van Dosko tegen RAC (beide 11), met de monsteroverwinning welke RAC in Terneuzen behaalde (18), naast de fraaie 52 zege van Dosko. nu tegen Rood Wit, gaat wijzen op de moge lijkheid van een titelstrijd tussen de ploegen van vorig jaar met TSC en RAC als medegegadigden. Een vrij gedurfde conclusie mischien na één week spelen, maar toch een conclusie welke gewettigd wordt door het ver toonde spel. De overwinning van Al liance (0—4) op Middelburg mag bij de Roosendalers geen verwachtingen wekken, aangezien Middelburg een vrij zwakke indruk maakte. Vlissin gen heeft de vuurproef tegen Goes niet al te best doorstaan en slechts de twee tegenpunten (42) bewijzen, dat de Vlissingers tenminste punten kunnen maken. De cijferlijst is na het eerste treffen als volgt: R.A.C. Dosko Goes Alliance M.O.C. De BaronR Internos T.S.C. Vlissingen Rood Wit Middelburg Terneuzen 1 1 1 0 3 9—2 2 1 1 0 3 6—3 2 1 1 0 3 5—3 1 1 0 0 2 4—0 2 0 2 0 2 2—2 10 10 1 1—1 10 10 1 1—1 10 10 1 1—1 1 0 0 1 0 2—4 1 0 0 1 0 2—5 1 0 0 1 0 0—4 10 0 10 1—8 DERDE KLASSE D Het gedegradeerde Axel deed beter verwachten nu met een thuiswed strijd tegen Odio begonnen kon wor den aan de derde klasse competitie. De te grote nederlaag is dan ook be slist een geduchte tegenvaller. Corn Boys, van welke ploeg minder ver- wach1: werd deed het tegen Meto heel wat beter en kwam met twee punten thui3 (02), waarop totaal niet ge rekend was. Ook Biervliet heeft het tegen R.K.F.C, heus zo gek niet ge daan en het gelijke spel is zeker geen al te grote teleurstelling (22). Ook Zeelandia zal met het gelijke spel te gen Breskens wel tevreden zijn (1 1). In ieder geval hebben de Zeelandi- anen een lastige klip omzeild. De Bressiaanders hadden we eigenlijk wel goed geacht voor een overwin ning. Het ziet er naar uit. dat R.C.S. weer een woordje gaat meespreken, de overwinning op Nieuw Borgvliet (92) althans is sprekend genoeg, al mag daarbij niet vergeten worden, dat Borgvliet weer een zeer zwakke ploeg in het veld bracht. Hoewel we Hulst als een volwaardige derde klas- ser aanslaan, die best zal mee kun nen, hadden we toch op een overwin ning voor De Zeeuwen gerekend. Het is echter anders uitgevallen (12), hetgeen ons van de Vlissingers tegen valt. De elftallen zijn als volgt ge groepeerd: R.C.S. Com Boys Odio Hulst Biervliet Breskens R.K.F.C. Zeelandia De Zeeuwen Axel Nieuw Borgvliet Meto 1 1 0 0 2 9—2 1 1 0 0 2 2—0 1 1 0 0 2 4—1 1 1 0 0 2 2—1 10 10 1 2—2 10 10 1 1—1 10 10 1 2—2 10 10 1 1—1 10 0 10 1—2 10 0 10 1—4 1 0 0 1 0 2—9 1 0 0 1 0 0—2 PROVINCIALE DERBY TE GOES 42 overwinning was iets geflatteerd De wedstryd van de week is in Zeeland ongetwijfeld het treffen ge weest tussen dc oude rivalen Goes en Vlissingen, waarbij Goes deze keer aan het langste eind heeft getrokken. 'Dc honderden en nog eens hon derden toeschouwers hebben volop kunnen genieten van goed voetbal, ter wijl er spanning te over was. Hoewel de Vlissingers verloren hebben deed hun spel toch hoopvol aan.- Vlissingen verscheen niet twee invallers, ter- wyl Goes volledig in het veld kwam. Direct na de aftrap kregen de toe schouwers al enkele sensationele mo menten te zien. De beide vei-dedigin- gen speelden nog niet voor de volle 100 procent, hetgeen leidde tot enkele hachelijke situaties voor de doelen, maar gelukkig liep het zowel voor Goes als voor Vlissingen in deze pe riode zonder brokken af. Hierna nam Goes het initiatief en VIERDE KLASSE G. Yerseke- heeft zich tegen Gastel meteen van een goede kant laten ken nen en de overwinning (31) wekt de indruk, dat Yerseke niet tot de zwakke zusjes gaat behoren. Steen bergen speelde het zowaar klaar ook met een overwinning uit de bus te komen tegen Grenswachters (12). VIERDE KLASSE H In deze klasse kwamen in verband met het uitstellen van de wedstryd AardenburgOostburg nog maar een paar elftallen aan bod. E.M.M., was, zoals te verwachten te zwak voor Ris (03), welke laatste ploeg in deze vierde klasse een toonaange vende rol pleegt te spelen. Sluiskil zal dit zeker niet doen. want de eerste wedstrijd tegen het pas gepromo veerde Luctor nog wel, wera een ne derlaag (42), hetgeen een flinke morele steun voor de benjamins bete kent. De groepering laten we volgen zodra alle elftallen in deze klasse ge start zijn. RESERVE TWEEDE KLASSE C Wie, zoals wij een grote overwin ning voor Breskens II verwachtte is mis geweest en Zeelandia II heeft de cijfers (20) aan de lage kant we ten te houden. De reserves van Corn Boys hebben voor het eerste elftal niet willen onderdoen (21) of Axel II heeft in de malaise van de grotere broer willen delen. Vlissingen II Middelburg II eindigde met een punt loos gelijk spel, hetgeen bevorderlijk is voor de spanning in deze klasse, waarin de beide ploegen wel weer een belangrijke rol zullen spelen. Ook van deze klasse is nog te weinig gespeeld om een ranglijst op te stellen. DERDE KLASSE C. De wedstryd ZierikzeeRoosen daal schijnt nog op te grote moeilyk- heden te zijn gestuit in verband met de toestand op Schouwen en is niet doorgegaan. Het is niet onmogelijk, dat Burgh en Zierikzee dit seizoen nog niet zullen uitkomen en eerst vol gend jaar weer aan de competitie zul len gaan deelnemen. REGEN VAN STRAFPUNTEN Winnaars van '52 ook nu weer de besten De Zaterdag verreden tweede open rit van de Zeeuwse A.M.C. De Dolphijn. meetellende voor het RAC. Zuid Kampioenschap, heeft de deel nemers wel voor buitengewoon moei lijke problemen gesteld. Niet alleen werden met name in de Zak van Zuid- Beveland de bochtige, met steenslag bedekte wegen veel van de bestuur ders, maar bovendien stelde de route zulke hoge eisen aan de scherpzinnig heid van de kaartlezers, dat velen in wanhoop hun armen ten hemel sloe gen. Circa 50 equipes meldden zich bij Tivoli in Goes aan de start en met een minuut tussenruimte snelden zij om half twee elkaar achtex-na, Zuid Beveland in. Daar begonnen de straf- punten te vallen! Bij Kapelle sneuvel de nog niemand, maar het eerste blin de kaartje met een route naar Wemel- dinge schiep al dadelijk problemen. Velen misten hier de tweede controle, die men „ruikeu" kon. maar lang niet altijd vinden. De ene puzzle na de andere moest worden opge'^t. nu eens aan de hand van de kaart, dan weer met behulp van foto's, of met behulp van een rou tebeschrijving. En zoals gezegd: de Zak van Zuid- Beveland deed velen „de das" om. Er hebben controleposten gestaan. die niemand heeft gevonden, andere pos ten werden slechts door enkele deel nemers opgespoord. Reeds na korte tijd stond dan ook vast, dat niemand de rit zonder strafpunten zou voleindi gen. Er waren echter teams, die zich uit stekend weerden. Daar waren Rietema Veening. de winnaars van verleden jaar, die er een gangetje van je wel- ste in hadden en de voorgeschreven gemiddelde snelheid van 40 km. per uur zeer dicht benaderden. Kaartlezer Veening was prima op dreef. Ook Pi laarFranke reden best en niet te ver geten de dames-equipe mevr. Schil lingmevr. Pel! Van de niet Zeeuwen stond al spoe dig vast, dat het Bredase team v. d. ZwaardWalthuis en de equipe Elzas Hoogland elkaar fel op de hielen za ten. In het kielzog van deze teams ploegden de overige wagens zich door de vette strafpuntenakker, moeizaam, maar met niet te blussen enthousias me. Via de Sloepolder ging de route naar Walcheren, waar de controles al even listig uitgestrooid lagen. Vermoeid werd ten slotte de finish in Vlissingen bereikt. Geconstateerd mag worden, dat vele deelnemers deze rit te moeilijk was. Er zaten te veel verrassende vallen in en met name diegenen, die niet ge wend zijn de Zeeuwse wegen te berij den hadden het zwaar. Omgekeerd mag niet vergeten worden, dat bij een rit voor het Zuidelijke kampioenschap de eisen hoger mogen liggen, dan bij een gewone clubrit. De Sportcommissie van de Dolphijn had de rit perfect georganiseerd en verdient daarvoor warme hulde. Even als bij de eerste Dolphijnrit in 1952 klopte alles als een bus en dat is van dokter Schuling en zijn mannen een prima prestatie. De uitslag De uitslag luidde ten slotte: 1 RietemaVeening (M.-Vl.), 280 strafpunten; 2 Pilaar—Franke (Goes- M.), 380 strp.; 3 Mevr. Schulingmevr. Pel (M.), 402 p.: 4 A. v. d. Zwaard— Walthuis (Breda). 439 p.; 5 Elzas Hoogland (Tilburg). 453 p.; 6 Versluijs Bierma (M.), 480 p.; 7 K. Louisse Mulock Hower (M.). 500 p.; 8 Smits Smit (VI.), 606 p.; 9 Bruinsv. d. Most (M.), 714 p.; 10 Ballintijn—Hornstra het offensief leidde in de 20e minuut tot een prachtig doelpunt. Linksbuiten Beuns gaf een goede voorzet en de snelle v. d. Sluijs was er als de kippen bij om met een mooie kopbal Goes de leiding te geven. Vlissingen was ech ter door dit doelpunt wakker geschud en met goed opgezette aanvallen ging het nu op het Goes-doel af. En de Scheldestad-bewoners hadden succes, want nog 10 minuten later bracht rechtsbinnen Dingemanse ook al door een kopbal van goed gehalte de partijen op gelijke voet. Tot de rust golfde de strijd heen en weer, maar doelpunten werden niet meer ge scoord. Na de hervatting werd in hoog tem po gestart en het liet zich aanzien, dat Vlissingen het rentree in de 2e klasse met een overwinning wilde vieren. De Goessenaren dachten er echter anders over en na ongeveer 20 minuten spelen brak Beuns door en de bordjes wezen 21 in het voordeel van de thuisclub. Enkele minuten la ter klopte er iets niet in de Vlissingse verdediging en Lindenbergh had geen moeite om de bal in het net te depo neren (31). Vlissingen echter beet fel van zich af en Goes kreeg het nu werkelijk kwaad. De beide Vlissingse buiten spelers, Noya op rechts Van Reemst op links vergastten het binnentrio tel kenmale op haarfijne voorzetten en uit een van deze aanvallen werd het tweede Vlissingse doelpunt geboren. De kansen voor een gelijk spel zaten er voor de Walchenaren in, maar de midvoor profiteerde niet van de goede voorzetten. Zelfs de achterspelers van Vlissingen drongen ver naar voren, maar dit werd de Scheldestad-mensen noodlottig. Midvoor v. d. Sluijs pikte een verre pass op en met zijn doelpunt was Vlissingen een geslagen ploeg. Scheidsrechter v. d. Brink leidde goed. f 0 Liefde en sport S Bijna was Heracles gisteren in Leeuwarden tegen de club van 0 die naam met hot tweede elftal verschenen. Acht spelers van het eerste hadden namelijk aan- f gekondigd niet meer te zullen spelen, als zij niet minstens vier 0 keer per seizoen hun verloofdes •j= of vrouwen op clubkosten mee mogen nemen. Het bestuur gaf A nog niet toe, maar de spelers deden water in hun wijn. He- racles, zonder dames, verloor. *0 *0*0*0 *0*0*0 *0*0 *-0*0*0 (M.), 762 p.: 11 echtp. van Zeeland (Eindhoven). 774 p.; 12 equipe van Mill (Waalwijk), 790 p.; 13 Brouwers Reuver (Tilburg), 804 p.. Clubteams: 1 Dolphijn A (Rietema— Veening, Pilaar—Franke, mevr. Schu ling—mevr. Pel), 1062 p.; 2 Dolphijn B (Aartsen—van Hoof, Ballintijn— Horastra, LouisseMulock Hower), 1204 p.; 3 Z.V.Q.C. (WolfertMillenaar, Terneuzen, Visser—Siegers, Terneu zen en equipe Everaars), 3199 p. Merkenteams: 1 Opel Kapitein (Pi laar—Franke. Versluijs—Bierma en Germing—Schuitemaker), 1081 p.; 2 Peugeot (Rietema—Veening. mevr. Schuiling—mevr. Pel en Sanderse— Houmes) 1823 p.; 3 Opel Olympia (LouisseMulock Hower, Mazairac Groffen en Louisse). 2797 p.: 4 Simca (Z.V.A.C.) 3199. Het Volkswagenteam werd niet geplaatste omdat een der le den niet geklassificeerd werd. De prijsuitreiking Des avonds werden in het Strand- hotel te Vlissingen de prijzen uitge reikt. De voorzitter van de DolDhiin, mr. J. L. Nieuwenhuis, dankte alle rijks-, provinciale en gemeentelijke in stanties voor hun medewerking aan deze rit en gaf de politie de alleszins verdiende pluim voor de verkeersrege ling. Ook de deelnemers dankte hij voor hun opkomst en de sportcommis sie straalde van trots bij de hulde, die zij kreeg te incasseren. De burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, overhandigde vervolgens aan de heren RietemaVeening het Dolphijnboek als wisselprijs, opmer kend, dat de tweede zege van deze equipe een soort traditie schept De heer Kolff wenste de Dolphijn ook verder alle succes toe. De avond werd besloten met een ge zellig samenzijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5