Zeeuwse Oranje Groene Kruis is thans steeds groeiende Zeeuwse Almanak INDERDAAD MYXOMATOSE IN SEROOSKERKE (W.) ER IS WEINIG WERKLOOSHEID IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ORGEL GEREF. KERK TE AXEL (0NDERH.ART.31) VERNIEUWD Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 SEPTEMB) ZESDE JAARVERGADERING Samenwerking met andere kruisverenigingen Door bemiddeling \;an de Commissaris der Koningin en het College van Ged. Staten, werd op 28 November 1952 de basis gelegd voor een samenwerking tussen de drie Kruisverenigingen. Verschillende vraagstuk ken als rheumabestrijding, de geestelijke volksgezondheid en een poging om zeggenschap in de schoolartseiuliensten te verkrygen, zijn reeds ge zamenlijk ter hand genomen. Zowel de voorzitter van het Zeeuwse Oran je Groene Kruis, burgemeester D. Ko dde van Zoutclande als secreta ris, de heer A. J. Leenhouts uit Vlissingen memoreerden in de Zaterdag in „de Prins van Oranje" te Goes gehouden zesde jaarvergadering, met voldoening deze samenwerking. Na opening met gebed en Schrift lezing, herinnerde de voorzitter aan de Februari-ramp en wees op de weerstand^ welke het Oranje Groene Kruis in Zeeland heeft te overwin nen. Sommigen menen, dat deze or ganisatie niet nodig is. Door de sa- menspreking met de andere Kruis verenigingen is er thans enige winst in begrip te bespeuren. Toch erva ren we nog, aldus spreker, dat de op komst van het Oranje Groene Kruis enigszins met lede ogen wordt aan schouwd. Het is echter niet onze be doeling om af te breken, doch om te bouwen, daarbij uitgaande van onze beginselen. Samenwerking is moge lijk, zonder beginselen te verlooche nen. Verder sprak de voorzitter een bijzonder welkomstwoord tot de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten. Men is het college van G. S. dankbaar voor de medewerking om tot samen werking te komen. De secretaris, de heer A. J. Leen houts, deelde in zijn jaarverslag o. m. mede, dat het ledental in 1952 steeg van 10124 tot 10597. De rekening van de penningmees ter, de heer W. van Dul lemen uit Goes, gaf over 1952 een tekort van 424.84 aan, dat uit de reserve werd gedekt. Voor het nieuwe jaar werd een begroting tot een bedrag van 1500 opgemaakt. Wanneer echter bijv. de nieuwe dienst voor de gees telijke volksgezondheid gaat werken, zullen er meer geldmiddelen nodig zijn. RHEUMABESTRIJDING. Medegedeeld werd dat voor de rheuma-bestrijding een commissie is gevormd onder leiding van de inspec teur v. d. volksgezondheid, dokter J. R. v. d. Borgh en bestaande uit twee leden van elk der drie kruisvereni gingen. Binnenkort zal dit werk ter hatid worden genomen. Voor de geestelijke volksgezond heid is een aparte dienst voor Zee land gevormd, waaraan naast de Kruisverenigingen ook andere instel lingen deelnemen. Het is echter moei lijk voor dit werk een psychiater te krijgen. Dit jaar zullen weer bijscholingS' cursussen voor wijkverpleegsters worden gehouden in Vlissingen, Ter- neuzen en Goes. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren W. P. Gebraad, Krabbendijke en A. J. Leenhouts, Vlissingen herkozen. Bij de rondvraag deelde ds Van Willenswaard mede, dat de afdeling Walcheren N.W. zich wil „oplossen" in vier plaatselijke afdelingen West- kapelle, Domburg, Oostkapelle en Serooskerke. Hij bepleitte in dit ver band de vorming van een Waloher- se organisatie van het Oranje Groe ne Kruis, zodat de afdelingen elkaar in hun dagelijkse noden kunnen hel- Advertentie) Doof dat ziiurbranden op Dn maag. Neem een of twee Rennies als er van uw maal eens iets „verkeerd geval len" is. Rennies blussen dat zuur- branden dadelijk. Een smakelijk mid del, onfeilbaar in zijn werking en onopvallend in te nemen. Iedere Rennie hygiënisch verpakt één voor één. Ingebruikneming graansilo Middelburg Vrijdag 18 September a.s. zal de graansilo te Middelburg van het Coöperatief Silobedrijf „Middelburg" officieel in gebruik worden gesteld. De burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein zal deze ingebruik stelling verrichten. „Pierement" naar Schouwen Deze week komt een Amsterdams „pierement" naar Schouwen in het kader van-de hulp door de hoofdstad aan het getroffen eiland verleend. Het zal in alle gemeenten, te begin nen met Bruinisse, vrolijke muziek brengen, terwijl ook de scholen be zocht zullen worden. Zoals bekend wordt deze hulpverlening door de Z. V.U. georganiseerd. VERDIEND. Dat was Zaterdagmiddag een on verwachte hulde voor de jonge muzi kanten van Groede: Zeelands eerste burger zwaaide hun lof toe. omdat zij tijd en moeite over hadden voor de „muziek" en voor de gemeenschap. De lof van de Commissaris was ver diend en terecht. Een ieder die de jon gelui Zaterdag zag marcheren tussen 'de vergrijsde veteranenvoelde dat het hier gelukkig de goede kant op gaat. Met de muziek. En met de jeugd. Hopelijk kan de Commissaris m de toekomst in vele plaatsen van zijn ge vest dergelijke waarderende woorden spreken f>en. Ook kwam daarbij de aanstel ing van een districtsverpleegster ter sprake. De heer C. Philipse maakte van deze gelegenheid nog gebruik, om te wijzen op de wenselijkheid van sa menwerking. Na twee wereldoorlo gen en de jongste Februari-ramp zal men in Zeeland toch moeten inzien, dat men dichter bij elkaar moet staan om zijn doelstellingen te verwezen lijken. Voorts zegde hy zoveel moge lijk financiële steun van de provin cie toe, wanneer aan de daartoe ge stelde eisen wordt voldaan. HET WERK VAN DE WIJKVERPLEEGSTER. Vervolgens hield Zr. G. Zeilstra, verpleegster in algemene dienst bij het Oranje Groene Kruis een lezing over het werk van de wijkverpleeg ster. Er worden van haar speciale eigenschappen gevraagd. Zij vindt de patiënten in hun eigen milieu, doch zal daarom -steeds moeten bedenken, gast in huis van vreemden te zijn. Dit dient tot een zekere bescheiden heid te manen. Verder waagt het werk een groot aanpassingsvermo- ;en aan de verschillende milieu's, len volkomen betrouwbaarheid moet haar kenmerken, terwijl zij een grote sociale belangstelling moet hebben. wijkverpleegster heeft ook grote kansen de patiënten te wijzen naar de Grote Medicijnmeester. Daarom is 't prachtig, maar ook verantwoordelijk werk. Verder wees spreekster nog op de taak van de afdelingsbesturen, ter wijl zij ook de wens uitte, dat er zo spoedig mogelijk een districtsver pleegster zal komen. Hiervoor zag zij in Zeeland een ryk arbeidsterrein. Men mag geen grenzen stellen, want het werk van het Evangelie is ook onbegrensd. Tot slot sprak de heer R. Smit, di recteur van het Oranje Groene Kruis nog een opwekkend woord, waarna ds. Van Willenswaard eindigde met dankzegging. „Nood-vrouwen-contacten Vrouwelijke Hulpverlening SPECIAAL VOOR RAMPSLACHTOFFERS Het landelijk bestuur van de Fede ratie Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening heeft aan de provinciale federaties in de door de ramp getrof fen gewesten het verzoek gericht mee te willen werken aan het aanstellen van z.g. „nood-vrouwen-contacten" in de getroffen gebieden. De dames van deze contacten dienen in de eerste Elaats zoveel mogelijk wensen en lachten aan te horen, dienen voorts een uiteenzetting te geven over de huisraadschaderegeling en moeten tenslotte uitleg geven hoe de huishoudelijke schade moet worden aangegeven. In Zeeland zijn thans in bijna alle getroffen gemeenten één of twee dames bereid gevonden dit werk te doen. Wensen of klachten inzake enquêtering, uitreiking kampeeruit rusting of textielpakketten Rode Kruis kunnen met deze dames bespro ken worden. Voor Tholen en St. Phi- lipsland zijn bereid gevonden: hoofd nood-vrouwen-contact: mevrouw C. C. Kooyman-Krijger, St. Annaland; M. C. Steendrjk-Nelisse, Stavenisse; mej. M. Droogendijlt, Stavenisse: me vrouw B. H. Kugel-Swart, Poortvliet; mevrouw C. A. Groeneweg Blok. St. Maartensdijk: mevrouw M. Bastiaan- se-de Kruyf, St. Maartensdijk: me vrouw Van Dalen-Romjjn, Scherpe- nisse; mevrouw J. Boot., St. Anna- land; mevrouw Dormaat, St. Anna land; mevrouw van Gorssel, Oud-Vos- semeer, mevrouw J. van Tilbeurgh- Rijk; Oud-Vossemeer, mevrouw C. J. Stols-Zandee, mevrouw L. van Hoeve- Noordermeer, Anna Jacobapolder; mej. J. W. C. van Stirent, Anna Jaco bapolder. Noord- en Zuid-Beveland: hoofd nood-vrouwen-contact mevrouw Jan- sen-Timmers, 's-Heer Abtskerke, zr. C. M. Krello, Kortgene, zr. Weststra- te. Geersdijk-Wissekerke. mevrouw Hendriksen. Geersdijk-Wissekerke, mevrouw N. Huysman-Griep, Rilland Bath, mevrouw de Boer, Waarde, me mevrouw J. Nooteboom-de Lier, Krab bendijke, mevrouw Ligthart Schenk- Zijtveld, Kminingen, mevrouw Kos- tense Kraak, Kminingen, mevrouw Meyer-Haasdonk, Hansweert, me vrouw Griep-Knolle, Hansweert, me vrouw G. M. de Bruyn-Berman, Wol- phaartsdijk, mevrouw M. Meeuwse- van der Hooft Baai-land, mevrouw G. van Overbeeke-Otte. Ellewoutsdijk, mej. M. J. Allaart, Oudelande. Zeeuwsch-Vlaanderen, mevrouw S. G. van de Briel-Veelbehr, mevrouw A. H. van de Graaff-Lammerink, Nieuwvliet, mevrouw M. S. Dijk, Langstraat, "Biervliet. BESTRIJDING TER HAND GENOMEN Wordt een strook langs de Zeeuwsch-Vlaamse grens „konijnen-schoon" geschoten Thans is komen vast te staan, dat de konijnen van (1e lieer W. Sanderse te Serooskerke. inderdaad aan myxomatose leden. Elf dieren zijn tengevolge van deze konijnenziekte gedood. Merkwaardig is, dat drie konijnen op dit bedrijf, die een andere plaats hadden, niet door de ziekte zijn aangetast en nog kerngezond zyn. De heer Sanderse verklaarde, dat zy hetzelfde voer als de aangetaste konijnen kregen, namelijk klaver en kool, doch de dieren mankeren tot dusver niets. Hoe de besmetting op het bedrijf is gekomen, is nog niet verklaard. Nieuwe gevallen zijn nog niet gemeld. Van de heer E. J. A. Quaedvlieg, di recteur van de veeartsenijkundige dienst Nederland verneemt het A. N. P. inmiddels, dat hij voornemens is de overheid een plan voor te leggen ter bestrijding van de myxomatose. Het plan houdt o.m. in om langs de Belgisch-Limburgse, Brabantse en Zeeuwsch-Vlaamse grens een zóne ko- nijen-schoon te laten schieten, even tueel in samenwerking met jagersver enigingen. In ieder geval moeten alle konijnen er zoveel mogelyk uit ver wijderd worden, om aldus het overlo pen van besmette dieren te voorko men. Konijnen zijn geen verre lopers, maar vrij sterk aan een bepaalde plaats gebonden. De heer Quaedvlieg was zojuist te rug van een bezoek aan het besmette gebied van Lommei in België. Hij was daar ter oriëntatie heen gegaan met de heren dr. Grenkel van het staats- veeartsenijkundig onderzoekingsin stituut te Amsterdam en zijn ad junct-directeur dr. Frederijks. De veeartsenijkundige dienst heeft gezorgd dat er aanstonds een behoor lijke voorraad entstof is aangevoerd uit het Pasteurinstituut te Parijs en van Het kanaal Gent-Terneuzen GENT WIL EEN SNELLE VERBREDING Zaterdagochtend is te Gent de acht ste internationale jaarbeurs geopend door ministerpresident Van Houtte. De voorzitter van het jaarbeursbe- stuur, de heer Morraye vroeg de be windslieden de werkzaamheden aan de Gentse haven en die voor de ver breding van het kanaal GentTer- neuzen te doen bespoedigen. Tot be sluit wenste hij, dat de oplossing van de drie nationale havenproblemen af zonderlijk zou worden nagestreefd, in teva. de Belgische-Nederlandse on- erhandelingen in een onmiddellijke toekomst niet tot gunstige resultaten zouen leiden. 55 jaar getrouwd Woensdag a.s. zal het echtpaar J. J. van de Bergen en J. S. van de Bergen-Visser 55 jaar getrouwd zyn. de Veterinaire Dienst te Brussel. Bo vendien is men direct begonnen met het telen van een goed vaccin hier te lande. Wellicht is het mogelijk de tam me konijnen aldus grotendeels te red den, maar 100 pet. zekerheid geeft het vaccin niet. Voor uitsterven van de langoren be hoeft men echter niet bang te zijn. Australië heeft met myxomatose ge werkt tegen de daar heersende chro nische en klassieke konijnenplaag. Maar er ontstonden stammen, die im muun zijn voor de ziekte. Opbrengst van Jan de Hartog's nieuwe roman voor i Rampenfonds SCHRIJVER VERTOEFDE TIJDENS RAMP IN ZEELAND. De schrijver Jan de Hartog heeft de gehele opbrengst van de eerste op lagen van zijn nieuwe roman „De kleine Ark" afgestaan aan het Ram penfonds. Het boek zal dit najaar gelijktijdig in het Nederlands, in het Engels en in het Frans verschijnen. Andere ver talingen zijn nog in voorbereiding. Ook de uitgevers, de illustrator, ver talers, drukkers, binders en papierle veranciers zullen de netto opbrengst van deze oplagen aan het Nederland- 1 se nationale rampenfonds afdragen. Jan de Hartog, die tijdens de ramp met zijn boot in Zeeland was, geeft in deze roman een beeld van die dagen, gezien door de ogen van twee kinde ren. een kat, een hond en een konijn. Vloedplankenschouw in Zierikzee Vrijdag as. zal in Zierikzee de jaar lijkse vloedplankenschouw worden ge houden. De gemeente verzorgt hier de I waterkeringen voor de ingangen van de aan de haven gelegen dijkstraten, terwijl de bewoners van de haven de i plicht hebben hun woningen te bevei- ligen tegen het eventueel binnendrin- j gende water. Met het oog op het na derende najaar is deze kwestie plotse ling weer urgent geworden en overal worden maatregelen genomen om de zaak op tijd klaar te krijgen. De er varing heeft wel geleerd, dat deze houten „afdammingen" zeer noodza kelijk zijn. Het gemeentebestuur van Zierikzee zal dit jaar ongetwijfeld meer dan normale aandacht aan deze schouw besteden. Z.L.M. naar het Loire-gebied De Z.L.M. zal voor haar leden van 28 September tot en met 2 October een excursie organiseren naar de wijn oogst in het Loire-gebied (Frankrijk). Daarnaast zullen verschillende land bouwbedrijven in de omgeving van Evron en Angers worden bezocht. GUNSTIGE CIJFERS De werkgelegenheid nam niet onbelangrijk toe Er is op dit moment geen sprake van werkloosheid van enige betekenis in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op 31 Augustus j.l. waren bij het Arbeidsbureau te Terneuzen, waaronder de nevenbureau.v Hulst, Sas van Gent en Oost burg ressorteren, slechts 179 volledig werkloze mannen ingeschreven. Het aantal ingeschreven vrouwelijke werklozen is zo gering in aantal, dat dit verwaarloosd kan worden, aldus verklaarde ons de directeur van het Arbeidsbureau te Terneuzen, de heer C. Jansen. Van de 179 werklozen is bovendien een groot aantal door mindere ge schiktheid moeilyk in het bedrijfsleven op te nemen. De gunstige situatie in Zeeuwsch-Vlaanderen schreef de heer Jansen toe aan het grote aantal bouw projecten, dat thans in uitvoering ls en aan de uitbreiding, welke sommige industrieën hebben ondergaan. Daar naast is er ook bij de landbouw gro tere werkgelegenheid door de toene ming van de uienteelt, terwijl de be drijvigheid, welke de laatste tijd in de Terneuzense haven heerst, vrij con stant werk voor een belangrijke groep arbeiders betekent. Voorts is er na de ramp verruiming van werkgelegen heid ontstaan, b.v„ doordat een beton- fabriek te Terneuzen als gevolg van de watersnood belangrijke orders kreeg. Ook de werken in de Braakman be tekenen een niet te verwaarlozen werkgelegenheid, in het bijzonder voor ongeschoolde arbeidskrachten. Met het oog op de a.s. bieten campagne kan zelfs verwacht worden, dat het aantal beschik bare arbeidskrachten in Z.-Vlaan deren te gering zal zijn om aan de vraag naar de daarvoor benodigde circa 600 man te voldoen. Zeer waarschijnlijk zal daarom een be roep moeten worden gedaan op Belgische arbeiders. Omstreeks half December valt in de landbouw enige werkloosheid te ver wachten, doordat een aantal seizoen arbeiders vrijkomt. Veel zal daarbij echter afhangen van de omvang van de z.g. boerenwerken, zoals egaliseren, draineren, ontginnen enz., terwijl de NA ELF JAAR Ook werd een nieuw vergaderlokaal ingebruik genomen In de Geref. Kerk (onderh. artikel 31 K.O.) te Axel is tijdens een bij zondere dienst Zaterdag onder grote belangstelling het geheel gerestau reerde en uitgebreide kerkorgel aan de kerkeraad overgedragen. Tevens werd het nieuwe vergaderlokaal van deze kerk in gebruik genomen. De dienst stond onder leiding van de plaatselijk predikant, ds. A. Kuiper. Het orgel werd door de orgelbouwer B. Pels uit Alkmaar omgebouwd van rein-pneumatisch tot electrisch-pneu- matisch .terwijl het bovendien van 21 tot 28 stemmen werd uitgebreid. De plannen voor de restauratie werden ontworpen door de organist der kerk, de heer P. C. Brakman, terwijl als ad viseur optrad mr. A. Bouman uit Am sterdam. Nadat met begeleiding van het or gel gezamenlijk psalm 150 was ge zongen, werd het woord gevoerd door de voorzitter van de orgelcommissie, de heer J. J. de Ridder. Deze spreker merkte op, dat na 11 jaar dienst de orgelcommissie haar taak kan beëin digen. De vernieuwing en uitbreiding van het instrument kostte ongeveer f 30.000. Spreker hoopte dat steeds psalm 150 zou prevaleren: „Looft Hem met snarenspel en orgel". Hierna gaf mr. Bouman een tech nische uiteenzetting. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer P. J. van Driel, voorzit ter van de bouwcommissie, die het nieuwe vergaderlokaal aan de kerke raad overdroeg. Ds. A. Kuiper aanvaardde het ge bouw met grote erkentelijkheid en hoopte, dat het zou bijdragen tot vor ming van de jeugd tot waarachtige Christenen. Vervolgens werden ge schenken aangeboden door de heer M. Oggel, namens de Mannen- en Vrou wenvereniging, de heer C. Rinn, na mens de Meisjes- en Jongensvereni ging en de heer F. Staal namens de Knapen- en Jeugdverenigingen. De heer Brakman speelde daarna een compositie van J. P. Sweelinck, waarna mr. Bouman een improvisatie gaf. Tenslotte speelde de heer Brak' man /Ia TTinnlp" VQn man de „Finale' driessen. van Hendrik An- kans eveneens bestaat, dat een flink aantal van de seizoen-werklozen em plooi in de Braakman kan vinden. Ten aanzien van de andere groepen wees de directeur van het arbeidsbu reau er op. dat nog verscheidene be langrijke projecten op het programma staan," o.m. de bouw van een waterto ren te Terneuzen en aanzienlijke aan tallen woningen te Sluiskil en Axel. De vooruitzichten voor Zeeuwsch- Vlaanderen zijn derhalve zeker niet ongunstig. Tenslotte deelde de heer Jansen nog mede, dat voor emigratie vrij regelmatig aanvragen binnenko men, doch het aantal daarvan is niet van dergelijke omvang, dat er van een „grote trek" gesproken kan worden. Geslaagde demonstratie met gipsstrooier NA MISLUKTE START. Vrijdag en Zaterdag organiseerde de Rijkslandbouwvoorlichtmgsdienst in Zeeland een aantal demonstraties met een door een smid uit Piershil ontworpen gipsstrooier. De start was verre van gelukkig. In Kortgene trad een defect aan het apparaat op, zodat de demonstratie in Oudelande moest vervallen. De later op de middag ge houden demonstratie te Rilland ver liep evenmin naar wens, doch nadat des nachts verschillende veranderin- fen waren aangebracht, verliepen alerdagmorgen de demonstraties in St. Maartensdijk en Anna Jacobapol der uitstekend. Het apparaat is vrij eenvoudig van constructie en wordt opzij van de trekker gemonteerd en aangedreven via het wiel van de trekker. Het strooien kan gelijktijdig met het ploe gen geschieden. Terwijl een baan wordt geploegd, zorgt het apparaat met een werkbreedte van 1.20 m. er voor, dat het naast gelegen, reeds ge ploegde land, met gips wordt be strooid. Er worden dus geen sporen op het land achtergelaten. Voor be drijven met een redelijke oppervlak te te bewerken grond, kan het appa raat alleszins rendabel zijn. Het enige bezwaar kan zyn, dat tijdens het vul len van het apparaat met gisp het lean 300 kg. bevatten het ploegen even moet worden onderbroken. De capaciteit van het apparaat kan tot 10 ton per h.a. lopen. Opening nieuwe school te Vlissingen Maandag 21 September a.s. zal de nieuwe openbare school aan de Bone- dykestraat te Vlissingen officieel worden geopend. Deze opening is vastgesteld om 9 uur 's morgens. Afscheid mej. G. G. Sikkens De directrices van de landbouw- huishoudscholen in Zeeland hebben Zaterdagmiddag mede namens de Jerassen van deze scholen in hotel Centraal te Goes afscheid genomen van mej. G. G. Sikkens, consulente van de Z.L.M., die wegens huwelijk Zeeland gaat verlaten. Bij monde van mej. C. N- van Liere, directrice van de landbouwhuishoudschool te Zierikzee, werd mej. Sikkens een cadeau aange boden. Vijf en zeventig jaar Ooft-en Tuinbouw (Slot van pagina 1.) korpsen van „de Groe" eveneens medewerkten en in dit verband bracht hy hulde aan deze gemeen te, omdat zij er twee korpsen op na kon houden. Bovendien liad hij tot zijn grote vreugde geconsta- teerd, dat beide verenigingen ve le jonge leden telde: „Mijn hul de jongelui, dat jullie je tijd voor dit verenigingswerk willen ge ven Tenslotte zeide de Commissaris te hopen, dat de maatschappij tot in lengte van jaren zou mogen werken tot bevordering van de volkstuinderij in West Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer L. van Dijk. directeur van de landbouwwinlerschooï te Schoon- dijke, oud-voorzitter en oud-secrctAris van de maatschappij hield hierna nog een korte toespraak, waarin hij even eens de heer Vorsterman van Oven herdacht. Ten aanzien van de belang stelling voor het werk van Ooft- en Tuinbouw herinnerde spreker aan het laatste artikel van Vorsterman van Oyen in het Z.L.M.-blad, waarin deze als motto het woord va.n Bredero had gekozen: „Het kan verkeren". De opening werd o.m. bijgewoond door de directeur van de tuinbouw, ir. F. W. Honing, de leden van Ged. Sta ten. A. L S. Lockefeer en C. Hame link, de Rykstuinbouwconsulent voor Zeieand. ir. J. J. v. Hennik, verschei dene leden van de Provinciale Staten, burgemeesters uit West Zeeuwsch- Vlaanderen. jhr. J. van Vredenburch uit Kapellen, e.a. Tevoren waren de genodigden officieel door het gemeen tebestuur ontvangen. Hierbij werd het woord gevoerd door burgemeester J. C. Everaars van Groede, die aan de heer Hoolhorst een bloemenmand aan bood, en door de heer Hoolhorst, die een telegram van hulde en trouw aan H.M. de Koningin voorlas en 'n dronk op H.M. uitbracht. Voor de optocht met praalwagens bestond grote belangstelling. En te recht. want de deelnemers hadden er bijzonder veel werk van gemaakt. De stoet werd geopend door edelvrouwen te paard, waarna de verscheidene fraaie wagens volgden. Zo was o.m. Vader Cats vertegenwoordigd, men zag houtzagers aan het werk, er waren zelfs kannibalen en er was ook een luilekkerland. De hoorn des over- vloeds ontbrak niet. evenmin als een miniatuur-cowboy. Sneeuwwitje, el fen. een bloemenmozaïek. bijen met de ïemker, kortom de toeschouwers ge noten van een optocht van zeer ver scheiden samenstelling. In de avonduren waren er zowel Za terdag als gisteren uitvoeringen door muziekverenigingen. Met medewer king van de korpsen uit Groede, Nieuwvliet, Oostburg, Sint Laureijns, Sint Margriete en Zuidzande werd een festival gehouden. De verenigingen werden ontvangen door burgemeester J. C. Everaars. Des avonds was er een muzikale rondgang door de gemeente. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Tranen over Johan nesburg", ((14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Helpik ben on zichtbaar" (a.l.), 8 uur. VLISSINGEN. Vandaas Alhambra: „Verboden Huwe- welyk", (18 J.). 7 en 9 uur: Luxor: „De duivel in de fles", (14 jr.), 8 uur. GOES. Vandaas Grand: „In de greep van de angst", (18 jr.), 8 uur. I IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst", 1018 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst. 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2