Zeeuwse Almanak GESLAAGD JUBILEUMFESTIVAL VAN „HARMONIE TERNEUZEN" DOKTER PELS NAM AFSCHEID ALS SCHOOLARTS IIETU'MM' HMHKM MES COUPON Agenda 2 PRVV l N' i 4 I L /.E&UWS fi CÜU R A N '1 MAANDAG 31 AUG VUS 1953. MUZIEK IN TERNEUZEN Luisterrijke viering van het 60-jarig bestaan der vereniging Mot een in alle opzichten geslaagd festival, dat duizenden op de been bracht, heeft de „Hni-niouie Terneuzen" Zaterdag op luisterrijke wijze baai- zestig Jarig beslaan gevierd. Veertien inU»|okge*elsrhuppen uit Zuld-Dc- veland en Zecuwsch-Vlaanderen verleenden bieraon linn medewerking en deden zich danrbjj met veel succes van hurt beste zjjde horen. Maar het slot- concert, met taptoe, door het negentig geunlfownde leden tellende muziek corps „De Unie" uit Ureda, spande de kroon, liet betekende een sluitstuk van deze jubileumviering, dat door de muziekminnaars uit Terneuzen en omgeving zeer werd gewaardeerd. zaterdagmiddag, onmiddeiiyk na aankomst van de corpsen, volgde een gezamenlijke mats door de stad, waar voor het stadhuis werd gedefi leerd voor het Terneuzense gemeen tebestuur. De besturen der deelne mende verenigingen werden vervol gens officieel in de raadBzaal ontvan gen. Burgemeester mr, P. H. W. F. Tellegen verwelkomde de gasten op hartelijke Wyle en wees er daarbij op, dat de Terneuzense Harmonie thans een bloeiperiode meemaakt, getuige de initiatieven, welke de laatste tijd werden genomen. Onder dezfe initia tieven neemt de oprichting der volks muziekschool, waarvoor grote be langstelling bestaat, een bijzondere plaats in. De voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer C. L. de Smidt, gaf hierna een kort overzicht van het ontstaan en de geschiedenis der har monie. Burgemeester Teilegen reikte voorts de hei*inneringsmedailles uit aan de deelnemende verenigingen, terwijl te- Ernstige botsing te Koudekerke Zaterdagmiddag gebeurde een ern stig ongeluk op het kruispunt Ver brande Hofweg, Koksweg, Dishoekse- straat te Koudekerke. Het uitzicht ter plaatse wordt, belemmerd door uitge groeide wiigenstruiken en een beton nen bunker. Uit de Koksweg kwam een kleine personenauto, bestuurd door de heer P. S. uit Middelburg, terwijl uit de Dis- hoeksestraat een zware G.M.C. met aanhangwagen kwam, bestuurd door J. W. uit Koudekerke. Met een flinke snelheid reed de personenauto in de flank van de G.M. C- W. trachtte op het laatste ogenblik door uitwijken en hevig remmen een ongeluk te voorkomen, maar als ge volg van het uitwijken kwam de G.M. C. met aanhangwagen in de sloot te- techt. De personenauto bleef na de botsing zwaar gehavend in een doorn haag hangen. De chauffeur van de vrachtauto kwam met de schrik vry, doch de be stuurder van de personenwagen S. kwam er niet zo best af. Bulten ken nis werd hij een woning binnengedra gen. Een dokter was spoedig aanwe zig. Na verlening van de eerste hulp werd S. met een ambulance-auto naar het ziekenhuis te Middelburg ver voerd. Zijn toestand was ernstig. Belgisch motorjacht in moeilijkheden Zaterdagavond kwam het Belgische motorjacht „Flamingo" uit Antwerpen ter hoogte van Westkapelle in moei lijkheden. De motoren weigerden en het jacht kwam op het strand terecht Omstreeks 11 uur voer de „President Wierdsma", de te Breckens gestation- I noarrln uit om accIcLöo- vens de verloting van de prijzen werd Sehouden. „Con Affezzione" uit KWa- endamme bleek hierby de gelukkig ste en kreeg de eerste prys. CONCERTEN Na de mars door de stad weiden In een drietal kiosken concerten ge- Sevcn, waarvoor veel belangstelling eBtond. Op de Markt waren hot de „Harmonie Terneuzen", „Prinses Ju liana", Baarland, „Bpiieldegalmun". Hanswecrt, „Oefening Kweekt Kunst", Borsseic en „Euphonia", Goes, die er achtereenvolgens con certeerden. In de Nieuwstraat gaven „St. Caecilia". Stoppeldijk, Mozart", Yerseke, „Concordia", Axel ,,St. Cae cilia", Philippine en ,De Volharding". Zaamslag een concert en in de Vloos- wijlcstraat lieten „Con Amore". Hoe- dekenskerke, „Con Affezzione", Kwa- dendamme, „St. Franciscus", Sluiskil en „Geduld Overwint", IJzendijke zich horen. 's Avonds gaf „De Unie" uit Breda, onder leiding van de heer F. J. Ver- meeren op ae Markt een voortreffe lijk slotconcert, dat evenals de daarop volgende taptoe met de drum band, door enige duizenden, die de régen trotseerden, werd aangehoord. Ben goed slot van een geslaagde dag! Ernstig auto-ongeval bij IJzendijke Zaterdagavond heeft zich nabij de Verlaatbrug tussen IJzendijke en Phi- Slippine een ernstig auto-ongeval voor baan. Toen de neer P. de W. zendijke met Zijn bestelauto de brug afreed, botste deze tegen een perso nenauto. welke bestuurd werd'door dokter Pels uit Terneuzen en waarin behalve de echtgenote van dokter P. ook de heer P. V. uit Hoofdplaat was gezeten. De auto van dokter P. sloeg na tegen een betonpaal te zijn gere den over de kop. Dokter P. werd licht gewond, zijn echtgenote klaagde over inwendige pijnen. De heer P. V. uit Hoofdblnat werd ernstig gewond werd. na verbonden te zijn door dok ter H uit Biervliet, overgebracht naar het ziekenhuis te Oostburg. De heel de W. en zijn twee kinderen, die hij in zijn bestelauto meevoerde, kwamen met de schrik vrij. De auto van dokter P. werd ernstig beschadigd. Schoonmaakploegen namen afscheid! Yan Kruiningen De schoonmaakploegen van de inter nationale R.K. organisatie „Pax Chris- ti, Regno Christi" en van het Neder landse Leger des Heils. die in de afg- gelopen weken zulke grote diensten hebben bewezen met het reinigen van de woningen te Kruiningen en Hans- weert, zijn dezer dagen vertrokken. Donderdagavond werd in „Avond licht" te Kruiningen afscheid geno men van de dames van het Leger des Heils. De voorzitter van de Herstel commissie. de heer W. J. L. de Groof vertolkte daarbij de dank van de be volking. Vrijdagavond werd in het oude Ma- rin-oord te Hansweert een dergelijke bijeenkomst gehouden met de „Pax Christi. Regno Christi"- Hier brach ten de wnd. burgemeester, de heer P. H. A. Polderman, alsmede de heer W J L. de Groof, de dames en heren dank voor hun spontane medewerking. PLATINA BRUIDSPAAR Op 29 Augustus voor de arnbtenaai - stand te Veere: Adriaan Théühe, oud 22 jaar en Catharina Taal, oud 17 len tes, om in de acht te worden verenigd. Zaterdag j.l., zeventig jaar later, vier de het echtpaar in de Gortstraat zijn platina huwelijksfeest. vv. Adriaan Theune is het grootste deel neerde reddingsboot, uit om assisten- van zijn leven landarbeider geweest tie te verlenen. Er werd een lijn over gebracht en bij opkomend water is het jacht vlotgetrokken en naar Bres- kens gesleept. 'Schipper smeet zijn knecht te water Zaterdagmiddag ontstond aan boord van het bij de Middensluis te Terneu zen liggende sleepschip „Tito XV" twist tussen de Duitse schipper en een zijner knechts, eveneens van Duit se nationaliteit. De heetgebakerde schipper, die te voren zich aan de al cohol te goed had gedaan wierp zijn knecht overboord, doch deze kon zwemmende de wal bereiken. De Ter neuzense politie trad als bemidde laarster op, en daar bleek, dat de schipper en diens knecht wederkerig over elkaar niet erg best te spreken waren, werd overeengekomen dat de knecht in Dordrecht van de „Tito" zal verdwijnen. „STOORNIS" De geanimeerde afscheidsbijeen komst, welke Zaterdagmorgen in het gebouw van sociale zaken te Vlissin- gen werd gehouden ter gelegenheid van het vertrek van wathouder Van Oorschot, werd plotseling verstoord. Do telefoon rinkelde. Menigeen fronste even de wenk brauwen, een tikje onaangenaam ge troffen door dit hinderlijke telefoon tje, want de wethouder hield juist een toespraak en moest zijn rede onder breken om te kunnen gehoorzamen aan die moderne dwingeland: de tele foon. Het bleek evenwel een prettige boodschap! Want aan de andere zijde van de lijn bevond, zich een bruidje, dat met haar zo juist verworven bruidegom receptie hield in het Btrandhotel en derhalve verhinderd was om naar de afscheidsbijeenkomst van de wethou der te gaan. Hetgeen zij zo gaarne gedaan had, want tot 1 Augustus was z\j sinds de ramp als maatschappelijk werkster in dienst geweest van socia le zaken en juist nu, nu haar „baas" afscheid nam, stond z\j aan een nieuw begin'. De „baas" wilde haar gaarne ge lukwensen, zij wilde hem gaarne de hand ten afscheid reiken, maar he laas. het was niet mogelijk. Edoch: de telefoon bracht uitkomst en niemand onder de aanwezigen in het gebouw van sociale zaken had toon de situatie duidelijk werd bezwaar tegen deze stoornis! en verdiende in vroeger dagen vijf gulden per week. Later werd hij paar denknecht, daarna werkte hij tien jaai op de oude blikfabriek te Vlissingen. De eerste tijd van het huwelijk verschenen woonde de familie Theune te Veere, ourgerJtjke j maar weldra ging zij naar Middelburg. De woning van het echtpaai in de Vlissingsc Molenstraat werd door het oorlogsgeweld vernield. De oudjes zijn toen bij hun dochter in de Gortstraat ingetrokken. Van de tien kinderen, zijn er nog vier in leven, één zoon en drie dochters. Er zijn 6 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen. De gezondheid van het bruidspaar is goed en al komt opoe Theüne niet meer buiten, zij volgt nog met belang stelling het leven buiten de woiiing. Zeeuwse cadet zette zijn beste beentje voor Albert Meerholz uit Vlissingerr, zal zich in de toekomst niet meer laten verrassen door de elementaire theorie van de militaire vliegerij, want die heeft hij thans onder de knie. Dezer dagen is hij namelijk op „Lackland Air Force Base" te San Antonio in de staat Texas geslaagd voor het exa men. dat de afsluiting vormt van het eerste gedeelte van zijn opleiding tot vlieger in de Verenigde Staten, die in totaal veertien tot zestien maanden in beslag zal nemen. Gedurende de vol gende periode van zijn training zal hij zich in de lucht moeten bedienen van de theoretische ervaring, die hij op de grond heeft opgedaan. Meerholz. die op 7 September 1927 is geboren en dus binnenkort zijn 26ste verjaardag zal vieren, is op 4 Mei van dit jaar als reserve-sergeant in oplei ding vlieger bij de Nederlandse lucht strijdkrachten per vliegtuig naar de Verenigde Staten vertrokken om er. tezamen met een groot aantal collega's uit andere NATO-landen, in het kader van het programma voor wederzijdse militaire bijstand (M.D.A P.) tot vol waardig militair vlieger te worden opgeleid. Ellewoutsdijk weer automatisch bereikbaar MET INGANG VAN 14 SEPTEMBER De automatische telefooncentrale te Ellewoutsdijk, waarop ook Oudclande is aangesloten, zal niet zoals eerst ge meld, op 1 September, doch op 14 Sep tember weer in gebruik worden ge nomen. Bij de stormvloed van 1 Februari kwam het gebouw een meter onder water te staan, zodat de apparatuur door het zoute water werd aangetast. Ook de toestellen en kabels van ver schillende abonné's raakten onklaar Reeds in de eerste week na de ramp is de apparatuur gesloopt, waarna tij delijk een handburee) in het postkan toor werd geplaatst. Het binnenwerk van het gebouw en de apparatuur is geheel vernieuwd, terwijl ook de abon né's weer een toestel met kiesschljf terugkregen. Een en ander is nu prac- j tisc'n gereed, zodat over veertien da gen de oude toestand kan worden her- steld. want zij leest dagelijks de krant. Haar ogen zijn de laatste tijd wat achteruit gegaan en daarom kreeg zij een bril. Ze vindt dat instrument maar een las tig ding, want haar Walchers kapje maakt het dragen van de bril bijna onmogelijk. Opa Theune maakt, als het Weer het maar even toelaat, zijn dagelijkse wan deling naar de ..Buitenhof" achter het stadhuis, waar hij bekenden ontmoet. Hij kan niet veel meer lezen, roken doet hij niet meer sinds Jaren, maar een pruimpje op zijn tijd smaakt hem nog best. Zij hebben Zaterdag een goede dag gehad, opa en opoe Thepne. Zij wer den verwend met bloemen, fruit, ge bak, en ontelbare gelukwensen van vrienden en kennissen. V.P.R.O.-afdeling Middelburg opent winterseizoen De V.P.R.O.-afdeling Middelburg zal op Vrijdag 25 September a.s. ter opening van het winterseizoen ln de Schouwburg een V.P.R.O.-avond or ganiseren, waarby een aantrekkelijk programma zal worden uitgevoerd. Als spreker zal btj deze gelegenheid optreden dr. H. Faber uit Wassenaar. Het is de bedoeling een gedeelte van de avond in een kruis-uitzending, nl. Middelburg-Dordrecht-Sneek-Deven- venter de aether in te sturen. Stuurman Steven vertelt: ,Ja, die slangenbezweerder hadden wij aan boord. Ik had de tndiër overgehaald een voorstelling te geven op het promenadedek Het zat stampvol passagiers, toen op hel eerste monotone (luiten een vervaarlijke cobra uit de mand gleed. Ademloos keken we toe. De dames griezelden. Opeens springi me daar het ras-pekineesje van een welgestelde dame keffend op de slang toe. Consternatie! Sissend schiet het gruwelijke dier op het hondje af, dat achteruitstuift. Zonder me te bedenken duik ik tussen de passagiers naar de cobra en grijp hem vlak achter de kop vast. Bén moment kijk ik in de afschuwelijke, met gifttanden bezette muil. Toen nam de Indiër, eindelijk zelf van de schrik bekomen, het serpent van me over. „Stuurman", kwam de dame een minuut later trillend naar me loe, haar lievelingetje onder de arm ge klemd, „hoe moet ik u danken. Neem deze zilveren sigarettenkoker!" „Geen sprake van, mevrouw," a woordde ik, „als Sterling-roker gebruik ik zoiets niet. Ik draai een Sterling, als u 't goed vindt. Zo n lekkere, milde Virginia-shag heb je nodig om je zelf te blijven. Vandaar, dat Ik stéi op STERLING! Droogmaking Waterschap Schouwen (Slot van pag. 1) maar eventjes 60 ton. Deze enorme installaties, die dienst gedaan heb ben bij de droogmaking van de Wie- ringernieerpolder na de oorlog, wor den opgesteld door Werkspoor. Dit werk is niet eenvoudig, want er moet b.v. voor beide pompen geheid wor den, er komen voorts betonnen blok ken en stalen damwanden. terwijl bo vendien het verkeer over de Lange Dijk naar de Westhoek en terug om gelegd moet worden. Dank zij de bemiddeling van de Commissaris der Koningin beeft men daarvoor de medewerking gekregen van het Korps pontonniers, die thans bezig zijn over het buitenbeloop van de dijk een baileybrug aan te leggen ter lengte van 110 meter, waarover hét Verkeer kan worden gelegd. BURGHSLUIS EN FLAAUWERS Bij BurghBluis komen op de dijk 12 pompen, elk met een capaciteit van 50 m3 per minuut, terwijl bij de Flaauwers er 14 worden opgesteld, eveneens van 50 m3 per minuut. Deze Flaauwerspompen zullen een plaats krygen op oude boten, die Vóór de dichting vari de Schelphoek de pol der werden ingevaren. Op 2 boten ko men er 4, op de andere 2 schuiten, 3 pompen. Het midden Van Schouwen is ech ter het laagst, zodat men kan ver wachten dat daar het Water het langst zal biyveh. Zodra nu de hoge delen van de pöldèr droog zijn, zul len er enkele pompen, b.v. die Van Burghsluis, worden verplaatst naar de lagere delen. BRANDSTOF I Niet alleen de voorbereiding van deze enorme bemaling kost heel wat hoofdbrekens, ook de aanvoer van de brandstof eist het nodige werk. Het is te begrijpen, dat deze 32 installa ties talloze litertjes benzine en .qlie nodig hebben. Bij Burghsluis bijvöor- beelCKts per etmaal 4000 liter benzine nódig' en bij Den Osse 3000 liter die- elolie. De provinciale Waterstaat heeft echter de medewerking verkre- gèn van enkele grote benzine- en olie firma's, die allen hulp en medewer king toezegden by de aanvoer, van de brandstoffen. Voor de installatie van dé pompen zijn voorts kilometers bui zén nodig in diverse doorsneden. Als nu binnenkort het, sein wordt gegeven, dan kan er per etmaal bij na 0V2 millioen kubieke meter water uit de polder Schouwen worden ge haaldEn dat is alle inspanning en kosten ten volle waard. DUIVELAND. Naast de polder 8chouwen heeft oók 'het waterschap Ooster en Sir- jansland de aandacht van de pro vinciale waterstaat. In het Noorden van dit waterschap staat er 1 en in het Zuiden staan er 2, eik met een capaciteit Van 50 m3. Ook de Sluis by Viane werkt, zodat het Waterpeil gedurig zakt. Tot de Rampaartse dyk staat de Ryksweg droog, maar in verband met de slech te situatie Van deze Rampaartse dijk wordt het waterschap niet geheel drooggemalen, teneinde een eenzijdi ge Waterdruk te Vermijden. VIERBANNEN. Zodra de ringdam by Ouwerkerk gesloten is kan ook mét de droogma king van de Vierbannen polder wor den begonnen. Aan de Noordkant ko men twee pompen, een van 400 m3 per minuut en een van 100 m3 per minuut, terwijl het Stevênsiuis-ge- maal als hevel gebruikt wordt. Aan de Zuidkant zullen acht pompen van 50 m3 per minuut het droogmakings- werk aanvangen, waardoor de gehe le Vier-Bannenpolder in ongeveer 42 dagen droog kan vallen. Maar eerst moet het gat by Ouwerkerk gesloten worden Ir. Hofwegen benoemd lot hoofdingenieur Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben per 1 Januari 1954 benoemd tot hoofdingenieur van de Provinciale Waterstaat van Zeeland ir. J. A. Hof wegen, districtsingenieur te Terneu zen. Vele hartelijke toespraken Onder grote belangstelling nam dokter K." Pels uit Terneuzen Zater dag te Oostburg afscheid als school arts voor Wnst-Zceuwsch Vlaande ren. Er was daartoe een bijeenkomst belegd in de R. K. lagere school op initiatief van de drie schoolhoofden van de Oostburgse lagere scholen, de heren A. D. E. Laurét, H. H. de Lo- zanhe en J. B. Fondse. Onder de talrijke aanwezigen be vonden zich de burgemeesters van Cadzand; Zuidzande, Oostburg. Wa- terland6kerkje, Sluis, Biervliet eh Hoek. de inspecteur van het lager onderwys, de heer A. A. Leenhouts uit Middelburg, de opvolger van dok ter Pels, dokter Timmer, deken Lie- vergoed, mr. P. van Meerwijk, kan tonrechter e.a. De eerste sprekér was de heer A. Hoöihorst, rector van het Koningin Wilhèlmina Lyceum, die het woord voerde namens het huldigingscomité De heer Hoolliorst wees er op. dat dokter Pels én als kinderarts én als psycholoog baanbrekend werk heeft verricht en dat hij de aanvankelijke tegenstand en afwyzende houding van velen had overWortnen. Hij dankte de scheidende arts voor diens arbeid in het belang van het West-Zeéuwsch Vlaamse kind. De heer P. F. van Hootegem bur gemeester vari Sluis sprak namens de Vereniging van Burgemeesters en Secretarissen on bood een schilderij aan. Burgemeester mr. K. Hoekzema van Oostburg bracht in herinnering het grote aandeel, dat dokter Pels had in de oprichting van de Schoolartsen- dienst. Deken Lievegoed Pv.H.A.-Staten- en raadsleden bijeen REDE OUD-MINISTER Mr. J. IN 'T VELD Onder leiding van de gewestelyk voorzitter van ae P. v. d. A., de heer M. J. van Poelje Uit Vlissingen, werd Zaterdag in „de Prins van Oranje" te Goes een goed bezochte byeenkomst gehouden van P. v. d. A.-leden van Provinciale Staten, gemeenteraden, alsmede van aangesloten burgemees ters en gemeentesecretarissen. Des morgens sprak het lid van Ged. Staten de heer C. Hamellnk over do verhouding tussen provincie en gemeenten, welke hij nader belichtte aan de hand van Grondwet en Ge meentewet. In de middagbyeenkomst sprak oud-minister, mr. J. in 't Veld over „Het gemeentelyk urgentieprogram". Inleider ging in een goed gedocu menteerd betoog de vele mogeiykhe- den na. welke er bestaan op het ter rein van een progressieve «remeente- politiek. Op beide inleidingen volgde een ge animeerde gedachtènwisseling. Duitse radioreporter komt naar Kruiningen Op Vrydag a.s. zal een reporter van de Frankfurter Rundfunk ver- moedeiyk een bezoek brengen aan Kruiningen om van daar uit, ln de serie uitzendingen „Holland und das Meer", een radioreportage voor de Duitse scholen te verzorgen. Deze re portage, Waarvoor de Duitse gast een radiowagen van de Nederlandse Ra dio Unie ter beschikking krygt, zal getiteld zijn „Holland en het water als vy'and". Getracht zal worden o.m. gesprekken met waterstaatsmensen en burgers over de recente gebeurte nissen by Kruiningen uit te zenden. De Frankfurter-radio zal ook een uit zending van een half uur wijden aan het onderwerp „Holland on het water als vriend", waarby zal worden ge sproken over scheepvaart, vissery, watersport e.d. Advertentie Aangezien de aflossing van Kofea-vrijwllUgers, die een jaar in Korea hebben gediend, voorshands nog regelmatig moet plaats vinden, be staat by het nog gelegenheid tot dienstneming. Leeftydsgrenzen van 19 tot 30 jaar (voor onderofficieren tot 35 jaar). Ook zy, die nimmer in militaire dienst zyn geweest, ko men voor uitzending in aanmerking. Reeds afgewezen candidaten komen niet in aanmerking. Aanmelding dient mondeling of schrifte- ïyk te geschieden by het Aanmeldingsbu reau Korea, Nieuwe Frederikkazerne, Van Alkemadelaan, geh. E 5, kamer 9a, 's-Gravenhage, Tel. 185070, toestel 1589. Verzoeke mij de brochure „Mannen van Stavast" te sturen: PLAATS: Aanvraag richten tot Aanmeldings bureau Korea, Van Alkemadelaan, 's-Gravenhage. Kennr. ZZ 49 ouders en wees op het minzaam en liefdevol optreden van de scheidende arts tegenover de kinderen. De heer A. A. Leenhouts inspecteur van het lager onderwijs, roemde de uitsteken de samenwerking tussen dokter Pels en zyn vrouw en noemde hen „een onverwoestbaar duo". De heer W. Robyn, voorzitter van de Nederlandse Onderwyzers Vereniging in West Zeeuwsch Vlaanderen sprak namens de Onderwijzers bij het Openbaar on-*- derwijs en namens de Oudercommis sies der Openbare Scholen. Hij bood mevrouw Pels een bloemenmand aan. De heer D. Geuze, namens de School besturen van de Christelijke Scholen sprekende, wees speciaal op gemoeds bezwaren, die in de aanvang tegen het Werk van een schoolarts in deze kringen had bestaan. Zij waren ech ter overwonnen en men was bijzonder tevreden over het werk Van de arts. Ten slotte sprak de heer H. H. de Lozanne, onder wiens leiding de bij eenkomst stond, enkele woorden tot de nieuwe schoolarts, dokter Timmer. Hij hoopte op dezelfde hartelijke sa menwerking als met diens voorgan ger het geval was geweest. Dokter Pels dankte tenslotte allen, die het hem mogelijk hadden gemaakt om op zo'n prettige wijze in Zeeuwsch Vlaanderen te werken. „Wilhèlmina" Colijnsplaat hield festival In October 1953 is het 55 jaar ge leden, dat het muziekcorps „Wilhèl mina" te Colynsplaat werd opgericht. Ter viering van dit komende jubileum werd Zaterdag een festival georgani seerd, mogelyk gemaakt door bijdra gen van de burgerij. In café Dorps- zicht was er een ontvangst door het gemeentebestuur van de genodigden. Waarbij 9,ril, het woord gevoerd werd door burgemeester A. A. Schuit. Hij wenste „Wilhèlmina" geluk met dit jubileum ert wees op het belang van een goed muziekcorps voor een ge meente. Spreker dankte het corps voor de wijze, waarop het bij bijzonde re gelëgenhedep steeds voor de mu zikale opluistêrihg zofgt. Nadat er verversingen waren aangeboden voerden vele sprekers, afgevaardig den van de deelnemende verenigingen, het woord. De heer K. W. Everwyn, directeur van „Nut en Ontspanning" uit Zonnemaire sprak daarbij een per soonlijk woord, waarin hy dank bracht voor de gastvryheld. die hij tijdens de evacuatie van 1944 in Co lynsplaat had genoten. Gelukwensen namens de burgerij werden aangeboden door de voorzit ter van het organiserend comité, de heer P. G. van der Weéle. Namens de Zeeuwse Bond van harmonie- en fan farecorpsen sprak de heer J. C. Maas. Deze dankte tevens als voorzitter en directenur van „Wilhèlmina" voor de vele goede woorden, die aan t' adres van dit, corps waren gericht. Aan het festival werd deelgenomen door „Excelsior" te Kats, „Nut en Ontspanning" van Zonnemaire, „Ons Genoegen" van Kamperland en „Apollo" van Wissekerke. Ook „Ani ma to" uit Goes trad op. De heer Van der Weele ovetrhandigde by de offi ciële opening van het festival aan „Wilhèlmina een lauwertak. Aan de deelnemende verenigingen werd een herinnerings-medaille uitgereikt. Voor de concerten bestond, ondanks het slechte weer, een behoorlijke be langstelling, evenals voor de fakkel optocht, die 's avonds werd gehouden. De bloembewerkende behangersbijen Zou N. N. uit Vlissingen zo vrien delijk willen zijn my de bewerkte vi ooltjesblaadjes (bloem en blad) ge droogd toe te zenden? En wil hy (of zij) my naam en adres melden, zodat ik kan antwoorden op de interessan te mededelingen? MIDDELBURG Vandaag Electro: „Storm over Malak- ka'\ (14 j.), 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „Revuegirl vermoord". (18 j.), 8 uur; Gebouw Rijkswaterstaat, Koor kerkhof, afscheid lr. Th. Heyblom, 3 —5 uur. VLI8SINGEN. Vandaag Alhambra: „Slavenschip". (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: „Het Zevende Kruis", (14 j.), 8 uur; Cosy Corner: Duo Abelsvan Eek, 36 en 811.30 uur. GOES Vandaag Grand: ..Abbot en Costello maken schoon schip", (a.l.), 8 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen ln de kunst". 10—18 uur. GROEDE. Vandaag: Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst. 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2