Chris Verbeek won wisselbeker Breskense Havenwedstrijd in Coppi oppermachtig op de weg VLISSINGSE REDDINGSBRIGADE GAF GESLAAGDE DEMONSTRATIE GOESSE ZWEMCLUB HIELD AAN HET SAS EEN ZWEMFEEST MAANDAG 31 AUGUSTUS 1953. PROVINCIALE. ZEEUWSE. CO U R A N 7 SLECHTS ÉEN MAN IN LUGANO Nederlanders kwamen matig voor de dag Ook bij de amateurs een Italiaanse zege Succes voor Nederland hebben de te Lugano verreden wereldkampioen schappen wielryden op de weg niet gebracht. Het werd integendeel een dubbele Italiaanse zegepraal en de Nederlanders moesten met bescheiden plaatsen genoegen nemen. Faüsto Coppi werd kampioen bij de profs na een magistrale wedstrijd, waarin de machtige Italiaan alles van zijn wiel reed. Wagtmans werd 13de. Bij de amateurs zegevierde Zaterdag de Italiaan Filippi. Alleen de Ne derlander van den Brekel plaatste zich onder de eerste tien. Zondagmorgen 10 uur vertrokken zeventig renners voor de 18 circuit ronden of 270 kilometer waarover het wegkampioenschap voor profs zou worden verreden. Slechts 27 hi ner kwamen door de finish, de ande ren hadden opgegeven, hetzij wegens vermoeidheid, hetzij omdat ze 't toch niet konden bolwerken tegen de in topvorm rijdende Coppi. De wedstrijd viel in vier stukken uiteen, een voorspel in de vorm van een niet serieus bedoelde vlucht van de Italiaan Astrua en de Luxembur ger Gaul, een met energie doorge voerde ontsnapping van Tarzan van Breenen en de Belg De Baere die onge veer zes ronden duurde en welke tot gevolg had, dat na een jacht een kop groep van zeven man: van Breenen, Wagtmans, de Belgen van Geneug- den en de Rycke, de Zwitser Huber, de Italiaan Gismondi en de Frans man Lauredi werd gevormd, een te- fenaanval onder leiding van Coppi, obet en Kübler waardoor elf ren ners zich bij de zeven koplopers kon den voegen in de 13e ronde, en spoe dig daarna het eindoffensief van Coppi die er tussenuit trok met Ger main de Rycke aan zijn wiel. campionissimo deed al het zware werk en bekommerde zich hoege naamd niet om de Rycke die zich be perkte tot volgen, wat trouwens al moeite genoeg kostte, ^.chter hen was het veld in tal van groepen er groepjes uiteengevallen wier achter stand steeds aangroeide, zo onweer staanbaar was het tempo dat Fausto onderhield. Vele renners gaven er de brui aan, van de Nederlanders staak ten Nolten en Adri Voorting in d« dertiende ronde de strijd, en twee ronden later gaven ook van Est en Dekkers op, die toen al een dik kwar tier achterstand hadden. Vele beken de buitenlandse cracks, bij wie Magni en Close, verdwenen eveneens van het toneel. Nadat ook van Breenen Terneuzen speelde tegen Neptunus verdiend gelijk In de wedstryd Terneuzen-Neptu- nus zetten de Rotterdammers al di rect een serie aanvallen op, die in de achtste minuut 't eerste doelpunt op leverden, toen linksbuiten Corpeleijn een misverstand in de Terneuzen-de- fensie afstrafte. (0-1). De thuisclub viel hierna fel aan en kwam goed koop aan een doelpunt toen een van de Neptunus-achterspelers 6 minuten later een voorzet van Gort in eigen doel plaatste. (1-1). Tot de rust be hielden de bezoekers een gering over wicht, dat na een half uur tot uit drukking kwam in een doelpunt van rechtsbinnen Erwich. (1-2). Na de thee was Terneuzen iets meer in de aanval, maar slecht schie ten en het zwakke spel van rechts buiten Sandrini waren er de oorzaak van, dat het tot de 25e minuut duur de eer Pijcke, die de Neptunus-verde- diging overspeelde kon gelijk ma ken. (2-2). Het antwoord van de be zoekers bleef niet lang uit; het was opnieuw Erwich die van een aarzeling in de verdediging van Terneuzen handig profiteerde. (2-3). Terneuzen bleef na dit doelpunt in het offensief en zag het harde werken door de ver naar voren gekomen achterspeler Lauret met een goed doelpunt be loond. (3-3). Terneuzen had zich een verdiend gelijkspel verworven. Jeugd Beveland sloeg Walcherse jongeren met 3-1 Op het sportterrein aan de Bosjes laan te Vlissingen speelde de Wal cherse jeugd een voetbalwedstrijd te gen de jeugd van Beveland. De wed stryd werd verdiend met 3-1 gewon nen door de Bevelanders. De „mannen" van over de Sloedam waren over alle linies sterker en vooral het beheersen van het midden veld heeft veel tot deze zege bijgedra- §en. In het eerste halfuur hadden de evelanders al driemaal het doel ge vonden. Het eerste doelpunt werd gemaakt, toen doelman Baart een ho ge corner miste en Huisse geen moei te had om de score te openen. Het tweede en het derde doelpunt ontston den uit fouten in de Walcheren-ver- dediging, waarvan de Bevelanders tel kens dankbaar gebruik maakten. On geveer 10 minuten vóór de pauze kre gen de Walchenaren een penalty we gens foutief aanvallen toegewezen, Stroo schoot te zacht in en keeper Zwartepoorte stopte de bal. Na de thee ging de strijd meer ge lijk op, maar technisch bleven de Be velanders toch de meerderen. Voor beide doelen ontstonden nog enkele hachelijke situaties, maar het duurde tot 10 minuten voor het einde eer Walcheren er in slaagde de eer te redden. Ja^htenwedstrijd Veere Terneuzen uitgesteld De jaarlijks door de „Royal Belgian Sailing Club" georganiseerde wed strijd voor zeil- en motorjachten Veere-Terneuzen kon Zondag door de slechte weersomstandigheden geen doorgang vinden. In plaats daarvan nam een aantal jachten deel aan de wedstrijd Veere-Wemeldinge. De uit slag daarvan zal dezer dagen bekend gemaakt worden. Ook de huldiging in hotel „Rotterdam" van een drietal le den der „Royal Belgian Sailing Club" de heer en mevrouw van der Wiele en de heer Debels, die hun jacht „Omoo" een reis om de wereld maakten, werd uitgesteld. was afgestapt bleven alleen Wagt mans, Roks en Gerrit Voorting over van de Nederlandse ploeg, en zij la gen ver achter. SPELENDERWIJS. Na 16 ronden had Coppi genoeg van het gezelschap van de Rycke. Hij schudde de Belg als het ware spelen derwijs van zich af en reed in zijn eentje naar de finish, waar hij ruim zes minuten voor de Rycke arriveer de en met 'n ovationeel applaus be groet werd. Wout Wagtmans werd als best geplaatste Nederlander 13e met bijna 13 minuten achterstand, Roks plaatste zich 16e op bijna 15 minuten en Gerrit Voorting werd 20e op bijna 20 minuten. Bobet, de win naar van de Tour de France werd achtste. DE AMATEURS. Bij de amateurs won Zaterdag de Italiaan Filippi. Tweede werd zijn landgenoot Nencini, derde de Belg van Looy. De Nederlander van Bre kel werd negende. De andere Neder landers presteerden niet veel: Daan de Groot, Paymans en Wolfs staak ten de strijd. Post werd elfde, van 't Hof 30ste. Enschedese Boys won Arol toumooi Zilveren Bal voor A.D.O. Het door AFC gehouden tournooi om de Arolbeker heeft een minder prettig slot gehad. Enschedese Boys en Heerenveen hadden zich in de finale geplaatst. Drie minuten na de hervatting in de eindstrijd kwam de Heerenveen-speler De Jong in botsing met een tegen stander, waardoor De Jong het veld met een blessure moest verlaten. Dit was volgens scheidsrechter Bronk- horst een ongelukje en hij liet dan ook geen vrije trap nemen. Daarna ontstond in het veld een onaangena me stemming. De Heerenveners span den zich niet meer in en toen na af loop de prijsuitreiking zou beginnen, liepen zij uit het veld. Het publiek waardeerde deze houding geenszins en jouwde Abe en zijn medespelers uit. Ondanks een dringend verzoek van de AFC-bestuurders lieten de Heerenveense voetballers zich niet meer zien en hun tweede prys werd in ontvangst genomen door een hun ner bestuursleden. De uitslagen luiden: Heerenveen- Excelsior 5-1; Enschedese Boys- EBOH 2-2; Ensch. Boys wint met strafschoppen. Finale Enschedese Boys-Heerenveen 2-0. Het Zilveren Bal tournooi te Rot terdam is door ADO gewonnen. In de finale kwam deze club uit tegen Xerxes. De uitslag werd 1-1. Bij rust was deze stand reeds bereikt. Na ver lenging bleef de stand 1-1, waarna ADO met strafschoppen winnaar werd. Kranig werk van een zevenjarige mensenredder Zaterdagmiddag klonk in de Koopmanshaven te Vlissingen ang stig hulpgeroep. Er was een venter met ballonnetjes te water geraakt die de zwemkunst niet machtig was en dreigde te verdrinken. Op de kant keken honderden Vlissingers toe zonder een hand uit te steken of een reddingspoging te wagen, maar dat was ook niet nodig, want met rappe slagen zwom een lid van de Vlissingse Reddingsbrigade naar de onfortuinlij ke handelaar en bracht hem vlug op het droge. Deze redding vormde een onderdeel van de demonstraties, welke de Bri gade Zaterdagmiddag gaf en vvaarby werd bewezen dat de jeugd oók zeer goed in staat is om bij het redden van drenkelingen handelend op te treden. De reddingen werden vaardig uitge voerd en het viel op, dat de demon- stratieploeg, ook al overheerste het jeugdige element, voor geen klein ge ruchtje vervaard was. Grote bewondering oogstte de jong ste deelnemer, de zevenjarige Fransje van Hofwegen, die, of het de gewoon ste zaak van de wereld was, een door kramp overvallen volwassen zwem ster, vlot naar de kant bracht. Bij de demonstraties was ook het humoristisch element niet vergeten, zoals de hierboven genoemde ballon- nenkoopman bewees. Het was de bedoeling, zo vertelde de tweede voorzitter, de heer P. J. Gillissen in zijn openingswoord, te be wijzen, dat het reddend zwemmen ook binnen het bereik van de jeugd ligt. Ook herdacht hij de onlangs overle den voorzitter dokter A. Staverman, die zoveel voor de Brigade deed en kort voor zijn dood de aansporing gaf, het werk voor de Reddingsbrigade op Een ballonnnventer, de zwemkunst niet. machtig, tuimelde in het water, maar gélukkig was de redding nabij. (Foto P.Z.CJ ZWEEFVLIEGEN. Zweefvlieger „klom" meer dan drie kilometer Instructeur J. Koek van het KNWL- zweefvliegcentrum Teriet heeft een po ging gedaan om het gouden zweef- vliegbrevet te behalen. Hij landde na bij het Rothaargebergte in Duitsland op 174 km van Teriet en volbracht dus niet de afstandsproef waarvoor 300 km. vereist is. Koek steeg echter tij dens deze vlucht tot 3480 meter hoog te, na boven Teriet op 320 meter te zijn losgekoppeld. Zijn hoogtewinst bedraagt 3160 meter en hiermede heeft hij als zevende Nederlander de hoog- teproef voor het gouden brevet afge legd. Koek vloog de bekende „Sky" van de KNVVL. dezelfde voet te blijven voortzetten. Er was voor de demonstraties, on danks de regen welke af en toe neer- druilde, grote belangstelling en de honderden toeschouwers, waaronder mr. B. Kolff, de burgemeester van Vlissingen, hebben zich kunnen over tuigen van de waarlijk niet geringe prestaties, welke de Brigade leverde. De meisjesafdeling van de gyjnnas- tiekvereniging „Swift" te Koudekerke Komt Vitesse op 1 Nov. zonder terrein? In ccn langdurige vergadering heb ben de leden van de Arnhemse voet balvereniging „Vitesse" met algeme ne stemmen besloten niet accoord te gaan met de door het gemeentebe stuur van Arnhem voor het terrein Monnikenhuizen voorgestelde huur prijs zjjnde 22.000 per jaar plus de kosten van onderhoud, welke worden geraamd op 10.000. De voorzitter, de heer H. P. Hool- boom zei o.m. in z(jn toelichting dat Vitesse van het gemeentebestuur een meer tegemoetkomende houding had mogen verwachten. Over de eventuele consequenties van het besluit, dat tot gevolg kan hebben dat „Vitesse" per 1 Novem ber, wanneer het oude contract met de gemeente afloopt, de beschikking niet meer heeft over het nieuwe ter rein op Monnikenhuizen kon de voor zitter nog geen mededelingen ver strekken. Het K.N.V.B.-bestuur zal contact opnemen met het gemeente bestuur van Arnhem. Roosendaal toonde zich meerdere van Zeelandia o—e> Reeds de eerste aanval van de Roo sendalers in de wedstryd Zeelandia- Roosendaal te Middelburg werd met succes bekroond, doordat de rechts binnen met een fraai doelpunt de sco re wist te openen. (0-1). 10 minuten later profiteerde de Brabantse mid- voor van een weifeling in de Zeelan- dia-achterhoede en opnieuw moest de Middelburgse doelman vissen. (2-0). Eerst in de 30e minuut zag Jan de Ruyter, die veel te weinig in het spel werd betrokken, kans om met een hard schot via de binnenkant van de paal een tegenpunt te scoren (1-2). De gasten bleven echter het beste van het spel houden en brachten nog vóór rust door hun midvoor de stand op 1-4. Een vijfde doelpunt kon niet worden toegekend omdat de scheids rechter al voor rust had gefloten eer de bal de doellijn passeerde. Zeelandia speelde na de rust aan vankelijk een levendig spelletje, dat echter niet meer opleverde dan een schot van de Bruin tegen de paal. De Roosendaal-midvoor en de rechtsbin nen brachten tenslotte de eindstand 1-6. Vol aandacht keken de belangstellen den naar de verrichtingen van de demonstratieploeg. Foto P.Z.CJ REGEN WERD SPELBREKER Geslaagde springdemonstratie van jeugdige zwemmertjes In en rond het water aan het Goesse Sas heerste Zaterdagmiddag een ge zellige bedrijvigheid, bij het door de Zwem- en Badclub 't Sas georgani seerde jaarlijkse zwemfeest. De deelnemers en deelneemsters leverden een sportieve strijd, zeer vele belangstellenden hadden zich rond het kanaal bij de sluis geschaard, terwijl een vrolijk muziekje de stemming op dit festijn hielp verhogen. Helaas waren de weersomstandigheden minder gunstig en toen rond vier uur een zware regenbui vele toeschouwers weg „spoelde", moest dit overigens geslaagde feest ontijdig beëindigd worden. Omstreeks kwart voor drie opende de voorzitter, de heer A. van Heeren waarden het feest met een oproep tot medewerking aan het welslagen van deze middag, maar vooral ook tot medewerking aan de verdere uitbouw van deze vereniging. Hierna werden de diverse program mapunten in vlot tempo afgewerkt. De zwemleraar, de heer Van Zwee- den, gaf met 'n aantal jeugdige leer lingen, waaronder verschillende, die eerst dit jaar de zwemkunst vaardig werden, een aardige springdemon stratie van de hoge duiktoren. Voorts gaven leden van de zwemclub in sa menwerking met de Goesse E.H.B.O.- vereniging een demonstratie reddend zwemmen. Toen de 1000 m. zwemwedstrijd en de prestatietocht over 1 km. werden tehouden, werd het weer zo slecht, at het slotnummer gecostumeerd boegsprietlopen, moest worden afge last. In café Dekker aan het Sas wer den daarop de prijzen uitgereikt. Uitslag. De uitslagen waren als volgt: 50 m. vrije slag jongens: 1. Albert Aartsen; 2. Henk Kampman. 50 m. schoolslag meisjes: 1. Cobi Broer; 2. Tonnie van Oost; 3. Addie Sinke. 50 m. schoolslag dames: 1. Alie Co- lyn; 2. Lenie Ruissaard. 50 m. schoolslag jongens: 1. en 2. Frans Haverhoek en Johan Outer- man; 3. Albert Aartsen; 4. Henk Mijnsbergen. 50 m. vrije slag heren: 1. Teddy Valk; 2. Johan Boogaard. 25 m. hindernisbaan meisjes: 1. Cissy Snoek; 2. Ineke Broer; 3. Addy Sinke. 25 m. hindernisbaan jongens: 1. Albert van Oost; 2. Hans van Oost; 3. Rinie van Zweeden. 1000 m. vrije slag dames: 1. Cobi Broer; 2. Alie Colijn. SEEMAN VAN D.J.K. WERD EERSTE MAAR Raymonda Vergouwen won bij de dames De traditionele Havenwedstrijd van Breskens is dit jaar gewonnen door de sterke Vlissingse zwemmer Chris Verbeek van „de Zeehond". 3Iet ruim 1 minuut voorsprong op zijn clubgenoot J. de Boer tikte hij alstweede aan. Precies 1 minuut en 5/10 seconde voor hem was n.I. de in Middelburg gestationneerde C.O.A.K.-man. H. Seeman van D.J.K. uit Amsterdam reeds gearriveerd. Deze zwom echter buiten mededinging, zodat niet hij maar Verbeek voor de wisselbeker in aanmerking kwam. Bij de dames was het de nog steeds te duchten Sasse zwemster Raymonda Vergauwen, die zich als eersté klasseerde. Zij tikte na Seeman en Verbeek aan. Zes zwemsters en dertien zwemmers verschenen aan de start voor deze wedstryd, welke onder zeer ongunsti ge weersomstandigheden werd ver- zwommen. Af en toe striemde een he vige regenbui het water en hadden de zwemsters en zwemmers veel last van de korte golfslag. Om ongeveer 6 uur doken de zwemmers, koude en regen trotserend, in het water. See man lag al spoedig aan de kop, op korte afstand gevolgd door Verbeek. By het keerpunt had Seeman reeds een kleine voorsprong. Zijn tijd was toen bijna 14 minuten voor 750 meter. Op 15 seconden volgde Chr. Verbeek, op ruim één minuut. R. Vergauwen (eerste dame) en K. de Boer. De twee de helft verliep beter, de zwemmers hadden het nu niet zo te kwaad met wind en stroom, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat de eerstaankomende bij na 14 minuten nodig had voor de eer ste 750 meter en de totale afstand zwom in 27.35.5 minuten. Als eerste Breskense dame finishte ook dit jaar M. Verplanke, die hier mee opnieuw beslag legde op de wissel beker, welke voor deze prestatie was beschikbaar gesteld. De heer J. Eras mus won eveneens een wisselbeker door als eerste Breskense heer aan te komen. De D.J.K.-zwemmer See man mocht een herinneringsmedaille in ontvangst nemen, De uitslag. De volledige uitslag luidde: Dames: 1 R. Vergauwen, Bruinvis, 29.20.4 min. (wisselbeker), 2 E. Kolff, Zeehond, 32.12 min., 3 J. van Eenennaam, S.Z.V., 32.37 min., 4 M. Verplanke, Schelde- stroom, 35.39 min., 5 E. Pleijte, Zee hond, 35.41 min., 6 M. Leenhouts, Scheldestroom, 41,20 min. Heren: H. Seeman, D.J.K, Amster dam, 27.35,5 (buiten mededinging), 2 Chr. Verbeek, Zeehond, 28.36 min., (wisselbeker), 3 J. de Boer, Zeehond, 29.41 min., 4 J. Jongman, Zeehond, 31.07 min., 5 C. Wagenaar, S.Z.V., 32.06 min., 6 H. Sluijter, Zeehond 32.07 min., 7 W. Goedbloed, Luctor, 33.16 min., 8 J. Erasmus, Scheldestroom, 34.33 min., 9 J. Sampon, Bruinvis, 35.02 min., 10 K. Nelen, Bruinvis, 36.14 min., 11 Th. Seuss, Scheldestroom, 37.06 min., 12 R. Verschoor, Scheldestroom, 44.14. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen door de voorzitter van Scheldestroom, de heer E. Seuss, met e entoepasselijk woord in hotel Roest uitgereikt. Kringwedstrijden. De uitslagen van de kringwedstrij den, welke voor de aanvang van de Havenwedstrijd in het Breskense zwembad werden gehouden, luidden: 100 meter schoolslag dames: R. Vergauwen, Bruinvis, 1.31.4 m., 2 A. Cornelissen, Luctor, 1.36.2 min., 3 A. Jansen, Schelde, 1.37.5. 100 meter schoolslag beren: 1 K de Rijk, Luctor, 1.21.5 min., 2 J. de Boer, Zeehond, 1.24 min., 3 J. Reinhoudt, Zeehond, 1.32.4 min. 50 meter vrije slag meisjes tot en met 17 jaar: 1 E. Kolff, Zeehond, 36.9, 2 E. Pleij te, Zeehond, 37.4 sec-, 3 L. Boers, Schel de, 37.9 sec. 50 meter vrije slag jongens tot 17 J.: 1 J. Sampon, Bruinvis, 31.5 sec., 2 M. van Kerkvoort, Schelde, 32.8 sec., 3 B. Verstelle, Luctor, 34.1 sec. 100 meter schoolslag meisjes tot 17 jaar: 1. A. Cornelisse, Luctor, 1.41 min., 2 A de Rijk, Luctor, 1.42 min., 3 N. Hangoor, S.Z.V., 1.47.3 min. Zweedse estafette dames: 1 Luctor, 8.14.2 min., 2 Schelde, 8.33.4 min., 3 S.Z-V., 8.36 min. Zweedse estafette heren: 1 Zeehond, 7.11.6 min., 2 Luctor 7.16.8 min., 3 Bruinvis 7.57 J min. De eindstand in de zwemcompetitie luidt: 1 Luctor 8258.3 punten, 2 Zeehond, 8743,4 punten, 3 Bruinvis, 8902,1 pnt, 4 Scheldestroom, 9205.8 punten, 5 Schelde, 9289 punten, 6 S.Z.V., 9354.7 punten. 1000 m. vrye slag heren: 1. Johan Boogaard; 2. A. Janse. Veertig deelnemers aan de 1000 m. prestatietocht, die deze afstand bin nen een half uur aflegden, kregen een diploma. |llllll!lllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||||||||||||||l|£ Waardig besluit van 1 1 „loopbaan" J H De Argentijn Corno, die gedu- H rende enige weken in Europa aan verschillende Marathon- n wedstrijden heeft deelgenomen, H heeft te Dornbirn in Oostenrijk een internationale Marathon in 2 uur 33 min. 8 sec. gewonnen. Het werd voor Corno tweede op de Marathon te Helsinki §f een bijzondere overwinning, j= H want het was de laatste keer dat hij aan de start kwam. Op M medisch advies moet hij het §f lopen staken. Gruber (Oost) werd in 2 uur 38 minuten 7 sec. tweede en Bustamente (Arg.) in 2 uur 39 min. 1 sec. n derde. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifir Vlissingen klopte Goes in voorronde Stadhuis- tournooi In een zeer matige wedstrijd heeft Vlissingen I op het door de regen moeilyk bespeelbare terrein aan de Nadorst te Middelburg de voorwed- stryd voor het Zilveren Stadhuistour- nooi met 4-2 van Goes I gewonnen. Het is een overwinning, die doet ver moeden, dat Vlissingen sterker was dan de mensen uit dc Ganzestad, maar van een overwicht was geen sprake. Vlissingen dankt de zege voor een groot deel aan het voor Goes on gelukkige feit, dat de Goes-backs beiden eenmaal de bal in eigen doel trapten. Terwijl een harde wind, welke dwars over het veld stond, het plaatsen tot een gokkerij maakte, lanceerde Vlis singen direct na de aftrap een offen sief dat echter, evenals verschillende volgende, op niets uitliep. Vlissingen was in deze phase iets meer in de aanval, maar de uitvallen van Goes waren veel gevaarlijker al leverden ook deze niets op. In de 14e minuut ontstond een scrimmage voor het Goesse doel waaruit een Goes-back voor Vlissingen „de score opende". (1-0). In de 22e minuut kreeg Vlis singen zijn tweede doelpunt cadeau, toen de andere Goes-back het voor beeld van zijn collega volgde. (2-0). Vlissingen speelde bij deze fortuinlij ke gang van zaken kennelijk wat ge makkelijker en wist voor de rust nog tweemaal te scoren zodat met 4-0 thee werd gedronken. Na de rust wist J. v. d. Sluijs, die een goede party speelde, maar te wei nig steun kreeg van zijn medespelers door twee goede doelpunten de eind stand op 4-2 te brengen. Vlissingen verwierf zich door deze overwinning het recht Zondag 6 September a.s. in de halve finale tegen DFCI uit te ko men. K.N.V.B.: geen oor voor protest tweede-klassers Het bestuur van de K.N.V.B. heeft het protest dat door Dc Kennemers, KFC, UW en De Spartaan bij de Voetbalbond naar aanleiding van de competitie-indeling in de tweede klas se B van district West I was inge diend, afgewezen. Deze verenigingen hadden geprotesteerd tegen het feit, dat zij, nadat dat vorig jaar ook reeds was gebeurd, in een afdeling van tien clubs waren ondergebracht, in plaats in een van elf verenigingen. Dosko won tournooi te Nijmegen Te Nijmegen werd een voetbaltour- nooi gehouden, waaraan werd deelge nomen door Dosko, Kimbria, NEC en Union. Dosko werd winnaar. De uitslagen luiden: DoskoUnion 22; Dosko wint met strafschoppen; NEC—Kimbria 11, Kimbria wint met strafschop pen. Finale: KimbriaDosko 36.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5