Ook Zeeuwsch -Vlaanderen wil een helicopterdienst Zeeuwse Almanak Gillette Sanapirin 3 goede Ook Spierpijn Snelheids- Dispenser JAN LIGTHARTSCH00L EERSTE ZEEUWSE HAL-SCHOOL CHRISTELIJKE HBS WALCHEREN TE MIDDELBURG GEOPEND Agenda PROVlNClALL ZEEU W S L C O U R A N I DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1953 VRAGEN IN TERNEUZENS RAAD Komt er een lijn Vlissingen- Antwerpen voor Belgische loodsen De hellcopterdiensten blijven de gemoederen In Zeeland bezig houden. Zo werd in de Terneuzenae gemeenteraad door de heer S. W. Henry aan het college van B. en W. gevraagd of ook overwogen is Zeeuwseh-Vlaan- deren in een eventuele helicopterdienst op te nemen. Wij vernemen nu. dat over deze aangelegenheid reeds eerder een schrijven door het gemeentebe stuur van Ternenzen aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen werd gericht Het bestuur van de Hamer zal deze zaak In behandeling nemen. Inmiddels vestigde men ons van Zeeuwsch-Vlaamse zrjde de aandacht op de bijeenkomst, die op 26 Augus tus op initiatief van de kamer van Koophandel te Middelburg werd ge houden. Tijdens deze bijeenkomst gaf de voorzitter van de Kamer van koophandel te Rotterdam, mr. K. P. van der Mandele, een uiteenzettin» over de problemen, die aan een heli- copterverbinding zijn verbonden. Be sloten werd, zoals bekend, een derge lijke verbinding op haar mogelijkhe den voor Zeeland te onderzoeken. Nu heeft het echter in Zeeuwsch- Vlaamse beatuurs-, industriële- en handelskringen grote bevreemding gewekt, zo deelt nien ons mede, dat voor deze bijeenkomst, waaraan o.m. werd deelgenomen duw de Commissa ris der Koningin in Zeeland, verte genwoordigers van de gemeentebe sturen van Middelburg en Vlissingen, de Voorzitter van liet departement Zeeland der Maatschappij voor Nij verheid en Handel, géén Zeeuwsch- Vlaamse vertegenwoordigers werden uitgenodigd. Men wees er op, dat het voornaam ste Zeeuwse in^- en de ha ven van Terneuzen nog steeds in Zeeuwsch Vlaanderen zijn gelegen. De vraag werd gesteld of thans ook Zeeland benoorden de Westerschelde, evenals dat soms elders in Nederland geschiedt, Zeeuwsch Vlaanderen als een „quantité négligeable" gaat be schouwen. Als redactie van de P.Z.C. mogen wij wellicht in verband hiermede op merken, dat ons totdusver nimmer enig bericht bereikt heeft, waaruit zou kunnen blijken, dat Zeeuwsch Vlaanderen een helicopterdienst be geerde en tot dit doel actief was. Men mag een ander niet euvel dui den, dat hij niet om bepaalde belan gen denkt, als de belanghebbenden zelf verzuimen er de aandacht op te vestigen. LOODSENDIENST VLISSINGEN-ANTWERPEN Inmiddels verneemt de N.R.C. van de Sabena, dat aan uitbreiding van de thans op Nederland geopende heli- copterdiensten voorlopig niet kan worden gedacht. Het beperkt aantal toestellen maakt dit onmogelijk. Wel zou o'ienvogen worden om van Antwerpen uit een dienst op Vlissin gen te openen, speciaal ten behoeve van het Belgisch Loodswezen. Advertentie geneesmiddelen in elk tablet. Niet méér, want overdaad schaadt. Geest en lichaam worden er door verkwikt en pijnen verdwijnen BU Informatie bij het Belgisch Loodswezen te Vlissingen bleek ons. dat er aldaar niets bekend was van een dergelijke dienst. Vervoersaanbod van de zflde van het Loodswezen zou er evenwel voldoende zijn: dagelijks moeten tussen de tien en dertig lood sen naar Antwerpen, zy maken de reis per trein via Roosendaal. Van zelfsprekend brengt dit vrö hoge ver voerskosten met zich mede, zodat in het verleden wel eens overwogen is of er geen goedkopere en tevens vluggere verbinding tussen Vlissin gen cn Antwerpen tot stand is te brengen. Tot dusver is men daarin echter nog niet gr»aagd. Zou de he licopter thans uitkomst brengen? Vergadering Mij. voor Nijverheid en Handel Teneinde een gedragslijn vast te stellen ten aanzien van de dichting der zeegaten en alles wat daarmee verband houdt, en om een met be trekking hierop geformuleerd voor stel, dat aan het hoofdbestuur van de Nederlandse Maatschappij voor Nij verheid en Handel zal worden voorge legd, te bespreken, heeft het bestuur van het departement Zeeland van de ze maatschappij aan leden en dona teurs een oproep gericht om een lunchbijeenkomst bij te wonen, welke op Vrijdag 11 September om 12 uur in restaurant „De Eendracht" te Middelburg zal worden gehouden. Na een gezamenlijke lunch zullen boven genoemde kwesties aan de orde wor den gesteld en zal het bestuur het ad vies van de leden inwinnen betreffen de te ondernemen stappen. ALTIJD WEER OPNIEUW. De Herfstmaand is begonnen. Nóg glinsteren de duintoppen langs de Zeeuwse stranden van tijd tot tijd in het zonnelicht en koesteren zich vacantiegangers in de stralen van de late zomerzon', nóg zomert het in de natuur en nóg vertonen boom en struik zich in een frissegroene tooi. Maar grijs was gisteren reeds de Schelde, en grijs was de lucht. Grijs waren de schepen èn.... grijs waren ook de letters van de advertenties in de krant, waarin de herfst-mode- shows werden aangekondigd... De Herfstmaand is begonnen. Nóg dwalen de koeiende paar den en zelfs de veulens door de wei den, nóg zoemt een enkele mug drei nend, dreigend in de lucht en nog kwettert in de morgenuren een koor van overmoedige mussen op de da ken... Maar- De Herfstmaand is begonnen. Lente, zomer, herfst, winter. We weten het zo goed. we weten, dat het komen gaat, altijd weer op nieuw. Maar telkens weer verrast het ons. Telkens weer komt de dag waar op ge zegt: ,/Ja, da's waar ook. Nu is het alweer..." En vult u dan maar in: lente, zomer, herfst of winter. Nu gaat het herfst worden. Of hadt ge daar nog niet aan gedacht f Plotseling zal het ook winter zijn, tè plotseling misschien. Maar één troost is er. zo ge die behoeft, óók de lente kan u weer komen verrassen! en rheumatische pijnen wrijft U weg met Bouw hotel Britannia in Vlissingen Wordt in October begonnen? Wellicht zal in October begonnen worden met de bouw van Hotel Britannia te Vlissingen, zo deelde burgemeester mr. B. Kolff Dins dagmiddag iri de zitting van de raad mede. Er was tot dusver gewacht op het bekend worden van de aanvullende bijdrage. Dinsdag morgen was deze bijdrage bekend gemaakt, zodat de vergadering van commissarissen nu een definitief be sluit over de Herbouw kan nemen. Voorts werd medegedeeld, dat over eenstemming is bereikt over de bouw van het tehuis voor Ouden van Dagen te Vlissingen. De plannen worden thans bestedingsklaar ge maakt. De brand op de „Honte" In verband met het dodelijk onge- al aan boord van de „Honte" te Ter- neuzen waarbij de loods, de heer A. P. uit Vlissingen om het leven kwam, vernamen wij van bevoegde zijde het volgende: Naar de oorzaak van de brand, die zulke noodlottige gevolgen had, wordt nog' een onderzoek inge steld. De voorlopige resultaten van het onderzoek hebben evenwel reeds uit gewezen, dat daarbij niet gedacht moet worden aan „roken op bed" als oor zaak van de brand. Middelburgs brandweer maakte nieuwe (out Drinkwatervoorziening kwam wederom in gevaar Was enkele weken geleden de Mid delburgse brandweer oorzaak, dat de inwoners van Middelburg dagenlang hun drinkwater weer moesten koken*. Dinsdagavond heeft diezelfde brand weer wederom een zeer ernstige fout gemaakt. Zij verzuimde namelijk na het vul len of het bijvullen van het bluswater- reservoir onder de Markt een toevoèr- buis goed te sluiten. Dientengevolge constateerde men op het gemeentelijk drinkwaterbedrijf, dat ergens een lek i oest zijn ontstaan, waardoor aan zienlijke hoeveelheden leidingwater wij menen van meer dan 90 m3 per uur wegstroomden. Het heeft vele uren geduurd, namelijk tot Woensdag middag, eer men de oorzaak hiervan had ontdekt, want vanzelfsprekend dacht men eerst aan allerlei andere mogelijke oorzaken. Tenslotte bleek de brandweer de schuldige. Maar in tussen heeft het weinig gescheeld of Middelburg had zonder drinkwater gezeten. De voorraad was Dinsdag middag practisck op. Wij achten het onbegrijpelijk, dat het brandweercorps kort na elkaar twee va ndergelijke fouten maakt, die toch eigenlijk niet voor mogen bomen. Zoals men zich za! herinneren ver zuimde men bij het blussen van een brand bij de N.V. Polak, toen men kanaalwater als blusmiddel ging ge bruiken de verbinding met het water- leidingnet te verbreken. Kon. onderscheiding voor jubilaris in Zierikzee. DRIE MILLIOEN LITER PETROLEUM VERHANDELD! Te Zierikzee vierde de heer. S. Zoeter Dinsdag zijn 40-jarig jubileum als petroleumbezorger bij de Maat schappij „EsHO-Nederland", voor heen „De Automaat". Naar de hoofd vertegenwoordiger voor Zeeland van deze maatschappij bij zijn be zoek aan de jubilaris mededeel de, had de heer Zoeter in zijn loopbaan niet minder dan drie mil- lioen liter petroleum verhandeld; een hoeveelheid, welke slechts geborgen zou kunnen worden in een tanktrein van vier kilometer lengte! De burgemeester van Zierikzee, jlir. mr. J. Schuurbeque Boeije, bracht des morgens, vergezeld door de gemeente-secretaris, de heer A. H. Mulder, een bezoek aan de heer Zoeter, die de bronzen medaille, be horende bij de Orde van Oranje Nas sau in ontvangst mocht nemen. Des avonds bracht het harmonie gezelschap „Kunst en Eer", waar van de hqer Zoeter 39 jaar lid is ge weest, hem een serenade. De wethoudersverkiezing in Baarland In de krant van gisteren meldden wij, dat tot wethouder van de ge meente Baarland was gekozen de heer F. Meeuwse (P.v.d.A.). Dit is in zoverre onjuist, dat de heer Meeuwse geen lid van de Partij van dè Arbeid is maar van de Christelgk Historische Unie. Zijn ambtgenoot C. J. de Mol evenwel is de P.v.d.A.-be- ginselen toegedaan. NU! 10 Blauwe Gillette mesjes in een met ingebouwd vakje voor de gebruikte mesjes f. 1.60 Al deze voordelen zonder extra kosten geen tijdrovend uitpakken elk mesje onmiddellijk voor gebruik gereed mesjes geheel door olielaagjc beschermd 'n exclusief Gillette procédé! beschadiging der snijkantco uitgesloten een vakje voor de gebruikte mesjes. Dispenser of pakic, met 10 Blauwe Gillene mesjes f 1.60 Een „goeie morgen99 begint met GILLETTE! „WIJ ZULLEN ZUINIG WEZEN Mr. W. C. ten Kate verrichtte de opening van het nieuwe gebouw „Wij zullen zuinig wezen, op onze nieuwe school". Dat zongen gisteren de leerlingen bij de opening van de Jan Ligthartschool te Goes, de eerste zogenaamde hal-school, welke in Zeeland werd geopend. Die belofte om zuinig op de nieuwe school te zijn", is niet zo moeiiyk te houden, want het gebouw, ontworpen door de heer J. Oranje, directeur van gemeentewer ken te Goes, is prachtig ingericht, zodat het zowel voor de leerlingen, als voor het onderwijzend personeel een plezier moet zijn om in een dergelijke omgeving dagelijks te mogen verblijven. Om half vier opende de burgemees ter van Goes, mr. W. C. ten Kate met een korte toespraak de school. De burgemeester zei verheugd te zijn, dat de gemeente thans drie moderne scholen heeft. Goes is snel gegroeid en in het Oosten ontstond een geheel nieuwe stadswijk. Deze „Jan Ligt hartschool", gelegen aan de Voge'en- zangsweg, hoek Bergweg, voldoet dan ook aan de wensen van vele in woners, die in het nieuwe stadsdeel gevestigd zijn. Mr. Ten Kate bracht dank aan allen die aan het totstand komen van de school hadden medege werkt en hoopte dat het onderwijs, hier gegeven, tot zegen zou mogen strekken van de ieugd. De heer C. Kuiper, inspecteur van het Lager Onderwijs te Goes me moreerde de geschiedenis der Goesse scholen. Hij feliciteerde het gemeen tebestuur en het onderwijzend perso neel met dit mooie gebouw en wees op hetgeen Jan Ligthart, de grote paedagoog, had bereikt. De gehele opvoeding, zo leerde Ligthart, berust op wisheid, geduld en liefde. De eer ste twee groeien, maar de laatste heerst. De heer Kuiper was verheugd, dat de door Ligthart ontwikkelde ideeën, de leidende gedachten op deze school zouden zyn en gaf het perso neel in overweging, de werken van Jan Ligthart ernstig te overdenken. Namens de oudercommissie sprak Dr. H. Doeleman en bood een radio aan, welke bij het onderwijs gebruikt kan worden. VELE SPREKERS. Een rij van sprekers feliciteerde vervolgens het gemeentebestuur en het onderwijzend personeel met de nieuwe school. Het waren mr. J. J. F. ScMmgeman. voor/Uter van de afde ling volksonderwijs te Goes. mej. K. Haasdonk, die namens de oud-leerlin gen een door de bekende glazenier Bogtman gebrandschilderd raam aan bood. Dit raam is vervaardigd naar het ontwerp van de heer H. J. Meme link, hoofd van de Ligthartschool en samengesteld uit symbolen uit de ver halen van Ligthart. De heer W. C. Geuze sprak namens de bijzondere scholen te Goes, de heer K. H. Faasen namens de openbare en Ulo-scholen, de heer J. C. M. Mazure namens het'personeel van de Jan Ligthartschool, de heer M. G. van den Ende namens de N.O.V. afdeling Goes en dr. C. van den Pol als rector van het openbare lyceum. Het hoofd der school, de heer H. J. Memelink, dankte voor de vriendelij ke woorden en wees er op, dat de opening van dit prachtige schoolge bouw te danken was aan de prettige samenwerking met het gemeentebe stuur en degenen die het oouwdem (Advertentie) Het leven begint bi) veertig - ook met Dn Bhenmitiek! Rheumatische Fl|nen liggen op de loer. Neem in acht - neem Kruschea Regelmatig! De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren Uw bloed zuiverende organen. Zolang die maar krachtig blijven werken, wor den pijnverwekkende onzuiverheden op natuurlijke wijze afgevoerd en hebt U van rheumatiek geen weet... AAN DE WIEG VAN „JONGGEBORENE" Mijlpaal in geschiedenis Christelijk Middelbaar Onderwijs in Zeeland Het was gisteren een blyde dag voor alle voorstanders van het Chris telijk Middelbaar Onderwijs in Zeeland. In de bovenzaal van de „Vergenoe ging" te Middelburg werd tijdens (ten feestelijke bijeenkomst de Christelij ke H.B.S. voor Walcheren, welke in het gebouw van de Middelbare Han delsschool aan de Dam te Middelburg haar bestaan zal aanvangen, offici eel voor geopend verklaard. Jarenlang heeft de Vereniging voor Christelijk V.H.M.O. in Zeeland er naar gestreefd, op Walcheren tot een dergelijke school te komen en met voldoening kon men gisteren vaststellen, dat het vooral in de laatste maanden onvermoeid werken niet zonder resultaat was gebleven. Voldoening was er niet alleen, omdat de school nu eindeiyk kan beginnen, maar ook, omdat men direct met niet minder dan 38 leerlin gen kan aanvangen. Men had slechts gerekend op ten hoogste 25 leerlin gen De leerlingen, die uit velerlei ver takkingen van de Prot. Christelijke samenleving komen en hun woon- filaatsen hebben over het gehele ei- and Walcheren, zullen hun lessen ontvangen van drs. H. J. van Al phen, die tevens tot directeur van de school werd benoemd en voor het be kleden van zijn functie aan het Chris telgk Lyceum in Dordrecht, waar hij de wiskundevakken doceerde, een jaar verlof kreeg, en de heren G. de Jong (geschiedenis), J. Baas (Neder lands en Frans), ds. E. Sneller (Bij belse geschiedenis), J. H. Klaren- beek (tekenen), C. J. Kooman (En gels) en L. Soeting (gymnastiek). In de Commissie van toezicht voor de school hebben zitting de heren J. A. van Bennekom te Middelburg, voorzitter; ds. J. S. Hartjes, Vlissin- §en, vice-voorzitter; ir. P. Steneker, ouburg, secretaris en J. H. Klaren- beek en A. J, Schot, Middelburg. Men verwacht, dat de gehuurde lo kalen in het gebouw van de Handels school aan de Dam, welke school ge leidelijk wordt geliquideerd, Lu de eerstkomende jaren aan de Christe lijke H.B.S. voldoende ruimte zullen bieden. De H.B.S. kan n.l., doordat de Handelsschool elk jaar een klas minder krijgt, elk jaar over een lo kaal meer beschikken. 31 en zal het tekenlokaal en het natuurkundig in strumentarium van de Handelsschool kunnen gebruiken. Door een uitge breide actie in alle gemeenten van Walcheren zal men leden gaan win nen voor de Zeeuwse vereniging voor C.VJEI.M.O., teneinde de basis voor deze nieuwe school zo hecht mogelijk te maken. Grote drukte. In de bovenzaal van de „Vergenoe ging" te Middelburg heerste tijdens de openingsbrjeenkomst een grote drukte. Vele autoriteiten uit 't open bare leven en uit onderwijskringen, vele ouders, de leraren en alle leerlin gen waren aanwezig, toen de heer J. Laport, voorzitter van de Vereniging voor Christelijk V.H.M.O. en voorzit ter van het schoolbestuur, na ope ning met bijbellezing en gebed een openingswoord sprak. Spreker ver welkomde alle belangstellenden en richtte zich in het bijzonder tot de inspecteur voor het V.H.M.O. in Zee land, dr. de Boer, het lid van G.S., de heer A. Schout, die de Commissaris der Koningin vertegenwoordigde, wethouder J. W. Kögeler van Middel burg, die aanwezig was namens de burgemeester van Middelburg, de heer Van Veen, voorzitter van de Bond van Verenigingen van Chr. le raren van het hoger en middelbaar onderwijs, drs. H. J. van Alphen, di recteur van de nieuwe H.B.S., de heer D. Barends, rector van het Christelijk Lyceum voor Zeeland te Goes, de heer J. A. van Bennekom, directeur van de Christelijke Kweek school te Middelburg, mr. Th. Port- heine, rector van het Stedelijk Gym nasium te Middelburg en ir. J. Ph. van Dalsum, directeur van de R.H.B. De heer Laport gaf een uitvoerig overzicht van het werk der vereni ging sinds haar oprichting in 1930 en sprak zgn vreugde uit over het berei ken van deze nieuwe mijlpaal. Hij verklaarde, dat het niet in de bedoe ling ligt andere onderwijsinstellingen met deze Chr. H.B.S. te beconcurre ren. maar dat dit een school met een eigen karakter en een eigen sfeer zal worden. Vele sprekers. Nadat de aanwezigen samen had wen gezongen, verkreeg de inspec teur, dr. Boer het woora. Spr. memo reerde de vlotte wgze, waarop in de laatste maanden de plannen door het bestuur waren uitgewerkt, bood zgn gelukwensen aan en sprak de hoop uit, dat de directies en het personeel van de drie middelbare scholen in Middelburg tot goede samenwerking' zullen kunnen geraken. Hij besloot met een opwekkend woord tot de leerlingen. Namens dc Commissaris der Ko ningin boud de heer A. Schout vervol gens gelukwensen aan. Hij toonde zich verheugd over wat hier is bereikt en verklaarde dat de school in een be hoefte voorziet en al veel eerder had moeten worden opgericht. Wethouder Kögeler sprak o.m. na mens de gemeente Middelburg en de stedelijke commissie voor Toezicht op het Middelbaar Onderwijs en wenste het schoolbestuur alle goeds met de t»jonggeborene", die hij grote levens vatbaarheid toeschreef. Nadat tenslotte nog hadden gespro ken de heer Barends, de heer Karse- meijer, rector van het Chr. Lyceum te Dordrecht, de heer van Bennekom en de heer van Alphen, welke laatste zich tot alle sprekers in het bijzonder richtte, om hen te danken voor hun goede wensen, werd de bijeenkomst met gebed door ds. Hartjes gesloten. Ter herinnering aan deze voor liet Christelgk onderwijs zo heugelgke dag mochten de leerlingen uit han den van de heer Laport een oorkonde in ontvangst nemen. „Gen. Maj.-Berghuys- kazerne" te Middelburg De kazerne te Middelburg, waarin de eerste centrale opleidingsschool voor administratief kader is geves tigd zal voortaan de naam „gene- raal:majoor Berghuys-Kazerne" dra gen, naar de voormalige inspecteur der militaire administratie, wijlen ge- neraal-majoor Berghuys. Mevrouw de weduwe Berghuys zal op 4 Septem ber a.s. tot de onthulling van de op de kazerne aangebrachte naam over gaan. Bij de plechtigheid, die om 15.00 uur in de kazerne aan de Korte Noordstraat aanvangt, verleent de drumband van de le C.O.A.K. muzi kale medewerking. Zeeuwse hegemonie op Bosse paardententoonstelling (Slot van pagina 1.) tuige te zijn. Negen hengsten ver schenen in de keuringsbaan, waarvan vijf Zeeuwse paarden, nl. Edelman van Veldzicht, van de H. V. Zuid- Beveland, Nico II van Caroline, van Gebr. Verdonk, Nieuwdorp, Nico van Ysselsteijn, van Marcel d'Hoore, Sluis, en J. C. J. v. d. Velde, Kamper land, Nico van het Zwartewater van Mare. d'Hoore, Sluis, R. J. de Mil- liano. Oostburg en J. C. J. v. d. Vel de, Kamperland, alsmede Nico v. d. Klef van Jac. de Putter Pzn, Axel, Jac, Dieleman Mzn, te Zaamslag, J. Kr. de Putter, Axel en Oswald Kerk- haert en Zn. te Westdorpe. Na de eerste keuring werden drie hengsten teruggeroepen. Onze met enige reserve gedane voorspelling van Dinsdag werd bewaarheid. De grote strijd zou gaan tussen Edelman van Veldzicht, Nico van het Zwartewater en do Limburgse hengst Nico van Kapelhof. Weer volgden enkele minuten van intense spanning, totdat Nico van liet Zwartewater de baan moest verlaten. Twee hengsten, een Zeeuw en een Limburger bleven over. De spanning steeg ten top, tot dat de jury eindelijk het verlossende woord sprak en op de heer P. Schee- Iede Putter als voorzitter van de H. V. Zuid Beveland en de heer Joh. de Feijter Johz. te Schoondyke als fokker, toestapten, om hen geluk te wensen. Edelman van Veldzicht, zoon van Nico van Beek en Betsy van Veldzicht was tot nationaal kampioen 1953 verklaard! Nico van Kapelhof verd reserve-kampioen. De voorzitter van de afdeling Zee- md, de heer J. Q. C. Lenshoek uit aoetinge, mocht naast de nationale driekleur, de Zeeuwse vlag in top hij sen en uit de luidsprekers weerklonk het Zeeuwse Volkslied. De kampioenskeuring van de mer- riën leverde eveneens grote spanning op. Hiervoor verschenen 16 paarden in de baan. Ook hier demonstreerden de Zeeuwse fokkers hun hegemonie, want niet minder dan 10 Zeeuwse merriën kwamen in aanmerking om hieraan deel te nemen. Het waren Ir ma van Clairon, de reserve-kampioe ne van 1952, van Gebr. v. Mol, Graauw, Monna van Montain, van A. J. SaloméVerhage, Groede, Mirza van Mina, van J. van Hal-Buzerjn, Biezen-Eede, Josephina v. d. Middel horst, van A. J.. Verhage-Hoste, Schoondg'ke, Ninette, van Stallen de Dobbelaere, IJzendijke, Marianne V- d. Melo, van C. Stegaert-Plasschaert, Graauw, Paula, van Stallen de Dob belaere, Stella, van G. v. d. Vgver, Biervliet, Zora van E.D.R. van Jan Maljaars Jzn., Oostkapelle, Addy van Annie, van O. Kerkhaert en Zn., Westdorpe. Drie paarden werden in de baan teruggeroepen, <le favorieten Irma van Clairon en Ninette, alsmede Mir za van Mina, alle drie Zeeuwse mer riën. Ook het tweede kampioenschap kon onze provincie dus niet meer ontgaan! Nadat Ninette was afge vallen, bleven tenslotte Irma van Clairon en Mirza van Mina over. Uiteindelijk waren het de gebr. van Mol uit Graauw, die met Irma van Clairon, dochter van Clairon de la Lys en Snzet van Graauw, de door iedere fokker zo felbegeerde eretitel voor 1953 in de wacht sleepten. De 7-jarige Mirza van Mina, van J. van Hal-Buzerjn uit Biezen-Eede werd reserve-kampioene. Des mid dags mochten de eigenaars van de beide kampioenen, uit handen van de wnd. voorzitter van de Kon. Ver..Het Ned. Trekpaard", de heer J. A. Stols, het gebruikelijke bronzen beeld ont vangen. MACHTIGE SHOW En tenslotte de demonstratie. Het is een machtige show en een prachti ge propaganda voor de Nederlandse trekpaardenfokkerij geworden. Wat is er genoten toen de bekende Nico van Beek zich met zijn afstammelin gen en later de oud-kampioen heng sten zich nog eens toonden. Het suc cesnummer van deze demonstraties werd wel 't nummer vierspannen mer riën, Vgftien vierspannen van de edelste (lieren presenteerden zich en trokken in draf langs de duizendkop pige, enthousiaste menigte. Maar dit alles was niet genoeg. Niet alleen het publiekdoch ook eigenaren en perso neel geraakten in extase. De paar den werden gekoppeld tot achtspan nen, daarna tot vier groepen van zes tien-spannen, totdat dit nummer zijn climax kreeg met een nog nooit eer der vertoonde show van twee-en-der- tig-spannen! Een machtig en onver getelijk schouwspel, waarvan de be zoekers de meest aangename herinne ringen mee naar huis hebben geno men. En voor de Limburgs jongen uit Margraten, die als winnaar van de prijsvraag „Wie wordt kampioen", het stamboekveulen Liza v. d. Eiken laan mee naar huis mocht nemen, werd het zeker ook wel een zeer bij zondere dag. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Rouw past Electra", (10 j.). 7 en 9.15 uur; Klein Blijdorp: publieke verkoping, 1,30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: ..Carry", (18 jr.), 7 en 0 uur; Luxor: „De Zwarte Hand", (18 jr.), 8 uur; Cosy Corner: Duo Abels en Van Eek, 36 en 811.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „De klokken van St, Mary", (a.l.), 8 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de Kunst". 1018 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2