CasteHa-tbatwas President Wereldbank hekelt protectie der Ver. Staten NIEUWS UIT DE KEKKEN NIEUWS IN EEN JIMMY BROWN en de oranjehemden blinkender vaat en zachtere handen! HET VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL KLOPTE B0RUSSIA 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1953 Nieuwe functie voor prof. mr. P. Lieftinck? De Ver. Staten kunnen hun dominerende positie in de wereldecono mie moeilijk in overeenstemming brengen met hun vrees voor buiten landse concurrentie, die tot uiting komt in de handhaving van tarief- muren en andere beperkingen van de invoer van buitenlandse produc ten, aldus de president van de Wereldbank, Eugene Black, in een toe sprank tot de gouverneurs van de Wereldbank en van het Internationale Monetaire Fonds, die te Washington bijeen zyn voor de jaarvergadering van deze instelling. Hij verklaarde, dat deze belemmeringen verarming van de gehele wereld, ook van de V.S. veroorzaken. voerrechten zijn. Zij verklaren voorts, dat sommige Zuidamerikaanse en Aziatische landen valuta-beperkingen handhaven ter bevoordeling van de eigen industrie en daardoor tevens 'n vrijbrief verkrijgen voor het voeren van een inflationistische politiek. Sommigen achten het voorts onjuist, dat de tariefkwestie door het insti tuut van de G.A.T.T. (Gen. Agree ment on Tariffs and Trade) aan de jurisdictie van het Int. Monetair Fonds is onttrokken. Black zette uiteen, dat de recente verbetering van de betalingsbalans positie van bepaalde landen geens zins de behoefte aan een meer libe rale handelspolitiek van de Verenig de Staten heeft weggenomen en dat liet evenwicht in de betalingsbalans verhoudingen precair blijft. Met betrekking tot het internatio nale kapitaalverkeer onderstreepte Black verschillende aspecten, die voor de internationale kapitaalbeweging nog ongunstig zijn. Hierin moet ver betering komen door grote inspan ningen en grotere gastvrijheid voor buitenlands kapitaal in de onvoldoen de ontwikkelde landen. Anderzijds moeten deze laatste echter weten, of zij bevredigende afzetmogelijkheden voor hun producten zullen vinden. Black ziet het als één van de voornaamste taken van de Wereld bank bij te dragen tot vergroting van de kapitaalvoorziening der on voldoende ontwikkelde gebieden. Hjj deelde ten slotte mede, dat te Beiroet een vertegenwoordiging van de Wereldbank voor het Nabije Oos ten zal worden gevestigd. Hoogstwaarscliynlyk zal onze vroe gere minister van financiën, prof. mr. P. Lieftinck op deze post wor den benoemd. Voorts zal een vertegenwoordiger te Rio de Janeiro worden benoemd. Naar verluidt, zal het Monetair Fonds waarschijnlijk er op aandrin gen, dat verscheidene Zuidameri kaanse en Aziatische landen over gaan tot verzachting van hun valu ta-beperkingen, doch van die zijde zal men zich vermoedelijk verweren met een verwijzing naar de invoer- barrières, die de Ver. Staten nog steeds in stand houden. De Ver. Sta ten hebben de invoerrechten op hon derden artikelen in de afgelopen ja ren verlaagd met zeker 50 en in sommige gevallen zelfs met 75 Amerikaanse ambtenaren beweren thans, dat de invoerrechten thans ge middeld 12% uitmaken en hon derden artikelen geheel vrij van in- Drie Hongaren werden opgehangen. Beschuldigd van spionnage. Het Hongaarse persbureau meldt, dat drie Hongaren zjjn opgehangen, nadat zij door de opperste militaire rechtbank ter dood waren veroor deeld op beschuldiging van spionna ge en het doden en verwonden van Hongaarse grenswachten. Een van hen, Laszlo Koltai, was uit Hongarije gevlucht, maar in het geheim teruggekeerd om een spion- nage-organisatie in dienst van een buitenlandse imperialistische mo gendheid op te bouwen, aldus het persbureau. Hij zou voorts stelsel matig smokkelaars hebben geholpen de grens te overschrijden en een grenswacht hebben gedood en een an dere gewond. Een der terechtgestelden was een hoge ambtenaar tijdens het bewind van admiraal Horthy. De ander, even als Koltai een rijke boer, verwondde enige politieagenten voor zijn arres tatie, aldus het persbureau. Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent Bulgarije wil geen conflicten meer! Volgens het Bulgaarse telegraaf- agentschap heeft premier Tsjerven- kof van Bulgarije Dinsdag op een bijeenkomst te Sofia verklaard, dat de regering de bestaande geschillen en problemen met de nabuurlanden Turkije, Griekenland en Joego-Sla- vië wenst te regelen. Bulgarije wil goede betrekkingen met deze landen en daarom misverstanden uit de weg ruimen. Het wil hervatting van de diplomatieke betrekkingen tussen Bulgarije en Griekenland in het be lang van de vrede op de Balkan, al dus de premier. Tsjervenkof verklaarde voorts, dat zijn land „steeds bereid is in het be lang van de vrede", de in 1949 afge broken diplomatieke betrekkingen met Amerika te hervatten. De premier verklaarde tenslotte nog, dat de Bulgaarse regering heeft besloten tien van de negentien ge vangenissen in het land te sluiten „daar deze niet meer nodig zijn". Gen. Synode der Chr. Geref. Kerken. De generale synode der Chr. Geref. kerken bijeen te Apeldoorn, heeft Woensdagavond drie hoogleraren aan de Theol. school te Apeldoorn be noemd'wegens het a.s. emeritaat van de professoren L. H. v. d. Meiden en J. J. v. d. Schuit en het besluit van de vorige synode het aantal docenten te Apeldoorn opnieuw op vier te brengen. De synode benoemde tot hoogleraar in 't Oude Testament dr. B. J. Oosterlioff, Chr. Geref. predi kant te Utrecht, ds. W. Kremer te Apeldoorn tot hoogleraar in 't Nieu we Testament en tot hoogleraar in de dogmatiek drs. J. van Genderen, Chr. Geref. predikant te Zutphen. Grote conferentie over de Benelux. Naar wij vernemen zal 8 October a.s. te Brussel een bijeenkomst wor den gehouden van het ministeriële comité der Beneluxlanden. Dat is dan een der maandelijkse bijeenkom sten van de ministers van buiten landse zaken, economische zaken en van financiën der 3 landen. Later in October a.s. hoopt men een grote conferentie over de Benelux te kun nen houden, waaraan door een groot aantal ministers en deskundigen der 3 landen zal worden deelgenomen. Staatsgreepgeruchten in Frankrijk. Een lid van de staf van de Franse maarschalk Alphonse Juin, de bevel hebber van de geallieerde strijdkrach ten in Midden Europa, heeft de in de Nederlandse pers vermelde ge ruchten, dat Juin een staatsgreep in Frankrijk voorbereidde, betiteld als „te dwaas om commentaar op te ge ven." Van de geruchten is het eerst mel ding gemaakt door het linksneutra- listische weekblad „Observateurs." Juin zelf zeide tot verslaggevers: „In Frankrijk heeft het een soldaat nimmer geluk gebracht, in de poli tiek te gaan, zelfs Napoleon niet." Paus Pius XII heeft zenuwontsteking. Paus Pius de twaalfde heeft een ze nuwontsteking in de rechterschouder opgelopen, maar houdt desondanks zijn dagelijkse audiënties. De ontste king zou veroorzaakt zijn door een geforceerde beweging, toen de Paus enige dagen geleden een pelgrim, die bij het opstaan na een kniebuiging uitgleed, vastgreep om hem voor een val te behoeden. De Paus heeft zijn ring thans aan de linkerhand gedaan om deze de pelgrims te kunnen voor houden voor de handkus. Zondag zal de Paus een radio-toe spraak tot het Italiaans Nationaal Eucharistisch congres te Turijn hou den. Ds. J. P. van Heest 25 jaar predikant. Deze maand was het een kwart eeuw geleden, dat ds. J. P. van Heest werd bevestigd als predikant van de Evan gelisch Lutherse Gemeente te Amster dam. Ds. Van Heest werd in 1889 geboren en in 1916 proponent in de Hersteld Evangelisch Lutherse kerk. Op 11 Maart van het daaropvolgend jaar verbond prop. van Heest zich aan de Hersteld Evangelisch Lutherse Ge meente van Medemblik. Drie jaar la ter ging hij over naar de Evangelisch Lutherse Kerk en deed in 1920 zijn intrede te Groede, vanwaar hij in 1923 naar Deventei vertrok. Ds. Van Heest neemt in de Evan gelisch Lutherse kringen een zeer vooraanstaande plaats in. Zo is hij o.a voor de Groep Amsterdam lid van de Synode. Verder is hij voorzitter van de Synodale Commissie en curator van het Evangelisch Luthers Seminarium te Amsterdam. Geref. Gemeente Arnemuiden treedt uit kerkverband. De Gereformeerde Gemeente te Arnemuiden heeft besloten uit het kerkverband van de Gereformeerde Gemeenten te treden, zulks naar aan leiding van het conflict rond dr. Steenblok. Vrijdagavond wordt naar aanleiding van dit uittreden een dienst gehouden, waarin voorgaat ds. Aangeenbrug uit Terneuzen, die zo als men weet, zich eveneens uit het synodale verband heeft losgemaakt. Opa Klijzing doet 1 weer mee Opa Klyzing. de wereldrecord- M houder pijproken, heeft beslo- ten voor zyn club „De geselli- ghe dampkring" uit te komen bij de nationale pijprokerswed- strijd te Purmerend. Ook de Ne- i£ derlandse recordhouder, de heer S. de Ridder zal Zaterdagmid- dag 3 uur de brand in zijn b pijp steken. Reeds meer dan honderd pijp- rokers hebben voor dit natio- 2 nale concours ingeschreven. Er wordt gerookte met 2% gram Hollandse baai. lllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllH Jaarverslag 1952 Ned. Heide Maatschappij. Gunstige resultaten. „In de overtuiging, dat het alge meen Nederlands belang in hoge ma te gediend zou zijn met het uitdra gen van omvangrijke kennis en er varing buiten de landsgrenzen werd oen principiële statutenwijziging aangenomen om deelneming aan bui tenlandse opdrachten mogelijk te ma ken." Aldus het jaarverslag over '52 van de Ned. Heide Mij. Het gevolg van deze statutenwijzi ging was dat het jaar 1952 voor de landmeetkundige dienst der Ned. Heide Mij. zeer belangrijk werd, daar in Syrië en Irak de eerste buiten landse werkzaamheden werden ver richt. In Syrië werd de El-Ghab-val- lei in kaart gebracht, in samenwer king met de K.L.M.-luchtkartering. Wat beplantingsplannen betreft wordt vermeld dat het afgelopen jaar rijk geweest is aan opdrachten tot het maken van plannen. Na oriënterende studie in de bos- arbeidsrationalisatie, werd in 1952 overgegaan tot het oprichten van een scholingscentrum. Dit scholingscen trum voor personeel en arbeiders is de sleutel tot het bereiken van op voering der productiviteit Beter ge bruik der menselijke energie en recht vaardige beloning der arbeiders naar verrichte prestatie. In 1952 werden in totaal 10537 werken uitgevoerd, waarvan 7379 in opdracht van particuliere landbou wers. Ondanks het feit dat de land bouw dit jaar met minder gunstige weersomstandigheden te kampen heeft gehad, vielen de opbrengsten toch niet tegen. Het jaar 1952 is fi nancieel gezien gunstig geweest. Opnieuw juwelendiefstal aan de Rivièra. Uit de villa van graaf Jean de Mar- guenat nabij Nice zijn Dinsdagavond juwelen ter waarde van ongeveer tien millioen francs (ongeveer 100.000 gul den) gestolen. Er zijn de laatste tijd aan de Rivièra verscheidene grote juwelendiefstallen gepleegd, welke nog niet zijn opge lost. 0 Op de conferentie van stafchefs van Arabische legers, welke de vorige week te Cairo is gehouden, is een Egyptisch voorstel voor de oprichting van een fe deraal hoofdkwartier van een Arabisch leger in de Suez-Kanaalzöne verworpen. Men besloot wel „in principe", dat het voorgestelde federale leger uit 152.000 man zou bestaan. 0 De 22-jarige sergeant-vlieger C. Holm uit Utrecht werd op de vliegbasis Twen te gedood toen hij in aanraking kwam met een vleugel van een taxiënde Glos ter Meteor. 0 Voor het Leeuwarder Gerechtshof werd tegen 17 communistische arbeiders en twee vrouwen uit Beerta, Drieborg en Finsterwolde die een rel veroorzaakten in de raadszaal te Beerta, twee weken gevangenisstraf geëist. Een 26-jarige huiseigenaar op Sicilië had een conflict met de 44-jarige R. Fiasce, die een flat niet wilde ontruimen. Toen Zondag het gezin van Fiasce na een wandeling thuiskwam, opende de huiseigenaar pistool, en geweervuur op deze mensen. Drie dochtertjes van drie tot zeven Jaar werden gedood. De va der, -*e moeder en een baby van negen maanden werden gewond. De dader is voortvluchtig. 0 Het totale aantal overnachtingen in de Nederlandse Jeugdherbergen heeft in 1952 389 171 bedragen tegen 396.632 in 1951. een daling dus van rond 7500. De hierin begrepen aantallen overnachtin gen van buitenlanders beliepen resp. 84.478 en 60.935, hetgeen een stijging van rond 23.500 betekent. Uit deze cijfers volgt, dat het aantal overnachtingen van landgenoten in onze jeugdherbergen met circa 31.000 achteruitging. 0 Het Franse bataljon in Korea zal in gevolge een accoord met het opperbevel der Verenigde Naties worden terugge trokken. Bepaalde elementen van het ba taljon zullen naar Indo-China worden overgebracht en gebruikt worden als ba sis voor nieuwe Frans-Vietnamese een heden. Gevreesde konijnenziekte thans ook in België. De myxomatose, de gevreesde ko nijnenziekte die in Frankrijk reeds zulke ravages aanrichtte, heeft zich thans tot België uitgebreid. Niet alleen wilde doch ook tamme konijnen vallen als slachtoffer van de mysterieuze ziekte en een konijnenhouder in West- Vlaanderen verloor op een dag zes van zijn acht tamme konijnen. De bossen van Houthulst, waar de geval len van myxomatose het eerst werden geregistreerd, zijn in enkele dagen herschapen in een waar slagveld, waar de dode konijnen bij honderdtallen verspreid liggen. 99. Henkie de speurhond van meneer Pipjes liep ongeveer dertig meter door. doch hield toen eensklaps zijn vaart in. Hij liep een beetje zenuwachtig in het rond, snoof, snoof nog eens. begon dan weer te zoe ken, keek onzeker om zich heen en eindigde zijn on derzoek door een paar maai weemoedig te blaffen en op zijn staart te gaan zitten op een wijze, die geen twijfel overliet aan zijn gevoelen Hij was het spoor bijster, om de eenvoudige reden dat er geen spoor meer wasJimmy begreep onmiddellijk wat er gaande was. Hij zei tegen Plet Potlood die ook het huis was uitgesneld: „Henkie is het spoor al kwijt en als je het mij vraagt, zijn de boeven op deze plek in een auto gestapt, waarin zij met Jackie zijn wegge reden". Piet Potlood boog zich over het wegdek. HU tuurde scherp. ,Jk zie hier wel de afdrukken van „een paar autobanden", zei hU. „maar erg duidelijk is het niet. Jimmy keek er ook naar. „Ja", zei hij ..maar daar hebben wij niet veel aan" Jimmy Brown stond even na te denken. Hij zag de hele zaak plot seling nog al donker in. „Ik moet hier eens rustig ovei nadenken. Plet", zei hij. „Ga mee naar binnen, dan kunnen wU er samen eens over praten Ik zal je dan meteen al die dreigbrieven laten zien, die lk de laat ste Ujd ontvangen heb. Piet Potlood keek Jimmy ver baasd aan. „Dreigbrieven", vroeg hy. „Daar heb je me nog niets van verteld". Jimmy schudde het hoofd „Ik heb er eigenlijk niet zo heel veel waarde aan ge- hecht", zei hij, „daarom heb ik er niemand iets van gezegd". 3—1 OVERWINNING Voor ongeveer 30.000 toeschouwers heeft het voorlopig Nederlands elftal in het Goffert Stadion te Nijmegen een verdiende 81 overwin ning behaald op de Duitse club Borussia. De zege van de Nederlanders was verdiend en hoewel aardige spelmomenten afgewisseld werden door perioden, waarin het spel nauwelijks het aankijken waard was, hebben de Nederlanders niet onverdienstelijk gespeeld. De beste spelers in het „voorlopig" Nederlands elftal waren Terlouw, Odenthal, van Ede en Overbeeke. Laatstgenoemde vormde een voortdu rend gevaar voor de Duitse verdedi ging terwijl Van Beurden en Van der Kuijl waren goed bij vlagen en voor al Van Beurden deed in deze goede perioden uitstekend werk. Het zag er in het begin niet best uit voor onze jongens, want direct na de aftrap, welke door de Duitsers geschiedde, bleven zij wel een minuut in het bezit van de bal en pasten zoveel handigheidjes en foefjes toe, SCHAKEN Euwe deelde met Gligoric. De uitslagen van de 7e ronde van het candidaten-tournooi te Neuhau- sen luidden: AverbachNajdorf Szabo Taimanov Stahlberg Bronstein BoleslavskyRes- hevsky EuweGligoric y2; KotovKeres afgebr. in gelijke stelling; GeilerSmyslov afgeor. in iets gimstiger stelling voor Smyslov. Petrosian was vrij. De afgebroken partij uit de zesde ronden tussen Reshevsky en Stahl berg werd zonder verder spelen door Stahlberg gewonnen gegeven. De stand na de zevende ronde luidt: 1. Reshevsky 5 pnt. uit 7 partijen; 2. Keres 4 pnt en 1 afgebr. partij (7) 3. Najdorf 4 pnt. (6)4. Smyslov 3% pnt. 2 afgebr. partijen (7); 5. Bo leslavsky 3% pnt. (6)6. Gligoric 3 pnt. -f 1 afgebr. partij (6)7/8. Bronstein en Euwe 3 pnt. -f 1 afgebr. partij (7); 9. Taimanov 3 pnt. (6); 10. Averbach 3 pnt. (7)11. Stahl berg 2% pnt. (7); 12. Geiler 2 pnt. -f- 1 afgebr. partij (6)13. Szabo 2 pnt. 1 afgebr. partij (7); 14. Petrosian 2 pnt. (6)15. Kotov pnt. -f 2 afgebr. partijen (6). In de achtste ronde, welke Zater dag 12 September wordt gespeeld, komt Euwe met zwart tegen Taima nov uit. Een jacht voor de Friese staten? „Hoewel er in Nederland ook nu nog talrijke zeiljachten worden ge bouwd, mag wel worden gesteld, dat de bouw van het Friese ronde jacht een der hoogste uitingen van deze ambachtskunst is", aldus een zinsnede uit een adres van de koninklijke zeil vereniging „Oostergoo" en het depar tement Leeuwarden en omstreken van de Nederlandse Mij. voor Nijver heid en handel aan het provinciaal be stuur van Friesland. Men wil, dat de Friese boeier „Jean Bart", thans eigendom van de heer J. S. Mesdag te Weesp en voorheen van de oud-commissaris der Koningin in Friesland, mr. P. A. V. Baron van Ha- rinxma thoe Slooten, wonende te Beetsterzwaag, doen aankopen door de provincie. De bedoeling zit daarbij voor dit jacht bij voorkomende gele genheden te gebruiken als Statenjacht Jlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll 1 Moderne huwelijksreis. s Vandaag vertrekt van de He- M liport te Rotterdam naar Brus- sel een bruidspaar op de hu- s welijksreis. Het is voor het eerst M in de geschiedenis, dat een hu ll welijksreis zal geschieden per internationale helicopterdienst. Opstelling der divisies m Navo-verband. Een speculatie van de „Soir". In welingelichte kringen te 's-Gra- venhage verklaart men, dat het door de Brusselse „Soir" gepubliceerde bericht over de toekomstige opstel ling en samenvoeging van divisies in de Noordeuropese strijdkrachten niet meer dan een speculatie is, waarvoor geen enkele werkelijke aan leiding bestaat. De Soir meldde, dat de Nederland se strijdkrachten zouden worden sa mengevoegd met Duitse en Engelse divisies, dat twee Belgische divisies met een Duitse tezamen onder Bel gisch bevel en een Belgische met twee Duitse onder Duits bevel zouden komen te staan, en dat de in Duits land gelegerde troepen zo dicht rao- gelrjk bij de grens van het door de ussen bezette gebied zouden wor den opgesteld. De welingelichte kringen wijzen er op, dat de opstelling der Duitse di visies geheel afhankelijk is van de totstandkoming der Europese Verde digingsgemeenschap en voorts van de wijze waarop straks in die even tuele gemeenschap de groepering der Europese strijdkrachten zal geschie den. De tegenwoordige toestand is, dat het Nederlandse legercorps (drie di visies), het Belgische legercorps (drie divisies) en een Brits leger corps van drie divisies tezamen de Noordelijke legergroep (Northern ar my group) vormen. dat de Nederlanders beduusd toeke ken. Maar plotseling brak een Ne derlandse aanval los en v. d. Kuyl loste een knalhard schot van een me ter of 20 afstand, dat keeper Kwiat- kowsky bijna verraste. De Nederlan ders kwamen terug en toen Klaassens een vrye trap mocht nemen, was Overbeeke er als de kippen bij om er 10 van te maken. De strijd, dié met geheel verschillende wapens werd gestreden ging vrijwel gelijk op. Nadat Van Ede uit een pass van Overbeeke rakelings over had ge schoten, kreeg de Duitse midvoor de bal na een goed opgezette aanval en passeerde Landman van 3 meter af stand onhoudbaar (11). Eén minuut voor rust stonden de Nederlanders weer voor, toen Van Beurden een fout in de Duitse ver dediging afstrafte. Na de thee domineerden de Duit sers aanvankelijk, maar wederom brachten felle Nederlandse tegensto ten verandering in het spelbeeld en een scherp schot van v. d. Kuyl ging naast. Na ruim 10 minuten spelen kwam Borussia gevaarlyk opzetten en. spande het geducht voor het heilig dom van Landman, maar Odenthal bracht op het gepaste moment red ding. Ruim 20 minuten in de tweede helft waren verstreken, toen Van Beurden een acrobatische voorzet naar Van Ede gaf, die geen moment aarzelde en voor de eindstand 31 zorgde. WIELRENNEN Vele Tourrenners aan de start te Eede. Op Zondag 13 September a.s. zal ter gelegenheid van de kermis te Eede een wielerwedstrijd worden ge houden voor profs, waaraan o.a. wordt deelgenomen door de Tour de France renners Wim van Est, Wout Wagtmans, Jos. Suyckerbuyck, Thys Roks, Henk Stevens en Jef Jansen bij de Nederlanders en Couvreur en De Smet bij de Belgen, Voorts zul len aan de start verschijnen Piet Haan. Hans Dekkers, W. van As, terwijl de Belgen nog o.a. met H. van Kerreboeck (Belgisch crosskam pioen), M. en A. Ryckaert en Mom- merency, Sorgeloos komen. De wed strijd gaat over een afstand van 115 km. en wordt verreden binnen de kom der gemeente. Ook Wagtmans bij 14 deelnemers voor BordeauxParijs. Voor de grootste jaarlijkse wieler wedstrijd, de klassieker Bordeaux Parijs, zijn 14 renners aangewezen, on der wie de Nederlanders Wim van Est en Wout Wagtmans. De renners zullen op Zondag 20 September a.s., des nachts om 1 uur, van start gaan. Successen voor Zeeuwsch- Vlaamse renners in België. In het Belgische dorpje St. Amands- berg werd een wielerwedstrijd voor amateurs gehouden, waaraan door 34 renners werd deelgenomen. De Axe laar Rien Verhelst bezette achter de Belg Rolle een fraaie tweede plaats. Piet v. d. Lijcke uit Groede startte in een wielerwedstrijd voor amateurs te Wachtebeke (B.). Hij wist op een vqfde plaats beslag te leggen. Amsterdamse Beurs 8 Sept. 9 Sept Bank van Ned. Gem. 4% 107 Bank var> Ned. Gem. 0-5-10 124% Nederland 1951 (3%) 101% 102 b. Nederland 1948 (3%) 98% Nederland 1947 3%) 3 97% 97% Nederland 1937 3 96% 96% Dollarlening 1947 3 pet. 96 96 Investerlngscerlific-aten 3 99 99 Nederland 1962-64 z.b. 3 99% 99% Nederland N.W.S. 2 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 99 99 Grootboek 1946 3 97% 98 Nat Handelsbank 115 115 Ned. Handelmij. '159 159 A.K.U. 171% 171% Bergh's en Jurgens 274% 273% Calvé-Delft 128 Centrale Suiker 166 165% Kon. Ned. Hoogovens 178 Unilever 192% 192% Ned. Kabelfabriek 222 222 Philips 174% 174 Wilton-Feijenoord 179 176% Billiton 279% Kon. Petroleum Mij. 322% 322% Amsterdam Rubber 94% 93 Holland Amerika L(jn 134% 134 Kon. Paketvaart 118% 118% Rotterdamse Lioyd 125% 125% Ned. Scheepvaart Unie 129 128% Stv. Mij. Nederland 136% 138 H.VA. 106',4 107% Dell Mij. 95% 95% Baltimore-Ohio 22 Missouri K.T. 35 Pennsylvania 20% 22% Anaconda 33% 33% Bethlehem Steel 48% 48% General Motors 56% 56% Intern Nickel 39% 39 Kennecott 63% 63% Republic Steel 44% 44% U.S. Steel 36% 38% North American Cy. 19% Midcontlnental 58% 58% Shell Union 69% 69% Tide Water 21% 21% 11 September Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER Ü.+N.A.P U. N.A.P. U.- N.A.P 3.34 2..0 3.59 2.23 4.48 2.30 5.10 1.53 5.21 1.78 15.41 2.00 16.10 2.14 16.48 2.19 17.14 1.38 17.31 1.63 10.07 2.04 10.52 2.18 10.19 1.36 10.46 1.61 U.—N.A.P. 22.03 2.20 22.37 2.36 23.21 2.50 22.49 1.72 28.07 1.98 Breskens: 6 minuten eerder hoog en laag water ten opzichte van Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 12