Capitulatie-kamer in Wageningen zal verdwijnen DE BOUW VAN STRAAUAGERS IN ONS LAND POLITIEKE STER VAN EX-NAZI DR. NAUMANN VIEL SNEL DINSDAG 25 AUGUSTUS 1953 PROV IN Cl ALE ZEEUWSE COURANT BINNEN VIJF a ZES JAAR. Hotel „De Wereld" moet plaats maken voor Landbouwhogeschool (Van onze speciale verslaggever) WAGENINGEN, Augustus Nederland moet zuinig zyn op zyn histo rische monumenten, ook als ze uit een naby verleden stammen en de eeuwen er nog geen wjjding aan gegeven hebben. De imposante Ridderzaal op het Binnenhof in Den Haag is romantischer en spreekt meer tot de verbeelding dan een nuchtere kamer in hotel „De Wereld" in Wageningen, waar op 5 Mei 1945 geallieerde en Duitse generaals tegenover elkaar zaten en waar zich de slotfase afspeelde van de onvoorwaardelijke overgave van het overschot der eens zo zelfverzekerde nazi-troepen aan de trotse over winnaar in de Tweede Wereldoorlog. Maar toch zou het jammer zijn, als die gewone kamer in een gewoon hotel, die ruim acht jaar geleden getuige was vain Nederlands officiële bevrijding, zou gaan verdwijnen. Dit lot schijnt deze historische plaats inderdaad beschoren te zijn. Want hotel „De Wereld" zal afgebroken worden, radicaal; het wordt met de grond gelyk gemaakt. Op dezelfde plek zal daarna verrijzen het nieuwe hoofdgebouw van de Landbouwhogeschool Neen, men behoeft niet onmiddellijk naar Wageningen te snellen om de ca pitulatiekamer nog te zien. Naar mag worden aangenomen, zal hotel „De Wereld" zijn bestaan nog wel een jaar of vijf, zes rekken, doch dat het ge doemd is te verdwijnen, staat vast. Het is op het ogenblik nog niet be kend, wat er gebeuren zal met de in ventaris van het vertrek, dat in onze bevrijding zo'n grote rol heeft ge speeld. Er is van die kamer een soort museumpje gemaakt. De inhoud kan men naar elders overbrengen mis schien gebeurt dit ook wel, al staat hieromtrent niets vast doch men zal het nageslacht niet meer kunnen aanwijzen: hier zat Prins Bemhard en daar generaal Foulkes en op de stoel aan de andere kant van de tafel generaal Blaskowitz. Zij waren de dramatis personae in de GLAS 627. Vandaag willen ice hét eens hebben over glas. De vele rariteiten die zich op dit gebied voordoen, zullen xve daarbij onbesproken laten, want we wilden alleen maar spreken over liet doodgewone glas, waaruit in het alge meen spiegels, vensterrmten, flessen, glazen, geperste voorwerpen en soort gelijke nuttigheden worden ver vaardigd en xoaarvan de grondstof bijna altijd bestaat uit een mengsel van natrium, calcium en silicium, be nevens kleine hoeveelheden alumi nium of magnesium. De hieruit ver vaardigde glazen voorwerpen worden in onze ogen niet aangetast door aller lei vloeistof f en, waarmee de moderne huisvrouw pleegt te werken, en een ieder heeft vrede met die zienswijze. Trouwens, denkt U zich eens in, dat het anders was en dat glas zich ge droeg zoals bijv. zout, dat met water in aanraking komt. Dan zouden bij een regenbuitje de ruiten uit onze ra men oplossen en langs de kozijnen neerdruppélen en het drinkglas zou na vulling onder de kraan metéén door de gootsteen wegspoelen. Laten we ons echter niet te zeer verheugen over het feit, dat deze fan tasie geen werke lijkheid is, want glas moge zich dan ogenschijnlijk ge heel anders gedra gen dan stoffen die geheel in water oplossen, in wer kelijkheid is dit verschil toch slechts gradueel. Glas lost nl. eveneens in wa ter op, zij het dan veel langzamer en in aanzienlijk geringere mate dan bij zout het geval is. Goed glas, dat in een autoclaaf urenlang in gedistilleerd water van 120° tot 150° wordt ge kookt, is aan de oppervlakte altijd enigszins aangetast. Maar slecht glas bederft in dat geval volkomen, als gevolg Van de diep doordringende aan tasting door het water. Weliswaar wordt huishoudelijk glaswerk in den regel niet aam. der gelijke keetwater-kuren onderioorpen. maar ook bij de meer normale tem peratuur van 80° C, kan door de mo derne scheikundige worden geconsta teerd, dat glasdeeltjes in het water zijn opgelost. Bij glas van. goede kwa liteit zal dit bijzonder weinig zijn en niet méér dan 150 mikra natrimoo:yde per liter water opleveren, maar bij minderwaardig glas kan de opgeloste hoeveelheid oplopen tot 6000 mikra. Vandaar, dat aan het glas dat in la boratoria wordt gebruikt, zeer spe ciale eisen worden gestéld wat de on oplosbaarheid betreft. We weten allen uit ervaring, dat stoffen zoals zout gem,akkelijk water aantrekken en spoedig vochtig wor den, zelfs op droge plekjes. Maar glas heeft dezelfde eigenschap en is even eens hygroscopisch. Treedt in het ui terst dunne laagje water, dat aan de oppervlakte van het glas geabsor beerd icordt, ook koolzuur toe, dan ontstaat een chemische verbinding, waarvan wij zeggen, dat het glas „verweert". Dit proces wordt bevor derd door aanwezigheid van zuurstof, of zuurhoudend papier, maar ook door het langzame drogen der glazen. Daarom dient als verpakkingsmate riaal van goed glaswerk steeds droog en zuurvrij papier of karton te wor den gebruikt en mag hiervoor nooit stro worden gebezigd. Dit laatste gaat n.l. vrij gemakkelijk tot ontleding over en kan dan het glaswerk aantas ten. En dit alles vmwege het feit dat glas zich eigenlijk precies zo gedraagt als zout: het is hygroscopisch en lost in water op! Ma,ar genoeg hierover. We moesten het nu eens hebben over ondeelbare getallen, waarover héél wat te vertel len valt. Om te beginnen zijn ze na tuurlijk allemaal deelbaar. slotacte van Nederlands verwoede strijd om de vurig begeerde vrijheid. Nadat generaal Keitel in Duitsland het hopeloze van de voortzetting der gevechten had ingezien en toegestemd had in de onvoorwaardelijke overgave kwam er ook een einde aan het lijden van de bevolking in Noord-West- Nederland. Om elf uur des morgens op de vijfde Mei 1945 werd een voor bespreking gehouden met generaal Reichelt; des middags verschenen de generaal Oberst Blaskowitz, bevel hebber van de Duitse 25ste armee in Noord-West Holland voor de generaal van het Canadese eerste Legercorps, Charles Foulkes, om in tegenwoordig heid van Prins Bemhard de reeds op gestelde bevelen voor de overgave in ontvangst te nemen en te onderteke nen. TRIESTE ATTRIBUTEN De tafel en de stoelen staan nog precies zo in het Wageningse capitu latie-museum, dat overigens volge propt is met een aantal voorwerpen, die pijnlijke herinneringen wakker roepen aan de armoede en de ellende, die wij vooral in de laatste hongerwin ter geleden hebben: een noodkachel- tje, een molentje om tarwe te malen, een rasp om aardappelen te raspen en daarvan aardappelmeel te maken, een stukje kleizeep... Voorts zijn er allerlei foto's, onze onderdrukking in beeld brengend, ge ëxposeerd, alsmede velerlei pamflet ten, aankondigingen, bevelen, onder grondse krantjes, enz. Men zal voor deze symbolen van één van de meest tragische episoden uit onze geschiedenis wel weer een gun stig plaatsje vinden. Dat we over een aantal jaren de capitulatiekamer met de stoelen, waarop Prins Bemhard, generaal Foulkes en generaal Blasko witz zaten en de ruwe houten tafel waarop de stukken getekend werden, niét meer terugvinden betreuren we. Belgisch minister in Vlissingen Maandagmiddag bracht de Belgische minister van openbare werken, Be- hogne, in gezélschap van een aantal hoge functionarissen van zijn depar tement en hun dames onverwacht een bezoek aan Vlissingen. Bet gezél- K.L.M.-vliegïuigbemanning „Christchurch-raee" De directie van de K.L.M. heeft de gezagvoerder H. A. A. Kooper aangewezen voor de „Christchurch- race", waaraan door de K.L.M. zal worden deelgenomen met de DC6a Liftmaster „Dr. ir. M. A. Damme" De 46-ja.rige gezagvoerder Kooper vliegt reeds sinds 1927 en is een der „luchtmillionnairs" van de K.L.M., bij welke maatschappij hij in 1930 in dienst kwam, toen de geregelde dienst op het Verre Oosten werd ge opend. Hij heeft veel ervaring op deze route. Voorts zijn aangewezen: le officier J. F. Griffith, tweede officier P. A. Aarts, derde officier J. I. Noomen, eerste radio-telegrafist J. M.. C. Kie- pe, tweede radio-telegrafist J. van den Bos, eerste boordwerktuigkun dige H. van den Ham en tweede boordwerktuigkundige W. F. J. Tiel- man. Het historische ogenblik 5 Mei 19 j5 waarop in hotel „De Wereld" generaal Blaskowitz tegenover gene raal Foulkes zat, om de capitidatie- bevélen in ontvangst te nemen en te ondertekenen. Mossadeq met ministers naar gevangenis Fatemi nog spoorloos De voormalige Perzische premier Mossadeq is Maandag' van dc offi ciersclub in Teheran, waar hy sedert de omverwerping van zyn regering verbleef, naar een niet nader ge noemde gevangenis overgebracht Drie aanhangers van Mossadeq, die zich samen met de voormalige premier overgaven, zyn eveneens naar de gevangenis overgebracht, na melijk Ghoelam' Hoessein Sadigi, voormalig minister van binnenlandse zaken, Seifollah Moazami, voormalig minister van P.T.T., en Ali Sjayegan, politiek adviseur van Mossadeq. De politie zoekt nog steeds naar Hoessein Fatemi, minister van bui tenlandse zaken onder Mossadeq. y|lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll£ I Sultan „op de maan H Zondag verspreidde zich op H grote schaal een gerucht door de Marokkaanse stad Tanger, n inhoudende dat de maan een wonderlijke verandering had ondergaan en dat dit hemel- lichaam thans de beeltenis te zien gaf van de afgezette Sul- m s tan van Marokko en dienst n zoon. m Het gevolg was, dat duizen- den Mohammedanen zich in de H nauwe straten van de Arabi- sche wijken verdrongen of op g balcons en d^ken klommen om naar de maan de kijken. Het viel de lichtgelovige Arabische bevolking gemakkelijk het „wqnder te aanvaarden. Te- n H genstanders van de nieuwe Sultan van Marokko trokken H hieruit zoveel mogelijk voor- n deel. Het gerucht had zich ver- §e spreid, dat de afgezette Sul- m ee tan naar de maan was ge- vlucht. Vele Marokkanen schrijven hem goddelijke eigen- M schappen toe. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiïl FOKKER HOOFDAANNEEMSTER „De Schelde" zal o.a. de rompstaartstukken maken Met betrekking tot de licentie-op dracht voor de bouw van een modern type straaljager aan de Nederlandse en Belgische vliegtuigindustrie, ver nemen wrj van officiële zijde nog het volgende Nederland en België zullen teza men 460 straaljagers bouwen van het type Hawker Hunter. 112 daarvan zijn bestemd voor de Ver. Staten, die deze vliegtuigen op grond van de re geling voor de zgn. off shore-procu rements willen verstrekken, aan die luchtmachten van West-Europa, wel ke zij daarvoor in aanmerking acht te komen De 348 andere jagers zullen wor den vervaardigd in opdracht van de regeringen van Nederland en België, 156 voor de Nederlandse en 192 voor de Belgische luchtmacht. Met uitzon dering van de motoren, de onderstel len en een deel der vleugels, zullen de vliegtuigen in Nederland worden gefabriceerd en, voor wat het Neder landse aandeel in de productie be treft, ook worden samengebouwd. België assembleert de toestellen voor zijn eigen luchtmacht. De productie in Nederland geschiedt in nauwe sa menwerking tussen Fokker, Aviolan- da en „De Schelde". Fokker treedt daarby op als hoofdaanneemster en verzorgt in die functie bijv. de in koop van de materialen. Deze onder neming verzorgt de eindmontage en het invliegen der jagers, terwijl zij te vens alle rompmiddenstukken voor de 460 Hunters vervaardigt, evenals de vliegtuigonderdelen voor zover deze door de Nederlandse indus trie worden gemaakt. Aviolanda heeft de fabricage der rompvoorstuk ken als haar aandeel en onder ande ren de samenbouw der in Nederland te vervaardigen vleugels. „De Schel de" is onder meer belast met het ma ken van alle romps tuartstukken. Deze tenten vormen tezamen Vrij heidsdorp in Korea, waar de krijgs gevangenen uit het leger van de Ver- enigde Naties en de Amerikanen, die worden uitgeioisseld door de Noord- Koreanen, allen worden heengebracht. H. Pétïllon. I De samenwerkende fabrieken heb ben alle gewenste maatregelen geno men voor de snelle uitvoering van dit ambitieuze productieprogramma. Om de luchtmachten van Nederland en België in de gelegenheid te stellen ervaring op te doen met de nieuwe toestellen en om zo spoedig mogelijk met de vervanging van de Glosters Meteors te kunnen beginnen, zullen de eerste te leveren toestellen in gro tere onderdelen van de Hawkei-fa- brieken worden betrokken. De Haw- ker-Hunter behoort tot de modernste jagertypes van 't ogenblik, die in pro ductie zijn genomen. Het door de Ne derlandse regering met de Hawker- fabrieken afgesloten licentiecontract houdt in, dat de industrie voortdu rend en onverwijld in kennis wordt gesteld van de verbeteringen in het Huntertype, zodat de industrie de vliegtuigen gedurende de productie steeds in de modernste uitvoering kan leveren. Conferentie over Duitsland Westelijke uitnodiging aan Sowjet-Unie Engeland, Frankrijk en de Verenig de Staten zullen binnenkort de Sow jet-Unie uitnodigen voor een confe rentie van ministers van buitenland se zaken over Duitsland, die volgen de maand, waarschijnlijk in Genève, wordt gehouden. De Zwitserse rege ring heeft reeds toestemming gege ven. schap was 's morgens met de Schel- dewacht", het inspectievaartuig van de Belgische permanente commissa rissen voor de Schelde, uit Antwer pen vertrokken en arriveerde tegen één uur in Vlissingen, waar de lunch werd gebruikt in hotel „Noordzee- boulevard". Op de aanlegsteiger van de Roeierswacht was de inspecteur van het Belgisch Loodswezen in Vlis singen, de heer A. de Mulder, ter be groeting aanwezig. De foto toont mi nister Béhogne in het midden. Links van hem zit mevrouw Blokmans, echtgenote van de administrateur- inspecteur-generaal van zyn departe ment, die tevens permanent commis saris voor de Schelde is, en daarnaast de directeur-generaal van openbare werkende heer Willems. Rechts van de minister mevrouw De Naeyer echtgenote van de secretaris-gene raal. (Foto P.Z.C.) Ontsnapte gevangene mishandelde zijn vrouw Vrijdag j.l. is uit de Rijkswerkin richting te Norg. waar hij sedert November van het vorig jaar gede tineerd was, ontsnapt de 35-jarige in Vianen geboren recidivist Simon Baggerman. Maandagmiddag is het de hoofdste delijke recherche gelukt na een inten sieve jacht van anderhalve dag de man in de binnenstad van Amsterdam op straat aan te houden. Na zijn onvluchting zocht B. ii Amsterdam contact met zijn 22-ja- rige echtgenote, die hij Zaterdag morgen vrij ernstig mishandelde, waarna hij spoorloos verdween. Zaterdagmorgen kreeg het echt paar hooglopende ruzie. In hevige woede ontstoken greep de man een waterglas en sloeg hiermede zijn vrouw op het achterhoofd. Met het stuk. dat hij in zijn hand nog vast hield. bleef'hij doorslaan. Met de scherpe kanten van het gebroken glas bracht hij haar nog ettelijke sneden op het voorhoofd, vlak bij haar ogen, toe. Toen hij zijn woede op deze wijze had gekoeld, kreeg hij blijkbaar enig berouw over zijn optreden. Hij be stelde een taxi en bracht zijn vrouw persoonlijk naar het Binnengasthuis, waar ze werd behandeld. Diezelfde middag kon ze weer vertrekken en meldde zich ter bescherming op het bureau Warmoesstraat van de Am sterdamse politie. Motorordonnans van Kon. Marechaussee verongelukt Op de Nassausingel te Breda is de motorordonnans van de Koninklijke Marechaussee, de 21-jarige A. van Beusekom, verongelukt toen hij te gen een hem tegemoet komende autobus uit Deventer reed, die werk lieden vervoerde naar Zeeland. Van B. wilde een voor hem uit rijdende vrachtauto inhalen. Tijdens het pas seren van deze auto heeft hij waar schijnlijk geremd om een botsing te voorkomen met de van de andere kant komende autobus. By het rem men is de motor geslipt. De achter zijde van de motor sloeg tegen de autobus. Het slachtoffer bleek bij aankomst in het ziekenhuis reeds te zijn overleden. Dr. Werner Naumanns politieke ster is even snel gevallen als zij ge rezen was. Het samenspel tussen de Britse bezetting en de landelijke re gering van Noordrijn-Westfalen in Dusseldorp heeft Goefcbels' gewezen staatssecretaris in zyn wedloop naar de parlementaire immuniteit gestuit. Nadat de Britse bezetting de baar resterende bevoegdheden om over de politieke zuivering van hooggeplaat ste nazi's te beschikken aan de Duit sers heeft overgedragen, heeft men in Dusseldorp korte metten met Nau. mann en zyn candidatuur voor de Westduitse bondsdag gemaakt. Het kabinet gelastte een admini stratieve „zuivering" van Naumann en deze werd daarby prompt in de tweede categorie der zondaars van Hitiers regiem geplaatst. Dat houdt in, dat Naumann niet alleen het pas sieve en actieve kiesrecht verliest, doch dat- hjj ook geen lid meer mag Eeuwenoude lotus bloeit In de kas voor tropische planten op een tuinbouwtentoonstelling te Hamburg is Maandag een ongeveer 2000-jarige lotus uit Japan voor het eerst in bloei. Volgens deskundigen kunnen toeschouwers de zachtrose bloem nog enkele dagen bewonderen. De lotus werd ruim een jaar geleden door Japanse archaeologen opgegra ven en op tweeduizend jaar geschat. zijn van enige politieke party, noch zich op enigerlei wijze op het politie ke pad zal mogen begeven. Daarmee zijn de voorwaarden voor Neumanns candidatuur voor de Bonds dag niet meer te vervullen. In Dusseldorp heeft minister Meyers verklaard, dat mogelijk nog tien of vijftien vooraanstaande na zi's het lot van Naumann zullen on dergaan, nu de Britten de landelijke autoriteiten daartoe gemachtigd heb ben. Schenkingen aan K.A.B. MINISTER ANTWOORDT OP VRAGEN. Het is niet waar, dat het R.K. Centrale Ziekenfonds te Tilburg aan de K.A.B. en enkele aanverwante organisaties schenkingen heeft ge daan, t.w. een kwart millioen gul den aan de Stichting Kinderhuis van de K.A.B., 15.000 aan het gezins fonds en 10.000 aan de K.A.J.B. Aldus de minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid op vragen van de heer de Vos van Steenwyk. De schenkingen werden verricht door de Stichting „Onze Ziekenhuisver- pleging,,' en eveneens gevestigd te Tilburg. Aan genoemde stichting is een aanvullingsfonds verbonden, het welk nog een extra-premie heft voor bijzondere doeleinden. Het Wereldgebeuren Zahedi, sterke man in Iran Wie is generaal-majoor Zahedi, die door de sjah tot nieuwe premier benoemde vluchteling voor het regiem-Mossadeq Fazlollah Zahedi werd zestig jaar geleden ge boren te Hamadan, de hoofdstad van een provincie ten Noorden van Ispa han. Hjj ging in het leger om te voor komen, dat zij" landgoed zou worden onteigend door Reza Sjah, de vader van de tegenwoordige vorst. Toen Zahedi de rang van kolonel had ge kregen, werd Hij gouverneur van Gi- lan. Op last van de sjah bestreed hy hier meedogenloos het communisme. In die tijd had hy onder zijn bevel een jonge luitenant, Ali Razmara, die later, toen hij premier van het land was geworden, werd vex-moord en opgevolgd door Mossadeq. Van 1922 tot 1928 voerde Zahedi het bevel over de troepen in Sjiraz. In deze periode onderdrukte hij een opstand van een plaatselijke sjeik, een actie waaruit hij grote finan ciële voordelen trok. In het jaar 1931 werd hij hoofd van de politie te Te heran, welke post hij net volgend jaar verliet om adjudant van de sjah te worden, mét de rang van gene raal. Zahedi is altijd overtuigd anti communist geweest. Gedurende de tweede wereldoorlog heeft hij toena dering tot de Nazi's gezocht, volgens zijn eige nzeggen „om de belangen van Iran te behartigen." Het land werd in die tijd van vele zijden bedreigd. De Duitsers aas den op de olievelden, zij waren niet de enigen, want van het Zuiden waren de Britten het land binnen getrokken en van het Noorden de Russen. Zahedi was in die tijd com mandant van de Iraanse troepen in Isfahan in Noord-Iran. De Britten kregen er lucht van, dat hij contact zocht met de Duitsers, die plannen voorbereidden voor een luchtlanding. Een Brits officier, brigadier Fitzroy MacLean thans Engels parle mentslid kreeg opdracht, om Za hedi te ontvoeren. Hij begaf zich naar diens hoofdkwartier en verzocht om een onderhoud. Eenmaal in de tent bij Zahedi duwde hij een revol ver in zijn rug en verzocht hem in te stappen in de auto, die voor de ingang stond. De wacht salueerde nog en dacht allerminst aan een ont voering. Zahedi werd eerst in Egyp te en later in Israël gedetineerd tot het einde van de oorlog. Na zijn vrijlating in 1945 keerde de generaal naar Iran terug en werd er inspecteur van de strijdkrachten. Hij steunde in het ge heim de onafhankelijkheidsbeweging. Later werd Zahedi weer naar Tehe ran terug geroepen, waar hij de be trekkelijk onbetekenende post van voorzitter van de vereniging van of ficieren kreeg. Hy kwam in contact met Mossadeq toen nog een ge wone afgevaardigde in de Majlis en sloot zich aan bij diens groep, welke zich verzette tegen de groei ende macht van Razmara en de nati onalisatie van de Anglo-Iranian Oil Company voorstond. In 1949 benoem de de sjah, die tenslotte ook de sterk toenemende invloed van Razmara begon te vrezen, generaal Zahedi tot hoofd van de politie. Na de moord op premier Razmara werd Zahedi minister van binnenlandse zaken in het kabinet-Ala, dat reeds na drie ryaanden door de regering-Mossadeq erd opgevolgd. De generaal behield zyn post nog enige maanden, maar trad toen af om Mossadeq in de Senaat te bestrij den. Beschuldigd van spionnage zocht Zahedi asyl in het senaatsgebouw. Onder valse voorwendselen naar bui ten gelokt, werd hij gearresteerd en enige dagen vastgehouden. Toen kort daarna het gerucht ging, dat de sjah het land zou verlaten, werd hij er van beticht een royalistisch complot te smeden. Hij wist zich schuil te houden in de omgeving van Teheran, waar hij nu als overwinnaar is terug gekeerd. Behalve anti-communistisch Is Za hedi ook anti-Brits. Een woelige be volking, zeer slechte betrekkingen met het Westen, een machtige com munistische partij en een lege schat kist vormen slechts enkele van de problemen, waarvoor hij zich nu als de nieuwe premier geplaatst ziet. ZAHEDI niet afkerig van de Nazi's Leerboekjes Bij de uitgeverij J. B. Wolters te Gro ningen verschenen diverse leerboekjes: 'n Rekenuurtje voor de laagste klas der L.O.-schoIen, bewerkt door J. Uittenbo- d en A. A. Korteweg. Babkum en D. J. E. Timmers ver zorgden de deeltjes voor het Daltononder wijs op de lagere en middelbare schooL N. W Velders stelde ten dienste van het lage: nijverheidsonderwijs voor jon gens een meetkundetaakboekje samen. Bij dezelfde uitgeverij verschenen ten slotte Antigone door Jean Anouilh en ln de serie „De kleine tuinbouwbibliotheek" een deeltje over bloemkoolteelt door J. van der Meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3