Gemeenteraden kwamen in nieuwe samenstelling bijeen Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Chefarme4 TAN DEK ZWARE NEDERLAAG VAN B. EN W. BIJ WONINGVERKOOP EX-KAPITEIN WESTERLING VOOR HET EERST IN ZEELAND COMMISSIE-VERKIEZINGEN VERLIEPEN STROEF Agenda 2 Weinig verschuivingen in colleges van B. en W. (Slot van pagina 1.) op de hoogte gesteld van het bereik te accoord, dat wy blijkbaar als een fait-accompll hadden te aanvaarden. Dit accoord hield in, dat de aftreden de heren Kögeler, Berenpas en Van 't Westende zouden worden herbe noemd en als nieuwe wethouder de heer Schorer zou worden gekozen. Tegen deze oplossing moeten wy een woord van protest laten horen, aldus de heer Hessellnk. Het is o.i. beslist niet juist, dat de P.v.d.A., die bij de laatste verkiezingen 38% van de stemmen op zich verenigde in het College van B. en W. de absolute meerderheid zou verkrijgen. Deze party motiveert dit door te wyzen op de politiek gesproken ongewij zigde samenstelling van de nieuwe raad en trekt daaruit de conclusie, dat er ook nu weer 2 wethouders van de P.v.d.A. dienen te worden aange wezen. Dit argument snijdt geen hout, daar wy niet moeten vergelijken de situatie by het terugtreden van de oude, en die by het optreden van de nieuwe raad, maar de toestand van 1949 moeten vergelijken met die van heden. In 1949 was de toenmalige burgemeester de beginselen van de C.H.U. toegedaan en was het dus nol- maal dat 2 wethouders uit de fractie van de P.v.d.A. voortkwamen. Nu is evenwel de burgemeester een over tuigd lid van deze party en betekent dus een keuze van 2 socialistische wethouders een meerderheid van de P.v.d.A. in het college. Zoals gezegd, dit kunnen wij uit politiek oogpunt gezien, niet accepte ren en zullen dus onze stem niet uit brengen op de 2e candidaat van de P.v.d.A., maar op de heer Schenk. Hoe de réchterzyde ér toegekomen is, accoord te gaan met de verlangens van de P.v.d.A. is voor ons een raad sel. Als ik my goed herinner is een motief van de rechterzyde om aan 4 wethouders de voorkeur te geven, de overweging, dat daardoor meer kan sen ontstonden om de verschillende politieke stromingen zoals deze in de burgerij leven, ook in het Collége van B. en W. tot uitdrukking te bren gen. Hoe dit te rijmen is met de keu ze van 2 socialistische wethouders, ontgaat mij, maar in ieder geval is- het duidelijk, dat de politieke stro ming, die de in opkomst zjjnde V.V.D. vertegenwoordigt, hierby geen rol Speelt. Overigens lykt het aan weinig twij fel onderhevig, dat vele kiezers, die hun stem op de A.R. en C-H.U. heb ben uitgebracht, moeite zullen heb ben, deze beslissing van hun verte genwoordigers in de raad te begrij pen. Hoewel wy tegen de candidaat-wet- houders als persoon geen enkel be zwaar hebben, zyn er in dit geval principiële redenen van politieke aard waarom wy weigeren ons bij het ac coord tussen de'rechtse en socialisti sche fracties aan te sluiten, zo be sloot de heer Hesselink. FRACTIES HIELDEN VOET BIJ STUK Naar aanleiding van deze verkla ring merkte mr. P. v. Empel (C.H.) op, dat zijn fractie aan 4 wethou ders de voorkeur geeft, maar by dit aantal, zonder iets af te willen din gen op de bekwaamheid of de per soon van wie dan ook, de heer Kaland candidaat stelt voor de tweede recht- i se zetel, daarbij heen stappend over het feit, dat deze nieuw-benoemd raadslid is, omdat z.i. ook de C.H. recht heeft op een wethouderszetel. De heer J. S. Hoek (A.R.) merkte op, dat ook de A.R.-fractie de voor keur geeft aan 4 wethouders, maar daarbij de bestaande toestand wenst j te behouden, omdat zij bezwaar heeft tegen de benoeming van een pas be- j noemd lid. Zij zal dus de candidatuur- Kaland niét steunen. Spreker had voorts bezwaar tegen het feit, dat de heer Hesselink overwegingen uit het voor-overleg in openbare vergadering aan de orde had gesteld. De heer T. A. J. W. Schorer (P.v.d. A.) merkte op, dat weliswaar de raadsverkiezingen de stemmenper centages hebben gewijzigd, maar dat de zetelverdeling dezelfde is geble ven. Er zijn dus ook geen veranderin gen nodig in de zetelverdeling in het college. Met de heer Hesselink was spreker hot niet eens, dat er een link se meerderheid in het college zou ontstaan, omdat de burgemeester ob jectief is en boven de partyen staat. Spreker vroeg waarom de heer Hes selink niet geprotesteerd had tegen de rechtse meerderheid, die ar in '49 bestond, toen de burgemeester tot een rechtse -partij behoorde, hoewel er geen rechtse meerderheid in de raad was. jr Schot pi hy niet gerekend diende te worden tot de rechtse fractie. Hierna werd over de bezetting der wethouders ze tola gestemd. In de eer ste vacature werd benoemd de heer J. W. Kögeler (A.R.) met algemene stemmen, in de tweede de heer A. J. Berenpas (P.v.d.A.) niet 18 stemmen en oen blanco, in de derde vacature jhr. mr. J. A. J. W. Schorer (Pv.d. A.) met 16 stemmen tegen 2 op de heer Schenk en een blanco en in de vierde de heer L. J. van 't Westende (K.K.) niet 15 stemmen tegen 4 op de heer Kaland. Vlissingen De wethoudersverkiezing Jn Vlis singen leverde geen verrassingen op. By de eerste stemming werden 19 stemmen uitgebracht op het raadslid M A. van Popering (P.v. d.A.), 1 blanco, bij de tweede stem ming kreeg de heer W. Poppe (A. R.) 20 stemmen en by de derde stemming verenigde de heer J. Post (P.v.d.A.) 19 stemmen op zich, 1 blanco. Burgemeester mr. B. Kolff wen ste dé wethouders geluk met hun her- en verkiezing, waarna de drie heren op hun beurt de raad dank ten voor het vertrouwen dat in hen werd gesteld. Tevoren besloot de raad het aan tal wethouders op drie te stellen, waarbij de burgemeester herinnerde aan zijn verklaring in 1945 en 1946, waarin hij had gewezen op de nood- zakelykheid van 4 wethouders. Mr. Kolff meende evenwel, nu de om vang van de werkzaamheden in nor malere banen dan destijds is geko men, geen bezwaar te mogen maken tegen drie wethouders. De heer M. J. van Poelje ver klaarde namens alle fracties, dat met drie functionarissen accoord werd gegaan, doch voegde namens de P.v.d A.-fractie daaraan toe, dat deze zich niet wenste te binden voor dit aantal voor de gehele zittingsperiode. De heer H. van Rooyen verklaarde tenslotte, dat de protestants christe- lyke partijen met drie wethouders ac coord gingen. Goes De wethoudersverkiezing te Goes heeft tot resultaat gehad, dat de heren mr. H. B. Bouwman (P.v.d.A.), J. H. Roose (K.V.P.en J. J. van Melle (C.H.) als wethouders zijn ge kozen. Behalve mr. Bouwman, die de lieer A. Buys opvolgt, is het college dus ongewijzigd gebleven. Bij het bepalen van hét aantal wet houders stelde de heer R. Zuidema (A.R.) voor, dit"aantal wederom op drie te bepalen, daar de hiervoor in 1949 aangevoerde argumenten ook thans nog gelden. De heer J. S. Visscher (P.v.d.A.) deelde echter mede, dat zyn fractie in haar geheel van mening is, dat met twee wethouders kan worden volstaan. Daar de meerderheid van de raad van mening is. dat dit aan tal op drie moet worden gesteld, zou echter een deel van de P.v.d.A.-frac- tie niet tegenstemmen. Nadat de heer N. C. van Riessen (V.V.D.) ook Advertentiei GESPREK Het was in één rem de salons van de provinciale boot BreskensVlis sin gen,, dat wij een gesprek mochten voeren met een nog erg jeugdige jon gedame. Zij begon: „We hebben thuis een poesje," deel de ze plotseling mede, waarop wij on middellijk een enthousiaste dialoog ontketenden over deze categorie huis dieren, want kleine meisjes mag je nooit teleurstellen. Wel, ze was erg blij met onze be langstelling en antwoordde vlot op vele vragen, welke over het poesje ge steld werden. Maar helemaal juist waren die ant ivoorden toch niet altijd, want toen Wij informeerden of het diertje zindelijk teri antwoordde ze onduidelijk: „Ja, grijs met witte stippen De vier geneesmiddelen van Chefarine „4" worden door dok* toren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en heb ben millioenen mensen baat ge bracht bij pijnen en griep. verklaard had tegen drie wethouders te zijn, omdat z.i. de werkzaamheden niet zo veelomvattend zyn als direct nR de oorlog en benoeming van een derde wethouder ook financiële con sequenties heeft, werd tot stemming overgegaan. Met 122 stemmen (te gen de heren Haverhoek en Van Ries sen) werd besloten, het aantal wet houders op drie te handhaven. Vervolgens werd tot benoeming van wethouders overgegaan. By de eerste stemming werd geko zen mr. H. B. Bouwman (P.v.d.A.) met 10 stemmen en 1 op de heer R. Zuidema (A.R.) en 3 op de heer J. J. van Melle (C.H.). De tweede stemming had de be noeming van de heer J. H. Roose (K. V.P.) tot resultaat, met 11 stemmen en 3 op de heer Van Melle. By de derde stemming werd de lieer J. J. van Melle (C.H.) gekozen met 11 stemmen (1 blanco, 1 op de heer Zuidema en 1 op de heer A. Ver mal re). Oostburg Bn de te Oostburg gehóuden wet- houaersvorkiezingen is een einde ge komen aan de „coalitie K.V.P.-Ge- meente Belangen", welke acht jaar geduurd heeft, daar de heer P. H. van Kampen (G.B.) als wethouder is ver vangen door de lieer D. Geuze (Chr. Groepen), die evenals de heer A. P. Modde (K.V.P.) gekozen werd met zes tegen vijf stemmen. Nadat aan het einde van de vergadering vele waarderende woorden tot de heer Van Kampen waren gericht, dankte hij daarvoor, doch hy sprak zijn te leurstelling uit over de uitslag van deze verkiezing. Spr. zeide te vrezen, dat party- en groepsbelangen zouden jekozen wethou der, de heer D. Geuze, ongegrond werd genoemd, daar ook de doelstel ling van de „coalitie K.V.P.Chr. Groepen" recht en gerechtigheid was, aldus spr. Terneuzen De benoeming van de wethouders leverde Dinsdagavond in de Terneu- zense gemeenteraad geen moeiiykhe- den op. Zowel de heer J. den Hamer (A.R.), als de heer M. de Vos (P.v. d.A.) werden beiden by eerste stem- de lekkerste halfzware shag/ Burgemeester St. Jansteen vertrekt 1 October Bij koninklijk besluit is aan P. H. Geirnaerdt, op zijn verzoek, met in gang van 1 October 1953, eervol ont slag verleend als burgemeester der ge meente St Jansteen. Mosselkwekers bijeen. Zaterdag jl. vergaderden de mos selkwekers te Yerseke in „De Oes- terbeurs". Op deze vergadering werd de wens naai- voren gebracht, meer Zeeuwse mosselen te kunnen, leveren dan tot nu toe het geval was. Ook werd voorgesteld, de maat van de le verbare mosselen te verkleinen van 55 naar 45 mm. Deze wensen zullen ter kennis van het aan- en verkoop kantoor te Bergen op Zoom worden gebracht. i ming herkozen. Op de heer de Ha mer werden uitgebracht 9 stemmen teger. 6 op de heer J. de Feyter (C. H.). De heer de Vos verkreeg 8 stemmen tegen 6 op de heer M. van Liere (P.v.d.A.) en een blanco. Tevoren had dis. M. E. H. Camps namens de Katholieke-fractie een verklaring afgelegd, waarbij hij er op wees, dat men om bepaalde redenen, ojn. van historische aard, van het de mocratisch gebruik om de wethou ders te kiezen uit de grootste groe pen ditmaal nog wilde afwyken, wat echter niet wil zeggen, dat in de toe komst de Katholieke-fractie dit op nieuw zal doen. De heer M. de Vos (P.v.d.A.) wet houder van Sociale Zaken en Open bare Werken, is adjunct-commies by het gewestelyk arbeidsbureau te Ter- neuzen en bekleêdt in de Partij van de Arbeid enige functies. Onder meer is hij lid van het plaatselijk afdelings bestuur en lid van de Provinciale Commissie tot scholing van raadsle den. Hy werd in 1935 lid van de raad en is sinds de bevryding wethouder. De heer den Hamer (A-R) is ei genaar van een uitgebreid bedrijf in vlas, aardappelen, enz. en bekleedt verschillende functies op Chrïstelyk en maatschappeiyk terrein. Onder meer is hij in de organisaties op ge bied van de pootaaraappelhandel, ge- wassenkeuring enz. Evenals de heer de Vós werd de heer den Hamer in 1935 lid van de raad en ook hy is sinds de bevryding wethouder. VEEMARKT IN MIDDELBURG Bouw van brandweerkazerne en reinigingsgarage goedgekeurd Afgezien van de wethoudersverkiezing had dé raadsvergadering van Middelburg gistermiddag een vry saai verloop. Er werd wel lang geboomd, maar veelal over niet bijzonder belangrijke dingen. Ket interessantst wa ren de besprekingen over de veemarkt en over de verkoop van een pand aan de Dam, welke laatste voorstel door de gehele raad verworpen werd. Alleen de wethouders stemden voor. Verder lokten hondenbelasting en vee markt nog al wat discussie uit. By de behandeling van de nieuwe brandweerverordening maakte de heer Wattel bezwaar tegen de vele rangen by de brandweer. Schaf er een stel van af en beloon alle leden be hoorlijk, stelde hy voor, maar B. en W. gingen daar niet op in en wérd aange- stem van de brandweerverordening nomen met alleen de heer Wattel tegen. De verhoging van de hondenbelas ting deed het spraakwater vloeien. De nonden richten volgens het colle ge van B. en W. en vele raadsleden zoveel schade aan en maken de stad zo vuil, dat alleen de heer L. J. Schenk (WD) tégen verhoging was. Hij meent nameiyk, dat verhoging niet nodig is. De opbrengst van de hondenbelasting zou veel hoger zijn, als niet zoveel mensen die belasting ontdoken. De nieuwe raadsleden Ka- and en W. P. J. Baars, beiden C. H., hielden met de heer M. A. L. Hu- bregtse hun maidenspeech by dit aadsvoorstel. De heer Hubregtse vond het onjuist, dat werkhonden la ger belast zyn, dan andere; want de trekhonden moeten Vêrdwynen. De heer A. J. Kaland was met de heer Schenk tegen verhoging en de heer W. P. J. Baars vroeg langs zijn neus weg, wie de naléving der verordening controleert, nu de politie dat niet mag doen. Het bleek, dat B. en W. nog naar een controlesysteem moeten zoeken. Maar de verhoging hondenbelasting werd aangenomen met 13 tegen 6 stemmen. Dinsdagavond sprak voor de eerste maal in Zeeland te Goes hotel Krijger ex-kapitein R. P. Wes terling. In zijn rede, onder de titel „Een Uykjo achter de schermen in Zuid-Oost Azië, schetste hij uitvoerig de huidige situatie in Indonesië en wees hy op de sluimerende gevaren van het communisme. Spr. betoogde, dat de Indonesische volkeren krach tig gesteund moeten worden om de Unie van onafhankelijke Federale •Staten alsnog tot stand te brengen en dat de gehele wereld gewezen dient te worden op het gevaar van een communistisch Indonesië. De heer Westerling werd op deze bijeenkomst, welke georganiseerd was door dé Stichting „Steunt Ont redderde Staten", ingeleid door heer W. Huigerts Uit Goes. de Ex-kapitein Westerling begon met te verklaren, dat de Indonesische kwestie voor Nederland niet is afge daan, waarna hij uitvoerig schetste hoe de communisten munt trachten te slaan uit de huidige chaos. Spr. wees in dit verband o.m. op de infil tratie in Indonesië, waar aldus spr., 77 millioen mensen worden voorbe reid op de „zegeningen" van het com munisme. Tenslotte sprak de heer Westerling over de moeilykheden van de gere- patrieerden en zette hij het doel van de Stichting „S.O.S." uiteen. Na de pauze kreeg mén gelegenheid tot het stellen van vragen. Barakken „Zilverpool" en „Starter" sluiten De pensions „Zilverpool" en „De tarter", welke bij de N.V. Kon. My. De Schelde" te Vlissingen als tyde- 'jke woongelegenheid in gebruik aren, zullen per 1 October a.s. orden gesloten. De bewoners van barakken, welke nog geen nadere instemming kregen, zullen elders )n i de stad onderdak zoeken. DE VEEMARKT Het voorstel van B. en W. om voortaan één- of meermalen per maand op de Vismarkt een veemarkt te houden werd meb algemene stem men aangenomen, al meende de heei Wattel, dat deze markt geen succes zou worden. Breedvoerig werd over allerlei de tails gesproken. Van betekenis was evenwel, dat B. en W. toezegden, dat er propaganda voor de markt zal worden gemaakt. Ook tegen de voorstellen tot ver lichting van Dairt, Breestraat en Rot terdamse Kaai bestonden geen be zwaren. Alleen maakte de heer Hes selink bezwaar tegen het gebruik Van hoge druk kwiklampen. De mensen zien er zo lelijk uit in dat licht, meende hij. Wethouder van 't Wes tende betoogde evenwel zo overtui gend, dat deze lampen goedkoper in net gebruik zijn, dat de raad berust te, ook al verklaarde de voorzitter, dat hy in de binnenstad die lampen ook foelleiyk vond. Het voorstel tot bouw van een brandweerkazerne en reinigingsgara ge kwam er met vlag en wimpel door, al vroeg de heer J. S. Hoek zich af, of G. S. dit besluit zullen goedkeuren, nadat zij het eèrder al afwezen. Wethouder Kögeler meende dat mén dat maar moet afwachten en niet moet trachten de gemeenteza ken door de bril van G. S. te bekij ken. Ten slotte besluit de raad alleen tot wat hy dringend nodig acht voor de gemeente. DAM 59 Ten slotte leverde natuurlyk do verkoop van pand Dam 59 stof tot discussie op. B. en W. hadden voor gesteld het voor 5000 te verkopen aan de lieer T. Zandstra, maar later had de heer J. Bliek er 6500 voor geboden. B. en W. achtten zich mo reel gebonden aan de heer Zandstra. De heer Kaland achtte als deskun dige 't huis wel 7 a 8000 waard en de heren Schenk, Geers, Hoek, v. Loo en Schot konden zich ook al niet met het voorstel van B. en W. verenigen. Zij wensten, dat B. en W. de zaak op nieuw bekyken en verwierpen het voorstel van het college van 16 tegen 3 stemmen. Die 3 stemmen waren van de wethouders afkomstig. Daar mede behoorde deze raadszitting tot het verleden. Hlillloenen dames zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELBI Schutters naar België. Vier en twintig Zeeuwsch-Vlaam- se schutters zullen op 9 September naar Duinkerken vertrekken om zich met een gelyk aantal schutters uit Frankrijk en België op een 36 me ter hoge „prang" te meten. Meer dan 200 ouden van dagen uit de gemeente Sint Jansteen maakten een tocht naar West Zeeuwsch-Vlaanderen. RAAD VLISSINGEN Discussie over de voor-financiering" herbouwgevallen. Burgemeester mr. B. Koiff van Vlissingen richtte zich Dinsdagmiddag met een korte toespraak tot de raad van zijn gemeente in nieuwe samenstelling en wees op het grote voorrecht van de raadsleden om als vertegenwoordi ger» van ue burgery te mogen optreden. Hy wees op de belangrijke taak vnn de raad en op de voorname plaats, die de gemeente sinds vanouds in het staatsbestel van Nederland inneemt. In dit verband betreurde spreker dat de drang tot centralisatie steeds meer leidde tot inperking van de ge meentelijke bevoegheden. Tenslotte sprak hij de hoop uit, dat deze centrali satie zou worden gekeerd. De burgemeester hield deze toe spraak nadat de raadsleden de vereis te eden of beloften hadden afgelegd. Na zijn rede en de weihoudersver- kiezing werden 'de leden van de di verse raadscoriimissies benoemd. De ze benoeming verliep minder vlot, doordat enkele raadsleden bezwaren hadden tegen do voordracht van B. en W. De heer E. G. Vader (K.V.P.) wees er op, dat in sommige commis sies de K.V.P. niet vertegenwoordigd was en stelde daarom enkele wyzigin- gen voor. De heer J. L. Verhagen (V. V.D.) achtte de indeling, zoals door B. en W. was voorgesteld, uit een poli tiek oogpunt niet juist, omdat de commissies de getalssterkte der fracties in de raad niet weergaven. Verscheidene sprekers voerden over deze kwestie het woord, waarbij de heren J. P. Ventevogel (C.H.) en M. J. van Poelje (P.v.d.A.) het karakter dezer commissies naar voren brach ten. De commissies brehgen advies aan de raad uit en treden niet als po litiek orgaan op. Nadat het College van B. en W. tijdens een korte schor sing van de raad zich over een en an der had beraden, werden enkele wy- zigingen in de voordracht aange bracht en wérd medegedeeld, dat B. en W. in eén volgende vergadering in een nota aan de raad al dan niet een voorstel tot uitbreiding van bepaalde commissies zullen doen. Hierna wer den de leden benoemd verklaard vol gens de gewijzigde voordracht met uitzondering- van de commissie voor gemeentewerken, waarover op ver zoek van de heer Vader werd ge stemd. SAMENSTELLING. De commissies werden als volgt sa mengesteld: Strafverordening: F. van Sabben, M. J. van Poelje, J. L. Ver hagen. J. Mary's, financiën; J. P. Ven tevogel, G. Vader, C. J. Gillissen Vlissinger omgekomen bij scheepsbrand in Terneuzen In kooi sigaret gerookt? De 41-jarige ambtenaar voor opne mingswerkzaamheden bij het Neder lands Loodswezen A. P. uit Vlissln- {;en is Dinsdag te Terneuzen om het even gekomen bij een brand, welke omstreeks zes uur in de morgen ont dekt werd aan boord van het motor- betonnings- en verllchtingsvaartuig „Honte". De brand werd ontdekt door een lid van de bemanning, waarna men onmiddellyk politie en brandweer waarschuwde. Tengevolge van een sterke rookontwikkeling kon men het slaapverblyf, waar de brand woedde, niet bereiken. Via een patryspoort kon het vuur evenwel geblust worden, waarna met behulp van een zuurstof masker het verblijf betreden werd. Bij de deur werd net stoffeiyk over schot van het slachtoffer aangetrof fen. Uit het ingestelde onderzoek kwam vast te staan, dat de vuur haard zich in de kooi van de heer P. bevond. Men acht de mogelykheid f root, dat P. Maandagavond, na zyn erugkeer aan boord, in zijn kooi nog een sigaret heeft gerookt en daarby in slaap is gevallen, waardoor de brand ontstaan zou zyn. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer, dat gehuwd was en vader van drie kinderen, is met de „Honte" naar Vlissingen overgebracht. Nieuwe R.K. school in Middelburg geopend In tegenwoordigheid van vele be langstellenden is Dinsdag te Middel burg de nieuwê K.K. school aan het Bachtensteene in gebruik genomen. Pastoor Snel kon o.a. welkom he ten de inspecteur van het lager on derwijs, de heer A. A. Leennouts en de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein. die aanwezig was met de wethouders L. J. van 'f Wes tende, J. W. Kögeler en A. J. Beren pas. In waarderende bewoordingen richtte pastoor Snel zich tot architect aannemers en uitvoerders, waarna de heer Leenhouts een korte toe spraak hield. Burgemeester Bolkestein noemde het gereedkomen van deze school een verbetering voor het onderwijs, te meer ook daar de andere scholen in de stad nu over meer ruimte be schikken. Nadat nog enige aanwezigen het woord hadden gevoerd, dankte pas toor Snel voor de gelukwensen en maakte het gezelschap onder zijn lei ding een rondgang door het gebouw. Verschage, M. J. van Poelje en J. L. Verhagen; badbedryf: J. Marys, W. J. Andriessen, C. J. Gillissen Verschage, P. J. F. Wanst, mej. T. M. van Heu len.' woningbedryf: J. Koops, NV. J. Andriessen, G. Geldof, E. G. Vader, J. Marys; grondbedrijf: D. Romyn, J. v. d. Woestijne, ir. J. H. Krietemeyer, H. van Roo'ijen, H. B. J. Knoop, ge meentewei-ken: H- B. J. Knoop, M. A. van Popering, J. v. d. Woestyne, ir. J. H. Krietemeyer, D. Romijn, H. van Rooyen, oudheidkundige verzameling: ir. J. H. Krietemeyer, mej. T. M. van Heul W. J. Andriessen, F. van Sabben, niet-raadsleden L. W. de Bree en H. G. J. de Mey; monumen tencommissie: F. van Sabben, sociale zaken: H. B. J. Knoop, M. J. van Poelje, H. van Rooyen, P. J. F. Wanst en mej. T. M. van Heulen. Ben groot aantal voorstellen werd z.h.s. stemming aangenomen, o.a. tot het aangaan van eèn geldlening tot f 500.000 voor reeds m uitvoering znnde kapitaalswerken. Tot tijdelijke leraressen voor de naaldvakken aan de gemeentelijke industrie- en huis houdschool werden benoemd de da mes Y. de Leeuw en E. C. Schaar. Tot lerares in vaste dienst voor het algemeen vormend onderwys werd be noemd mej. H. M. Tideman te Vlis singen en tot lerares in vaste dienst kinderverzorging mej. L. C. Ie Feber te Axel. DE HERBOUW. Uitvoerig werd gesproken over het voorstel van B. en W om niet in be roep te gaan bij de Kroon over de vernietiging dooi- Ged. Staten van het raadsbesluit inzake de voorfinancie ring van herbouwgevallen. De heer J. P. Ventevogel (C.H.) wees op de teleurstellende gang van zaken voor de gemeente en was dankbaar voor de toezegging van B. en W. dat naar andere middelen wordt uitgezien om tot vluggere afwikkeling van de herbouwgevallen te komen. De heer J. L. Verhagen deed hiervoor enkele suggesties, wethouder Popering be antwoordde de sprekers, waarbij bleek, dat in Vlissingen rond de 500 herbouwplichtigen zyn. De heer Ver hagen wees daarna nog op de moge lijkheid om langs legale weg her- bouwplichten over tc dragen. RONDVRAAG. Bij de rondvraag kwam een aantal kleinere zaken naar voren: de heer Ventevogel kreeg antwoord op schrif- telyke vragen inzake het leegstaan van een pand op de Boulevard Bun kert. Voorts informeerde dit raadslid naar een opslagruimte voor groente kisten in de Scheldestraat, het stor ten van vuil bij'de Spuiboezem, de komende concer.en van het Rotter dams Kamerorkest en de opheffing van het postagentschap Havendorp. Wethouder van Popering deelde me de, dat de opslagruimte slechts van tydelijke aard is. dat de kwestie van het vuilnisstorten opnieuw bekeken zal worden. De burgemeester ant woordde, dat het vorige concert van het R.K.C. in Vlissingen een vry ern stig tekort heeft opgeleverd. Daarom zullen B. en W. de raad voorstellen de subsidie voor het komende concert niet op f 150.maar op f 200.te stellen. De heer Sehrier bracht de onaan gename geuren van het sportterrein Van Nispenplein ter sprake. Deze kwestie zal nogmaals bekeken wor den, mej. Van Heulen vroeg inlichtin gen over de waterfietsen, waarop de burgemeester mededeelde toestem ming te hebben gegeven deze appa raten voorlopig Duiten gebruik te stellen. Volgend seizoen zal deze zaak opnieuw behandeld worden. De heer Geldof wees er op, dat de gasvoorzie- ning in de Cal andstraat en de Leeg- waterstraat bijzonder slecht was, waarop de heer Van Rooijen mede deelde, dat ook de Koudckerkse weg aan dit euvel leed. VLISSINGEN. Vandaai; - Aihambra: „Slavenschip", (18 jr.), 7 en 0 uur; Luxor: „De Zwarte Hand (18 jr.), 8 uur; Cosy Corner: Duo Ahels—Van Eek, 3—6 en 8—11.30 uur. GOES Vandaag Grand: „De avonturen van Captain Clark", (18 jr.). 8 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst", 10—18 Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling Pottenbakkerskunst, 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2