Totaal aantal slachtoffers van de watersnood thans 1795 Zeeuwse Almanak DIJKHERSTEL BIJ RITTHEM KOMT NOG DIT JAAR GEREED NIEUWE BUSVERBINDINGEN VAN EN NAAR ZUID-BEVELAND Wordt U gekweld IN TERNEUZEN VERREES EEN NIEUW JEUGDGEB0UW Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1953. NOG 164 VERMISTEN Informatiebureau Rode Kruis gaf tot dusver 100 lijsten uit Volgens het Informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis be- draagt het totale a ntal slachtoffers van de overstromingsramp thans 1795. Het is zeker, dat hlerby geen doublures voorkomen. Het Informa tiebureau heeft Dinsdag de 100ste iy»t van slachtoffers uitgegeven. Nog 164 personen worden vermist. Een aantal van hen zal waarschyniyk nog wel gevonden worden, maar groot ls de kans, dat velen van deze slachtoffers door de zee naar buiten zyn gevoerd of onder het door de storm, de stroming- en of de herstelwerkzaamhehen opgeworpen zand zyn bedolven. Van de 164 nog vermisten zyn Inmiddels 82 slachtoffers geborgen, doeli dezen konden nog niet geïdentificeerd worden. Na 1 Februari heeft het informatie bureau ongeveer 55.000 vragen over de Inwoners van het rampgebied ter beantwoording gehad. In de eerste weken na de overstroming werkten er 80 mensen overdag en 75 des avonds, zy registreerden de slacht offers, de aanvragen, noteerden de adressen van geëvacueerden en deel de deze aan He aanvragers mee. De vi ..en kwamen niet alleen uit Ne- Situatie in de polder Kruiningen. (Slot van pag. 1) ontvangt, terwyi de Dienst van Land- bouwherstel adviserend optreedt. Door de» gehele zandwoestijn ronken thans de draglines. Langs de wegen en de boerenerven, die door Land- bouwherstel zand- en slibvrij worden gemaakt, hebben zich hoge zandheu vels gevormd. Waar dit zand uitein delijk zal moeten blyven? Daarover heeft men zich nog geen idee ge vormd. Wanneer men de sloten en leidingen echter vóór half Februari gereed wil hebben, zullen er nog veel meer draglines moeten komen. Momenteel zijn er tien, die onder deze omstandigheden elk gemiddeld 800 m3 per week kunnen verzetten. En dan te weten, dat het zand en slib alleen in de leidingen en sloten reeds op rond 300.000 n»8 wordt ge schat! Dinsdag is ook een kleine ty pe baggermolen gearriveerd, die by dit omvangrijke graafwerk behulp zaam zal zyn. KARTERING VAN DE POLDER. Wat de overige plannen voor het herstel van de polder zyn, weet Landbouwherstel nog niet precies. De Wetenschappelijke afdeling is thans druk bezig om na te gaan wat er precies in de polder is gebeurd. Waar de kreken zijn komen te liggen, hun juiste vorm en afmeting. Waar en hoeveel zand er is afgezet en op welke percelen de bouwvoor geheel is weggespoeld. Over enkele weken hoopt men met deze kartering gereed te zijn en eerst dan zullen de definitieve plan nen voor herstel opgemaakt kunnen worden. Een byzonder probleem is ook de vraag wat er met de slib moet ge beuren, die met name ten Noorden van de spoorlijn op de met bomen beplante percelen - is afgezet. Het landbouwconsulentschap nam reeds enkele monsters, waaruit ge bleken is, dat deze slib buitenge woon waardevol is. Het staat nog geenszins vast of deze zal worden weggehaald om op de plaatsen te brengen waar de bouwvoor is ver dwenen. Wel biedt de ontwerpwet- Waternoodschade aan Landbouwher stel hiertoe de mogelijkheid. Ook is nog in onderzoek of wellicht de slik, welke regelmatig uit de haven van Hansweert wordt gebaggerd en dan in de Westerschelde wordt gestort, op de geteisterde gronden In de pol der kan worden gebracht. In elk ge val zal dit ongetwijfeld wel een zeer kostbare zaak blijken te zijn. Vele problemen vragen in de na- bijetoekomst nog om een oplossing. Het moge echter voor de getroffe nen bemoedigend zijn te weten, dat zij niet alleen staan, doch dat weten schap en praktyk hand in hand gaan om orde in de op het oog hopeloze toestand te scheppen. GERUCHT Een motorrijder stapte af voor een café in Breskens. Hij ging een kopje koffie drinken. Juist toen begon te slorpenhoorde hij buiten het knet teren van een hakkepof, hy keek naar buiten en zag een wildvreemde me neer nog juist op zyn motor ver dwijnen in de richting van België Snel besloten sprong de bestolene op en liep naar de politiemandie bij de provinciale boot pleegt te staan. Een paar minuten te voren was de boot aangekomen en wat kwam daar juist van die boot afrijden f Een po litieman met een motor met zijspan! De bootagent in de zijspan en.. roetsj, weg waren de politiemannen. De bestolene ging een nieuw kopje koffie verwerkenDe tijd verstreek Maar plotseling: opnieuw motorge ronk. En daar kwamen ze aan: de Breskense politieman op de gestolen maar achterhaalde motor, de dief in de :.\ispan bij de andere agent.' Knap werk, zult ge zeggen en een aantal nijvere journalisten, die Maan dagavond dit schone verhaal hoorden, zeiden dat ook. Maar het zonder meer in de krant zettenHo maar! Eerst controleren Uren zijn ze in de weer ge weest. He laas, wie ze ook belden, niemand wist bevestiging van het relaas te geven, zelfs de politieman niet, die de hele dag dienst had gedaan in Breskens. Bii de boot. Arme pennelikkers Maar je zou toch zeggen: Hoe komt zo'n gerucht in de wereld! derland, maar ook uit den vreemde. Honderden telex-aanvragen kwamen via het Hoge Commissariaat der Ne derlanden uit Indonesië. Vele tiental len telexberichten, telegrammen cn brieven uit de gehele wereld moes ten op korte termyn beantwoord worden. Het informatiebureau kon beschik ken over de adressen, die by de cen trale registratie van geëvacueerden aanwezig waren. Acht eigen infor mateurs reisden in het watersnood- gebied rond voor het verzamelen van gegevens over de slachtoffers. Ook rijks- en gemeentepolitie vertrekte gegevens. Een scherpe contróle op dit werk was wel nodig, omdat in de chaos van de eerste weken na de ramp de mogelijkheid tot het maken van ver gissingen, die veel persoonlijk leed zouden veroorzaken, zeer groot was. De honderdste lijst bevat de naam Van StrienLegemate, Tannetje, geb. 15-2-1906 te Kerkwerve; laatste adres: Loenswegje 435, Nieuwerkerk. Helicopterdiensten RotterdamZeeland In de Maandag gehouden vergade ring van de Kamer van Koophandel heeft de voorzitter, mr, K. P. van der Mandele, meegedeeld, dat de Rotterdamse Kamer met verschillen de Kamers in den lande in bespre king is over de instelling van heli- iterdiensten, die van Rotterdam copl zullen uitgaan. Speciaal Zeeland heeft de belang stelling, omdat Rotterdam van het vliegveld Waalhaven uit voor de oor log een fegelmatige verbinding met Haamstede bezat en de Zeeuwen hierop weer prys stellen. De Kamer heeft aan de Zeeuwse autoriteiten toegezegd alles te zul len doen om dit vraagstuk op te los sen. Mr. v. d. Mandele verklaarde echter, dat eerst contact zal worden gezocht met de K.L.M. om te voor komen, dat cle belangen van de na tionale luchtvaart geschaad zouden worden. Auto reed van de dijk. Dinsdagmiddag reeds een personen auto van de Koninklijke Marine, ko mende uit Den Haag, en op weg naar Vlissingen, bU de hoek Zanddijk Rijksweg te Kruiningen door onbeken de oorzaak van de dijk. De wagen sloeg over de kop, waarbij van de drie inzittenden, de chauffeur een arm brak en vermoedelijk een hersen schudding opliep. De beide andere in zittenden. ambtenaren van het minis terie van marine, kregen lichte ver wondingen. GEEN REDEN TOT ONGERUSTHEID Tegenslagen brachten geen alarmerende vertraging teweeg. Er heerst ongerustheid in Ritthem, het Walcherse dorpje In de Zuid- watering, dat door de inundatie aan het einde van de oorlog zoveel te lijden had en dat ook in de rampzalige Februaridagen van zo naby het geweld van het water leerde kennen. Met meer dan gewone belangstel ling volgde men in Ritthem het herstelwerk aan de gehavende dyken van de Zuidwatering en men begon zich zorg te maken, toen bleek, dat men met moeilykheden en materieeldefecten kampte, waardoor liet werk vertraging ondervond. De raad van Ritthem sprak dan ook zyn ongerustheid over de gang van zaken uit en zond een brief aan de Polder. Daarin werd gevraagd, welke maatregelen worden getroffen om Ritthem tegen de komende najaarsstormen te beveiligen. Het zal met opluchting zyn geweest, dat B. en W. van Ritthem vernamen, dat er geen enkele reden tot ongerust heid is en dat het herstel waarschyniyk tegen het einde van dit jaar nog gereed zal zijn. Er zijn inderdaad bij het herstel van de dijk tussen Rammekens en Fort de Ruijter bij Vlissingen ver schillende tegenslagen voorgekomen. De zandzuiger, welke bij Ramme kens in zee ligt, geraakte defect en werd gerepareerd met onderdelen, welke in allerijl uit Duitsland wer den gehaald. Dat kostte tijd. De pers kade tussen de Schone Waardin en de Spuisluis verzakte en moest wor den hersteld, ook dat eiste kostbare uren. Men laat zich echter door een paar tegenslagen niet uit het even wicht brengen, omdat tegenslagen nu eenmaal altyd optreden, waar met machines wordt gewerkt. Mening van deskundige. Ir. A. G. Wiersma van de Polder Walcheren vertelde naar aanleiding van het bovenstaande het volgende: ,,Wy kunnen ons indenken, dat Rit them er niet gerust op is, maar wij hebben B. en W. geantwoord, dat er geen reden tot ongerustheid is. Wij hebben de zekerheid dat de dyk over de gehele lengte vóór de najaars stormen volledig waterkerena zal zijn. Trouwens, die dijk is daar niet zo zwak. Vanaf Rammekens is al 600 meter kant en klaar, in het dijkvak vóór de inlaag is men volop met de af werking bezig, zodat dit gedeelte, met een lengte van 1200 meter, binnen een maand voltooid kan zijn. Van de Schone Waardin tot de Spuisluis een lengte van 400 meter is tussen de perskade en de voorzijde van de oude dyk zand geperst. Ook hier gaat het werk gestadig voort, Men is met het zetten van stenen ih de glooiing van de Spuikom reeds ver gevorderd. In het laatste gedeelte, van de Spuisluis tot Fort de Ruyter bij Vlissingen, dat het meeste aan leiding schynt te geven tot ongerust heid, zyn reeds 250.000 van de beno digde 300.000 kubieke meters zand opgespoten en men kan zeggen, dat de dijk er per uur sterker wordt." Een belangrijke factor, welke vaak over het hoofd is gezien, is, dat de eigenlyke dijk nooit geheel verdwe nen is. Het talud aan de zeezijde is behouden en even hoog gebleven als vóór de raitip. Wel heeft nien de land- zyde van do dijk uitgegraven, een gedeelte van de grond, welke later als kleibekledlng voor het zandlichaam zal dienen, aan de zeezyde neerge worpen en van de rest achter de dijk een perskade gemaakt. Het gaat hier meer om versterking dan herstel. Men kan dan ook zonder veel zorg de komende stormen afwachten. Doodgewoon Over de defecten vertelde de heer Wiersma, dat men deze als vanzelf sprekend moet zien. „Iedere machine kan weigeren", aldus de ingenieur. „Toen de zandzuiger weigerde, was het „doodgewoon", dat uit Duitsland onderdelen werden gehaald, toen men die in Nederland niet krijgen kon. Een andere gelukkige omstandig heid was, dat het verzakken van de perskade samenviel met het defect aan de zuiger. Toen de machine weer draaide, waren ook de kaden weer ,safe". Het werk verloopt gunstig. We zyn met 65 man en 4 draglines, ge lijk te stellen met 40 k 50 man elk, bezig en niets wijst er op, dat we niet voor het einde van het jaar een volledig herstelde dijk kunnen ople veren." Zeeuwen geëerd door Carnegie Heldenfonds. Uit het jaarverslag 1952 van het Carnegie Heldenfonds blijkt, dat in het verslagjaar 32 redders een medaille met inscriptie de hoogste onder scheiding werd geschonken; 30 maal in brons en 2 maal in zilver (de toekenning van de medaille in dit metaal vormt een grote uitzondering). Zevenentwintig keer kon een inge lijst getuigschrift worden uitgereikt. Een geldelijke beloning werd 6 maal gegeven. In totaal ontvingen 33 red ders een beloning in de vorm van een souvenir niet inscriptie (25 horloges, 4 zilveren couverts, 3 zilveren broches, 1 antiek koperen tabaksdoos). Van de 25 horloges met inscriptie werden er twee aan Zeeuwen uitge reikt. Het ene ging naar M. J. van Riet te Goes, die in Maart 1951 een kind redde, dat overboord sloeg van een schip, dat bij Purmerend door het Noord-Hollands Kanaal voer Van Riet stond op de bus te wachten toen het ongeval gebeurde. Hij begaf zich on middellijk te water en koi nr enkele malen duiken het kind. dat zwaar aan een arm gewond bleek te zijn, op het droge brengen. Het tweede horloge met insriptie werd in Zeeland uitgereikt aan de bakkersknecht J. v. d. Horst te Veere, die op 3 November 1951 een kind red de. dat in de sluiskolk was gevallen. Hij sprong van de hoge sluismuur af en slaagde er spoedig in het kind te grijpen. Ontvanger G. A. Romijn op 17 September in het zilver. Jubileum bij Belastingen te Middelburg. Op Donderdag 17 September a.s. zal de heer G. A. Romijn. ontvanger der Directe Belastingen te Middelburg, zijn zilveren jubileum bij de belastingdienst vieren. Des middags om kwart over drie zal hiertoe met het Middelburgse Belastingpersoneel een bijeenkomst worden gehouden in de onder het ont vangkantoor gelegen Bogardzanl, waar door verschillende sprekers het woord zal v/orden gevoerd. Na deze bijeen komst in besloten kring zal cr van 4.30 uur tot 5.30 uur voor vrienden en be kenden gelegenheid z'Jn de lieer Ro mijn eveneens in de Bogardzaal, hun gelukwensen aan te bicden. De heer Romijn werd op 14 Februari 1909 geboren te Domburg, waar zijn vader onderwijzer was. Nadat hij in recordtempo de lagere school had door lopen, toonde hij al zeer 9poedig zijn voorliefde voor de Belastingen door op zijn elfde jaar in diénst te treden als hulp van de ontvanger in het kantoor te Domburg. Hier werkte hy tot grote tevredenheid van'zijn chef., en diens echtgenote, tot hij op 13-jarige leeftijd zijn „functie" moest neerleggen om in Middelburg de H.B.S. te gaan be zoeken. Daarna was hij één jaar werk zaam als assistent in een scheikundig laboratorium te Utrecht, maar dit be viel de „belasting-veteraan" in hét ge heel niet, zodat hij- in 1928 de retorten en reageerbuisjes omruilde tegen pen en papier en opnieuw nu als parti culier klerk in het kantoor der be lastingen te Domburg aan de slag ging. Na Domburg heeft de heer Romijn, die inmiddels vrij snel promotie maakte, tal van standplaatsen gehad. o.m. Eind hoven, Den Haag. Zierikzee, Delft Be verwijk en Venlo. In 1943 slaagde hij voor het examen-ontvanger. Op 1 April 1948 werd hij benoemd tot ont vanger te Middelburg, waar hij tot he den ononderbroken is werjjza'am ge weest Weer kerkdienst in Nieuwerkerk. Voor het eerst na ruim zeven maanden riep de klok Zondag de Nieuwerkerkers weer ter kerké. In de consistoriekamer van de Ned. Her vormde Kerk werd de dienst geleid door ds. M. G. Westerhof, die vorige week in het dorp is teruggekeerd. Alle huidige bewoners, ongeacht hun kerkgenootschap waren aanwezig. Samen met een aantal personen, die per boot naar het dorp waren geko men, vulden ze de kleine consistorie kamer geheel. Het ligt in de bedoeling, iedere Zondag dienst te houden. Zolang het jat by Ouwerkerk niet gesloten is, is tiet aanvangsuur afhankelijk van het getij. De consistoriekamer is bij hoog water niet zonder laarzen bereikbaar. Friese boeren bezochten Kruiningen. De vertegenwoordigers van de Friese landbouworganisaties, die Maandag Schouwen- en Duiveland be zochten. waren Dinsdagmorgen te gast in Kruiningen. Het gezelschap werd ten gemeentehuize ontvangen, waar de wnd. burgemeester, de heer P. H. A. Polderman, de Friezen dank bracht voor hun vele steun. Vervol gens werd een tocht door de polder gemaakt, waarna tot slot van de ex cursie op de Zanddijk nog een ont moeting plaats vond met enkele vee houders, die een Friesè geschenkzen ding hadden ontvangen. Aan het einde van de tocht ver tolkten mr. J. F. G. Schlingemann, wnd. secretaris van de Stichting v. d. Landbouw en de heer M. A. Kos- tense, voorzitter van de iandbouw- herstelcommissie nogmaals de dank van Zeeland. Advertentie Met ingang van de winterdienstregeling op 5 October Met ingang van de winterdienst op 5 October, zal de Auto Maatschap pij „Zeeland" een viertal nieuwe buslynen exploiteren, nl. Wolphaarfcsdyk- se veerMiddelburg, de Zak van Zuid-BevelandMiddelburg, Goes— Wolphaartudykse veer en RillandBergen op Zoom. Behalve op de lijn GoesWolphaartdijkse veer, waarop des Zondags vier retourritten wor den gemaakt, worden deze diensten uitsluitend op werkdagen uitgevoerd. Bij wijze van proef zal op de lijn GoesWolphaartsdijkseveer voortaan een uurdienst worden onderhouden. Passagiers van Noord Bevelandse dorpen zullen dan direct een plaats bewijs tot Goes kunnen kopen. Ook worden op dit traject retourbiljetten ingevoerd. Op de lijn van de Zak van Zuid- Beveland (Oudelande, Ellewoutsdijk, Driewegen, Ovezande, Borssele, 's- Heerenhoek, Nieuwdorp en Lewe- dorp) naar Middelburg worden vyf retourritten per dag gemaakt, ter- wyl het traject LewedorpMiddel burg in samenwerking met de Stoom tram Walcheren wordt gereden. Hoogstwaarschijnlyk zal het ook mo gelijk zyn, dat bijv. met retourbiljetten van Stoomtram Walcheren, de te rugreis per A.M.Z, wordt gemaakt. De dienst Wolphaartsdykse veer Concierge maakte zich schuldig aan diefstal. De inmiddels ontslagen concierge van de Landbouwhuishoudschool te Schoondijke, P. W. H., had zich aan diefstal ten nadele van de school schuldig gemaakt. Van de directrice kreeg hij geld om rekeningen te be talen en inplaats van deze posten te betalen, gebruikte hii het om zyn eigen schulden te voldoen en kwi teerde hij de rekeningen zelf. De politierechter veroordeelde hem voor een en ander tot 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Advertentie i door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nieren en is onschadeiyk voor hart en maag. By apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Advertentie IN DE NIEUWE WIJKEN Aanwinst niet alleen voor de Ned. Herv. Gemeente, maar voor de gehele stad. Binnenkort zal de Hervormde Gemeente van Terneuzen de beschikking krygen over een jeugd gebouw, dat niet alleen een grote aanwinst bete kent voor het Hervormde bevolkingsdeel van Terneuzen, maar voor de gehele gemeente. Dit laatste geldt temeer omdat het in het voornemen ligt het gebouw op brede basis te exploiteren. Dit jeugdhuis, dat aan de Kerkhoflaan is verrezen, is thans vrijwel gereed, zodat thans met man en macht aan de afwerking wordt gewerkt. vindt zich o.m. een hal, een trap naar het balkon, een telefooncel, een was gelegenheid en enige toiletten. De meubilering van de zalen zal bestaan uit stalen stapel- en schakel- stoelen met bijbehorende tafels. As- falttegels, welke geluiddempend en stofvrij zyn, zullen de vloérbedekking vormen, terwyi de verwarming door middel van gas zal geschieden. Vanzelfsprekend, verd ook aan de verlichting veel aandacht besteed. By het aanleggen van de elctrische in stallatie wordt rekening gehouden met de mogelijkheid voor het verto nen van smalfilms enz. DE EXPLOITATIE. De Stichting Hervormd Jeugdge- bouw, die voor de exploitatie zal zorgdragen, stelt zich voor in het ge bouw ir. de eerste plaats het vereni gingsleven en vooral dat van jonge ren der kerk onder te brengen. Daar naast bestaat het voornemen om hier in de toekomst ook kerkdiensten te houden, terwijl voorts, zoals reeds gezegd, de exploitatie op brede basis zal geschieden. Het gebouw, dat temidden van de nieuwe wyken is gelegen, werd in de Kerkhoflaan gebouwd, omdat in het stadsgedeelte van Terneuzen buiten de bruggen thans reeds ongeveer 2000 woningen gelegen zyn, terwijl de zogenaamde „oude stad binnen de bruggen, slechts ongeveer 1200 wo ningen telt. Dit laatste aantal is practisch niet voor uitbreiding vat baar. In het nieuwe gebouw treft men een grote vei-gaaer- en toneelzaal aan, welke plaats biedt aan 350 a 400 personen. Achter het toneel van deze zaal bevinden zich een kleedkamer en een grute keuken, welke laatste kan dienen voor het gereed maken van consumpties bij vergaderingen en uitvoeringen. Aan weerszijden van de zaal bevinden zich gangen, langs wel ke het toneel, de keuken en enige toiletten te bereiken zijn. Aan de voorzijde werden twee zij vleugels gebouwd, waarin vergader zalen voor kleinere byeenkomsten zijn ondergebracht. In de tussen de beide zyvleugels gelegen ruimte be- GARAGE DE KOEPOORT" E. A. SPELIER GOES, TELEFOON 2484. Middelburg zal driemaal per dag wor den uitgevoerd, terwyl op de lfjn RillandBergen op Zoom vier re tourritten per dag komen. Er wordt nog overwogen het dorp Kruiningen, in afwachting van het herstel van de ryksweg, een nood- verbinding te geven op de lijn Goes Rilland. Vijfjarig jongetje haalde vriendje uil water. Moedige redding door Middelburgs knaapje. Maandagavond tegen het invallen van de duisternis geraakte by de kom van het gemaal aan de Blauwe Dijk te Middelburg de zesjarige Da vid van de Voorde te water. Het on geval werd alleen bemerkt door de vyfjarige Robbie van Flier, die on middellijk naar een brugje over het water liep, waar hji kans zag om met gevaar voor eigen leven, zyn vriendje op het droge te trekken. Het ventje was reeds enige malen kopje onder gegaan. Pas toen Rob bie met de geredde nat en overstuur aan de kant stond, kregen omstan ders in de gaten, wat zich hier had afgespeeld. David, die lange tijd naar zwemmende jongens had staan kyken, geraakte te water, doordat hy een paling wilde grijpen. Met nadruk zy er nogmaals op ge wezen, dat in verband met de ge vaarlijke diepte van de kom, net zwemmen alhier verboden is. Het nieuwe plan voor Ouwerkerk. ZoeAs wij reeds meldden is thans een nieuw plan opgesteld voor de sluiting van het Óostelyk gat van Ouwerkerk. Dit plan behelst het ma ken van een tweetal evenwydig lo pende dammen van de oude zeedflk af naar de nieuwe ringdam buiten om. Daardoor ontstaat een soort ka naal, waardoor de stroom van het Óostelyk gat in de ringdijk gaat naar het gat in de oude zeedyk. Bij proe ven in het waterloopkundig labora torium is gebleken, dat in net mid den van dit kanaal de stroom aan snelheid verliest. Men wil nu trachten het kanaal in het midden met enke le Phoenic-caissons af te sluiten. De gevaarten worden reeds in gereèd- heid gebracht, aangezien men niet het risico wil lopen, dat op zy cri- tieke ogenblikken niet vervoerd kun nen worden tengevolge van ruwe zee enz. Wanneer de afsluiting is ge schied, kan de ringdyk worden door getrokken, omdat er dan in het Oos telijk gat practisch geen stroom meer staat. Verplaatsing landbouw bedrijven. VEEL LIEFHEBBERIJ IN GETROFFEN GEBIEDEN. Naar wij vernemen, hebben zeer vele gedupeerde grondgebruikers in de te herverkavelen Zeeuwse gebieden zich bij de Stichting Beheer Land bouwgronden in Zeeland aangemeld, om in aanmerking te komen voor een bedrijf in de N.O.-polder, Quarles- of Braakmanpolder. Vooral op Schou wen- en Duiveland blijkt hiervoor veel belangstelling te bestaan. Het minst aantal aanmeldingen schijnt uit de Zak van Zuid-Beveland te komen. MIDDELBURG. Vandaag Electro: Studentenliefde". (18 jaar), 7 en 9.15 uur; Schouwburg: Chr. Filmactie: „Ds. Thompson's overwinning", 8 uur; optreden hel derziende Dijkshoorn, 8 uur. GOES. Vandaag. Grand: ,,Angelo" (18 jaar). 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De verboden vrucht", (18 jaar), 7 en 9 uur; Luxor: „Vlammende pijlen", (14 jaar). 8 uur; Cosy Corner: duo Abelsvan Eek, 3—6 en 8—11.30 uur. IJZENDIJKE. Vandaag» Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst'", 1018 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2