DE VERPLAATSING VAN HET BEVRACHTINGSCOMMISSARIAAT BRANDWEERWEDSTRIJDEN IN SLUIS OP 19 SEPTEMBER Zeeuwse Almanak DRIE DAGEN BLOEMENPRACHT IN ZAAL-KRIJGER TE GOES BELGISCH BEZOEK AAN HET RAMPGEBIED OP SCHOUWEN oordeel... is om£ aanbeveling! NAJAARSMODE MAAKTE HAAR ENTREE IN ZEELAND POPENT "pop* *1™™* Oranjeboom Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1953 BINNENSCHEEPVAART ONGERUST Terneuzen worden thans krachtige acties ontplooid. De kwestie van eventuele verplaatsing van de het bevrachtingscommis sariaat voor de binnenscheepvaart van Terneuzen naar Middelburg blyft in Zeeuwsch-Vlaanderen de gemoederen bezig houden. Donderdagavond vergaderde in het gemeentehuis van Terneuzen onder voorzitterschap van burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen de vereniging „Havenbelan- gen Terneuzen", waarbij deze aangelegenheid een voornaam -punt van de besprekingen vormde. Unaniem waren de leden van Haven- belangen van mening, dat men zich ten krachtigste dient te verzetten te- g^n de eventuele verplaatsing. Beslo ten werd zich nader met andere or ganisaties, die op het gebied van de binnenscheepvaart werkzaam zijn, te beraden, welke stappen op korte .ter mijn moeten worden ondernomen. Ook de schippersorganisaties, waaronder de Algemene Schippers vereniging „Schuttevaer", de R.K. Schippersvereniging ,.St. Nicolaas" en de Ned. Prot. Chr. Schippersbond, blijken zich ten krachtigste te zullen verzetten tegen een eventuele ver plaatsing. De organisaties hebben de ze zaak in handen gegeven van de Stichting Nederlandse Particuliere Binnenvaart te Rotterdam, die het top-orgaan van deze verenigingen vormt. Het bestuur van deze Stich ting heeft verklaard te dezer zake diligent te zijn. Verwacht wordt dat Dijkwacht was paraat. Voor de tweede maal sedert de re- évacuatie van Kruiningen kwam Donderdagmiddag het alarmerisch apparaat in werking en werd te Hansweert een waterstand van 3.10 meter gepeild, zodat de groene vlag gen op de toren werden uitgestoken. Gelukkig trad weer direct een sterke daling van de waterstand in, zodat geen gevaar dreigde. Voor de terug gekeerde bevolking was het echter een geruststelling te weten, dat de djjkwacht paraat Is. Nieuwe Nederlanders Door de nieuwe wet op het Neder landerschap hebben 83 ingezetenen van IJzendijke het Nederlanderschap bekomen. op korte termijn ai Terneuzen een vergadering zal worden belegd, waar de overplaatsing besproken zal wor den. Van de zijde der schippersorga nisaties wees men onze correspondent voor de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse Ka naalzone er o.m. op, dat men in deze kringen allerminst vertrouwen heeft in de deskundigheid op het gebied van de binnenscheepvaart van de rijksinspecteur voor het verkeer, on der wie het bevrachtingscommissari aat zal komen te ressorteren. De overbrenging van het bevrachtings commissariaat van Terneuzen naar Middelburg acht men belachelijk. Bij eventuele overplaatsing verwacht men stagnatie bij het nemen van be slissingen in belangrijke aangelegen heden op het gebied van de bevrach tingen. waarvan zowel schippers als verladers de dupe kunnen worden. DE INDUSTRIEËN. Ook bij de Zeeuwsch-Vlaamse in dustrieën in de kanaalzone bestaan bezwaren tegen verplaatsing, en er worden of zijn reeds van deze zijde stappen ondernomen teneinde te trachten dit te voorkomen. Naschrift re lactie: Naar ons bij in formatie te be.oegder plaatse is ge bleken behoeft evenwel zoals wij reeds eerder meldden géén gevaar te bestaan, dat de belangen van Ter neuzen, de kanaalzone, of van de bin nenscheepvaart in het algemeen ook maar enigszins geschaad zullen wor den. Het is immers voor de hand lig gend, dat in Terneuzen een outillage gevestigd zal blijven, die de taak van het tegenwoordige bevrachtingscom missariaat volledig zal kunnen ver vullen. Of dit apparaat nu een com missariaat dan wel een agentschap heet, zal in de praktijk van bitter weinig betekenis blijken te zijn. GROTE BELANGSTELLING Voor Nederlandse en Belgische corpsen Voor dc 4c achtereenvolgende keer worden er Zaterdag 19 September te Sluis brandweerwedstrijden gehou den op het gemeentelijk sportterrein. Elk jaar wordt de animo om aan de ze wedstrijden deel te nemen groter. Dit jaar hebben ingeschreven de corpsen uit Aardenburg, Breskens, Biervliet, Cadzand, Hoofdplaat, Oost burg, Schoondijke, Sluis, Waterland kerkje en IJzendyke, terwijl het Oos- De Geref. Kerken en de watersnood. Woensdag werd te Arnhem de Cen trale Diaconale Conferentie der Ge ref. Kerk gehouden. De belangrijkste mededeling betrof de activiteit der Geref. Kerken in verband met de wa tersnood. Na de ramp hebben de Geref. Ker ken in totaal meer dan 1*4 millioen gulden bijeengebracht tot leniging van de nood, niet meegerekend de be schikbaar gestelde levensmiddelen, kleding en dekking. Van dit bedrag werd I 556.000,rechtsstreeks over gemaakt aan het Nationaal Rampen fonds. Het restant zal worden be steed aan de opbouw en het herstel van het diaconale leven in het ramp gebied, zulks in overleg met het Rampenfonds. De zusterkerken in het buitenland (Amerika, Canada, Zuid- Af rika) brachten bijna een half mil lioen gulden bij elkaar. GROEN. I>i Vlissingen doen zich dezer da- yen tijdens de avonduren in de sche merduistere straten vreemdsoortige samenscholingen voor van jongelie den, die wilde kreten slaken, groene dasjes dragen en zonderlinge hande lingen verrichten. De Vlissingers schudden hun wijze hoofden over de af en toe wilde jool van de groenge- strikte knapen: de nieuice Zeevaart scholieren worden ontgroend, een jaarlijks weerkerend en luidruchtig feest Gisteren wandelde een ontgroe nend heer de redactie binnen om te informeren of er soms nog „rustige" gebeurtenissen in de agenda stonden, want zo verzekerde hij met heilige ernst ..als rustverstoorder willen wij niet gaarne optreden". Het bleek, dat onze agenda voor de komende dagen in Vlissingen geen „rustige" evenementen aankondigde, waarop de ontgroener ons in ruil voor deze mededeling het programma voor Za terdag ontvouwde. .JSJe» wandeling in pyama's" kondigde hij geestdriftig aan. ..Zaterdagmiddag om drie uur van de Boulevard naar De Ruyter's standbeeld. Daarna kleine karweitjes en 's avonds om zeven uur opnieuw optocht plus om negen uur de slot- actedun gaan we met. water smij ten Hetgeen ons voor toekomstige zee varenden een nuttige bezigheid lijkt. Maar niet voor landrotten zoals n en ik... Weshalve wij deze regelen neer- schreven Een gewaarschuwd man geldt nog altijd voor twee telflk deel van Zeeuvvsch-Vlaanderen vertegenwoordigd zal zijn door Hon- tenisse. Voor deze groep van Nederlandse corpsen is een fraaie beker beschik baar gesteld benevens een extra prijs voor de beste commandant. De jury bestaat uit brandweercommandan ten van Goes en Fijnaart, benevens uit de heer van As uit Vlissingen. Van Belgische zijde zullen deelne men de corpsen uit Ai-dooie. Avel- gem, Gullegem, Ingelmunster, Marke, Menen, Nieuwpoort, Rumbeke en Zwevezele. Als jury zal hier optreden luitenant C. Coussee uit Roeselare en luitenant M. Amijs uit Knokke. Ook voor deze groep is een beker beschikbaar, als mede een onderscheiding voor de bes te commandant. De oefeningen zijn in hoofdzaak behendigheidsoefeningen en vangen, in verband met het vroeg invallen der duisternis, om 1 uiir reeds aan. Boiersmokkelarij bij Maldeghem Het Vlaamse dorpje Oedelem was dezer dagen het toneel van een smokkelaf faire, die Wild-Westvor- men aannam. Al meermalen was bij Oedelem een smokkelauto waargeno men, die in razende vaart door het dorp trok. Onlangs bemerkte de Bel gische douane, dat de auto opnieuw frauduleus de grens in d« buurt van Maldeghem was gepasseerd. Koewei zjj met de revolvers in de hand de smokkelaars sommeerden tot stop pen, zetten deze hun roekeloze tocht voort. Met een snelle wagen begon de douane daarop de achtervolging, waarbij in de bebouwde kom een snel heid van 120 km werd gehaald. On verwacht sloeg de smokkelauto in Oedelem een smal zijstraatje in, doch de douane ambtenaren achtervolgden de wagen ook in dit doodlopende steegje. Hier nam de woeste rit een einde. Er ontstond een worsteling tus sen de 3 douane-ambtenaren en 3 smokkelaars, die er tenslotte in slaagden te ontkomen. De douane kon beslag leggen op de 27 p.k. ster ke Packard en 580 kilo keurig ver pakte Nederlandse boter. Sloten in de Braakman. Het aanleggen van aardebanen en sloten in het Zuidelijke gedeelte van de Braakman, dat enige tijd geleden is aanbesteed, is thans gegund aan Steensma's Aannemingsbedrijf c.v. te Utrecht voor 286.600. VROLIJK KLEURENSPEL Aantrekkelijke expositie van Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantenkunde. Terwyl het najaar zich aankondigde niet een striemende regenvlaag, opende de burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, in de zalen-Krij ger, de jaarlijkse bloemententoonstelling van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Honderden planten en bloemen, kunstzinnig uitgevoerde bloemwerken en fraai aangelegde perken met een rijke ver scheidenheid aan variëteiten, waarbij de dahlia de boventoon voert, bie den hier een schoon spel van kleuren. Daarbij zorgen een aantal aquaria met exotische visjes, inzendingen van leden der Goese aquariumvereni ging „Trichogaster". voor een aantrekkelijke afwisseling op deze expo sitie, welke tot en met Zaterdagavond geopend zal zijn. De afdelingsvoorzitter, de heer K. Goudzwaard, kon in zijn openings woord getuigen van een grote mede werking. Het aantal inzendingen was zo groot, dat men bijna ruimte te kort kwam in de grote zalen. De jeugd van de Goesse lagere scholen was flink vertegenwoordigd. Van de 1200 uitgereikte plantjes, waren er bijna 1000 ingezonden. Dit grote aan tal vergoedt de iets mindere kwali teit van de overigens met veel zorg door de kinderen opgekweekte plant jes. De dahliawedstrijd onder de le- DIEP ONDER DE INDRUK Gouverneur M. van de Boogaerde en de leden van de Bestendige Deputatie waren de gasten van Commissaris der Koningin. Donderdag heeft de provinciaal gouverneur van Oost-Vlaanderen, de lieer M. van de Boogaerde met de leden van de Bestendige Deputatie en de griffier van Oost-Vlaanderen een bezoek gebracht aan het eiland Schouwen-Duiveland. Het gezelschap werd begeleid door de Commissa ris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de le den van Ged. Staten, de heren mr. dr. A. J. J. M. Mes, C. Philipse en C. Hamelink. Omstreeks half twaalf arriveerde men per politievaartuig bij de Schel- desluis te Ouwerkerk. Hier begaven zich aan boord ir. K. A. Bazlen, hoofdingenieur van de dienst dijkher stel en ir. C. Koning, districts-in- genieur van de provinciale water staat te Zierikzee, alsmede burge meester J. Romeijn van Ouwerkerk. Vervolgens werd naar het Oostelijk gat en de ringdijk bij Ouwerkerk ge varen, doch aangezien het laag water was kon men het dorp niet bereiken. Daarna werd de tocht voortgezet naar Zierikzee, waar al varende o.a. de toestand van de havendijken, als mede de pompböot ,*;Nèptunis" 'in ogenschouw werd genomen. In hotel „Mondragon" te Zierikzee werd de lunch gebruikt. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot,, hield hierbij een korte toespraak, welke door de gouverneur Van de Boogaer de werd beantwoord. De gouverneur zeide, zeer onder de indruk te zijn van de toestand op het eiland. Hij wenste Schouwen-Duive land een spoedig herstel toe. Vervolgens spraken nog ir. Bazlen en de burgemeester van Zierikzee, die eveneens aan de maaltijd aanzat. Om 3 uur reed het gezelschap via de „corridor' naar Renesse, Haamste de en Burgsluis, vanwaar per boot de werkzaamheden bij Schelphoek wer- deii bezocht. Vandaar werq naar Kat- seveer teruggevaren. SHOWS IN GOES EN VLISSINGEN En bracht onder meer ruige stotfen en Weense jersey mee (Van onze verslaggeefster). Op de dag waarop voor het eerst het woordje „herfst" boven het weer bericht prijkte, zijn de Zeeuwse modehuizen begonnen met het tenen van de collecties voor dit najaar en de komende winter. Goesse firma's brachten gistermiddag en gisteravond in hotel „De Korenbeurs" voor een nagenoeg uitverkochte zaal een show van dameswinterkledlng met bijpassende accessoires in bijzonder mooie kleurencombinaties. In het Vlissingse Strandhotel werd gisteravond de eerste van een drietal mode-shows gehouden, waar vijf Vlissingse zaken aan een tal rijk publiek hun noviteiten voor het komende seizoen op het gebied van dameskelding en de daarbij onontbeerlijke accessoires de revue lieten passeren. Hier vielen vooral de prachtige jersey-producten op. Maar beide shows hadden dit belangrijke punt van overeenkomst, dat ook ditmaal de modellen stuk voor stuk aangepast aan de eisen van de Hollandse vrouw, dus: draagbaar waren. Het was modemagazijn „De Mag neet". dat in Goes een serie winter mantels en -japonnen toonde. Winter mantels. aansluitend en in swagger- model: de eersten meestal van effen stof, soms gegarneerd met bont, ter wijl voor de swaggers voornamelijk de z.g. fantasie-stoffen werden ver werkt. De heersende kleur was hier grijs, een tint, waarbij zoveel ver schillende kleuren te dragen zijn. De lama-jasjes welke zo'n practische aan vulling van de wintergarderobe zijn, waren eveneens present en ook de zwarte rokjes bleken nog niet van hun plaats te zijn verdrongen. De vier mannequins toonden deze rokjes in combinatie met jumpers en jersey blouses en bewezen dat onze garde robe veelzijdig en toch betrekkelijk goedkoop kan zijn. wanneer we alvo rens te kopen, even goed nadenken, en.... van smaakval combineren we ten. Natuurlijk ontbraken ook dit maal de tweedelige jersey-pakjes niet, die we in ons gure klimaat zo hebben leren waarderen De tweed-japon die niet kan kreuken doet hardnekkige pogingen om zich ook een plaatsje in de Nederlandse garderobe te verove ren, en zal daarin vermoedelijk op de duur wel slagen. In het buitenland, vooral in Engeland, heeft de vrouw de kwaliteiten van de tweed-japon reeds leren waarderen! Dit jaar ziet men veel wollen japon- stoffen, waarin strepen van zibeline verwerkt zyn: een aardig nieuwig- heidje, dat een origineel aspect aan een japon kan geven. Bij de japonnen viel bovendien op, dat de ingezette mouw nu wel geheel verdrongen is door de aangeknipte dito (glooiende schouderlijn), en dit is ongetwijfeld een winstpunt. De glooiende schouder lijn staat elegant en geeft een grote bewegingsvrijheid. Voor een aardig intermezzo zorgden weer twee kleine meisjes, Marijke en Annemarie, die, in practische en mo derne kinderkleding over het plankier paradeerden, begeleid door het piano spel van mej. C. Beun. Maar het wa ren niet alleen de kledingstukken die de aandacht vroegen: de accessoires waren ditmaal met bijzondere zorg gekozen. De hoedjes (firnu. A Evers- dijk—Schrijver). de schoenen (firma Verburg), de parapluies en tassen (firma A. C. Sinke) en de handschoe nen (modehuis „De Magneet") vorm den goed uitgebalanceerde kleuren combinaties met de getoonde kleding. Uit de explicaties van mevrouw Sierenberg uit Amsterdam hebben de aanwezige dames veel nuttigs kunnen opsteken, want zij gaf talrijke goede raadgevingen inzake het kiezen van de juiste kleding. In Vlissingen. In het Strandhotel te Vlissingen heeft het modehuis „De Meermin" gisteravond een wintercollectie ge toond, die een lust was voor het oog en met talrijke verdiende applausjes beloond werd. Drie geroutineerde mannequins toonden hier een serie wintermodellen. die het praedicaat „exclusief" ten volle verdienden. Ook hier stonden bij de mantels de swag ger op de voorgrond, en was de mo derne kleur grijs in alle nuances ver tegenwoordigd. Sommige swaggers vertoonden een zeer lage schouderlijn, welke uit de verte een pellerine-idee suggereert. Bij de japonnen bleek wel, dat de lange mouw voor goed is verbannen: overal duikt de driekwart mouw op. De japonstoffen met zibeline-effect waren ook hier vertegenwoordigd: trouwens, het is al ruige stof wat de klok slaat, zowel voor mantels als voor japonnen. Angora-stoffen blijkt een geliefd materiaal te worden voor japonnen: chique, soepel enwarm! Maar het hoogtepunt van deze avond werd gevormd door de schitterende collectie japonnen en deux-pièces van Weense import-jersey: prachtig ma teriaal dat bovendien verwerkt was in zeer bijzondere modellen. Ook de be kende bleyke-producten en jersey creaties van eigen bodem oogstten be wondering, maar zij konden toch niet halen bij de Weense modellen, welke slechts één nadeel hebben: zij zyn voor zeer veel beurzen onbereik baar Ook de avondjaponnen, die als sluit stuk van de show vertoond werden, hebben de toeschouwsters menige den van de Kon. Ned. Mij. v. Tuin bouw en Plantkunde was dit jaar eveneens succesvol, want van de 15 inschrijvers waren er thans 12 op de expositie met hun kweekproducten vertegenwoordigd. Daarnaast zorg den enkele Goesse bloemisten en de gemeentelijke plantsoendienst voor fraaie inzendingen. REDE MR. TEN KATE. De burgemeester van Goes, mr. W. C. ten Kate, die de officiè'le opening verrichtte, gaf uitdrukking aan zijn voldoening, dat door eendrachtige sa menwerking deze tentoonstelling ook dit jaar weer mogelijk werd. De gro te deelneming door de jeugd stelde hij eveneens op prijs, daar dit zal bij dragen om de kinderen meer eerbied voor de natuur te doen krijgen. De voorzitter, de heer Goudzwaard, die een dankwoord sprak voor de al- lerwege ondervonden medewerking, deelde daarop de uitslagen van de jury mede. Bij de schoolkinderen zorgde Wil liam Bruel ervoor, dat de Prof. dr. Kohnstamschool (school B) voor de tweede maal achtereeen in het bezit kwam van de wisselbeker. Bij de vrije inzendingen verwierf .de heer P. Hermes, Goes in de dah- liaklasse I (meer dan 200 planten) een tweede prijs. In de klasse II (50-100 planten) kregen de heren J. A. v. d. Guchte en G. Bruel de eerste prijs. Tweede werd de heer K. Goudzwaard en der de de heer A. Fokke. In de klasse III (50 of minder) verwierf de heer G. Bakker een eerste en de heer J. de Glopper een derde prijs. Mevr. Schrègel—Hóek kreeg een eervolle vermelding voor haar bind en bloemwerk, evenzo de gemeente lijke plantsoendienst voor zijn bloem perk en mevr. J. van Sprang voor haar inzending kamerplanten. De gebr. Eversen ontvingen voor hun stand de door het hoofdbestuur uitgeloofde verguld zilveren medaille. In de dahliawedstrijd voor de leden ging de eerste prijs naar de heer P. v. Paassen, de tweede prijs naar de heer K. Goudzwaard en de derde prijs naar de heer D. Fokke. Provinciale Commissie C.J.V.F. te Goes bijeen In „De Prins van Oranje" te Goes vergaderde de Provinciale Commis sie voor de Christelijke Jonge Vrou wen Federatie onder leiding van me vrouw I. A. Jebbink-Paap uit Kapel- Ie. Na opening op de gebruikelijke wijze werd o.m. gesproken over het programma voor het komende win terseizoen. Hierbijj werden o.m. plan nen behandeld voor Federatiecur sussen en het houden van een bijbel studieweek-einde in Kapelle. In prin cipe ging de vergadering accoord met het plan, om op de tweede Paas- J van het volgende jaar te Gent grote provinciale verbondsdag te ggen, waar behalve de C. J. V. afdeling Zeeland, ook het Zeeuwse C.JJM.V. en een gedeelte van de Vlaamse Christelijke jeugd vertegen woordigd zal zijn. Op 3 October zal in Gent een ver gadering worden gehouden, waaraan ook door de C.J.V.F. wordt deelge nomen en waar verder vertegenwoor digers van Vlaamse en Zeeuwse jeugdorganisaties aanwezig zullen zijn. Het ligt in de bedoeling om in deze vergadering de mogelijkheden van deze voorgestelde verbondsdag nader te bezien. Voorts zal er op 10 October a.s. een werkvergadering te Goes worden be legd. Dorpshuis voor Kruiningen. Gefinancierd door boeren uit Tasmanië. Boeren in Tasmanië (Australië) brachten na de ramp een aanzienlijk geldsbedrag bijeen voor de getroffen gemeente Kruiningen. In de loop van volgende week zal de chèque officieel tei gemeentehuize worden ov ergedra gen. Het ligt in de bedoeling deze schenking te bestemmen voor de stichting van een dorpshuis. zucht van bewondering ontlokt. Extra aandacht was besteed aan het schoeisel, zowel de pumps en avondsandalen, als de flats, waren van een verfijnde elegance. Bij de tassen, geleverd door de firma J. Roovers. bleven de modellen en materialen van het vorige seizoen grotendeels ge handhaafd en bij de hoedjes van mai- son BollenVan Zwienen, waarbij di verse geraffineerde buitenlandse mo delletjes te bewonderen vielen, bleek het melusine nog de boventoon te voe ren. De handschoenen (magazijn „De Ster"), waren voor het merendeel van soepel nappa, in fraaie mode-tinten, en de firma Weyens had diverse exclu sieve sieraden beschikbaar gesteld. Pianist L. Zietse zorgde tenslotte voor een muzikale omlijsting en bloe- menhuis Dagelinckx voor de corsages en de tafelversieringen. Advertentie i A aver lenlte i Waar It dit embleem ziet is hel best bier drinken. "Want daar schenil men.; Deklading verschoven. Het Israëlische stoomschip „Ats- maut" van de rederij Zim te Haifa, op reis van Antwerpen naar Haifa, is Donderdag te Vlissingen binnenge sleept met een verschoven deklading. De lading zal opnieuw gestuwd wor den. Bijenstallen en mijtziekte, In West-Zeewsch-Vlaanderen zijn thans alle bijenstallen gemonsterd in verband met de mijtziekte. Met span ning wachten de imkers het resultaat van deze monstering af. Wordt de ziekte geconstateerd, dan wordt de bijenstand onherroepelijk afgemaakt. Er zijn ruim 550 monsters genomen op ruim 150 bijenstallen. Examens. De heer M. Meesen uit Waterland kerkje slaagde voor het examen ge- meentefinanciën deel I. De dames J. de Smidt en H. Aren- thals te Axel slaagden dezer dagen voor het examen naaien en knippen. Voor het examen vakbekwaamheid herenkapper slaagde te Rotterdam de heer Corn. P. Blesen te Vlissingen. (Advertentie) Maak U los uit de greep van. Rheumatische Pijnen. Doe een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Zuiver bloed, dat is het geheim om vrij te blijven van scheuten en ste ken en die stramme pijn in ledema ten en gewichten. Daarom kunnen mannen noch vrouwen op rijpere leeftijd zonder Kruschen Salts. De zes minerale zouten die Kruschen bevat, sporen lever, nieren en in gewanden aan tot krachtiger wer king. Onzuiverheden in het bloed kunnen zich dan niet vastzetten en pijn verwekken maar worden afge voerd langs natuurlijke weg. Dat is het hele geheim van Kruschen en zo werd de kleine dagelijkse dosis tot heil van tienduizenden lijders aan rheumatische pijnen. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Tranen over Johan nesburg", (14 jr.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „Help. ik ben onzicht baar", (aJ.)t 8 uur; Bogardzaal: Sima- vi-filmavond. 7.45 uur; De Graan- beurs: kinderfloralia; „De Eendracht": vergadering departement Zeeland van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. 12 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De Grote Beslis sing". (18 jr.). 7 en 9 uur; Luxor: „De Duivel in de Fles", (14 jr.), 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „In de greep van de angst", (18 jr.), 8 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst", 10—18 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2