z LEZERS SCHRIJVEN ZIERIKZEE SCHAFT TWEE ALARMINSTALLATIES AAN WALCHEREN '•^'VIRIGLEY MARKTBERICHTEN JIMMY BROWJN en de oranjehemden DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1953 PROV l N C 1 ALE ZEEUWSE COURAN7 5 GEMEENTERAAD ZIERIKZEE Brugklasse ingesteld aan Lyceum Gisteravond kwam de raad van Zierikzee onder voorzitterschap van wethouder R. Gerritsen in een lang durige openbare zitting bijeen. Na enige discussie werd besloten een cre- diet van tweemaal 175 te verlenen voor de plaatsing van twee alarm installaties, resp. bij de Haven en aan de Nooddam. volgens een vinding van de heer M. A. D. v. d. Berge Door het hoofd Bescherming Bevol king, de heer M. Haverhoek, is een regeling ontworpen, volgens welke in geval van nood de mensen in bedreig de stadsdelen snel kunnen worden ge holpen. Politie was sneller dan bromfietsdief Dinsdagavond omstreeks elf uur werd ten nadele van zekere B. uit Middelburg, aan de Singelstraat te Goes een onbeheerd staande brom fiets gestolen. De eigenaar deed di rect mededeling van zjjn onaangena me ontdekking, waarop de Goesse politie onmiddellijk haar collega's in omliggende gemeenten alarmeerde. Door dit snel optreden gelukte het de rijkspolitie te Krabbenoyke korte tijd later een 25- j. Zeeuwsch-Vlammg zekere S., aan te houden, die met de bromfiets in de richting Brabant tufte. De Goesse politie heeft man en bromfiets uit Krabbendijke afge haald. In afwachting van de beslis sing der justitie is S. thans op het bu reau te Goes in verzekerde bewaring gesteld. Secretariaat Stichting van de Landbouw Aan de heer P. de Kam is op zijn verzoek ontslag verleend als secreta ris van de Stichting voor de Land bouw in Zeeland. Het bestuur heeft met ingang van 1 September a.s. tot waarnemend secretaris benoemd de heer mr. J. F. G. Schlingemann te Goes. Examens Te Middelburg slaagden voor de examens: Moderne sierkunst de da mes J. Lamput uit Biggelcerke en E. Vader uit Koudekerke; costumière mei. T. de Kayser uit Vlissingen. voor het examen costumière van de Modevakschool „ENSAID" slaagden de dames K. Sarneel, B. Vader en mevrouw de Noyer. Voor het examen coupeuse slaagden de dames G. de Smit en A. Volkert, allen uit Souburg Het diploma Moderne Bedrijfsadmi nistratie van de Nederlandse Asso ciatie werd behaald door de heer J. P. Snoek uit Goes. Aanbesteding uitbreiding Telefoongebouw Terneuzen. Namens de Rijksgebouwendienst in Den Haag werd aanbesteed het uit breiden van het telefoongebouw te Terneuzen. Ingeschreven werd als volgt: J. H. Rijnberg, Terneuzen 170.000; J. Kolyn, Terneuzen, 173.250; gebr. Krieckaert, Hengst dijk 179.000; gebr. de Bonth, Nieuw Kuyk, 182.859; H. A. Pellikaan, Til burg, 183.400; Bouwmy. Korteweg, Breda, 183.900; P. F. Voet, Klooster- zande, 185.189; fa. Cerleijn en De Haan, Apeldoorn, 186.800; gebr. v. d. Poel, Terneuzen, 188.900; P. F. de Waal, Hontenisse, 190.000; J. v. d. Bent, Terneuzen, 195.000; J. F. v. d. Veen, Terneuzen, 197.000; P. v: d. Schoot, Tilburg, 199.000; C. A. Berkel, Tilburg, 199.500. De gun ning werd aangehouden. Ook het voorstel tot het instellen van een zg. brugklasse aan het ge meentelijk lyceum werd aanvaard. Met de leiding van deze klasse werd belast de heer A. Brand, hoofd van school B. De scholen A. en B., die bei de aan de Nieuwe Bogerdstraat zijn ondergebracht, zullen nu onder lei ding van de heer G. H. Breedveld worden gecombineerd. De brugklasse zal 1 September in werking moeten treden, hoewel de machtiging van G. S. nog niet werd ontvangen. Besloten werd, dat de gemeente ais lid zal toetreden tot de stichting „Nieuw Schouwen-Duiveland" tegen een contributie van J 100 per jaar. B. en W. werden gemachtigd aan de arrondissementsrechhtbank te Middelburg te verzoeken deskundi gen te benoemen voor de onteigening van de Dercelen, welke in het indus trieterrein aan de Engelse Kade ge legen zijn. Reeds eerder werd beslo ten deze te verkopen aan de N.V. Koninklijke „Zeelandia". Marinepersoneel voor herhalingsoefening naar Zeeland. Vlissingers krijgen inkwartiering. Zoals reeds is gemeld zal binnen kort een aantal dienstplichtigen van de Koninklijke Marine voor een her halingsoefening van ten hoogste ne- fen dagen worden opgeroepen. Het etreft nier ca. 150 manschappen, die gedurende hun diensttijd o.a. een spe ciale opleiding voor de mijnen-uit- kijkdienst hebben gehad. De betrokkenen zijn reeds gewaar schuwd. Zij zullen op 28 en 29 Sep tember opkomen in net marine op komstcentrum te Voorschoten en vandaar voor het houden van hun herhalingsoefening naar Zeeland ver trekken. Hun opkomst valt in de tijd, dat de Navo-vlootoefening „Ma rmer" wordt gehouden. Het ligt in de bedoeling hieruit nut te trekken voor het oefenprogramma. Naar wjj voorts vernamen ls in Vlissingen van gemeentewege reeds aan een aantal ingezetenen aange zegd, dat zrj tegen het einde van September rekening moeten houden met de mogelijkheid van inkwartie ring. Middelburg Vandalen opereren ook op de Blauwe Dijk. Naar aanleiding van het bericht „Vandalisme in Middelburg" ln oua blad van Woensdag 26 Augustus, dat een klacht inhield van de firma van Benthem Jutting te Middel burg over het wegnemen en vernie len van in bloembakken voor de éta lages gepootte planten, deelt 'n bewo ner van de Middelburgse Blauwe Dijk ons mede, dat ook hier regelmatig vandalen op ergerlijke wijze huishou den onder de bloemen, welke in de bloembakken vóór de woningen groeien. Vele bewoners van deze buurt hebben reeds lang de moed op gegeven en er van afgezien de bak ken van een beplanting te voorzien, omdat telkens opnieuw de planten bleken te verdwijnen als sneeuw voor de zon. De enkele bloemenliefhiebbers die tot nu toe hebben volgehouden komen, telkens wanneer de beplan ting zich juist weer begint te her stellen, tot de ontdekking, dat de vernielers opnieuw aan het werk zijn geweest. Vele planten worden ver moedelijk in de avonduren met wortel en tak uit de aarde getrok ken om enkele meters verder achte loos op de straat te worden gewor pen. De wel eens geopperde mogelijk heid, dat minder eerlijke bloemen vrienden zich de planten voor eigen gebruik zouden toeëigenen wordt hierdoor dus geheel uitgesloten. Ook de bewoners van de Blauwe Dijk ho pen van harte, dat zo spoedig moge lijk maatregelen zullen worden ge troffen om aan deze onberedeneerde vernielzucht paal en perk te stellen. Optreden van telepaath Cordoni In Middelburg gaf professor Cor doni gisteravond in het Electro-the ater een voorstelling, waarvoor veel belangstelling bestond. Voor een ge heel gevulde zaal toonde de bekende telepaath verrassende staaltjes van zijn kunnen, dat inderdaad aan het ongelofelijke scheen te grenzen. Cor doni begon met telepathie op vrolijke wijze het vrij uitgebreide programma. Verschillende dames en heren wer den in het zonnetje gezet, hetgeen echter de stemming alleen maar ten ■goede kwam. Na een korte uitleg vervolgde prof. Cordoni zijn optreden met hypnose- en magnetismeproeven op kippen en konijnen. Hij slaagde er zowaar in een kip een sigaret te laten roken, twee kippen tegelijk on der hypnose te brengen en tenslotte om een konijn in een toestand van volledige katalepsie te brengen. De laatste proeven voor de pauze waren gewijd aan het gedachtenlezen en het De nieuwe Seisbuitenbrug. Reeds enkele weken is men bezig met de voorbereidende werkzaamhe den voor het leggen van een nieuwe brug op ongeveer 30 meter afstand van de bestaande. Over de noodzake lijkheid van een nieuwe brug kan men als leek niet oordelen, doch wat betreft de ligging vraagt menigeen zich af of dit met het oog op het ver keer verstandig is. Enige tijd gele den waa er sprake om twee panden te slopen ten einde de gevaarlijke bocht SeisstraatSeisplein te laten verdwijnen. Zodoende kreeg men één rechte lijn van de Vlasmarkt af tot de Selsweg over de bestaande brug. Ieder kan dat controleren. De nieuwe weg uit Klein Vlaanderen sloot er prachtig op aan. Nu behoudt men de gevaarlijke bocht SeispleinSeis straat Als men zo eens naar het werk staat te kijken en men beluistert de gesprekken van andere toeschou wers, dan hoort men hetzelfde ge luid, en niet alleen van outsiders, maar ook van deskundigen. Wellicht is één of ander deskundige bereid de burgerij over deze materie nader in te lichten. Nu ik toch over bruggen bezig ben, geloof ik dat, als er één brug in onze stad om verbreding vraagt, het wel de Langeviele bin- nenbrug ïs, daarover zal ieder het wel eens zijn. Een oud-Middelburger. Nolledijk als boulevard. Een enkele opmerking moge ons van het hart. Nog steeds moet het uiterlijk van 'een stad haar grootste attractie vormen. Dit is blijvend en moet de concurrentie met andere plaatsen kunnen doorstaan. Onge twijfeld zijn de Boulevards het groot ste bezit van Vlissingen. De Nolledijk wordt thans verbeterd en versterkt. (Kon de vijver er vlak achter dan ook niet beter weg?) Het ware zeer te wensen, dat ook deze dijk als bij zondere wandelplaats met de zeer dicht passerende scheepvaart op ruime wijze bij het boulevard-com plex kon worden getrokken, zo niet onmiddellijk dan wellicht stapsge wijze. In tegenstelling met de nieuw bouw achter deze dijk, zijn er helaas ook plaatsen, waar er te veel een vormigheid ontstaat; zo byv. einde Koudekerkseweg, Grote Markt (on danks de stijlvolle school) en andere plaatsen. Deze eenvormigheid maakt, dat er op sommige plaatsen met min. der fantasie en afwisseling en dus minder mooi gebouwd wordt dan el ders, waar men toch ook met de moeilijkheden van deze tijd te kam pen heeft. En staat het er eenmaal, dan moet men het er weer jaren mee doen. VUSSINGER. (Naschrift redactie; de vijver ach ter de Nolledijk is niet zo eenvoudig te „verwijderen". Dit is nl. een zeer diepe kreek). S»6 beschrijven van voorwerpen, welke de hypnotiseur alleen maar van een afstand kon „aftasten". Na de pauze bracht prof. Cordoni zijn toeschou wers van de ene verbazing in de an dere door het oplossen van een fic tieve moord op de wijze waarop een para-psycholoog de politie hulp ver leent Dij het ophelderen van moordza ken, en door het behandelen van fo to's. waarbij vele interessante bijzon derheden aan het licht werden ge bracht. Paard op hol Woensdagmiddag geraakte op de Markt te Middelburg een voor een wagen gespannen paard op hol, ver moedelijk doordat het schrok van een losgeslagen lemoen. De voerman, die bezig was ledige groentekisten te vervoeren, slaagde er niet in het dier te remmen. Van de ene zijde naar de andere zijde van de weg slingerend, waarbij verschillende kisten op straat terecht kwamen, bereikte het oogewonden dier tenslotte de Korte Noordstraat, waar het door voorbij gangers kon worden gegrepen. Het ongeval bleek met geringe materiële schade en zonder persoonlijke onge lukken te zrjn afgelopen. Nieuwe R.K. school te Middelburg wordt Dinsdag a.s. ingewijd. Naar wij vernemen zal de nieuwe R.K. school, welke door het Natio naal Bouwbedrijf aan het Bachten- steene te Middelburg werd gebouwd, op Dinsdag 1 September a.s. worden ingewijd. Des morgens wordt in de R.K. kerk een Heilige Mis opgedra gen door pastoor H. Snel van Mid delburg, waarna om ongeveer 10.30 uur het schoolgebouw in aanwezig heid van verschillende wereldlijke en kerkelijke autoriteiten officieel zal worden opengesteld. Op Woensdag 2 September zullen leerkrachten en leerlingen hun nieuwe school betrek ken. RAAD OOSTKAPELLE Voetbalveld wordt komend voorjaar ingezaaid De raad van de gemeente Oostka- pelle kwam Woensdagavond in verga dering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester F. G. Sprenger. Het verzoek van de plaatselijke voet balvereniging om het beschikbaar ge stelde terrein met gras in te zaaien, in verband met de competitie 1953 1954, werd uitvoerig besproken. Na dat wethouder Z. Maljaars enkele mededelingen had gedaan over de slechte structuur van de grond, werd besloten met inzaaien te wachten tot het komende voorjaar. De heer F. C. de Roo, die aan dit verzoek direct wilde voldoen, stemde tegen, terwijl de heer Paardekoper zich van stem ming onthield. De raad achtte het in verband met een opmerking van de heer J. Geldof in een vorige raadsvergadering niet nodig het aantal beschikbare boten en vaarbakken uit te breiden. Aan het einde der vergadering dank te de voorzitter de leden van de raad voor de prettige samenwerking in de afgelopen zittingsperiode. In het bij zonder richtte hy zich tot de heer K. Melis, die de raad gaat verlaten De ze bracht dank aan het college van B. en W. Zoutelande De collecte voor de Nederlandse Vereniging A.V.O. heeft te Zoutelan de f 39.opgebracht. Oost- en West-Souburg Onderlinge zwemwedstrijden De zwemvereniging S.Z.V. te Sou burg zal Zaterdag onderlinge wedstrij den houden. Des middags om 2 uur komen dc jongeren aan bod en des avonds om half negen is het de beurt aan de ouderen. De banen zullen dan door schijnwerpers verlicht worden. Concert muziekvereniging Op de verjaardag van H.K.H. Prin ses wilhelmina zal de muziekvereni ging „Vlijt en Volharding" te Souburg van 7.30-8.30 uur een concert geven op de muziektent Oranjeplein. Om 9 uur wordt een mars door de gemeente gemaakt. Winkelsluiting om 7 uur. De gemeenteraad van Oost- en West-Souburg komt a.s. Dinsdag avond, half acht, in vergadering bij een. Vanzelfsprekend staat ook hier de wethoudersverkiezing op de agen da. Voorts is er o.m. een voorstel om onder intrekking van het raadsbesluit van 30 Januari, het sluitingsuur voor alle winkels op 19 uur te bepalen. RAAD WESTKAPELLE. Brandweer krijgt alarmsirene. Dinsdagavond kwam de raad van Westkapelle bijeen onder voorzitter schap van burgemeester mr. M. Ty- deman. Wederom waren er een aantal toewijzingen ontvangen voor nieuwe woningen. Aan de Bijzondere school zal toestemming worden gegeven een aantal leerboekjes en wandplaten aan te schaffen. De vergoeding over 1952 voor deze school werd vastgesteld op 22.21 per leerling tot een totaal bedrag van 2087,74 en die voor een vakonderwljzeres op 316,03. Besloten werd tot aanschaffing van een alarmsirene ten behoeve van de brandweer. Voorts werd besloten tot financiële medewerking, tot toeken ning van een premie uit het z.g. „Ter- lingenfonds" voor woningverbetering, voor het pand van de heer H. Wouters. De verbetering van de financiële po sitie voor het gemeentepersoneel werd aangenomen volgens de aange geven richtlijnen. In verband met de financiële ver houding tussen rijk cn gemeenten werd 'n wijziging in de gemeentebe groting 1953 noodzakelijk geacht. Aan het einde van de vergadering sprak de voorzitter de scheidende raads leden toe. In het bijzonder richtte hij zich tot de heer H. Cijsouw, die 34 jaar in de raad zitting had. Als blijk van waardering bood hij namens de raad het boekwerk van prof. G. Wisse „Memoires" aan. Veere De raad vergadert Hedenavond om 7 uur komt de raad van de gemeente Veere in ver gadering bijeen. VAN "TOT WIN IJPP" De kinderen van de Ned. Herv. Zondagsschool en de eerste en twee de klasse van de Christelijke school te Gapinge maakten per touringcar een tochtje rond Walcheren. De buurtvereniging van de voormalige wijk B te Sint Laurens organiseerde voor de kinderen van de leden een rondrit per bus over Walcheren. In Vrouwen polder werd o.m. een bezoek aan het strand gebracht en in Domburg bezocht het vrolijke gezelschap een speeltuin. Natuurlijk waren ook de gebruikelijke traetaties niet vergeten. Zomeravondvoetbal te Middelburg beëindigd De uitslagen van de wedstrijden van de zomeravondcompetitie, rayon Middelburg, luiden: VSV—PZC 2—1; ZCF—Focus 0—5; PGZEMVVV 1—2; Stavast-PZC 1— 0; EMVW-ZCF 5—0. De eindstand luidt: Boele en v. Eest. 9 8 0 1 16 254 Pingelaars 9 6 1 2 13 25—13 EMVW 9 6 0 3 12 26—13 Focus 9 5 1 3 11 24—15 PGZ VSV Stavast PZC Olympia ZCF Rayon Vlissingen: 1-3; BSC-PVS 1-8. Zeelandia Roosendaal. Zondag a.s. speelt Zeelandia te Middelburg op het Nadorstterrein een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen Roosendaal (3e klasser). 9 4 2 3 10 14—15 9 4 0 5 8 23—23 9 3 1 5 7 11—19 9 3 0 6 6 20—25 9 2 1 6 5 14—29 9 1 0 8 2 10—36 SBLV-Uiterton VEILING GOE.s 26 Aug. ExportveilingZigeunerin A 36.30; Idem BC 34.60. Idem C 32.40: Idem I grol 33.90—35.70; Idem I 31.80—32.40: Idem II 25.50; Manks Codlln A 29.90. Idem BC 26.60—26.80: loem 1 grol 2830: Idem I 23.30—25.40: idem 11 15.40; Jamei Grieve A 43,20—46: Idem B' 36.80—37.10; Idem 1 grol 39.10: Idem I 34.20; idem II 24; Clapps Favourite A 33.10; Idem BC 2y,7030,05; Idem I grof 30.55; Idem I 29.50--29.70; Idem II 23.90—25; Beurré d'Amanlis BC 18; Idem I grol 19; Idem I 18.60; Idem II 13: Beurré de Mérode I grol 17; Idem 1 21; Idem n iO; Dr. Ju lius Guyot 1 grol 32; Id.'ir 1 31; Idem II 17; Dubbele prlncessebonei» A I 33; Idem A II 26—27; Idem afw. 2 .30. Verpa! t fruit: Zigeunerir A 3843; Idem B 4244: Idem C 39: Manks Cod- lin A 40—41; James Grieve A 48—50: Idem B 45; Idem C 40; Clapps Favourite A 32; Idem B 32; Idem C 30 Gewone veiling Zigeunerin keuken 19 —27; Idem fabr 14—17: Manks Codlln keuken 18—19; Idem fabr. 7—8: James Grieve keuken 30—32; Idem fabr. 13— 21; Clapps Favourite keuken 1820; Idem labr. 11—23: Beurré d'Amanlis keuken 13; Idem labr 8—10: Juttenpeer I 21— 36; Idem keuken 19—21; Idem fabr. 8; Précose de Trévoux keuken 38: Idem fabr. 6—8; Druiven 95: Bramen 70—72: Washington I 21—32; Idem grof 2428; Idem II 9—17; Belle de Louvaln I 19— Benoemd in examen-commissie. Bij beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening zijn tot plaatsvervangen de leden in de commissie, die belast is met het afnemen van het examen ter verkryging van een Rijksdiploma als hoefsmid Benoemd 1e neren G. J. Rombouts te Oud-Vossemeer en A. J. Schieman te Axel. Scheepvaartberichten. Vlissingen aangekomen 25 Aug Antarls van Wabana. Lind van Gent. Ella Feldt- mann van Antwerpen. Kathe Ritscher van Antwerpen. Frigga van Gent. 26 Aug.: Continental van Duinkerken. W. th Mal ling van La Palice. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen 25 Aug.: Koningshaven van Macaba. Rijn haven van Rotterdam. 26 Aug.- Import van Rotterdam Vecht van Londen. Vlissingen vertrokken 25 Aug.: Alja naar Antwerpen. Antaris naar Emden. Lind naar Le Havre. Delta naar Southend. Imatra naar Lataklon Frigga naar Lulea. 26 Aug.:eW. Th. Malling naar Lubeck. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 25 Aug.: Pygmalion naar Amsterdam. Jo- nex I naar Londen. Hestia naar Rotter dam. 26 Aug.: Almdljk naar Havana. El- lewoutsdijk naar Boness van Gent. Gaas- terkerk naar Rotterdam. Waar zijn onze schepen? Aldabi 25 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alkaid 25 v. R'dam n. Recife. Alpherat 25 rede Ilheos. Kota Agoeng 25 te Marseille Waterman 25 v. R'dam n. Wellington. Zeeland KRL 26 te Padang. Willem Ruys 26 te Port Said. Willemstad 25 v. Aruba n. Port Limon. Molenkerk 25 v. Pt. Soedan n. Suez. Ganymedes 24 te Port au Prince. Ena 25 te Bodo. Ferocia 25 v. Rostock n. Nastved. Abbekerk 25. 700 m. W. v. Minikoy. Tomlni 24 bij Sabang. Haulerwijk 24 275 m. ZW Dakar Waal 30 te Rotterdam verwacht. Jagersfontein 25 te A'dam. Kota Gedeh 25 190 m. Minikoy. Oranje 23 v. Belawan n. Colombo. Annenkerk 25 430 m. ZW Sokotra. Alphard 26 te Antwerpen. Aagtekerk pass. 24 Sabang, Burgerlijke Stand. VLISSINGEN. Bevallen: C. H. M. M. van der Ploeg— Meijer, d.; J. M. Huiszoonde Fouw. d.; M. E. Brunke—de Melj. z.; N. Blaasse— Janse, z.; J. M. VerboomKommers. d.; H. A. van den Eertwegh—Wieringa. z.; M. J. Tymann—Sturm, z.; J. J. Buijs—Manni, z.; J. M. ScheffersOverbeeke, d.; R. M. Monteyne—Coenen. z.\ M. Pioenen—Baas. z.; R. M. M. Balleurvan Hauwe, z. Ondertrouwd: J. H. Jentink. 24 j. en Z A. Heystek. 22 j.; T. I. de Jong. 21 j. en M. Bleljenberg. 18 j.; A. Koppejan, 30 j. en S. Pleijte, 29 j.; M. Steehaard. 25 J. en J. M. van Aalst, 26 J.; C. M. Kole, 23 j. en J. K. Lippens, 22 j. H. A. Hettema, 24 J en C. J. M. Schreurs, 19 j.; P. Sanderse, 27 j. en C. Koole, 29 j. Getrouwd: C. M. Clarljs, 25 j. en V. van Eekelen. 24 j.; C. Nederveen. 23 j. en I. Dik. 24 j.; C. Joosse. 55 j. en A. A. van Tuil 43 J.; D. P. Weststrate. 32 en J. J. van Reems, 21 j.; A. J. van Gelderen 24 j. en G. Louwerse. 24 j. Overleden: H. de Kraker, 33 j., vr. van J. Klap; C. Vinke, 77 j.; A. Staverman. 74 j., m. van A. Slicher; Z. C. Ie Clercq. 64 j., m. van M. J. v. d Weijde. 87. De nieuwe Keuze Commissie had onder het motto, dat nieuwe bezems schoon vegen, geen half werk ge daan. Er was na langdurige besprekingen tussen de drie heren een Nederlands Elftal uit de bus gekomen met liefst acht debutanten. Alleen doelman Krakepiet en de twee halfbacks Knoeperd en Knieschijf, waren ge handhaafd. doch voor de rest was er een nieuw elftal geboren met spelers waarvan vele mensen nooit of nauwelijks hadden gehoord. Met uitzondering natuur lijk van Jackie, want die was uit den aard der zaak op de middenvoorplaats terecht gekomen. ..Hoor eens he ren", had Jimmy bescheiden gezegd, ..de verkiezing van mijn aangenomen zoon Jackie laat ik geheel aan u bei den over. Daar houd ik mij helemaal buiten, want ik wil niet de naam hebben, dat ik als voorzitter van de Keuze Commissie, mijn eigen familie voor trek". De twee andere leden van de K.C., de heren Huilbom en „Muis" Verlach. hadden deze geste bijzonder op prijs gesteld. „Wij hadden van u niet anders verwacht, me neer Brown", zeiden zij, „maar er is geen haar op onze hoofden, die er aan denkt Iemand anders op de midden voorplaats op te stellen dan ons aller Jackie. Wij mo gen toch aannemen, dat u daarmee accoord gaat?" Jimmy had geknikt. „U begrijpt", antwoordde hij. „dat het mij erg aangenaam is dit te horen en ik moet er bij zeggen, dat ik inderdaad geen enkele andere spe ler in Nederland zou weten, die eerder voor deze ver kiezing tn aanmerking komt dan Jackie. Dat hebben de feiten toch wel bewezen". De twee heren waren het hier roerend mee eens en elkaar stevige handen gevend, namen zij afscheid. „Tot Zaterdag in Londen op de barricaden", zei meneer Huilbom lachend. 23 Idem grof 11—13 Idem II 4—10; Reine Victoria I 17—32; Idem grof 14—25; Idem II 8—12; Jefferson 1 11—23: Reine Clau- de d'Althan I 23—34: Idem grof 19—16; idem II 10; Dubbele Boere witte I 11— 23; Idem grof 17—19; Idem n 8. Groenten: Komkommers 8—12; Kropsla 5—11; Bloemkool 27 —46; Meloenen 39— 100; Tomaten 20—35; Gr. Savoye kool 10 —12; Rode kool 6—12; Dubbele princesse- bonen 28—33; Stoksnijbonen 22—54; Ren tegevers 4449; Pronkbonen 26—32; Bint jes 9—12; Andijvie 8—12; Kroten 5—11; Wortelen 8—20; Uien 3—6; Augurken 114; Prei 27: Postelein 16—17; Selderij 4—5. VEILING MIDDELBURG. 26 Aug. Aardappelen: Blauwe Eigen heimers grote 9—14; Bintjes bonken 10 —14; Koopmans Blauwe grote 14; Aard appelen drielingen +—7; Meerlandcrs bonken II12; Idem grote 910; Bint jes grote 910. Aanvoer aardappelen 18 ton. Fruit: Appels val 5—13; Zigeunerin A 30—12; Idem BC 31—32: Idem 1 20—38; Idem II 1630. Idem keuken 1530; Manks Codlln BC 17—19; Idem I 16—22; Idem H 11; Idem keuken 16—17; James Grieve A 39—41; Idem I 28—38: Idem n 1417; Idem keuken 1933; Jacq Lc- bel I 20; Idem II 15; Idem keuken 13; Earley Victoria II 10: idem keuken 14; Codlln Keswick II 18: Idem keuken 11; Perziken per stuk 2—23; Druiven: Fran- kenthaler 87—1.06: Bramen per doos 40 —63; Bramen per kg. 79—81. Peren: Précose de Trévoux BC 20; Iderf» I 18—19: Idem II 13: Idem keuken 13—19: Clapps Favourite A 30; Idem BC 23: Idem I 24—26; Idem II 18—19: Idem keuken 19—24 Jutten keuken 23: Beurré d'Amanlis keuken 20—27; Perei val 8— 28; Pruimen; Reine Victoria 24—38; Dub bele Boere witte 2241; Reine Claude d'Althan 1440: Belle de Louvain 21—38; Reine Claude Verte 2537; Washington 36; Klrkes 32 -25; Tomaten 11—33: Me loenen; Netmeloenen 25—43- Suikerme loenen 4063; Oranje Ananasmeloencn 44—56. Groenten: Bloemkool A 1944; Idem B 1325; Idem J 8—24; Snijbonen 2240; Pronkbonen 16—26; Dubbele princesse- bonen 2045; Rentegevers 49—55; Stok- princessebonen 5056; Wagenaars 27; Bospeen 9—21; Boskroten 7—10; Bosradijs 4—6; Kroten per kg. 4—8; Uien per kg. 4—8; Sla per stuk 5—14; Prei 11—25; Komkommers A 8—13; Idem B 8—10; Idem kg. krom 11; Augurken A 1.00—1,23; Idem B 68—1.10: Idem C 3484; Idem D en E 1238; Rode kool 5—19; Savoye kool 6—8; Witte kool 3-7; Boere kool 2—3; Zilveruien 36-40; Andijvie 5—16; Postelein 3—18; Spinazie 14—30. VISMIJN VEERE. 26 Aug. Aangevoerd: 2477 kg. export- garnalen 1,372,06; 231 kg. handels-gar nalen 1,17; 6 kg. schar 45—58; 63 kg. bot 32—47; 164 kg. 'tong (middel) 67—2.08; 190 kg. rog 28-45; 3 kg. kreeft 5.48- 8.25; 5 kg. paling 75—2.08. Onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde Proces-verbaal opgemaakt tegen het „Zeeuwse Boertje" Zoals wy reeds eerder meldden, werd door de Terneuzense gemeente politie een onderzoek ingesteld tegen de verkoper van geneeskrachtige kruiden, J. N. uit 's Gravenpolder. Thans vernemen wij, dat tegen N, die meer bekend is als het „Zeeuwse Boertje", proces-verbaal is opge maakt wegens het onbevoegd uitoefe nen van de geneeskunde. Enige tijd geleden ontmoette N. in een café te Terneuzen een uit Waspik afkomstige schipper Na een gesprek met N. besloot de schipper met het Zeeuwse Boertje „in zee te gaan". Ofschoon deze zich daarvoor niet had uitgegeven, meende de schipper toch uit het gevoerde gesprek te mogen opmaken, dat hij met een arts of ho- raopaath te doen had. Bij de schipper aan boord onderzocht N. later de schippersvrouw, waarna besloten werd, dat het schippersgezin ter ge nezing van zijn „kwalen een tweetal „kuren" zou volgen. Na het vertrek van de kruïdenver- koper kreeg de schipper echter arg waan en wendde hij zich tot de poli tie te Terneuzen. Dit had tot gevolg, dat de volgende ochtend het Zeeuwse Boertje bij aankomst aldaar aan de steiger van de provinciale boot door de politie werd opgewacht en hem een verhoor werd afgenomen. Daarbij zyn zowel de kruiden, bestemd voor het schippersgezin (ten bedrage van 110) als een cliënten-kartotheek, in beslag genomen. Het onderzoek in de ze zaak duurt inmiddels nog voort. Goed afgelopen. Een viertal inwoners van Niéuw- Namén, die zich op de schorren ge waagd hadden, werden bij opkomen de vloed door het water ingesloten. De toezichthouder van de Koningin Emmahaven, die door zwemmers ge waarschuwd werd, wist deze perso nen met een roeiboot behouden aan wal te krijgen. Nagekomen advertenties. Heden overleed na een geduldig gedragen lijden, onze lieve zorg zame Vrouw, Moeder, Groot- en Overgroot moeder JOHANNA MARIA PROVOOST— NABIJE in de ouderdom van ruim 78 jaar. Uit aller naam: P. PROVOOST, Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achter kleinkinderen. Biervliet, 25 Aug. *53. Aangekondigde demon stratie stoppelploegen te Geersdijk op Vrijdag 28 Augustus is uitgesteld tot Vrijdag 4 September a.s.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3