WETHOUDERS VERKIEZINGEN IN WALCHEREN NIEUWS in een NOTEDOP JIMMY BROWJN en de oranjehemden WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COU RA NI Biggekerke Te Biggekerke werden als wet houder herkozen de heren J. Moens en J. Kodde. De heer Moens is sinds 1923 raadslid, sinds 1931 wethou der, is voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur en ouderling van de Ned. Herv. Kerk. Politiek aangeslo ten bij de C.H.U. De heer Kodde maakt sinds eind 1945 deel van de raad uit en is sinds 1946 wethouder. Hij is ouderling van de Geref. Kerk, voorzitter van het Gereformeerd ten bij de A.R.-parti [.'Oil tij. Grijpskerke In Grijpskerke werden tot wethou ders gekozen de heren A. Geschiere J. H.zn. (A.R.) met 6 tegen 1 stem op de heer P. Ton en de neer A. W. Cevaal (Gem. bel.) met 7 stemmen. De heer Geschiere had reeds zitting in de oude raad als wethouder en de heer Cevaal was wethouder na de bevrijding tot 1949. Hij is een voor aanstaand man in vele verenigingen, o.a. voorzitter van de plaatselijke Z. L.M.-afdeling, lid van de Herverka velingscommissie enz. Hjj is Ned. Herv. Burgemeester Bouman dankte oud-wethouder J. Francke Mz voor zjjn vele werk gedurende de afgelo pen periode en voor de aangename samenwerking. Ook wethouder Ge schiere sprak in deze geest. Ritthem Te Ritthem werden tot wethouders gekozen de heren W. Bogaard (C.H.) en Joh. Cevaal Wzn. (C.H.). De heer Bogaard, die zes stemmen op zich v enigde, is sinds 1923 lid van de ge meenteraad en sinds 1930 wethouder. Hij is president-kerkvoogd van de Ned. Hervormde gemeente, secretaris penningmeester van de plaatselijke af- deling der Z L.M. en bestuurslid van de Boerenleenbank. De heer Cevaal kreeg eveneens 6 stemmen. Hij heeft zitting in de raad sedert 1931 en is sinds 1939 wethouder. Hij is voorzit ter van de plaatselijke afdeling der Z.L.M. Si. Laurens Te St. Laurens werden de beide wethouders P. Boon (A.R.) en K. Wouterse (C.H.) herkozen. Beide he ren nemen een vooraanstaande plaats in het kerkelijk en maatschappelijk le ven van hun gemeente in. ZWEMMEN Onderlinge zwemwed strijden „Luctor et Emergo" De zwemvereniging „Luctor et Emergo" te Souburg hield Zaterdag middag onderlinge wedstrijden. Voor deze wedstrijden waren niet minder dan 315 jongens en meisjes ingeschre ven. De leerlingen van de Juliana- school en de afdeling V.G.L.O. be haalden evenals vorig jaar resp. de wisselbeker en de beker geschonken door de Oranjevereniging. Het pro gramma, dat uit 10 nummers bestond werd op vlotte wijze afgewerkt On danks het slechte weer was er veel belangstelling. De voornaamste uitslagen waren: Schoolbeker-estafette: 1. Juliana- school, 4.04 min.; 2. Openbare school, 4.25 min. 25 meter vrije slag meisjes, leerlin gen 1953= 1. Marietje Luhr, 28 sec.; 2. Gerrie Rietman, 30,6 sec. 25 meter vrije slag jongens, leer lingen 1953: 1. Dolf Schout, 29 sec.; 2. Johan Braet, 31.4 sec. 25 meter vrije slag meisjes, gevor derden tot 10 jaar: 1. Mienke Wiele- maker, 28.3 sec.; 2. Gerda v. d. Wart, 29 sec. 25 meter vrije slag jongens, gevor derden tot 10 jaar: 1. Koos van Male, 29,1 sec.; 2. Geert Brasser, 30.5 sec. 25 meter schoolslag meisjes, 1012 jaar: 1. Ella de Looff, 22,7 sec.; 2. Cor- rie Janse, 23.5 sec. 25 meter schoolslag jongens, 1012 jaar: 1. Kees Bronke, 26 sec.; 2. Adri Florisse, 26.8 sec. 50 meter vrije slag jongens, 13 tot en met 14 jaar: 1. Henk Arendse, 49.6 sec.; 2. Chris van Vliet, 49,5 sec. 50 meter vrije slag meisjes, 13 tot en met 14 jaar: 1. Rie Paauwe, 43,9 sec.; 2. Matie van Klinken, 47,9 sec. Des avonds werden de wedstrijden voor de ouderen gehouden, waarbij de zwembanen door schijnwerpers keurig verlicht werden. De uitslagen waren: 50 meter vrije slag meisjes, 1417 jaar: 1. Mattie Hubregtse, 40.8 sec.; 2. Nel Keuleman, 43,1 sec.; 3. Nel Hang oor, 46 sec. 50 meter vrije slag jongens, 1417 jaar: 1. Ko Paauwe, 33.2 sec.; 2. Piet v. d. Heijden, 51.9 sec.; 3. Arie v. d. Berge, 55.9 sec. 3x50 meter wisselslag-estafette da mes: 1. Mattie Hubregtse, Nel Hang oor en Willy Florusse, 2.23.2; 2. Je anne van Eenennaam, Catrien Wisse Rie Kerckhove 2.26.1- Tot slot werd nog een polowedstrijd gespeeld tussen de heren van S.Z.V. 1 en Luctor I uit Middelburg. S.Z.V. won deze wedstrijd met 31. Op de wieken De postduivenhoudersverenïging „Zeelanoia" te Middelburg hield een wedvlucht op Noijon (Fr.) over een afstand van 218 km. De duiven wer den gelost om 8 uur. De eerste duif kwam aan om 9.50 uur en de laatste om 10.05 uur. De uitslag luidde: 1 en 9 C. de Nooijer; 2 en 10 J. P. Da- vidse; 3 en 7 J. de Buck; 4 P. van Sabben; 5 H. Hooftman; 6 J. C. F. Jopse en 8 M. Bos. De wisselbeker voor dit jaar werd gewonnen door C, de Nooijer. De postdulvenhoudersvereniging „De Telegraaf" te Middelburg ram met jon ge en oude duiven deel aan een wed vlucht vanuit Libramont, een afstand van 215 km. Met jonge duiven waren de prijs winnaars: W. Daane 1; v. d. Hoost en Co 2; J. Kuijs 3; S. de Bree 4; W. M. Walraven 5; Polvliet 6; Iz. Seheybeler 7 en 8; G. Annot 9; P. J. Pijnen 10. Met de oude delven werden de prü= zen als volgt behaald: S. de Bree 1; P. J. Brand 2; J. Huissoon 3; W Daane 4; W. M. Walraven 5: C. L. Daane 6, 8 en 9; J. de Kuijper 7; R. Vader 10. Domburg Te Domburg werd met 5 van de 7 stemmen gekozen tot wethouder mevrouw M. Vaandrager-van 't Hof (Gemeentebelangen) en de heer A Passenier (P.v.d.A.). Beiden hebben voor het eerst zitting in de gemeen teraad. Mevrouw Vaandrager ia lid van het algemeen bestuur van de Stichting Badplaats' elangen en de heer Passenier is lid van het dage lijks bestuur dezer stichting. De heer J. de Visser (A.R.), die in de vorige raad als wethouder optrad, werd niet herkozen. Arnemuiden Te Arnemuiden werden bij de wet houdersverkiezingen 4 stemmen uit gebracht op de heer B. J. la Soe (A.R.), 4 op de heer J, L. Joosse (S.G.) en tweemaal 3 op de heer Joz. Siereveld (G.B.), zodat de heren La Soe en Joosse gekozen werden. De heer La Soe is sinds 1945 raadslid en in het tijdvak 1945 1946 was hij wethouder. De heer Joosse is sinds 1948 raadslid en voorts is hg ouderling der Geref. Gemeente. Oostkapelle Te Oostkapelle werden bij de wet houdersverkiezingen 4 stemmen uit gebracht op de heer Z. Maljaars (G. B.), 5 op de heer C. Wondergem (A. R.) en achtereenvolgens 3 en 2 stem men op de heer F. C. de Roo (C.H.), zodat de heren Maljaars en Wonder gem gekozen werden. De heer Mal jaars is sinds 1931 raadslid en sinds 1935 wethouder. Voorts is hij com missaris van de Polder Walcheren en bestuurslid van de Stichting Westho- ve. De heer Wondergem is raadslid sinds 1946 en wethouder sinds Maart van dit jaar. Hij is daarnaast o.m. penningmeester van de Chr. Wijkver- en diafcgn van (je Geref. Meliskerke Te Meliskerke werden de wethou ders J. Francke (S.G.) en Kr. Dek ker (C.H.U.) herkozen. Beiden kre- fen vijf van de zes stemmen. De heer rancke is reeds 20 jaar lid van de raad, waarvan 7 jaar wethouder. De heer Dekker is reeds 30 jaar raadslid en 14 jaar wethouder. Zoutelande Herkozen te Zoutelande werd de heer P. Seynse (C.H.) die sinds 1946 in de raad zit en in 1947 wethouder werd. Hij is president kerkvoogd van de Ned. Herv. Gemeente. In de plaats van J. Verhage werd gekozen de heer J. Wisse, die sinds 1946 in de raad zitting heeft. Hij is een bekende fi guur op landbouwgebied en was lan- ge tijd bestuurslid van de Z.L.M. eeds jaren is hij kerkeraadslid van de Geref. Kerk. Veere Te Veere werd bjj de wethouders verkiezing uitgebracht 4 stemmen op de heer S. Kodde (C.H.), 4 op de heer Kasse Dzn. (A.R.) en 3 op de heer J. A. Mol (Gem. Bel.), zodat gekozen werden de heren Kodde en Kasse. De heer Kodde was van 1944-1945 waar nemend burgemeester en heeft sinds 1945 zitting in de raad. Hij is boven dien voorzitter van de afdeling Vee reGapinge van het Groene Kruis. De heer Kasse heeft in de oorlog een jaar zitting in de raad gehad. Sinds 1945 is hg raadslid en sinds 1946 wet houder. Hij is bovendien voorzitter van de C.B.T.B., bestuurslid van de Boerenleenbank en lid van de Her verkavelingscommissie. Aagtekerke Te Aagtekerke werden gekozen de heren J. Melse (Geref. Gemeente) en P. de Visser Czn. (Herv. Kiezers), resp. met 6 en 7 stemmen. De heer Melse is sinds 1949 raadslid en sedert 1951 wethouder. Hg is ouderling van de Geref. Gemeente en voorzitter van het schoolbestuur der Geref. Ge meente. De heer de Visser is reeds wethouder vanaf 1946. Hij is ouder ling van de Ned. Herv. Kerk en lid Nieuw- en St. Joosland Bij de eerste stemming werden te Nieuw- en SL Joosland 5 stemmen uitgebracht op de heer P. W. de Lan ge (C.H.), 1 op de heer C. A. Polder dijk (Gem. Belang), terwijl 1 stem ongeldig was. De tweede stemming gar 4 stemmen voor de heer J. Kwek keboom (A.R.) en 3 voor de heer C. A. Polderdijk (Gem. Belang). De he ren de Lange en Kwekkeboom wer den dus gekozen. De heer de Lange Is raadslid en wethouder sinds 1941L Hg is kantonnier bh de Rijkswaterstaat, ouderling en notabel van de Ned. Herv. Kerk en bestuurslid-penning meester van de buurtvereniging °"ksweg. De heer Kwekkeboom is is 1945 raadslid en wethouder. Verder is hij ouderling van de Geref. Kerk te Arnemuiden, bestuurslid- penningmeester van de Chr. school en bestuurslid van de C.B.T.B. afd. Nieuwland. Westkapelle Te Westkapelle werden bij de wet houdersverkiezing 5 stemmen uitge bracht op de heer W. Gabriëlse (ana.) en 6 op de heer P. Lievense (C.H.U.)', die beiden dus gekozen werden. De heer Gabriëlse is sinds 1939 raadslid en sinds 1945 wethouder. De heer Lievense, die sinds 1949 raads lid is, neemt de plaats in van de heer K. Minderhoud G.B.die in de nieu we raad geen zitting meer heeft Vrouwenpolder Te Vrouwenpolder werden 6 stem men uitgebracht op de heer S. de Visser (A.R.) en 5 op de heer A. Sturm (C.H.) en 1 op de heer J. Geer- se, zodat de heren De Visser en Sturm gekozen zijn De heer S. de Visser is sinds 1945 lid van de gemeenteraad en tevens wethouder. Dhr. Sturm die de plaats inneemt van de heer N. Me. su, is sinds 1948 raadslid en thans voor de eerste maal tot wethouder geko zen Hij is ouderling van de N. H Kerk en lid van het schoolbestuur te vrou wenpolder Geen verrassingen in Oost- en West-Souburg Beide wethouders herkozen De raad van Oost- en West Sou burg vergaderde gisteren onder voor zitterschap van burgemeester A. H. S. Steinerding om, evenals vrijwel alle gemeenteraden van Nederland, in de eerste plaats nieuwe wethouders te kiezen. Nadat de raadsleden waren beëdigd door de burgemeester, hield deze een korte openingsrede, waarin hij op merkte, dat deze vergadering een zeer bijzondere was, ten eerste door het feit, dat er voor het eerst in de geschiedenis van de gemeente 13 le den aan deelnamen en ten tweede, doordat het de eerste vergadering was van een reeks, welke zich óók voor het eerst over vHf jaar zal uitstrekken. De wethouaersver- kiezing had weinig van een verras sing; de heer M. A. v. d. Putte werd met algemene stemmen herkozen en twaalf leden stemden voor terugkeer van de heer J. de Priester op de wet houderszetel. Eén stembiljet werd blanco ingeleverd. Nadat ae burgemeester de beide herkozen gemeentebestuurders met een kort woord geluk had gewenst, richtte hij zich in het bgzonder tot de heer J. de Priester, die op 7 Septem ber a.s. dertig jaar lid van de raad zal zijn. Spreker wenste de jubilaris toe, dat hij nog lang zgn krachten aan de gemeente zal mogen geven. Ook het oudste raadslid, de heer L. Ch. Jansen, bood gelukwensen aan. De heer de Priester dankte voor de bewezen hulde en voor het opnieuw in hem gestelde vertrouwen en df heer v. d. Putte maakte van de gele genheid gebruik, om de voorzitter het beste in deze nieuwe raadsperiode toe te wensen en zijn waardering uit te spreken voor het beleid van de heer Stemerding in de achterliggende jaren. RAAD ARNEMUIDEN Subsidie Chr. bewaarschool verhoogd Onder voorzitterschap van burge meester J. v. d. Bos vergaderde de raad van de gemeente Arnemuiden. Medegedeeld werd dat mej. J. C. Bos haar benoeming aan de o.l. school (kom) had aangenomen. Naar aanlei ding van een verzoek door een zeven tal inwoners van de Singel ingediend, om bestrating van de Singel tot aan de Havenbergseweg, werd besloten deze bestrating van de Molenweg tot de spoorwegovergang toe te staan. Op verzoek van acht bewoners van de Burgemeester Landsheerweg om een eenvoudige riolering aan te leg- ren werd besloten eerst net advies af :e wachten van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht. Aangeboden werd de rekening 1951. Deze werd voor een onderzoek in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heren M. de Ridder en B. J. La Soe. Besloten werd om de interimregeling ziektekosten, alsme de de vacantieuitkering van overeen komstige toepassing te verklaren voor het gemeentepersuneel. De ver ordening straat- en rioolbelasting werd opnieuw vastgesteld. Ook wer den enige wijzigingen aangebracht in de legesverordèning. Een bewijs van Nederlanderschap zal daardoor f 2.50 kosten. Er werden ca. 50 verzoeken om ontheffing c.q. vermindering van de te betalen belastingen in "behande ling genomen. Hierover werd over eenkomstig het voorstel van B. en W. beslist. Op een voorstel van B. en W. werd besloten grond aan te kopen voor de bouw van 8 woningen aan de Zuidwal gelegen tussen het Groene Kruisgebouw en de garage van ds. Velthuizen tegen een prijs van f 2. per centiare. Nodig is 7 are en 68 centiare. De begroting 1953 werd ge wijzigd, o.a. in verband met verho ging van de normen voor de armen verzorging. Bovendien zullen de pre mies voor ziekenfonds en andere fondsen vergoed worden en in de win termaanden zal een brandstoffen-bij slag worden verleend. De subsidie voor de Christelijke bewaarschool werd verhoogd voor 1953 met f 500. Een verzoek van mej. J. A. van Liere te Middelburg om ontslag als onderwijzeres aan de o.l. school-kom werd ingewilligd in verband met haar benoeming in een soortgelijke functie te Middelburg. Hierna sprak de voor zitter de raadsleden, die niet in de nieuwe raad zullen terugkeren toe, t. w. de wethouder J. Polderdijk en de heren J. Schele en A. Schuit. De voor zitter richtte zich in het bgzonder tot de heer J. Polderdijk, die reeds van 1935 zitting had in de raad. Spreker wees er o.m. op. dat de heer Polder dijk in de bewuste Februarinacht zelf door het water werd getroffen, maar dat hg zijn bedrijf in de steek liet om naar de gemeentesecretarie te komen en de belangen der gemeen te te dienen. Tot slot dankten de he ren Polderdijk. Scheele en Schuit voor de vriendelijke woorden. Circus van Bever in Vlissingen Een reeks verzorgde nummers Het circus Van Bever, dat elk jaar in Zeeland zijn tenten opslaat, gaf Dinsdagavond op de Nieuwe Markt te Vlissingen zijn openingsvoorstel ling, waarvan het talrijke publiek er was vrgwel geen plaats onbezet in ruime mate heeft kunnen genieten Het bonte circusprogramma in totaal zijn er 25 nummers werd met een aantrekkelijke vlotheid af gewerkt en opvallend waren de zorg en de correctheid, die aan elk onder deel van het programma waren be steed. Directeur Van Bever en de heer Eugen Karoly brachten prachtige paardengroepên in de piste. De Gelderse paardenglorie en het hoepelpaard. Arow, welke de heer Van Bever presenteerde, als ook de Noorse Fjordenpaarden van de heer Karolv, waren een lust voor het oog en oogstten terecht bewondering, evenals de kamelen- en olifanten- groepen. Maar tussen de fraaie staaltjes van dressuurkunst door genoot het publiek op deze openingsavond ook van een grote verscheidenheid aan sensationele acrobatiek: zowel mr. Harry, de stratosfeer, die op een 15 meter hoge mast adembenemende toeren uitvoerde, als de Drie Rondel- li's, die voor rekstoksensaties zorg- dfen. Dan is er mr. Hellangh en Cie, de illusionist, die kans ziet om zich zelf uit de manege te laten verdwenen en later weer door de ingang naar bin nen te komen en voorts Les Deux Venands. De mannelijke helft van dit paar presteert het o.a. om op een gewone fles met dunne hals op één vinger een perfecte en zuiver uitge balanceerde hoogstand te maken.. En datzelfde doet hij nog eens met zijn partnerin als een slang om hem neen gekronkeld. Het Deense Alfredo-acrobaten-trio gaf op allerdwaaste wijze, maar te vens verbluffend knap, staaltjes van voortreffelijke parterre-acrobatiek. Een fraai nummer was ook Janny's komische berenrevue en natuurlijk waren er ook clowns. Boby, Pipo en Alex vermaakten het publiek met hun grappen en „waanzin". Het besluit van de avond werd gevormd door het optreden van de „Six Harstons", een inderdaad sensationeel en knap springplanknummer. Vlissingen GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het bureau van politie te Vlissin gen zijn in de periode van 19 tot en met 25 Augustus de volgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd: rood driewielig kinderfietsje, rode step op luchtbanden, rood geblokte handdoek met zwart zwem broekje, beige windjack met petje, haar- clip, schrepel, gekleurde hoofddoek, zon nebril, huissleutel, Lipssleutel, 1 paar grijze kousen, dasspeld en zwarte dames handschoen en dat omtrent de volgende gevonden voorwerpen aan zijn bureau in lichtingen zijn te bekomen: strandschop, zwarte kanten handschoen, bankbiljet en muntbiljetten, zakkam met étui en zonne bril, grijs kinderjasje, lederen rtjwieltas. blauw kinderbadpak. kinderpullover, montagetang, witte jongensblouse, „Par ker" vulpen, bril met bruin montuur, ro de ceintuur, kinderportemonnaie met in houd. bruine fietstassen, crème gebloemd tafelkleed, zwart plastic portemonnaie. gebloemde zijden shawl, blauwe heren- badbroek, polshorloge, geruite damespa- rapluie. gummi regenjas, zwarte oliejas, mondharmonica, armbandje, 1 paar 1 zw lederen motorhandschoenen, bril in bruin lederen étui en een damespolshorloge nummer 119386. ZUID-BEVELAND RAAD GOES Commissieleden benoemd Nadat in de raadszitting van Goes de raadsleden waren beëdigd, wenste de burgemeester mr. W. C. ten Kate allen geluk. Vele belangrijke proble men zullen moeten worden behan deld, doch daarom is het raadslid maatschap dubbel interessant. Wan neer allen hun schouders onder het werk zetten en in goede harmonie samenwerken, zal dit ook tot een ;oed einde komen. Spr besloot met iet uitspreken van de "hoop, dat de zegen van de Allerhoogste in ruime mate op aller werk moge rusten. Benoemd werden tot leden van de financiële commissie, de heren R. Zuidema (voorz), J. S. Visscher en A. Vermaire; van de commissie voor strafverordeningen, de heren drs. J. J. Knibbe en W. J. J. M. Vroome; van de commissie voor het Grondbedrijf, de beren F. P. J. Polderman, M. de Bat en P. de Munck; van de commis sie voor het gasbedrijf, de heren E, N. C. van Riessen, Ph. Haverhoek en M. J. Bakker; tot vertegenwoordi ger van de raad in de commissie voor georganiseerd overleg, de heren drs. J. J. Knibbe en Ph. Haverhoek; tot gedelegeerden in het bestuur van de Ambachtsschool, de heren P. de Munck en W. J. J. M. Vroome; tot afgevaardigde resp. olv. ter vergade ring van aandeelhouders der N.V. Waterleiding Mij. „Zuid-Beveland", de heren mr. H. B. Bouwman en J. J. van Melle en tot bestuurslid der Openbare Leeszaal en Bibliotheek, de heer J. S. Visscher. Tot slot werden nog de geloofs brieven van het nieuw te benoemen raadslid, de heer A. C Heijboer (vac. mr. J. Sepers) nagezien, waarna tot toelating werd besloten. 0 De Amerikaanse vliegtuigindustrie heeft meegedeeld, dat zij tot dusver 10.000 straalvliegtuigen en 40.000 straal motoren aan de Amerikaanse luchtmacht heeft geleverd. Ook voor de marine en de bondgenoten waren „verscheidene dui zenden" straalvliegtuigen vervaardigd- Twaalf grote fabrieken bouwen thans twaalf verschillende typen straaltoestel- len. De Griekse regering heeft bekend gemaakt, dat het aantal doden ten gevolge van de aardbevingen op de Ionische eilanden definitief is vast gesteld op 394. Er zgn 941 gewonden naar ziekenhuizen gebracht. 0 Het Britse schip .Jnchulva™, dat door Chinese nationalisten was geënterd en daarna naar Matsoe was gebracht, is vrij gelaten en Maandag te Hongkong aange komen. De bemanning vertelde, dat zij zes dagen lang op het eiland Matsoe ge vangen was gehouden. De nationalisten konden de lading van de .Jnchulva"", 2000 to ngruiskool, niet lossen. De zevenjarige Annette Kuzdal te Detroit (Ver. Staten) heeft, ondanks het feit dat zn zelf niet kan zwem men, haar vader van de verdrin kingsdood gered. De laatste, een man van 48 jaar, kreeg tijdens het baden in de Detroit-rivier een hartaanval. Annette, die haar vader in gevaar zag verkeren, waadde door het ondie pe water naar hem toe en wist zijn hoofd vijf minuten lang boven water te houden totdat hulp kwam opda gen. Kuzdal is hersteld. 92 Miebet vertelde Jimmy nauwkeurig wat er die vo rige avond gebeurd was. „Ik doe de deur open. me neer". zei ze, „en meteen stapt er een lange vent de of-ie zich niet wat beleefder gedragen kon, toen er op hetzelfde ogenblik nog twee kerels binnen stapten, een kleine dikke net een pet op en een vent die een zwar te lap voor z'n neus en z'n mond had gebonden en daar schrok ik zo vreselijk van dat ik op m'n benen begon te trillen. ..Wat móet datl" schreeuwde Ik. Maar die dikke duwde mij op zij en grauwde: Hou Jij je kiezen op mekaar. Juf, of t zal Je berouwen. En toen liepen ze de kamer binnen. „Jij gaat met ons mee vrind", hoorde ik ze tegen Jackie zeggen, en in Je eigen belang raden we je aan niet tegen te stribbelen anders kon je je hachie d'r wel eens bij inschieten" Nou. me neer Brown, toen wist ik wel, hoe laat 't was. Die met die lap voor z'n gezicht was bij de deur blijven staan en die heb ik toch een oplawabbel verkocht, dat ie lang uit in 't bloemperk terecht moet zijn gekomen En toen ik de kamer In, achter die twee andere kerels aan. „Jèckl riep ik. ..Die schoeljes willen je ontvoeren! Probeer te ontsnappen. Ik neem die kerels wel voor m'n rekening" En meteen grijp ik de pook en daar heb ik die lange een soejang op z'n kop mee gegeven dat-ie stond te suizebollen". WIN IJPF" De voetbalvereniging „Axel" speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen F.C. Standaard uit Lokeren. De Axelaars wonnen de wedstrijd met 41. nadat de rust met 1—1 was Ingegaan. In hotel „Centraal" te Terneuzen werd een kaartwedstrijd gehouden. De uitslag luidde: 1. K. Herrebout; 2. H. Boerbooms en 3. J. Smits. De ouden van dagen te Cllnge maak ten een reisje naar Brussel en Antwer pen, waarbij verschillende historische ge bouwen bezocht werden. Tot plaatsvervangend dijkgraaf van het waterschap Smlts-Koegorsschorre c.s. te Axel werd benoemd de heer M. de Feyter. Het leggen van een gedeelte van de Westerstraat te Heinken&zand werd ge gund aan de Fa. Duijnhouwer Sr. te Goes voor de som van f 13.940. Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging Agatha" te Aagtekerke een con cert in het dorp. Ondanks het slechte weer was er veel belangstelling. Op het schoolplein van de openbare lagere school werden te Poortvliet en kele films vertoond onder auspiciën van de Amerikaanse ambassade. Bij de Rijkspolitie te Poortvliet zijn inlichtingen over een gevonden schakel- armbandje en een imitatie parelen hals ketting te bekomen. Tot onderwijzeres aan de Pieter de Hooghscbool te Deventer Is benoemd mej C. M. Glerum te Wemeldinge. Uitgaande van de Herv. Jeugdraad te Heinkenczand maakten de aangesloten jeugdclubs hun jaarlijks reisje. Ditmaal ging de tocht naar West Zeeuwsch- Vlaanderen. waarbij om. een bezoek werd gebracht aan LJzendijke en het zee strand te Cadzand. Tot volontair ter gemeente-secretarie te Aagtekerke werd benoemd de heer W. de Visser Pza. SCHAKEN Euwe leidt na tweede ronde te Neuhausen Koninklijke onderscheiding De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de eerste en de tweede ronde \an het candidatentoumooi voor het wereldkampioenschap, welke te Neu hausen werden uitgespeeld, luidden: Eerste ronde: Taimanov (Rusl.)— Bronstein (RusL) 01; Petrosian (RusL) Keres (Rusl.) Szabo (Hong.)—Gelier (RusL) 0-1; Stahl- berg (Zweden)Boleslavsky (RusL) Vi— Tweede ronde: Kotov (RusL) Stahiberg (Zweden) 0—1; Reshevsky (VS)—Petrosian (Rusl.) V*— to. Na de tweede ronde luidt de stand: 1 Euwe (Ned.) 2 pnt; 2, 3 en 4 Aver- bach (Rusland), Stahiberg (Zweden) en Bronstein ((Rusland) elk met pnt; 5 tot met 9 Najdorf (Arg.), Pe trosian (Rusland), Smyslov (Rusland) en Reshevsky (VS) en Geiler (Rus land) elk met 1 pnt; 10 en 11 Gligorlc (Z. SL) en Boleslavsky (Rusland) elk pnt uit een partij; 12, 13 en 14 Tai manov (Rusland,, Szabo (Hong.) en Keres (Rusland) elk V4 pnt uit 2 par tijen; 15 Kotov (Rusland) 0 pnt- KORFBAL Swift zette overwinningen reeks voort. De meeste voor het afgelopen weekeinde vastgestelde korfoalwed- strijden gingen wegens het slechte weer niet door. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luidden: le klasse: TjobaSwift I 19; 2e klasse: De PoelMadjoe 72; 3e klasse A: AKCBKC 1—1; 3e klasse B: VKVZuidwesters 06: 3e klasse C: Elto nLuctor 05; 3e klasse D: Togo EU—ODS 38; adspiranten: ScampoloDe Poel 0 9; Swift KwiekAnimo 12.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5