Ruim 9 ton schade aan zeeweringen door stormvloed WENNEKER Ringrijderij op het Molenwater groot succes geworden Almanak ACCOORD OVER WETHOUDERS VERKIEZING IN VLISSINGEN TENNISBANENCOMPLEX VAN „DE VESTE" GEREED Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE CO U RA N 7 VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1953 ER WERD PRACHTIG GEREDEN.... Mr. P. C. Adriaanse ging na hartelijke huldiging de lucht in Er is werkelijk prachtig gereden op deze jublloum-ringrydnry van de V.V.V. Middelburg. Dat was het algemene oordeel van hen, die het we ten kunnen. Maar ook de gewone toeschouwers, die uiteraard minder deskundig, maar /.oker niet minder geboeid de verrichtingen van ruim honderd Walcherse ringryders op het Molenwater hadden gevolgd, wa ren enthousiast. Want toen om de v\jf fraaie bekers, welke als hoofd prijzen waren uitgeloofd, volo malen moest worden gekampt omdat de ryders elkaar niets toegaven, was de spanning werkelijk ten top geste gen. Twee rijders met acht ringen in acht beurten en vijf met /.even van de acht. Dat was een record, dat verdient met gulden letters in de an nalen van de Walcherse ringrydoryen te worden aangetekend. Maar er was nog meer, dat de moeite waard was met een apart let tertje tc worden geboekstaafd. Dat was het spontane enthousiasme, waarmede de Walcherse rlngrljders na afloop van dit zo bijzonder ge slaagde ringrjjdersfestyn hun grote promotor, mr. P. C. Adriaanse, die dertig jaar lang leiding heeft gegeven bij de organisatie van deze ringrydersfeesten, hebben gehuldigd. Er waren natuurlijk enkele toe spraken en geschenken, maar hot mooiste moment kwam toch pas toen tien jonge boerenkerels mr. Adriaanse op do armen namen en hem op echte ringrijdersmanier „jobsten". Driemaal zweefde de jubilaris meters hoog boven de juichende menigte op het Molenwater en driemaal werd hij weer opgevangen in de veilige sterke armen van de jonge ringry- ders. Ja, op d&t moment was het toch wel helemaal duidelijk, dat mr. P. C. Adriaanse en de Walcherse rlngryders bjj elkaar behoren De wedstrijden zelf, waaraan meer dan honderd rijders, allen in het tra ditionele Walcherse costuum gesto ken, deelnamen, begonnen reeds vroeg in de morgen en namen vrijwel de gehele dag in beslag. En hoewel het weer helaas minder gunstig was, toonde het publiek grote belangstel ling. Vooral toen ten slotte de dertig rijders bekend waren, die met acht beurten elk om de vijf bekers zou den rijden, waren de mensen niet meer bij de baan weg te slaan. Na vier en vijf beurten, waren er nog heel wat kanshebbers, maar tenslot te bleken toch slechts twee rijders in staat acht maal achtereen de ring te bemachtigen: L. Kodde Jzn. van Biggekerke en P. Rooze van St. Lau rens. Luide toegejuicht kampten de ze stoere boerenzonen om de bekers, die resp. door H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Wilhelmina waren ge schonken en viermaal moesten zij rijden voor de man uit St. Laurens een steek liet vallen en de blonde wethouderszoon uil Biggekerke zich overwinnaar mocht noemen. Om de derde, vierde en vijfde be ker was de strijd haast nóg span nender. Vyf rijders hadden immers zeven ringen vergaard en na éénmaal kampen bleven er nog drie over: A. Brasser van Kleverskerke, P. Peper van Aagtekerks en B. Arcndse van Gapinge. Weer werd er gereden en gas toén kon genoteerd worden, dat Arendsè als derde de beker van de gemeente Middelburg had gewon nen, P. Peper als vierde die van mr. P. C. Adriaanse eri A. Bi'asser de beker, welke destijds door wijlen de heer Franck geschonken is. Een Dames-Jury, onder aan voering van mevrouw M. Sandberg tot EssenburgHiebenöaal en bijge staan door ae heer W. Brand uit Domburg, beoordeelde de versiering der paarden. Deze jury kwam tot 't volgende resultaat: 1ste prijs (beker, geschonken door mevrouw Sand berg): F. Wisse te St. Laurens; 2. Jac. Wallenburg, Middelburg; 3. Joh. Maljaars, Oostkapelle; 4. W. Roose, SI. JLaurens; 5. J. G. Cevaal, Middelburg; 6. Kr. Poppe, Oostka pelle. Toespraken. Alvorens tot de uitreiking van de prijzen werd overgegaan, richtte mr. J. A, Dumon Tak zich als voorzitter van de Middelburgse V.V.V. tot de heer Adriaanse om deze met enkele hartelijke woorden te huldigen voor de enthousiaste wijze, waarop hij nu reeds sedert 1923 de V.V.V.-ringrij- derijen heeft georganiseerd. Mr. J. Moolenburgli deed dit vervolgens na mens de Provinciale Zeeuwse V.V.V., daarbij in het bijzonder wijzende op de grote propaganda, welke steeds van deze ringrijderijen is uitgegaan voor stad en gewest. Namens de Walcherse ringrijders hield de heer P. Brasser van Kleverskerke, geze ten op een machtig boerenpaard, zijn traditionele, op rijm gestelde, toe spraak, waarbij hij namens de Ring- rijdersverentging een fraaie zilveren plaquette in standaard met inscriptie overhandigde. Voor mevrouw Adri aanse hadden de Walcherse ringrh- ders fraaie bloemen. Ook van de Middelburgs en de Provinciale V.V.V. ontving mr. Adriaanse een herinne ringsgeschenk: een vulpen en een vulpotlood, 's Morgens hadden de le den der Dames-Jury hem reeds een fraai zilveren cigarettenbekertje ge offreerd. Mr. Adriaanse dankte met enkele woorden voor de hem gebrachte hul de en prees daarbij de sportieve geest, welke de ringrhdersfeesten steeds heeft gekenmerkt. Spiv had voor deze tak van boerensport gro te liefde opgevat, evenals trouwens voor geheel Walcheren en de Wal cherse tradities. Het speet hem, dat het boerencostuum in de praktijk steeds meer verdwijnt; juist daar om is het wellicht goed, dat het voor de ringrijdersfeesten- verplicht blijft voorgeschreven. Ten slotte dankte de heer Adriaanse zijn mede-com missieleden voor de steun, die zij hem steeds hebben verleend. Hierna werden de prijzen uitge reikt, Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, overhandigde de Copimissarls der Koningin, die verhinderd was. de bekers van Ko ningin Juliana en Prinses Wilhelmi na aan de winnaars, wethouder J. W. Kögeler namens de burgemeester van Middelburg die van de gemeente. Beide heren boden daarbij eveneens hun gelukwensen aan de neer Adri aanse aan. Minister Algera bezocht Schouwen Minister Algera heeft Donderdag een bezoek aan Schouwen-Duivelana gebracht. Vergezeld van de direc teur-generaal van Waterstaat, Ir. A. G. Maris, en de directeur-generaal van het Verkeer, de heer H. van Ga len Last, de hoofd-ingenieur-direc- teur van de Dienst Zuiderzeewerken, ir. J. F. R. van de Wall, ir. F. J. B. G. Geers en de Commissaris der Ko ningin, jhr. mr. A. F. C. de Casem- broot, bezocht de minister per auto en per vaartuig verscheidene objec ten van het dijkherstel op het eiland. Tfldens dit werkbezoek werden met diverse autoriteiten besprekingen gevoerd. Een scherpe neus. Enkele dagen geleden verdween er uit een café op de Dam te Middelburg een colbertjasje. De caféhouder ver moedde, dat het jasje was meegeno men door een arbeider uit het DUW- kamp te Souburg en hij besprak het geval met de kampcommandant. Deze verzocht de caféhouder een zakdoek achter te laten. De commandant riep daarna de hulp in van de heer J. Castel te Souburg, wiens politiehond er in slaagde het jasje op te sporen. Het schrandere dier haalde het ver dwenen voorwerp onder een vloer in het kamp te voorschijn. De dader werd aan de politie overgegeven. De heer J. Post zal wethouder van Oorschot vervangen. De leden van de nieuwe Vlissingse gemeenteraad hebben Donderdag avond een officieuze samenkomst ge houden, welke onder leiding stond van de heer M. A. van Popering van Grote belangstelling voor pottenbakkerskunst te Groede. De belangstelling voor de tentoon stelling van pottenbakkerskunst in het gemeentehuis te Groede neemt met de dag toe. Er zijn reeds 1500 be zoekers genoteerd. De laatste dagen bezochten o.m. twee Engelse potten- baksters, twee Deense, twee Franse en drie Belgische pottenbakkers de expo sitie. Zij waren vol lof over het werk van hun Nederlandse collega's. De Jachtexpositie in IJzendijke. Gisteren heeft de directeur van het Stedelijk Museum, jhr, W. J. H. B. Sandberg in gezelschap van zijn echt genote een bezoek gebracht aan de Jachtexpositie in het raadhuis van IJzendijke. Beiden werden ontvangen door het gemeentebestuur. De burge meester van IJzendijke, jhr. L. E. D. S. von Bönninghausen tot Herinck- have, heeft van deze gelegenheid ge bruik gemaakt om de heer Sandberg in het bijzonder te danken voor diens hulp bij het opzetten van de tentoon stelling en het ontwerpen van de pos ter. ASPECT Vaak ia één enkele gebeurtenis vol doende om een menszelfs In het roe zemoezige hedendaagse leven, even tot nadenken te stemmen. Het dichten van wéér een dijlcgat bijvoorbeeld, het in bedrijf stellen van een herbouwde fabriek, of simpelweg de opening van een fecstweekje. Drie zeer uiteenlopende gebeurte nissen, welke de laatste weken in Zeeland nogal eens aan de orde zijn geweest. Drie gebeurtenissen evenwel, welke één aspect gemeen hebben, een be moedigend, hoopgevend aspect. Want of er nu een djjkgat wordt gedicht, een fabriek in bedrijf gesteld, of een feestweek geopend, alt\}d weer opnieuw wordt dan bl\jk gegeven van veerkracht, van de moed om on danks ondervonden leed en terugslag opnieuw te durven beginnen. Van vertrouwen in de toekomst. Dat aspect ontmoet men telkens weer, dag in dag uit, van week tot weck en pon maand tot maand. de P. v. d.A. Alle fracties waren vertegenwoordigd. Tijdens deze officieuze vergadering werd namens de P. v. d. A. verklaard, dat deze party, ondanks het feit, dat zjj thans de absolute meerderheid in de raad heeft veroverd, voorlopig geen prils stelt op uitbreiding van het aantal aan haar toe te wijzen wethouderszetels. Allepartijenbleken' vérmede ac- coord te gaan, dat wederom drie wethouders zullen worden benoemd: twee van de P. v. d. A. en één uit de Prot. Chr. fractie. Tezamen met bur gemeester mr. B. Kolff zullen deze dus het nieuwe dagelijks bestuur van de gemeente gaan vormen. Eveneens kon men er zich alge meen mede verenigen, dat de heren M. A. van Popering en J. Post voor de P. v. d. A. als wethouders zullen optreden en de lieer W. Poppe voor de Prot. Chr. fractie. De heren Van Popering en Poppe keren dus als weihouder terug, terwyi de heer J. Post de plaats van de aftredende wethouder L. P. van Oorschot zal innemen. Ongelukken op de Schelde Tijdens het zwemmen in een der killen van de Wester-Schelde bij Graauw verdween de heer B. plot seling in de diepte. Een inwoner van Graauw bedacht zich geen moment en sprong de drenkeling na. Spoe dig wist hij hem op het droge te krijgen. Vier personen, die zich in de buurt van Nieuw Namen op een schor in de Wester-Schelde bevonden, wer den door de vloed verrast. Gelukkig wist de gewaarschuwde havenmees ter van de Emmahaven hen veilig aan wal te brengen. „Hedenesse" (Slot van pagina 1.) een nauw contact werd verkregen met de Landbouwjongeren. „Ik heb het werk met sprongen zien groeien", aldus wika Van Vliet, „en het zich zien uitbreiden van uitsluitend West Zeeuwsch Vlaanderen, tot Oost Zeeuwsch Vlaanderen, zelfs tot Brugge en Gent, en tot geheel Zeelana'M Naast het zg. „verhuurwerk" groei de ook de eigen activiteit van de stichting, het bevorderen van ont moetingen tussen hervormde jonge ren en heeft men in de afgelopen maanden voorts veel kunnen doen voor de geëvacueerden uit de rampge bieden. Wika Van Vliet, die naar Arnhem zal vertrekken om daar werkzaam te zjjn in het bijzonder kerkewerk, vindt liet jammer „Hedenesse" te moeten verlaten, juist omdat het als jeugd- vormingscentrum. naar zijn mening, nog eerst aan het begin staat, maar ook is hij dankbaar voor de vele me dewerking, welke hij in de afgelopen vier jaren heeft mogen ontvangen. Hij denkt daarbij bv. aan oen boer uit de omgeving, die zijn naam beslist geheim wil houden, maar die belange loos zijn krachten gaf aan de ver fraaiing van het complex; die een sportveld deed aanleggen, bomen deed planten en de paden onderhield. „Een bewijs", aldus wika Van Vliet, „hoezeer het contact ook met de be volking is gegroeid; een contact, dat in de eerste jaren onmogelijk scheen, maar dat er is gekomen. Moge het zo blijven"! Deze wens is waard onderschreven te worden, want inderdaad vormt „Hedenesse" voor de Zeeuwse jonge ren een ideale gelegenheid tot het on derhouden van zogenaamde „week ends", waarin men niet slechts ont spanning naar het lichaam, maar vooral ook naar de geest kan vin den. Waar men in een omgeving, ryk aan natuurschoon en rust van gedachten kan wisselen over proble men van welke aard ook. AANWINST VOOR MIDDELBURG Begin September zullen de banen officieel in gebruik worden genomen. Het fraaie complex tennisbanen van de Middelburgse Lawn Tennis Club is practlsch gereedgekomen. De banen werden enige maanden geleden reeds in gebruik gesteld. Thans is het zover dat het complex begin September of ficieel in gebruik zal worden gegeven. sing te geraken. Men heeft toen het plan opgevat om voor eigen reke ning banen te exploiteren. Hiertoe werd een Stichting in het leven geroepen „de Veste" gviaamd, die het geheel zou financieren en ex ploiteren. De club huurt dus de ba nen van deze Stichting. De gelden werden hyoengebraolit uoor particu lieren, veelal bewonderaars van de tennissport, die enthousiast over dit plan waren. Het heeft wel enige moeite ge kost, voordat het zover was. Zoals bekend huurde de M.L.T.C. van de gemeente Middelburg de twee banen by het sportveld aan de Nadorstweg. Door de snelle groei van het aantal leden, waren de twee banen niet vol doende. Onderhandelingen met de ge meente tot het aanleggen van meer- dere banen leidde niet tot 't gewens- •te resultaat. Vandaar dat de club naar andere wegen heeft gezocht om tot een snelle en doeltreffende oplos- Hef kleedgebouwtje op de tennis banen van ,J3e Veste" te Middelburg. Braderie trok weer veel kijkers en kopers. Ook gisteravond heerste er weer een ongekende drukte in de Wal- straat en' omgeving en de vrolijke muziek, die op verscheidene punten uit de luidsprekers weerklonk, droeg niet weinig bjj tot een opgewekte stemming. Ook de standhouders had den niet over gebrek aan belang stelling te klagen en hoewol de druk te als gevolg van het minder gun stige weer 's middags wellicht iets minder groot was dan Woensdag, werd er toch veel verkocht. De stands waar lekkernijen, groenten en fruit werden verkocht, trokken het mees te publiek. Op de Zeilmarkt was, evenals de vorige avonden, veel belangstelling voor het dansen. Een speciale Bra derieband vèrzorgde de muziek. WATERSCHAP „DE BREDE WATERING" Oeverpeilingen zijn bevredigend De schade welke de stormvloed van 1 Februari aan de zeeweringen van het Waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke" toebracht, kan thans geraamd worden op 924.300. De noodherstellingen vergden plm. 250.400, terwyl de kosten van het definitief herstel op 673.900 worden begroot. Wel nimmer werd aan de zeeweringen een zo grote schade toegebracht, zo wordt in het verslag over het dienstjaar 1952- 1953 medegedeeld. De schade aan de hoofdwaterkeringen zal door het Rijk worden vergoed, doch aangebrachte verbeteringen blijven ten laste van do onderhoudsplichtigen. Daarom zal het maken van do hogere dijksmuur waarvan de kosten op 54.000 worden goraamd door het waterschap gefinancierd moeten worden. In totaal werden bij het noodher- stel 158.549 zandzakken verwerkt. Ongeveer viervijfde deel van de kos ten van het noodherstel is recht streeks door andere instanties gefi nancierd. Drie weken na de ramp kon het definitief herstel worden aangevat. Tot en met 30 April be droegen de hiervoor gedane uitgaven ruim 88.000. Tussentijds werden ook plannen ontworpen voor het de finitief herstel van de binnenbeloop- se afschuivingen, welke o.m. bestaan uit het verwyderen van de noodher stellingen. het aanbrengen van een plaatselijke verhoging of binnenberm en het enigszins vlakker aanzetten van de binnenbelopen. Ongeveer half Maart werd het werk te Katten- dijke opgedragen aan de fa. J. D. Janse te Kloetxnge voor 238.610 en dat te Schore aan F. Duynhouwer te Goes voor 140.000. Beide aanne mers zyn begin April met de uitvoe ring begonnen, zodat deze grootste beschadigingen tijdig gereed zullen kunnen zijn. HOQERE DIJKSMUUR. Op het eind van het dienstjaar la gen verder de plannen gereed voor het herstel van de binnenbeloopse af- schuivingen te Wemeldinge en Yer seke alsmede een plan voor het ma ken van een hogere dijksmuur op de zeedijk van de grens met de Wilhel- minapolder tot het stoomgemaal. De bovenkant van de bestaande muur ligt 50 cm. lager dan de overige dijksmuren van de noordeiyke zee wering. Achter deze lagere muur is de meeste schade toegebracht, zodat het gewenst geacht werd deze muur op dezelfde hoogte te brengen. Voorts ziin in de plannen voor her stel mede opgenomen het in orde brengen van de weg over de zeedijk te Kattendijke, welke zwaar is be schadigd, alsmede het vervangen van een gedeelte van de hoofdspannings- kabel van het stoomgemaal. De schade door andere hoge vloe den aan de zeewering toegebracht is, in tegenstelling met voorgaande ja ren, beduidend geweest. Voor onhei len aan de oevers is het waterschap ook dit jaar verschoond gebleven. Do uitkomsten van de voorjaarspeilin gen zjjn met uitzondering van enkele punten bevredigend te noemen. Ook de jongste doorpeilingen zijn, verge leken met die van 1947, zeer gunstig gebleken. De hoeveelheid neerslag was minder dan verleden jaar en over het algemeen werden over een kortere periode hoge binnenwater standen waargenomen. Met name voor het gebied van Schore vindt dit laatste zyn oox-zaalc in de aanwezig heid van stuwdammen. Hoewel de resultaten van de opstuwing van het water in de omgeving van Kapelle nog niet volledig bekend z«n. mag toch worden aangenomen, dat het experiment een redelijke kans van slagen zal hebben. Om met definitie ve plannen te komen, zullen echter nog verschillende onderzoekingen Vandaag belangrijke dag voor Schouwen Sluiting van gat bij Ouwerkerk? Vandaag zal worden getracht de Klompegeul in het stroomgat bU Schelphoek met een grote caisson te sluiten. Ook zal worden gepoogd het stroomgat bü Ouwerkerk te slui ten. Examens. De heer W. G. Nieuwenhuize uit Heinkenszand slaagde te Eindhoven voor het examen sterkstroommon teur V.E.V. Voor het examen sterkstroommon teur van de Vereniging tot bevor dering van Electrotechnisch Vakon derwijs in Nedex-land is geslaagd de heer W. den Hollander uit Goes. Benoeming leraar gymnasium. B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om met ingang van 1 September a.s. ds. J. Spoelstra te Vrouwenpolder te benoemen tot le raar in de Hebreeuwse taal aan het Gymnasium in vaste dienst. Ds. Spoelstra is reeds in tydelyke dienst werkzaam. In het water gevallen Tijdens het spelen met een scheep je in „De Veste" te IJzendijke kwam het zoontje van de heer V. uit te glijden en viel van de steile kant in het water. Hij wist zich echter aan een dx-ijvende plank vast te klem- mén en zich te redden. verricht en maatregelen getroffen moeten worden. Inmiddels zhn nog enkele stuwtjes geplaatst in de om geving van Nisse. Uit een globaal onderzoek wordt verondersteld dat hier eveneens verbetering kan wor den gebracht. Alvorens tot het defi nitief aanbrengen van stuwen wordt overgegaan, zal eerst een ernstige studie van de afwatering van de ach terliggende gebieden moeten worden gemaakt. Aan watergangen kon iets meer worden gedolven dan in 19511952, doch het zuiveren van waterafvoer kanalen moest door de bijzondere omstandigheden, veroorzaakt door de stormvloed, worden onderbroken. In eigen beheer werd ca. 6 km. wegen verbeterd, enkele glooiing vakken te Kattendijke en Schore vernieuwd en het voorlopig en defi nitief herstel van de schade aan de steenglooingen als gevolg van de vloed van 1 Febr. uitgevoerd. De to- taalkosten voor het wegennet be droegen 99.571.84. De schuldenlast van het Water schap bedraagt per 30 April 856.900 en de rekening over 1952 1953 sluit met een overschot van 188.451.68. Een terrein werd gevonden nabij het Zanddorp, achter de maycrete woningen en werd aangekocht van de -•emeente. In het voorjaar werd met Ie egalisatiewerkzaamheden begon nen en enkele maanden geleden wer den drie banen reeds in gebruik ge nomen. Het terrein ligt wat de N.Z.-rich- ting betreft ideaal en is aan twee zij den geheel omzoomd door de beplan ting van het Zanddorp. De andere zy- den zyn inmiddels ingeplant, doch het zal nog wel enige tijd duren, voordat men hieraan iets heeft. UITBREIDING Voorts is er uitbreidingsmogelijk heid voor een vierde baan. Momen teel is 't nennispark van twee zijden bereikbaar, nl. één weg via het Zand dorp en één via de zijde van de Grif fioen. De officiële ingebruikstelling wachtte op het gereedkomen van de kleedkamers. Hiervoor werd een aan trekkelijk gebouwtje gesticht dat ctisch klaar Is gekomen. Het ft vier afdelingen. Het buf fet met eenvoudige bar en daarach ter een ruimte voor het opbergen van materialen, wordt aan beide zijden geflankeerd door een kleedkamer. In elke kleedkamer is voorts een douche cel en een W.C. geprojecteerd. Aan de voorzijde van liet gebouw is een soort glazen serre gebouwd die aan sluit od de aangelegde terrassen. Vanaf deze terrassen en vanuit de serre heeft men een prachtig gezicht op de banen. De serre zal hoofdzake lijk bij slecht weer goede diensten bewijzen. Het ligt in de bedoeling bij vorst de banen als ijsbaan in gebruik te nemen. Men heeft dnn de oppervlak te van 54x37, dus byna 2000 vier kante meter om te. schaatsen. Op het terrein is voorts nog ruimte voor het parkeren van auto's en fietsen. Tenslotte ligt het nog in de bedoe ling volgend jaar een oefenmuur te bouwen. Er heeft zich dezer dagen een co mité gevormd uit de leden der club om op de officiële openingsdag het be stuur van „de Veste" als dank voor het vele werk dat zy heeft verricht een geschenk aan te bieden. Br zal getracht worden iets te vinden, dat op de tennisbanen nog zeer goed ge bruikt zal kunnen worden. I Advertentie) OUDE GTNEVER MIDDELBURG. Vandaag Electro: „April in Paris" en prof Cordoni 7 en 9.15 uur; Schouw burg: „De verboden jungle" (18 jr.), 8 uur; Kunstmuseum: Tentoonstelling Jan Sluijters. 10—12,30 en 13.30—17.30 uur; Molenwater: Concert Middelburgs muziekkorps, 7.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „De zonen van de musketiers", (14 J.), 7 en 9 uur; Lu xor: „Tarzan en de Wazuri-Dlaman- ten", (14 j,), 8 uur; Walstraat: Brade rie 2—11.30 uur; Zeilmarkt: Braderie band 9—11,30 uur; Oude zeevaart school: Tentoonstelling K. J. Huine- mann 10—12, 2—5. 7—9 uur en exp. rampfóto'a. GOES. Vandaag Grand: „De zonen van de musketiers" en Adrie van Oorschot, 8 uur. VEERE. Vandaag Schotse huizen: Expositie An neke van der Feer 10—12,30 en 13.30— 17.00. IJZENDIJKE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling: „Het jagen in de kunst". 10—18 uur. GROEDE. Vandaag Gemeentehuis: Tentoonstel ling pottenbakkerskunst. 9—20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 2