Belgisch lestoesteibij Krabhendijkt op slikken neergestort Castella-Vaatwas Zeeuwse Almanak blinkender vaat en zachtere handen! 500 MONTAGEWONINGEN VOOR RAMPGEBIED U.L.O.-LEERUNGE UIT GOES DOORKRUISTE WEST-EUROPA Agenda 2 PROVINCIALE ZBEÜWSE COURANT DINSDAG 25 AUGUSTUS 1953 DE KOERS KWIJT GERAAKT i Advertentie I BEROUW VAN HET RODE KRUIS Piloot vond de dood tijdens noodlottige oefenvlucht Tydens een regenbui, welke het zicht uitermate slecht maakte, is Maandagmorgen om elf uur een lestoestel van de Belgische vliegschool een honderdtal metera ten Westen van de haven van Krabbcndyke op de slikken neergestort. Even tevoren scheerde het vliegtuig op geringe hoogte met grote snelheid over het dorp, waarna het zich met de neus in de drooggevallen slikken boorde. De piloot, de leerling-vlieger Raymond Brisbois, die te Brussel voor een navigatie-vlucht was opgestegen en mo gelijk door het slechte weer de koers was kwijtgeraakt, kwam bij dit ongeval om het loven. Hoewel direct hulp kwam opdagen, slaagde men er niet in vóór net op komen van de vloed het lijk uit het geheel vernielde toestel te bergen. Wel werd tussen de brokstukken een gedeelte van de rechtervoet van het slachtoffer gevonden. Schipper de Korte van het m.s. „Onderneming", dat in de haven van Krabbendhke ligt te lossen, zat juist in zijn hut te schrijven. Met een he vig geloei kwam het toestel uit de laaghangende wolken. De machine scheerde laag over het havenhoofd en daarop volgde een klap. Toen de Rijkspolitie en de havenmeester met enkele andere omstanders op de ha ven te hulp snelden, was de visser Butljn van Krabbendyke, die juist naar de haven terugkeerde, reeds op de plaats van het ongeluk aanwezig. Het toestel was geheel vernield, terwijl de neus diep in de slikken was gedrongen. Van de piloot was niets te bespeuren. Met schoppen werd een walletje om het toestel gelegd om het water te keren, waarop getracht werd het voorste gedeelte uit te graven. Door de snel opkomende vloed moesten deze pogingen echter worden gestaakt. Telefonisch werden het vliegveld Woensdrecht en Schiphol op de hoog te gesteld, waarna in de loop van de middag deskundigen arriveerden van Rijks H.B.S. Terneuzen gaat 40-jarig bestaan vieren Op 18 en 19 September Op Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Sep tember a.s. zal het 40-jarig bestaan van de Rijks H.B.S. (Openbaar Ly ceum) te Terneuzen worden herdacht met o.m. een réunie van oud-leerlin gen. Een commissie, die belast is met het organiseren van de feestelijkhe den werd reeds gevormd. Hierin heb ben zittihg mevr. v. d. BergeBut- fer, mevr. den DeckerZijlstra, mej. van Drongelen en de heren De Calu- wé, Olyslager en Toorenman. Een voorlopig programma werd samenge steld en dit vermeldt voor Vrijdag 18 September een yeceptie, sportwed strijden, een toneelvoorstelling en tot slot van deze dag een soiré-dansant. Zaterdag 19 September wordt des morgens een rondgang met muziek door Terneuzen gemaakt, waarna een schoolbezoek met lessen door oud leerlingen volgt. Dezelfde ochtend worden de rector, ir. G. Westerhof, en de amanuensis, de heer A. J. Schir- ris, gehuldigd1. Des midaags wordt een voetbal wedstrijd TerneuzenSt. Niklaas (B.) gespeeld. Na een souper is er des avonds in hotel „Des Pays Bas" een gezellig samenzijn voor de leer lingen der lagere klassen en in hotel „Rotterdam"' een gezellig samenzijn voor genodigden, oud-leerlingen en leerlingen der hoogste klassen. Examens Voor het praktjjkexamen Boekhou den van de Nederlandse Associatie, slaagden de heren J. C. Brand, Wil- helminadorp; J. van Westen, Borsse- le; M. J. de Back en J. C. Ie Coq, Goes. Het diploma Moderne Bedrijfsad ministratie van de Nederlandse As sociatie werd behaald door de heer J. P. Snoek uit Goes. Voor het examen costumière van de modevakschool „Ensaid" slaag den de dames K. Sarneel, B. Vader en mevr. de Noyer. Voor het examen coupeuse slaagden de dames G. de Smit en A. Volkert, allen uit Sou burg. De heer K. M. Baars te Middelburg behaalde te Rotterdam het brevet tex tielhandel art. groep I heren- en jon- genskleding, herenmodeartikelen en bedrijfskleding. de Ned. Rijksluchtvaartdienst, als mede van de Sabena. Het verongelukte toestel, dat de kentekens OOSOK droeg, was een bij Schelde-Aviolanda te Dordrecht in licentie gebouwde eenmotorige SAABSafir 91B. en werd ongeveer driekwart jaar geleden aan de Sabe na afgeleverd. Dit type vliegtuig, 'n laagdekker met neuswiel-onderstel, biedt plaats aan een leerling en een instructeur naast elkaar. Daarachter is nog plaats voor een derde inzit tende en voor de radio-installatie. Het toestel is uitgerust met een 195 p.k. Lycoming-motor. Vanochtend vroeg zou bjj laag wa ter een poging worden ondernomen om de resten van het toestel te ber gen. Kruiningse wandelaars bij Koninklijke familie. Hartelijke ontvangst op Het Loo Aan de jubileumwandelmarsen, die Za terdag en Zondag in Apeldoorn werden gehouden, werd ook door 15 Kruinin- gers deelgenomen, onder leiding van de heer J. v. d. Parel. Zaterdag werd dit groepje door prinses Wilhelmina op het Loo ontvangen. De Prinses onder hield zich geruime tijd met de Krui- ningers, die haar een vaantje ter herinnering aan de watersnood aanbo den. Koningin Juliana en prinses Ma rijke waren bij deze ontvangst aanwe zig. Na het bezoek begaven de Krui- ningers zich naar een vleugel van het paleis, waarin bejaarde Zeeuwse echt paren zijn ondergebracht. Hier werd koffie gedronken. Later op de morgen werd het gezel schap uit Kruiningen nog ontvangen door burgemeester Des Tombes van Apeldoorn, die eveneens een vaantje ontving. Tijdens de wandelmars voerde het Zeeuwse groepje een spandoek mede, waarop de dank van de Kruiningse bevolking jegens Apeldoorn werd uit gedrukt. Verwacht wordt, dat in het komen de seizoen ook het getroffen vereni gingsleven van Kruiningen hulp uit Apeldoorn zal ontvangen. Expositie Jan Sluyters trok 2474 bezoekers Hoewel de tentoonstelling van Jan Sluyters schilderijen in het Kunstmu seum te Middelburg helaas niet die be langstelling heeft getrokken, welke toen wel mocht worden verwacht, hebben toch nog bijna 2500 liefhebbers van de schilderkunst deze voor Zee land unieke expositie bezocht. Bij de laatste telling bleek, dat in totaal 507 niet betalende en 1967 betalende bezoekers (samen 2474) de contróle zijn gepasseerd. OfiiwentehnS 1 de keuken GEEN PROBLEEM „Waarheen -met. het huisdier tijdens uto vacantie?" dat is een probleem wadTmede meer mensen worstelen, dan men zo oppervlakkig zou vermoe den en het vraagstuk is zelfs in een onlangs gehouden radiolezing be handeld! Js het vraagstuk wel zo groot 7 Voor een Middelburgse familie, die in Vrouwenpolder de vacantie ging doorbrengen was het helemaal geen vraagstal;. Men nam de hond eenvou- dig mee en zo kon het gebeurendat ook het huisdier deelde in de vreugde van de vrijheid van strand en zee, dat1 ook de hond mocht breken met de sleur van alle dag, en huis en haard gedurende enkele weken kon verwis selen voor de vrije natuur. Het is de hond uitstekend bevallen! Zó goed, dat hij de spreekwoordelijke hondentrouw verloochend heeft. Want toen de familie weer huis waarts gekeerd was, bleek de hond onvindbaar.. Het brave dier werd teruggevonden in... Vrouwenpolder! i Het was op eigen gelegenheid nog een beetje met vacantie gegaan... I Per pek 25 cent Dubbel pak 45 cent Zeeuwse Polder- en Water schapsbond vergadert De Zeeuwse Polder- en Waterschaps Bond zal zijn algemene vergadering houden op Maandag 14 September a s. te Goes in de beurszaal van het hotel „De Korenbeurs". Prof. mr. J. W. C. Schilthuis, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, zal in deze vergadering een lezing houden over de water schapsorganisaties in verband met de ramp. Witte vleermuis. In Middelburg werd enkele avon den achtereen een nagenoeg witte vleermuis waargenomen. Voorwaar een zeldzaam geval! Z. Het beiaardconcert van prof. Percival Price OP 5 SEPTEMBER TE VLISSINGEN. Van 1 tot 5 September a.s. vertoeft de in beiaardkringen zeer bekende prof. dr. Pearcival Price, hoogleraar en beiaardier aan de universiteit van Ann Arbor, Michigan, U.S.A., voor heen beiaardier van het parlements gebouw te Ottawa (Canada) in ons land. Professor Price heeft zich be reid verklaard op 5 September tus sen 20 en 21 uur een concert te ge ven op de beiaard van de St. Jacobs- toren. Het programma luidt als volgt. 1. Bewerkingen van instrumentale werken a. J. S. Bach, „Glockenspiel", „Tocca ta" Presto; b. Josef Haydn, Andan te Symphonie m. paukenslag; c. Fre deric Chopin, Meno mosso uit Scher zo op. 39; d. Claude Debussy, Clair de luné. 2. Bewerkingen van vocale werken: a. Franz Schubert, Serenade; b. Jo hannes Brahms, Sappische Ode; c. Benjamin Britten, „There is no ro se" A ceremony of carols. 3. Beiaardcomposities. a. J. C. Menotti, Prélude; b. Perci val -Price, Fantasie (quasi una sona ta breve). 4. Keuze uit opera's: a. W. A. Mozart. „Ein Madchen oder Weibchen" uit de Zauberflöte; b. Hector Beloiz, „Serenade de Me- phistopheles" uit de Damnation de Faust; c. Guiseppe Verdi, „Card no- rae" uit de Rigoletto. 5. Variaties op Volksmelodieën: a. J. J. Viotta, De Zilvervloot; b. Iersch, The last rose of Summer; c. Duitsch, Muss i denn; d. Mexi- caansch, La Colondrlna; e. Engelsch The vicar of Bray. Landbouwdiensten in Goes niet in Ambachtsschool Een nieuw Consulentenhuis Naar verluidt, schijnt het zo goed als zeker te zijn, dat de concen tratie van de verschillende landbouw diensten in het huidige gebouw van de Ambachtsschool aan de Westwal te Goes, geen doorgang zal vinden. Zoals bekend, werd dit gebouw door het Rijk voor dit doel aangekocht. Er wordt thans aan de mogelijkheid gedacht voor deze landbouwdiensten een ander, wellicht nieuw, consulen tenhuis in Goes te stichten. Voor de Ambachtsschool, welke na de bouw van de nieuwe school in Goes-Oost vrijkomt, zal dan nog een andere be stemming moeten worden gevonden. In dit verband is reeds eerder de mo- ;elijkheid geopperd om de R.K. H.B. i. hierin onder te brengen. Nieuwe aanlegsteiger in Terneuzen Vanwege de Rijkswaterstaat is Maandag te Terneuzen een begin ge maakt met de werkzaamheden voor de bouw van een nieuwe aanlegstei ger voor de Provinciale Stoomboot- dienst. De nieuwe ponton komt te liggen iets ten Oosten van de thans in gebruik zijnde ponton, die slechts een provisorisch karakter draagt en die evenals de geleide-werken her nieuwd moest worden. De bestaande toegangsbrug tot de ponton zal ook voor de niéuwe ponton in gebruik blijven. Verder zullen drie remstoe- len worden bijgeplaatst. Ook is men thans bezig met het wegbaggeren van een gedeelte van de sliktong bij de Middenhaven. Als gevolg van het verleggen van de aanlegsteiger voor de Provinciale Stoombootdienst, zal de Terneuzense jachthaven in de toekomst ook enigs zins in Oostelijke richting moeten worden verplaatst. Opening Christelijke H.B.S. voor Walcheren Ter gelegenheid van de opening van de Christelijte H.B.S. voor Walche ren zal Woensdagmiddag 2 Septem ber, half vijf, in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" te Mid delburg een bijeenkomst met ouders en andere belangstellenden worden gehouden. Deze bijeenkomst wordt belegd door de Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voorberei dend Hoger Onderwijs in Zeeland. Verbetering weg naar de Rijksgrens te Sluis Onder leiding van het lid van Ge deputeerde Staten, de heer C. Hame link, werd op het gemeentehuis te Sluis een bespreking gehouden met het gemeentebestuur en met de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland ir. Th. Heijblom, over de verbetering van de in slechte staat verkerende, voor het toeristenverkeer van groot belang I zijnde weg van Sluis naar de Belgi- sche grens. 'ijn de slachtoffers in staat ze te aanvaarden Het Nederlandse Rode Kruis kan de lachtoffers van de watersnood, die engevolge van de overstromingsramp an 1 Februari hun woning zijn kwijt- ;eraakt ongeveer 500 prefabricated outen huizen aanbieden. Het Zweed- je Rode Kruis zendt er 237, het Noorse 100, het Finse 30 en het Deense Rode vruis zal tenminste 30 tot 40 huizen enden. Het is de bedoeling van deze tode Kruisverenigingen dat de hui zen ten goede zullen komen aan hen, die daarvoor op sociale gronden het eerst in aanmerking komen. Op het ogenblik zijn verscheidene van deze huizen reeds in aanbouw De meerder heid moet echter nog komen. Voor het gebied in Zeeland dat nog onder wa ter staat, worden 78 huizen gereser veerd. Dit geschenk van het Rode Kruis is natuurlijk een welkome verlichting van de zorgen voor woningbouw in het rampgebied. Toch zijn na de toe wijzing van de nieuwe woningen nog verschillende, zij het gemakkelijk te overwinnen, moeilijkheden gerezen. Teneinde in deze moeilijkheden een inzicht te krijgen, en over de richt lijnen van de toewijzing van gedach ten te wisselen met de gemeentebestu ren, had het Nederlandse Rode Kruis tSjah, dat komt er van, als je zo geraffineerd aard-olie dom doet. Had liever een Amerikaans siga retje opgestoken - bijvoorbeeld een Lexington, van America's Best Tobaccos. Internationaal modder gevecht In en om de drooggevallen Gere formeerde kerk te Kruiningen hebben Zwitsers, Fransen, Duitsers en Neder landers met succes een internationaal „moddergevecht" geleverd. Met ver eende krachten heeft men dagen ach tereen gezwoegd om het kerkgebouw van modder en vuil te ontdoen met het resultaat, dat thans weer een schoon en toonbaar geheel is verkre gen. Behalve op deze wijze, is aan de Gereformeerde kerk ook op andere wijze hulp verleend. De firma Faberij de Jonge te Apeldoorn heeft een fraaie kanselbijbel geschonken en het. Nederlands Bijbelgenootschap ver strekte bijbels voor de kerkeraad en voor de verenigingen. Geen inschrijvers voor bouw R.K. lagere school Schoondijke. Bij de openbare aanbesteding van de bouw von een R.K. lagere school te Schoondijke werd door geen enkele aannemer' ingeschreven. Het gemeentebestuur van Schoon dijke verleende daarna goedkeuring aan het R.K. schoolbestuur tot onder handse gunning van het werk aan de aannemer Barra te Oostburg. Moeilijkheden bij herbouw raadhuis te Schoondijke. De verdere voorbereidingen voor de herbouw van het raadhuis te Schoon dijke worden reeds geruime tijd ver traagd als gevolg van de noodzake lijk gebleken extra fundering. Na grondboringen op het bouwter rein aan het Dorpsplein en raadple ging van het laboratorium voor grond mechanica te Delft, werd Zaterdagoch tend in tegenwoordigheid van de ar chitect, ir. S. J. van Embden uit Delft en de directeur van de Centrale Dienst West Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer C. M. Zuidweg, in het gemeentehuis van Schoondijke een bespreking gevoerd. In overleg met de gemeenteraad werd overeengekomen om tot kelder fundering over te gaan, ten einde te gen eventuele verzakkingen gevrij waard te zijn. Op 21 October ook raads verkiezing in Waarde. 8 September candidaatstelling. De dagen van de candidaatstelling en de stemming voor de verkiezing van de leden van de raad der ge meente Waarde zyn vastgesteld on derscheidenlijk op 8 September 1953 en 21 October 1953. Zoals bekend, zijn dezelfde dagen ook vastgesteld voor de candidaat stelling en de raadsverkiezing in Rilland-Bath en Krabbendyke. Elly Ouwerkerk maakte mooie reis door zes landen „Geweldig" vond de 15-jarige Elly Ouwerkerk uit Goes, de drieweekse reis, die zij als gaste van de Euro pese Kolen- en Staalgemeenschap door de zes aangesloten landen mocht maken. „Zij kan het nog nauwelijks allemaal verwerken", merkte haar moeder op, toen we Elly thuis achter een stapel folders en ansichten op zochten. Het werd voor de 18 jongens en meisjes van verschillende West-Euro- pese nationaliteiten een reis om nooit Zeeuwse schipperszoon wordt schippersdominé Een kerkelijke busdienst langs de Rijn Op 13 September a.s. zal ds. Ph. J. Stoutjesdijk in de iHervormde Ge meente van Lotyth zyn intrede doen en daardoor zal Lobith binnenkort getuige zijn van een lofwaardig initia tief, dat zeer zeker verdient te sla gen. Ds. Stoutjesdijk, zoon van een schipper en stammende uit een uit gebreid Zeeuws schippersgeslaeht, neeft namelyk het voornemen om iedere Zondag langs de Rijn een auto bus te laten rijden om de schippers van in de omgeving liggende schepen op te halen ,voor het bijwonen van de kerkdiensten. De predikant, die in Amsterdam studeerde, maar in zijn studieperiode ook nog als zelfstandig schipper heeft gevaren, heeft het werk in het belang van de schippers groots opgezet. In zijn grote pastorie richtte hy een vertrek in voor het ontvangen van schippers na de kerk dienst en verder zorgde hij ervoor, dat voor de schippers een uitleenbiblio theek tot stand kwam. Een toevalligheid uit het leven van ds. Stoutjesdijk is, dat hjj aan de Ge meentelijke universiteit te Amster dam samen studeerde met ds. Uit- dam, de vroegere Amsterdamse poli tieman, die later predikant werd en thans te Maasbracht als schippersdo miné werkzaam is. Kruis van verdienste toegekend H.M. de Koningin heeft aan de sergeant-majoor-instructeur der Nat. Reserve J. H. E. Woltering te Vlis- singen toegekend hét Kruis van Ver dienste, op grond van zyn da den, verricht in de bezettingsjaren 1940-1945. te vergeten. De verzorging was zo vorstelijk en de tocht zo interessant en vol afwisseling, dat vooral de jon geren onder hen de kleinste was een Franse jongen van 10 jaar, die met zijn opstel deze reis verdiende zich bijna in een droomwereld moeten hebben gewaand- Maar toch hebben Elly en haar me de-reisgenoten het doel begrepen en zijn wel tot het besef gekomen, dat de éénwording van Europa een nood zaak is, zonder dat hen overigens dit idee op hun kruistocht door de zes landen was opgedrongen. Het nuttige werd zeer aantrekkelijk afgewisseld met het aangename, zo dat de reis hoewel vermoeiend, bui tengewoon gezellig was. Met een au tobus gingen zijn door Luxemburg, België, Nederland, Duitsland, Italië en Frankrijk. Staalfabrieken en kolen mijnen werden bezichtigd, overal wer den de jeugdige gasten door hoge re geringsvertegenwoordigers ontvangen en aan journalistieke belangstelling ontbrak het evenmin. In München be zochten zij een opera, aan het Gar- dameer en aan de Rivièra doken zij in het hemelsblauwe water en voor dat de terugtocht naar het uitgangs punt, Luxemburg, werd aanvaard, brachten zij twee-en-een-halve-dag in Parijs en omgeving door. „We voelden ons als één gezin", ver telde Elly, die met een Italiaanse, een Francaise en twee leidsters het vrou welijke element in deze groep vorm de. „Er werd geen wanklank gehoord en de vermoeienissen hadden we er graag voor over". Oorkonde voor hulpverlening in de rampgebieden Ds. Odé Zondag voor de microfoon. De provinciale diaconale commis sie der Ned. Hervormde Kerk in Zee land heeft aan allen, die van buiten de provincie en in kerkelijk verband hulp geboden hebben bij de leniging van de gevolgen van de watersnood een herinnering doen toekomen in de vorm van een oorkonde. De praeses van de provinciale kerkvergadering van Zeeland, ds. A. W. M. Odé uit Goes, zal op Zondag 30 Augustus via het I.K.O.R. te 11.50 uur een dankwoord richten tot allen, die in de watersnoodramp behulp zaam zijn geweest, zowel personen als instanties, en in het bijzonder daarbij noemen de initiatieven van de Oecumenische Jeugdraad. Maandagmiddag in de Rolzaal op het Binnenhof in Den Haag een vergade ring belegd met de burgemeesters en de adviseurs uit de gemeenten, waar Rode Kruis-woningen zullen verrij zen. Uitgenodigd waren o.a. ook de burgemeesters van Kruiningen, Sta- venisse en Ouwerkerk. De heer A. van Emden, de directeur van het Nederlandse Rode Kruis, leid de de vergadering. Hij verklaarde, dat het Rode Kruis het liefst ziet, dat in beginsel overdracht van de woningen geschiedt aan de eigenaar-bewoner, die de nieuwe woning in eigendom zou nemen. Indien niet voldoende eigenaren-bewoners in de betrokken gemeenten volgens de gestelde richt lijnen in aanmerking komen, dan zou de mogelijkheid bestaan, de desbetref fende woningen te verhuren. Deze worden ingebracht in een bestaande of wel in een daarvoor op te richten woningbouwvereniging. De heer Van Emden vroeg de burgemeesters hun medewerking om in het algemeen te voorkomen, dat de woningen weer spoedig verlaten zouden worden. De directeur memoreerde, dat het Rode Kruis de bovenbouw schenkt. De ove rige kosten, waaronder als voornaam ste die voor de fundering, dienen door de begiftigde betaald te worden. Omdat er nog onzekerheid heerst over de grootte van de bouwkosten de huizen beslaan een vrij groot stuk grond en de onkosten zijn daardoor betrekkelijk hoog waren, zo ver klaarden verscheidene burgemeesters, de slachtoffers, die in aanmerking ko men voor een woning, niet in staat zich uit te spreken over de mogelijk heid om een woning te aanvaarden. Men was het er overigens over eens, dat het geschenk zelf een kostelijke bijdrage voor het herstel was. Burgemeester E. P. A. M. Janssens van Nieuw-Vossemeer was de tolk van de vergadering door zijn dank hiervoor te betuigen en zijn bewon dering te uiten voor het vele werk, dat het Nederlandse Rode Kruis na de overstromingsramp ten bate van de slachtoffers van de watersnood heeft verricht. De strijd rond Ouwerkerk (Vervolg van pag. 1) de resultaat te verzekeren door grote hoeveelheden klei in de elementen te gooien. Zondagnacht was men zover niet gekomenEen enorme kraan werd aangesleept en in nog geen vijf minuten kon de kraanmachinist de eerste kubieke meters vette klei in de gezonken caissons smijten. En deze machinist deed zijn werk met een zwier en een élegance alsof hij een behendig jongleur was, die speels klein voorwerpen in de lucht gooide. Zijn arbeid was zo uitstekend, dat de hoofdingenieur-directeur van de Zui derzeewerken, ir. J. F. R. van de Wall, die met prof. ir. P. Jansen op het werk aanwezig was, zich ontvallen liet: „Wat een artiest. Ir. F- J. B. G. Geers van de dienst Dijkherstel verklaarde, dat de staf het breken van de caisson had verwacht. „Deze manoeuvre is echter geen de finitieve sluiting. Wij hebben nu een paar „stenen" gelegd voor de dijk. Deze stenen zijn echter hol en nu moeten we ze zo spoedig mogelijk op vullen. We willen proberen een klei- dam over de elementen te bouwen. Maar het zal nog wel enige weken du ren voordat we kunnen zeggen: die dijk is veilig". Deze sluiting is één van de moei lijkste objecten, die het dijkherstel op Schouwen-Duiveland tot dusver te zien heeft gegeven. De stroomsnelhe- den zijn enorm groot, hetgeen vooral na dichting van het Westelijk gat nog moeilijkheden zal opleveren bij de sluiting van het Oostelijk gat De laatste loodjes wegen ook hier het zwaarst, doch dat betekent aller minst, dat zij té zwaar zouden zijn! TELEGRAM! In de hall van ,,'s Lands Kamer" te Zierikzee, waar het hoofdkwartier van de Dienst Dijkherstel is geves tigd, was Maandagmorgen op het aan plakbord een telegram bevestigd van de directeur-generaal van de Rijkswa terstaat, ir. A. G. Maris, waarin deze uiting gaf aan zijn medeleven met de strijd rond Ouwerkerk. Dat telegram bewijst weer eens hoe in waterstaats- kringen van hoog tot laag wordt me degeleefd met de heroïsche strijd op Schouwen-Duiveland tegen Neder lands erfvijand! MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Muiterij op het goudschip". (14 J.), 7 en 9.15 uur, vooraf optreden van professor Cordo- ni; Schouwburg: „Het is midder nacht dr. Schweitzer", (14 j.), 8 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Jeanne d'Arc", (14 j.)f 7 en 9.30 uur; Luxor: „Het eiland der begeerte". (14 8 uur: Cosy Corner: Duo Abels—v. Eek, 36 en 811.30 uur; Oude zeevaartschool: Tentoonstelling i K. J. Huineman en exp. rampfoto's 10—12, 2—5 en 7—9 GOES. Vandaag Grand: „Tarzan en de Wa- zuri-diamanten" en Adri v. Oorschot, 3, 7 en 9 uur; Grote kerk: Ui tv. Wie ner Sangerknaben, 8.15 uur. VEERE. Vandaag Schotse huizen: Tentoonstel ling Anneke van der Feer, 1012.30 en 13.30—17 uur. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst", 10—18 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 920 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2