KAPPIE en het geheim van Swarte Daen ER MOET MEER BOUWVOLUME VERLEEND WORDEN WALCHEREN NIEUWS uit de kekken BADSEIZOEN IN KOUDEKERKE MET STRANDFEEST BESLOTEN VRUDAG 28 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEVWSECORANT 5 GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Onvoldoende voorzorgs maatregelen In de Woensdagavond gehouden raadsvergadering te Zierikzee is uitvoerig gesproken over allerlei bouwkwesties, waarby wel in het bij zonder naar voren kwam in welk een moeilijke, situatie men thans ver keert. De voorzitter deelde in dit ver band nog mede, dat Maandag een be spreking zal worden gevoerd met Ged. Staten over het verkrijgen van meer bouwvolume. De raau sprak naar aanleiding hiervan als zijn me ning uit, dat de verantwoordelijk heid niet langer gedragen kan wor den wanneer er geen 150 woningen per jaar gebouwd mogen worden. Het is absurd wanneer aan de ge meente tien woningen voor drie jaar worden toegewezen. Zo gaan de moei lijkheden zich steeds meer opstape len. GEEN KERMIS. Een voorstel van B. en W. om dit jaar in verband met de omstandig heden geen kermis te houden, werd met alg. stemmen aanvaard. De heer P. D. Verstrate stelde daarbij ech ter nadrukkelijk op de voorgrond, dat dan ook "een vergunningen voor bals e.d. in die week gegeven mogen worden. De voorzitter, wethouder R. Ger ritsen, sprak zijn teleurstelling uit over het feit, dat nog geen onderdak was gevonden voor de leden van de Amsterdamse politlekapel. Slechts 20 personen hebben zich bereid ver klaard gastvrijheid te verlenen en dat na al hetgeen Amsterdam voor Zierikzee gedaan heeft. De heren J. G. L. Simmers, J. Steutel en P. D. Verstrate namen op zich deze zaak alsnog in orde te brengen. RONDVRAAG. Bij de rondvraag wees de heer Simmers op de gevaarlijke toestand bij de Nieuwe Bogerdstraat en de Hoofdpoortstraat. De kistdammen zijn hier voor een deel weggebroken en bij hoog water kan de stad weer onder lopen. Van onze adverteerders. Harthoorns schoenhandel vernieuwd heropend. Gistermorgen werd in de Lange Noordstraat te Middelburg de geheel gemoderniseerde schoenhandel van de heer P. J. J. Harthoorn, welke reeds Woensdagmiddag in aanwezig heid van vele vrienden en bekenden officieel was ingebruikgenomen, voor het publiek opengesteld. De heer Harthoorn nam de zaak enige tijd geleden over, maar zag zich toen genoodzaakt het interieur ingrijpend te laten wijzigen omdat de inrich ting niet meer aan, de. eisen voldeed. De zaak, die gisteren met een bloe- menschat, geschonken door handels relaties en kennissen, overvloedig was versierd, maakt een zeer ver zorgde indruk. Door woekeren met de ruimte heeft de eigenaar thans alleen al in de winkel plaats voor het bergen van ruim 1500 paren schoenen gekregen. Een moderne en doelmatige verlichting stelt de be zoeker in staat op gemakkelijke wij ze een keuze uit de voorraad te ma ken. Ook de étalage, geheel uitge voerd in blank eikenhout, heeft een belangrijke verbetering ondergaan en is overzichtelijk gevuld met een uitgebreide collectie schoenen van allerlei maten en typen. Marktberichten VEILING GOES. 27 Aug. Exportveiling: Zigeunerin A 31,40--31.60; Idem BC 29,80—30,35; Idem C 28; Idem 1 grol' 29; Idem I 27—27,60; Idem II 18,50; Manks Codlin A 27,80; Idem BC 23,70—24.20; Idem I grof 25,40 —26,70; Idem'I 22,20—22,40; Idem II 15,30; James Grieve A 40,10—40.20: Idem BC 36,80—37,60; Idem I grof 37,60; Idem I 33; Idem II 21; Jacq Lebel I grof 1516; Idem f 12; Idem II 912; Codlin Keswick I 15; Idem II 10; Clapps Favourite A 33,20: Idem BC 23,20—28,60. Idem I grof 28.60; Idem I 27,60—27.90; Idem II 24— 24,30; Beurré d'Amanlis A 19; Idem B 18; Idem I grof 17; Idem I 17; Beurré de Mérode 1 grof 18: Bon Chrétien Williams A 38: Idem B 28—33; Idem BC 37; Idem I 30; Dubbele Princessebonen A I 3035; Idem A II 25,50: Idem afw 22,90. Verpakt fruit: Zigeunerin A 3337; Idem B 31—34; Idem C 30—32; James Grieve A 4647; Idem B 44; Manks Cod lin A 31; Perzikappel A 34; Idem B 33; Idem C 29; Clapps Favourite B 31. Gewone veiling: Zigeunerin keuken 18 —20; Idem fabr 8—12; Manks Codlin keuken 1719; Idem fabr. 812; James Grieve keuken 2327: Idem fabr. 15 19; Perzikappel keuken 2025; Idem fabr. 15; Clapps Favourite keuken 19— 23; Idem fabr. 14—17; Jutten keuken 28; Idem fabr. 12; Beurré d'Amanlis keuken 1214; Idem fabr. 8; Bon Chrétien Wil liams keuken 1517; Idem fabr. 1213; Bramen 73—75; Washington I 15; Idem grof 1519: Belle de Louvain 1 1320; Idem grof 15; Idem II 6: Reine Victoria I 18—28; Idem grof 15—17; Idem II 12 —18; Jefferson grof 18; Reine Claude d'Althan 1.9—24; Idem grof 1718; Dub bele Boere witte I 18—24; Idem grof 12 19; Idem II 16; Reine Claude Verte I 33—38. EIERVEILING MIDDELBURG. 27 Aug. Minimumprijs voor pluimvee houders f 2,73 per kg. VISMIJN VEERE. 27 Aug. Aangevoerd: 2446 kg. export, garnalen 1,402,25: 135 kg. handels-gar nalen 1,26; 48 kg. bot 3442; 168 kg. tong (middel) 79—2,41: 338 kg. rog 16—31; 3 kg. kreeft 8.01—9,0G; 2 kg. paling 1,41— 2,08; 18 leg, saröijn 16. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Overleden: Pietemella den Boer, 69 jr., Renesse, overleden te Apeldoorn; Theunis Kik, 81 jr., Bruinisse. De heer Verstrate wees eveneens op het ontbreken van enige voor zorgsmaatregelen. Zo zijn de klei- bakken byv. leeg. De heer Groenen dijk legde er de nadruk op, dat waakzaamheid geboden blyft. De voorzitter zeide met de politie te hebben afgesproken, dat met de fabricage commissie controle zal worden uitgeoefend. Namens de raadsleden sprak de heer Steutel zijn verontwaardiging uit over de houding van B. en W. toen onlangs een Engels gezelschap de stad bezocht. B. en W. gingen met de Engelsen naar ..Mondragon" en de raadsleden werden „behandeld als ledepoppen." Zij konden naar huis gaan. Wethouder mr. C. J. B. du Croo wees er op, dat alleen B. en W. door de Engelsen waren uitgenodigd. Centrale Ellewoutsdijk weer in gebruik Op 1 September a.s. zal de auto matische telefooncentrale te Elle woutsdijk, die door de overstro mingsramp werd uitgeschakeld, weer in gebruik worden genomen. Ook een kruisbek in Kortgene. De heer Heystek uit Kortgene meldt het vinden, reeds in Juni, van een dode kruisbek. Het dier was bij de buren tegen de ruiten gevlogen, werd in de tuin geplaatst, waar het de dag daarop dood werd gevonden. Z. Afscheed van wethouder Van Oorschot. Naar wjj vernemen, zal het perso neel van de gemeentelijke dienst van sociale zaken te Vlissingen, a.s. Za terdagmorgen afscheid nemen van wethouder L. P. van Oorschot, die, zoals bekend, niet terugkeert in de nieuwe gemeenteraad. In de raadsvergadering van heden middag zal de gemeenteraad afscheid van de wethouder nemen. Middelburg Zendingsofficier Leger des Heils naar Middelburg. Op Zaterdag 29 en Zondag 30 Augustus zal senior kapitein J. A. Lodder van het Leger des Heils, die, na zes jaar onder de zeelieden op Curagao te hebben gewerkt, momen teel zijn Europees verlof in Neder land doorbrengt, een bezoek brengen aan Middelburg. Zaterdagavond om 8 uur zal de kapitein in het gebouw van het Leger des Heils te Middel burg een lezing met lichtbeelden hou den over Curagao en Zondag zal de heer Lodder de leiding hebben van de samenkomsten in de zaal en in de openlucht. Bromfietsers tegen elkaar Op de Antwerpsestraatweg te Ber gen op Zoom kwamen twee bestuur ders van een bromfiets, de heren A. D. uit Middelburg en B. S. uit, Se- rooskerke met elkander in botsing. De aanrijding gebeurde toen D. op een gegeven moment een wielrijder wilde passeren en ook S. wilde voorbij gaan. Hierdoor kreeg D- van S. een duw naar rechts met het gevolg dat D. kwam te vallen en een hersenschud ding en enkele schaafwonden opliep. Op dokters advies moest hij een uur blijven liggen en kon daarna per auto naar zijn woonplaats worden ver voerd. De politie stelde een onder zoek in. Beentje gebroken In de Berkenlaan (Park. de Griffi oen) te Middelburg brak Donderdag morgen de 6-jarige Bim C. bij het spelen op een bakfiets een beentje. Het knaapje werd in het Gasthuis opgenomen. \/!issingen. 60 jaar getrouwd. Het echtpaar A. Polderman en A. H. PoldermanCammelot, Callen- felsstraat 16 te Vlissingen, vierde de zer dagen zijn 60-jarig huwelijksfeest. De echtelieden ondervonden op deze blijde dag zeer veel belangstelling van familie, vrienden en kennissen. Concert van St. Caecilia De harmonie „Sint Caecilia" te Vlis singen, die dit jaar 60 jaar bestond, geeft Zaterdagavond, half acht, onder leiding van haar directeur, de heer J. de Graaf, een concert in het Bel- lamypark. Met dit concert wil „Sint Caecilia" uitdrukking geven aan haar dankbaarheid voor de steun, welke zij in de moeilijke jaren na de be vrijding van de bevolking heeft on dervónden. Vooral het herstel van de instrumenten vergde grote sommen. „Sint Caecilia" staat nog steeds voor grote uitgaven en hoopt ook daarbij nog steun van de bevolking te mogen ondervinden. Na afloop van het concert wordt Zaterdagavond omstreeks half negen nog een taptoe uitgevoerd op het Beursplein, gevolgd door een korte muzikale rondgang. Jaarvergadering E.M.M. In hotel Kiviet te Vlissingen hield de Vlissingsevoetbalvereniging E.M. M. haar jaarvergadering onder lei ding van de heer P. Ventevogel, die in zijn openingswoord herinnerde aan het 25-jarig bestaan, dat bin nenkort zal worden gevierd. Uit de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester bleek, dat het afgelopen seizoen, orfdanks een uiterst zuinig beheer een vrij aanzienlijk nadelig saldo had opgeleverd. De recettes waren door het geringe bezoek zeer klein geweest. Het lédental bleef vrij wel hetzelfde. Bij de bestuursverkie zing werden de vier periodiek aftre dende heren A. Koppejan, J. Dom- musse, J. Luwema en J. Kloosterman herbenoemd. In de kascommissie werden gekozen P. van Belzen, J. Dommanschet en D. Smit. In de commissie Zaterdagvoetbal kwamen de heren Ed. v. d. Velde, P. van Bel zen, G. Elve, J. Schets en G. Heyman. In zijn slotwoord wekte de voorzitter de aanwezigen op de training fre quent te bezoeken. Demonstratie reddingsbrigade. Zaterdagmiddag om drie uur zal de Vlissingse Vrijwillige Brigade tot het redden van drenkelingen in de Koopmanshaven te Vlissingen enke le demonstraties geven. Niet alleen de normale reddingen zullen gede monstreerd worden, maar ook een redding bij duisternis, een redding met een roeiboot, het werken met de reddingshaak en de redding met de haspel. Vrouwenpolder Badgasten Vrouwenpolder hielden afscheidsavond. Als officieus besluit van het zo merseizoen organiseerden de geza menlijke badgasten te Vrouwenpolder Woensdag 1.1. een afscheidsavond, welke om 8 uur werd geopend met een lampionoptocht, waaraan door ongeveer 250 kinderen werd deelge nomen. Er waren o.m. voor het mooi ste geheel, verschillende prijzen be schikbaar gesteld en alle kinderen werden op verversingen onthaald. Na afloop van de optocht gaf het plaatselijke muziekgezelschap een concert op het terras van café-res taurant Duvekot. Onder grote be langstelling bracht de heer B. de Jonge uit M'burg tenslotte aan vankelijk op het terras en later In de zaal van het restaurant een programma van conference, liedjes en voordrachten dat, getuige de vele malen dat er hartelijk werd geap plaudisseerd, bijzonder op prijs werd gesteld. RAAD GRIJPSKERKE. Begroting '54 aangeboden. Onder voorzitterschap van burge meester H. U. Bouwman kwam d< raad van Grijpskerke in vergadering bijeen. Een verzoek van de Kath. Militaire Tehuizen om subsidie werd afgewezen evenals een verzoek van het bestuur van de Bond van mobi lisatie-invaliden te Drachten met vijf tegen twee stemmen. De gemeente zal zich garant stellen voor een eventueel tekort bij het komende be volkingsonderzoek. Een bezwaar schrift ontwerp-rooilijnverordening werd ongegrond verklaard en de rooi- lijnverordening voor de bebouwde kom der gemeente vastgesteld, even als de vergoeding voor het b.l.o. over 1952. Zoals in enkele andere Zeeuwse gemeenten reeds is geschied werd ook hier de gemeentebegroting 1954 aangeboden. Op de gewone dienst zijn de inkomsten en uitgaven 96.589,91 met een post onvoorzien van 1732.06. De kapïtaaldienst ver toont aan inkomsten een bedrag van 186.717,99 en aan uitgaven' 2032,61. Bij de rondvraag vroeg <Je heer J. A. Sanderse of er in verband met de plaatsing van een bliksemaf leider op de toren overleg is ge pleegd met de kerkvoogdij. Tenslotte richtte de voorzitter woorden van dank tot de scheidende raadsleden, de heren J. C. Cevaal en J. A. San derse. RAAD DOMBURG Wethouder P, Brand verlaat de raad De raad van de gemeente Dom burg kwam Donderdagavond in ver gadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester W. J. E. Crommelin. Op èen verzoek van de Bond van Mobilisatie Invaliden om subsidie werd afwijzend beschikt. Bij de rondvraag vroeg de heer L. Dour- leijn of spoedig tot de benoeming van een gemeente-geneesheer kon worden overgegaan. De voorzitter zei, dat spoed betracht zou woi-den. Op de vraag -an de heer W. Bos om een tweede brievenbus in de gemeen te te plaatsen, kon geen definitief antwoord gegeven worden. Aan de wens van de heer J. de Jager om de putten in de straten te verbeteren za! spoedig worden voldaan. Hierna richtte de voorzitter zich tot de raad en zei dankbaar te zijn voor het vele en belangrijke werk dat hij in de afgelopen zittingsperiode deed. In het bijzoader richtte hij zich tot de raadsleden de heren Joh. de Jager en P. Brand, die de raad ver laten. Vooral voor het werk van de heer Brand, die de afgelopen zittings- Eeriode tevens wethouder was, had rj veel waardering. Wethouder J. de Visser sprak eveneens waarderende woorden tot zijn scheidende callega. De heer Brand dankte tenslotte voor de uitgesproken woorden van waar dering. Nieuw- en St. Joosland Wethoudersverkiezing. In de vergadering, welke de raad van Nieuw- en St. Joosland Dinsdag avond om half acht houdt, zullen de wethouders gekozen worden. GEMEENTERAAD VEERE Muur op de kade van Veer el In beroep tegen besluit Ged. Staten De raad van de gemeente Veere kwam Donderdagavond onder voor zitterschap van burgemeester jhr. 1 F. den Beer Poortugael In vergade ring byeen. De voorzitter deelde me de, dat de Rykswaterstaat een plan bestudeert, om op de kade te Veere een muur te doen bouwen ln ver band met de beveiliging van de stad Veere by abnormale hoge tyen. De gedachten gaan uit naar een lage zomermuur en een hoge wintermuur. Op het hoogste deel der kade zal een muur van 40 cm. worden ge plaatst, die in de winter verhoogd kan worden tot 1.30 meter. Op het laagste gedeelte zal een zomermuur komen van 70 cm., die verhoogd kan worden ln de winter tot 1.70 meter. De Rijkswaterstaat en Monumenten zorg hadden gedacht, dat deze muur opgetrokken zou worden, waar mo menteel de bomen staan. Hierdoor behoudt men de breedte van de ry- weg en een behooriyke losplaats aan de haven. Het materiaal voor de af werking zal bestaan uit handvorm steen om de kade zo min mogeiyk te ontsieren. De heer J. Mol vroeg of alle raads leden een tekening van het plan kon worden toegezonden, hetgeen de voorzitter toezegde. Een verzoek van de Bond van Ne derlandse Mobilisatie Invaliden om subsidie werd afgewezen. Aan de vereniging voor byzonder lager on derwijs op Gereformeerde grondslag werden gelden beschikbaar gesteld voor de geleden rampschade aan het schoolgebouw. Aan de gemeente werkman en de -bode werd een gra tificatie toegekend voor hun bijzon dere ijver getoond tijdens de ramp. Het raadsbesluit van 3 Maart 1953 tot verpachten van de perce len wal aan de heer M. A. Hooge- deure werd ingetrokken Een voor stel van de heer J Mol om bij de Kroon in beroep te gaan tegen een besluit van G.S. inzake de bebou wing van een stuk grond, werd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. L)e heer A. van Nieuwenhuizen vroeg of de brief, die naar de Kroon wordt ge zonden, eerst ter inzage aan de raadsleden kan worden gesteld. Na de rondvraag sprak de voorzit ter de heer A. van Nieuwenhuizen toe, daar deze de raad gaat verlaten De burgemeester bedankte hem voor de prettige samenwerking en zeide o.m., dat net college van B. en W. hem node zag vertrekken. De heer van Nieuwenhuizen bedankte voor de welgemeende woorden en bracht naar voren, dat hq op 25-ja- rïge leeftijd reeds zitting in een der Zeeuwse gemeenteraden had en dat hij de raad nu gin- verlaten, omdat hij dacht, dat jongere krachten zijn plaats moesten innemen. Teleurstelling over verbod tot betreden van Vroon Het strandfeest dat, nadat het reeds tweemaal wegens slechte weersom standigheden moest worden uitgesteld. Woensdag bij Dishoek werd georga niseerd, tot besluit van het toeristen seizoen te Koudekerke. heeft even een minder prettige onderbreking gehad doordat de Waterleiding Maatschappij „Midden Zeeland" verbood het con cert, dat in het avondprogramma voor de volwassenen was opgenomen, op „Het Vroon" te houden. Er heerst momenteel in Koudekerke over dit plotselinge verbod men had reeds alles voor het concert in orde gebracht enige ontstemming, welke echter, blijkens de mededelin gen van bevoegde zijde, hoewel zeer begrypelijk, niet geheel gerechtvaar digd is. De situatie is namelijk zo. dat „Het Vroon", waarop voor de oorlog jaarlijks verschillende malen een feestje voor de badgasten werd geor ganiseerd, in 1946 door de W.M.Z. van de gemeente Koudekerke in erfpacht is overgenomen en tot waterwingebied is gemaakt. Hoewel de gemeente Kou dekerke op het ogenblik onderhande lingen voert om het terrein voor re creatie-gebied beschikbaar te krijgen, is de W.M.Z. volkomen gerechtigd, met het oog op verontreiniging, ieder de toegang tot „Het Vroon" te ont zeggen De organisatoren, die vermoe delijk met deze bijzonderheden niet op de hoogte waren, hadden zonder aan de W.M.Z. toestemming welke vermoedelyk toch zou zijn geweigerd Waar zijn onze schepen? Abbelcerk 30 te Rangoon verw. Averdijk 25 te New York. Blijdendijk 25, 310 m. ZO kp. Race. Bloemfontein 26 v, Teneriffe n. Sou thampton. Cory da 28 te Adelaide verw. Feiipes 27 te Pladjoe. Haulerwijlc 25 v. Dakar n. Engeland. Heemskerk 27 te Pt. Soedan. Indrapoera 26 v. Genua n. Rotterdam. Karimata 26 v. Tj. Priok n. Cheribon. Kota Agoeng 26 te Marseille. Macuba 26 v Aden n. Pt. Said. Malvina 26 v. Hongkong Miri. Maasdam 27 te New York. Maashaven 26 v. Belfüst n. Dakar. Meliskerk 27 te Antwerpen. Oranje 26 v. Colombo n. Suez. Ootmarsum 25. 850 m. O. Kp. Race. Papendrecht 26 te Augusta. Ruys 27 te Singapore. Soestdijk 27 te Rotterdam. Sirrah 28 250 m. W. v. Kp. West Point. Sunetta 26 v. Soerabaja n. Balik Papan. Térnate 26 v. Singapore n. Sorong. Veendam 26 810 m. NO Kp. Race naar Southampton. Ds. J. Sybrandy 80 jaar. Maandag 31 Augustus a.s. hoopt ds. J. Sybrandy, emeritus predikant van de Gereformeerde Kerk van Blija en thans wonende te Almelo zijn 80e verjaardag te vieren. Ds. Sybrandy werd 31 Augustus 1873 te Houwerzijl geboren. Nadat cand. Sybrandy in Augustus 1899 door de classis Zwolle was beroep baar gesteld in de Gereformeerde Kerken in Nederland verbond hij zich 6 Mei van het daaropvolgend jaar (1900) aan zijn eerste gemeen te, de Gereformeerde Kerk van Me- demblik. Daarna diende de jubilaris achteenvolgens nog de kerken van Krabberidqke 1904—1913; Niezijl 19131916 en die van Zuidlaren 19161920. Op 1 Mei 1944 werd hem na 44 volbrachte dienstjaren op 70- jarige leeftijd emeritaat verleend. LEZERS SCHRIJVEN. Waarom geen carillon concerten in Middelburg? Het valt vele Middelburgers op, dat terwijl in Veere en Vlissingen regel- matig goede carillonconcerten worden gegeven, in Middelburg alleen de stadsbeiaardier het klokkenspel be speelt. Weet u, mijnheer de redacteur, waarom in de Zeeuwse hoofdstad n beroemde beiaardiers optreden Of heeft, zoals het gerucht zegt, de Middelburgse beiaardier een monopo lie bedongen A. G., Middelburg. Naschrift der Redactie: Het Middel burgse klokkenspel voldoet nog steeds niet aan de eisen, die er aan gesteld mogen worden. De klokken hebben niet de juiste toonverhouding, evenmin trouwens als die ln Veere. Voorlopig blijft men dus de Middel burgse beiaardconcerten beschouwen als experimenten. Het is wel de be doeling, volgend jaar bekende beiaar. diers uit te nodigen. FINANCIËLE STEUN VOOR KERK IN ME U W-ZE E L AND Aan een verzoek van de Reformed Church (Geref. Kerk) te Auckland in Nieuw-Zeeland welke onlangs werd gesticht, om financiële steun, is in het gehele land gevolg gegeven. De eerste bijdrage welke door het landelyk comité werd ontvangen was afkomstig van e Geref. Kerk in Oostkapelle, in welke gemeente de stichter van de kerk in Auckland, ds. J. W. Deenik, vroeger als Geref. pre dikant heeft gestaan. OUD-VLISSENGS PREDIKANT NAAR NIEUW-ZEELAND v Ds. G. Smeenk, Geref. predikant te Almelo, tevoren in Vlissingen, is Dinsdag j.l. als geestelijk verzorger met het emigrantenschip „De Water man" naar Nieuw-Zeeland vertrokken Scheepvaartberichten. Te Vlissingen aangekomen 26 Aug.: Albisola van Antwerpen; Minerva van Rotterdam; Aragon van Dakar; Karmas van Gent; Paolo II van Antwerpen; Lea van Antwerpen. Van Vlissingen vertrokken 26 Aug,: Ella Feldtmann naar Kopenhagen; Jurgen naar Rostock; Kathe Ritscher naar Ko penhagen; Krautsand naar Londen; Thu- ringen naar Oostende; Albisola naar Ge nua; Minerva naar Genua; 27 Aug.: Ara gon naar Ebsjerg; Karmas naar Narvik. Te Vlissingen gepasseerd naar Antwer pen 26 Aug.: Oranjestad van Plymouth; Alphard van Buenos Aires; Julia-Mary van Rotterdam; Fratemite van Amster dam; Heron van Rotterdam; Kunlabori van Rotterdam; Metropole van Rotter dam; 27 Aug.: Leo van Rotterdam; Me liskerk van Bremen; Driebergen van Dordrecht; Alnatï van Buenos Aires naar Rotterdam. Te Vlissingen gepasseerd van Antwer pen 26 Aug.Flora naar Istanboel; Alioth naar Rotterdam; Delft naar Amsterdam; te vragen het terrein van een ver lichting voorzien en er ook een mu ziektent geplaatst. Toen dit echter bij de directie van de W.M.Z. bekend werd, volgde het gewraakte verbod. Hoe het echter ook zij, het strand feest is ondanks alles uitstekend ge slaagd De heer Kr. Wlelcmaker bood spontaan zijn schuur aan, zodat het concert toch kon doorgaan. Na dit muzikale evenement werd onder gro te belangstelling een aardig vuurwerk ontstoken, dat aan het slot in vurige letters de gasten een „tot volgend jaar" toewenste. Des middags waren op het strand kinderspelen gehouden, waarvoor eveneens veel animo bleek te bestaan. De organisatoren de plaatselijke verenigingen, de V.V.V. en de Oranje vereniging hadden gezorgd voor al lerlei wedstrijden, waaraan zowel door de kinderen van Koudekerke als door de spruiten van de badgasten geest driftig werd deelgenomen. Het mooie weer bracht ook tijdens de kinderspe len vele ouderen op de been. FILMS IN ZEELAND W. Somerset Maughams werk in levende beelden. Een geestige schets, een vinnige ty pering van een onaangenaam mens en een ontroerende liefdesgeschiedenis, drie werken van de wereld-vermaar de W. Somerset Maugham, leverden de stof voor de film „Trio", welke op het filmfestival van Venetië de zilve ren lauwerkrans'van David O'Selznick verwierf. Electro te Middelburg bracht „Trio" gisteravond in de serie specia le Donderdagvoorstellingen en deèd daarmee een ongetwijfeld gewaardeer de concessie aan de wensen van het publiek. Want ..Trio" is veelzijdig, men vindt er naast droefheid vrolijk heid, naast romantiek nuchtere zake lijkheid in en de meest overtuigde scepticus op filmgebied zal In deze rolprent iets van zijn gading vinden. „Alhambra" te Vlissingen had voor gisteravond als „Donderdagfilm" uit gekozen „Operatie Cicero", de verfil ming van een episode uit het leven van de best betaalde spion ter we reld. Onnodig te zeggen, dat het spel van James Mason als Cicero ook in deze film van begin tot einde de aan dacht gevangen houdt. Cicero ver kocht de plaats van de invasie aan Duitsland, maar de kapitalen aan bankbiljetten die hij meenam bij zijn uitwijken naar Zuïd-Amerika, blijken uit waardeloze vervalsingen te be staan. Anna, (Danielle Darrieux) be antwoord elke listige zet van Cicero met een nog geraffineerder tegenzet, maar weet na haar vlucht van de monster-spion evenmin het geluk te vinden. Amsterdamse Beurs Bank van Ned. Gem. 4% 107 107% Nederland 1951 (3%) 102% Nederland 1947 (3%) 3 98% 98% Nederland 1937 3 96% 96% Doljarlening 1947 3 pet. 95% 96 Investeringscertificaten 3 90 99% Nederland 1962-64 z.b. 3 100 99% Nederland N.W3. 2% 79% 79% Ned. Indië 1937 A 3 97% 97% Grootboek 1946 3 98 97% Nat. Handelsbank U9% 118 Ned. Handelmij. 159% 159% A.K.U. 170% 169% Bergh's en Jurgens 275% Calvé-Delft 129% 129 Kon. Ned. Hoogovens 180 178% Unilever 192% 193% Ned. Kabelfabriek 223% 223 Philips 174 175 W i 1 ton-Feij enoord 183% 181 Kon. Petroleum Mij. 325% 324 Amsterdam Rubber 93% 93% Holland Amerika Lijn 135% 135% Kon. Paketvaart 121 120% Rotterdamse Lloyd 126% L26 Ned. Scheepvaart Unie 129% 129% Stv. Mij. Nederland 136% 136% H.V.A. 107% 10674 Deli-Batavia MJj. 157% 157% Deli Mij 98% Baltimore-Ohio 23 b. New York Central 23% 23% Pennsylvania 20% 20% Anaconda 33% 33% Bethlehem Steel 49% 49 General Motors 57% 57% Intern Nickel 39% 39% Kennecott 64% 4G Republic Steel 45 U.S. Steel 37 38% North American Cy. 19% 19% Midcontinental 60% 60% Shell Union 73 72% Tide Water 22% 21% AMSTERDAMSE WISSELMARKT. Londen contant 10.58—10.59: New York contant 3.79%—3.79%; Parijs contant 1.0340 —1.0860; Brussel contant 7.54%—'7.55%; Frankfurt contant 90.40—90.50: ZÜrich contant 86.8986.99: Stockholm contant 73.17—73.27; Kopenhagen contaijt 54.67— 54.77. 57. „Doof die lont!" riep Kappie. .je gaat toch geen mis opblazen, waarin nog mensen zitten?" „Dat is waar ook", zei Jeroen, ,,lk moet de jongens daarbin nen nog waarschuwen 1" In plaats van de lont te doven sette hij de handen aan de mond en brulde: „Ahoyi Tullie daarbinnenI Spring raar buiten, het huis gaal de lucht in 11" Gelukkig bleken de zeerovers vlug van begrip te zijn en snei te kunnen reageren. Nau welijks waren de echo's van Jeroen's geroep weggestor ven. of aan alle kanten, door ramen en door gaten, die zij juist in de muur hadden gehakt, sprongen de mannen naar buiten. Het was geen ogenblik te vroeg, want juist verdween het knetterende vlammetje in de holte, waar hei kruit was geborgendonder op of om e zien stormden allen de leuvel af. tot een dreunen de slag hen ter aarde wierp. Toen zij zich weer oprichtten, was van het huis niets anders dan een puinhoop over; een zwarte rookwolk dreef lang- zaam met de wind mee „Dat was op het nippertjei" merkte de Zeewolf grimmig op. Hij liep langzaam op Jeroen toe ensloeg hem vriendschappelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 5