Ir. Th. Heyhlom nam afscheid Zeeland in Middelburg van Zeeuwse Almanak WETHOUDER L. J. GEERS HEEFT MIDDELBURGS RAAD VERLATEN HOOFDINGENIEUR A. WIEBES NAM AFSCHEID ZEEDIJKEN ZIJN DIT NAJAAR WEER GEHEEL HERSTELD Agenda 2 PROVING I. A Lti ZEEUWSE COURAN1 DINSDAG 1 SEPTEMBER 1953 ONDER GROTE BELANGSTELLING Drukte bij heengaan hoofdingenieur directeur Rijkswaterstaat Hoe druk het, vooral in de laatste maanden, vaak ook In de kantoren van de Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg is geweest, de drukte die er gisteren de gehèle dag heeft geheerst, by het vertrek van de hoofd-inge- nieur-directeur. ir. Th. Heyblom, naar Noord-Holland, overtrof alles. In de morgenuren had zich een gezelschap van ongeveer 150 personen, bestaande uit personeelsleden van de gehele R.W.S.-directie Zeeland en van de Dienst Dijkherstel Zeeland, verzameld in een van de grote zalen van het kantoor aan het Koorkerkhof om van de hoofdingenieur-directeur in besloten kring afscheid te nemen. Het was de hoofdingenieur van het ar rondissement Vlissingen, ir. A. Wiebes, die de ry van sprekers opende. Provinciale Waterstaat, waarvan als eregast moet worden genoemd de oua-hoofdlngenieur-directeür Zee land, ir. J. P. Walland, de heer Hey blom de hand drukken. Aanwezig w'a- ren voorts o.m. de heer P. Boogaard, hoofd van de afdeling vaartuigen van het Ministerie van wederopbouw en Volkshuisvesting, de heren C. A Kammeraad en A. S. de Jonge, na mens de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse Eilanden, de commandant maritieme middelen Zeeland kapt. t. z. J. G. Broekhuysen, burgemeester mr. dr. N. Bolkestcin van Middelburg en diens echtgenote, mr. B. Kolff, burgemeester van Vlissingen, met een deputatie van het gemeentebestuur, de heer A. de Mulder, namens het Belgische loodswezen te Vlissingen. majoor W. H. van Ballegoyen de namens de Rijkspolitie in Zee- De heer Wiebes memoreerde de ve le wapenfeiten" van de heer Hey blom en zeide o.m. dat diens werk "in Zeeland in drie perioden is te verde len n.l.: de strijd om een droog Wal cheren vlak na de oorlog, een fussen- tijdperk en de atryd om een droog Zeeland na de ramp. Vooral in deze laatste gevechten heeft de heer Hey blom zich als zeer actief doen ken nen en de bijzondere waardering van superieuren en ondergeschikten ver storven. Als blijk van deze waarde ring bood de heer Wiebes een zilve ren blocnotehouder en een album met de namen van alle personeelsleden uit de directie Zeeland aan. Namens hoofdingenieur H. A. Fer guson, die door ziekte verhinderd was het afscheid bij te wonen, werd het woord gevoerd door ir. J. -Sprenger van de Dienst Dijkherstel Zeeland. Spreker gaf een overzicht van liet Waterstaatswerk in de periode ns de ramp, herinnerde aan de overwin ningen op het water langs het gehe le front en wees op het aandeel, dat de heer Heyblom hierin had. Namens het personeel bood de heer Spren; een mahoniehouten „cupboard" met inscriptie, en een schilderij „gezicht op Veere", van de Veerso schilder van Dyk aan. Namens alle technici beneden de rang van ingenieur sprak de oudste technisch hoofdambtenaar van de di rectie Zeeland, de heer C. Witte uit Goes. Ook de heer Witte gaf uiting aan zyn bijzondere waardering voor ir. Heyblom en voor de manier, waar op deze met zyn ondergeschikten sa menwerkte en medeleefde. Als hoofd van de administratie der directie sprak de heer J. de Ruijter, die scheidende dankte voor alles, wat hij tijdens zijn verblijf te Middelburg voor het personeel heeft gedaan. Ten slotte sprak de havenmeester van het Kanaal door Zuid-Beveland, de heer L. J.-de Visser, namens alle kanaal- personeel, eveneens in hartelijke be- woordieen zijn dank uit voor de be langstelling, welke de heer Heyblom ook voor dit personeel altijd heeft getoond, daarbij de hoofdingenieur- directeur de beste wensen naar zijn nieuwe werkkring meegevend. Ir. Heyblom dankt. Het werd stil in de zaal toen de heer Heyblom het woord nam om alle aanwezigen te danken voor de harte lijke woorden en de aangeboden ge schenken, maar meer nog voor de sa menwerking en medewerking, in de moeilijke dagen van de Waterstaats historie in Zeeland, ondervonden. Spreker noemde samenwerking een onontbeerlijke factor voor het slagen van het werk en noemde in dit ver band ln het bijzonder de heren Wie bes en Ferguson, met wie hy al zeer vaak te maken had. Nadat een ver versing was gebruikt verzamelde men zich op het binnenplein van de Abdij, waar een foto werd gemaakt. Eervol ontslag aan Mr. J. A. E. Rink ALS GRIFFIER BIJ DE RECHTBANK TE MIDDELBURG Bij K.B. Is met ingang van 1 No vember 1953 aan mr. J. A. E. Rink eervol ontslag verleend op zijn ver zoek uit zijn Detrekking van griffier der arrondissementsrechtbank te Middelburg, onder dankbetuiging voor de door hem in rechterlijke be trekkingen bewezen diensten. ANGSTIG AVONTUUR Temidden van vele mensen op het station te Bergen op Zoom stond Vrijdag een klein meisje, dat sicli wellicht nóg 'verlutener voeldedan de hoofdfiguur uit het boek onzer jeugd „Alleen op de wereld" De trein, die zij verlaten had, stond op het punt om te vertrekken en in die trein bevonden zich haar moeder en haar broertjes en zusjes! Ze was verdwaald in de compartimenten en met enkele andere passagiers in Bergen op Zoom uitgestapt. Uit Kruiningen kwam ze, en toen stond ze daar plotseling op het per ron in Bergen op Zoom Alleen. Ze moet de wanhoop nabij geweest zijn, want toen de trein zich in be weging zette, ging ze het voertuig achterna! Op haar kleine beentjes snelde ze voorwaarts, een wanhopige wedloop waarvan de uitslag reeds tevoren vaststond. Dat zoudt ge althans veronder stellen. Maar het meisje won! Dank zjj een passagier, die het klei ne drama had gadegeslagen en die uit vrees voor ongelukken de nood rem hanteerde. De trein had enige vertraging, maar de moeder zag haar dochter tje ongedeerd weer terug en tezamen kon de Kruislingse familie de reis voortzetten, na dit angstig avontuur, dat zeker nog lang in de herinnering zal voortleven! Met een handdruk nam ieder tenslot te persoonlyk afscheid. De middag was voorbehouden voor relaties en kennissen, die in grote getale naar het Koorkerkhof kwamen om van hun genegenheid voor de scheidende Waterstaatsman blijk te geven. Het zou te ver voeren de namen te noemen van allen, die ir. Heyblom een afscheidsbezoek brachten, 'zodat we volstaan met het geven van een beknopte opsomming. Uiteraard kwa men vele collega's van de Rijks- en Jong, land, de Rijksinspecteur voor het ver keer, mr. J. L. Nieuvvenhuizen, en overige vertegenwoordigers van ver schillende openbare diensten en in stellingen in Zeeland en van de pol der Walcheren en het waterschap „Het Vrije van Sluis". Tenslotte dienen nog genoemd ver schillende aannemersfirma's welke zich lieten vertegenwoordigen en Ti ne en Mine de Vos uit hotel „De Valk" in Westkapelle, die destyds het Waterstaatspersonee! dat aan Wal- cherens droogmaking werkte zo goed verzorgden en nu ook dit afscheid niet wilden missen. Het werd een re ceptie, die tot laat voortduurde, een afscheid, dat de heer Heyblom zeer zeker niet licht vergeten zal. „IK ZAG ER BAR TEGEN OP In 1945 na twee raadszittingen wethouderschap aanvaard het „Acht jaar ben ik wethouder van Middelburg geweest en nu myn tijd van gaan is aangebroken, vind ik dat natuurlyk niet prettig. Alles is me hier zo vertrouwd geworden, ik vond het een voorrecht de bewoners in hun moeilijkheden raad te kunnen geven en actief in het belang van de stad, waar ik nu al 62 jaar woon, werkzaam te zyn. Ik moet er echter direct by verteilen, dat ik zo mogelyk nog meer heb opgezien tegen het aanvaarden van het wethouderschap in 1945, dan tegen dit „adieu". Het zal nog niet vaak zijn voorgekomen dat een raadslid na het bijwonen van maar twee raadszittingen als wethouder in functie treedt, zoals ik. Het heeft destyds dan ook veel overredingskracht gekost om mij ertoe over te halen, maar tja, er was een vacature en men vond dat ik in aanmerking kwam om die te vervullen. Het kon moeilyk anders Het is wethouder L. J. Geers van I Middelburg, die dit allemaal zo open hartig vertelt in zyn werkkamer ir het stadhuis, die hij vandaag voor laatst bezetIn Januari van di jaar werd de heer Geers, die op Januari J886 te Zierikzee werd gebo ren en op zijn vijfde jaar MiddeTburj. als woonplaats kreeg, 67 jaar en dat hield in, dat hij voor een volgende verkiezing als wethouder niet langei meer in aanmerking kon komen. -Hij vindt dat jammer en velen, die deze actieve Middelburger van nabij ken nen, zullen deze mening delen. De heer Geers is een vlot verteller en daarby iemand, die getoond heeft hart te hebben voor zijn taak: de wo ningverdeling in Middelburg, #welke hy acht jaar lang met vaste hand heeft geregeld. Het duurt dan ook niet lang, of het gesprek komt op dit onderwerp, waarin wethouder Geers zo door en door thuis is. Tegen het water a bestand Dat het zoute water, dat op 1 Februari bezit nam van het grootste deel van Schouwen- Duiveland en ook in overig Zee land zulk een grote schade aanrichtte, niet in staat is alles te vernielen, moge blijken uit iet verhaal van wat een in Kampen geëvacueerd lid van de Gereformeerde Kerk te Oos- terland dezer dagen ervoer Deze dame kreeg nl. bericht, dat hoar Statenbijbel, waaraan zij zeer was gehecht, kortgele den in Kruiningen was terug gevonden, De bijbel, welke ver moedelijk wekenlang in de on dergelopen polder heeft rond- gedreven, lag aangespoeld on deraan do dijk en bleek na vijf maanden nog volkomen onge schonden. Gewestelijke vergadering P.v.d.A. middenstanders In een op Maandag 7 September a s. in „De Prins van Oranje" te Goes te houden vergadering van raads en Sta tenleden, tevens middenstanders, beho rende tot de P.v.d.A., zal de heer P. J. de Kruif, te Amsterdam, het woord voeren. Geen „voorfinanciering" door gemeente Vlissingen .AFWIKKELING VAN HERBOUWGEVALLEN. Zoals bekend wil de minister van wederopbouw en volkshuisvesting geen medewerking verlenen bij ver strekking van een bouwcrediet door de gemeente Vlissingen als „voor-fi nanciering" voor herbouwgevallen. De vordering, die een gegadigde op het ryk heeft terzake van een te her bouwen pand, zou n.l. aan de ge meente gecedeerd moeten worden en juist daartegen heeft de minister be zwaar. B. en W. van Vlissingen delen thans de raad mede. dat het niet te ver wachten is, dat een beroep op dt Kroon enig practisch resultaat zou opleveren, ook al zou de gemeente in het gelijk worden gestela In samen werking met Ged. Staten zullen pogingen in het werk worden gest om langs een andere weg te komen tot vluggere afwikkeling van her bouwgevallen. 25,5 MILLIOEN Scheidende hoofdambtenaar was bij collega's en zijn ambtenaren een geziene figuur Maandagmiddag heeft ir. A. Wiebes, hoofdingenieur van de Rijkswater staat te Vlissingen, afscheid genomen van het personeel, behorende tot het arrondissement Vlissingen en tot de Studiedienst Zeeuwse Stromen. Verscheidene sprekers voerden daarbij het woord en daarbij bleek, dat de scheidende hoofdingenieur zowel bij zyn collega's als bij zyn ambtenaren een geziene figuur was, wiens vertrek ten zeerste wordt betreurd. De eerste spieker was de bureel chef E. Dootjes, die het woord voer de namens het administratieve per soneel. „Zonder uitzondering betreu ren wij het, dat U de dienst in Vlis singen gaat verlaten", aldus de heer Dootjes, „Uw vriendelijke omgang met allen, die in dit arrondissement onder U hebben gediend, werd zeer fewaardeerd en Uw grote werk- racht was een stimulans voor ie der". De heer Dootjes herinnerde aan de grote objecten, die onder leiding Zeer moeilijk. „De woningpositie in Middelburg mag zonder meer zeer moeilijk wor den genoemd, ik kan U verzekeren, dat het lang niet eenvoudig is ge weest ieder het zijne te geven. Na tuurlijk, er is steun van het ministe rie, maar dat neemt niet weg, dat Middelburg voor de zware opgave is gesteld de vele woningen, welke door ie brand en de inundatie verloren gingen te vervangen. Dat verlies is zó groot geweest, dat thans nog bouwvolume voor een 350 arbeiders woningen en voor 50 middenstands woningen nodig zou zijn om vele pro blemen op te lossen. Dit bouwvolu me wórdt echter niet toegewezen. Daarbij komt, dat in Middelburg 100 woningen schier onbewoonbaar zyn, hetgeen de zaak niet eenvoudig maakt. Ik geloof echter dat ik woningzoe kenden Middelburg heeft er op het ogenblik nog 740 altijd goed heb behandeld en dat ik dan ook geen vyanden heb gemaakt. Helpen kon ik lang niet ledereen, maar te woord Humor en nog wat Of de heer Geers wel eens merk waardige besprekingen met woning zoekenden kreeg te voeren? Hip ver telt ervan, kennelijk zelf genietend van de herinnering. „Eens kwam er een dame, die over een keurige woning op een eerste verdieping beschikte, om een nieuwe woning vragen. De reden was een aanstaande gezinsuitbreiding, welke zij niet in een étagewoning wenste af te wachten. Ik heb haar toen verteld dat de ooievaar in Amerika zelfs de bovenste verdieping van een wolken krabber weet te vinden enwel ze woont nog in hetzelfde huis Dat was een komisch geval, maar er deden zich ook dingen voor, die te denken gaven. De aanvrager van een woning, die op een opmerking van „meneer de wethouder", dat in die woning toch een weduwe woonde, vertelde, dat „dat mens over een dag of tien toch dood zou ziin", wist niet, dat hij de waarheid zo dicht benader de. Een dame, die een dag of tien la ter om dezelfde woning kwam vragen en van wethouder Geers dezelfde te genwerping hoorde, kon vertellen, lat de weduwe juist overleden was. „Een lugubere gang van zaken" noemt wethouder Geers het en hy wordt er even stil van De woningverdeling vroeg dus alle aandacht, maar dat nam niet weg, dat de heer Geers naast zyn functie van wethouder van Woningvoorzie- ning en Slachthuiskeuringsdienst ook nog tijdelijk schrijver bij het Kadas ter was en tevens zyn krachten gaf en nóg geeft aan verschillende openbare instellingen. Zo is hy secre taris van de Middelburgse Bestuur - dersbond, reeds 31 jaar secretaris van de stedelijke commissie voor de sportterreinen, hoofdbestuurslid van de Bond van Arbeiderszangverenigin gen, werknemer-üd van de Raad van Arbeid en secretaris van de „Volks stem". Tot voor een paar jaar was wet houder Geers tevens secretaris van de afdeling Middelburg van de Me- taalbewerkersbond. Het was deze laatste functie die er toe leidde, dat hij schrijver op het Kadaster werd. Hij was namelijk werkzaam by „De Schelde" in Vlissingen toen in 1928 de grote staking uitbrak en verdedig de ae zaak van de arbeiders, „Wat ik aan lengte tekort kwam, maakte ik met mijn mond goed", aldus de heer Geers, „maar dat heeft mfl weinig voordeel gebracht." Toen de staking verliep, kwam ik nog wel terug by de „Schelde", maar toen kort daarop een periode van slapte aanbrak, wera ik werkloos. Ik was dan ook blij dat ik, na eerst enige tijd lósse werk zaamheden te nebben verricht, in j vaste dienst by het Kadaster kon ko- j men De stad Middelburg vindt wethou- der Geers ondanks alles niet veel ver anderd. „Het karakter is eender ge bleven", meent hy, „de Markt is keurig herbouwd, al is het model niet ideaal en al heeft zn haar knusheid verloren en het stadhuis; gelukkig, dat ik de voltooiing daarvan nog heb mogen meemaken Dat is dan Middelburgs wethouder, die zjjn functie neerlegde, maar die j zich heeft voorgenomen actief te blij ven, want „niets is zo slecht voor een mens als stilzitten". Met belangstel ling zal deze Middelburger het leven in zyn stad blyven volgen. Alleen z(jn adviezen, zyn werkzaamheid, ze zul len Middelburg niet direct meer ten goede komen. En d&t is een verlies.... Ir. A. Wiebes Veertig jaar muziek in Baarland Fanfarecorps „Prinses Juliana" jubileert Vandaag. 1 September bestaat het fanfarecorps „Prinses Juliana" te Baarland veertig jaar. Eind Septem ber zal dit jubileum, als een bekro ning op aller werk, op passende wyze worden gevierd. Op 1 September 1913 startte de vereniging met dertien werkende le den. De heer J. J. Hoogvliet, de eer ste dirigent, bracht de eerste begin selen van de muziek by, terwijl de instrumenten door de fa. D. Ansingh te Zwolle werden geleverd. Reeds spoedig had het corps zich een plaats in de harten van de burgery verwor ven, hetgeen tot uiting kwam door de geldelijke steun, welke steeds werd ontvangen. Met trots kan „Prinses Juliana" thans een nieuw jubileum tegemoet gaam, want hoewel - het corps ook verschillende „ups and downs" heeft gekend, is het opgeklommen van de vierde afdeling Fanfare naar de afd. Uitmuntendheid. Voor een kleine ge meenschap als Baarland is het zeker een voorrecht, een dergelyk corps te bezitten. Vooral de opgroeiende jeugd moge dit steeds beseften en de gelederen op de juiste wyze helpen versterken, -zodat het volgend jubi leum met grote luister gevierd zal kunnen worden. Van de 14 oprichters zyn er thans nog 11 in leven. Viering 65-jarig beslaan „Mozart" Het muziekfeest ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van ae Har monie „Mozart" te Yerseke, dat op 22 Augustus j.l. vanwege het slechte weer moest worden uitgesteld, zal thans doorgang vinden op Zaterdag 5 September. van ir. Wiebes tot stand kwamen of op stapel werden gezet. Niet minder dan 40 bestekken en 135 Overeen komsten kwamen tot stand, waarme de een bedrag was gemoeid van 25.5 millioen gulden, daaronder begrepen ca. 16 millioen herstel oorlogsschade. Namens het personeel en mede na mens het hoofd van de afdeling Goes, ir. J. G. Snip en namens ir. J. P. Nee- teson uit Terneuzen, bood de heer Dootjes aan de heer Wiebes een vul pen. een aktetas en prof. Snipers' „Al- femene Muziekgeschiedenis" aan. 'oor mevrouw Wiebes waren er bloe- Namens de Studiedienst Zeeuwse Stromen en namens het hoofd van deze dienst, ir. H. A. Ferguson, die wegens ziekte afwezig was, sprak technisch ambtenaar J. F. Agema. Deze wees er op, dat het aan ir. Wie bes te danken was, dat de Zeeuwse Studiedienst zelfstandig was gewor den en dankte voor de aangename sa menwerking. De heer A. van der Welle voerde het woord namens de tekenkamer en havenmeester L. J. de Visser uit Hansweert namens het personeel van bruggen en sluizen van het kanaal door Zuid-Beveland. Hoofdingenieur J. G. Snip richtte zich namens, het personeel van de afdeling Goes tot de heer Wiebes en hoofdingenieur J. P. Neeteson voerde het woord namens het arrondisse ment Terneuzen en namens het hoofd van dit arrondissement, ir. P. A. van de Velde. De laatste spreker was ir. A. de Graaff uit Vlissingen, die dankte voor de prettige samenwerking en de plezierige sfeer, waarvoor ir. Wiebes steed3 zorgde. Ir. de Graaff roemde de plichtsbetrachting, de liefde tot het werk en de grote vakkennis van de scheidende chef: „Wij zullen U missen", zo besloot deze spreker. TOESPRAAK Ir. A. WIEBES. Ir. Wiebes zeide, dat dit afscheid hem moeilyk viel. „Ik kan my moei- 'jk voorstellen dat de dienst in Den [aag mooier en aantrekkelyker voor mij zal zyn dan het werk in Vlissin gen was. Ik kan my ook moeilyk voorstellen, dat de samenwerking met diegenen, die my by staan in dit werk, in Den Haag prettiger zal zyn dan hier. Ik hoop slechts, dat dit daarginds alles even goed zal zyn". Spreker noemde de jaren, waarin hij in Zeeland werkte een prachtige tijd, die hij nooit zal vergeten. Hy dankte de ambtenaren voor de wijze, waarop zy hem tegemoet waren getreden en voor het enthousiasme, waarmede zij hun werk hadden verricht. Het speet ir. Wiebes, dat ir. Ferguson niet aan wezig kon zyn by dit afscheid. Spre ker wees o.m. op het belangrijke werk, dat door de Studiedienst werd verricht en wenste tenslotte allen in het arrondissement en in de directie Zeeland veel succes toe. Velen maakten hierna gebruik van de gelegenheid om van ir. en me vrouw wie' nemen. Viebes persoonlyk afscheid te VERGADERING „BREEDE WATERING" Het binnenbeheer kwam wat in het gedrang, maar zal spoedig weer aangevat worden. Omstreek begin October zullen alle herstelwerkzaamheden aan de zee weringen van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke", uitgezonderd het kramwerk aan de buitenlopen, gereed komen, zo deelde de dijkgraaf van dit waterschap, de heer P. J. J. Dekker, Maandagmiddag mede tijdens de in „de Prins van Oranje" te Goes gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden. Er hebben zich bij de werkzaamheden geen stagnaties van betekenis voorgedaan. De zeedyken zullen zich na de herstellingen in goede staat bevinden. Voorts deelde de dijkgraaf mede, dat het toezicht in het lOd Voorts deelde de w ide kwartier is opgedragen aan de gezworene B. M. van Nieuwenhuijze en in het 5de resp. 8ste kwartier aan de gezwore nen J. L. de Jager en L. E. de Koeijer. Het herstel aan de zeewering te Wemeldinge aan de Westzyde is op gedragen aan fa. J. D. Janse, Kloe- tinge voor 33.021 en aan de Oost zijde aan fa. A. Otte Zn„ Nieuw- dorp voor 19.600. Het vernieuwen en verhogen van de diiksmuur te Kattendiike kon, hoe wel dit werk op 9 Juni jl. reeds werd aanbesteed en gegund aan de fa. Van de Weert te Goes, niet worden uitge voerd, wegens het te lang uitblijven van de vereiste vergunning. Het ligt thans in de bedoeling, dit werk in het voorjaar van 1954 int te voeren. Het teren van wegen is, op enkele gedeelten na, gereed gekomen. Daar het merendeel van de arbeidskrachten van 1 Februari tot op heden werk zaam is geweest aan de zeeweringen, kon aan de wegen en waterafvoerka nalen weinig worden gedaan. Na het gereedkomen van de herstellingen aan de zeeweringen zullen echter alle arbeidskrachten voor het binnenbe heer benut worden. Momenteel is men bezig met het machinaal delven van een watergang in de Poel, van de Grote dyk tot het zgn. Poelse bos. Dezer dagen zal een begin worden gemaakt met het delven van een ge deelte van de gjote waterleidingen, nl. van af het zg. Reigersbos tot de groene weg in de Poel. De ombouw van het gemaal te Kattendijke is enkele weken geleden gereed gekomen. By het proefdraaien is gebleken, dat de nieuwe installatie aan de gestelde eisen voldoet. Na deze bestuursmededelingen wer den de verdere agendapunten vlot af gewerkt. De begroting 1952/'53 werd gewyzigd en het verslag omtrent de toestand van het waterschap over 1952/'53 werd vastgesteld. De reke ning 1952/'53 werd vastgesteld met een Datig slot van 188.451.68. Beslo ten wera aan de ambtenaren over 1953 een vacantie-uitkering van 2 van de jaarwedde toe te kennen. Eveneens werd besloten voor het tijd vak 1 Februari-30 Maart 1953 aan de ambtenaren een ramptoelage tot 20% van de jaarwedde te verstrekken, met een minimum van 150 en een maxi mum van 600 per jaar. Dit vergt 'van het waterschap een uitgaaf van 1180.99. Ter regeling van de aan spraken by langdurige ziekte, wer den de ambtenaren-voorschriften aangevuld en gewyzigd. Verder werd de interimregeling ziektekosten 1953 voor de ambtenaren van toepassing verklaard. VOORKOMENDE ZAKEN Op een vraag van de heer F. Buys- rogge deelde de dykgraaf by de rond vraag mede, dat het vraagstuk van het onderhoud van de polderwegen, die zeer te lyden hebben van het snel verkeer. de aandacht heeft. De commissie-Oud, die de financië le verhouding tussen ryk en gemeente bestudeert, stelde reeds een subcom missie wegen in, die hierover een rapport samenstelde. Bovendien is de Minister van Waterstaat bezig met het instellen van een nieuwe commis sie, die de waterschapslasten opnieuw zal bezien. Ook deze commissie zal ongetwyfeld aan het vraagstuk van het wegenonderhoud aandacht schen ken. Op een vraag van dezelfde inge land over de proeven met stuwen, deelde de technisch-ambtenaar, de heer G. Beenhakker mede, dat hier over nog niets met zekerheid is te zeggen. Hij had wel de verwachting, dat verschillende gebieden hiermee gebaat zullen zyn. Voor Schore is reeds gebleken, dat deze stuwen van enige betekenis zijn, hoewel men voor dit gebied op dit ogenblik nog niet weet, welke hoogte precies aan genomen zal moeten worden. Op een vraag van oud-burgemees ter C. Zandee van Kloetinge deelde de dykgraaf nog mede, dat tot om streeks 1970 subsidie zal moeten wor den betaald aan de Spoorwegmy. „Zuid-Bcvcland". Thans geschiedt dit nog voor de lyn Goes tot aan de grens van het waterschap 's Gravenpolder, nl. ca. 4600 per jaar. St Baafskerk te Aardenburg (Slot van pagina 1.) gen (alsecco's), welke gerestaureerd werden door de heer A. J. F. Smoo renburg uit Amsterdam. Op deze wij ze zullen de uit geschiedkundig oog punt zo waardevolle voorwerpen een passende behuizing krygen. Intussen nadert de restauratie van het kerkgebouw zijn voltooiing. Zo dra de vloer in het koor (van natuur stenen tegels) zal zijn gelegd en het ërvormde Gemeente dit deel van de kerk in gebruik nemen. Momenteel wordt kérk gehouden in de geheel gerestaureerde Zuidbeuk, welke echter nog met een schutting van het koor is gescheiden, doch binnenkort zal ook deze noodwand kunnen ver- dwijnen, waarna het laatste gedeelte, de Noordbeuk, voor herstel aan de beurt zal zyn. Te Zaandam wordt by de firma Flentrop gewerkt aan het nieuwe or gel, dat 1 April 1954 opgeleverd zou moeten worden en derhalve hoopt men omstreeks Pasen de St. Baafs kerk officieel te kunnen inwijden. Dan zal de kansel niet meer verlo ren in een holle ruimte staan, maar het centrale punt vormen in een wel iswaar sober, maar stijlvol en eer bied afdwingend kerkinterieur! MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Dossier 212 van To kio", (14 jaar), 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „Tour de France 1953", (alle leeftijden), 8 uur; Stadhuis: raads vergadering, 2 uur; Bachten Steene: inwijding R.K. school, 10.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Slavenschip", (18 jaar). 7 en 9 uur; Luxor: „De Zwar te Hand". (18 jaar), 8 uur; Cosy Cor ner: duo Abelsvan Eek, 36 en 8—11.30 uur. GOES. Vandaag Grand: „De avonturen van Captain Clarw", (18 jaar), 8 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling „Het jagen in de kunst", 1018 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2