Zeeuwse Almanak BIJ HET AFSCHEID VAN WETH. L. P. VAN OORSCHOT TARWE RICHTPRIJS 1954 DIENT SPOEDIG BEKEND TE ZIJN VEEVOEDER VOOR GETROFFEN BEDRIJVEN GEVRAAGD Agenda 2 Pno V I NCI A LE ZEEUWSE COURA N7 ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1053 VOOR HET LAATST ACHTER DE GROENE TAFEL Van eenling in de raad tot wethouder van sociale zaken, In de raadsvergadering:, welke volgende week Vrijdag te VHsslngen ge houden zal worden, zullen ongetwijfeld enige afscheidswoorden gesproken worden. Afscheidswoorden tot raadsleden, dlo niet in de nieuwe rand zul len terugkeren en dio in de afgelopen perlode(n) hun krachten hebben ge geven aan hut bestuur van de Vllsslngse gemeenschap. Maar wij geloven ons niet aan een riskante voorspelling te wagen, wanneer w(| het er op houden, dat by deze gelegenheid toch wel zeer in het bijzonder het woord zal worden gericht tot wethouder L. P. van Oorschot, die dan voor de laat- sto maal achter do tafel van B. en W. zal zitten. 't Zal vreemd zijn deze markante I figuur voortaan achter de groene tn- fel te moeten missen. Achter de groene tafel, waaraan hjj nu bijna negen jaar hoeft gezeten en in de raadszaal, waarin hy 34 jaar geleden als jong idealistisch socialist zijn in trede deed. Wanneer men met de beer Van Oorschot over die oude tijd spreekt, komen de verhalen pas goed los, Ver halen uit zijn jongensjaren in de Lange Zelke, waar hij geboren werd, i en uit zijn schooltijd op de R.K. school by meester Nieuwkuyk in de Walstraat, hoek Vrygang. De jongo Vlissingers weten niet eens meer, dat hier ooit een school gestaan heeft. Het was geen gemakkelijke tijd, waarin de jonge Van Oorschot op- rooide. Vader Van Oorschot was ouwvakarbelder en hy had een groot gezin, zodat het ook voor de jongens al vroeg hard werken was. Na de lagere school werd de zoon eerat piccolo in het Strandhotel en daarna kreeg hij een baantje bij de exportslagerij aan de haven. En 's avonds naar de Burgeravond-1 school, want één ding stond b|j vader Van Oorschot vast: wat je geleerd had, was nooit verloren! Holaas kwam er een tyd van werkloosheid en toen was het ook met de Burger- i avondschool afgelopen. Het werk was niet vroeg genoeg afgelopen en het geld, dat de jongen verdiende, kon m het gezin, waarvan vader werkloos was niet gemist worden. Uit het feit, dat de jonge Van Oor schot de R.K. lagere school bezocht, 2al reeds duidelijk zijn, dat hij op groeide in een katholiek gezin. De vador kwam trouwens uit Brabant. Maar in die moeilijke jeugdjaren kwam hü reeds in contact met de so cialistische beweging en de opko mende moderne vakorganisatie en het zal toén ook wel geweest z\jn, dat hy zijn sympathieën voor het socia lisme voelde groeien. Vooral ook toen hij zag, dat de strijd der arbeiders ook resultaten afwierp. Toch is de heer Van Oorschot ja renlang buiten de rijen van de S.D. A.P. gebleven doordat hij zich in het bijzonder aangetrokken gevoelde tot dè syndicalistische vakbeweging, waaruit een andere politieke groepe ring, de Socialistische Partij, was voortgekomen, welke hy in 1919 ook in de raad ging vertegenwoordigen, tezamen aanvankelijk met de heer Baard en later met de oude heer Post, vader van het tegenwoordige raadslid, die de heer van Oorschot nu als wethouder zal opvolgen. Na het verdwijnen van de Socialistische Party, bleef de heer Van Oorschot jarenlang een éénling in de Vlissing- se raad, telkenmale weer afgevaar digd door een groep socialistische kiezers. Maar de verhouding tot de andere socialistische groepering in de raad was in het algemeen zeer goed. Er werd samengewerkt, waar dit maar mogelijk was en zo behoef de het dus niemand te verwonderen, dat de heer Van Oorschot in 1935 tenslotte in de gelederen van „de Sarty" werd opgenomen. Hoe dit ge- eurde nadat hij eigenlijk al net voornemen had kenbaar gemaakt om het politieke bijltje er maar bij neer te leggen wat moest je als een ling eigenlijk in de raad doen? hebben wij onlangs nog uitvoerig verteld, zodat wij ditmaal met de blote vermelding van het feit kun nen volstaan. Wethouder. De gebeurtenissen binnen de partij in Vlissïngen hebben er in de op 1935 volgende jaren toe geleid, dat hij de leiding van de raadsfractie kreeg en na de bevrijding, tegelijk met de neer Van Popering, ook als wethouder werd aangewezen. Dat was na een zeer bewogen tijd, waarin de bevrij ding van vlissïngen viel en waarin Aanbesteding herstel waterkering. Door het bestuur der waterkering van de calamiteuxe Onrust-, Jacoba- en Anna-Frisopolder werd Vrijdag te Wissekerke aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1954 der waterkorende- en andere werken aan de waterkering van bovengenoemde calamiteuze pol ders. Ingeschreven werd als volgt: A. C. van Hee, Kamperland 58.995; M. v. d. Velde, Bruinisse 59,300; fa. Lucasse en Sponselee, Walsoorden 59.910; C. v. d. Klippe, Vlissïngen 59.960; F. Warrens, Ossenisse 59.990; J. M. Dekker, Brouwers haven 61.445; W. Noorland, Dor drecht 61.575 en W, v. d. Berg, Bruinisse 61.750. Het werk werd behoudens goedkeuring van G. S. gegund aan de laagste inschrijver. 70-jarig huwelijksfeest. Het echtpaar Theune^Taal, Gort- ittvaat 73 te Middelburg hoopt op 29 Augustus a.s. zijn 70-jarig huwelijks feest te vieren. De heer Z. C, le Clercq te Vlissïngen overleden. Te Vlissïngen is na een kortston dige ziekte op een leeftyd van ruim 6* jaar overieden de heer Z. C. le Clercq. De lieer le Clcrcq was vele ja ren secretaris van de muziekverenU ging „Ons Genoegen" te Vlissingon. waarvan hy reeds 47 jaar werkend lid was. Voorts was hij voorzitter van de afdeling Vliasingen van de vakgroep café's der Bedrijfshoreoa, hoofdbestuurslid van de vakgroep café's der Bedrijfshoreca te Amster dam en bestuurslid van de geweste lijke afdeling Zeeland der Bedrijfs horeca. Laatstgenoemde functies be kleedde hij vanaf 1945 tot 1951. Na 1950 was hij voorzitter van de afde ling Vlissingen van de Nederlandse Bond van Hotel-, Café- en Restau ranthouders. De heer le Clercq was een der stuwende krachten van bo vengenoemde verenigingen. De begrafenis is vastgesteld op a.s. Maandagmiddag. 2 uur. In verband met dit overlijden is het concert, dat „Ons Genoegen" he denavond in het Bellamypark zou geven, uitgesteld. DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M.: Bij geleide landbouwpolitiek geen vrije loonpolitiek. In het Zuldvvesteiyk kleigebied U voor tarwe van de oogst 1952 de rleht- prüs nauweiyks gehaald, terwyi deze in Zeeuwsch Vlaanderen gedurende het grootste deel van het jaar niet gehaald werd. Dit werd in de jongste vergadering van het dageiyks bestuur der Z.L.M, aangetoond aan de hand van een grafiek. ATTRACTIE Het dartel spel van enkele onnozel kijkende goudvisjes trok vanzelf sprekend de belangstelling van de winkelende dames en dat nu, was ook de bedoeling geweest van de Vlissing- 86 zakenman, die een aquarium, ge vuld met deze blinkende diertjes, als bijzondere attractie in zijn etalage had geplaatst. Het was een lief schouwspel en ia 7iet bijzonder twee dames schenen er als het ware door gebiologeerd. In haar ogen blonk het zachte, tedere licht, dat dames veelal krijgen, wan neer zij „lieve kleine diertjes zien", Op zulke momenten zijn z% wél in staat om de ganse, overigens toch ei genlijk boze wereld, te aanvaarden. Maar ook in dat geval moesten z\j ervaren, dat het boze in deze wereld altijd en overal op de loer ligt, zelfs in de onigeving van lieve kleine goud visjes Het boze" was de katde vadsige, loerende kat, die plotseling zichtbaar werd tussen de etalagegoederen. Da kat staarde likkebaardend naar de visjes en een ogenblik scheen het als. of zij haar linkervoorpoot nadenkend bezag. ,Js ie als hengel te gebruiken of niet f" scheen het gedierte te over wegen en die kattengedachte drong door tot het brein van de nu hevig ontstelde dames. „Ik bel," sprak de jongste resoluut, bezield door haar beste dierenbescher- mingsgevoclens, en ze voegde de daad bij het woord. De winkelier, die even later tn de deuropening verscheen, zag er uit als een ia zijn dagslaap gestoorde nacht waker en op het verschrikte gestamel van de dames antwoordde hij bits: „Ach mens, die kat hoort b\j het num mer. Hij lust geen eens goudvissen".. de heer Van Oorschot als lid van de Zeeuwse delegatie zijn reis van twaalf dagen naar Londen moest maken om daar Koningin Wilheimi- na voor te lichten over de situatie in het toen reeds bevrijde deel var. ons vaderland. Voor de heer Van Oor schot behoort deze reis altijd nog tot een van de meeste interessante episo den uit zijn loopbaan. Als wethouder lieeft de heer Van Oorschot steeds sociale zaken te ver zorgen gekregen en men weet, dat hij dit steeds met grote toewijding en liefde heeft gedaan. En dat hij in me nig opzicht resultaten heeft bereikt, waarop Vlissingen trots kan zijn. Dat hij enkele „grote kwesties" niet volledig opgelost aan zijn opvolger moet overlaten, wordt natuurlijk ook door hemzelf in sterke mate be treurd. Maar htj moge er zich verze kerd van houden, dat alien, die zijn werk van naby hebben gevolgd,* we ten, dat wanneer straks het Tehuis van Ouden van Dagen eenmaal ge opend zal worden en wanneer de de finitieve voorstellen ter tafel komen voor de oplossing van het brandende probleem van de ongeorganiseerde jeugd, de grondslagen daarvoor zijn gelegd door het onvermoeid ijveren van de wethouder van sociale zaken, die nu zijn taak aan een jongere kracht zal moeten overdragen. Voor de afname van da oogst van dit jaar, zal het AVA in ieder geval In December en April op de markt komen, zodat de onbillijkheid, dat een flink gedeelte van de Zeeuwse tarwe, bovendien nog van uitstekende kwali teit, de richtprijs niet haalt niet her haald behoeft te worden. Het werd wenselijk geacht, dat thans spoedig de tarweprijs voor de oogst 1954 be kend wordt gemaakt, zodat de boe ren er bij hun uitzaai rekening mee kunnen houden, Intussen zal in Amerika dezer da gen aan terweverbouwers gevraagd worden of zij bereid zijn, vrijwillig een zekere beperking in de uitzaai toe te passen. Van het antwoord zal afhangen of de huidige steunprijs ge handhaafd of verlaagd zal worden. Voor het verloop van de wereld marktprijs voor tarwe zal de uitslag van belang kunnen zijn. Silo in Middelburg half September gereed. De werkzaamheden aan de voor malige meelfabriek te Middelburg, die tot graansilo wordt omgebouwd, verlopen vlot. Venvacht wordt dat het gebouw ongeveer half September geopend zal kunnen worden. Men is thans bezig met het werk aan de buitenmuren, waarmede nog wel en kele maanden gemoeid zullen zijn. Tevens wordt op de aanlegplaats een laadinstallatie gebouwd en van de Kleverskerkseweg af, wordt een weg naar de silo aangelegd. Voor de voedergranen ligt het vol gens de Stichting v, d. Landbouw in de bedoeling, gemiddeld de vergoe ding van de zgn. integrale kostprijs te waarborgen. Daartoe zal worden voorkomen, dat buitenlandse voeder- granen, op basis van Nederlandse doorsnee-kwaliteit, in ons land bene den een bepaalde prijs kunnen worden aangeboden. Men behoeft derhalve niet bevreesd te zijn voor een al te sterke daling van de prys van binnen landse gerst en haver. Thans noteren do buitenlandse granen nog hogere prijzen dan voor de binnenlandse oogst wordt bedongen. Inmiddels zijn waarborgen geschapen, waardoor handhaving van de in 't vooruitzicht gestelde richtprijs voor tarwe in vol doende mate is verzekerd. WERKGEVER SBELANGEN Het dag. bestuur der Z.L.M. kon zich ook verenigen met het besluit van de afdeling werkgeversbelangen van het K.N.L.C., dat de reorganisa tie der bedrijfsverenigingen liefst op korte termijn dient te geschieden. Daarbij zal gestreefd moeten worden naar een gecombineerde uitvoering van de sociale verzekeringswetten met de bedrijfspensioenverzekering en het vacantiefonds. Hiervoor zullen de/bedrijfsverenigingen in de land bouw-een eigen centraal bureau moe ten instellen en de thans nog bestaan de afdelingen liquideren. Wanneer de nieuwe richtlijnen in zake de gemeenteclassificatie worden doorgevoerd, zal dit betekenen, dat de lonen op het platteland in de vyfde gemeenteklasse iets zullen worden op" getrokken. Voor de landbouw is dit een loonsverhoging van 2 cent per uur. afdeling k.n.l: HAÏET, BEDDEN. SN STA AIWA R ENf A0 Rl EK EN IE ZEVENBERGEN Schipper veroordeeld De plaatsvervangend kantonrechter te Terneuzen, mr. G. Tichelman, deed schriftelijk uitspraak in de zaak te gen schipper A. G. uit Beuningen. G. werd er van beschuldigd op 26 Maart van dit jaar te Terneuzen met zijn schip „de Termonde II" bij het bin nenvaren van de haven van Terneu zen, niet voldoende bakboordwal te hebben gehouden. Hierdoor ontstond een aanvaring met het Belgische mo torschip „Marylise", dat de haven uit voer, waarbij aanzienlijke materiële schade werd aangericht. De plaatsver vangend kantonrechter achtte de schuld van G. bewezen en veroordeel de hem tot f 80 boete of 40 dagen hech tenis. Klompegeul dicht. (Slot van pagina 1.) triomfantelijk over de Oosterschelde; de operatie is gelukt! Het schijnt, als of de sleepbootkapiteins er niet mee kunnen ophouden, want de sirenes en fluiten blijven door de regenachtige middag loeien, alsof zij zeggen willen: „Luister, mannen en vrouwen van Schouwen, do Klompegeul is dicht Haastig worden twee kantelbakken aangesleept, bakken met merkwaar dige namen, „Vliegende Schotel" en „Sterrenplukkers". Hoog stuift het water op, als de bakken hun stenen last in het water deponeren om daar door de caissons als het ware te ver zegelen. Vast en onwrikbaar ligt de caisson. De Klompegeul is dicht! Nu deze geul is gesloten, kan vol gende week de ringdam definitief wor den dichtgemaakt, namelijk op maai veld en dit betekent, dat dan het Wa terschap Schouwen van de zee is afge sloten Het laatste gat op Duiveland, name lijk bij Ouwerkerk, zal waarschijnlijk eveneens volgende week worden geslo ten. Vandaag gaat hier het Westelijk gat in de buitendijkse ringdam dicht en volgende week het laatste gat, dat Oostelijk is gelegen. Binnen drie vier weken zal, indien geen tegen slagen optreden het ergste leed van het dijkherstel geleden zyn, Proficiat Waterstaat! Rilland-Bath kreeg brandweerwagen. geschenk van adopterend zaandam. De watersnoodramp heeft ertoe ge leid, dat de brandweer van Rilland- Bath een mooie manschappenwagen tevens trekker voor de motorspuit rijker is geworden. Zij ontving dit prachtige, doelmatige geschenk van de gemeente Zaandam, welke Ril land-Bath adopteerde. In een bijeenkomst in het gemeen tehuis heeft dezer dagen de officiële overdracht plaats gehad, nadat de leverancier L. Donkers uit Chaam (N.B.), eerst de wagen aan de heer M. Plooijer, wethouder van Zaan dam had overgedragen. De brandweercommandant, de heer H. den Hartog, die zeer dankbaar was voor dit geschenk, herinnerde aan de voorgeschiedenis, waarna de burgemeester, de heer J. C. W. Job- se de gemeente Zaandam in de per soon van wethouder Plooyer dank bracht voor deze hulp. Op zijn beurt droeg hij daarop de wagen aan de brandweer over. Nadat de inspec teur van het brandweer-wezen uit Breda, de heer Schoonheim, nog zijn gelukwensen had aangeboden, dank te tenslotte de heer den Hartog de verschillende sprekers en sprak de hoop uit, dat dozc wagen zal bijdra' gen tot de brandveiligheid in deze gemeente. Hierna werd nog een rondje met de wagen door het dorp gemaakt, zodat de bevolking kennis kon ne men van deze nieuwe aanwinst. Beiaardconcert te Veere. Hedenavond van 8 tot 9 uur geeft de heer Jan Kwist, stadsbelaardier te Veere, wederom een zomeravondcon cert op het carillon van de Stadhuis toren. Het programma luidt; 1. Pre ludium in c Min. (J. S. Bach). 2a, Home, sweet home; b, Loch Lomóno, 3. Nocturne opus 37 (Chopln). 4. So natine in es (Beethoven). 5a. De star retjes blinken zo helder. 6. Moeders liedje. 6. Land of Hope and Glory (Elgar). 7a. Old Folks at home, b Old Black Joe. 8. The harmonious Black smith (Handel). 9, Standchen (Schu- bert). Uitvoerig werd In de werkgeversbelangen van het C. ook gesproken over de verklaring van de Industriële werkgeverscentrale waarin werd gepleit voor een vrijere loonpolitiek na 1 Januari. Hiertegen bestaan echter bezwaren van deze af deling, daar by een geleide landbouw politiek zoals hier gevoerd, ook een zekere geleide loonpolitiek behoort. Oude vrouw bewusteloos door openstaan van gaskraan. Donderdagmorgen werd de alleen wonende 83-jarige mej. L. Verhage te Oostkapelle door buren in bewus teloze toestand aangetroffen. Het bleek, dat er een gaskraan open stond. Nadat dokter Bom haar door kunstmatige ademhaling weer tot bewustzün had gebracht, werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Middelburg vervoerd. Advertentie de sm! Arnhemse pleegouders bezochten Kortgene. Het was Vrijdagmorgen bij de aan komst van de boot van half twaalf ongewoon druk bij het Kortgeense veer. Ditmaal waren het geen rijen wachtende auto's, .maar een groot aantal schoolkinderen, dat opgewek te liedjes zong en het muziekgezel schap EMM, dat vrolyke wijsjes speelde. Oorzaak van al deze drukte was het bezoek dat ongeveer 100 Arnhemse pleegouders aan Kortgene brachten. Het werd een hartelijk weerzien. Men kon bij deze spontane begroe ting al direct zien, dat er in de drie vacantieweken tussen de Kortgeense kinderen en de Arnhemse ouderen werkelijke en welgemeende vriend schapsbanden .zijn gesmeed. Bij hotel De Korenbeurs zongen de schoolkinderen enige liedjes, onder meer het Zeeuws Volkslied, dat op genomen werd door de radiowagen van de N.R.U. Daarna werden de Arnhemmers, daartoe uitgenodigd door het gemeentebestuur geti'ac- teerd op koffie met bolussen. Burgemeester A. A. Schuit en de wethouders P. J. Bom en C. L. Maas onderhielden zich met tal van Arn hemse pleegouders. De burgemeester zegde in een toespraak namens alle Kortgeense kinderen en ouders de gasten hartelijk dank voor de aange name dagen, aie de kinderen in Arn hem hebben doorgebracht. Tevens memoreerde hij nog de daadwerkelij ke steun, die direct na de ramp van Arnhem werd ontvangen. Namens de pleegouders sprak de heer Van de Brink, die dankzeggin gen aan het adres van de Arnhem mers volkomen overbodig achtte, daar ieder het als een plicht be schouwde de Kortgeense kinderen een aangename vacantie te bezorgen. Tydens deze bijeenkomst in De Ko renbeurs liep de radioreporter Kamp huis met zijn microfoon door de zaal en stelde vragen aan de kinderen, die deze ongedwongen beantwoordden. Reeds gisteravond werd deze re portage uitgezonden. Na deze ont vangst gingen de pleegouders met hun voormalige logeetjes mee naar huis. 's Middags werd natuurlyk het dorp bezichtigd. Om vijf uur vertrok het gezelschap uit Kortgene. OPROEP AAN DE „DROGE" Z.L.M. BOEREN: Wintertarwe op gronden, die geïnundeerd waren. Daar de veevoederpositie op de geïnundeerd geweest zynde bedryven, vooral in de komende stalperiode, nog précair zal zün, besloot het dage- lyks beBtuur van de Z.L.M. in zyn jongste vergadering, een oproep tot de „droge" boeren te richten, zo mogeiyk hooi en voedorbieten gratis of te gen een redelyke prys af te staan, ten behoeve van hun gedupeerde colle ga's. Uiteraard kwamen op deze vergade ring weer verschillende andere kwesties, verband houdende met de ramp, aan de orde. De heer Kostense kon mededelen, dat van de geschenk zendingen uit het buitenland, reeds verschillende grotere en kleinere ma chines aan Zeeland werden toegewe zen^ die districtsgewijze zijn verdeeld. Landelijk zal er op worden aangedron gen, dat voor Schouwen en Duiveland een behoorlijke reserve wordt aange legd, zodat ook dit eiland na het droog- komen, van deze geschenken zal kun nen profiteren. de RUkslandbouwconsulent wees nogmaals op de gevolgen van een ver keerde grondbewerking. Vooral vol gend jaar kan deze een aanzleniyke schade veroorzaken. Men dient er op berekend te zyn, dat hiervan ook wel eens een lagere uitkering van de zijde van Landbouwherstel het gevolg zou kunnen zijn. Op alle geïnundeerd ge weest zynde percelen kan wintertar we beproefd worden. Over enkele pas drooggelopen polders, zoals Krulnln- gen, zullen nog nadere definitieve me dedelingen volgen. Daar het aantal geïnundeerde groen tebedrijven in Zeeland gering is en met het oog op een uniforme taxatie werd het gewenst geacht, dat o.a. en kele leden van de taxatiecommissie voor de Zuid-Hollandse eilanden hier mee worden belast De taxatie van geïnundeerde boom gaarden is voor ca. 50 pet gereedge komen. De cijfers kunnen helaas nog niet bekend worden gemaakt Dit is voor sommige gedupeerden aanleiding hun boomgaard voorlopig niet te rooien. Hopelijk kan dit over enkele weken wei. Voorlopig zal getracht worden, door mondelinge toelichting op de cijfers, de gedupeerden zoveel mogelijk te bevredigen. In die gevallen, waarin men na de mondelinge toe lichting nog niet tevreden is gesteld, zal men moeten wachten tot de cijfers bekend gemaakt kunnen worden. Studiebeurs vooi Goessenaar. De heer K. J. Walraven te Goes, die juist afgestudeerd is aan het Ned. Opleidingsinstituut voor het buitenland op kasteel Nyenrode te Breukelen, heeft een studiebeurs ge kregen voor de Universiteit te Ro chester in de staat New York. Hij zal 29 Augustus met de „Rijn dam'1 naar Amerika vertrekken. Tweede flatgebouw m Goes. Extra bouwvolume voor personeel Herverkavélingsdienst. B. en W. van Goes stellen aan de raad voor, een tweede flatgebouw aan de Van Dussehlorpstraat-hoek Bergweg te doen bouwen. In ver band met de vorming van een dienst herverkaveling voor de gehele •pro vincie, met standplaats Goes, zullen namelyk een 7-tal ambtenaren hier gehuisvest moeten worden. Hiervoor werd een extra-bouwvolume toege kend. Met een klein gedeelte van de on langs toegewezen bouwvolume van 20 woningen, is het mogelyk 12 wo ningen te bouwen. B. en W. zijn van oordeel, dat een goede oplossing hier voor gevonden kan worden door het bouwen van een tweede flat, als pe dant van de aldaar reeds aanwezige flat. Daardoor zou ter plaatse een zeer goede bebouwing worden ver kregen. In tegenstelling met de eer ste flat is het de bedoeling deze te doen bestaan uit twee typen wonin gen en wel met resp. zes en zeven slaapplaatsen. Eveneens dienen al daar vier garages te worden ge bouwd. Voor deze bouw zal een architect worden ingeschakeld, terwijl een openbare aanbesteding zal plaats vinden. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De zonen van de musketiers", (14 j.), 7 en 9 uur: Lu xor: „Tarzan en de Wazuri-diaman- ten"\ (14 j.J, 7 en 9 uur; Walstraat: Braderie 2—11 uur; Zeilmarkt: Slotbal braderie met Soeara Maloekoe, 8-11.30 uur; Cosy Corner: Duo Abelsv. Eek, 811.30 en 121 uur; Oude zeevaart school: Tentoonstelling K, J. Huine- mann. 10—12, 2—5 en 7—9 en exp. rampfoto's. Morgen Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Cosy Corner: Duo Abels—v. Eek, 3—6 en 8—11.30 uur; Oude zee vaartschool: Tentoonstelling Huine- mann en exp. rampfoto's. 2—5 uur; Strandhotel: Plano- en claviolinemu- ziek, 3—6 uur en vanaf 7 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „April in Paris", (a. 1.) met prof. Cordoni, 7 en 9.15 uur; Schouwburg: „De verboden jungle", (18 j.). 8 uur: Nadorst: Opening tri bune. 5 uur; Kunstmuseum: Tentoon stelling Jan Slufters, 1012.30, 13.30 17.30 en 19—21.30 uur. Morgen Electro: Als vandaag. 3.30, 7 en 9—15 uur; Schouwburg: Als van daag, 2.30 en 8 uur. GOES. Vandaag Grand: „De zonen van de musketiers", op toneel Adri van Oor schot. 7 en 9 uur; Groot kinderfesti val. 3 uur. Morgen Grand: „De zonen van de mus ketiers", op toneel Adri van Oorschot, 3. 7 en 9 uur. VEERE. Vandaag Schotse huizen: Tentoonstel ling Anneke van der Feer, 10—12.30 en 13.30—17.00 uur, IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen In de kunst". 10—18 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst, 9—20 uu*«

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2