KêPPSE en het geheim van Swarte Daen VEEMARKT OP DE VISMARKT TE MIDDELBURG WALCHEREN POGINGEN OM TE KOMEN TOT SANERING OESTERBEDRIJF SPORT EN WEDSTRIJDEN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1953. PROVINCIALE ZEEUWSE COURAN1 6 VOORSTEL VAN B. EN W. Reeds in de jaren 1-948-1949 weer instelling van een veemarkt overwogen Het college van B. en W. van Middelburg heeft de raad dezer gemeente voorgesteld een veemarkt in te stellen. Reeds in de jaren 19481949 werd een dergelijk voorstel door B. en W. overwogen en daartoe werden ver scheidene adviezen ingewonnen. Een vry algemene wens was toen, dat een dergelijke markt zou worden gehouden op een plaats, die niet te ver van de gewone weekmarkt was verwijderd. Voor een instelling van een vee markt werd over het algemeen wel gevoeld, hoewel er bezwaren waren. Deze bezwaren kwamen hoofdzake lijk van hen, die de veehandel be dreven in verschillende stalletjes in het centrum van de stad. Juist het doen verdwijnen van deze stalletjes was evenwel één van de motieven van het college om tot instelling van een veemarkt over te gaan, al bleef uiter aard het dienen van de veehandel het hoofdmotief. B. en W. stellen thans voor de vee markt in te stellen en menen, dat als plaats hiervoor het terrein van de Vismarkt, hoewel deze naam in dit verband wellicht wat wonderlijk aan doet, uitermate geschikt is. In de eer ste plaats is dit terrein in het centrum Van de stad gelegen, in de tweede plaats geeft gebruik ervan geen en kele moeilijkheid voor 't verkeer, öölï niet bij de aan- en afvoer van vee, terwijl in de derde plaats het niet ver verwijderd is van de gewone week markt. De kosten voor de inrichting Zijn gering, daar kan worden volstaan met het aanbrengen van enkele palen met bevestigingsmiddelen om het aange voerde vee vast te zetten. Noodzake lijk wórdt ook het aanmaken van een verrijdbare los- en laadbrug geacht. De totaalkosten blijven beperkt tot ongeveer ,f 660. B. en W. stellen de raad vérder voor een verordening op de veemarkt vast te stellen, waarin tevens enkele bepa lingen zijn opgenomen vóór regeling van de reeds jaren bestaande pluim- veemarkt, terwijl voor de handel in varkens eveneens regelen zijn opge nomen. De frequentie van de markt dient te worden overgelaten aan B. en W., die zich zullen laten adviseren door een deskundige fnarktcommisSle. Examens Voor het examen coupeuse van de E.N.S.A.I.D. slaagden de dames M. J. Kense en E. de Visser uit Oostkapelle. Voor het examen costumière slaag de te Breda mej. P. Vader uit Middel burg. De dames M. Jobse-Almekinders te Middelburg en N. de Visser te Vlis- singen slaagden te Middelburg voor het examen coupeuse van de Ned. Mo devereniging. Blauwe steentjes deden auto slippen Door de gladheid van het wegdek slipte Zaterdagmiddag een door de heer S. uit Goes bestuurde auto met aanhangwagen op de beruchte blau we steentjes in de Axelsestraat te Terneuzen. De auto en de aanhang wagen kwamen daarbij dwars over de weg te staan, waardoor twee ge parkeerd staande auto's, een bostel wagen van de P.T.T. en een perso nenauto van de heer M. uit Terneu zen, werden beschadigd. Verhoging van hondenbelasting te Mii B. en W. van Middelburg stellen de raad voor een nieuwe verordening op de hondenbelasting vast te stellen en daarin enkele noodzakelijke bepalin gen op te nemen, die in de huidige verordening niet voorkomen. Zij hebben o.m. betrekking op het onder de vrijstellingen opnemen van politie- en Rode Kruishonden en honden, die in een asyl worden verpleegd. Voorts zijn bepalingen opgenomen inzake de invordering van belasting en verho ging daarvan bij niet naleving van de verordening. Voorts is het tarief van de belas ting verhoogd en meer in overeen- semming gebracht met het algemeen in ons land voorkomende belasting tarief. Voorgesteld wordt een belas ting voor elite hond van f 15.per jaar, voor honden, uitsluitend gehou den ten dienste van de landbouw of enige tak van nijverheid of ter bewa king van gebouwen en erven f 7.50. Voor honden gehouden in kennels in geschreven by de raad van beheer op kynologisch gebied in Nederland, zal dè maximumbelasting voor elke ken nel afzonderlijk f 60.per jaar be dragen. Bouwactiviteit in verdronken dorp In het nog steeds geïnundeerde Ouwerlterk is reeds een begin ge maakt, met het herstel. Vooral aan de Noordzijde van de Ring zijn de hui zen zwaar beschadigd. Eén dier wo ningen, die van de heer W. Remeeus, wordt nu onderhanden genomen. Het metselwerk is reeds aan de gang. Aanrijding tussen twee auto's Te Nieuwdorp deed zich Zondag avond een aanrijding voor op het kruispunt bij de openbare lagere school. Een personenauto, bestuurd door de heer Br. uit Middelburg, kwam in botsing met een personen wagen, bestuurd door de heer R. uit Nieuwdorp. Mevr. B. liep lichte ver wondingen aan het been op. De ma teriële schade was vrij groot. De po litie stelde een onderzoek jn. De jongensclub van de C.J.M.V. op Walcheren maakten haar jaarlijks reisje. Ongeveer 80 jongens uit de verschillende Walcherse dorpen brachten een bezoek aan Ernst-Sillemhoeve en Hilversum. Na tuurlijk werd ook een kijkje genomen in de studio van de N.C.R.V. Mevr, L. L. E. VoermanRooda, tijde lijk onderwijzeres aan de o.l. school te St. Annaland, is benoemd tot onderwij zeres aan de o.L school te Renesse. Van onze adverteerders. Nieuw winkelpand geopend Zaterdag is in de Korte Delft 131 te Middelburg het Luxor-geschenken- huis geopend. Het interieur van dit pand werd onder leiding van de ar chitect J. A. de Bruyne uit Goes ge heel naar de eisen des tijds omge bouwd en de inrichting is dan ook zeer smaakvol. Aan weerszijden van de ingang zijn twee grote etalages en de winkel, zowel als deze etalages, zijn zeer helder verlicht, zodat de uit gestalde artikelen zeer goed uitko men. Het Luxor-Geschenkenhuis kan dan ook zeer zeker een aanwinst voor Middel burg's winkelcentrum ge noemd worden. Officiële publicaties VLIS SINGEN. v B. en W. van Vlissingen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de les sen aan de Openbare Scholen voor V.G. L.O. en U.L.O. aanvangen op Dinsdag 1 September a.s. v.m. 9 uur. Vlissingen, 21 Augustus 1953. Middelburg Feilloze rit van geblinddoekte Cordoni Onder grote belangstelling heeft prof. Cordoni, die deze week in Elec tro te Middelburg optreedt, geblind doekt een autorit door Middelburg ge maakt. Vooraf werd de doek door en kele getuigen, onder wie hoofdinspec teur Valk van dè Middelburgse poli tie, gecontroleerd en bovendien wer den enkele pleistêrs over de ogen van prof, Cordoni geplakt. De rit, die door enkele politie-autóriteiten werd mee gemaakt, werd gedaan in de wagen van de telepaath. Over de Markt en door de Lange en Korte Delft, waar het op deze Zaterdagmiddag zeer druk was bestuurde prof. Cordoni zijn wa gen feilloos en welhaast zonder en kele aarzeling. In minder drukke stra ten, zoals Molstraat, Koepoortstraat en Molenwater werd een flink gangetje ingezet, maar bij êlk kruispunt, remde de geblinddoekte bestuurder prompt af en de inzittenden voelden zich don ook volkomen Veilig. Merkwaardig was ook het feit, dat prof. Cordoni, na zich blijkbaar even „georiënteerd" te hebben ook geen straten Insloeg, waar een bord „verboden inrit" stond. Verkoop pand Dam 59 B. en W. van Middelburg stellen de raad voor het pand Dam 59, thans nog in gebruik bij de reinigingsdienst, te verkopen aan de heer T. Zandstra. Dit pand is voor de gemeente niet van grote betekenis, terwijl de raad meer malen op verkoop heeft aangedron gen. Overeenstemming werd verkre gen over de koopsom van 5.000. Vlissingen „Kleine Stem Oost" nam afscheid van „Jong Leven" In het kader van de zomervacan- tie-uitwisseling van de kinderkoren aangesloten by de Bond van Arbei ders-Zangverenigingen in Nederland bracht het kinderkoor „De Kleine Stem Oost" uit Rotterdam een be zoek aan Vlissingen. Vrijdagavond werd in het Conoertgebouw een af scheidsavond gehouden, waarbij be halve het Vlissingse kinderkoor „Jong Leven" en het Rotterdamse koor, de pleegouders en ouders der kinderen aanwezig waren. Bij de aanvang heette de voorzitter van het Vlissingse kinderkoor, de heer C. P. Parent, de vele aanwezi gen welkom, waarna de heer M. van lekelen het woord nam. Deze dankte de pleegouders voor de goede zorgen en zei o.m., dat het Vlissingse kin derkoor volgend jaar naar Rotterdam zal komen als tegenbezoek. Hierna traden beide koren om beurten voor het voetlicht en brachten vele liedjes ten gehore, die bij de aanwezigen zeer in de smaak vielen. De heer Parent sprak een slotwoord. Verharding van de Edisonweg B. en W. van Vlissingen vragen van de gemeenteraad een crediet van 52.000 voor het aanbrengen van een klinkerbestrating met rijwielpaden op de Edisonweg. Deze weg (tussen PZEM-centrale-Prins Hendrikweg) wordt de laatste tyd steeds drukker gebruikt. Hoewel een klinkerbestra ting duurder is dan een verharding van asfaltbeton, geven B. en W de voorkeur aan deze methode in ver band met mogelijk nog optredende verzakkingen als gevolg van het pas gegraven afwateringskanaal voor koelwater voor de P.Z.E.M.-centrale. Over verlichting van dit wegge deelte zijn B. en W. nog in onderhan deling met de P.Z.E.M. Badbedrijf Vlissingen lm de week van 14 tot en met 20 Augustus werden bij het zeebadbe- dryf te Vlissingen 3451 baden geno men, waarvan 1686 volks- en 1765 gewone baden. Hengelwedstrijd te Vlissingen Zondag werd door de Vlissingse Hen gelaarsvereniging een wedstrijd ge houden tegen de Hengelaarsvereni ging „Jantje van Sluis" uit Sluis, De ze vereniging was slechts met vyf man opgekomen, zodat ook Vlissin gen met vfjf leden moest deelnemen. „Jantje van Sluis" won met 3 tegen 1 paling. In een onderlinge wedstrijd van de Vlissingers werden acht pa lingen verschalkt, waarbij de heer de Klerck de eerste prijs behaalde. „Jan tje van Sluis" is nu in het bezit ge komen van de beker, beschikbaar ge steld door V.H.V. Benoeming Huishoudschool B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor in de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer W. P. A. de Rooy, de heer A. van Iren, thans onderwijzer aan de Frans Naerebout- school, te benoemen als leraar voor het algemeen vormend onderwijs van de gemeentelijke Industrie- en Huis houdschool. Begin van brand Zondagmiddag werd de Vlissingse Brandweer gealarmeerd voor een brandje, dat ontstaan was in de keu ken van een restaurant aan de bou levard. Het bleek, dat de vlam in een frite-over was geslagen, waardoor enig houtwerk gevaar liep vlam te vatten. Door ingrijpen van de brand weer met een sneïblusapparaat werd erger echter voorkomen. Grijpskerke De raad vergadert De raad van de gemeente Grijps kerke komt Dinsdag a.s. om half acht in vergadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. een verzoek van de Pro vinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Veera om een jaarlijkse bijdrage, vaststelling van een rooilijnverordening voor de bebouwde kom der gemeente en vast stelling van de vergoeding voor het bijzonder lager onderwijs over 1952. Zoutelande Wedstrijden afgelast De wedstrijden, die Zaterdag ge houden zouden worden door de voet balclub „De Meeuwen" te Zoutelande, moesten grotendeels afgelast worden wegens gebrek aan belangstelling. Wel werd een match gespeeld tussen de. Meeuwen-junioren en de badgas ten, die de junioren met 72 wonnen. KERKNIEUWS Intrede ds. Breen te Terneuzen In het kerkgebouw van de Gerefor meerde Kerk (Art. 31 K.O.) te Ter neuzen werd Zondagmorgen als pre dikant van deze kerk bevestigd ds. J. C. Breen. De bevestiging geschied de door ds. J. C. Trimp uit Twjjzel, die het woord bediende naar aanlei ding van Johannes IV, vers 34 tot en met 38, met als thema het dienstver- band in het akkerwerk Gods, onder verdeeld in het dienstverband, waar in de Vader de Zoon heeft gesteld en het dienstverband, waarin de Zoon de discipelen heeft gesteld. Hierna volg de de bevestiging door handoplegging van ds. Trimp en ds. K. Deddens. In een vol kerkgebouw van de Ne derlands Hervormde gemeente deed ds. Breen des avonds zyn intrede. Als onderwerp voor zijn predikatie had hij fekozen Romeinen X vers 6 tot en met met als thema de nabijheid des Woords als het constante in de voort gang van de Heilsbedeling. Na afloop van de predikatie werd nog het woord gevoerd door de prae- ses van de Kerkeraad, de heer J. Hujjssen, ds. K. Deddens namens de classis en de omliggende gemeenten en burgemeester mr. P. H. W. F, Tei legen namens het gemeentebestuur van Terneuzen. Ds. Breen beant woordde de verschillende sprekers, waarbij hij zich eveneens richtte tot zijn ouders, schoonouders en zijn vriend, ds.. Trimp. De dienst werd be sloten met het zingen van dankpsalm 138 vers 1. Scheuring in Vrij Hervormde Gemeente te IJsselmuiden Zaterdagavond is te IJsselmuiden de door de rechtbank te Zwolle in kort geding gelaste vergadering ge houden van de mannelijke stemge rechtigde lidmaten van de vry her vormde gemeente IJsselmuiden, waar onlangs een kerkelijk geschil is gere zen, Een der geschilpunten is, dat de oppositie de leer van wijlen ds Keiler niet geheel wenst te handhaven. By acclamatie werd de voorganger, ds. G. Wakker, als voorzitter gekozen. Allereerst werd gestemd over de wettigheid van de bezwaren, inge bracht tegen de ouderling B. van Dok en de diaken H. van Asselt. Met 34 tegen 18 stemmen werd beslist dat deze bezwaren wettig waren, waarna deze kerkeraadsleden uit hun ambt werden ontzet. Bezwaren werden voorts ingebracht tegen de ouderlingen Stam en J. Boer Met 33 tegen 19 stemmen werden de ze ouderlingen eveneens afgezet, ter- wyl de diaken J. Doorn werd ge morst. Hierna werd een nieuwe ker keraad gekozen, waarbij alleen de oppositie aan de stemming deelnam. Enkele dagen geleden was de voor ganger, ds Wakker, door de kerke raad geschorst. De rechtbank te- Zwolle heeft inmiddels deze schor sing tot aan de to houden vergade ring opgeheven. Met 34-12 stemmen werd ook door de vergadering de schorsing ongedaan gemaakt. Van wege de oude kerkeraad werd mede gedeeld dat de gehele kwestie in ho ger beroep door h^t, gerechtshof te Arnhem zal worden behandeld. De scheuring in deze gemeente is inmiddels wel een feit geworden. De gewone kerkdiensten werden Zondag namelijk geleid door ds Wakker, ter wijl des avonds een afzonderlijke kerkdienst werd belegd door de oude, thans afgezette kerkeraad, waar ouderling Stam voorging. Aduer lenfte Carillonklanken van Walcheren Door de N.C.R.V. wordt hedenavo- om tien over half zeven, een carillon bespeling van Jan Kwist vanuit Vee- re uitgezonden. MOEILIJKE PUZZLE Bezwaren zowel tegen contingenteringsmaatregelen als tegen gecentraliseerde verkoop Door de oesterskwekers-organisaties „Vcbo" en „Vervoen' wordt de laatste dagen druk vergaderd om in samen werking met het Bedrijfschap voor Visserijproducten te komen tot een saneringsregeling voor de oestercul tuur. De laatste jaren werd een systeem gevolgd van minimum-prijzen, vast te stellen voor de export. Dit is thans, in verband met de vrijmaking van de handel, niet meer' mogelijk. Gezocht wordt thans naar een regeling, waar bij enerzijds de gehele vrijmaking van de prijzen wordt voorkomen, terwijl anderzijds ervoor gewaakt wordt niet te vervallen tot een gecentraliseerde verkoop, zoals dat b.v. bij de mossel- handel plaats vindt. Algehele vrijla ting der oesterprijzen zou naar de me ning van velen funest kunnen werken en onnodige verscherping der concur rentie tengevolge hebben, terwijl de oester zich. om vele technische rede nen. veel minder leent voor een ge centraliseerde verkoop dan b.v. de mossel. De bedoeling is toch de prijzen in handen te houden door onderling overleg en tevens een fonds te stich ten. waaruit men van kwekers oesters kan kopen, die deze niet hebben kun nen verkopen aan de verzenders, en daardoor een te sterke druk op de markt weg te nemen. Over de be stemming van deze oesters zou dan nog moeten worden beslist. Van de zijde van het Bedrijfschap werd voorgesteld, een stelsel van con- tingentering in te voeren voor de ver zenders, waartegen echter van de zij de van verschillende verzenders be zwaren werden opgeworpen, omdat zij van mening zijn, dat hierdoor dege nen, die door allerhande practijken hun omzet in de laatste jaren sterk hebben opgevoerd, hierdoor te zeer bevoordeeld zouden worden boven de andere verzenders. Ook aan een regeling als bovenbe doeld kleven echter vele bezwaren, zo wel voor kwekers als verzenders, en er zal nog wel menige bespreking ge voerd moeten worden, alvorens men tot een voor alle partijen aanvaard bare oplossing zal zijn gekomen. Ronde yan Oostburg werd eerste zege voor Van Sluijs De zomerkoers van de wielersport- ireniging „Luctor et Emergo", wel ke Zaterdagmiddag te Oostburg werd verreden, is 'n succes geworden voor de Vlissingse renner A. van Sluijs. Toen het startschot viel gingen 32 renners, amateurs en nieuwelingen, van start. Al spoedig vormde zich een kopgroep van negen man, die de wedstrya zou blhven beheersen. Hier in zaten P. van der Lijcke uit Groede, J. Konings uit Breda, A. van Sluijs uit Vlissingen, J. Westdorp uit 's-Heerenhoek en de Belgische favo riet R. Verplaetse. Borremans uit Hoogerheide joeg in z'n eentje achter deze kopgroep aan. Ztfn koppig volhouden werd be loond. Toen er vijftig ronden verre den waren zaten de sterkste renners van het veld weer by elkaar, terwijl het peloton met enkele seconden ach terstand steeds aan tempo verloor. Na 70 ronden trok van der Lijcke er alleen tussen uit. maai- het was nog te vroeg. Aangevoerd door de Belg Verplaetse kwam de kopgroep weer by de vluchteling. Toen er nog 12 ronden te rijden waven, sloeg van Sluijs z'n slag, H\j trok naar voren en hoe de anderen ook joegen, de vluchteling bleef zijn voorsprong be houden. De enige die hem nog had kunnen bedreigen was Borremans, die uitstekend reed en tweede werd. De uitslag was: 1. A. van Sluijs, Vlissingen, 100 km. in 2 uur 15 min. en 18 sec.; 2. A. J. Borremans, Hoo gerheide; 3. C. Verstraeten, Breda; 4. R. /erplaetse, St. Laureyns (België); J. Westdorp, 's-Heerenhoek, (eer- nieuweling)6. P. van der Ltjcke, Groede; 7. W. de Wit, (nieuweling) 8. C. Schrauwen, Ossendrecht; 9. A. Verhelst, Axel; 10. W. Heeren, St Willebrord. Na de wedstrijd reikte de wnd. burgemeester, de heer J. H. van Kam pen, in café Verhulst de prijzen uit. VOETBAL Xerxes en ADO in finale Zilveren Baltournooi Te Rotterdam werd het Zilveren Baltournooi met de volgende wed strijden voortgezet: ADO-Elinkwyk 1-0; Eindhoven-Quick (Nijmegen) 3-2; Xerxes-Stormvogels 2-1; Hera- cles-Sparta 2-0; ADÓ-Eindlioven 0-0; (ADO won met strafschoppen); Xer xes-Heracles 3-1. Zondag 30 Augus tus zal de finale tussen ADO en Xer xes worden gespeeld. De uitslagen van de eerste dag van 't 53. Hijgend stormde de Maat de trappen op; de bejaarde zeerovers waren hem dicht op de hielen. Aan de ma nier, waarop zy met mat tenkloppers, bezems en deegrollers zwaaiden was duidelijk te zien, dat zij de ze nuttige voorwerpen dit maal niet voor huishoude lijke doeleinden wilden ge bruiken. Met elke trap, die hij beklom, steeg ook de angst van de Maat. Waar heen zou hij nog kunnen vluchten, als hij eenmaal de zolder bereikt bad?! Dan zou hij als een rat in de val zitten. Maar toen hij daar eindelijk aankwam, was zijn opluchting groot, want juist drong de Zeewolf naar bin nen, gevolgd door zijn man nen en.... door Kappiel „Ha, zoon van Swarte Daen", riep de Zeewolf, „aardig van je, dat je ze hierheen hebt gelokt om ons ook wat van de pret te gunnen I Nu kunnenMaar verder kwam hij niet, want een neerzuizende mattenklopper maakte stevig contact met zijn hoofd. Aangemoe- te Rotterdam gehouden Aroltourïioói luiden: Excelsior-AFG 3-1; Water- graaf smeer-EBOH 0-2: Zeeburgia- Enschedese Boys 0-1; Heerenveen-VS V 4-2. Tweede klassers van Zuid I te Breda bijeen Te Breda werd een bijeenkomst ge houden van de 2e klasse voetbalver enigingen uit Zuid I en het bestuur vaii de belangenbond van 2e, 3e en uit dit c" 4e Wassers i; t district, welke ver- digd door dit succes drongen de oudjes op de aan- gadering was belegd om de mening der verenigingen te horen over het plan-Burgwal en het voorstel van de eerste klassers tot instelling van 5 eerste klassen van 12 verenigingen. Men was algemeen van oordeel dat volledige doorvoering van het plan- Burgwal leidt tot een totale ont wrichting van de districten, hetgeen allerminst in het belang van het la gere voetbal kan worden gerekend, en verdere doorvoering van het plan- Burgwal achtte men dan ook niet gewenst. Ook ging men niet accoord met het nieuwe voorstel der eerste klassers tot 5 x 12 eerste klassers, daar ook dit tot verdere ontwrich ting der districten zal leiden. Besloten werd voor de a.s. bonds vergadering alsnog een voorstel in te dienen tot instelling van 6 x 12 eer ste klassers, met volledig herstel dus van de districten. Hieraan werd ech ter vastgekoppeld een volledige auto matische promotie. MOTORSPORT Anderson wereldkampioen 350 cc. De Engelsman Fergus Anderson, die in de 350 c.c.-klasse van de Grote Prijs van Zwitserland Zondag te Bern zegevierde, heeft met het pun tentotaal van 28 zich in de 350 c.c. klasse reeds van de wereldtitel ver zekerd. Ook al zou hij in de op 6 Sep tember te houden grote prijs der Na ties, de laatste race die meetelt voor het wereldkampioenschap, geen punten behalen, dan nog kan hij niet meer door zijn naaste concurrenten, Kanavagh en Lorenzetti (beiden 18 punten), benaderd worden. TENNIS J eugdkampioenschappen van Zeeland. Op de banen van de tennisvereni ging „Ludo et Emergo" te Oostburg werden vorige week wedstrijden ge speeld om het jeugdkampioenschap van Zeeland. De uitslagen luidden: Meisjes: Guusje Verstraeten-Mieke Snoep 0-6, 0-6; Marijke Spaas-Lenny van Leeu wen 6-4, 6-4; Jenny van der Poel- Jngrid Trapman 1-6, 2-6; Jeanny van der Peyl-Milly Vierhout 6-3, 11-9. Halve finale: Mieke Süoep-Marijke Spaas 6-3, 8-6; Ingrid Trapman-Jean ny van der Peyl '6-1, 6-1. Finale: Mieke Snoep-Ingrid Trap man 5-7, 6-2, 6-3. Jongens; Coen Lyppens-Huib de Rid der 2-6, 6-1, 3-6; Frans Verstraeten- Hem van Veen 6-3, 3-6, 5-7; Robby Spaas-Leo van de Beukei, Robbie Spaas w.o.; Arnold van der Poel- Marc Bral 1-6, 0-6; Jan P. Manhave- Wim van der Peyl 7-5, 6-2; Wim de Pagter-Paul van Br. Vriesman 4-6 2-6; Tonny van Verre-Peter van Br. Vriesman 7-5, 1-6, 1-6; Piet Staal- Pim van Rhee 6-2, 2-6, 6-3 Tweede Ronde: Huib de Ridder-Hein van Veen 6-1, 6-1; Mare Bral-Robby Spaas 6-0, 6-4; Jan P. Mannave-Paiil van Br. Vriesman 6-2. 6-4; Piet |taal-Peter van Br. Vriesman 6-1, Halve finale; Mare Bral-Huib de Rid der 6-0; 6-4; Piet Staal-Jan P. Man- have 6-2, 6-8, 6-3. Fin Wc; Piet Staal-Marc Bral 7-5; 5-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3