KAPPIE en het geheim van Swarte Daen iURGEMEESTER A. d'AILLY BRACHT BEZOEK AAN ZIERIKZEE WALCHEREN WINKELS IN SOUBURG TOT 19 UUR GEOPEND DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUW SE COURAN1 5 VLIEGTUIG LANDDE OP HAAMSTEDE Commissaris der Koningin ontvangt vandaag Amsterdamse Politiekapel Burgemeester A. d'Ailly van Amsterdam heeft Woensdagavond geheel onverwacht een bezoek aan Zierikzee gebracht. De hoofdstedelijke burger vader was met een sportvliegtuig van Amsterdam naar Haamstede gevlo gen en arriveerde in Zierikzee op het moment, dat „zijn" Politiekapel op de muziektent een concert gaf. Het bezoek van de burgemeester werd ten zeerste op prijs gesteld en in de pauze maakte h|j van de gelegenheid gebruik de leden van de kapel toe te spreken. Een spectaculair onderdeel van het concert vormde de taptoe, welke ln de vorm van een zogenaamde beweeglijke show werd gehouden. Hedenmorgen om tien uur zal Politiekapel In de Statenzaal te Mid delburg o'ntvangen worden door de Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Het bezoek aan Middelburg duurt slechts een uur, want om 11 uur ver trekt de Politiekapel naar Burgh, waar omstreeks half zes een taptoe wordt gehouden. Des avonds om 8 Uitspraken Rechtbank Middelburg Diefstal en dronkenschap Door de Arrondissements-Rechtbank te Middelburg werd Woensdag uit spraak gedaan in de volgende, op 21 Augustus 1.1. behandelde, strafzaken. Th. B., wonende te Venlo, die inder tijd kampknecht was in het D.U.W.- kamp te Souburg, en aan wie was ten laste gelegd dat hg in de nacht van 28 op 29 Juni 1.1. in het kantoor van dit kamp had ingebroken en toen een geldkistje met ruim 1500.had ontvreemd, werd schuldig verklaard aan: „diefstal waarbij de schuldige zich toegang tot de plaats des mis- dryfs heeft verschaft door middel van inklimming" en veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaren, met aftrek van de tjjd door hem sedert 3 Juli 1.1. in voorlo pige hechtenis doorgebracht. J. Y. O. en G. T., die beiden op 21 Juni te Oostburg hadden ingebroken in de woonwagen van hun werkgever, de kermisexploitant G., en toen een groot bedrag aan metaalgelö en bankpapier hadden buit gemaakt, werden schuldig verklaard aan „dief stal met braak en inklimming" en beiden veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf, waarvan acht maan den voorwaardelijk, met 3 jaar proef tijd en onder toezichtstelling van een reclasseringsvereniging. L, v. R., koopman te Geleen, werd veroordeeld tot 2 weken gevangenis straf voorwaardelijk met-2 jaar proef tijd en 7 maanden intrekking rijbe wijs, omdat hij in de gemeente Nieuw- en t, Joosland raet zijn auto had gereden, terwijl hij onder invloed van alcoholhoudende drank verkeer de. Commissie Rijkssteun Drinkwatervoorziening De Commissie Rijkssteun Drinkwa tervoorziening heeft Woensdag in Vlissingen vergaderd. Aan deze ver gadering was verbonden een excursie naar het pompstation te Biggekerke, de waterwinplaatsen en de bescher ming daarvan. De heer P. Kas, direc teur van de Waterleiding Maatschap pij „Midden-Zeeland" gaf bij deze excursie een toelichting. Ook werd een bezoek gebracht aan het water wingebied Oranjezon. Na afloop werd de lunch gebruikt in Noordzeeboule- vard te Vlissingen, waar toespraken werden gewisseld door de voorzitter van de Commissie Rijkssteun Drink watervoorziening prof. Krul en de directeur van de Waterleiding Maat schappij Midden Zeeland. Dr Percival Price speelt vanavond In tegenstelling met een vroeger gepubliceerd bericht zal het concert van professor dr. Percival Price op het carillon van de St. Jacobstoren te Vlissingen niet op Zaterdag doch vandaag tussen 20 en 21 uur worden gegeven. FILMS IN ZEELAND. Tap danser in een „stoere rol". In Luxor te Vlissingen werd Maan dag-avond voor het eerst vertoond de M.G.M.-film, „De Zwarte Hand", een thriller, waarin men tot zijn verbazing Gene Kelly, de man die in zovele dans- en showfilms de hoofdrol ver vulde, als „stoere" hoofdpersoon kan zien optreden. Bezield met slechts één gedachte, de bende van de Zwarte Hand, welke opereert onder de Ita liaanse immigranten in Amerika, op gevoelige wijze rekenschap te vragen van de moord op zijn vader, waagt Kelly zich als Johnny Columbo in het hol van de leeuw en slaagt er na veel verwikkelingen in de bende geheel op te rollen. Dat hij zich daarmee de eeuwige liefde van zijn vriendinnetje Isabella Gomboli, (Teresa Celli) ver werft, spreekt wel haast vanzelf. Niet minder opwindend, maar van een wat ander genre is de film, welke Electro te Middelburg op het pro gramma plaatste, nil. „Dossier 212 van Tokio". Het is een quasi-docu- mentaire over sabotage en spionnage aan Koreaanse front met, in te genstelling tot de regel, ditmaal feen happy end. Jim Carter (Robert eyton) weet namelijk de raadselen die de Amerikanen in Korea omringen wel op te lossen, maar krijgt de vrouw die hij liefheeft niet, omdat zijn plicht hem gebiedt haar aan de politie over te leveren. Voor allen, die niet in staat zijn ge weest de Tour de France van nabij langs de wegen van Frankrijk te vol gen, en dus bgna voor iedere sport liefhebber, brengt Schouwburg in Middelburg uitkomst door de verto ning van de film „Tour de France 1953". De film geeft een natuur getrouw ooggetuige verslag van deze jaarlijkse monsterrit en natüürlrjk wordt aan het rijden van onze land genoten speciale aandacht besteed. uur concerteert de kapel in Haam stede. De Amsterdamse Politiekapel werd Woensdagmiddag op het stadhuis te Zierikzee door het gemeentebestuur ontvangen. De leden werden toege sproken door burgemeester jhr. .nr. J. Schuurbeque Boege. Hij wees er o.m. op. dat er een schril contrast bestaat tussen de toestand van het eerste be zoek van de Politiekapel aan Zierik zee en die van nu. Het eerste bezoek was, toen Zierikzee in 1949 haar eeuwfeest vierde. Als aandenken kreeg de Politieka pel een fraai schilderij van het poor tencomplex aan de Oude Haven aan geboden. De heer Hamminga dankte namens alle korpsleden voor dit mooie ge schenk en zei niet alleen biy te zijn met dit schilder» hij vol lof over d« heid in Zierikzee. Middelburg maar tevens was genoten gastvrg'- Het eervol ontslag van mr. J. A. E. Rink Aan mr. J. A. E. Rink, is, zoala bekend, met Ingang van 1 November 1953 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als griffier van de Arrondis sements-Rechtbank te Middelburg; mr. Rink heeft dan de pensioenge rechtigde leeftijd bereikt. Op 16 September 1925 werd hjj be noemd tot waarnemend-griffier bij de Arr. Rechtbank te Middelburg. Hij werd op 27 Maart 1926 kantonrech- ter-plaatsvervanger te Middelburg en op 9 October 1929 substituut-griffier. Op 13 Mei 1941 volgde zrjn benoeming tot griffier en op 28 December 1945 werd hij rechter-plaatsvervanger bij genoemde Rechtbank. Mr, Rink werd in de maand Juli 1948 bovendien waarnemend-griffier bij het Bijzonder Gerechtshof te 's-Gravenhage, Kamer voor Zeeland. Hij was na de bevrijding voorts voor zitter van de documentatie-commls- sie, voorzitter van de zuiverings commissie voor Spoorweg- en P.T.T.- personeel en waarnemena-grifffer bij de Tuchtrechtspraak voor de Voed selvoorziening. Thans is mr. Rink nog plaatsver vangend lid van de Bijzondere Straf kamer der Arrondissements-Recht bank te Middelburg, Mr. Rink is sedert 30 April 1942 voorzitter van de Voogdijraad te Mid delburg en sedert 30 Maart 1948 voorzitter van de Reclasseringsraad te Middelburg. Hij is bovendien nog voorzitter van het Scheidsgerecht voor het personeel werkzaam bij de P.Z.E.M. en de „Stoomtram Walcheren", en voorzit ter van het Zeeuwsch-Genootschap van Kunsten en Wetenschappen. raadscommissies Na een langdurige stemming kon den in de Dinsdag jl. gehouden ver gadering van de raad te Middelburg de namen worden bekend gemaakt van de, in de, door periodieke aftre ding onstane, vacatures, benoemde leden der verschillende raadscommis sies. Er werd over niet minder dan 18 commissies gestemd. Voorzitter en lid van de Commissie van Financiën werden opnieuw de heren J. S. Hoek en L. A. Schenk, als nieuw lid werd in deze commissie gekozen de heer M. A. L. Hubregtse. De heren L. J. Breel, B. A. Hesselink en P. Meliefste werden herkozen als lid van de Com missie van Bystand Bedrijven en de heer W. P. J. Baars nam hierin de plaats in van de heer A. Flipse. In de Commissie van Bijstand Gem. Wer ken en Reinigings- en Ontsmettings- dienst kregen zitting als lid de heren I. van Loo, M. Wattel, A. J. Kaland en P. H. Geers, de eerste twee heren na herkiezing. Mr. P. van Empel en de heren B. A. Hesselink en A. J. Schot kregen opnieuw zitting in de Commissie van Strafverordeningen, drs. T. J. Westerhout zal in deze commissie de plaats van jhr. mr. Schorer innemen. Als voorzitter en als lid van de Commissie van Be zwaarschriften werden resp. herko zen mr. P. van Empel en de heer A. J. Schot, in de plaats van de heer A. J. Schuitema werd gekozen drs. T. J. Westerhout. De heren Kaland en Hui- bregtse werden gekozen in de Com missie voor Georganiseerd Overleg, terwijl de heer P. Meliefste als lid herkozen werd, evenals de drie aftre dende plaatsvervangende leden: mevr. A. J. P. C. de Vliegerde Vlie ger en de heren J. S. Hoek en A. J. Schot. Als lid van het bestuur Gods huizen werd mr. P. van Empel her kozen, de heer Van Loo werd opnieuw lid van de Commissie Beheer rijweg MiddelburgVlissingen en de heer B. A. Hesselink werd herkozen als lid van de Commissie van Beheer ge meentelijke sportterreinen. In de Slaats van de heer A. Flipse werd de eer Baars gekozen als lid in het be stuur van de Stichting Goed Wonen, waarin de heer I. van Loo ook voor de volgende periode zitting kreeg. De heren Meliefste en Van Loo werden herkozen als gedelegeerden in het be stuur van de Ambachtsschool. Naast mevrouw De Vlieger, die herkozen werd, kreeg als gedelegeerde in het bestuur van de Industrie- en Huis houdschool zitting de heer Baars, mevrouw De Vlieger en de heer M. Wattel bleven gedelegeerden in het bestuur van de Christelijke Land- bouwhuishoudschool. De heer L. J. Breel werd herkozen als gedelegeerde in het bestuur van de vereniging „Handelsonderwijs", de heer Van loo herkreeg deze functie in de Commis sie van Toezicht Avondschool voor N.O. en in de plaats van de heer A. J. Schuitema werd de heer Wester hout tot gedelegeerde in het bestuur van de Openbare Leeszaal en Biblio- teek gekozen. Als gedelegeerde in het bestuur van het Middelburgs Mu ziekkorps werd herkozen de heer Hesselink en de heer Wattel tenslot te, werd herkozen als gedelegeerde in het bestuur van de Christelijke Land- bouwwinterschool. Drukke tijd voor Middelburgse raad. De Middelburgse raad gaat een drukke tyd tegemoet. Dinsdag 6 Oc tober a.s. zal de eerstvolgende verga dering worden gehouden, waarna 13 October de begroting in de afdelin gen behandeld zal worden. De offici ële begrotingszitting zal Dinsdag 27 October worden gehouden, waarna de raads reeds 3 November wederom bij een zal komen. Rechterzijde en rechtse fractie Naar aanleiding van het raadsver- slag van Middelburg in de P.Z.C. van gisteren, volgt hieronder op verzoek van de heer A. J. Schot een nadere weergave van het door hem gespro kene betreffende de verkiezing van 2 P.v.d.A.-wethouders. „De heer Schot meent een kleine rechtzetting te moe ten doen omtrent 't gesprokene door de heer Hesseling, nl. aat deze het de rechterzijde kwalijk neemt mede werking te verlenen aan de verkie zing van 2 P.v.d.A.-wethouders. Hoe wel spr. zich rekent tot de rechter zijde werkte hij niet mede met de rechtse raadsfractie om 2 P.v.d.A.- wethouders verkozen te krijgen". De weergave in de courant van gis teren, dat de heer Schot zeide „niet te behoren tot de rechtse fractie", heeft tot misverstand aanleiding ge geven. Weer modeshow in Middelburg OP 22 EN 23 SEPTEMBER Wederom organiseert een aantal vooraanstaande mode-zaken in Mid delburg een grote modeshow voor de herfst en de winter. Deze show wordt ditmaal gehouden op 22 en 23 Sep tember a.s. in de voor dit doel zo bg uitstek geschikte Concertzaal. Zg om vat een keurcollectie toiletten, die practisch de gehele wintergarderobe van de moderne vrouw vertegenwoor digen en met de grootste zorg geko zen zijn uit de collecties van enkele bekende magazijnen. Evenals vorige jaren is men van het principe uitge gaan, dat de accessoires onontbeerlijk zijn om de charme van een toilet tot zijn recht te doen komen. En dus zgn er ook hoeden, schoenen en tassen, terwijl het geheel completeerd wordt met een uitgelezen collectie hand schoenen. De show wordt voor het voet licht gebracht door een viertal Am sterdamse mannequins, die evenals vorige jaren, stellig weer de Zeeuw se hoofdstad met hun ongeëvenaarde charme en elegance zullen veroveren. De Middelburgse modeshow ls sinds er anderhalf jaar geleden mee begonnen werd, gemeengoed gewor den. Zij voorziet kennelijk in een be hoefte. Toelatingsexamen Chr. H.B.S. Te Middelburg werd het tweede en laatste toelatingsexamen gehouden voor de Chr. H.B.S. voor Walcheren. Voor dit examen slaagden Ankie Koeyers, Rieit Murre, Antoinette Nfj- enhuis en Anje van Wouwe. Er moest één candidaat worden afgewe zen. P.Z.E.M. gaat nieuw gebied electrificeren De gemeente Borssele is de eerste geweest om aan de N.V. P.Z.E.M. een bydrage toe te zeggen voor de electrificatie van het gebied rond Nieuwdorp, Borssele en 's Heeren- hoek, waarmee deze maatschappij volgend jaar zal beginnen De P.Z. E.M. had voor dit doel subsidie ge vraagd aan de gemeenten Borssele, 's-Heerenhoek en 's-Heer Arendsker- ke en het ligt in de lgn der verwach tingen, dat na Borssele ook de ande re gemeenten spoedig tot het toeken nen van een bijdrage zullen beslui ten. Voor deze electrificatie zullen 3000 volts kabels worden gelegd van de hoofdleidingen by de Sloedam, Nieuwdorp en s Heerenhoek. Een no viteit is, dat. in teo-enstelling met het systeem dat bg electrificatie van andere polders is toegepast, in dit Bevelanase gebied transformatoren op de boerdergen zullen worden ge plaatst. Vermoedeiyk zullen de boer derijen bg de genoemde gemeenten reeds in de tweede helft van 1954 van de aansluiting kunnen profite ren. Koninklijke onderscheiding Bij Koninklijk Besluit is de ere medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, toegekend aan de heer J. Paauwe te Yerseke. opzichter bg de N.V. Ned. My. van oesterteelt De Meulemeester en Co. De heer Paauwe, die reeds 85 jaar oud is, werd de medaille uiteereikt door burgemeester A. C. Willemsen tgdens een korte bgeenkomst in res taurant Oele. Afscheid Wika Schruyer In het Kerkcentrum op het Koor kerkhof werd door de Middelburgse Hervormde Jeugdverenigingen af scheid genomen van Wika H. Schruy er, die naar Driebergen („De Horst") vertrekt, ter beëindiging van haar studie. De bgeenkomst stond onder lei ding van de voorzitter van de Her vormde Jeugdraad, ds. E. Sneller, die met grote waardering sprak over het werk door Wika Schruyer, in de afgelopen driejarie periode voor de Hervormde Jeugdbeweging van Middelburg verricht. Op de wieken De postduivenhoudersvereniging „Zeelandia" te Middelburg hield de zer dagen een wedvlucht op Dax (Fr,) over een afstand van 930 km. De uitslag was: 1 en 2 mr. J. J. Snoep; 3 en 8 P. van Sabben; 4 C. de Graaf en 5, 6 en 7 J. de Buck. Marktberichten VEILING MIDDELBURG. 2 Sept.: Aardappelen: Bintjes bonken 913, ld. grote 79. Koopmans Blauwe grote 811. drielingen (div. soorten) 2 5. Blauwe Eigenheimers, bonken 9—11, id. grote 10. Meerlanders grote 89. id. bon ken 10. Aanvoer 20 ton. Fruit: Appelen: Manks Codlin A 23, BC 21—22. I 8—22, II 9—15. K 10—16. Benoni C 35—37. Zigeunerin A 20—22, B 20, I 20—24, II 20, K 13—16. James Grieve I 19—33, n 22—23, K 14—23. Jacques Lebel I 16, n 13. K 11. Enkhuizer Aagt I 18, II 15. Ellison Orange A 32. Appels val 3—18. Druiven: Frankenthalers 69—96. Black Alicant 72. Bramen per pond 20—21. Peren: Jutten I 28—33, n 1132. Clara Trijns I 13. Beurré d'Amanlis A 26, BC 22. I 23, K 19. Clapps Favourite A 32. I 28—29, II 27. K 18—28. Triumph de Vienne I 47. K 35—46. Kalleboutspeer I 10, U 11. Peren val 6—8. Pruimen: Reine Victoria 14—28. Reine Claude d'Althan 24—33. Jefferson 9—25. Perziken per stuk 5—26. Tomaten per kg 20—32. Suikermeloenen 3047. Netmeloenen 12—43. Oranje Ana nasmeloenen 2243. Groenten: Bloemkool A 17—34. id. B 1220. C 1017. Dubbele Princessebonen 40—58. Rentegevers 50—51. Pronkbonen 21—29. Snijbonen 2044. Andijvie 8—16. Prei 10—19. Spinazie 3—27. Postelein 9— 27. Sla per stuk 2(416. Sav. kool 78. Rode kool 39. Witte kool 4. Komkom mers A 9—18, id. B 8—12, id. C 8—9. id. kg krom 8—10. Augurken A 1.261.31, B 1.21.24, C 38—71. D en E 14-43. Bos. peen 8—18. Boskroten 210. Bosuien 4. Uien per kg 6—7. Zilveruien per kg 37— 44. Kroten per kg 6—12. Rabarber 3. VISMIJN VEERL 2 Sept.: Export garnalen 1521 kg 99—133. Handels garnalen 857 kg 77—90. Bot 92 k{ 25—38. Middel tong 112 kg 85—205. Rog 36 kg 1834. Visiever 6 kg 80123. Onge sorteerde vis 8 kg 3554. Kreeft 4(4 kg 75'7—800. Alles in ets per kg. Officiële publicaties. VLISSINGEN. VERHINDERING SPREEKUUR. WETHOUDER VAN VOLKSHUISVESTING. De Wethouder van Volkshuisvesting van Vlissingen is verhinderd op 3 en 10 Sep tember spreekuur te houden. GEMEENTERAAD VERGADERDE. Bezorgdheid over baldadige jeugd. Dinsdag vergaderde de gemeente raad van Souburg, onder voorzitter schap van burgemeester A. H. S. Stemerding. Nadat verschillende agendapunten vlot waren afgedaan, volgde ae ver kiezing van de leden voor de diverse gemeentelgke commissies. Alle leden werden herkozen. Hierna werd o.m. besloten, gelden beschikbaar te stel len voor het aanleggen van een Bu- tagasinstallatie in de Julianaschool, tot het aankopen van een stukje grond bg de openbare lagere school en tot het aankopen van nieuw ma teriaal voor de Brandweer, welke laatste aankoop in overleg met de gemeente Ritthem zal geschieden. Het pand no. 23 aan de Buteuxstraat zal door de gemeente worden aange kocht, een perceel grond aan de Mid denhofsingel zal worden verkocht aan mevrouw A. A. B. van Raalte Wgsman en in de Zuideiyke Uitbrei ding zal een perceel grond worden verkocht aan de heer A. M. van Pee- nen te Souburg. Het warenhuis aan de Nieuwe Vlissingse weg 187 zal worden verhuurd aan de heer L. Wouters., Na al deze besluiten ontspon zich een discussie over het voorstel van B. en W. om het rioolslib voor de tijd van een jaar te verkopen aan de plaatselgke C.B.T.B.-afdeling voorde prhs van 5 per kubieke meter. Zo wel de heer J. Sinke (C.H.) als de heer P. den Boer (P. v. d. A.) wil den weten of er voor men tot het sluiten van een contract met de C. B. T. B. zou overgaan, overleg was gepleegd met andere belanghebben den en of particulieren bg deze nieu we gang van zaken toch slib zouden kunnen betrekken. De voorzitter ant woordde, dat inderdaad overleg was gepleegd doch dat dit geen resulta ten had opgeleverd. Particulieren ne men over het algemeen het slib te ongeregeld af, hetgeen moeilgkheden veroorzaakt voor net goed function- neren van de zuiveringsinstallatie, zodat men zich door een contract met de C. B. T. B., welke telkens 4 m3 slib tegelgk moet afnemen, en dat het gehele jaar door, van een betere afvoer van het slib wilde verzeke ren. De C.B.T.B. zal, zoals ook de heer B. Koole namens deze instelling verzekerde, fungeren als een tussen persoon en met een prijsverhoging van 15 leveren aan iedereen, die slib wenst te betrekken. Na deze toelichting werd het voorstel aan vaard. Besloten werd verder tot het wy- zigen van de naam Zaaihoekweg in Molenweg, waarna aan de orde kwam het vaststellen van een va- cantieregeling voor de kapperszaken. De heer G. J. Janse kon zich met ?en dergelijk besluit niet verenigen en wilde liever een onderlinge rege ling, omdat niet de meerderheid van de betrokkenen zich voor een vacan- tieregeling had uitgesproken. Na een korte bespreking besloot de raad, toch een dergelgke verordening vast te stellen. Uitvoerig werd vervolgens gespro ken over het voorstel van B. en W. het sluitingsuur voor alle winkels op 19 uur te stellen. De heer A. Bouff (P. v. d. A.) verklaarde zich tegen, omdat op deze wgze de werk dag voor de middenstanders te lang wordt, waarop de heer De Boer be- Examens. Voor het examen sterkstroommon teur V.E.V. slaagde te Rotterdam de heer A. P. Megaard te Nieuwdorp. Te Utrecht slaagde voor het vak examen behangen (practisch en theoretisch gedeelte) de heer H. A. Toussaint uit Cadzand. Aan de modevak- en kunstngver- heidsschool „Ensaid" slaagde voor het examen lingerie, mej. J. de Nood te Veere. Ged. Staten namen afscheid van ir. Heyblom Ged. Staten van Zeeland hebben de zer dagen afscheid genomen van de hoofdingenieur-directeur van de Rgkswaterstaat in Zeeland, ir. Th. Heyblom, met wie het college steeds m nauw contact stond. Dit afscheid vond plaats tgdens een intiem diner, dat het provinciaal bestuur ir. Hey blom aanbood. Raad Duivendijke zal herbouw bespreken. Vrgdag 4 September a.s. komt de gemeenteraad van Duivedyke te Re- nesse in openbare vergadering bh'een om 14.00 uur. De agenda vermeldt onder meer de herbouw van woningen in het ramp gebied en een bespreking over de plaats waar het dorp zal worden her bouwd. 61. „Daar hebben we nu al die moeite voor gedaan 1" gromde de Zeewolf, „om een kist met prentbriefkaar ten op te graven'" Met her nieuwde bewondering keek hij daarna naar de Maat. „Jij scheen zoiets al te ver moeden", zei hfl, „want an ders had je nooit jouw aan deel tegen dat zakje goud stukken geruild! Ik had nooit gedacht, dat je mij met die ruil nog te pakken zou hebben! Enfin, neem je geld en vaarwel 1" Pein zend keek hij de Maat na, die met Kappie in de rich ting van de haven ver dween. „Met die vent moest ik niet langer samenwer ken", mompelde bij, „die was mij te gewiekst!" Had hij kunnen horen, wat de Maat op dat ogenblik tegen Kappie zei, dan had hij wellicht een andere indruk van hem gekregen. „Duizen den prentbriefkaarten." zuchtte de Maat, „wat een schat! Zouden we nu heus niet die paar goudstuk jes ruilen tegen een aandeel in al die briefkaarten?" „Ben je mal. klont!" riep Kappie, „ik ben veel te blij, dat ik eindelijk mijn geld terug hebl Het was echt iets voor een voorvader van jou, om al zijn too ede, dat een enquête had uitge wezen dat 32 winkeliers vóór een la ter «tellen van het sluitingsuur wa ren en slechts 13 er tegen. De heren M. Pierens en G. J. Janse namen het op voor het winkelpersoneel, dat ook langer zal moeten werken. De bur gemeester vestigde er de aandacht op, dat het hier een kwestie is van „mogen" en niet van „moeten." Men kan, als men dat wenst, de winkel ook om zes uur sluiten. Toen het voorstel in stemming werd gebracht, werd het met 11 tegen 2 stemmen aangenomen. Nadat de raad nog haar teleurstel ling had uitgesproken over een be richt van G. S., dat dit college geen goedkeuring kon hechten aan het raadsbesluit om voorschotten te ver strekken voor herbouw in de ge meente, werden in de rondvraag nog verschillende „kleinere zaken" afge daan. Uitgebreid werd hlerby gesproken over de baldadigheid van de jeugd, die in deze gemeente, binken» de ge tuigenis van diverse raadsleden, wei nig ontziet. De burgemeester, die het gedrag van de Jeugd vooral weet aan de opvoeding welke zy geniet, maar de jongeren bun misdragingen tóch ln ernstige mate kwalijk nam, zfeide toe, nogmaals te zullen probe ren in deze onhoudbare toestand verbetering te brengen. VOETBAL Het voorlopig Nederlands elftal tegen Borussia De keuze-commissie van de KNVB heeft het voorlopig Nederlands elf tal, dat Woensdag 9 September a.s. in het Goffertstadlon te Ngmegen tegen de Duitse club Borussia (Dort mund) uitkomt, als oefenwedstryd voor de interland-ontmoeting Noor wegenNederland op 27 September te Oslo, als volgt samengesteld: Doel: Landman (Sparta); achter: Oden thai (Haarlem) en Tebak (Eind hoven); midden: Klaassens (VW), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) aanvoerder; voor: Van Ede (Sparta), Van Beurden (BW), Bley- enberg (Rigtersbleek), Van der Kuil (VSV) en Luyten (DOS). Als reserves zijn aangewezen Stei ger (PSV), Kools (RBC), Van Schgndel (SVV), Van Overbeeke (Dosko) en Meyers (NEC). BOKSEN Vlissingers verloren in Duitsland. De Vlissingse boksers Kees van de Grugter en H. Nieuwpoort kwamen Zondagavond in Marl (Duitsland) uit tegen Duitse boksers. De Vlissingers verloren. V. d. Grugter verloor op punten van Kech en Nieuwpoort gaf in de tweede ronde op tegen Gunther. ATHLETIEK. J. v. d. Zande verbeterde Nederlands record 25 km In het kader van de Deventer-feest- week is een 25 km. loop gehouden, waarby Janus van der Zande uit Halsteren er in slaagde het Neder landse record op deze afstand te ver beteren en te brengen op 1 uur 23 min. en 18 sec. Het oude record stond eveneens op zyn naam met 1 uur 24 min. 42 sec., gemaakt te Den Haag op 26 October 1952. Slegt van Daven- tria (Deventer) werd tweede en ves tigde tevens een nieuw Oostelijk re cord. SCHAKEN Partij tussen Euwe en Smyslov afgebroken De uitslagen van de derde ronde van het candidatentournooi voor het wereldkampioenschap schaken, dat te Neuhausen werd voortgezet, luid den: Najdorf (Arg.)—Gligoric (Z. SI.) Petrosian (RusT.)Bronstein (Rusl.) Averbach (Rusl. Reshevsky (Rusl.) Szabo (Hong.)Keres (Rusl.) 01; Euwe (Ned.Smyslov (RusL) afgebroken; Stalberg (Zweden)—Goller (Rusl.) afgebroKen; Boleslavsky (Rusl.) Kotov (Rusl.) afgebroken; Taimonv (Rusl.) had vry. geld in prentbriefkaarten om to zetten, maar ik voel er niets voor!" Een uurtje later verliet de Kraak het oude zeero versnest. Tevreden, dat hij zijn geld terug had en dat hy de zeerovers kwijt was, keek Kappie naar het verdwijnende stadje. Maar de Maat stond som ber aan het stuurrad, denkend aan al die prachtige prentbriefkaarten, die hij toch zo graag had willen Amsterdamse Beurs Bank van Ned. Gem. 414 ederland 1947 (3%) 3 Nederland 1937 3 Dolarlening 1947 3 pet. Investeringscertificaten 3 Nederland 1962-64 z.b. I Nederland N.W.S. 2(4 Ned. Indlg 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Handelsbank Ned. Handelmij. A.K.U. Bergh's en Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton-Feijenoord Kon. Petroleum Mij. Amsterdam Rubber Holland Amerika Lijn Kon. Paketvaart Rotterdamse Lloyd Ned Scheepvaart Unie Stv. Mij. Nederland H.VA. Deli-Batavia Mij. Deli Mij. Baltimore-Ohio New York Central Pennsylvania Anaconda Bethlehem Steel General Motors Intern. Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel North American Cy. Midcontinental 1 Sept. 2 Sept. 107 106% 98(4 98ft 98(4 96 (4 96% 95% 95% 99(4 99(4 79(4 79(4 98(4 97(4 97(4 115(4 114% 159 158% 166(4 168 273(4 128(4 128 163(4 e.d. 175(4 173 191(4 189(4 219(4 219(4 173(4 174(4 179 176(4 319(4 318% 93 93% 1M% 1M% 118(4 118(4 125 125(4 123 127% 138 138 1. 106(4 106(4 158 158(4 98(4 97% 22*4 22% 21% 22 20 20(4 33 33(4 47(4 48 55*4 39 39 «i% 62*4 44(4 44% 35% 35% 19(4 57%

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 7