Blower stelt bookmakers voor orlopig niets te betalen om vo BOEKEN PHAROS KOE STICHTTE VERWARRING IN V0LENDAM PRINS BERNHARD HAD EEN HACHELIJK AVONTUUR 00K NEDERLAND HELPT GETEISTERD GRIEKENLAND DONDERDAG '20 AUGUSTUS 1953 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR AN T 3 GROOTSTE WEDRENZWENDEL ALLER TIJDEN Francasal liep niet, maar een ander paard (Van onze Londense coi'respondent) Voor het eerst in zijn loopbaan zat de chef van het „Blower" inlich tingencentrum, Ladbrook, in hemdsmouwen achter zijn bureau. „Oproep aan alle bookmakers", klonk zijn stem door de telefoon, „Blower stelt voor niets uit te betalen voor het paard Francasal. Toen er tien tegen één ge boden werd, is de telefoonkabel van ons inlichtingencentrum doorgesne den. Op die manier bleef het paard tien tegen één houden". De bookmakers buiten de renbaan betaalden inderdaad niet uit na deze telefonische oproep. „Met de centraalpost van de telegraafdienst". „Met Ladbrook. Onze ,3!ower"-kabel werd een kleine twee kilometer ten Oosten van Bath door gesneden. Wilt U gaan kijken of dit aan sabotage of aan andere oorza ken te wijten is„Met de Jockey-club? Wilt U nagaan of alles wel in orde was met het Franse paard Francasal, dat om twee uur startte in de race te Bath?" Direct daarna rinkelde een ande- re telefoon. „Hier „Blower", Lad brook aan de lijn". „Met de centraal post van de telegraafdienst. Na on derzoek is gebleken, dat de kabel met opzet is doorgesneden, vermoe delijk met een brandsnijder". In de hoek van de kamer gingen op dat mor'.ent twee andere telefoons. „Ja, op de winnaar van de race te Bath werd naar schatting ongeveer 25.000 pond sterling ingezet. Er zal dus 250.000 pond moeten worden uitbe taald. De bookmakers in Londen en in de provincie schijnen nog niet uit te betalen. Op de renbaan is het meeste geld echter wel uitbe taaldB EEN ANDER PAARD. „Met de Jockey-club. Een official van de bond heeft bezwaren. Hij §elooft, dat de overwinnaar van ath niet Francasal was, maar een ander paard, dat onder de naam Francasal liep „Met inspecteur Evans van de Centrale Recherche. Het onderzoek naar het winnende paard in de race Bath is aan mij overgedragen. Eén der officials schijnt een onrechtma tigheid ontdekt te hebben. Ik stel voor tot het eind van het onderzoek niet uit te betalen. Voorts zal ik zo snel mogelijk Francasal in veilig heid stellen en de identiteit van het dier laten onderzoeken Tien minuten later deed inspec teur Evans een minder aangename ontdekking. Het paard Francasal was in Bath niet meer te vinden. „Wel wat overhaast", constateerde Evans, „maar toch best begrijpelijk. Deze kleine rennen worden door renpaardbezitters als de beste ge legenheid beschouwd om kopers met welgevulde portemonnaies te trek- Als Bert Glass niet zo oplettend was geweest, zou de rode vrachtauto nummer HNY 478, nooit ontdekt zijn. Met deze wagen reden de mannen weg, die de Blowerlyn hadden doorgesneden. Het woord voor vuurtoren is in het Frans phare, in 't Spaans en Italiaans: faros, en ook in het Engels kan men met het woord pharos terecht. De oor srong van al deze verwante benamin gen is te vinden in het Latijnse woord pliarus, waarmee de Romeinen een vuurtoren aanduidden. De Romeinen hadden op hun beurt dit woord niet zo maar uit de lucht gegrepen, maar had den deze benaming gekozen omdat op het Egyptische eilandje Pharos, nalij de havenstad Alexandrië, zich de be faamde vuurtoren bevond, die even eens Pharos heette. Nu kunnen we in het midden latenof het eiland Pharos naar de vuurtoren is genoemd, of dat het omgekeerde het geval is geweest. Maar hoe het ook zij, wanneer iemand in die dagen sprak over de Pharos, dan bedoelde hij de hoge vuurtoren die aan de ijigang van de haven van Alexandrië zijn schijsel vèr in zee zond, en dientengevolge noemden de Romeinen hum vuurtoren i» Ostia ins gelijks pliarus, evenals die te Raven na, zodat pharos of pharus de alge mene naam voor een vuurtoren werd. Hoewel vuurto rens, of althans dingen die daar voor moesten door- gaam, aan de kust van Egypte reeds vele eeuwen vöör Chr. bekend iva- ren, wordt de vuurtoren voor de haveningang van Alexandrië toch al gemeen beschouwd als het proto type van de werkelijke vuurtoren. Toen deze toren gebouwd werd. be stond Alexandrië gesticht door Alexander de Grote nog geen tlrie- kwart eeuw, maar desondanks stuk deze stad alle steden van de destijds reeds Oude Wereld met zijn rijkdom, handel, macht, kunst en wetenschap naar de kroon. Enorme dokken lagen langs de havens, en de schepen die de Spaanse en Levantijnse kust bevoeren, lagen er broederlijk, gemeerd naast de vrachtschepen uit de Indische Oceaan of Afrikaanse wateren. De tin van de Britse eilanden vond er even gretige kopers als de tde uit China of de ka toen uit Indië. Gedurende de regering van koning Ptolemaeus Philadelplius werd door Sostratos in het jaar 280 v. Chr. op het eilandje Pharos de thans verdwe nen vuurtoren opgericht, het hoogste ooit door een Hellenistisch ingenieur geconstrueerde bouwwerk, dat vol gens de ene schrijver een hoogte moet hebben gehad van bijna 200 m, volgens anderen echter 120 m of daaromtrent. Wanneer wij ons houden aan een hoogte die ongeveer met die van de Utrechtse Dom overeenkomt, schijnt het mij toe, dat wij ons op veilig ter rein bevinden. In dat geval was het nog een gebouxo zo hoog als een mo derne wolkenkrabber en er is reden aan te nemen, dat het uiterlijk van de Pharos aanzienlijk aantrekkelijker was dan de moderne maaksels. H. Pétillon. ken, wanneer tenminste het paard in kwestie de race gewonnen heeft". VERZOEK OM HULP. Even later had Evans een onder houd met Scotland Yard. Zijn ver zoek om hulp werd door de Yard ingewilligd, daar het toch een zaak van de eerste orde bleek te zijn. Expert in wedren-zwenuel no. 1, Reginald Spooner, was vijf minuten later op weg naar Bath. En ook de particuliere detective van de Joc key-club, majoor George Baker, be gaf zich per eerste gelegenheid naar Bath. Het onderzoek in de meest sen sationele zwendelzaak in de paar- denwereld was begonnen. Hoe meer Spooner van Scotland Yard en zijn beide assistenten zich in de zaak Francasal verdiepten, des te ingewikkelder bleek dit mysterie te zijn. Stap voor stap zette Spooner, de ene steen na de andere, begon het mozaïekbeeld van dit geval te vor men. De eerste vraag, die de recher che zich stelde, was: „Welke book maker heeft zoveel geld gezet op het onbekende paard Francasal, en waar, bij een bookmaker of op de ren baan?" De volgende morgen had Spooner de volledige lijst van alle bookma kers, met de inzetten op het paard Francasal. De .helft van al het geld werd ingezet door een Londense bookmaker. De naam? Davidson en Co. in England Lane. Weer was Spooner aan het tele foontoestel. „Wie is eigen lijk de bezitter van het bookmakers kantoor Davidson en Co?" Even la ter kwam het antwoord van de chef van de afdeling registratie: een zeke re Maurice Williams. „Williams" ging 't door de gedachten van Spoo ner. Meteen nam hij contact op met „Weatherby's", waar alle renpaar den met de namen van him eigenaar geregistreerd staan. De eigenaar van Francasal heetteMaurice Wil liams. Opnieuw stelde Spooner zichzelf 'n vraag: „Wie is deze Williams?" Het resultaat van dit onderzoek was niet bemoedigend. Waar Williams woonde was niet bekend. Coloquhoun, de chef van zijn bookmakerskantoor, die de inzet van 3500 pond op Fran casal naar de aanwijzingen van zijn baas onder verschillende bookmakers had verdeeld, werd door zijn chef Williams slechts zo nu en dan opge beld. RESULTAAT SAMENGEVAT. De 17e Juli, de dag na de mysteri euze race te Bath, vatte de wedren- zwendel expert np. 1 van Engeland, Spooner, het resultaat van de eerste onderzoekingen samen. Het renpaard Francasal, dat de dag voor de race te Batli uit Frankrijk in Folkestone aankwam, won de rennen te Bath die om twee uur begonnen. De officia! van de Jockeyclun beweerde, dat eer ander paard, een veel beter paard dat echter als twee druppels wate op Francasal gelijkt, in de plaats van Francasal aan de race heeft meege daan. Van half twee tot kwart voor twee werden plotseling grote bedragen in gezet op Francasal. Van kwart voor twee tot twee uur werden op de over winning van het paard, op de ren baan eveneens grote bedragen inge zet. Het paard won de race ihdei- daad, spelend met de andere mede dingers, in een voor Bath ongekende styf en ondanks het feit, dat ui' Frankrijk gemeld werd, dat he'. paard daar slechts nederlagen haf geboekt. Toch bleef de verhouding tussen de inzetten en de uitbetalin gen tien tegen een. Dit was alleen mogelijk, omdat de „Blower"-lijn niet meer werkte en dus de verschil lende bookmakers niet gewaar schuwd konden worden. Anders was de verhouding van tien op één waar schijnlijk vijf tegen drie geworden. De eigenaar van Francasal is dezelf de man, die door middel van zijn bookmakers kantoor 3500 pond op de zege van zijn paard heeft gezet. Hij heet Williams. Francasal is na de rennen spoorloos verdwenen. Ook in Frankrijk is er verrassend hoog op Francasal ingezet. Nu is het voor Reginald Spooner de tijd geworden om met het over de gehele wereld befaamde routine werk van Scotland Yard te begin nen. Op alle vliegvelden en in alle zeehavens van Engeland worden de passagiers gecontroleerd. In het ge hele land zoekt de politie naar een zekere Williams en naar een Frans renpaard, Francasal geheten. In Frankrijk wordt een zelfde actie ge voerd door de Sureté Nationale. Alle Engelse dagbladen brengen het bericht met grote koppen, ter wijl tevens iedereen, die inlichtin gen in deze zaak kan verschaffen, verzocht wordt zich op de dichtst bijzijnde politiepost te melden. De geheime agenten van Scotland Yard, wier enige taak er soms uit bestaat onder te duiken in de on derwereld, teneinde tips op te doen, begeven zich nu onder bet publiek, dat de wedrennen bezoekt en op een paard inzet. De eerste tips zyn vaak waardeloos en meestal kwaad aardige veronderstellingen van jon gens in het vak, die niet bij de zaak ietrokken zijn geweest en nu lich telijk jaloers zijn. Toch worden alle aanwijzingen onderzocht, hoe gering zij ook mogen lijken. Oostenrijk behoeft geen bezettingskosten meer te betalen. De Britse ambassade te Wenen •eft Woensdag verklaard, dat haar igering Oostenrijk heeft medege- eelci het volgende jaar geen bezet- ingskosten van Oostenrijk te ver ingen. De Amerikaanse regering heeft eeds in 1947 verklaard van de be- .ettingskosten af te zien. De Sowjet- 'Jnie nam 1 Augustus j.l. een zelfde besluit. Geen straf voor „zwarte lijst". De Almelose rechtbank heeft de 'fi-jarige directeur van een ineasso- iureau. G. W. Ie L. te Almelo, vrij- esproken van smaad en belediging. had een z.g. „zwarte lijst" samen- 'esteld van niet-credietwaardigen, vaama door drie inwoners van Èn- chedé, die zich beledigd achtten, een •lacht was ingediend. Op Plein xm te Bergen op Zoom werd Jezer dagen een grote ijzeren bol ge zonder., welke vermoedelijk door kinde- -en bij het graven is bloot gelegd. Men weet niet of men hier te doen heeft met een souvenir uit de oorlog, maar voor alle zekerheid werd de politie van de vondst Harry Kateley, de grote figuur achter I in kennis gesteld. De opruimingsdienst de schermen van de Londense bende, heeft het vreemde voorwerp weggehaald. Sirene begon te loeien. Een koe, die zich vlak voor zy het slachthuis werd binnengeleid los rukte alsof zij begreep wat haar te wachten stond en vervolgens in wil de vaart de benen nam, heeft Woens dag grote verwarring gesticht in het door vele buitenlandse toeristen overstroomde Volendam. Haastig zochten velen van hen een goed onderkomen in de lage huisjes langs de dijk, terwijl de koe er over heen galoppeerde. Het nerveuze dier stormde tenslotte loeiend de dijk af, Naumann gearresteerd en weer vrijgelaten. De voormalige staatssecretaris van Göbbels, dr. Werner Naumann. die zich candidaat heeft gesteld voor de uiterst rechte „Duitse Rijkspartij" in de a.s. parlementsverkiezingen, is te Hamburg in hechtenis genomen, toen hij zich gereed maakte, het tegen hem uitgevaardigde spreekverbod ten spijt, voor zijn partijgenoten het woord te voeren. Naumann werd na afloop van de vergadering in vrijheid gesteld. Moeilijkheden met zuurstofapparaat. Prins Bernhard heeft bij zijn jong ste bezoek aan de Nederlandse Antil len een nog al hachelijk avontuur be leefd, naar „De Telegraaf" meldt. Zoals bekend, was Z.K.H. Vrijdag middag 7 Augustus naar de Caraeas- baai gegaan om er van de prachtige onderwaterwereld opnamen te ma ken met een kleinbeeldeamera. Het water van deze schitterende baai is bijzonder helder, de zeebodem is er langzaam glooiend en om die rede nen erg attractief voor duikers en zwemmers, die er onderwater-foto's willen maken. De Prins was die bewuste middag- voorzien van kleinbeeldeamera, ge monteerd in een waterdichte kast, en een zuurstofapparaat de baai inge- §aan om een excursie op de zeebo- em te maken. Z.K.H. was vergezeld van de heer Kusters, importeur van de camera. Op een gegeven moment kreeg de Prins last van aeze camera en walde Heetgebakerde reisleider deelde klappen uit. Na een onbetekenende aanrijding, heeft de reisleider van een Duits ge zelschap, een in Keulen wonende Ne derlander, een trambestuurder in Den Haag een klap in het gezicht ge geven. Ook een verontwaardigd ge worden passagier moest enkele klap pen in ontvangst nemen. De bus, waarin het gezelschap reisde, reed rakelings langs de tram, toen deze een voor de chauffeur wel licht wat onverwachte richting in sloeg. De chauffeur van de bus zette een complete achtervolging in, plaat ste zijn vervoermiddel dwars over de rails en dwong de tram op die ma niet tot stoppen! De reisleider en een ander sprongen uit de bus. beklom men de tram en openden de ge vechtshandelingenOp het poli tiebureau moest de heetgebakerde gids zich voor zyn daden verantwoor- zich van het toestel ontdoen door het over zijn hoofd te trekken. Hierbij werd echter de zuurstoftoevoer van het zuurstofapparaat afgeknepen met het gevolg, dat de Prins niet meer vrij kon ademhalen en het be nauwd kreeg. Hij hapte naar lucht en kreeg toen zeewater naar binnen, waardoor Z.K.H. gedwongen was de kleinbeeldeamera te laten vallen. De heer Kusters zag echter, dat de Prins in moeilijkheden verkeerde en wist met veel tegenwoordigheid van geest de Prins uit zijn benarde posi tie te redden door hem van het zuur stofapparaat te bevrijden. Hij bracht de Prins, die het nog al benauwd had, naar de wal. De heer Kusters werd hierbij aan een voet gewond, omdat hij zich een weg moest banen over een koraalbank. Het water was ter plaatse slechts drie meter diep en groot was het ge vaar dus niet geweest, doch iedereen was opgelucht, toen de Prins weer veilig op de wal stond. dwars door enkele prikkeldraadver sperringen heen en botste vervol gens tegen het z.g. misthuisje aan. Prompt begon ook de sirene, die nor maal benut wordt voor waarschu wingen bij mist. te loeien. Intussen stortte de koe zich in het LJsselmeer en zwom snel weg. Drie mannen sprongen in een bootje en gingen achter de vluchtelinge aan. Als een volleerde cowboy wierp een dezer Volendammers de koe een touw om haar hals, waarna zy op sleeptouw werd genomen. Met ver eende krachten trok men het uitge putte dier de dijk weer op. Het werd ter plaatse meteen afgemaakt, aan gezien de overhaaste vlucht en spe ciaal de zwempartij teveel van haar krachten had gevergd. Koersstijging aandelen Anglo Iranian. Als resultaat van de berichten aangaande de situatie in Perzië is de koers van de aandelen der Anglo Iranian Oil Company op de effecten beurs te Londen Woensdag met on geveer 2 shillings en 6 pence geste gen. De slotnotering was iets meer dan 150 shillings. Toewijzing landbouw werktuigen. Het Rode Kruis heeft thans richt lijnen gepubliceerd voor de toewijzin gen van geschenkzendingen land bouwwerktuigen. Zoals wy reeds eer der meldden blijkt hieruit, dat land bouwmachines van grote waarde veelal aan combinaties van getrof fenen toegewezen zullen worden. Werknemers en in het algemeen ook ondernemers met een bedrijf tot 4 ha. zullen in aanmerking komen voor een toewijzing van een gereedschap pakket, dat êen waarde heeft van rond 100. Dit pakket is door men sen van de practijk samengesteld, die ook de gereedschappen hebben gekozen. Aan ieder getroffen gezin uit deze groepen zal zulk een pak ket worden toegewezen. Indien in een werknemersgezin meer personen in de landbouw werkzaam zijn, zul len aan deze arbeidskrachten nog aanvullende pakketten worden ver strekt, ter waarde van plm. 40. Wanneer een bedrijf van 0-4 ha. door bijzondere omstandigheden extra veel schade heeft geledén, bijvoorbeeld doordat op dat bedrijf veel aan tuinbouw werd gedaan, kan het in aanmerking komen voor toewijzing van een speciaal werktuig. 's GRAVENHAGE, Augustus Zelden zullen de Nederlanders duidelijker drang gehad hebben hulp te bieden aan in nood verkerende buitenlanders dan op dit ogenblik. De ramp, die de Griekse ei landbevolking in de Ionische zee getroffen heeft, kunnen we nauwkeuriger op z'n ernst peilen, sinds we zelf als volk getroffen werden door een natuurramp van grote omvang. Vandaar dat velen zich in deze dagen de vraag gesteld hebben of er iets gedaan moet worden, en zo ja, wat dat dan wei zou kunnen zijn. Bij het Nederlandse Rode Kruis de stellig enige instantie, die ons een antwoord kan geven, hebben we deze vragen gesteld. Het antwoord was: alleen geld sturen op giro 777, ten name van het Nederlandse Rode Kruis, onder vermelding Hulpverle ning Griekenland. Dat geld zal straks te stade komen bij de wederopbouw van de getroffen gebieden. Voor di recte hulp heeft het Nederlandse Rode Kruis reeds gedaan, wat gedaan moest worden. Het zond Zaterdag morgen per door de Nederlandse re gering beschikbaar gestelde Dakota 1200 dekens en voor een waarde van 20.000, antibiotica naar Athene, het centrum van waaruit alle hulpacties voor de getroffen gebieden geleid zul len worden. Met de „Jupiter" beschikbaar ge steld door de K.N.S.M, gaan heden ochtend nog 1800 dekens derwaarts, alsmede 1600 kg. door „Nutricia" be schikbaar gesteld kindervoedsel. Dinsdag is men er in geslaagd, de Gemene Geuléén van de twee geu len in Tiet gat bij Schelphoek, te dich- ten. De bodem van de welhaast 10 meter diepe geul is vooraf bezonken met zinkstukken en zware stenen om het uitschuren te voorkomen. Tevens werd een tweetal landhoofden, be staande uit caissons, aangelegd waartussen als sluitstuk een enorme caisson is ingevaren, een gevaarte als een huizenblok. Deze caisson heeft een lengte van 65 meter, onder water is de breedte 19 meter en boven de waterlijn 15 meter. De hoogte be draagt eveneens 19 meter. Het inva ren van de caisson. Het Wereldgebeuren Een spel is uit Het spel van de man, die in enkele jaren tijds kans heeft gezien niet in het minst dank zij zijn voortreffelijke kwaliteiten als to neelspeler! een rol van betekenis te gaan spelen op het wereldtoneel, schijnt nu wel definitief uit te zyn. „Schynt" uit te zijn, omdat de be richten uit Teheran over de omwen teling in Perzië nog verward zijn. „Schijnt" uit te zyn ook, omdat het moeilijk is om te geloven in de defi nitieve val van Mossadeq, de man, van wie vele politieke waarnemers tot voor kort nog met zekerheid be toogden. dat hij de touwtjes vast in handen had. De man. die zo veelvul dig met zijn zwakke gezondheid schermde, die zo gemakkelijk tot tranen toe bewogen was, wist blijk baar nauwkeurig wat hij wilde en be speelde de registers van het politieke carillon mei grote geslepenheid. Bracht juist die geslepenheid hem ten val? Is het volk achterdochtig geworden Dr. Mohammed Mossadeq kwam op de voorgrond van de wereld- belangstelling in 1951. toen hy de nationalisatie van de installaties der Brits-Perzische oliemaatschappij, geschat op een waarde van vijf milli ard gulden, doordreef. Hy kwam aan de macht na de moord op generaal A3i Razmara, die de Sjah ondersteunde. Razmara was gekant tegen nationalisering van de olie, maar de Sjah ondertekende toch het decreet ter nationalisering van de olie-industrie. De spanning tussen Mossadeq en de Sjah bleef voortbe staan. ofschoon de bestaande me ningsverschillen dikwijls gecamou fleerd werden. In Juli 1952 trad Mossadeq als mi nister-president af, omdat de Sjah weigerde hem de portefeuille van ooi-log te geven. Vele mensen kwa men bij de toen voorgevallen ongere geldheden om het leven. Later werd Mossadeq opnieuw pre mier en hij kreeg grote bijval voor een reorganisatieprogram. Op 28 Februari 19o3 zond de Sjah een brief naar de voorzitter van de Majlis (Tweede Kamer), Ayatoellah Kasjani, waarin hij me dedeelde te willen vertrekken. Menig ten, die tegen de regering gekant waren, eisten echter dat de Sjah in het land zou blijven en stelden Mos sadeq verantwoordelijk voor het be sluit van de Sjah om te vertrekken. Mossadeq zocht zijn toevlucht in het gebouw van de Majlis. De Sjah deelde toen mede, dat hij van zijn toe sluit was teruggekomen en in Perzië zou blijven. In Juni werd bij het parlement een wetsontwerp ingediend ter beperking van de bevoegdheden van de Sjah. Vorige maand eiste Mossadeq ont binding van het parlement. Hij deed een volksstemming houden en ver klaarde. dat het resultaat ten gunste van ontbinding van het parlement was. Kasjani. de voormalige voorzit ter van de Majlis, die zich als zoda nig moest terugtrekken, omdat hy tegen beperking van de Sjahs be voegdheden was, noemde de volks stemming ongrondwettig. Op 4 Augustus riep de Sjah het volk per radio op tot eenheid. Daar na zonden negen afgevaardigden van de oppositie een telegram aan de Verenigde Naties, waann zij Mossa deq brandmerkten als hoofd van een „retoellenregering". Hij was van plan een „communistisch, dictatoriaal en hardvochtig regiem" te vormen, al dus het telegram. Een communistisch regiem" Juist op het moment, dat dit licht viel over Mossadeq. dat de wereld ook hem begon te zien als een candidaat-marionnet van Mos kou. komt het einde en blijkt de „sterke man van Perzië" geen sterke man te zijn. Het Westen (Amerika) reageerde niet op Mossadeq's handi ge manipulaties, Moskou deed het (nog) niet. In Perzië kan een nieuw spel be ginnen. Welke (tegen)zet zal Moskou nu zonder Mossadeq als pion doen op dit Perzische schaakbord? MOSSADEQ ..Nu reden tot huilen.. VAN EIGEN BODEM Aar van de Werfhorst: „Het Laat ste Huis (Querido, Amsterdam), het tweede deel van de roman „De Een zame" waarvan deel 1 „De Steenen Kamer" heette. Een dichterlijk boek, spelend in de 19de eeuw in Overijssel. Het laat zich ook afzonderlijk goed lezen en het is keurig uitgevoerd. Siegfried E. van Praag: 3Iarian- ne's Lyfwacht (Leopold, 's-Gravenha- ge). Geen historische roman, geen ge wone roman, toch spelend in de 19de eeuw in Frankrijk met veel histori sche figuren, vooral Clemenceau wat is het boek dan eigenlijk wel? In feite een wel leesbaar maar toch niet erg geslaagd product van de be kende auteur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1953 | | pagina 3