In Serooskerke thans een geval van myxomatose geconstateerd BRANDWEER VAN APELDOORN SCHONK MODERNE TREKKER DE POLDER WALCHEREN HEEFT EEN SLUITENDE BEGROTING 1954 fV^RÖL tanden Wit ,adem Fris VLISSINGSE MODESHOW MET EEN VLEUGJE FRANSE GEEST Zecuivse Almanak N.V.v.h. 6EBR. POLAK VLISSINGEN AFSLUITING VAN ZEEGATEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1953 DE GEVREESDE KONIJNENZIEKTE Veeartsenijkundige Dienst stelt een onderzoek in Naar het zich Iaat aanzien is de gevreesde konynenziekte myxomatose thans ook In Zeeland uitgebroken. Gisteren werden by de konijnen van de heer W. Sanderse te Serooskerke (W.) verschijnselen waargenomen, die er op dulden, dat de dieren aan myxomatose leden. De heer Sander se stelde zich onmiddcliyk in verbinding met het gemeentebestuur, waar op de burgemeester contact opnam met de Veeartsenijkundige Dienst te Breda. Een ambtenaar van deze dienst stelde een onderzoek in een kwam tot de voorlopige oonclusle, dat hier inderdaad sprake was van myxoma tose. Veertien konijnen van de heer San derse waren aangetast. Uiteraard zal door laboratoriumonderzoek vastge steld dienen te worden of hier inder daad sprake is van de konijnenziekte. Dit onderzoek zal geschieden in de Rijksseruminrichting in Rotterdam. Inmiddels heeft het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning bevestigd, dat het geval te Noord- wijk inderdaad myxomatose was. De veeartsenijkundige dienst raadt de ko- ntjnenhouders aan, de dieren voorbe hoedend te laten inenten. Er zal voor worden gezorgd, dat met ingang van Woensdag 16 September a.s. entstof tegen de ziekte, die zowel wilde als tamme konijnen aantast, beschikbaar is. Het inenten is wettelijk alleen toe gestaan aan dierenartsen. De entstof is verkrijgbaar bij het Staatsveeartse- nijkundig onderzoekingsinstituut te Amsterdam. Zo lang eigen geprodu ceerd vaccin nog niet beschikbaar is, wordt het uit Frankrijk ingevoerd. Volgens gegevens uit Frankrijk biedt het vaccin geen volledige zekerheid voor immuniteit, maar men mag van 70 van de entingen goed resultaat verwachten. De Veeartsenijkundige Dienst roept voorts alle konijnenhouders op, zelf zo goed mogelijk maatregelen te ne men tegen het gevaar van besmetting. Konijnen vervoeren wordt ontraden; men moet de dieren zoveel mogelijk beschermen tegen contacten van bui ten. Deelnemen aan tentoonstellingen het onderling verhandelen en verrui len van konijnen en dergelijke, wordt eveneens ontraden. Men snijde voorts geen voer op plaatsen waar ook wilde SANAPIRIN Jaagt kou JL en pijn uit Uw body II konijnen kunnen komen. Voorzichtigheid met kadavers in ge boden. Ontsmetting van kleding is, wanneer men met besmette dieren in aanraking is geweest, stellig raadzaam. Hokken van zieke en dode dieren blij ven haarden van besmetting. Een Brusselse arts, Louis Decorte, beweert een serum te hebben uitge vonden, dat in tegenstelling tot het Franse serum niet preventief, maar helend werkt. De Belgische veterinaire dienst onderzoekt thans het middel. Gemeentebestuur Heinkenszand was in Aardenburg Het gemeentebestuur en enkele le den van het gejjieentepersoneel van Heinkenszand bezochten de gemeen te Aardenburg. Op het gemeentehuis werd het gezelschap ontvangen door burgemeester en wethouders. Burge meester J. van Dongen gaf in de raadszaal een uiteenzetting van de gemeentelijke werkzaamheden. Na bezichtiging van het raadhuis en de brandweergarage, werd een be zoek gebracht aan de in restauratie zijnde St. Baafskerk, waar opzichter Postma het gezelschap rondleidde. Na een rondrit langs de nieuw ge bouwde scholen, het jeugdcentrum en de rioolwaterzuiveringsinstallatie, werd in het sportpaviljoen een kof fiemaaltijd aangeboden. Hier gaf burgemeester van Dongen een uit eenzetting over de totstandkoming van het sportpark. Daarna werd een rondrit gemaakt langs Eede, waar de kleine vlasco- operatie, een turbinebedryf en de warmwaterrotery werden bezichtigd. Met een tocht over St. Kruis werd het bezoek besloten. KRUININGSE BRANDWEER „UIT DE BRAND" Wagen is zelfs met een ontvang- en zendapparaat uitgerust. De Kruinlngenaren stonden Vrijdagmorgen wel verrast te kijken toen een fraai glanzende gesloten trekkerwagen voor de brandweer op het Marktplein stopte. Men wist wel, dat Apeldoorn de motorspuit had gere videerd en dat ook de door het zoute water aangetaste trekker zou worden vervangen, doch dat men thans zo'n prachtige, moderne wagen zou krijgen, had men niet durven hopen. Hervormde Noodcommissie SchouwenDuiveland bijeen Te Zierikzee werd in het Herv. Verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de Hervormde Nood- commissie Schouwen-Duiveland. Aanwezig waren de predikanten van het eiland, andere afgevaardig de ambtsdragers en ds. A. W. M. Oaé en ds. S. J. M. Hulsbergen, resp. prae- ses en scriba van ae Provinciale Kerkvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter, ds C. J. van Royen. er op, dat deze bijeenkomst werd gehouden ter bespreking van het werk ter le niging van de nood, door de ramp ontstaan. In de voormiddag hield ds J. M. Barendrecht uit Noordgouwe een inleiding over de huidige arbeid en de aspecten van de Ned. Herv. Stichting voor Maatschappelijk werk en Gezinszorg. Vier maatschappelijke werksters en een tijdelijke hulp zyn thans in functie. Dit werd mogelijk gemaakt door de prioriteit, welke Schouwen Duiveland van Den Haag kreeg. Er werd veel financiële steun ontvangen. Om het werk in de toekomst te kun nen voortzetten, dient de gehele be volking van het eiland zich achter deze arbeid te scharen. Er zjj op het ogenblik twee gezins verzorgsters. maar men beseft, dat dit aantal in de toekomst zal moeten worden uitgebreid In de discussie, welke op de inlei ding volgde, werden vooral de finan ciële moeilijkheden besproken, niet alleen voor wat de diaconieën betreft, maar ook voor de kerkvoogdijen. Na de middagpauze was ae nieuw benoemde vormingsleider voor het eiland, wika Klaassen, aanwezig. Ds. E. P. Kuin hield een inleiding over het jeugdwerk, waarbij hij in het bij zonder het instuifwerk behandelde en de jeugd van elders, die thans te Zierikzee verblijft. Na deze inleiding ontspon zich een uitvoerige bespre king, waaraan velen deelnamen. Tot leden van de Herv. Stichting voor Maatschappelijk werk en Ge zinszorg werden benoemd de heren van Ommeren (penningmeester), ds van Royen (2e penningmeester) en Mulder. De benoemingen voor de classica- le Jeugdcommissie en de classicale Zendingscommissie werden aange houden^ Nieuwe t.b.c.-arts bevolkingsonderzoek. De Prov. Zeeuwse Vereniging tot bestrijding der t.b.c. heeft met in gang van 15 October a.s. tot tbc- arts, belast met het bevolkingsonder zoek. benoemd de heer H. D. -J. Mey er, arts aan het Sanatorium Hellen- doorn. De nieuw benoemde zal dokter C. R. N. F. van Joost te Goes opvolgen, die zoals bekend, benoemd werd tot inspecteur van de volksgezondheid te 's-Gravenhage. 1 Bezorgdheid in Kruiningen. Gaan verkeersbelangen voor de dorpsbelangen. Hoewel de bevolking van Kruinin gen het vanzelfsprekend ook toe juicht, dat alles in het werk wordt festeld om het verkeer van en door e polder zo snel mogelijk te her stellen, blykt er toch enige bezorgd heid te bestaan. Naar de voorzitter van de Her stelcommissie Kruiningen, de heer W. J. L. de Groof mededeelde, leeft in de commissie de vrees, dat de pol der- en dorpsbelangen voor het ogen blik worden opgeofferd aan de ver keersbelangen. Men is van mening, dat bij de nood- dam in de kreek een tydelyke voor ziening getroffen moet worden, om het water uit het Noordelijk deel van de polder af te voeren. Bij zwa re regenval zal anders, zo zegt men, opnieuw een deel van de droogge vallen gronden „verdrinken." Voorts is de commissie van mening, dat thans alles wordt gedaan om de Veerhaven weer voor de bootdienst in gereedheid te brengen, terwijl h.i. de zeedijk, welke de polder moet be schermen, nog niet volkomen veilig Stavenissers naar Mantes. Op 15, 16 en 17 September a.s. zul len 85 inwoners van Stavenisse en omgeving een bezoek brengen aan Mantes (Fr.), welke plaats Stave nisse heeft geadopteerd. Dit bezoek is bedoeld om de vriendschapsbanden tussen de bevol king van Stavenisse en Mantes nau wer aan te halen. Burgemeester en mevrouw L. A. Verburg zullen de tocht meemaken. Burgemeester Verburg zal in Parijs besprekingen voeren over een even tuele uitwisseling van landbouwjon- geren uit Stavenisse enerzijds en de stad Mantes anderzijds. NOG GEEN REDEN TOT OPTIMISME Dijkgeschot van de ongebouwde eigendommen behoeft niet te worden verhoogd. Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren heeft aan de algemene vergadering de begroting voor het jaar 1954 aangeboden, waarbij het dijk geschot wordt vastgesteld op 50,per ha. voor bet schotbaar land, 41,80 per ha. voor het vrijland en op 7,50 per 100,belastbare op brengst van de gebouwde eigendommen. Voor dekking van onvoorziene uitgaven kon een bedrag van 24.716,53 worden geraamd. De begroting kon derhalve sluitend worden gemaakt zonder verhoging van het dijkge schot van de ongebouwde eigendommen en met oen verhoging van 1,50 per 100 belastbare opbrengst van de gebouwde eigendommen. enkele toezegging voor eon rijksbij drage ontvangen, maar langer uitstel wordt niet verantwoord geacht. Het betreft hier verbetering van strand- hoofden op het Zuiderstrand 300.000), verlengen van de hoofden 3 en 4 op het Noorderstrand en het maken van hoofd 5 344.000), als mede het maken van drie strandhoof- Toch waarschuwt het bestuur voor optimisme. Evenals vorige jaren is uitgegaan van de veronderstelling, dat het nadelig slot van de gewone d.enst van het voorgaande jaar (1952) ad 268.323,75 zal worden goedgemaakt door nog van het Rijk te ontvangen vergoedingen voor oor logsschade. Samen met het tekort van de dienst 1951 moet in de volgen de jaren een dekking worden gevon den van in totaal 623.166.44. Ver geleken bh' vorig jaar nam dit bedrag met 21.412,40 toe. Deze ontwerp-begroting bevat geen reserve voor kosten van zeewaterke- rende werken, zoals bedoeld in artikel 7 van de Noodwet-Dijkherstel. De kosten van herstel tengevolge van de stormvloed worden weliswaar geheel door het rijk vergoed, maar in de kosten van verbetering zal slechts een bijdrage worden verleend. Het laat zich aanzien, dat hiervoor een vrij aanzienlijk bedrag door de polder zelf moet worden opgebracht. Onder de buitengewone uitgaven zijn gelden geraamd voor de meest urgente werken van het z.g. grote plan. Weliswaar is hiervoor nog geen kapelle 450.000). Ter dekking van deze uitgaven is een rijksbijdrage van 80 geraamd, terwijl voor het res tant t.z.t. een lening nodig zal zijn. Voorlopig moet evenwel getracht worden een en ander geheel met op te nemen kasgeld te financieren. Voorts is onder de buitengewone uitgaven een bedrag van 36.000 uit- getrokken voor de verbetering van de ;en van de zeedyk tussen dp. 20 en 32 en een bedrag van 300.000 voor vervanging van een stortsteenglooi- ing, in 1944 als_noodmiddel gemaakt gWalche- VELEN GENOTEN VAN: Een nieuwe roklengte en een nieuwe modekleur. De oude trekker bleek niet veel meer waard en omdat men in Apel doorn de hulp aan Kruiningen flink aanpakt het is in de afgelopen maanden reeds meermalen bewezen besloot men voor een nieuwe wagen te zorgen. Met de hulp van het comi té „Apeldoorn helpt Kruiningen" werd een tweede hands Fordbestel wagen gekocht, die geheel werd gere videerd. De Apeldoornse brandweer mannen knapten deze karwei in hun vrjje tijd op en spendeerden hieraan bovendien nog een aardig centje van zichzelf. Het jaariykse uitstapje ging niet door en de hiervoor uitgetrok ken gelden werden voor de nieuwe trekker bestemd. Zelfs een zend- en ontvangapparaat voor de wagen en Officiële opening Koningin Wilhelmina Lyceum De officiële ingebruikneming van het nieuwe gebouw van het Konin gin Wilhelmina Lyceum te Oostburg is, naar wfl vernemen, vastgesteld op 1 October aanstaande. De over dracht van het gebouw zal 's mor gens geschieden in de gymnastiek zaal der schóól, terwijl 's middags in het Ledeltheater de feestelijke viering wordt gehouden. Op het pro gramma staan o.a. een jeugdconcert, opvoering van het abele spel „Es- moreit" door enkele leerlingen van de school, declamatie en zang. STERKTE. Deze week, die de week der mode- shows iaas, willen wij besluiten met slechts enkele regelen Dinners: de goede verstaander heeft aan een half wOord genoeg. Maar dat halve woord moet ons toch van het hart: Sterkte, mannen, van harte sterkte O, jawel, wil weten wel, dat de strijd bi) voorbaat is verloren en dat ge tenslotte toch hebt toegestemd in die aankoop. Maar niettemin, een opbeurend en een troostend woord vermag soms veel. Maar wat een ramp zal dat zgn als Zondag het weer niet mee werkt Want binnenzitten met tets Itlouws Oei voor het gemeentehuis ontbreken niet bij de uitrusting. In tegenwoordigheid van de wnd. burgemeester, de heer P. H. A. Pol derman, de commandant van de brandweer, de heer M. J. Ie Clercg, de secretaris van het comité „Apel doorn helpt Kruiningen", de heer W. G. Vergouw en de secretaris van de herstelcommissie Kruiningen, de heer C. J. de Visser, droeg de commandant van de Apeldoornse brandweer, de heer Tiethof. dit kostbare stuk mate riaal aan zyn Kruiningse collega over. De wnd. burgemeester, de heer Polderman en de brandweercomman dant, de heer le Clereq vertolkten de dank van Kruiningen. A aver tenue HET ADRES VOOR IJZERWAREN, GEREEDSCHAPPEN ENZ. (Van onze verslaggeefster) De Vlissingsc vrouw wordt dit na jaar verwend op het gebied van de mode Twee verschillende shows binnen vierentwintig uur tyds: met een weinig verbeeldingskracht kan men zich in Parijs wanen! Gistennid- was hotel Noordzecboulevard ge durende enkele uren het onbetwiste domein van koningin Mode en vele dames hebben hier genoten van een collectie mooie en vaak originele mo dellen. door vier charmante manne quins met kennis van zaken „gebracht" Het was een show, die een vleugje werkelijk Franse geest ademde, en de organisatoren (het modeTiuis Bobbe verzorgde de kleding, maison Van Da len de hoedjes), hebben eer gehad van hun werk. Er was zoveel te zien, dat het voor vele adspirant-koopsters een moeilijke keuze zal zijn geworden De tot dusver in onze provincie ge toonde kleding voor het komende sei zoen vertoont over de gehele linie een vrijwel uniforme lijn. En zo waren het ook gistermiddag in Noordzeeboule- vard weer de swaggers, die een voor name plaats bezetten. Swaggers, voor het merendeel vervaardigd uit de ge liefde harige stoffen, terwijl vele der mantels weer hetzelfde detail als ver leden jaar vertoonden: de mouw die zowel lang als driekwart kan worden gedragen, waarbij lange handschoenen wel een vereiste zijn. De swagger is bovendien ongemerkt nauwer gewor den. en loopt dikwijls naar beneden smal toe, hetgeen het elegante effect in de meeste gevallen aanmerkelijk versterkt Dikwijls ziet men op mantel of japon nog de stola, die verleden jaar enorme opgang maakte, en die naar verkiezing als hals-, schouder of heupgaruering dienst kan doen. (Slot van pagina 1.) het zal open moeten komen te staan ook voor Nederland. De algemene slechte verkeerssitu atie in Zeeland is verantwoordelijk niet alleen voor het achterblijven van de ontwikkeling der Industrieën en het verloop van de bevolking, maar nog erger voor het verschrompelen van de vroeger zo bloeiende handel, het overplaatsen van bestaande in dustrieën naar elders en zelfs van een scheepvaartmaatschappij uit een van nature gunstig scheepvaartcen trum. Is het wonder, dat er allerwege activiteit merkbaar wordt? In 1945 schreven irs. M. de Vink en jhr. J. de Ranitz reeds hun bro chure „Erop of eronder," In 1946 hield ons departement, aldus spr., een congres over de „Economische toekomst van Zeeland". De onkunde over Zeeland bleek ontstellend en er gebeurde niets. Actiecomité. Spr. wees op de vele publicaties in kranten en tijdschriften ,op de ac tiviteit van het Kon. Ned. Aardrijks kundig Genootschap en van het Kon. Instituut van Ingenieurs. Het leek verstandig de diverse activiteiten te combineren en daar om wil het departement Zeeland van Mij. voor Nijverheid en Handel ko men tot vorming van een actiecomité, waarin de volgende instanties verte genwoordigd dienen te zijn: 1. Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel; 2. Kamer van Koophandel, Middelburg; 3. Kamer van Koophan del. Terneuzen; 4. Middenstandsorga nisaties; 5. Arbeidersorganisaties; 6. Onderwijsinstellingen; 7. Pers; 8. Kon. Ned. Aardr. Genootschap; 9. Stichting v. d. Landbouw; 10. Zeeuw se Visserrjbelangen; 11. Horeca en V.V.V.: 12. Ver. van Ned. Gemeen ten; 13. Vervoersorganisaties. Uit dit actiecomité zou een werk groep gevormd moeten worden, die practische punten, zoals de propa ganda kan aanvatten. Als adviseurs zijn aangezocht de directeuren van de Planologische Dienst en het E.T.I. Zeeland. Officiële ambtelijke organen zul len niet in het actiecomité zitting nemen. De bedoeling is, dat het co mité de publieke opinie zal pellen en trachten te leiden. Men wil de deskundigen niet in de weg staan, maar het arbeidsterrein bouwrijp maken cn wegbereiders zijn voor de specialisten. Landelijk Congres. Toch zou het niet juist zyn, indien ook het wetenschappelijk deskundig werk van deze specialisten niet open baar werd behandeld, vooral nu dui delijk is. dat niet alle problemen in onderzoek zijn. Daartoe lijkt ons een congres de aangewezen gelegenheid. Hierbij zullen alle facetten belicht moeten worden van de twee voor naamste. alhoewel gecorreleerde pro bleemgroepen van de onvermijdelijk te realiseren plannen: Primair de grote ontsluitlngsweg Noord-Zuid door Zeeland en Secundair: de afsluiting of stuwing van alle zeegaten. Al deze werken zouden binnen 50 jaar gereed moeten zijn, maar voor een belangrijk deel, zoals de afslui ting van de zeegaten en de hoofd weg, wordt aan 25 jaar gedacht. Een comité van aanbeveling met representatieve personen zal gevormd moeten worden en het congres zal een grootse manifestatie moeten zijn voor een project, dat een pendant kan heten van de Zuiderzeewerken. Wij kunnen het niet zien als een uit sluitend gewestelijk belang, want de gevolgen zijn van grote invloed op geheel Nederland en ook daarbuiten, lit is dan ook de reden, dat het be stuur van het departement Zeeland een en ander aan het hoofdbestuur voorleggen om een congres op lan delijk niveau te organiseren. Discussie. Na deze inleiding van de heer Hoegen ontspon zich een bespreking, waarby ir. J. Dorst er do nadruk op legde, dat een zo groot plan als de afsluiting van de zeegaten door een nationale vereniging dient te worden voorgestaan. Ir. M. de vink lichtte toe, dat het probleem van de bescherming tegen de zee (veiligheid) een nationaal probleem is, maar dat daaraan het probleem van Zeeland's welvaart vastzit. Ir. C. A. L. Horstmann wees op de wenselijkheid om in hot actieco mité ook personen op te nemen, wier arbeidsterrein ligt op maatschappe- lyk-sociaal en geestelijk gebied. Ir. A. G. Wiersma wierp de vraag op of men er niet beter aan deed eerst het resultaat van de diverse studie-instanties af te wachten al vorens de afsluiting van de zeegaten te propageren. Hy wees op de mo gelijkheid, dat men na bestudering het afsluitplan niet uitvoerbaar zou achten. Ir. M. de Vink en ir. L. G. H. M. Dan waren er de~ wlntertailleurs, sterk, sierlijk en warm, en ook uitste kend geschikt voor het zo dikwijls ge smade „zwaardere figuur". De tweed creaties in dit genre vormden een wel sprekend pleidooi voor dezë meer en meer op de voorgrond tredende stof, die ook voor ons klimaat zo ideaal is! By de japonnen werd de Franse illu sie volkomen, want hier was dan voor het eerst Dior's nieuwe roklengte: veertig centimeter van de grond, een tricot deux-piéces in twee kleuren grjjs. met een hardgroene jersey blou se. Die „korte rok" bleek overigens in lengte mee te vallen, en werd dan ook met vrij gunstige reacties van de zUde der toeschouwsters begroet. Voorts was er de nieuwe modekleur „cognac", een aparte tint zachtgeel, die verrassende mogelijkheden tot combi natie met donkere kleuren in zich bergt. De hoge, soms zeer hoge halzen, die dit najaar de japonnen van vrij wel iedere collectie sieren, zijn een uitkomst in de koude Hollandse win ter! En 't Italiaanse snufje van de raf- fia-garnering blijkt het alleraardigst te doen op een jeugdig effen japonnetje. De avond- en cocktail-japonnen en de bontmantels zorgden op deze show voor de feestelijke en luxueuze noot, die we, al blijft aanschaffing veelal tot de z.g. vrome wensen behoren, toch ongaarne zouden missen. De hoedjes waren klein, fraai van kleur, origineel van garnering en be hoorden stuk voor stuk tot die catego rie hoofddeksels, die wij vrouwen met de benaming „drómen" plegen te be titelen. Al waren sommige modellen naar Hollandse begrippen wel een tik. je tè exclusief Aan het slot van de show ontvingen de mannequins en haar leidster, me vrouw De Vries uit Amsterdam, fraaie bouquetten, geleverd door de firma A. J. Witte Zn., die ook de corsages en de tafelversieringen verzorgde. De muzikale achtergrond van de show nam de pianist L. Zietse voor zijn re kening. REPRISES. Gisteravond werd deze mode-exposi tie van de firma Bobbe in hotel Noora- zeeboulevard voor twee geheel bezette zalen herhaald. In het Strandhotel werd gistermid dag en gisteravond voor een talrijk pu bliek een herhaling gegeven van de Donderdagavond-show. Ook ditmaal oogstten vooral ae Weense jersey-mo dellen van modehuis „De Meermin" en het schoeisel van de firma D. Roelse verdiende successen. van Gooi legden er de nadruk op, dat het hoofddoel is: het rijpmaken van de publieke opinie. Besluiten. Dc vergadering aanvaardde ten slotte het bestuursvoorstel om tot vorming van een actiecomité en een werkcomité over te gaan. Ook werd een motie van de heer W. Berdenis van Berlekom aangeno men, waarin het departcmentsbe- stuur gemachtigd werd uitvoerig overleg te plegen met het hoofdbe stuur over het houden van een lan delijk congres. Het departementsbe- stnur zal zich daarbij richten naar de mening van het hoofdbestuur. Tenslotte werd nog een propagai >r de nee Deze poster beoogt dc „Noord-Zmdverbinding via de Zeeuwse eilanden", onder de aan dacht van het publiek te brengen. door de Dienst Droo gmaking^ ren. Het bestuur vertrouwt er op, dat het rijk bereid zal worden gevonden de kosten van dit niet deu, bleken werk geheel voor ning te nemen. Voor een gedeeltelylte aflossing van de in 1952 aangegane leningen, waarop de eerste tien jaren niet wordt afgelost, is op verzoek van Ged. Staten in de begroting een re serve opgenomen. Deze reserve be draagt 20.000. Van het rijk werd een bedrag van 312.099,ontvangen wegens ver goeding van oorlogsschade aan de onderzeese oeververdediging aan de Zuidwatering in 1944. Dit bedrag is gebezigd voor schulddelging van in 1953 op voorfinanciering opgenomen leningen. Een rentebesparing van 12.750 's jaars wordt daardoor ver kregen. De raming van de uit te voeren ge wone werken luiden als volgt: Oost- watering 80.000, Noordwatering 250.000, Westwatering 70.000, Zuidwatering 45.000 en wegen 6500. Kosten voor herstellen storm schade totaal 75.000 en van bema ling 33.000. REKENING 1952. Voorts is aangeboden de rekening over 1952. Het totaal der gewone in komsten bedraagt 1.557.710,77, van de uitgaven 1.826.034,52, kwaad slot 268.323,75, totaal der buitengewone inkomsten 1.956.592,31, totaal bui tengewone uitgaven 861.595,33, ba tig slot 1.094.996,98. Totaal gewone inkomsten der wegen 48.924,63, uit gaven 37.716,15, batig slot 11.208,48, totaal buitengewone in komsten der wegen 46.473,46, uit gaven 13.129.50, batig slot 33.348,98. De rekening van de ?ebouwde eigendommen toont over 952 aan inkomsten 308.757,62, aan uitgaven 284.11,49, batig slot 24.646,13. Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis". De Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" zal Zaterdag 3 Octo ber a.s. haar jaarvergadering te Axel houden. In de morgenvergadering zullen de verenigingszaken worden behan deld, terwijl des middags dc film „Onder vier ogen", toegelicht door dr. F. J. Visser uit Terneuzen, zal worden vertoond. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Tranen over Johan nesburg". (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: ,.Help, ik ben onzicht baar". (a.l.). 8 uur; Nederlands Kof fiehuis: vergadering afdeling Zeeland Nederlands eBond van Gemeente ambtenaren; Modderoord: voetbalwed- wedstrijd P.Z.C.-elftal—elftal fa. G. W. den Boer. 3 uur; Nadorst: vete- ranentournooi E.M.V V.V.. 3 uur. Morgen Electro: als vandaag, 3.30, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: als vandaag, 2.30 en 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag. „Alhambra: „De grote beslis sing" (18 j). 7 en 9 uur; Luxor: „De duivel ln de fles" (14 j 7 en 9 uur. Opening C.O.J.O.-honk in de Paling, straat, 8 uur. Morgen. Alliambra: als vandaag. 3, 7 en 9 uur. Luxor: als vandaag, 3. 7 en 9 uur. Boulevardloop 3 30 uur. GOES. Vandaag. Grand: „in de greep van de angst" (18 j.) 7 en 9 uur. Morgen. Grand: als vandaag 7 cn 9 uur .Kontiki" (a.l.) 3 uur. Zaterdag Bloemententoonstelling, zalen Krijger, 10—10 uur. Gezellige avond Herv. Jeugdraad. Schuttershof. 7.30 uur. Jaarvergadering Zeeuwse Oranje Groene Kruis, Prins. v. Oranje. 2 uur. IJzendljke. Vandaag. Gemeentehuis. Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst". 10 18 uur. GROEDE. Vandaag. Gemeentehuis Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 920 ur: Ooft- en tuinbouwfeest. Morgen Gemeentehuis: Tentoonstelling pottenbakkerskunst; Ooft- en Tuin- bouwfeest. HEINKENSZAND. Vandaa. terrein Luctor: voetbalwed strijd gemeentepersonoel .H'zand personeel Provincie, 3.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2